Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15001) GeriCool válasza ThodEE (#15000) üzenetére


GeriCool
aktív tag

Nagyon köszönöm. Majd este kipróbálom :)

(#15002) Chello


Chello
tag

Hali.

Touchpadban mérek az egyik ághoz képest a másik 4 en 5 voltokat.
Vajon, ha azt a földet megszakítom egy kapcsolóval akkor lekapcsolhatom az egész padot?

Ponty, szálka nélkül.

(#15003) Chello


Chello
tag

Jó a tapi megoldódott.

Nade van egy másik kérdésem is amit viszont tényleg nem tudok.
Hogyan tudnék reset gombot gyártani a laposnak?
Amennyire tudom a reset megszakít valami feszt, de hol és mit?

Ponty, szálka nélkül.

(#15004) moha21 válasza Chello (#15003) üzenetére


moha21
addikt

Elolvasva a két hsz-ed és megpróbálva értelmezni, arra biztatlak, hogy inkább semmi ilyenbe egyedül ne fogj bele.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#15005) Rivaul válasza Chello (#15003) üzenetére


Rivaul
addikt

Nem hiszem hogy jó ötlet lenne. Ha nagyon akarsz akkor a tápkábelbe könnyen építhetsz egy kapcsolót s akku nélkül használva gyors kilövést eredményez. Nagyobb mértékben nem erőltetném annak a jószágnak a további erőszakolását ha csak nem életbevágó :K

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#15006) Chello


Chello
tag

Nade melyik feszt szakítják meg desktop gépekben?
Azok előre fel vannak készítve erre?

Ponty, szálka nélkül.

(#15007) razorbenke92 válasza Chello (#15006) üzenetére

Nem feszt szakít meg egyébként a reset a desktopokon. Egy reboot jelet ad ki a biosnak.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#15008) Chello


Chello
tag

És itt el tudok érni hasonlót?

Ponty, szálka nélkül.

(#15009) razorbenke92 válasza Chello (#15008) üzenetére

Vannak laptop alaplapok, amikre gyárilag ráteszik a reset gomb kivezetését, csak a mikrokapcsoló nincs felforrasztva. (Vannak olyanok ahol fel is van forrasztva, de nincs kivezetve a burkolatból, tehát csak szétszedés után nyomható meg.)

Keress rá Google-ben, hátha van róla infó.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#15010) Chello


Chello
tag

És hogyha netán van ilyen rajta, de nincsen mikrokapcsoló akkor milyen részen érdemes keresni azt a kivezetést?

Ponty, szálka nélkül.

(#15011) Rivaul válasza Chello (#15010) üzenetére


Rivaul
addikt

Vagy az alján keress egy kis lukat vagy a power gomb melletti részen lehet még a burkolat alatt. Esetleg 4mp-ig nyomni a powert. Egy újabb laposnál ne nagyon keresd.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#15012) Chello


Chello
tag

Régi ez,...
Compaq EVO N1015V

Van egy lyuk a monitor kikapcsoló cucc mellett amit éppen meg akartam nézni, hogy mi is és az pont a táp részhez megy.

4 mp nem lehet az a soft off.

Na majd beljebb nézek, hogy mi is az.
(Azt forgatom a gondolataimban, hogy kivezessem -e kapcsolóra a monitorkapcsolást vagy mindíg lesz-e kéznél vmi amit ráteszek a nyomira, hogy ne világoljon fölöslegesen a moncsi.)

[ Szerkesztve ]

Ponty, szálka nélkül.

(#15013) razorbenke92 válasza Chello (#15012) üzenetére

Energiagazdálkodásban windows95-től már van lehetőség a monitor kikapcsolására just saying.

Nem olyan okos dolog ám csak úgy egy működő gépnek alkatrészeiről csak úgy levenni a tápfeszt. Főleg úgy nem, hogy nem szabályzott körülményeket tartasz. Amikor egy nagyobb terhelést (mint pl egy monitorvilágítást) csak úgy leveszel egy vezérlésről, azt azért nem hálálja meg neked hosszú távon semmi.

Nem beszélve a Windows instabilitásról, amit egy csak úgy eltűnő, majd megjelenő hardver okoz (itt nem a háttérvilágításra gondolok, hanem egyéb dolgokra pl touchpad)

Hidd el, ezek nem olyan egyszerűen kapcsolgathatók mint egy százas égő a plafonon.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#15014) Chello


Chello
tag

Hát ezt érteném én csak ennyire már látom.
Amikor levettem a földet a padról egy pillanatig még vissza lehetett kapcsolni viszont hosszabb idő múlva már nemcsak a pad nem volt meg neki hanem a ps2 egér sem.
Erre sok mindent el tudok gondolni csak nem tudok róla semit.

Viszont most a jelet szakítom meg amit kiküld és hibátlanul kapcsolgatható.

A monitor ugyebár kikapcsol, ha lecsukod a házra csak én nem akarom lecsukni.
Ez tehát elvileg bírja a kapcsolgatást csak ahol voltam nem kaptam egészen pici 2 állású nyomókapcsolót.

Az energiagazdálkodás műkszik, de mire jobbklikk\tulajdonságok\képernyőkímélő\ hopp hülye vagyok igazad van. Hozzá sem nyúlok írok inkább neki egy filet.

A resetről akkor sem mondok le :) (punk tum)

Ponty, szálka nélkül.

(#15015) >Deego..


>Deego..
senior tag

Üdv

Mivel lesz egy pár nap esetleg hét szabadidőm így neki szeretnék kezdeni egy Xigmatek Asgard III moddingnak.

A belső részét szeretném átalakítani, mert nincs szükségem annyi HDD tartóra és a szellőzésen is szeretnék javítani.

Valszeg a belseje is átfestésre kerülne. Finomabb csiszolópapírral szeretnék rajta átmenni, érdemes ezzel vagy mással próbálkozzak?

És matt festékkel szeretnék használni, mindenképpen spary lenne az ideális.
Érdekelne melyik márkát érdemesebb megvenni ami jól fed és nem is csúnyán szárad?

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#15016) Tenken válasza >Deego.. (#15015) üzenetére


Tenken
őstag

Sziasztok újra!

Olyasvalakit keresek, aki látott már xbox slim tápcsatlakozót szétszedve. A kábelek kiosztása érdekelne.
Sajnos ez eltér az eredeti adapter színezésétől és neten sem találtam semmi támpontot.
6 kábel fut benne. 2-2 fehér és zöld van, ezek valószínűleg a 12v és a föld kábelek. Valamint van 1-1 fekete és piros, ezek pedig az 5v és a power-on lesznek valószínűleg.
Az eredeti adapternél ugye citromsárga és fekete a 12v/gnd és piros/kék az 5v/power-on.

Sajnos külön műszerem nincs méregetni, hogy melyik melyik, de tudnom kellene hogy hova tartoznak.
Valaki tud segíteni?

OPSZ, ezt nem válasznak szántam! Bocsi!

[ Szerkesztve ]

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#15017) Rivaul válasza Tenken (#15016) üzenetére


Rivaul
addikt

Box topicok az első 2 topic pörög is rendesen s ott kérdeznék rá :K

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#15018) Tenken válasza Rivaul (#15017) üzenetére


Tenken
őstag

Köszi, megpróbálom.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#15019) Chello válasza >Deego.. (#15015) üzenetére


Chello
tag

Háát.. ha nekimész olyan finommal mint kéne, hogy a felület megmaradjon akkor jó sok türelemre és mégtöbb papírra lesz szükséged. 500 alá a világért sem mennék le egy préselt vagy szálcsiszolt lemez alapozásánál.

Inkább a kosztól kell mentesíteni a sarkokban az jobban betesz, ha ottmarad.
Mindenre a nitro festéket szokták javallani. (Márkát nem tudok)

Azt viszont igen, hogy több vékony réteg (távolabbról gyors pásztázással) egyenletesebb fedést hoz.
(Ez a távolság jó esetben 20 cm körüli) Vigyázz a fej szórási szélességek is változóak.
Lehet kapni fejeket viszont a flakonod egyforma erőt akar rajtuk áttolni uh. mindegyikkel egy új élmény festeni :)

Meg azt is, hogy a nitroval gyorsabban kell dolgozni. egyébként is ez egy erősen hőmérsékletérzékeny eljárás.
Pár fok különbség a felületen, a környezeti levegőben, más-máa huzat és teljesen más száradási idők vannak.
(Átfedések között is és a megfolyási esélyek is másmilyenek.)

[ Szerkesztve ]

Ponty, szálka nélkül.

(#15020) >Deego.. válasza Chello (#15019) üzenetére


>Deego..
senior tag

Köszönöm a tájékoztatást.
A hétvégén valszeg nekikezdek és lehetséges a blogomban írok is róla.
Addig beszerzem a cuccokat.

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#15021) misa025


misa025
csendes tag

Üdv!Nekem egy olyan problémám lenne hogy van egy Packard Bell iXtreme X1010 -es gyári gépem.
Van benne egy bluray író sata2-es a gépház tetején van a kinyitó gomb elektromos nincs mechanikus része a kinyitónak és nem nyitja ki!Csavarhúzoval nyúlok be az írón lévő gombért,vagy vindows alatt nyitom ki.
Szerintetek mi lehet a baj?Chipset driver jó,vezetékelés gyári nem lett hozzá nyulva.Nem tudom tanácstalan vok.Lehetséges hogy járt hozzá valamikor távirányító is de én azt nem kaptam meg de ha csak azzal működne akkor miért lenne a gépházon is gomb.
Segítséget előre is köszönöm!

(#15022) Rivaul válasza misa025 (#15021) üzenetére


Rivaul
addikt

Ha win alatt ki tudod nyitni zökkenőmentesen akkor meghalt a nyitó panel gombja. Mivel azt írtad hogy a gép tetején van így nem lenne meglepő mert ott sok szemetet be tud gyűjteni. Esetleg szétszedném, alkohollal megpucolnám s újra összeraknám hátha nem ment el teljesen. Bár egy ilyen vezeték nélküli cucc-nak kell hogy legyen valahol egy vevője is. A gép minden illesztőjét feldobtad?

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#15023) zed1983


zed1983
őstag

Sziasztok!

Tud itt valaki cnc-vel alulemezt marni?

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#15024) Rivaul válasza zed1983 (#15023) üzenetére


Rivaul
addikt

Egész ph-n nem találtam olyat aki ezzel foglalkozna de van itt egy ami érdekelhet.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#15025) misa025 válasza Rivaul (#15022) üzenetére


misa025
csendes tag

felraktam mindent sőt még az író driverét is előkotortam lehet hogy szétkapom és megnézem de ugy nézem egy panelon van a bekapcsoló gombal

(#15026) Chello válasza misa025 (#15025) üzenetére


Chello
tag

Hát akkor kössed rá a kapcsolódat a tálca nyitó gomb kapcsolójának helyére párhuzamosan azzal nem ??

Ponty, szálka nélkül.

(#15027) s3toraph


s3toraph
senior tag

Sziasztok!

Noti hűtőpadot eszkábálnék össze, a lényeg hogy egy 12 vagy 14cm-es házventit akarnék hűtésre használni, ennek kellene megoldani a tápellátását. Arra gondoltam, hogy van itthon régi mobilnak töltője, annak levágom a végét és összekötöm a megfelelő színű kábeleket. Ez így működne? Továbbá, a legjobb lenne ha így nézne ki: venti 3 pines csatija --> zalman fan mate 2-be dugva --> ehhez egy 3 pines ventihosszabító --> előbbi végét és a mobiltöltő végét levágom és összekötöm a kábeleket. Így lehetne szabályozni a fordulatát is. USB-s tápellátásról lebeszéltek, így marad a 12V-os adapteres, ami teljesen jó, mert asztalon lesz használva, konnektor lesz a közelben. Javaslatokat, véleményeket kérnék!
Ja és nem venni akarok, tudom hogy vannak jók pl. az U2, én most direkt építeni akarnék egyet az itthoni alapanyagokból. :))
Továbbá, ilyen lyukacsos rácsot ami a gyári coolpadoknál a venti előtt van, azt külön honnan lehet venni úgymond táblában, vagy méretre? Valami mesh a neve talán.

Üdv

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#15028) ZetorGumi válasza s3toraph (#15027) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Amugy méhsejtrács nem jó? Mert azt találsz itt az apróban, akár méretre is vágva.

[ Szerkesztve ]

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#15029) s3toraph válasza ZetorGumi (#15028) üzenetére


s3toraph
senior tag

De de az is jó! :K Csak már nem emlékeztem a nevére, de arra gondoltam. Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#15030) dfdfdf


dfdfdf
őstag

Valaki közületek nem ért a régi TVk csatorna beállításához?

(#15031) Rivaul válasza dfdfdf (#15030) üzenetére


Rivaul
addikt

Ez elég tág fogalom. Én a régi alatt a fadobozos tv-t értem amin van 6 csatorna s egy panelt ki kell húzni hogy behangold mint a rádiót. Ilyesmi? :U

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#15032) dfdfdf válasza Rivaul (#15031) üzenetére


dfdfdf
őstag

"új" tranzisztoros TVt kellene hangolni :D
Egy idős szaki azt mondta hogy elromlott az automata hangolója de klézzel be lehet állítani a csattornákat és el lehet menteni. meg is mutatta hogy kell adott egy utángyártott távirányítót is hozzá . Probléma elfelejtettem hogy mit mutatott :D
valami csatorna számot kell beírni és menteni utána de kb ennyi maradt meg
itt 1 másik kép sajnos jobban nem tudok lőni :S

[ Szerkesztve ]

(#15033) Rivaul válasza dfdfdf (#15032) üzenetére


Rivaul
addikt

A régi fadobozos 2 fajtáját ismerem amit vagy kézzel vagy egy kis pálcikával kell beállítgatni. Azt hittem olyasmiről van szó. Ehhez egy vén kecske kell neked ;]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#15034) dfdfdf válasza Rivaul (#15033) üzenetére


dfdfdf
őstag

az menne nekem is olyan van itthon deez már túl modern :D

(#15035) PHM válasza dfdfdf (#15032) üzenetére


PHM
addikt

A TV pontos típusa, esetleg fényképe többet segítene.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#15036) dfdfdf válasza PHM (#15035) üzenetére


dfdfdf
őstag

EGY RÉGI NORMENDE GALAXY 40E de nekem csak a csatorna mauális beállítás kellene.

(#15037) Rivaul válasza dfdfdf (#15036) üzenetére


Rivaul
addikt

A német nyelvű leírását megtaláltam abból hátha kiveszel valamit. 2 linken van a rar 2 darabja.
Rar1
Rar2

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#15038) s3toraph válasza s3toraph (#15027) üzenetére


s3toraph
senior tag

Erre valaki? Megvalósítható lenne?

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#15039) PHM válasza Rivaul (#15037) üzenetére


PHM
addikt

Ez szerviz manuál, nem kezelési utasítás.
Nem találtam én sem sajnos mást.
Nem tudom, miért kell ezeket titokban tartani. :W

(#15036) dfdfdf: Sajnos nem tudok mást javasolni, mint hogy próbálkozz.
Általában fél-egy óra alatt rá szoktam jönni az ilyen készülékek
beállításának módjára, de hát nem vagyok ott, így nehéz...

[ Szerkesztve ]

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#15040) Blum1866_2


Blum1866_2
tag

Udv!

A minap vettem ket darab Arctic F9-es ventit. 1,800RPM-el forognak,ez nekem egy kicsit hangosnak tunt. Mindket venti molex-->3 pin atalakitoval mukodott. Mivel sima molexes ventinel mar sikerrel alkalmaztam a technikat,gondoltam ismet bevetem a 12v-->5v technikat a kibocsatott zaj csokkentesenek erdekeben. Azonban a venti nem indult el,gondoltam csak nem indul el 5v-on,akkor visszateszem 12v-ra. Es ekkorsem indult el. Radugtam a ventit kozvetlenul az alaplapra,ott sem volt hajlando megmozdulni. Lehetseges,hogy ezzel kinyirtam a venti motorjat? A masik F9-es ventit nem mertem igy tesztelni,nehogy megoljem azt is.

A molexes 12-es ventijeim nagyon stabilan mennek mar honapok ota 5v-on ezzel a technikaval,szoval nem igazan tudom hova tenni a dolgot. Van esetleg valami otletetetek arra,hogy hogy tudnam ismet mukodesre birni a ventit,vagy vegyek tole konnyes bucsut es szerezzek be egy masikat? :)

(#15041) Algol válasza Blum1866_2 (#15040) üzenetére


Algol
senior tag

"Lehetseges,hogy ezzel kinyirtam a venti motorjat?"

Elvileg nem, de szerintem hibásan csatlakoztattad a ventit és akkor kinyírhattad.

Az Arctic F9-nek 3-pines csatlakozója van. A csatlakozók kiosztása:

1 --- GND (fekete)
2 --- + tápfeszültség, névlegesen +12 V (piros)
3 --- fordulatszám jeladó kimenet (sárga), ez egy nyitott kollektoros kimenet, a felhúzó ellen állás az alaplapi érzékelő IC-ben van.

Kétféle lehetőséget látok a venti tönkretételére helytelen csatlakoztatással:

1) fordított polaritású bekötés: 2 - GND-re 1 - +5V-ra vagy +12V-ra kötve. Nem minden ventilátort lehet így tönkretenni, sokban fordított polaritású bekötés elleni védelem van.

2) A jeladó kimenetre, 3-ra +5V-ot vagy +12V-ot kötni. Ekkor elfüstölhet a nyitott kollektoros tranzisztor és esetleg mást is tönkre tehet.

"Van esetleg valami ötletetek arra,hogy hogy tudnám ismét működésre bírni a ventit"

Azon felül, hogy biztosan helyes polaritással kapcsolsz rá 12V-ot (vagy 5V-ot) és kézzel megmozgatod a rotorját, nincs.
Ha van multimétered, akkor ellenállásmérésre kapcsolva mérd meg az 1 - 2 csatlakozók közötti ellenállást. Ha szakadást vagy rövidzárat mérsz, akkor a ventinek annyi.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Algol

(#15042) Blum1866_2 válasza Algol (#15041) üzenetére


Blum1866_2
tag

Koszonom szepen a kimerito valaszt!

Mint emlitettem,kozvetlenul az alaplapra dugva sem hajlando elindulni a venti,ugyhogy a mericskelest szerintem nem eroltetem. Sejtettem,hogy osszekevertem valamit..:) Igazabol ez a Molex-->3pin atalkito molex eloszto is egyben,szoval a piros vezetekhez tartozo tusken van meg egy sarga is,valoszinuleg azzal vagtam haza. Sebaj,tanulopenz megvolt legkozelebb majd jobban atgondolom mit hova rakok :)

Koszonom megegyszer es minden jot! :R

(#15043) Jarod1


Jarod1
addikt

Sziasztok ! Valaki meg tudja mondani mi a különbség az STRTG6153 és strg6153 tipusú táp ic közt?
Egy Lg videó tápjábs kellene.

(#15044) Algol válasza Jarod1 (#15043) üzenetére


Algol
senior tag

De hisz ugyanazt írtad!

Az, hogy egyik gyártó kis-, a másik nagybetűvel tünteti fel a típusszámot az IC-n még nem jelent feltétlen különbséget. Sokkal fontosabb lenne a tokon a gyártóra utaló jelzést keresni, mert akkor az adott gyártó katalógusából megtudhatod az IC paramétereit és összehasonlíthatod az itthon kapható IC gyártójának katalógusadataival. Van amikor lényegtelen a különbség, máskor meg nem helyettesítheti az egyik a másikat.

Ez például kapható a HQ Elektronikában.

Üdv: Algol

(#15045) fero02 válasza Algol (#15044) üzenetére


fero02
veterán

Nem a kis és nagybetű a kérdéses, hanem egy "T" betű: STRTG6153 és strg6153

[ Szerkesztve ]

(#15046) Algol válasza fero02 (#15045) üzenetére


Algol
senior tag

Bocs, de fáradt lehettem, mert emlékszem, vagy fél percig nézegettem, hogy mi a különbség köztük. :W

Üdv: Algol

(#15047) Jarod1 válasza Algol (#15044) üzenetére


Jarod1
addikt

Kösz, egyébként én is a HQ ban néztem, és én is néztem 3 percig a betűket hogy miért van kettő egyformának tünő darab.

(#15048) >Deego..


>Deego..
senior tag

Hogyan és milyen otthoni dologgal tudnán helyettesíteni a gépházam mûanyag talpát? Avagy mit javasoltok a rezgés elnyeléséhez?

Otthoni partikákat szerektnék kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#15049) dfdfdf válasza >Deego.. (#15048) üzenetére


dfdfdf
őstag

hát én bicikli belsőből vágtam ki 3 kicsi kört és arra raktam rá a gépet nem rezeg így már :D

(#15050) >Deego.. válasza dfdfdf (#15049) üzenetére


>Deego..
senior tag

Kösz, ezt kipróbálom.

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.