Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9201) sfdrakex válasza sid.:Rc211v (#9200) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ha teljesen letörlöd a firefoxot, application databából is akkor is ez a helyzet?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#9202) Noxy válasza Sn00k (#9198) üzenetére


Noxy
veterán

[mozbackup]
magyarnyelv

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#9203) sid.:Rc211v válasza sfdrakex (#9201) üzenetére


sid.:Rc211v
őstag

Újra is raktam már nem volt jó. Appdata-ából is törltem. sőt még regedit-ből is

<R6 08'> Core™ i5-13600KF / Gainward RTX 4070 Panther / ACER™ PREDATOR XB271HU 165Hz //

(#9204) egykori válasza sid.:Rc211v (#9203) üzenetére


egykori
őstag

Én, amikor teljes tisztítást rendezek, akkor a Vezérlőpultban, az Internetbeállítások, Általános fülön a Törlést szoktam még futtatni. Lehet, hogy nincs köze FF-hoz, de szerintem nem árt ott is tisztogatni ilyenkor.
Valamint, ha újrarakod, és a Mozbackuppal csinálsz teljes mentést, azt ne engedd vissza, nézd megelőbb, hogy úgy natúrban jó-e?

(#9205) Sleed


Sleed
aktív tag

Sziasztok!

Hogyan tudnám azt megoldani, hogy az rss csatornáim hírei megjelenjenek az asztalon, az erre kitalált kis boxban?Ma váltottam Win 7re xpről és nem igazán vágom hogyan tudnám megoldani.Amit explorer alatt mentek el, az megjelenik benne.FF alatt viszont nem működik.
Van erre valami bővítmény?

Előre is köszi

SleeD

(#9206) Sleed válasza Sleed (#9205) üzenetére


Sleed
aktív tag

Megoldottam.
Ha explorerben teszem be őket és az ff az alapértelmezett akkor ffal nyitja meg őket :)

(#9207) Angyalifény


Angyalifény
tag

Hali a képen látható részt (nem tudom hogy hívják) el lehet tüntetni FF-be ? Chrome-ba bent sincs valahogy 1szer operából is kivarázsoltam szóval most itt FF-be zavar . Eltudom tüntetni ?

köszi

[ Szerkesztve ]

Isten kíséri utadat.

(#9208) Gorneck válasza Angyalifény (#9207) üzenetére


Gorneck
titán

Vagy felrakod a 3,6 bétát...vagy [link].

Gorneck#1239

(#9209) Angyalifény válasza Gorneck (#9208) üzenetére


Angyalifény
tag

köszi,

gondolom mivel kinn van a FF oldalán nem rejt veszélyeket magába . :F

Isten kíséri utadat.

(#9210) Sn00k


Sn00k
veterán

hi all!

Melyik kiegészítő kell, hogy ha megnyitok egy lapot vagy hivatkozást, azt új lapon nyissa meg az FF ?

3njoy the Lif3

(#9211) joe2005 válasza Sn00k (#9210) üzenetére


joe2005
senior tag

Jobb klikk a linkre és a második menüpont.
Középső egérgomb.
[link]

[ Szerkesztve ]

"Have you tried turning it off and on again?"

(#9212) Angyalifény


Angyalifény
tag

Ha kinagyítok egy oldalt hogy tehetem vissza alap- méretbe ? az egér középső gombbal nem jó

Isten kíséri utadat.

(#9213) Tele von Zsinór válasza Angyalifény (#9212) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Ctrl+0

(#9214) Angyalifény válasza Tele von Zsinór (#9213) üzenetére


Angyalifény
tag

köszi

Isten kíséri utadat.

(#9215) sid.:Rc211v válasza egykori (#9204) üzenetére


sid.:Rc211v
őstag

Mozbackuppal csinálsz teljes mentést, azt ne engedd vissza, nézd megelőbb, hogy úgy natúrban jó-e? így jó lett :K köszönöm a segítséget mindenkinek.. :R

<R6 08'> Core™ i5-13600KF / Gainward RTX 4070 Panther / ACER™ PREDATOR XB271HU 165Hz //

(#9216) Remix


Remix
csendes tag

Sziasztok !

Lenne pár kérdésem :

1. Milyen Kiegészítőket ajánlanátok átlagos böngészéshez? (adblock plus van fent most)
Ti miket használtok? Lényeg,hogy ne lassuljon be a böngészés !

2.Hogyan tudom csökkenteni a firefox memóriazabálását? (kérlek titeket hogy csak olyat írjatok ami tutira jó )

3.Milyel sebesség trükköket tudtok a böngészőhöz amivel kihozhatom belőle a maximumot ?

Válaszokat előre is köszönöm :R

(#9217) Gorneck válasza Remix (#9216) üzenetére


Gorneck
titán

1. Adblock, flash block, wot, download statusbar, fasterfox lite és helyesírás ellenőrző.
2. Ezen mosolyogtam egy jót...120-150 sok? Nálam 15 tabbal eszik ennyit a 3,6b2 (mondjuk ez erősen függ az adott oldaltól), de mivel sosincs ennyit nyitva így 67-70nél többet nem kajol.
3. SSD, brutál net, fasterfox lite.

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#9218) Angyalifény válasza Remix (#9216) üzenetére


Angyalifény
tag

A no script is hasznos

Isten kíséri utadat.

(#9219) Sn00k válasza Gorneck (#9217) üzenetére


Sn00k
veterán

HI GORNECK23!!

figyusz FŐ GURU, lenne egy kérdésem :d Nekem windows 7 van fent egy notin, na feltettem a firefoxot, a moz back up segítségével beraktam a könyvjeltőimet, meg a könyvjelző eszköztárat...

NA most a gondom az lenne, ha a könyvjelző eszköztárból nyitok meg egy oldalt akkor az adott fülön nyitja meg és nem új fülön. Ezt hogy tudom orvosolni külön lapon nyissa meg, mert ha jobb felső sarokban a google keresőben keresek valamit , azt új lapon jeleníti meg, tehát ott jól müxik a dolog....

3njoy the Lif3

(#9220) Gorneck válasza Sn00k (#9219) üzenetére


Gorneck
titán

Attól én rohadt messze vagyok...

Középső egérgomb?

Gorneck#1239

(#9221) Sn00k válasza Sn00k (#9219) üzenetére


Sn00k
veterán

közbe rájöttem a tabmix plus kellett csak :D

3njoy the Lif3

(#9222) Gorneck válasza Sn00k (#9221) üzenetére


Gorneck
titán

Ezé felraktál egy addont? Ne idegelj...én maradok a középső egérgombnál... :D

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#9223) sonar


sonar
addikt

Nem tudtok olyan addon-ról amivel automatizálhatok egy csomó dolgot?
Végülis scriptelni szeretnék egy két folyamatot, nyisson meg oldalt, az ott lévő hivatkozást nyissa meg egy másik tabon....

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#9224) Shim válasza sonar (#9223) üzenetére


Shim
őstag

Greasemonkey
Ezzel saját scripteket írhatsz, teljesen újraformálva bármilyen oldalt.

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#9225) puttputt válasza Gorneck (#9222) üzenetére


puttputt
őstag

Ennél már csak a duplakattintásra tab-bezárás/nyitás a jobb. Abszolút lustáknak. :)
Használom is. :DDD

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#9226) HZoli87


HZoli87
veterán

Mozilla Firefox 3.6 Beta 3: LINK

(#9227) BullZeye


BullZeye
veterán

Az csak nálam van, hogy néha egy egy pillanatra, másodpercre beakadnak a Flash videók, játékok?

(#9228) Shim válasza BullZeye (#9227) üzenetére


Shim
őstag

#8427 aztán, ha nem megy akkor: #8636

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#9229) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Basszus ez a Beta 3 egy szar. Mikor frissítettem, rögtön letiltotta a kiegészítőim nagy részét, pedig meg mondtam neki, hogy ne tegye, már régebben about:config -ban. A másik borzalmas dolog, hogy kikapcsolták a Windows 7 tab betekintést!
Szerencsére mindent vissza lehet kapcsolni.

Windows 7 betekintést:

about:config -ban állítsátok át a browser.taskbar.previews.enable kulcsot true -ra.

Kiegészítőkhöz:

Adjátok hozza a extensions.checkCompatibility.3.6 logikai változót, majd állítsátok false -ra.

(#9230) egykori válasza WonderCSabo (#9229) üzenetére


egykori
őstag

Hali WonderCSabo,
Ha falsra állítom a kompatibilitás ellenörzését, akkor ez azt jelenti a gyakorlatban, hogy kompatibilisek azaz működőképesek maradnak a kiegészítők? Mert akkor tennék egy kísérletet a 3.6 bétával.
Üdv, egykori

(#9231) WonderCSabo válasza egykori (#9230) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ez csak azt jelenti, hogy nem ellenőrzi a kompatibilitást. (A kompatibilitás meg csak annyit jelent, hogy milyen FF verzió van egy bizonyos kieg fájlba írva). Ettől függetlenül mindegyik kieg. menni fog, és nagy része helyesen is fog működni. Nekem pl. 1 kivételével mind a 20ból.

[ Szerkesztve ]

(#9232) BullZeye válasza Shim (#9228) üzenetére


BullZeye
veterán

ez úgy néz ki megoldotta, köszi szépen ^^ más egyéb hasznos, ehhez hasonló dolog? Pl néha csinál olyat az utóbbi 2-3 hétben (gyakran, szinte mindig) hogy írok egy ilyen chatboxba, és mintha frissítené magát az oldal, csak úgy ok nélkül nem tűnik el az írás, csak az aktivitását veszti el, és konkrétan keres az oldalon (be van állítva, ha beírok valamit akkor automatikusan keres :S)

(#9233) BullZeye válasza BullZeye (#9232) üzenetére


BullZeye
veterán

na meg még valami....fel van rakva a Java, viszont valamiért nem működik se nálam, se bnőmnél :S

http://uk.aiononline.com/livestatus/character-legion/search?charID=112670&serverID=32
A neve alatt van ugye hogy Equipment / 3D Character, ha rákattolsz a 3D characterre ki kéne, hogy jöjjön az aktuális 3Ds kinézete. Ezzel szemben csak az jön ki, hogy Java Plugin Required, Manaual Java Download, aztán befagy...

Valakinél működik, sőt mikor frissen telepítettem Java-t akkor elsőnek nekem is működött :\ azóta nem...

[ Szerkesztve ]

(#9234) tknof1871


tknof1871
őstag

Van a példa kedvéért a blog.hu (lehetne más is). Sok eltérő témájú blog van rajta. Én meg több accounttal regisztrálok, mert annyira eltérő témájú blogokhoz is hozzászólok, tartok tőle, egyiknek a közössége rossz néven veszi, ha a másikhoz is hozzászólok.
Lehetőség van rá, hogy kiderüljön, az a több account az én böngészőmhöz, az én gépemhez tartozik (vagyis jó eséllyel 1 személy)? A böngésző vagy a gépem hagy nyomokat, amiből összeáll a kép a szerkesztőknek, adminokak, az oldal üzemeltetőinek, melyik accountok tartoznak egy személyhez?
Azt most hagyjuk, hogy egy olvasó szövegelemzéssel is rájöhet. Az IP cím meg adja magát, de arra ott a foxyproxy.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#9235) egykori válasza WonderCSabo (#9231) üzenetére


egykori
őstag

Hát, nálam nem ilyen jó az arány. Nekem nem 20-ból 1, hanem 7-ből 3 kiegészítő nem működik. A sebességkülönbség valóban érzékelhető, de annyival nem gyorsabb, hogy a teljesértékű, stabil változatot nyugdíjazzam. ;)
De legalább tettem egy próbát, úgyhogy várok a végleges 3.6-ra.

(#9236) Angyalifény válasza egykori (#9235) üzenetére


Angyalifény
tag

és mikor jön ki ?

Isten kíséri utadat.

(#9237) diegho


diegho
nagyúr

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogyan lehetséges megoldani, azt, hogy egy megnyitott oldal tartalmát mondjuk 5-10 másodperces időközönként automatikusan frissítse a firefox? Esetleg létezik erre valami plugin?

(#9238) Shim válasza BullZeye (#9233) üzenetére


Shim
őstag

Szedd le innen a Javát, lépj ki minden programból, aztán próbáld újra felrakni.

diegho:
ReloadEvery

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#9239) diegho válasza Shim (#9238) üzenetére


diegho
nagyúr

köszi :R

(#9240) BullZeye válasza Shim (#9238) üzenetére


BullZeye
veterán

egyel régebbi volt fent, uninstaltam minden fölös progit, Java-t is, portable FFből kiszedtem berakott Flash pluginokat meg ilyeneket, és restart, és reinstall Java, most müxik babán. fura, hogy egyel régebbivel nem ment..se bnőmnél :\

(#9241) egykori válasza Angyalifény (#9236) üzenetére


egykori
őstag

Szerintem, még akik készítik, azok sem mernének konkrét időpontot írni - az eddigi tapasztalatok miatt. De reménykedhetünk, hogy az idén.

(#9242) pete_21 válasza WonderCSabo (#9165) üzenetére


pete_21
addikt

Végülis nem egy egetrengető probléma. Bár már az FF 3.0-ból is használtam bétákat, illetve a 3.5-ből (sőt, még amikor 3.1 volt, akkor is) is, és nem igazán találtam bennük hibát, ezért most meglepődtem. :)

MOD: Feltettem a Beta 3-at, és nekem is letiltotta az addonokat. Ezt baromira nem veszem jó néven, de azt még kevésbé, hogy hiába adom hozzá a extensions.checkCompatibility.3.6 változót, és állítom false-ra, semmi nem változik!!
Valaki tud segíteni? Köszi

[ Szerkesztve ]

(#9243) pete_21 válasza pete_21 (#9242) üzenetére


pete_21
addikt

Közben megvan:
extensions.checkCompatibility.3.6b -t kell beírni!
Egyébként about:config-ból hogy lehet törölni? :U

(#9244) Goose-T válasza pete_21 (#9242) üzenetére


Goose-T
veterán

extensions.checkCompatibility.3.6b - ezt kell hozzáadni, nekem megoldotta.

Eladó gitáros cuccok: http://tinyurl.com/94uy6j9b *** Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#9245) egykori válasza pete_21 (#9243) üzenetére


egykori
őstag

A "b" hozzáírva és a #9235 visszavonva. :B Minden működik, a 3.5.5 mégis nyugdíjba megy. :K
A profilod prefs.js fájljából törölni kell a kívánt sort.

(#9246) Ziog


Ziog
aktív tag

Megoldható valahogy, valamilyen add-onnal, hogy különböző kiterjesztésű fileok különböző helyre legyenek letöltve, hogy ne mindent egy helyre pakoljon be?

Mindezt automatán kellene, tehát ne én adjam meg minden egyes alkalommal a mentés helyét.

(#9247) pete_21 válasza egykori (#9245) üzenetére


pete_21
addikt

Köszi, tényleg ott vannak. Bár nem értem, hogy az about:config-ban miért nincs erre opció...

(#9248) sonar válasza Shim (#9224) üzenetére


sonar
addikt

Ezt ismerem, de nem erre gondoltam hanem vmi másra

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#9249) aleister


aleister
veterán

Sziasztok!

Nem tudja valaki miért nem működnek rendesen a MozBackuppal Firefox alá átvitt add-onok? Konkrétan az IE tab, firebug és web developer kiegekre gondolok.
Sem az eszközök alatt nem látom a vonatkozó bejegyzéseiket, sem az egyéb helyeken (status bar, eszköztár, stb).

Az lemaradt, hogy mindkettő FF magyar 3.5.5-ös verziójú.

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#9250) moma válasza aleister (#9249) üzenetére


moma
őstag

nem tudom, de próbáld meg átmásolni a profil mappád az átvisz az égvilágon mindent mindent. nekem még nem volt gondom vele, bár az általad használt kiegészítőket nem használom.

we all deserve a bit of luck.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.