Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5001) Psych0 válasza draff (#4996) üzenetére


Psych0
őstag

ebben a gondolatmenetben csak az a bibi, hogy a számítógéphez adott hangszóróknak nem 4, 8, 16 hanem nagy impedanciája van, hiszen bennük egy kis erősítő van aminek a bemenete nagyimpedanciás. Szerintem az ember nem a mélynyomót köti a hangkarira, hanem a mélynyomó erősítőjét ;)

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#5002) v.tom válasza hakos1987 (#5000) üzenetére


v.tom
őstag

Te is győri vagy? Akkor vélemyényem szerintem kérdezd meg hogy ki tud neked segíteni itt: Győri topic. Szerintem itt tudnak segíteni neked.

(#5003) draff válasza #96302336 (#4999) üzenetére


draff
aktív tag

Szerintem jó megoldás, DE!
Ahogy írod: "a kontaktok közé pedig egy szikraoltó kondi" - ez a kondi viszont legalább 500 V-os legyen, (vagy méginkább 1000 V) mert egy kisebb feszültségű kondi simán átüthet a 220-on!

Ez az egész relés-kapcsoló megfelelő érintésvédelmi szigeteléssel-bedobozolással akár a számítógép házában is elfér, hisz maga a hűtőszivattyú is ott van?
Vagy ebben netán tévednék?

(#5004) hakos1987 válasza draff (#5003) üzenetére


hakos1987
őstag

beférne a házba minden, csak sajnos én ezt nem tudom megcsinálni :( vkinek nincs vállalkozó kedve, hogy elkészíti ezt nekem? :) nem ingyen gondoltam... győr topikba érdeklődtem, de nem nagyon jelentkezik senki...

üdv!

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#5005) draff válasza Psych0 (#5001) üzenetére


draff
aktív tag

Az látod lehet!
Nekem 8 ohmos hangfalak vannak a hangkari kimeneten az egyik gépemhez mivel az 2x 2W-ot ad ki. (Egy régi ISA-s Sound Blaster AWE-64 vagy valami hasonló tipus).
Van benne egy kis végfok IC amire maszekben ragasztottam is egy piciny hűtőbordát, mert keményen melegedett.
Ha a gyári - állítólag a számítógéphez adott hangszórónak valóban nagy impedanciája van - ami a szabvány szerint 35 ohm kell legyen, akkor akár igaza is lehet a régebbi ötlet-beírónak azzal a jack-es elosztóval?
A melóhelyi gépemen egy kis erősítővel ellátott hangszórópáros van, ilyeneket lehet venni a boltban, hát bizisten egyszer megmérem a hangszóróját. Bár a mostani TV-k hangszórói is általában 35 ohmosak.
Nem kötözködöm, nem okoskodom, de ha netán tévedett valaki, akkor ne érje nagy meglepetés,
inkább felvázolom hozzá az elméleti tényeket. :(

(#5006) draff válasza hakos1987 (#5004) üzenetére


draff
aktív tag

Apám, ez egy annyira egyszerű dolog, hogy tényleg nem kell hozzá más ... csak nekiállni és megcsinálni.
Egyszer ugyanis mindent el kell kezdeni, mert úgy sohasem lesz az emberből barkácsmester, ha mindenben csak másoktól várja a csodát. Engem tudod hányszor megrázott az áram és hány kisérletem füstölt el, mire rájöttem dolgokra?
De én nem adtam fel soha!
mert -
Aki mer ... az nyer!
:C :C :C :C :C

(#5007) v.tom válasza hakos1987 (#5004) üzenetére


v.tom
őstag

Várj egy kicsit, hátha valaki arra téved. Vagy keresd meg Dryman kollégát. Ő csukott szemmel kondizza újra lábbal az alaplapokat :) Lehet hogy segítene ebben is. Próba szerencse. ;)

(#5008) v.tom válasza draff (#5006) üzenetére


v.tom
őstag

Igazad van hogy próbálkozni kell, de én nem kezdeném 220V-os cuccokkal, és nme tenném kockára vele a komplett gépemet, és főleg magamat. Szerintem kezdetnem elég ha elkezd valaki kapcsolókkal és ventikkel, potikkal meg hasonlókkal szórakozni. Azzal nem tudja megölni magát, és kisebb a valószínűsége hogy elégeti a gépét. Én sem nyúlok bele bonyolultabb dolgokba, pedig nekem van némi barkácstapasztalatom.

(#5009) hakos1987 válasza v.tom (#5008) üzenetére


hakos1987
őstag

ezt sztem kihagyom, talán találok vkit, aki meg tudja építeni nekem...
köszi skacok mindent!!

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#5010) Psych0 válasza hakos1987 (#5009) üzenetére


Psych0
őstag

a ventit sikerült bekötni már?

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#5011) hakos1987 válasza Psych0 (#5010) üzenetére


hakos1987
őstag

nem, sztem hibás a szabályzó... de köszi a segítséget még1X :C

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#5012) Daemon09


Daemon09
őstag

Sziasztok!
Van egy lcd kijelzöm, amit eddig lpt-n használtam. De az uj lapomon nincs lpt. Tudja valaki, hogy hogyan lehet átkötni usb-re? Vagy van valaki, aki meg tudja csinálni? :F
Üdv!

(#5013) csigi válasza Daemon09 (#5012) üzenetére


csigi
addikt

Csak úgy egyszerű kábelezéssel nem lehet. Kell venned egy USB-lpt átalakítot, már ha van ilyen.
USB-soros port átalakító létezik, arra kitaláltak egy chipet, azt én is használom.

nofene

(#5014) hakos1987


hakos1987
őstag

Korábban írtam, hogy hogy lehetne megoldani a 220vos szivattyú kapcsoljon a géppel együt...
mki mondta, hogy relé kell....
de! haverom hívta fel a figyelmemet a master-slave elosztóra! és 3 pénzért meg is lehet kapni, ami nem sokkal több mint relét építeni, de mégis gyári, és biztonságos! azért köszi mindenkinek!!!

üdv!

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#5015) Daemon09 válasza csigi (#5013) üzenetére


Daemon09
őstag

Kijelzövel használod? És olyan chipet hol lehet kapni?
Üdv!

(#5016) Vénchopper


Vénchopper
csendes tag

hay!
ha fejjel lefelé teszem be a tápot, fizikálisan vagy működésileg lehet gondja?

(#5017) Gorneck válasza Vénchopper (#5016) üzenetére


Gorneck
titán

Nem. Elviekben...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#5018) csigi válasza Daemon09 (#5015) üzenetére


csigi
addikt

Igen, van kijelzős vezérlőm is. A neve: TávIR LCD_USB és ITT vettem.
Szinte biztos vagyok benne, hogy alkatrészeket is árul a srác, mivel Ő maga építi a vezérlőket. Viszont azt hiszem, nekem usb-com átalakító chippel van megoldva a dolog.
De keresd meg az oldal tulaját, nagy bubus, csak tud ajánlani valamit. :K

nofene

(#5019) csigi válasza Vénchopper (#5016) üzenetére


csigi
addikt

A 12cm-es ventivel ellátott tápok mind "fejjel lefelé" vannak a házakban. Vagy legalábbis a nyák a plafonon van és lógnak az alkatrészek. Jó lesz az úgy. :K

nofene

(#5020) Gorneck válasza csigi (#5019) üzenetére


Gorneck
titán

Nézőpont kérdése, hogy is gondolja...mindkét irányba láttam már beépítve tápot...egyik megoldásnak sincs hátránya szvsz.

Gorneck#1239

(#5021) Daemon09 válasza csigi (#5018) üzenetére


Daemon09
őstag

Köszi szépen az infót! :R
Üdv!

(#5022) Daemon09 válasza Vénchopper (#5016) üzenetére


Daemon09
őstag

Helló!

Gondja nem lesz a tápnak, nekem is volt már beépítve fordítva. Csak a csavar helyek nem fognak egyezni.
Üdv!

(#5023) csigi válasza Gorneck (#5020) üzenetére


csigi
addikt

Sőt, a jó régi kis midi házakban az alaplap fölött 90 fokban elfordítva volt a táp. Tényleg mindegy neki...
A házszellőzésben való részvétele miatt jön jól szerintem, ha a 12-es venti a proci és környékéről szívja el a levegőt.

nofene

(#5024) v.tom válasza Vénchopper (#5016) üzenetére


v.tom
őstag

Nem szabad hogy gondja legyen a tápnak.

(#5025) Vénchopper


Vénchopper
csendes tag

Köszi a válaszokat!
maj berakom így is meg úgyis, majd kiderül
vagy nem:D

(#5026) v.tom válasza Vénchopper (#5025) üzenetére


v.tom
őstag

Biztos nme lesz baja. A különböző belső elrendezések (alul vagy felül van a nyák), csak attól függnek hogy hol van a venti a tápban. Semmi gond nem lesz vele.

(#5027) Zalaymate


Zalaymate
senior tag

Hi!

Lehet, hoyg csodálkoztok, de Pécsett nem találok sehol sem 3-pin es molex kábel hosszabbítót!!!! :W :W :W :W

Valakinek volna valami ötlete, hogy honnan szerezhetnék olyant? Esetlek elektronikai boltokban? De azok meg nem foglalkoznak ilyen speckós számtek cuccokkal! :((

Szóval?? Ötletek?

Nagyon fájna, ha a Computermode -ból kéne megrendelnem 4 hosszabbító kábelt, ami 1200ft lenne, de a postaköltség meg 1500ft lenne! :(((

(= Zala =)

(#5028) Pubszon válasza Zalaymate (#5027) üzenetére


Pubszon
veterán

TTS-nél van itt a PH!-n, de nemtom mennyiért szállít, pedig már én is rendeltem tőle :B , de kérdezd meg tőle.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#5029) draff válasza v.tom (#5008) üzenetére


draff
aktív tag

Megfelelő biztonsági hozzáállással valamint aprócska szakértelemmel szerintem senkinek sem kell egyből agyonveretnie magát a 220-szal. Én se tenném.
Amikor hajdanában-danában a Videoton Szupercolor szinestévé 25 ezer voltos sorkimenője kissé megrázott, mint Krisztus a vargát - 5 percig én is csak egyirányba szaladtam de túléltem. Nem kívánom senkinek! Éppen ezért írom le hogy kellő odafigyelés, átgondoltan logikus szakmai hozzáállás.
A számítógép is 220-szal "megy", tehát mindig tudni kell hogy hol van az a 220.
Na most - egy 220-as szivattyú, az azt kapcsoló relé, a relét működtető vezérlés maga, ami ugyebár csak 12 voltot kap - egyáltalán nem ördöngősség.
Csakis mindig minden a jó szigetelés kérdése. Ne lógjanak össze-vissza mindenféle azonos színű és jellegű szedettvedett vezetékek. Legyen minden huzal megjelölve valamilyen szinnel, festéssel, mypolan csővel, stb.
A megfelelő helyeken történő bajmegelőzés kár csak saját érdekből is KÖTELEZŐ!

(#5030) draff válasza Vénchopper (#5016) üzenetére


draff
aktív tag

Hja kérem!
Az nem akvárium, hogy fejjel lefelé rakva kipotyogjanak a halak ... ;]

(#5031) v.tom válasza draff (#5029) üzenetére


v.tom
őstag

Ebben teljesen igazad van, csak tudod, az ördög sohasem alszik. Vannak olyan dolgok amik nekünk magától értetődők(megfelelő védelmen kívül pl. alapvető elektronikai dolgok), de lehet hogy másnak nem, és magára gyújtja vele a házat. Persze ez most költői túlzás, de sok furcsa dolgot lehet hallani manapság. :Y

(#5032) Zalaymate


Zalaymate
senior tag

Hi!

Segítsetek egy kicsit!

Olyan kapcsoló kell nekem, amit egy molex-el sorba fogok kötni és a ventiszabályzómat fogja kapcsolgatni. Tudom, hogy egy kétállású kapcsoló kell, de a boltban kérdezi a csávó, hogy milyen áramerősséghez. Na erről fogalmam sincs! Talán 0,2 A ? Vagy mekkora megy maximum egy molexen át?

Előre is THX!

Jó lenne a gyors válasz, mert már ma megvenném, ha lehetne!

(= Zala =)

(#5033) v.tom válasza Zalaymate (#5032) üzenetére


v.tom
őstag

Hát, meg kéne nézned a tápod leírásában, hátha találsz róla valami infót. Nekem van egy régi tápom amin rajt vannak az ilyen adatok. Azon a +12V-os ághoz, tehát a 4 pines molex sárga kábeléhez 15A áramerősséget ad meg. Nem tudom hogy van ez a tápoknál, lehet hogy változik a dolog.

(#5034) Zalaymate válasza v.tom (#5033) üzenetére


Zalaymate
senior tag

THX!

Megtaláltam a tápon tényleg! (18A)

THX! :R

(= Zala =)

(#5035) v.tom válasza Zalaymate (#5034) üzenetére


v.tom
őstag

Nincsmit! :C

(#5036) draff válasza Zalaymate (#5032) üzenetére


draff
aktív tag

Ha csak egy ventilátort akarsz vele kapcsolgatni - mellesleg a ventiken a adatcimkén általában rajta van az áramfelvétele - akkor az 1 A-es kapcsoló bőven elég.
(Nem tudom, eleve az az akármilyen szabályozó mennyi áramot fogyaszt, mivel egy átlagos 80x80-as venti többnyire 2-400 mA-rel beéri. A szabályzója meg nem fogyaszthat sokat, hisz csak a venti áramát kapcsolgatja. Ha tehát relés kivitel, akkor a relé áramfelvételét illik még az egészhez hozzáadni, ha pedig valami áteresztőtranzisztoros jellegű szabályzó, akkor /mivel az sima kapcsolóüzem/ talán még kevesebbet).

(#5037) Vénchopper válasza draff (#5030) üzenetére


Vénchopper
csendes tag

Jah nem akvárim, csak a biztonság kedvéért kérdeztem...

(#5038) Vénchopper


Vénchopper
csendes tag

v.tom!
benéztem hozzád a ventik ügyében, de vagy én vajok vak, vagy télleg nem találtam semmit:D

(#5039) v.tom válasza Vénchopper (#5038) üzenetére


v.tom
őstag

Parancsolj! Amit csak kívánsz! :)

(#5040) v.tom válasza Vénchopper (#5038) üzenetére


v.tom
őstag

Ha kell valamilyen venti csak írj!

(#5041) Vénchopper válasza v.tom (#5040) üzenetére


Vénchopper
csendes tag

hali
valami rendszerventi kéne, valami jaufajta.
coolinkbe láttam szabályozhatót 1500 körül, csak neten láttam még.
milyen ventijeid vannak, vagy mit tucc ajánlani?
proc hűtőid vannak?

(#5042) v.tom válasza Vénchopper (#5041) üzenetére


v.tom
őstag

Jelenleg 4 féle ventim van, mind új és gyári. A topicomban találsz róluk bővebb infót. Mekkora venti kell?

(#5043) Vénchopper válasza v.tom (#5042) üzenetére


Vénchopper
csendes tag

igen a topikot megtaláltam, sztem 80 mm es kéne, de még nem tuti,
mer nemtuom mikor veszek új cpu hűtőt :O , prescott procim van, nyárra kéne
új hűtésrendszer, abba szerepel egy nagy elszívóerővel rendelkező rendszer venti.
úgy érzem sunon féle lessz.... és ha nem lenne megfelelő a cpu gyári ventije, azt
is megtuningolom sunonnal. nyáron meleg van nálam, aztán kell a hűtés..

(#5044) v.tom válasza Vénchopper (#5043) üzenetére


v.tom
őstag

80as ventiből van nekem sunon maglev, ami elég halk ahhoz képest hogy a fordulatszáma is viszonylag magas. Ennek van légszállítása nem ugy mint sok szuperhalk ventinek.

(#5045) Vénchopper válasza v.tom (#5044) üzenetére


Vénchopper
csendes tag

igen igen, ezért lenne duplán jó választás.
a tervezet még nincs kész, addig még nem tudok fixet mondani.
amint van valami szólok, addig el fórumozgatunk itt:D

(#5046) v.tom válasza Vénchopper (#5045) üzenetére


v.tom
őstag

Jah, ha kell valami vagy érdekel valami szólj nyugodtan. Egyenlőre még jópár van a ventikből.

(#5047) v.tom


v.tom
őstag

Ezek a komoly ventik. A sunon pda-ba és ilyenekbe készíti őket. Hát lassan eljön az idő, mikot a telefonomba fogom venni a tuninghűtőket :)

(#5048) Vénchopper válasza v.tom (#5047) üzenetére


Vénchopper
csendes tag

jah!
lassan már a telefonba is vga kártya lessz meg dual cpu. :D
ezek najon cép ventik. de engem nem érdekel milyen, csak hűcccsön :D:D

(#5049) v.tom válasza Vénchopper (#5048) üzenetére


v.tom
őstag

Már van telefonokban vga kari. Az ujabb htc telefonokban ati vezérlők vannak. Egész látványos 3d teljesítménnyel.

(#5050) Vénchopper válasza v.tom (#5049) üzenetére


Vénchopper
csendes tag

báz. ezt elszúrtam:D pedig poén akart lenni.
már abba is vga... mi lessz még itt...
maj holnap benézek, reggel melau.
hay!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.