Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5751) BloodRay válasza lugosi (#5750) üzenetére


BloodRay
veterán

Boldog Új évet!
Nálam nem fogadalom, de kevesebbet fogok, mert egyel több kocsi lesz beszerezve mint idén. :DDD
Viszont az élező idei projekt nálam.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#5752) gyapo11 válasza lugosi (#5750) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

BÚÉK.
Fogadalom nincs, de logikusan kevesebbet veszek, mert már kevesebbet találok olyat, amilyen még nincs és szeretnék. Cserék lehetnek jobbra, így lassan egyre jobb lesz az állomány.
Ugyanígy jártam a lámpákkal, órákkal is.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#5753) Donki Hóte válasza lugosi (#5750) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ha decemberben megrendeltem, de csak januárban jön meg, attól még él a fogadalom :F

Egyébként sok éve betartom az akkor tett újévi fogadalmamat, azt fogadtam meg, hogy soha semmit sem fogadok meg újévkor ;]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#5754) Digitalpimp válasza Donki Hóte (#5753) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

BUÉK!
Nincs fogadalom, ami kell, az kell. :D Na nem mintha nem lenne már így is sok.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#5755) mlado


mlado
csendes tag

Sziasztok!
EDC folder kés vásárlásán gondolkozom.Az lenne a kérdésem,hogy pl. a wish-ről érdemes lehet venni? Árak töredéke az itthoninak.Vagy hamisítványok ?Nem mindegy itthon 40.000 és onnan 10.000 Ft.Ha itt veszek kést ,lehet az is onnan van.Mi a tapasztalat?Annyit még, keménységét meg tudom mérni majd a melóba.Köszi a választ.

[ Szerkesztve ]

(#5756) Digitalpimp válasza mlado (#5755) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

A Wisht inkább hanyagold, senki nincs jó véleménnyel róla. Inkább írd itt le, hogy mit szeretnél, aztán könnyebb lesz segíteni, válaszolni.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#5757) BloodRay válasza mlado (#5755) üzenetére


BloodRay
veterán

Wish-en szerintem csodaszámba megy ha valaki eredeti terméket talál... Internet pöcegödre...

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#5758) gyapo11 válasza mlado (#5755) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

A wish az problémás, ahol 10 milliárd lumenes lámpákat árulnak, onnan nem szívesen veszek semmit az eladók által megadott adatok alapján.
A kérdés az, hogy ha veszel onnan kést, és kiderül a turpisság, akkor mihez tudsz kezdeni? Visszaveszik-e? Mekkora a visszaküldés költsége? Ha így is megfelel, csak akkor vedd meg.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#5759) lugosi válasza mlado (#5755) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Éppen a héten adott be pár videót a youtube a wish-es lehúzásokról. Lehet, hogy a látottak csak a legrosszabb példákat hozták, de a videók alapján én onnan nem vennék semmit.

Egyébként ilyenkor, mikor 40.000 Ft-os terméket árulnak tömegesen 10.000 Ft-ért, a "mi valószínűbb" tesztet szoktam javasolni arra, hogy ez rendben lesz vagy nem.

(#5760) mlado válasza Digitalpimp (#5756) üzenetére


mlado
csendes tag

Első késem lenne.Szempont ár érték,és 8 cm alatti penge hossz.Tehát ha 10.000 Ft egy típus,de átlagos felhasználásra teljesen megfelel,akkor minek vegyek pl 30.000 Ft ért .
Több típust is néztem,hogy mit ajánlanak .Ontario Rat 2,Benchmade mini bugout,Kershaw Cryo,Spyderco Tenacious.Ezek közül az Ontario Rat 2 láttam 20 K alatt nálunk.Mit ajánlanátok,lehet más típus is.Keret mondjuk legyen 20.000 Ft.Amúgy ha egy boltban veszek itt egy kést,arra mi a garancia nem utánzat?Ad egy számlát és kész.Nem hiszem hogy általános vásárló utána tud járni mi a penge anyaga pl.

(#5761) BloodRay válasza mlado (#5760) üzenetére


BloodRay
veterán

Bladeshop-ot is nézd meg legalább... Szerintem ők nem drágák és ott nem arra adnak garanciát hogy hamis az áru mint Wish-nél...
Ha mindenáron azt akarod, hogy átverjenek persze vegyél ott nyugodtan bármit senki nem fog megakadályozni...

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#5763) lugosi válasza mlado (#5760) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ha csak egy késem lenne a mindennapi használatra én tuti egy victorinoxot vennék a több funkció miatt.

(#5764) Digitalpimp válasza mlado (#5760) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Ok, haladunk. A Kershaw is van 20 alatt. [link] Mire használnád legtöbbször? Klipsz kell, nem, átszerelhető legyen? Sok szempont van, amit célszerű figyelembe venni, ami elsőre nem is tűnik fontosnak. A penge anyaga is olyan, 8Cr-től már mindegy, csak az élezési kedv, meg a pénz szab határt. Mondjuk csomagot bontani, meg fóliát elvágni felesleges az s30.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#5765) mlado válasza Digitalpimp (#5764) üzenetére


mlado
csendes tag

Szia.Tetszik amikor a kés végén kötél van,tehát jó lenne,ha klipsz mellett lehetne úgy is hordani . Van egy Jimnym,szeretek erdőbe járni.Igazából mindennapos késnek kellene.Ha kell vmire használni,legyen nálam.

(#5766) Digitalpimp válasza mlado (#5765) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Egy szép zebrafa nyelű Böker? [link]

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#5767) Lacerta válasza Digitalpimp (#5766) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Ezt az Enlan gyártja nekik szakmányban, és saját néven L05-1 jelzéssel fut, töredék áron.
Nem mintha Böker brandinggel nagyon drága lenne.

(#5768) petipetya válasza petipetya (#5762) üzenetére


petipetya
nagyúr

Kershaw-Chill

"nincs rá lezsóidő"

(#5769) petipetya válasza FBLLMAG (#4926) üzenetére


petipetya
nagyúr

Egyetlen találat a Swiza-ra a topicban :Y Van valakinek Swiza, és ha igen, mik a tapasztalatok?

"nincs rá lezsóidő"

(#5770) FBLLMAG válasza petipetya (#5769) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Még az első szériával van tapasztalatom. És azzal nem túl jó. Az ívelt mivolta miatt, és a használt anyag végett. Nem jobb az acél mint a VIC késeké, a görbített forma végett, a deszkán, kajálás közben, hamar kimegy az éle. Természetben kb ugyanaz. Konzervnyitója használható, de piszkosodik. A lyukasztója törik a fában is. A markolata viszont kényelmes. ;)

(#5771) petipetya válasza FBLLMAG (#5770) üzenetére


petipetya
nagyúr

Köszi, nekem is ez jött le a Swiza-ról. Ellenben ezen az áron már Sanrenmu és Böker Tech Tool is kapható egy fokkal jobb acéllal.

"nincs rá lezsóidő"

(#5772) FBLLMAG válasza petipetya (#5771) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

A Böker Tech Tool késnél ezt igazolni is tudom (12C27). És a fogása is jó. Volt a kezemben mind a 2 markolatú modell. Nekem érzésre a G10 -es vált be, nem a carbon. Tudom ez szubjektív. ;)

[ Szerkesztve ]

(#5773) lugosi válasza FBLLMAG (#5770) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi, hogy leírtad ezeket. Én egy időben nézegettem, aztán nem tudtam magamnak azt mondani, hogy ezért meg ezért ezt vedd öregfiú a victorinox ellen.

(#5774) petipetya válasza FBLLMAG (#5772) üzenetére


petipetya
nagyúr

Túl sima a carbon? Ráadásul a csavarokkal könnyedén szabályozható az egyes eszközök nyitási/csukási nehézsége. A Sanrenmu WA742-A1 esetén először kicsit lazítottam mindegyiken, majd különböző erősséggel húztam meg azokat, így személyre szabva az ellenállást.

"nincs rá lezsóidő"

(#5775) FBLLMAG válasza lugosi (#5773) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

A Swiza minden szerszáma lyukas, kenővel, vajjal, stb hamarabb bepiszkolódik, de nehezebb takarítani. Hajlított az egész, kb 1 ponton kopik a penge a konyhaasztalnál. A VIC azért más. Úgy írom ezt, hogy Venger, Delémont sorozatom is van, a 111 mm -esből is van a régebbi kisebb pengésből is, az újabb nagyobb pengésből is, sőt, fogazott pengésem is van. Ezek a pengék nekem valahogy jobban bejönnek. ;)

(#5776) FBLLMAG válasza petipetya (#5774) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Én csak az érzés szerint döntöttem. Pedig szemre a carbon tetszik, még mindig jobban. A vitrinből az összes ilyen Böker -t előszedettem az árussal, és végig próbálgattam. 1 dolog a szépség, de ugye használjuk is a kést. Nem vitrinben tartjuk. ;)

(#5777) FBLLMAG válasza lugosi (#5773) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

A diezelle57 a YT -on jól összehasonlítja a 2 márkát. Swiza vs VIC.

https://youtu.be/O3f3fo_A70k

[ Szerkesztve ]

(#5778) petipetya válasza FBLLMAG (#5777) üzenetére


petipetya
nagyúr

Mindezt egyetlen emberi hang nélkül :Y

"nincs rá lezsóidő"

(#5779) petipetya


petipetya
nagyúr

CRKT Bona Fide (youtube)
Mit kell ahhoz csinálni egy bicskával, hogy hetente kelljen megtisztítani belül? Oké, van aki a Manly Peak segítségével készíti a gyrost (youtube). Vajon egy év alatt 50-52 alkalommal történő szétszedés után is ugyanolyan feszes marad minden, és nem lesz holtjátéka a pengének?

"nincs rá lezsóidő"

(#5780) FBLLMAG válasza petipetya (#5778) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

De a lényeget látni. :D :DDD

(#5781) Digitalpimp


Digitalpimp
senior tag

Aki Kizert szeretne az Aliról nézzen rá, vannak leárazások meg kuponok is.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#5782) MittuDomain_ válasza Digitalpimp (#5781) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Hű, linkelj konkrétakat. :B

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#5783) Digitalpimp válasza MittuDomain_ (#5782) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Van 50/10-es kupon, így vannak olyan 154CM anyagú kések, amiket 40USD közelébe lehet hozni, meg ha az Ali is dobna valamilyen kupont, akkor bemenne 40 alá. [link] Nézelődj. Mondjuk ez: [link]
VG10: [link]
Ha sikerül még valakivel összefogni, még 10% lejön.

[ Szerkesztve ]

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#5784) petipetya válasza Digitalpimp (#5783) üzenetére


petipetya
nagyúr

Az általad linkelt Kizer Dukes 15e HUF-ért sem lenne rossz vásár a VG10 miatt (ha a VG10-res Delica-hoz hasonlítom), de ha valahogy le lehetne nyomni 10-re vagy max. 12-re...

"nincs rá lezsóidő"

(#5785) Cray Tyler


Cray Tyler
senior tag

Sziasztok, EDC-re vennék egy CS Pendleton Mini Hunter-t. Akinek esetleg van magával a késsel, vagy a VG-1 acéllal élménye-tapasztalata, az írja meg kérem.
A késsel kapcsolatban aggályom, hogy nagyon könnyű. Ez miatt nem tudom pl. mennyire nyeklik-hajlik. A VG-1 acélt meg nem annyira tudom, hogyan élezzem. Disclaimer: csak D2 késeim vannak, azok élezése meg kb minden mástól eltér, így nem nagyon tudom, hogy a VG-1hez hogy kezdjek neki. Lehet a köveim se jók hozzá.

(#5786) djeperto válasza Cray Tyler (#5785) üzenetére

Szia, itt egy LINK VIDEO róla

"there are more jacks then one at the fair..."

(#5787) Digitalpimp válasza Cray Tyler (#5785) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Ezt kifejtenéd bővebben: "csak D2 késeim vannak, azok élezése meg kb minden mástól eltér, így nem nagyon tudom, hogy a VG-1hez hogy kezdjek neki. Lehet a köveim se jók hozzá" :F

Én minden késemet ugyanúgy élezem, tök mindegy, hogy milyen acél. Ami a D2-höz jó, jó lesz a VG1-hez is.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#5788) lugosi válasza Digitalpimp (#5787) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ezt én se értettem.

(#5789) discrate


discrate
aktív tag

Nem vagyok annyira a fix penge híve, de annyian dicsérték már az Opinelt, h beszerzek egyet.
Mi a különbség az egyes típusok között? Másképpen kérdezve, ha nincsenek nagy igenyeim, és nem akarok sokat áldozni, akkor ez a 2000 forintos is bőven jó vagy érdemes kicsit többet adni és jobbat választani?

(#5790) Llew válasza discrate (#5789) üzenetére


Llew
senior tag

Némi fogalomzavart érzek. Az opinel az nem fix pengés. Tudtommal csak zsebkést csinálnak.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#5791) xcvbxcvb válasza discrate (#5789) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Én inkább inoxot vennék, nem karbon, szénacél pengéset.
Gyártanak fixpengés késeket is.

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#5792) petipetya válasza discrate (#5789) üzenetére


petipetya
nagyúr

Azt nem értem, hogy jön a fixpenge az Opinel 7 Carbonhoz. Mindenesetre ez mechanikailag egy hulladék (ezt leszámítva jó lenne), a konyhában használtam pár napot, de mivel a zsírt, kolbászt, szalonnát stb. le kell mosni róla, a fa része mindig megdagadt és csak a Victorinox fogójával tudtam kinyitni. Éles is meg olcsó is, de inkább mást vennék a helyedben.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#5793) lugosi válasza discrate (#5789) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Többiek: fix alatt szerintem a penge rögzíthetőségére gondolt a srác.

discrete: szerintem nagyon jó kések, bátran vedd meg. Nekem van No. 7, 8, 9, 10., karbon és inox.

A kettő közül a karbon vagy inox kérdésre azt mondanám, hogy szerintem inoxot vegyél ("rozsdamentes"). Erről oldalakat lehet vitatkozni, ez az én gyors válaszom.

A méreteket tekintve.
7: szerintem határeset, majdnem kicsi. Igazából ezt a méretet alig használom. Épp csak egy kicsivel rövidebb a penge is és a markolat is annál, ami még jó lenne (pedig nincs nagy kezem).
8: nekem ez a pont jó, nem nagy kézhez. Ezzel reggelizek vagy 4-5 éve, és általában sokmindenhez használom, van pár késem de ezt használom a legtöbbet, szerintem kés terén az egyik legjobb vételem volt.
9: ez már nekem egy kicsit nagy mindennapokra, de akinek eggyel nagyobb keze van mint nekem, ez lehet az ideális általános célra.
10: ezt olyankor használom, ha én csinálok valami főzéssel kapcsolatos dolgot, ez már kifejezetten nagy. Hosszabb penge, hosszabb markolat, és itt vált vastagságot is (azt hiszem fél mm-rel) az opinel, a 9 és lefelé még egy kicsit vékonyabb. Zöldséget, egybeket vágni, aprítani használom, nagyon jó.

Az összes opinelemre érvényes, hogy nagyon jól élezhetők és nagyon élesre meg lehet élezni. A zárgyűrűvel nagyon jól lezárható nyitott és csukott állapotban is. Nekem nem dagad a fa víztől, azt az opinelemet amit a legtöbbet használom úgy, hogy víz érheti, egy kicsit megolajoztam (a nyelet), így vett egy kis színt is magára és alig megy bele víz. Ha elmosáskor erre tudsz ügyelni, hogy ne legyen vizes a nyele, akkor nem kell vele foglalkoznod.

Bármelyik méretet is veszed, a nyél nagyon kényelmes a kézben, ugyanis nem lapos mint általában a bicskák, hanem henger alakú, nagyon jó kézbe fogni.

Szóval az én tippem hogy mit vennék, egy No. 8 inox-ot.

(#5794) gyapo11 válasza lugosi (#5793) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Nekem is egy carbon 7-es van, ajánlom, de az valóban igaz, hogy a szerkezetéből adódóan ha valami bemászik a penge és a fa közé, akkor szorulhat. Ami főleg érv nálam, az a súlya, nagyon könnyű, ezért nyáron a derékszíj nélküli rövidnadrágot sem húzza le rólam. Csak példának Enlan 78 g, Byrd Crow 101 g, Opinel 7 28 g.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#5795) lugosi válasza gyapo11 (#5794) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Tényleg, súlya nincs szinte semmi. Én tisztán tartom az enyémet, nálam még nem fordult elő ilyesmi (persze attól lehet).

Még egy előnye ezeknek a késeknek, persze nem mindenkit érdekel, hogy a nyelét lehet otthon díszíteni, faragni, mintát belekarcolni vagy égetni, szóval egyéni ajándéknak is nagyon jó.

(Erre az elkoszolódásra és szorulásra majd visszatérek tavasszal, most van tervben nálam egy kertészkedés projekt és kerti késnek nem is gondoltam másra mint a No. 9-es carbonomra.)

[ Szerkesztve ]

(#5796) gyapo11 válasza lugosi (#5795) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Az enyém sem szorul, nem is használtam sokat még, meg erre odafigyelek. A patika külsőre nem, de a működésre igen.

Kertbe én fix pengést használok, ott nem szerenék ilyesmire vigyázni, hogy ne szúrjak vele a földbe, az meg biztos nem tenne jót neki. Van egy a házzal kapott agyonköszörült 15 centis körüli pengével, meg valami akcióban vettem vágódeszka+kés kombót, a vágódeszka kellett, a kés gagyi, ment a műhelybe, 20 centis séfkés.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#5797) discrate válasza lugosi (#5793) üzenetére


discrate
aktív tag

Köszi szépen az infókat (gyaponak is), ez elég kielégítő válasz számomra :)

(#5798) gyapo11


gyapo11
Topikgazda

Volt ilyen kérdés, hogy egy hasonló cuccot hogy kell használni:
link
Azt mondja, hogy fűnyíró élező, szóval nem késre való.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#5799) lugosi válasza gyapo11 (#5796) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"Kertbe én fix pengést használok, ott nem szerenék ilyesmire vigyázni, hogy ne szúrjak vele a földbe, az meg biztos nem tenne jót neki."

Ezen elgondolkozok, jó ötlet, köszi hogy írtad.

(#5800) xcvbxcvb válasza petipetya (#5792) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Enyém nagyon jól szuperál pedig én el is szoktam mosni mindig. Annyit csináltam hogy olvadt gyertyába megfürdettem az elejét így video . Vagy van aki olajba kifőzte [link]

[ Szerkesztve ]

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.