Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8201) Arnoo


Arnoo
csendes tag

Sziasztok Fórumosok!
Pár kérdéssel fordulnék felétek! Láttam pár ember munkáját ami nagyon tetszett!
Régóta fontolgatom egy mini pc épitését, amikhez már néhány alkatrészt is beszereztem, de mindenképp fel kell tennem pár kérdést a témában jártasokhoz!

Na szóval amit szeretnék!
Egy DigiTV beltéribe szeretnék "belepakolni". A DigiTV feliratot lecsiszolom, és helyébe egy korábban beszerzett aluminium "Energy Saver" gigabyte embléma kerül. Ezután Feketére lefestem, és az iTX lapot helyére igazítom. A magassága megfelelő, belefér kényelmesen. A "doboz" 2 oldalához 2-2 db kis méretü ventillátort teszek, egyik oldal szív, másik fúj, igy kereszthűtést létrehozva a dobozban lévő alkatrészek kivétel nélkül hűtve lesznek. Satás 160Gb noti vinyót teszek bele, ami a digi beltéri lenyitható fedelén keresztül kivehető lesz. A rendszer egy 8Gb os gyors elérésű Pendriveról fog üzemelni! És ha ez még indig nem volt elég egy kedves barátom felajánlásábol egy Wireless routert helyezek bele, természetesen csak a nyák fog beszerelésre kerülni, ami jelentősen lekerekíti a router méretét.. (nem nagyobb a noti vinyónál)

Kérdéseim:
-A pico PSU tápot honnan lehet beszerezni milyen áron, és az árba beletartozik e a konnektor és a táp közti ac-dc táp
-Távkapcsoló behelyezéséhez mire van szügségem? egy infra portra, és egy tanitható távirányitóra? Esetleg aki bővebb infót tud az segíthetne!

Egyenlőre ezekkel a kérdésekkel fordulnék felétek! Ha valakit érdekel a project akkor dokumentálom, és közzéteszem...

(#8202) jaja1981 válasza PH-User (#8200) üzenetére


jaja1981
addikt

Ragasztóval.
Sziloplaszt, pillanatragasztó, palmatex, stb.
Csinálj próbaragasztást, és a ragasztandó felületet csiszold meg.

Arnoo:
Tedd be a házi barkács topicba.
[link]
Ott már többen csináltak ilyet, tudnak majd segíteni.
Legalább 3-an már építettek ilyen gépet, mint Te.

[ Szerkesztve ]

(#8203) PH-User


PH-User
addikt

Sziasztok!

Akkor jaja1981 előterjesztésére felteszem itt is a kérdésem!

Szeretnék magam összerakni egy ventilátor szabályzót. Egy olyat, amin egy Molex bemenet van, egy poti van a kapcsolásban és két ventilátort tudok rátenni. Tudna valaki ebben segíteni nekem? Kapcsolást esetleg és hogy milyen alkatrészek kellenek hozzá.

Köszönöm előre is!

:R

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#8204) jaja1981 válasza PH-User (#8203) üzenetére


jaja1981
addikt

Nézzél feljebb.
Kb 200hsz-szel ez előtt lett egy jól működő kitalálva!

(#8205) PH-User válasza jaja1981 (#8204) üzenetére


PH-User
addikt

Sorry, nem találom, mindegy.

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#8206) Kolondrum

Üdv, jól látom h a felső házból lehet csinálni egy komoly kis kuckót? [link]
Meg volt hirdetve, de ma amikor a képeket csináltam megláttam benne valamit........... Ti h látjátok?

(#8207) jaja1981 válasza Kolondrum (#8206) üzenetére


jaja1981
addikt

Mindenből lehet csinálni komoly házat!
De való igaz, hogy nem rossz alap!

(#8208) r-chee


r-chee
őstag

PDA-t szeretnék beépíteni számítógépbe azzal a céllal, hogy cpu és rendszerinfókat írjon ki, vagy egy meghatározott videót/animációt futtasson. A PDA-n Windows Mobile 5-ös oprendszer van, és dokkolója segítségével PC-vel USB-s összekötési lehetőség van.
Hol találok szoftvert, amivel a fent vázoltakat meg tudnám oldani?

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#8209) Márton


Márton
nagyúr

Sziasztok,
vettem egy AV wireless jeltovábbítót, mely adapterrel kapja a 9V-ot, de
én mászkálni szeretnék a kamerával, amit majd rákötök.
Szerintetek egy jobb 9V-os elemmel mennyi ideig működne, ha 400mA-t követel?

köszi

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#8210) jaja1981 válasza Márton (#8209) üzenetére


jaja1981
addikt

Jó kérdés.
Egy jobb 9V-os aksi olyan 200-220mAh-t tud.
Na most akkor Te 400mAh-t akarsz kivenni belőle.
Lehet nem is tud annyit adni, de kb 15-20perc alatt tuti leeszi.
Kötözz össze 1,2V-os aksikat, vagy elemeket, azzal jobban jársz.

(#8211) Márton válasza jaja1981 (#8210) üzenetére


Márton
nagyúr

értem
de ez akksi amit írsz, az elem nem bírná tovább?

köszi!

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#8212) And válasza Márton (#8211) üzenetére


And
veterán

A Duracell MN1604-es típusú alkálielem kapacitása adatlap szerint 580mAh. De ez csak alacsony (kb. 14mA-es) kisütőáramnál igaz, nagyobb terhelésnél sokkal kisebbre is adódhat. Ilyen cucchoz tényleg ne használj elemet, mert a nagy kisütőáram miatt valószínűleg sokkal hamarabb le fog merülni, mint az a névleges kapacitásából következne.

(#8213) Márton válasza And (#8212) üzenetére


Márton
nagyúr

köszi az infót!

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#8214) jaja1981 válasza Márton (#8213) üzenetére


jaja1981
addikt

Vagy köss össze mondjuk 6db cerka elemet/aksit.
Az bírná a terhelést.

(#8215) TomiLi


TomiLi
addikt

Ki tud nekem abban segíteni, hogy hol tudnék beszerezni az egyik oldalán öntapadós gumi szalagot? (fekete) 10 mm széles, és 1-2mm magas....
Ilyen szokott lenni egyes házakban a táp rögzítésnél, hogy ne karcolódjon meg, vagy a billentyűzet talpakon, hogy ne csúszkáljon, vagy szintén csuszásgátló funkció miatt az egérpadokon

[ Szerkesztve ]

Bogyorisz

(#8216) jaja1981 válasza TomiLi (#8215) üzenetére


jaja1981
addikt

Barkács áruházakban.

(#8217) TomiLi válasza jaja1981 (#8216) üzenetére


TomiLi
addikt

:(

Bogyorisz

(#8218) fireproof


fireproof
őstag

Sziasztok.

Tudnátok segíteni hogy hogyan tudnám a ventivezérlőmre ( amin 3 pin es csatik vannak) rákötni egy 4 pines venti kábeleit hogy a 4 pines venit is tudjam vezérelni úgy mint az olyan ventiket amiknek alapból 3 pin-es csatijuk van ????

(#8219) jaja1981 válasza fireproof (#8218) üzenetére


jaja1981
addikt

A 4 pin alatt nem a molex dugót érted, amit a tápra kell rádugni ugye?

(#8220) fireproof válasza jaja1981 (#8219) üzenetére


fireproof
őstag

De :DDD

(#8221) Gerisz


Gerisz
addikt

tud valaki olyan totyikot ahol tudnak segíteni vezetékes telefon bekötésében?

[ Szerkesztve ]

(#8222) PHM válasza Gerisz (#8221) üzenetére


PHM
addikt

Mi a probléma?

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#8223) Gerisz válasza PHM (#8222) üzenetére


Gerisz
addikt

Van egy német Sony IT-A355 telefon amit rá kellene kötni az itthoni vonalra, csak németből van és a hálózatba való vége nem is hasonlít. Úgy gondoltam, hogy egyszerűen levágom és kap egy rj11-et. A kérdés, hogy hogy kell bekötni :)

(#8224) jaja1981 válasza fireproof (#8220) üzenetére


jaja1981
addikt

Akkor nézd meg egy 3 tűs venti lábbekötését.
A fekete és piros láb érdekes.
A feketére kösd a molex venti feketéjét, a pirosra a molex sárgáját.
Ennyi.

(#8225) fireproof válasza jaja1981 (#8224) üzenetére


fireproof
őstag

:R :R :R

(#8226) PHM válasza Gerisz (#8223) üzenetére


PHM
addikt

Nyugodtan vágd le a dugót és préselj rá egy RJ11-est.
Az RJ11 két középső érintkezőjét használd.
A polaritással nem kell foglalkozni, az összes telefonban
graetz híd van a bemeneten.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#8227) Gerisz válasza PHM (#8226) üzenetére


Gerisz
addikt

Köszönöm!

(#8228) fireproof válasza jaja1981 (#8224) üzenetére


fireproof
őstag

Nemigazán sikerült biztos hogy úgy kell? :S bal oldalira kéne rákötni a jobb oldali molexet

(#8229) Laci4 válasza fireproof (#8228) üzenetére


Laci4
senior tag

Elméletileg a molexben azt a feketét, ahova a venti feketéje megy, kötöd a 3 tűs feketéjére.(képeden felülről a második csati a molexben.)
A molex sárgáját, amire a venti pirosa be van kötve, kötöd a 3tűs pirosára.(képeden felülről az első csati a molexben)
3tűs sárgával nem foglalkozunk (fordulatszám mérés..)

Ergó ugyanazt írtam, mint a fenti kollega.. úgy kellene mennie.
Tápról megy a venti? A 3 tűs honnan, miről jön?

(#8230) fireproof válasza Laci4 (#8229) üzenetére


fireproof
őstag

nem tudom se hogysem jó a venti pörög de az a hülye ventiszabályzó sípol akárhova kötöm is a molex sárga drótját.

(#8231) jaja1981 válasza fireproof (#8230) üzenetére


jaja1981
addikt

Úgy kösd be, ahogy írtuk.
Fesz szabályzót meg mérd ki, hogy szabályoz-e egyáltalán.

(#8232) veze válasza Gerisz (#8223) üzenetére


veze
őstag

itt vannak csatlaközó bekötések , többfélék, szépen csoportba szedve
csatlakozo bekötések

(#8233) Gerisz válasza veze (#8232) üzenetére


Gerisz
addikt

Kösz ez még tuti jól fog jönni!

(#8234) fireproof válasza jaja1981 (#8231) üzenetére


fireproof
őstag

Úgy kötöttem be ahogy írtátok és a szabályzó is jó ! a sárgát kéne valahova kötni mert sehogy sem jó :S

(#8235) Laci4 válasza fireproof (#8234) üzenetére


Laci4
senior tag

Milyen szabályzó?
Mit takar,hogy sehogysem jó? Meg se moccan a venti, vagy csak nem szabályoz, vagy csak sípol?
a 3pines csatin a sárga, az a fordulatszám érzékelő vezetéke. A képeden lévő ventinek ilyenje nincs.. ergo nincs mit rákötni..
Esetleg még az lehet, hogy olyan elveteműlt szabályzó lenne ami ha nem érzékel fordulatszámot nem ad kraftot?! háááát.. nem tom. :F
Külön a tápra dugva megy a venti?
A szabályzóra egy 3 pines venti dugva megy?

[ Szerkesztve ]

(#8236) fireproof válasza Laci4 (#8235) üzenetére


fireproof
őstag

Ha a ventit molexre la tápra dugom akkor jó.
Ha egy másik 3 pines ventit kötök a szabályzóra az is jó.
A venti forog akkor is ha a szabályzóra van kötve csak nekem olyan hogy ha nincs valami jól bekötve vagy valami galiba van akkor sípol és mivel a venti jól forog de sípol a ventiszabályzó de amikor a sárgát hozzáérintem (azt hiszem a venti piros drótjához akkor abbamarad de hiába hagyom ott a drótot h érintkezzenek csak sípol az a nyavalyás szabályzó.

(#8237) TomiLi


TomiLi
addikt

Sziasztok!

Segítséget akarok kérni!
Vettem egy házat, amiben van két darab 180mm-es venti!
Nagyon faja halk és tolja a levegőt! Észre vettem, hogy mind a négy oldalán van egy furat,amibe egy 3mm-es led passzol.... Aztán az is feltűnt, hogy a négy merevítőn ki van képezve a vezetékek számára egy csatorna a venti közepétől a ledeknek kialakított furatokig...Ahogy a gyári ledes ventiknél szokott lenni. Levettem a vetim közepét és lám... a négy lednek előre ki van alakítva forrasztási pont.... Ákvé :C
Na most jön az én analfabétizmusom:

Hogy kell kimérni (de tényleg a nulláról légyszi), hogy melyik a pozitív és melyik a negatív - ezt még egy leddel is ki tudom deríteni, max elszál...bumm. De azt hogy tudom kimérni, hogy mennyi fesz van benne? És ha túl nagy akkor mekkora ellenállás kell bekötni a led elé, és melyik lábára? (-;+)
Köszönöm szépen előre is a segítséget!!! :R

Jah és ha már így kérdezősködöm, akkor fel tudna valaki világosítani a 3 pines venti működéséről? A 3pinben van egy fekete, sárga, piros vezeték... A fekete a test, a piro az 5V,a sárga meg 12V???

Én úgy tudom, hogy a 3pines ventik azok mindig maxon pörögnek... Rosszul?
Minek van benne az 5V-os ág, amikor 7V alatt el sem indul elvileg a venti???

Bogyorisz

(#8238) fireproof válasza TomiLi (#8237) üzenetére


fireproof
őstag

Az összes venti maxon pörög ha csak nincs szabályozva vagy alulfeszelve. A sárga az a szabályozásnak van. HA valamit elírtam létci javítsatok ki :)

[ Szerkesztve ]

(#8239) TomiLi válasza fireproof (#8238) üzenetére


TomiLi
addikt

Értem, de nem a piros van szabályzásnak??? Mert a sárga a +12V, nem? És akkor pörög maxon...

Ha jólértem, akkor csak azért van 3 szál, hogyha venti vezérlőt kötök rá, akkor tudja vezérelni a ventit a 3. szálon keresztűl? De akkor az alaplapokon miért van 3 tüske???
Rakjátok már rendbe légyszi az agyamban ezt a dolgot :R

Bogyorisz

(#8240) fireproof válasza TomiLi (#8239) üzenetére


fireproof
őstag

Én úgy tudom hogy a sárga a szabályozásnak van. ( alaplapon pl azért van mert pl: everest-ben méri a fordulatszámot)

(#8241) TomiLi válasza fireproof (#8240) üzenetére


TomiLi
addikt

Okés én csak találgatok! Na erre nem is gondoltam, hogy a 3. dik láb az alaplapon a diagnosztika miatt van.... :B

[ Szerkesztve ]

Bogyorisz

(#8242) didyman


didyman
őstag

A Molex csatin: Fekete: Nulla, piros: 5V, sárga: 12V
Venticsatlakozón: Fekete: Nulla, piros: +táp, sárga: Fordulat.
Ami magyarázatra szorul:
+táp: Ez a venti egyéni tulajdonságaitól függően 4-12V közötti táplálás tipikusan, amivel a fordulatszámot lehet befolyásolni.
Fordulat: A ventilátor ezen a vonalon jelzi vissza fordulatszámát annak megfelelő impulzussűrűséggel. Tehát, NEM vezérlésre való, hanem visszajelzésre.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#8243) didyman válasza TomiLi (#8241) üzenetére


didyman
őstag

"3.", a pont után nem kontrázunk (dik-dik).

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#8244) fireproof válasza didyman (#8242) üzenetére


fireproof
őstag

Megjött a profi :) Helyes :DDD Akkor Molexról nem is tudom úgy rákötni 3 pin csatis ventiszabályzót h az a hülye ventiszabályzót h ne sípoljon h valami para van?:DDD ( tudom hogy már előrébb is leírták de nem ment ) :(

(#8245) TomiLi válasza didyman (#8243) üzenetére


TomiLi
addikt

elírtam - fáradok

Inkább erre légy szíves! A ledeket illetően! Azt megköszönném!

Bogyorisz

(#8246) fireproof válasza TomiLi (#8245) üzenetére


fireproof
őstag

Műszaki suliba járok de fingom sincs de majd a kolléga segít ;)

(#8247) TomiLi válasza fireproof (#8246) üzenetére


TomiLi
addikt

Danke! Kb. 10 éve én is tanultam... ööö inkább 15 :B De mára nem maradt meg semmi! Hát ezzel nem kéne dicskednem, de mit szépítsek rajta..... :B

Bogyorisz

(#8248) BandiHUN válasza TomiLi (#8245) üzenetére


BandiHUN
veterán

a kis panelen lesz hely 4db kicsi ellenállásnak is...a LED-ekkel sorba vannak kötve,elvileg mindegy,melyik águkkal,én 12V mellet 1 kiloohmot szoktam használni ledenként...ventillátornál a fekete a negativ,a piros a pozitiv(alapesetben nem szabályzott ventillátorcsatlakozónál +12v),a harmadik szál a sárga,az fordulatszám-jelzést ad az alaplapnak,azon impulzusok jönnek ki.
a 3 pines ventillátoroknál az alaplaptól függ,hogy szabályozza-e azt,ha igen,akkor evidensen lasabb ventillátorsebességhez kisebb a fesz.a 4 pines ventillátoron van egy negyedik,kék vezeték is,az a PWM bemenet,azon keresztül az alaplap jó hatásfokkal,kapcsolóüzemben(olyan impulzusokat küldve ide,aminek a magas-alacsony időarányát változtatja,tehát az átlagértéket veszi a ventillátor figyelembe,mert ez elég nagy frekvencia,20KHz felett van)szabályozza.a 4 vezetékes ventillátor bedugható a 3-as csatlakozóba is,de akkor nem lesz szabályzott,a kék vezeték olyankor kimarad,maximális sebességen forog olyankor,a 3 pines csatlakozóra rendesen rámeg,olyan kialakitású a csatlakozója

Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

(#8249) forceberg válasza didyman (#8242) üzenetére


forceberg
veterán

Nem tudom, hogy mostanában hogy van, de egy régi alaplap, AN7 a 3 pines ventiket is tudta szabályozni, méghozzá a BIOS-ban meghatározott hőmérséklet(pl. CPU, NB) függvényében 6-12V közötti delejt tudott adni a fanoknak. Be lehetett állítani min/max hőmérsékletet, és min/max V-ot. Remekül használható volt.
Ha jól sejtem, akkor azon a lapon lehetett egy lineáris vagy kapcs. üzemű változtatható stabilizátor? A mai 4 pines PWM-nél meg a ventin van egy kapcsolóelem, amit kapcsolgat a deszka.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#8250) TomiLi válasza BandiHUN (#8248) üzenetére


TomiLi
addikt

Nagyon köszönöm a segítséget! Már tisztán látok!!! :R
Sajnos a ventin nem látszik teljes egészében a panel, de valószínű neked lesz igazad és rá lesz integrálva már az ellenállás. Ha csak a helye van kialakítva, akkor bajban vagyok, mert nem lehet szétszedni a ventit....
Kipróbálom, egy ledet rákötve, hogy mit reagál... :F

Bogyorisz

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.