Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7601) KrAt


KrAt
veterán

Sziasztok!

Nem tudom, mennyire illik ide a kérdés, de azért megkérdezem, hátha :)

Adott az autóm, annak van 1 benzincsöve, amin megy a karbiba a benzin. Gondoltam mekkora fless lenne rárakni egy fogyasztásmérőt, ami mutatja, mennyi benzin folyik épp át rajta.

Nézem a conrad oldalát, ahol találtam ilyen átfolyásmérőket (pl: [link]) amik impulzusokat adnak ki (ez pl 10000-et ad ki 1 liter alatt)

Kérdésem: ezekkel az impulzusokkal mit lehet kezdeni? Értem azt, pl gondolom lehet egy ledet villogtatni, de az azért mégse egy elegáns megoldás :) Lehet ezt valahogy pl egy mutatóval vagy digitális kijelzővel megjeleníteni? Vagy másfajta megoldás, amivel elérhetném a célom? :)

Atesz

(#7602) PHM válasza KrAt (#7601) üzenetére


PHM
addikt

Lehet számolni az impulzusokat pl. egy ICM 7216, vagy 7226-tal.
Ezekkel a pillanatnyi fogyasztást tudnád kijeleztetni.
Mondjuk elegánsabb lenne a dolog egy mikrovezérlővel.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#7603) zodo válasza jaja1981 (#7600) üzenetére


zodo
nagyúr

Tervem ,hogy ebbe a deck-be beköltőztetek egy pc-t.
Igen, a régi felíratokból párat iktatni ,helyükre újjat varázsolni.
De nem tudom ,hogy álljak neki ,mert még nem csináltam ilyet és ehhez hasonlót.
Nem akarom elrondítani ,inkább úgyhagyom. Ezért szivessen fogadok bármilyen ötletet.
Szerinted,ha jól ki van maszkolva a felírat akár fújhatnám is ?
Mondjuk elég pepecs meló lenne,gondoltam rá én is ,de a legjobb ötletem is csak annyi,hogy "negatívot" festek. Úgyértem,hogy minden felíratott lecsiszolok felmaszkolom a kívánt szöveget és festés.Végeredmény: alu színűek lesznek a felíratok és a régi alu "háttér" ,pedig akár fekete vagy bármi más csak így elvesztem az eredeti "alu dízánjt"

(#7604) jaja1981 válasza KrAt (#7601) üzenetére


jaja1981
addikt

Ez nem lesz valami faja megoldás fogyasztás mérőre, mert a karburátorban van egy bizonyos tűszelep úszóval, ami szabályozza az úszóházban lévő tüzelőanyag mennyiségét, nehogy az AC pumpa túltöltse, és kifollyon, vagy benyomja a szívósorba a porlasztón keresztül.
Na most ez a kis szerkezet néha teljesen elzárja a tüzelőanyag útját, magyarán a műszered nem fog mutatni semmit.
Ezt úgy képzeld el, hogy alapjáraton, ez hol nyit, tölti az úszóházat, ha megtelik elzár és ha kicsit fogy újra kinyit.
Ezért fogsz kis terhelésen hülye adatokat kapni.

(#7605) jaja1981 válasza zodo (#7603) üzenetére


jaja1981
addikt

Na hol is kezdjem.
Ez szálcsiszolt alu, vagy korrózió mentes acél előlap.
Ha ezen csiszolsz, az meglátszik, otthon nem tudsz így csiszolni.
Javaslatom.
Faragd ki ahogy akarod, és fújd le.
Ilyen kicsi feliratokat lehet venni öntapadós formában, amiket felragaszthatsz.
Sőtt! Olyan is van, mint a kis modelleknél, olyan hajszál vékony, amit felraksz, és az egészet lelakkozod, akkor belenézve még fénytörésre sem látszik, hogy az matrica.
Olyan, mintha festve lenne.
Ezt javaslom.

(#7606) Soja


Soja
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Logitech harmony távirányítóm, amin szerintem két fajta gombtípus van. Van mikrokapcsolós, meg van a hagyományos, ami ilyen gumiharang féleséggel érintkezik a nyákon létrehozott elektromos "vezető spirálhoz" , amit rövidrezár talán, ha megnyomom a gombot. A mikrokapcsolók működnek frankón, ellenben a másik féle gombok egyáltalán nem. Lenyomáskor érintkezik, de gondolom nem zárja az áramkört, nem tudom miért (lekophatott a vezető réteg róla?). Mivel lehetne rendbehozni a gombokat, mert már gyakorlatilag használhatatlan.

(#7607) zodo válasza jaja1981 (#7605) üzenetére


zodo
nagyúr

Utánanézzek annak a vékony matricának,ha nem lesz jobb ötletem,jól hangzik.
Köszönöm.

(#7608) zodo válasza zodo (#7607) üzenetére


zodo
nagyúr

Csak úgy bevillant: csíszolás helyett nem lenne jó az Acetonos körömlakk lemosó ?

(#7609) PHM válasza Soja (#7606) üzenetére


PHM
addikt

Ragassz vékony alufóliát a gumitappancsra.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#7610) jaja1981 válasza zodo (#7608) üzenetére


jaja1981
addikt

Próbáld ki.
Mehet nitrohigítóval is, a fémnek nem árt.

(#7611) jaja1981 válasza Soja (#7606) üzenetére


jaja1981
addikt

Szedd szét, és nézd meg, lehet elkoszolódott, vagy eloxidálódott.
Előbbit takarítsd ki, autóbbinál finom csiszoló anyaggal távolítsd el az oxid réteget.

(#7612) didyman válasza Soja (#7606) üzenetére


didyman
őstag

Alufólia+pillanatragasztó. Csiszolóanyaggal ne!! A vezetősávok nagyon vékony rétegben vannak felhordva, maximum izopropil alkohollal szabad lemosni.

[ Szerkesztve ]

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#7613) Soja válasza didyman (#7612) üzenetére


Soja
aktív tag

Megelőztetek, pont ezekre akartam rákérdezni. Köszönöm :R

(#7614) zodo válasza jaja1981 (#7610) üzenetére


zodo
nagyúr

Úgy lesz. :K :R Már csak az új felíratokra kell a matricázást megoldanom.

(#7615) atubus


atubus
csendes tag

Üdv minden kedves fórumozónak!

Szeretnélek titeketet megismertetni egy új eljárással, a víz transzferes nyomással(vtn). A vtn új távlatokat nyit a számítógépek optikai tuningjában is!
Ha érdekel látogasd meg vázlat-oldalamat a http://vtnfehervar.comli.com címen. Itt a fontosabb infókat megtudhatod! Ha kérdésed van, az oldalon található e-mail címre küldheted!

(#7616) jaja1981 válasza atubus (#7615) üzenetére


jaja1981
addikt

Megnéztem és jópofa!
Sok sikert hozzá! "Csak legyen elég nagy kádunk!"

(#7617) Sziszka_88 válasza Thommyboj (#50) üzenetére


Sziszka_88
tag

Sziasztok!

Bocsi hogy ebbe az ezeréves fórumba vágok bele de egy kérdésem lenne? Egy 12-es ház ventit szeretnék egy zalman fan mate 2-vel szabályozni, ez megvalósítható ugye? :) (start up voltage miatt kérdezem mert vmi 5V- ról ír a zalman oldalán)

Üdv mindenkinek! :U

[ Szerkesztve ]

(#7618) Sziszka_88 válasza Sziszka_88 (#7617) üzenetére


Sziszka_88
tag

:U :U :) :DD valaki?

(#7619) Sziszka_88 válasza Sziszka_88 (#7618) üzenetére


Sziszka_88
tag

Srácok ! Egy kis figyelmet! :P :DD :C

(#7620) zodo válasza Sziszka_88 (#7617) üzenetére


zodo
nagyúr

Szia! Látom elvagy. :DDD

Símán megoldható az elképzelésed, én is használtam már Zalman fan mate 2-t csak nem házventinél ,hanem videokarinál. Tökéletessen mükődött.
Kártyacsere óta viszont nálam is rendszerhútésbe jeleskedik.

(#7621) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Hi all!

Lehet valahogy szűrni az UV-ledet, hogy a látható ibolya tartomány ne jöjjön ki??

Köszi!

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#7622) KO.zmahov


KO.zmahov
tag

Tuningereknek moddereknek érdekes lehet! Katt!

(#7623) Csádám


Csádám
tag

Hali!

Ezt szeretném megvalósítani. Valaki tudja, hol lehet az alkatrészeket beszerezni? Webes katalógusokban nem találtam őket (főleg a fehér csati és a 2*5 tüskesor a para), személyesen nincs időm sajna körbejárni minden boltot.

Aki tudna segíteni, hogy hol találom ezeket, írjon. thx.

üdv

(#7624) jaja1981 válasza Csádám (#7623) üzenetére


jaja1981
addikt

RET.hu
LOMEX

Ezeken a helyeken próbálkozz, ha itt nincs, akkor sehol.

(#7625) TESCO-Zsömle válasza Csádám (#7623) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

HQ Video

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#7626) Narancs


Narancs
őstag

Sziasztok!
Elektronikai kérdésben kérném a segítségeteket!
Adott egy Asus m2a lap, következő a baj vele: ha beállítok egy gyárinál magasabb értéket a vcore-nak, akkor idle többet ad neki, terhelten meg kevesebbet. Minél inkább emelem a feszt, ez annál inkább így van, megspékelve egy eléggé idegesítő ciripelő / sziszegő hanggal ami az alaplapból jön. Gyakorlatilag az egyetlen fesz amit képes tartani a lap az a gyári, leglábbis az Everest szerint. A többi ilyen lappal nincs baj, mindenki boldog vele.

Kérdésem a következő: Mi a megoldás?

Én arra gondoltam, hogy veszek tekercseket és kicserélem az összeset ami a lapon van. Van ennek valami akadálya? Milyen tulajdonságai vannak egy tekercsnek? Milyet kérjek a boltban? Vigyek be egyet a lapról és kérjek ugyanolyat?
Megoldás lehet, ha egy másik hasonló alaplapról (a8n-e) átforrasztom a tekercseket (kvázi kicserélem őket)?

A képen is látszik, hogy a tekercsek nem teljesen egyformák, de nagyon hasonlóak.

Segítsetek plz! :Y

Beauty is pain

(#7627) Pulsar válasza Narancs (#7626) üzenetére


Pulsar
veterán

Hali!

amit leírtál az egy teljesen normálisjelenség. ezt hívják drop-nak. Minden alaplap doroppol valamennyit. csak ugye az nem mind1 mennyit. Az atom tuninger lapok nem csak jobb freki és fesz értkékeket tudsz beállítani, hanem a drop-ja is kevesebb.
monjuk a cicergő hang monjuk már annyira nem jó. az valszeg a túl nagy terheléstől csinálja. Alap beállításon nem csinálja? a tekercseknek van pár paramétere. menetszám, réz vastagság, ferrit vastagság, anyag. ezek nem hátrány ha stimmelnek. max egy ugyan ilyen alaplapon fogsz pont ilyeneket találni.
Én javítottam már már alaplapot, de nem egyszerű. a sok rétegszám miatt elég macera, és ha nincs egy jó pálkád, neki se kezdj, mert csak nagyobb kárt csinálsz mint hasznot :)
nem látom jól a képen.... kondik milyen állapotba vannak? nincsenek felpúposodva a proci, és a feszstab körül?

[ Szerkesztve ]

(#7628) Narancs válasza Pulsar (#7627) üzenetére


Narancs
őstag

Szia!

Alap beállításokon is csinálja, 1.25V helyett 1.26-ot ad idle, 1.23-at terhelve, ez 0.3V ingadozás, ami nekem soknak tűnik, de 1.35V körül már 0,7V az eltérés, és minél tovább emelem a feszt, annál nagyobb, és a hang is annál erősebb.

Forrasztással nem lesz gáz, kondikat volt szerencsém cserélni párszor, ettől nem félek.

Egyébként észrevettem, hogy az egyik tekercs ide oda mozog a lapon, ha megfogom kézzel elég könnyű mozgatni, szerintem ez se normális. Vagy ez nem számít?

Kondik állapota jó, azzal nincs baj.

Amúgy azért gondoltam az A8N-E-ről leszedni a tekercseket, mert ugyanilyen 3 fázisú lap, mégis beton stabil feszt adott procinak, 0,1V ingadozás sem volt. Tehát ott valamit jobban csinált az asus, arra gondoltam azok a tekercsek jobbak / erősebbek / stabilabbak stb...
Tényleg, kondiból úgy tudom nem baj, ha nagyobb feszültségűt teszünk be, mi a helyzet a tekerccsel?
Okozhatok visszafordíthatatlan kárt? Táhr tegyük fel, hogy nem egészen ugyanolyan tekercseket teszek forrasztok fel, nem megy vele a lap, stb, ha visszateszem a régi mekkora esélyem van, hogy azért menni fok a lap?

Bocs a sok hülye kérdésért :))

Beauty is pain

(#7629) jaja1981 válasza Narancs (#7628) üzenetére


jaja1981
addikt

Uh.

Na először is.
Amit írsz, azt pontosítsd léci.
Most mennyid droppol a lap? 0,3, vagy 0,03V-ot, mert nem mindegy. 0,03 az semmi, akkor ez egy jó lap.
A ciripelést egyszerűbben is megszüntetheted, ha ragasztót öntesz a tekercsekre pl.
A tekercsekből lehet kapni boltban, ami kell az induktív ellenállásuk (mH) és az átengedhető áram nagysága (A). Bár tapasztalat, hogy ezek a tekercsek nem tudnak tönkre menni, mert semmi másból nem állnak, mint egy vasgyűrű, rátekerve lakkozott rézszállal.
A ciripeléstől a lakk lekophat így a vas mag zárja a hurkot ettől elmászhat a tekercs induktivitása.
Ez lehet.
Ám ez előtt mindenképpen írd be a droppolást alapfeszültségnél terhelve és terhelés nélkül.

A kondikat lehet cserélni nagyobb kapacitásúra és feszültségűre.
Bár lehet, hogy jobb lenne a feszültségüket megtartani, mert a különböző kondiknak más a felfutási idejük, ami zavart okozhat.

(#7630) Narancs válasza jaja1981 (#7629) üzenetére


Narancs
őstag

Először is kösz a választ :R
Bocs a nagy izgalomban tényleg lemaradt egy nulla: 0,03 alapfeszen, 0,1V emelésnél 0,07V az ingás, és így tovább fölfelé...volt már pár lapom, köztük nagyon olcsó lapok is, de ilyet egyik sem csinált.
Sziloplaszttal próbálkoztam, de nem szüntette meg a ciripelést, csak jobban melegedett a cucc, szóval inkább leszedtem. Pillanatragasztó lehet, h jobb lenne?

Honnan tudom meg, hogy ami most van fent tekercs, az milyen tulajdonságokkal bír induktív ellenállás és átengedő áram nagysága tekintetében?

Beauty is pain

(#7631) jaja1981 válasza Narancs (#7630) üzenetére


jaja1981
addikt

Ha nincs rá írva, akkor gyakorlatilag sehonnan.
Az a dropp, amit írtál elmegy, nincs azzal semmi baj.
Amúgy miért zavar téged ennyire?
Nem lesz tőle semmi baja a procidnak.
Azt meg ne mond, hogy a 0,03V az sok!

(#7632) Pulsar válasza Narancs (#7630) üzenetére


Pulsar
veterán

vannak boltok amik kimondottan ragasztóra specializálódtak. valami szilikon alapú, de szilárdra kötő, esetleg valamivel oldható kéne neked. a sziloplasztal az a baj, hogy rugalmas, és engedi rezegni a cuccot továbbra is.

(#7633) djyuri


djyuri
őstag

Sziasztok!

kell valamitől tartanom,ha egyik napról a másikra iszonyat erősen kezdett világítani a kék neonom a gépben?

Egyáltalán látott már valaki ilyet? :D Nekem tetszik,mert nem kell lámpát kapcsolnom sem,de azért félek a zárlattól :((

üdv

[ Szerkesztve ]

(#7634) djyuri válasza djyuri (#7633) üzenetére


djyuri
őstag

Bocs rájöttem...kicsúszott az egyik neonon csatlakozója és így nyilván kevesebb volt a terhelés az inverteren és így sokkal magasabb feszt és frekit kapott.

A lényeg,hogy most már nincs gond....szinte alig világít :D...ahogy szokta :d

üdv

(#7635) Narancs válasza Pulsar (#7632) üzenetére


Narancs
őstag

Igen sajnos a sziloplaszt nem nagyon használt, tudnál mondani esetleg ilyen ragasztóra specializálódott boltot Budapesten?

Beauty is pain

(#7636) Hedgehanter


Hedgehanter
őstag

Hogy tudok a 12 voltos agbol 5 voltosat csinalni?

(#7637) Hedgehanter válasza Hedgehanter (#7636) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Ugy hogy kihuzod a sargat ami a 12 voltos ag...

(#7638) 14adam válasza Hedgehanter (#7636) üzenetére


14adam
addikt

A piros vezeték az 5v a sárga vezeték meg a 12.

(#7639) Hedgehanter válasza 14adam (#7638) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Koszi kozben a google megtalalta nekem.... :D All about power supply cables an connectors

(#7640) Peti78 válasza 14adam (#7638) üzenetére


Peti78
őstag

Én is variáltam a vezetékeken, lassan azt se tudom mi mivel van összeköttetésben:D

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#7641) Garet3


Garet3
csendes tag

Sziasztok, lenne egy érdekes kérdésem. Van a gépemben egy Atlas SF 350W-os táp, de a ventillátora borzalmasan zajos, Van itthon elfekvőben egy 8 cm-es ventillátorom, 12V 0,15A-es. Szerintetek ki lehet cserélni erre a ventire a tápban lévőt??

(Hogy most milyen van benne gőzöm nincs..)

Köszi a választ.

Csókol anyád Boris!

(#7642) Rive válasza Garet3 (#7641) üzenetére


Rive
veterán

Azzal kezdődik a dolog, hogy milyen van benne most. Aztán megnézed az alternatívákat, hogy az új venti
- feszültségre ugyanolyan
- áramra körülbelül ugyanolyan vagy kisebb
- légszállításra körülbelül ugyanolyan vagy nagyobb
- zajra kisebb
- fizikai méretre ugyanolyan legyen.

A tápokban levő ventiket (normális tápok esetén) a táphoz méretezik. Vaktában cserélni nagyon nem illik.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#7643) ungarisch


ungarisch
csendes tag

Sziasztok!
Kezdö vagyok e téren, ezert szeretném a tanácsaitokat kikérni.
Vettem egy házat, amibe 5db 12 cm-es venti fér. Namármost az alaplapom 2 aux-al rendelkezik(ide kell kotni a ventiket ha alaplaprol akarom tápolni, igaz?( tegyuk fel, hogy elülsö meg hátulso ventiket erre dugom rá, és a maradék 3at, ami a gép oldalan, es tetejen talalhato, amik jobban fujnak a tobbi hardwaret, azokat a tapra kell? :F es ha tapra akkor 4tüs ventillatort illene vennem? Bocsi hogy ha nagyon hulyeséget kérdezek, de valahol el kell kezdeni... :))
Válaszaitokat várom!
üdv
Á

(#7644) Rive válasza ungarisch (#7643) üzenetére


Rive
veterán

Öt venti, uramatyám... Vasaló is lesz benne :F

Amúgy az én alaplapomon az 'AUX' az a hangbemenet. Ilyen.

A venti meg ilyen vagy ilyen.

A négytűs alaplapi elviszi a háromtűs ventiket is. De jobban jársz, ha abból a zajturbina-kupacból minél többet direkt a tápra kötsz, a hangerőnek már úgyis lőttek. Amúgy ha nincs ezerwattos tápod, akkor öt ventire tuti semmi de semmi szükséged.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#7645) ungarisch válasza Rive (#7644) üzenetére


ungarisch
csendes tag

Áhá! Köszönöm a segitsegedet :)
Meg egy kérdés: 'direkt a tápra' hogy tudom kötni? :B

(#7646) Garet3 válasza Rive (#7642) üzenetére


Garet3
csendes tag

Köszönöm a választ. Akkor inkább nem gányolok beruházok egy nagyobb tápra, úgyis el kell már:)

Csókol anyád Boris!

(#7647) Garet3 válasza ungarisch (#7645) üzenetére


Garet3
csendes tag

Kapsz csatit, amit hozzá tudsz kötni a venti csatlakozójáhoza másik oldala pedig sima 4 pines csatlakozó (olyan, mint amiket rádugsz a vinyóra. DVD-ROM-ra stb.) azt pedig rá tudod dugni a tápból kijövő szabad csatlakozóra.

A jobb márkákhoz már adják a csomagolásban.

Csókol anyád Boris!

(#7648) P@trick


P@trick
tag

Hogyan tudok autóban 12V-ból a legegyszerűbben, legolcsóbban 1,5V-ot csinálni?

semmi

(#7649) scope2007


scope2007
addikt

hali!

pls aki tud adni pár hasznos ötletet, tanácsot az írjon be IDE:
giga 3D AURORA modding

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#7650) jaja1981 válasza P@trick (#7648) üzenetére


jaja1981
addikt

P@trick:
Mennyire stabil kell?
A legegyszerűbben leosztod 2 ellenállással.

scope2007:

Nem értem a kérdést.
Most moddingolni akarod a géped, és ahhoz kérsz tanácsokat?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.