Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5051) inf3rno válasza lemmy71 (#5050) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja, de most nem veszem meg. Jövőre van tervben, hogy lecserélem, hacsak nem találok valami kimondottan jó üzletet. Addig szerintem kihúzom ezzel az MTD-vel. Amekkora szárazság volt, elég évi 2-3x vágni.

Buliban hasznos! =]

(#5052) tasiadam


tasiadam
veterán

Sziasztok

Újabban utolért engem is a gyapottok lepke trollkodása a paradicsomokon. Paprikához nem nyúltak hála az istennek, de a paradicsomot minden reggel át kell nézzel és kézzel leszednem a petéket.
Viszont a problémám az, hogy nospilan-al lefújtam, ez jól működött kb 3 napig, ma reggel újabb garnitúra hernyút szedtem le kézzel, ami épp rágta magát befele a paradicsomba. A Nospilan 10-14 napos védelmet igér, de 5-nél tartok. Elvileg rágó és szívó jószágok ellen jó kell legyen, ehhez képest élnek-virulnak.
Jövőhét második felén megint megyek el itthonról 4 napra, ezért a kézi petementesítés nem fog menni, max a permet.

Ki mivel védekezik? Eléggé unom ezt a napi 1-2 óra petekaparásos történetet

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#5053) inf3rno válasza tasiadam (#5052) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Narancs illóolajat érdemes lenne megpróbálnod olyan 0.2%-os keverék leszárítaná a petéket, ha tudnád alulról ráfújni. A detergens még nem tudom, hogy mi a legjobb hozzá. A tej annyira nem vált be, legközelebb lecitinnel próbálkozom. Silwet Star volt, ami bevált azoknak, akik nagyban használják, de megpróbálom nem ilyen vegyipari dolgokkal megoldani első körben. Nekem egy poloska család van az egyik parin, és érdekes módon ott maradnak, és csak azt az egyet szívják. Olyan 20db. Nem tudom még mivel fogom leirtani őket, jobb lenne nem fújni, hanem agyoncsapni valahogy. De kicsik és gyorsak, és nem akarok túlélőt hagyni...

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#5054) tasiadam válasza inf3rno (#5053) üzenetére


tasiadam
veterán

Beszéltem a mospilan forgalmazójával. Annyi, hogy petét és kikelt hernyót bánt, mást nem. De a hivatalos használat az max 2 lehet. Hozzátették, hogy a paradicsomba befurt nem hal meg tőle, hiába felszívódó a cucc.
1 hetes várakozási idő kell a paradicsomnak és a paprikának is.
Szóval hetente 1x le kell fujjam, majd leszednem a beérett dolgokat. Aztán a naponta való peteeltávolítást kell toljam. Így biztos nem marad meg 1 sem.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#5055) Brandynew


Brandynew
őstag

Sziasztok,

Azt olvastam, hogy felülvetés után érdemes valamilyen talajjavítóval leszórni a felülvetett területet, ha nem megoldható a napi 4-5 locsolás.

Milyen talajjavítót ajánlanátok, ami nem sok tízezer Ft (kb. 200 nm terület)?

Köszönöm.

(#5056) Panthera válasza Brandynew (#5055) üzenetére


Panthera
őstag

Szia!

Pázsitra gondolsz? Vékony rétegben virágföld, tőzeg. Mi így szoktuk.

(#5057) Brandynew válasza Panthera (#5056) üzenetére


Brandynew
őstag

Szia!

Igen. Vajon mennyi virágföldet és tőzeget kellene vennem 200 négyzetméterhez? És mivel szórjam ki ezt a föld-tőzeg keveréket, simán, marokkal?

[ Szerkesztve ]

(#5058) Panthera válasza Brandynew (#5057) üzenetére


Panthera
őstag

Előtte érdemes egy kicsit belegereblyézni a magokat (ha a felülvetés engedi). Elég annyit rászórni vékony rétegben, hogy takarja a még kilátszó magokat. Nem csináltam nagy ügyet belőle, nem is kevertem, kézzel szórtam rá - de a tiednél jóval kisebb területen. Locsolni viszont kellett naponta 1x, mert jó homokos talaj. Ez kb. 2-3 éve történt, felülvetés nem volt szükséges (bár valószínűleg a szintkülönbség miatt lenyesett régi gyep is besegített alatta).

(#5059) Thocy a ZAGY válasza Panthera (#5058) üzenetére


Thocy a ZAGY
tag

Én simán összekevertem a gyepföldet a fűmaggal talicskában, aztán kilapátoltam a kopasz foltokra kicsit elgereblyéztem, aztán szépen kinőtt. Locsolni viszont tenyleg kell, ha nem esős az idő, mert ha kiszárad az egyszer már csírázásnak indult mag, akkor jó eséllyel kuka.

A legtöbb ember nem jut el a ''Miért pont Én?''-től a ''Miért ne?''-ig.

(#5060) Panthera válasza Thocy a ZAGY (#5059) üzenetére


Panthera
őstag

Igazad van, ez jó ötlet. :K Nekem magszórás után jutott eszembe a viragföld.

(#5061) Panthera


Panthera
őstag

Valaki szaporított már tőosztással aloe és hasonló növényeket? Több angol nyelvű oldalon azt írják, hogy napokig pihentetni kellene a töveket meleg és száraz helyen és csak utána ültetni.

(#5062) rii


rii
nagyúr

0. lépés: csináljunk komposztálót
1. lépés: jó, csináljunk komposztálót
2. lépés, google, találat: https://ujszasz.hu/zoldsarok/378-a-szerves-anyagok-komposztalasa-es-a-komposztok-felhasznalasa
3. lépés:
o.O
-.o
O.o
4. lépés: összedobok pár deszkát meg bele ami jön oszt'jóvan'az

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#5063) tasiadam válasza rii (#5062) üzenetére


tasiadam
veterán

4: "szarok ra"

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#5064) rii válasza tasiadam (#5063) üzenetére


rii
nagyúr

ha az volna amit írtál, nem kerestem volna rá google-ben, hogy megtudjam mi a komposztálás menete, éptése, rétegelése ésatöbbi, hanem egyből a 4. lépésésel kezdtem volna

és a lényeg nem a 4. lépsésen van, hanem a weboldalon leírt információ komplexitásának

de mindegy.
béke

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#5065) inf3rno válasza Panthera (#5061) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem mi sosem pihentettük.

Buliban hasznos! =]

(#5066) tasiadam válasza rii (#5064) üzenetére


tasiadam
veterán

én nemtudom kivitelezni, de kell vele törődni. nézni kell mi dobható ki és mi nem, mit lehetb elerakni és miért,hogy jó minőségű termőföldet kapj a végén, vagy jó lebomlott komposztot. Mivel bp betondzsungelében van nekem a "kert", ezért én közvetlen a növények alá, földjébe szoktam rakni a zöldségdarabokat, nem tudom lebontani őket. Főlega limitált hely és a szomszédok miatt nem, akik már azért is hívják a lakás tulaját, mert én kimentem a saját teraszomra :D Sokan keverik a pöcegödröt és a komposztot.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#5067) rii válasza tasiadam (#5066) üzenetére


rii
nagyúr

" ... Mivel bp betondzsungelében van nekem a "kert ... "
.-(
5 éve költöztem ki, de annyi mninden közbejött minden évben (legfőképp kecskékkel kapcsolatos munka ), hogy idén se tudtam semmit ültetni
előző években 1-2 dolgot max.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#5068) justmemory válasza rii (#5062) üzenetére


justmemory
senior tag

Kb. hasonlóan készítettem anno én is a komposzttárolót: 4 akácoszlop, 3 oldalára deszka és kész. Mindent nyilván nem dobunk rá, illetve ½ évente megforgatom, ha nagyon száraz/meleg az idő, locsolom (amúgy árnyékolva van; egy akácfa nyúlik fölé). A rétegrendet valamennyire igyekszem tartani - alulra megy a fa, rá a puhább növényi részek, föld, stb. (ezt átforgatáskor is meg lehet oldani - építettem mellé egy "ideiglenes tárolót", ahol a forgatások közötti időben gyűlik a komposztálandó cucc). Így is kell olyan 3 év, mire lesz belőle valami értékelhető föld; pici rostálás után megy ki az ágyásokba, esetleg kevés marhatrágyával megtámogatva beforgatva a talajba.

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#5069) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Először is bocsesz, ha rossz helyen kérdezek, de jobbat nem találtam. (ha van, akkor linkeljétek a topikot)

Annak mi lehet az oka, ha egy helyrajzi szám alapú keresésnél (külterületi szántóról van szó), sem a Mepar rendszer, sem a Földhivatal online rendszer sem találja a területet (utóbbi esetben tulajdoni lap lekérésekor)?
(Kb. fél éves, hiteles (tehát fizetős) , a földhivataltól kikért térképmásolaton szereplő helyrajzi számról van szó)
Válaszokat előre is köszönöm!

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#5070) Szilágyi84 válasza Fire/SOUL/CD (#5069) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Amennyiben vásárlási szándékkal érdeklődsz úgy szerintem felejtős ,ha nem akarsz bonyodalmakat magadnak . Bár akadnak helyrajzi szám elírások amit a saját tulajdonos tud a saját pénzéből újra iratni csak végig kell csinálni a menetét.

(#5071) lemmy71 válasza Fire/SOUL/CD (#5069) üzenetére


lemmy71
őstag

Irány az illetékes földhivatal és valószínűleg át kell jegyeztetni :U Én hasonlóan jártam a hétvégi házamnál, jó 30 évig senkinek sem tűnt fel hogy a művelés alól kivett terület, kültéri szántóként volt bejegyezve, nem pedig zárt kertként. Csak akkor bukott ki a dolog amikor a kész épületet be akartam jegyeztetni. Bár nem értem hogy az építési hivatalnak a terv elfogadásakor miért nem szúrt ez szemet :F

(#5072) claire78


claire78
senior tag

Sziasztok.
Remélem maradhat..
Lombszívót szeretnék, ezt a 3-at választottam, de nem tudom, mi a különbség köztük? 🤔
Van valakinek infója?

[ Szerkesztve ]

(#5073) BBéci válasza claire78 (#5072) üzenetére


BBéci
titán

A gyártó honlapján hasonlítgass, a boltok oldalain nem érdemes!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5074) claire78 válasza BBéci (#5073) üzenetére


claire78
senior tag

Te itt is itt vagy?! 🤦🏻‍♂️😏🤣

(#5075) BBéci válasza claire78 (#5074) üzenetére


BBéci
titán

Valahogy ide keveredtem. :K
Van kertem, szorgalmasan művelem, gondozom, vannak tapasztalataim, amik talán hasznosak lehetnek másoknak.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5076) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Krizantémot így kell növeszteni, ha valaki megpróbálkozna vele: [link]

Buliban hasznos! =]

(#5077) ftc válasza rii (#5062) üzenetére


ftc
nagyúr

Egész jó leírás... nekem 2 műanyag komposztállóm van.

Lényegében egész évben szükség lenne 3-ra is, de tél előtt szétszedem s a komposztot szétdobom a kertben, ami nem lett komposzt azt vagy visszarakom vagy leásom... kedv függő.

#5076 - anno nagyban nyomattuk, rohadt sok munka van vele. Sarjak kitörése egész évben, hogy szép nagy virág legyen.

[ Szerkesztve ]

(#5078) fess


fess
őstag

Sziasztok,
Ezeket a levendulákat mennyire kell megmetszeni és mikor?

(#5079) lev258 válasza fess (#5078) üzenetére


lev258
veterán

A levendulát kora tavasszal ajánlott metszeni. A mértéke pedig inkább rajtad áll.
A linked nem publikus (legalábbis fiók biztosan kell hozzá).

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#5080) Szakbarbár


Szakbarbár
aktív tag

Üdv!

Őszi füvesítés előtt állunk, és starter műtrágyát keresek, esetleg tudnátok ajánlani valamilyen típust, márkát? Egyáltalán kell-e használni?
A másik kérdésem, hogy családi házhoz gyerekek mellé milyen fűmagot használjak? Én Johnsons Sport Szárazságtűrő Fűmagkeverékre gondoltam de szívesen meghallgatok más tanácsot is. Öntözőrendszer van. A talaj alsó része agyagos, a felső 20-30 cm laza - homokos.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#5081) BBéci válasza Szakbarbár (#5080) üzenetére


BBéci
titán

Öntözőrendszer mellé mi indokolja a szárazságtűrőt? Szerintem semmi.
Nálam bevált a Barenbrug, az ICL-eket és a Toscana keverékeket sokan dicsérik.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5082) Dorian válasza BBéci (#5081) üzenetére


Dorian
félisten

Mondjuk az, hogy kevesebb vizet pazaroljon az ember?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#5083) Szakbarbár válasza BBéci (#5081) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

A fenntartási költség, nincs kút, csak vezetékes víz. Nem akarom, hogy a gatyám is rámenjen a locsolásra. Illetve nyáron többször is locsolási tilalom van érvényben, idén egész júniusban tilos volt locsolni vezetékes vízről. Ellenőrizni ugyan nem ellenőrizte senki, de ki tudja mit hoz a jövő.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#5084) BBéci válasza Dorian (#5082) üzenetére


BBéci
titán

#5083Szakbarbár
Ha nincs saját fúrt kút, akkor valóban jó választás lehet a szárazságtűrő fű.
Őszi beköltözés után az első tavaszi ténykedéseim között volt egy kút fúratása, anélkül elképzelni sem tudok egy kertet. A környékünkön és a közeli-távoli ismerőseim között mindenkinek van, magától értetődő.
Tele van a kertünk virágokkal, dísz- és gyümölcsfákkal, egyéb dísznövényekkel. Rendszeres, akár napi kétszeri öntözés nélkül ebből semmi nem lenne.
Néha feleségem kényelemből a kerti csapról töltögeti a locsolókannát, olyankor vadul morgok.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5085) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!
Az ilyen Barenbrug Dichondra – Talajtakaró zöld szőnyegről mi a véleményetek?
Van értelme fű helyett?Mennyire tűri a szárazságot?
Ha nem nyírom mekkora lesz? :D
A ház előtt van egy pici kert növényekkel és itt csak sima földes talaj van ide gondolkodok valamin.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#5086) inf3rno válasza BBéci (#5084) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én is úgy gondolom, hogy kút vagy felszíni víz forrás nélkül nagyon nehéz megoldani a kertészkedést. Elég csak megnézni ezt a nyarat, ekkora aszályra még öreganyám sem emlékszik, hogy valaha lett volna. Én még ezen kívül tervezek esővíz gyűjtőt is. Itthon nincs kút, és elég jól bevált a köbméteres tartályba esővíz gyűjtés, és persze ingyen van és lágy víz.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#5087) Panthera válasza inf3rno (#5086) üzenetére


Panthera
őstag

Az előző írásodra akartam írni pont az esővízgyűjtőt. Kezdésnek egy hordó is megteszi. Sok víz nem fér bele, de a teraszon lévő virágokat lehet onnan öntözni.
Ez csak az ereszcsatorna alá van téve, a hordó alján egy csappal, könnyen lehet tölteni a locsolót. Valahogy bővíteni kellene, mert ritkán jön eső, akkor pedig sokkal többet is lehetne gyűjteni.

(#5088) inf3rno válasza Panthera (#5087) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Úgy lehet bővíteni, hogy megfúrod valahol magasan, beleteszel egy csövet, aztán mellé teszel egy másik hordót, amibe átvezeted a csövet szintén ugyanígy. Esetleg ezeket a lyukakat lehet sziloval tömíteni. Nem kerülnek nagy nyomás alá, úgyhogy valszeg nem fognak szivárogni.

Buliban hasznos! =]

(#5089) Dorian


Dorian
félisten

Egyelőre vezetékes vízzel locsolok. Nem olcsó, de kibírható.
Kút elég kétesélyes, mert egy dombtetőn lakom.
Van a kert alatt egy régi szennyvíz tároló, abból az időből, amikor még nem volt kiépítve az utcában a szennyvízcsatorna. Fogalmam sincs mekkora lehet, esetleg be lehetne fogni esővízgyűjtőnek, de mostanában nem fogom széttúratni a kertet.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#5090) Szakbarbár válasza BBéci (#5084) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

#5084BBéci, #5086inf3rno
A vízfogyasztásunk már így is 400-500 liter/nap úgy, hogy nincs mit locsolni egyelőre.
Az egyik szomszédban van egy ásott kút, kb 6 méter mélyen már van benne víz. Fúrt kútra kb 500.000 forintos árat mondtak. Először földbe ásott esővíztartályon gondolkoztunk, de az is horror áron van 400-500.000 Ft. Plusz beépítés. De ilyen hosszú száraz időszakban mint idén nyáron, nincs az a ciszterna ami ne fogyna ki. Még tervben van a locsoló óra, azzal felezzük a költségeket, de persze annak a használatát is korlátozhatják.
Persze ha meg jön egy nagyobb nyári zápor, akkor leesik 40-50 mm eső 2-3 nap alatt, csak nincs hová tenni.

#5087Kvardlipot
A hordók aljánál ha összekötöd őket akkor kiegyenlítődik a vízszint.
[link]

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#5091) BBéci válasza Szakbarbár (#5090) üzenetére


BBéci
titán

15-20000 Ft/m áron lehet találni kútfúrót. 6-8 méterrel számolva nem vészes összeg, szerintem megéri. Aki neked félmilliót mondott, az rabló. Nyilván hozzá adódik némi anyagköltség, de azzal együtt sem haladja meg a 200000 forintot.
Amennyit én fizettem érte, 50000 forintot, az nem mérvadó, mert 2005-ben történt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5092) inf3rno válasza Szakbarbár (#5090) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát ha spórolni akarsz, akkor bérelsz egy légkalapácsot, és kiásod magad. Úgy szokták, hogy leteszik a gyűrűt, beleállsz, és ahogy ásol, úgy csúszik a gyűrű egyre lejjebb, aztán jön a következő gyűrű. Viszont ha magad csinálod, akkor mindenképp érdemes valami nagyon profi sisakot venni lehetőleg olyat, amin lámpa is van, mert ami fentről leesik, az elég könnyen fejbe talál, és azért 5-10 méterről az temető.

Buliban hasznos! =]

(#5093) Szakbarbár válasza BBéci (#5091) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Akit mi kérdeztünk annál Minimum 20 métert ki kell fizetni, 25000ft/ m plusz aggregátor bérlés. Kiszállási díj nincs.
inf3rno
Egyedül biztos nem állnék neki ilyen melónak.

[ Szerkesztve ]

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#5094) BBéci válasza Szakbarbár (#5093) üzenetére


BBéci
titán

Inkorrekt az a minimum 20 méter. A környékünkön magasan van a talajvíz, ezért nincs pince a házam alatt. Viszont csak 9 méterre fúrt a mester, így önfelszívó szivattyúval tudom kinyerni a vizet. Az automata öntözőrendszer ellenére feleségem rendszeresen locsolgat, néha bő egy óra hosszan. Meg is látszik a kerten, a növényeken. Végre bambuszom is van, szereti, igényli a vizet.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5095) Rive válasza Szakbarbár (#5090) üzenetére


Rive
veterán

A lényeg nem a kiegyenlírődés, hanem a túlfolyás. Ha a hordók alját kötöd össze, akkor végül szinte sose lesz tele hordód, amiből könnyű merni...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#5096) inf3rno válasza BBéci (#5094) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Általában a legtöbb helyen kijön 10 méterből, legalábbis a mi környékünkön, szóval az erősen túlárazott így. Érdemes lenne megkérdezni mástól is, hogy mennyiért csinálja.

Buliban hasznos! =]

(#5097) Szilágyi84


Szilágyi84
senior tag

Ezt sűtötöknek ültettük 6 db-ot amiből összesen 3 db lett pedig tele volt virággal 5-6/ szár és összesen 3 lett. Amúgy lehet nem is az ?

(#5098) inf3rno válasza Szilágyi84 (#5097) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem az, csak később sárgul majd be, ahogy érik.

Buliban hasznos! =]

(#5099) Winne válasza BBéci (#5094) üzenetére


Winne
nagyúr

Nálunk is így mondták, de azt is mondták hozzá, hogy azért kell mélyebbre menni, mert ott nem a szennyezett felső rétegből kapod a vizet, meg egy a helyi viszonyokhoz igazodó vízoszlop kell hozzá. Én még mindig gondolkodom, tavasszal lesz aktuális, kb 400nm fűterületem lesz úgy tippelem.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#5100) BBéci válasza Winne (#5099) üzenetére


BBéci
titán

Az adott hely sajátosságaitól függ, hogy hány méterre kell lefúrni. Nálunk 5-6 körül már volt víz, de 9 méter lett a vége. A lábszelep 8 méteres KPE cső végére van szerelve, a víz tisztasága öntözésre bőven megfelelő.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.