Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8851) moha21 válasza pe de (#8850) üzenetére


moha21
addikt

Esetleg próbáld meg itt és rakj fel képeket:[link] itt már láttak pár féle tápegységet, ha normálisan írsz akkor segíteni fognak.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#8852) pe de válasza moha21 (#8851) üzenetére


pe de
csendes tag

:R

Hámimás.

(#8853) Narancs


Narancs
őstag

Sziasztok!
Ismerősöm lapján elfüstölt egy mosfet, mert összerakásnál alatta hagyott egy fém távtartót ami rövidre zárta. Gariba nem veszik vissza. Szerintetek ha kicseréljük a mosfet-et ugyanolyanra mint ami elszállt működni fog? Forrasztásban profi vagyok, de elektronikához komolyabban nem konyítok. Szóval arra gondoltam, leforrasztom a döglött mosfetet, veszek a helyére újat, amit beforrasztok. Szerintetek ezek után életre kel a lap? Vagy teljesen felesleges szórakozni meg utánajárni, ha egyszer megégett akkor más alkatrész is megsérülhetett?

[ Szerkesztve ]

Beauty is pain

(#8854) moha21 válasza Narancs (#8853) üzenetére


moha21
addikt

Valami teszterrel lehetne megnézni, én személy szerinte nem kockáztatnám CPU stb.. épségét. Anno hoztak volt VGA-m +5V sikeresen rövidre zártam a gépben. A VGA-n rengeteg minden megadta magát a tranzisztorokon kívül ( diódák zárlatba mentek stb... ).

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#8855) Pulsar válasza Narancs (#8853) üzenetére


Pulsar
veterán

hát érdemes lenne egy műszerrel végig mérni, hogy a vezető sávok ami mennek a fet-hez menyire maradtak épek, mert ha az is elégett a sokadik réteg egyikében, akkor felesleges vele foglalkozni.

(#8856) _ak_


_ak_
addikt

Sziasztok!

Van egy ilyen kapcsolóm, amivel az asztali lámpámat szeretném ki-be kapcsolhatóvá tenni. Mit és hova kell kötnöm? A képen nem látszik, de bal oldalt van a földelés helye, igaz jelen esetben számomra ez nem érdekes, hisz csak kék, meg barna kábelem van.

Let's begin, de gozaimasu!

(#8857) Pulsar válasza _ak_ (#8856) üzenetére


Pulsar
veterán

hát ahogy nézem a két oldalsó kapocs között bont, és zár, így pl a kék kábelt elvágva és a két "keletkezett" véget bekötve ide már működne is... de ha ki lenne mérve a kapcsoló azért jobb volna, mert így látatlanba....

(#8858) Narancs válasza Pulsar (#8855) üzenetére


Narancs
őstag

Köszönöm a választ mindkettőtöknek! :R

Beauty is pain

(#8859) _ak_ válasza Pulsar (#8857) üzenetére


_ak_
addikt

Köszönöm, működik!

Let's begin, de gozaimasu!

(#8860) pe de


pe de
csendes tag

Sziasztok ismét!

Tápmodding után (#8840) az Everest kissé hibás (+12V helyett pl. 8,39V) feszültség-adatokat ír ki, de BIOS-ban jó, és működik a gép... Nyilván mielőtt belenyúltam, nem néztem, mert hát kit izgat, simán lehet hogy előtte is ezt írta ki. Ennyire rossz lenne az Everest, majd elrontottam valamit? :U

Hámimás.

(#8861) Kvazár válasza pe de (#8860) üzenetére


Kvazár
őstag

Ezt a tápos topicba légyszíves. :)
Ott minden 2. sor, az, hogy az everest nem multiméter.
Valahogy nekik sem jön be az evereset által kiírt érték.

De, ha megméred multiméterrel, hogy jó-e, akkor nem tartom valószínűnek, hogy gáz lenne.

Na jó talán nem minden 2., de elég sűrűn oltogatják az olyanokat, akik azzal kezdik, hogy az everest szerint... ;]

Eladó cuccaim: -

(#8862) Zolexx


Zolexx
aktív tag

Üdv, Olyasmi jutott eszembe hogy csinálok a telefonomnak egy akkutöltöt, ami szintúgy akkukból áll (mint utitöltő, 230v nélkül). Ezt úgy képzeltem el, hogy a telefon érintkezőjére forrasztok vékony szigetelt vezetéket, a telefonba ez bennehagyom természetesen elszigetelve. És ha lemerülöben az akkum valahol akkor leszedem a hátulját és az összecsinált akkum rányomom, és így töltödik az akku. pl akku ilyesmiből akarok venni 2-t és úgy megoldható nem? szintúgy 3,7v-os mint az akkum csak szinte 2-4x több mAh-s lessz.

Erre gondoltam igazából, ez megvalósítható valahogy, kell e valami védelem vagy ilyesmi?
köszi előre is:)

Az élet egy kurv@, mindenért fizetni kell. És mindig egyre többet...

(#8863) Kvazár válasza Zolexx (#8862) üzenetére


Kvazár
őstag

Rengetegféle ilyen megoldás van.

Egy alap Nokia

Ilyeneket után gyártottan tömegével lehet kapni. Áruk 1-2e-től akár 5e is elmehet.
Némelyikbe több elem is rakható.

Ezek szerintem mind vackok. Nekem is van egy olyanom, amibe 4 db AAA-s elemet kell belerakni, és bár a teló ilyenkor jelzi, ha rádugom, de semmit sem ér. Nincs benne elég kraft.

De vannak az aksisak: [link] [link]

Ezek talán megérnék, ha többféle telefonod van, és 1 eszközzel akarod megoldani, de a legtisztább, és legjobb, ha veszel pótaksit és kész.

Eladó cuccaim: -

(#8864) pe de válasza Kvazár (#8861) üzenetére


pe de
csendes tag

Köszi, ezért írtam ide, ne égjek be annyira... :DD

Hámimás.

(#8865) Mans20


Mans20
addikt

Anyád [link] komoly látvány lehet este :)

(#8866) PHM válasza Zolexx (#8862) üzenetére


PHM
addikt

Nem javaslom a barkácsolást.
A lítiumakkukhoz töltőt és védő elektronikát is kellene venned,
így többe fog kerülni a leves, mint a hús.
Inkább valami ilyesmit javaslok megvételre.

[ Szerkesztve ]

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#8867) Kvazár válasza PHM (#8866) üzenetére


Kvazár
őstag

Nem tudom milyen a telefonja, de ennyi pénzért, akár már 2 aksit is vehet, ha meg UT.- vesz, akkor 3-at.

Ezt a típust nem ismerem, de más típussal már találkoztam. Az olyan volt, hogy 3-4 óra napoztatás után lehetett a telefont 5-6 percig használni, így szerintem az is a semmire nem jó kategóriába tartozik.
Igaz, amit linkeltél, abban van aksi is, ami dicséretes, és gondolom az árát az is megdobja rendesen.

De amúgy jó kis cucc. Ha 5e-be kerülne, még meggondolnám, hogy vegyek-e én is egy ilyet, pedig semmi szükségem sincs rá. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccaim: -

(#8868) Kvazár


Kvazár
őstag

Az volna a kérdésem, hogy van két azonos típusú, de más színű dupla-dupla fénycsövem, és azt megcsinálhatom, hogy a transzformátorokban át kötögetem őket, hogy ne 2 azonosom, hanem 2 vegyesem legyen?

Csak azért kérdem, mert hátha nem azonos a munkapontja, vagy a fesz, vagy áram, vagy mittom én igénye az eltérő színű fénycsöveknek, és akkor a 2 szettemet lenulláznám.
Egyébként az eltérő munkapontok miatt van az is, hogy amikor a zöld led helyére kéket raknak, az olyan erősen világít, hogy majd kiégeti a szemedet.
Képek:[link]

Lehetőleg olyan írjon, aki kontárkodott már ilyennel, és ne olyan aki úgy kezdi, hogy úgy gondolom..., mert azt már egy tápom bánja :(((

Eladó cuccaim: -

(#8869) And válasza Kvazár (#8868) üzenetére


And
veterán

"Egyébként az eltérő munkapontok miatt van az is, hogy amikor a zöld led helyére kéket raknak, az olyan erősen világít, hogy majd kiégeti a szemedet."
Pedig (soros ellenállással, relatív alacsony tápfeszültségről járatva a kört) éppen ellenkezőleg kellene lennie, mivel a kék ledek nyitófeszültsége jóval nagyobb, mint a zöldeké. Valódi áramgenerátoros táplálásnál meg nem lehet változás az áramértékben. Ha pedig azt tapasztalod, hogy egyforma nyitóáramok mellett a kék mégis nagyobb fényt ad, mint a zöld, az egyáltalán nem a munkaponti éltérés vagy a más színű típus következménye, hanem az a legvalószínűbb oka, hogy a zöld normál, míg a kék magasfényű kivitelű.

(#8870) Kvazár válasza And (#8869) üzenetére


Kvazár
őstag

Oks, abban igazad van. :R
Más baromságait átgondolás nélkül nem kellett volna idéznem. :B Főleg úgy hogy nem is jelöltem, hisz az meg plágium is.

Viszont ledet, csak áramgenerátoros meghajtással használunk.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccaim: -

(#8871) moha21 válasza Kvazár (#8870) üzenetére


moha21
addikt

Vagy rakunk elé egy ellenállást? :U

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#8872) Kvazár válasza moha21 (#8871) üzenetére


Kvazár
őstag

Igen, az ellenállással állítod be a rá jutó áramot -> áramgenerátoros meghajtás. :)

Eladó cuccaim: -

(#8873) And válasza Kvazár (#8872) üzenetére


And
veterán

Ez csak közelítőleg igaz: minél nagyobb a tápfeszültség és a soros ellenállás értéke, annál inkább igaz az áramgenerátoros jelleg. Ha a táp pl. csak 5V-os, és zöld (Uf= 1,8V) lednél 20 mA-hez számolunk ellenállást, akkor 160Ω-ot kapunk. Ha ugyanebbe a körbe egy kék (pl. Uf= 3,2V) ledet teszünk a zöld helyett, a kialakuló nyitóáram mindössze 11,25 mA lesz. Ezért említettem 'valódi' áramgenerátort, amit természetesen nem ezzel a módszerrel valósítunk meg ;).

(#8874) Kvazár válasza And (#8873) üzenetére


Kvazár
őstag

Ha 5 V-od van és 20 mA-ral szeretnéd a ledet meghajtani, akkor 250 "ohm" -os ellenállás kell, de nekem tök 8. R=U/I.
És mivel sorosan van kapcsolva a led az ellenállással, így tök mindegy milyen ledet teszel oda, azon 20 mA fog folyni. Az, hogy ez az adott led esetén mire elég, azt meg kell nézni a katalógusban.

Mint írtam ez nekem tök 8, mivel nem ez volt a kérdésem. :K

Eladó cuccaim: -

(#8875) And válasza Kvazár (#8874) üzenetére


And
veterán

"Ha 5 V-od van és 20 mA-ral szeretnéd a ledet meghajtani, akkor 250 "ohm" -os ellenállás kell, de nekem tök 8. R=U/I."
Ajjaj :(. De akkor hol van a led a körben? Ja, 20mA-t kapsz, ha 5V-ra 250Ω-ot kötsz, led nélkül. Ha már az is sorban van az ellenállással, a tápfesz meg marad ugyanannyi, sosem kapsz 20mA-t, legfeljebb akkor, ha a ledet rövidre zárod.
"És mivel sorosan van kapcsolva a led az ellenállással, így tök mindegy milyen ledet teszel oda, azon 20 mA fog folyni."
Hogy a fenébe lenne mindegy? Épp az előbb írtam le, hogy 5V + soros ellenállás nem egyenlő áramgenerátorral. Nagyon nem, hiszen a leden ki fog alakulni valamekkora nyitófeszültség, az meg erősen színfüggő.

(#8876) Kvazár válasza And (#8875) üzenetére


Kvazár
őstag

Bocsi, siettem, mert indulnom kellett, a led nyitó feszültségét tényleg lehagytam.

Tehát az ell.áll. értéke=(Tápfesz-led nyitófesz(kat adat))/led kívánt árama (kat adat).
Ezen neked nem tudom mi a nem áramgen.-es meghajtás, de nem is érdekel.
Remélem ez már korrektnek tűnik.

De még az alap kérdésemre most sem kaptam választ, csak 1 téves megnyilvánul lett korrigálva.

Tehát aki tudja az alap kérdésre a választ az írja meg.

Eladó cuccaim: -

(#8877) 14adam


14adam
addikt

Náhny kondi után érdeklődnék,hogy milyen minőséget képviselnel: event,tosin,cehtr,hec.
Köszönöm :R

(#8878) PHM válasza Kvazár (#8868) üzenetére


PHM
addikt

Nos: Ha a teljesítményük is azonos a fénycsöveknek, átkötheted őket.
Belül ugyanis nagy valószínűséggel azonosak, csak más a bennük
lévő fénypor. És ezt nem csak gondolom, tudom is. :)
A ledek fényerő különbségének pedig
az említett esetben semmi köze a munkaponthoz.
Egyszerűen a kék led jobb hatásfokú, azaz azonos áram hatására
több fényt bocsát ki.
Ráadásul, mivel a kék led nyitó feszültsége jóval magasabb a zöldénél,
előfordulhat, hogy bár kisebb áramot kap, a rá jutó teljesítmény mégis több.
Ezt is biztosan tudom, de a részleteket most nem feszegetném.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#8879) vallas


vallas
őstag

Sziasztok!

A kollégám notijába ventilátort kellett cserélni, de az új venti csak 3 eres volt szembe a régi 4 eressel, így nem szabályozható, és 4600-n pörög folyamatosan, ami elég hangos.

Szeretném egy ellenállással megfelezni a fordulatszámát, de nem vágom már hogyan kéne kiszámolni mekkora kell, légy szíves segítsetek.

ventilátor adatai :

Delta electronic 5 v 0,36A

[link]

A bal oldali az.

előre is köszi srácok!

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#8880) PHM válasza vallas (#8879) üzenetére


PHM
addikt

Elméletileg 6,8 ohm 1W kell, én 5,6 ohm 1W-ot javaslok.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#8881) TomiLi


TomiLi
addikt

Sziasztok!

Ma bevillant az agyamba egy elmebeteg ötlet, amit lehet nem is hülyeség...
Szeretném megkérdezni, hogy egyáltalán kivitelezhető-e az ötletem.
Van egy X58-as rendszerem, ami játékhoz hibátlan. De viszont netezéshez felesleges. És mennyit zabál :Y Szeretnék mellé egy másik rendszert, egy h55 i3-as felállásban.
Az jutott az eszembe, hogy a két konfig simán elférne egy közös házban.
Viszont a táp ellátással már gondom van... Szerintetek meg lehet oldani, hogy egy közös táp szolgálja ki a két konfigot?
Ha ez nagyon elme beteg ötlet, akkor nyugodtan mondjátok! Sőt! Nem akarok kárt csinálni!

A 24pines táp csatival van gond... Ha jól tudom akkor a zöld vezetéken keresztül kapja meg a jelet a táp a bekapcsolásra?
Ezt a 24 pin csatit el lehet osztani??? :U Vagy eszembe se jusson

És akkor azt meg lehet oldani valahogy, hogy mindig csak az egyik konfig menjen?

Előre is köszönöm a segítséget! :R

Bogyorisz

(#8882) vallas válasza PHM (#8880) üzenetére


vallas
őstag

Köszi!

Mind a két helyen.... :R

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#8883) 14adam válasza TomiLi (#8881) üzenetére


14adam
addikt

Tényleg beteg ötlet,de ez nem fog menni :(

(#8884) moha21 válasza vallas (#8882) üzenetére


moha21
addikt

Csak az a baj így lehet nem tudja hűteni megfelelően a cuccot. :U Nem véletlen hőmérsékletfüggő a vezérlése.

ceaser (#8881): Megvalósítható, de teljesen beteg ötlet, rengeteg kockázattal és mellékhatással. :))

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#8885) vallas válasza moha21 (#8884) üzenetére


vallas
őstag

Az a baj, hogy fix 4600-t pörög a venti, mert csak 3 eres az új, a régi 4 helyet..

Azért kellett új heatpipe, meg venti, mert a régiek megadták magukat, és 90 fokos volt a proci úgy. hogy 4600-n ment a venti...

Az új heatpipeal, és ventivel 40 fokos az 1,8-s mobil proci terhelve, de fix 4600-t pörög a venti,és nagyon hangos, ezért szeretném lefelezni a sebességet.

Szerintem úgy is max 60fok körül lesz, de majd kitesztelem, csak ugye egy notiba nehéz potmétert szerelni... :)

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#8886) moha21 válasza vallas (#8885) üzenetére


moha21
addikt

Akkor próbáld ki ami PHM írt és nézd meg mennyire melegszik.

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#8887) vallas válasza moha21 (#8886) üzenetére


vallas
őstag

Az lesz..., majd megírom...

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#8888) schlecker


schlecker
tag

Sziasztok!
Alaplapra szeretnék dugni egy vízpumpát,a venti csatlakozóra,csak nem tudom hogy bírná e.
áram csatlakozás: 3-Pin
Normál feszültség: DC 12V
Minimális feszültség: DC 8V
névleges fogyasztás: 18W
Áramfelvétel: 1.8A
A lap könyvében nem térnek ki rá,hogy mekkora fogyasztót lehet rá dugni.
Aki nálam sokkal okosabb,az légyszi világosítson fel.

(#8889) Kvazár válasza schlecker (#8888) üzenetére


Kvazár
őstag

Ha csak azért szeretnéd, hogy tudd monitorozni, akkor biztonságosabb, ha csinálsz egy csatlakozó átalakítót, és a fekete-pirosát a táp fekete-sárgájára kötöd, majd a pumpa sárgáját csak úgy külön a lapra.
Így 100%-os biztonsággal tudod használni, mert a tápodnak azért illik bírnia, és mégis tudod monitorozni.

Eladó cuccaim: -

(#8890) schlecker válasza Kvazár (#8889) üzenetére


schlecker
tag

Köszi a választ.A szabályozás miatt gondoltam egyébként az alaplapi csatira.De lehet rakok rá egy potmétert.

(#8891) moha21 válasza schlecker (#8890) üzenetére


moha21
addikt

Azért 18 W sok egy alaplapi csatlakozónak szerintem. :U A potméter a járható megoldás. :K

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#8892) jaja1981


jaja1981
addikt

Készül egy My Little Pony ház, és ahhoz elkészült a táp.
Be van plexizve, le van fújva, venti meg világítósra cserélve.
Ha kész lesz a ház, akkor megpróbálunk a PC Style-ra feljutni vele, én úgy gondolom lesz esélyünk, elég egyedinek ígérkezik.

Várok véleményeket, és javaslatokat.
Nagyban itt vannak.

(#8893) Kvazár válasza jaja1981 (#8892) üzenetére


Kvazár
őstag

Uhh, hát ez aztán pink.

De jó, szépek az élek.

Eladó cuccaim: -

(#8894) moha21 válasza jaja1981 (#8892) üzenetére


moha21
addikt

Király lett! Bár nem rajongok a rózsaszínért annyira, de ez így tetszik. :K

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#8895) jaja1981 válasza moha21 (#8894) üzenetére


jaja1981
addikt

My Little Pony-hoz csak ez a szín való! :K

(#8896) moha21 válasza jaja1981 (#8895) üzenetére


moha21
addikt

Egyébként ez milyen táp?

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#8897) jaja1981 válasza moha21 (#8896) üzenetére


jaja1981
addikt

A 300-as Delta, amiket árultam.
Abból egy példány, az volt kéznél és átlag konfighoz elég a teljesítménye.
200W 12V-on.

(#8898) megema


megema
őstag

Hello!

Neont szeretnék venni a gépembe és 2 között vacilálok: ez vagy ez. Van egy kis árkülönbség, de az nem számít. HAF 922-es házba tervezem úgy megcsinálni, hogy az előlapi venti ledjének kapcsolójára kötném rá. Szerintetek melyik lenne erre alkalmasabb? A Sharkoon-t szolidabbnak találom, ezért talán az a nyerő. Esetleg valakinek van valamelyikkel tapasztalata? Képet is szívesen látnék beépített állapotban ;) Valahogy át lehetne moddolni ezeket, hogy SATA tápcsatival menjenek? Mert nem szeretnék csak ezért bedugni egy baromi hosszú kábelt a moduláris tápomba, hogy foglalja a helyet. Előre is köszi a választ :R

[ Szerkesztve ]

(#8899) moha21 válasza jaja1981 (#8897) üzenetére


moha21
addikt

Jó kis tápnak néznek ki. :K Az a nagy sárga tekercsszerűség az valami PFC lenne vagy micsoda?

megema: Hány voltosak ezek? Vagy mekkora teljesítményük?

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#8900) megema válasza moha21 (#8899) üzenetére


megema
őstag

A Revoltec 3 W-os, a másik nem tudom :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.