Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7301) ent válasza kételkedem (#7300) üzenetére


ent
őstag

sflex 120mm es ventik felfogatasahoz Nyitott vagy zart csavarhelyű ventilátorokhoz valo gumicsavar kell? Tehat nagy vagy kicsi? koszi

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#7302) kételkedem válasza ent (#7301) üzenetére


kételkedem
addikt

Nyugdíjas kolléga és az ő bazárja kell neked, ő biztosan megtudja mondani és tőle be is tudod szerezni, ami kell. Ha nem tőle veszel, akkor is szívesen válaszol.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#7303) Daemon09


Daemon09
őstag

Sziasztok!
Néztem ónszippantós wellert, csak kicsit sokallom az árát. Miyen másik márka van, ami olcsóbb és minőségben jó? Már van egy weller forrasztóm és elégedett vagyok vele.

(#7304) Daemon09


Daemon09
őstag

Sziasztok!
Még egy kérdés.
Hogyan lehet egy ilyet megépiteni : [link]?
Hogyan van az, hogy a ledek mindig más szinüen világitanak? Én azt hittem, hogy csak egyféleképpen tudnak.

[ Szerkesztve ]

(#7305) v.tom válasza Daemon09 (#7304) üzenetére


v.tom
őstag

Van töbszínű led, de azt nem tudom, hogyan lehet szabályozni a színek váltását. Ami nekem voltm az magától váltogatta folyamatosan.

(#7306) Viktoár


Viktoár
addikt

Sziasztok

Olyan kérdésem lenne hogy van egy alaplapom amin 20 pines csati van.A tápon meg egyben 24 pines a csati.Tudom hogy lehet hozzá kapni átalakítót de most hirtelen ki kellene próbálni a lapot.Megoldható hogy azt a plusz 4 szálat lenyesem a dugaszról?Úgy értem a kivezetések ettől függetlenül megfelelőek az alaplap számára?

Üdv:Viktor

(#7307) ent válasza Viktoár (#7306) üzenetére


ent
őstag

Igen, megfelelő lesz a lapnak!

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#7308) Viktoár válasza ent (#7307) üzenetére


Viktoár
addikt

Köszi szépen akkor kipróbálom :R

Üdv:Viktor

(#7309) kutyatm válasza Daemon09 (#7304) üzenetére


kutyatm
tag

itt van egy vezérlö: [link]
szerintem ezt már csak kombinálni kell...

(#7310) kutyatm válasza kutyatm (#7309) üzenetére


kutyatm
tag

vagy itt van még ez is: [link]

(#7311) PHM válasza Daemon09 (#7304) üzenetére


PHM
addikt

Ez itt egy kisebb, 5x5x5-ös led kocka.
Kezdésnek talán ez is jó lesz. :)

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#7312) Arnold2


Arnold2
őstag

Srácok!
Nagy segítség kellene (talán azért egy kicsit túldramatizálom :) ).
Van e bármilyen lehetőség szalag kábel javítására?
Logitech G15 billentyűzetemet szedtem szét, hogy tisztítsam. Abban ugye van egy kis LCD kijelző. Sajna nem olvastam utána,hogy ha az LCD környékén nem vagy BAROMI óvatos akkor biza szakad a szalag kábel. Én óvatos voltam,de sajnos nem annyira így 8 kisebb adatszálat és a két táp szálat szakítottam át. Ez így az egész szalag 1/3 körülbelül.
A cseréje durván macera lenne (mármint a kábelé), így ezért kérdem, hogy létezik e bármi lehetőség a szalag javítására?

(#7313) PHM válasza Arnold2 (#7312) üzenetére


PHM
addikt

Hát, ha vékony fólia volt, akkor nem sok esély van a javítására.
Ha olyasmi, mint az IDE kábel, akkor javítható, de hozzáértés
nélkül nem javaslom, hogy belevágj.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#7314) Arnold2 válasza PHM (#7313) üzenetére


Arnold2
őstag

Tök vékony, narancssárga, áttetsző fólia ami körülbelül egy papírlap vastagságú.
Nem nem nyúltam hozzá, mérnök ember leszek (1. szabály: Ne gányolj! :D ). De ha nagyon nincs semmi megoldás, akkor van egy ötletem. Ha minden kötél szakad és nincs más, akkor egy próbát megér.
De mielőtt bármi visszafordíthatatlan kárt okoznék, illetve súlyosbítanám a szitut még körbekérdezősködöm.

(#7315) Laslow


Laslow
senior tag

Sziasztok!
Szükségem lenne egy olyan kábelre, aminek a bemenete vagy Female Molex vagy pedig Female 3-PIN, a kimenete pedig Male 2-PIN. Tud valaki olyan helyet ahol kapható ilyen bárhol az országban?

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#7316) v.tom válasza Laslow (#7315) üzenetére


v.tom
őstag

Mutass egy képet, hogy milyen csatlakozóra gondoltál, mert millió féle 2-3 pines molex létezik.

(#7317) Laslow válasza v.tom (#7316) üzenetére


Laslow
senior tag

A kimenet olyan legyen, mint itt a bal oldali (azaz olyan, hogy egy jumpert pont rá lehessen tenni). Videokártya adja ezen keresztül a feszt a ventijének, ezt akarom mással helyettesíteni.

A bemenet vagy olyan, mint itt a középső, vagy pedig olyan, mint itt a bal oldali. Annyi, hogy a bemenetből a föld mellett a 12V menjen tovább a kimenethez.

[ Szerkesztve ]

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#7318) v.tom válasza Laslow (#7317) üzenetére


v.tom
őstag

Értem. Akkor neked a szabvány 4 pines molex kell, és 3 pines ventillátor csatlakozó, ha jól látom. Érdemes itt körülnézni. PC-s csatlkozókat elektronikai boltokban is kereshetsz, de nem nagyon fogsz szerintem találni. Legalábbis én még nem jártam sikerrel eddig.

(#7319) Laslow válasza v.tom (#7318) üzenetére


Laslow
senior tag

Nem, éppen ez az, hogy a ventillátoromnak csak 2 pines csatlakozója van. Nézd meg. És vagy egy szabvány 3 pines csatlakozóra akarom rákötni a ventimet, erre, vagy pedig ahogy te is írtad, egy szabvány 4 pines molexre, olyanra, ami a tápból jön ki és az IDE-s HDD-kbe meg ODD-kbe megy bele.

Az ajánlott boltban ezt találtam egyedül szóba jöhetőnek, de félek, hogy nem fog rámenni a videokártyám ventijének csatlakozója az átalakító felső kimenetére. Szerinted? (Mondjuk, legfeljebb levágom róla azt a kiálló fehér műanyag izét.)

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#7320) Laslow válasza Laslow (#7319) üzenetére


Laslow
senior tag

Ez a bolti elosztó nem lesz jó, mert azt hiszem egyszerűen vastagabbak a csatlakozója kimenetei (a két fémrúd), mint hogy beleférjenek a ventim csatlakozójába...

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#7321) v.tom válasza Laslow (#7319) üzenetére


v.tom
őstag

A VGA karikon szokott lenni ilyen két pines csatlakozó. Rossz hír, hogy ilyet csak úgy fogsz találni, ha esetleg van valakinek, mert nem ipari szabvány, ezért a boltokban sem fogod megtalálni, max valami bontott alkatrészként. Én azt javaslom, hogy vágd le egyszerűen azt a 2 pines csatit, és tegyél a helyére egy másikat, ami neked is jó (molex, stb).

(#7322) Laslow válasza v.tom (#7321) üzenetére


Laslow
senior tag

Ez elszomorít. :(

Sajnos akkor marad a jelenlegi celluxos ronda megoldás, mert a VGA kártyát tuti nem fogom bántani (ugrana a gari). Köszönöm a segítséget!

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#7323) v.tom válasza Laslow (#7322) üzenetére


v.tom
őstag

Értem. Sajnálom, hogy nem tudtam segíteni. :(

(#7324) kapcs-ford


kapcs-ford
őstag

Ez micsoda az USB- kábelen?

Valami fesz. szabályozó lenne???

[link]

Aláírás

(#7325) Rive válasza kapcs-ford (#7324) üzenetére


Rive
veterán

Zavarvedo ferrit. Nem kell vele torodni.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#7326) kapcs-ford válasza Rive (#7325) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Egyik eszközhöz duplán, 2 usb-ről kellene adagolnom a feszkót de csak egy káblem van, hiába kötöttem rá a másik usb-ről a feszkót csak nem elég. Azt hittem valami ellenállás lehet.
Köszi! :R

Aláírás

(#7327) Daemon09 válasza PHM (#7311) üzenetére


Daemon09
őstag

Én is ezt néztem ki igy elsőre. Nagyon megtetszett, lehet, hogy megpróbálok összehozni egy ilyet. Csak kicsit bonyolultnak tünik igy elsőre.
Többieknek is köszi!

(#7328) Nunder


Nunder
őstag

Üdv.
Olyan problémám van, hogy egy 12 vagy 14cm-es ventillátort szeretnék tenni a notebookom alá, hogy az alsó légbeszívóra fújja a levegőt. Ahogy nézelődtem azt tapasztaltam hogy a ventiknek az alap 3 tűs kivitelezésen kívül nincs más szabvány. Gondolnék itt arra, hogy USB-ről vegye fel az áramot. Kérdés: meg lehet e ezt oldani és ha igen akkor hogyan/milyen ventiből? Nem vagyok elektronikai zseni tehát ha bonyolult akkor lépésről lépésre szeretném. Előre is köszönöm.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#7329) PHM válasza Nunder (#7328) üzenetére


PHM
addikt

Ilyen hűtő padokat készen is lehet kapni.
Itt például.
USB táp kell nekik.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#7330) Nunder válasza PHM (#7329) üzenetére


Nunder
őstag

Én ezzel nagyon is tisztában vagyok csak kérdezgettem és az eladók is azt mondják hogy nem sokat érnek. Én meg tényleg csak arra gondoltam hogy ráfújni egy kis levegőt hogy jobb legyen a hatásfok. Nameg nem is akarok 6k-t kiadni egy olyan cuccért ami nem is biztos hogy jó lesz a notira. Erre a célra tökéletesen megfelel egy 1000HUF os venti is. Ha az nem megy sokra akkor a hűtőpad se :U

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#7331) v.tom válasza Nunder (#7330) üzenetére


v.tom
őstag

Rá lehet kötni USB-re, mindössze a vezetékek kiosztását kell megnézned, de nem fogsz vele túl sokra menni, ugyanis az USB szabványfeszültsége 5V, az pedig igen gyér teljesítményt fog egy venti esetében elérni. :(

(#7332) Nunder válasza v.tom (#7331) üzenetére


Nunder
őstag

Ezért érdeklődtem hogy milyen ventire kössem? Egy kisebbre ami esetleg az 5V-al is gyorsan pörög vagy egy nagyobbra ami esetleg nem lesz majd egy sebességbajnok.

[ Szerkesztve ]

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#7333) kapcs-ford válasza Nunder (#7330) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Az eladók az eladáshoz értenek vagy még ahhoz se..

Nekem ez van, ez a legtutibb:
[link]

Mivel nálam nincs feleslegesen pazarolható usb port ezért a cooler pad-ot egy nokia töltő hajtja.

A gépet teljesen hűteni, azzal nem sokat érsz ha egy ventit raksz a nyílásra. A ram, winyó,wlan jobban olvasztja a gépet mint a proci..

[ Szerkesztve ]

Aláírás

(#7334) Nunder válasza kapcs-ford (#7333) üzenetére


Nunder
őstag

Az a baj hogy ha már nagyobb beruházást tervezek akkor az nem notihűtő lesz hanem külső vinyó. Meg nem tudom hogy az a 3 venti is oda fújja e a levegőt ahova kell. Különböző elrendezés miatt nem tudom megéri e. Meg az 5-6000es árkategória az nem tudom mennyire dolgozik. 10k-ért meg nem fogok venni az tuti. De azért kösz az infót.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#7335) harylmu


harylmu
őstag

Sziasztok.

Van ilyen 4pines->4pines átalakító? A lényeg az, hogy olyan kéne, aminek mindkét vége tűs (tehát nem "lyukas" - nem bemenet).
FSP400PNF-emhez sajna kicsit kevés a molex...

[ Szerkesztve ]

(#7336) kapcs-ford válasza Nunder (#7334) üzenetére


kapcs-ford
őstag

A lényeg, hogy áramoljon a levegő alatta, már azzal hogy megemeli a notit a pad már azzal is csökken a hőmérséklete. Hidd el tapasztalatból írom, jobb egy hasonló padra kiadni pénzt mint egy új notira.
Nálam pl. az összes lecsavarható takaróablak le van szedve (winyó, wlan) hogy szellőzzön.

Aláírás

(#7337) d.véderjoe


d.véderjoe
tag

Sziasztok!

Következő a problémám: észrevettem, hogy Everestben és HWMonitorban nincs meg a 12V a tápegységről csak a töredéke 1,65-2,00V. Lehetséges ez?
A BIOS-ban reálisabb értéket írt ki. (11,98V)
:F :Y
Segítsetek

Köszönöm

ui.: PC Wizard 2008 is 1,64V-ot ír ki...

(#7338) PHM válasza d.véderjoe (#7337) üzenetére


PHM
addikt

Biztos, hogy az utóbbi érték a reális.
Ha valóban 1,65-2,00V lenne csak a 12 helyett, sem az optikai
meghajtó, sem a vinyó nem pörögne fel.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#7339) ent


ent
őstag

Hi

Kábelharisnya témában már adtatok tanácsot, zsugorcső.
Létezik olyan gumi szalag ami nagyon vékony, körbe tekerem kábelen harisnyát és megfogja minden ragasztás és hő nélkülözés ellenére?

:R

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#7340) PHM válasza ent (#7339) üzenetére


PHM
addikt

A boltokban kapható frissentartó fólia ilyen.
Csupán csíkokra kell vágni, ami nem is olyan egyszerű művelet,
mint amilyennek látszik.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#7341) honyike


honyike
aktív tag

Hello!

Van 5db rossz tápom! Az egyik teljesen halott, mert a 2 nagy kondi felrobbant! De van 3 esélyes, aminél lehet, hogy csak a biztosíték rossz! Csináltam róluk képeket, hogy mi nem tetszik rajtuk!

Ez csak ragasztó, vagy kifojott a kondenzátor?

Itt sem tetszik a kondi

Normális, hogy ilyen barna valamik vannak a NYÁK alsó felén?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#7342) oldsaman válasza honyike (#7341) üzenetére


oldsaman
tag

Hy.

A kondiknál az biztos nem ragasztó .
Nyák alsó felén meg nem szokatlan a dolog , mondjuk én le kapirgálom a gyantát .

Buga Jakab 0631-316-46-56

(#7343) Rive válasza honyike (#7341) üzenetére


Rive
veterán

Az első kép ragasztó. SZVSZ a másodikon se a kondi folyt ki, de mérget azért nem vennék rá. A harmadikon a barna csak folyasztószer.

A táp kívülnézete viszont veszettül ismerősnek tűnik, úgyhogy a helyedben - pláne, ha a kondi-dolgot meg efféléket kérdezned kell - nem fognék bele a javításukba.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#7344) moha21 válasza honyike (#7341) üzenetére


moha21
addikt

Ránézésre nem lehet tudni szerintem, lehet, hogy csak ilyenek gyárilag. Azt meg úgyis könnyen észreveszed, ha a biztosíték rossz. Én azért nem pc-vel próbálnám ki őket egy esetleges biztosítékcsere után.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#7345) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Vegyetek modding-ot! Csak 800 Ft! :DDD Vannak itt még egyéb érdekes dolgok is. :DDD

(#7346) ent válasza ent (#7339) üzenetére


ent
őstag

Megtaláltam a legideálisabb kábelharisnya-vég leszorítót:

Önvulkanizáló gimuszalag

gumi

Használati utasítás, leírat.

[ Szerkesztve ]

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#7347) honyike


honyike
aktív tag

Köszi a válaszokat! :)

Egyértelmű volt, hogy nem gépben akarom kipróbálni! :)

Nem gondolom komylyan, hogy meg tudom csinálni, de unalmas délutánjaimat legalább kitölti a forrasztgatás! :D

(#7348) Daemon09 válasza VinoRosso (#7345) üzenetére


Daemon09
őstag

Igen, ezek érdekes oldalak. :DDD

(#7349) H.O.D.


H.O.D.
senior tag

Hello!

Neon fonalhoz keresek 5V-os invertert, keyboard moddinghoz. Egy helyen találtam a neontrim.com-on, de onnan nem jött meg a cucc. Esetleg valami közelebbi beszerzési forrást nem tud valaki?

Where do you want to go today?

(#7350) Daemon09


Daemon09
őstag

Sziasztok!
Miért van az, hogy 5V-ról megy 2db kék venti és egy potival vezérlem őket, de csak akkor állnak neki pörögni, ha majdnem fullra van tekerve a poti.
Lehet, hogy azért, mert 5V kevés a két ventinek és amig nem tekerek rajt sokat, addig nem kap annyi áramot, hogy elinduljon?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.