Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4001) fero02 válasza Grigorisz (#3999) üzenetére


fero02
veterán

''valami atomkirály elektronikai műszerész'' Bingó ;)

Szted egy pancser tudna ennyit? Amióta az eszemet tudom és fórumozok mindig is itt volt. De nézd csak meg az aláírását. No comment.

(#4002) Grigorisz


Grigorisz
aktív tag

Srácok srácok.... Én tisztában vagyok azzal amit (nem) tudok....nem vok e.műszerész így max. az eddig megtörtént dolgaim alapján vagyok ''okos''. (ránézek, el van égve, kicserélem, vagy jó vagy nem, esetek 90%-ban jó lesz a cucc) ha nem volt teljesen egyértelmű a viccelődési szándékom akkor sorry :))

Ha egyel kevesebb lenne az IQ-m már nem is állat lennék, hanem növény!

(#4003) Terapeuta


Terapeuta
őstag

Sziasztok! Lehet egyáltalán nem jó helyen járok. Szal békésen Strongholdozok, menteném a játékot, mentés közben a gép egyszerűen újraindul. Ezt megcsinálta jópárszor, majd gondoltam valami bug, tölteném le a patchot, Downloadra rákatt, gép ugyanúgy újraindul. Mi lehet a gond? Nod32 van a rendszeren, semmikor ezelőtt ilyet nem csinált.
Köszönettel: Tp.

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#4004) 100kg válasza .::cHeKkk::. (#2) üzenetére


100kg
tag

nem is ide akartam írni de má nemtom törölni a szöveget teljesen bocsi ezé ide íírok 1 SEMMIT! :DD :C

[Szerkesztve]

(#4005) SN2O


SN2O
aktív tag

Sziasztok
Hangfalrácsot vagy ahhoz hasonlót keresnék, de fogalmam sincs, hogy hol lehet venni!
Lapos, minimum 40x20cm-es darabb kellene, de nem baj ha nagyobb van!(Esetleg még az is belefér ha két darabból jön ki csak)
Esetleg tudja valaki, hogy hol lehet venni vagy van valakinek eladó?
Visznylag sürgős lenne!

(#4006) Mr-Pamacs


Mr-Pamacs
senior tag

Hi

Mondjatok már progikat amivel a ventik sebességét lehet állítani. SpeedFan-on kívül.

(#4007) rlazol válasza Terapeuta (#4003) üzenetére


rlazol
addikt

egyáltalán nem jársz jó helyen.
keress egy tápos topicot, vgy nézd meg a''gép újraindul miért'' vagy az azonnali kérdések topicokat.
Lehet táp, RAM, VGA - nem hiszem, h moddinghoz köze lenne...

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#4008) Ndruu válasza SN2O (#4005) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

én is ilyet keresek, ha találtál vhol szólj nekem is légyszíves! thx
előlapi panelre kéne kicsit felturbózni a házat:)

Harrrr!!!!

(#4009) csigi


csigi
addikt

Üdv, skacok.
Vannak ezek az új 4 tűs prociventik. De a lapomon úgy van kiképezve a négytűs aljzat, hogy a rögzítő pöcök a régifajta 3-nak a közepén ül...
Bedugni be lehet a régi 3 eres ventiket, az rendben. Kérdésem, hogy szabályozni is lehet a hagyományos módon egy 4 tűs alaplappal egy 3 eres ventit?
És mit csinál a negyedik madzag?

nofene

(#4010) SN2O válasza csigi (#4009) üzenetére


SN2O
aktív tag

Nem hiszem, hogy sokat segítek vele, de azért leírom.
Nekem is 4tűs veni van a gépemben aminek a fordulatszámát az alaplap szabályozza(a proci hőmérsékletéhez igazítva). Így alap esetben 1500 körül forog a venti, de ha a negyedik(kék) vezetéket kihúzom akkor max fordulaton pörög a venti és egyáltalán nem szabályozza az alaplap!

A rögzítőpöcök pedig mindegyik alaplapon úgy van ahogy a tieden is!

(#4011) csigi válasza SN2O (#4010) üzenetére


csigi
addikt

Na de a Te 4 tűs ventidben van valami elektronikai okosság is ahhoz a 4. madzaghoz. Sztem azért nem működik, ha kihúzod azt negyedek madzagot...
3 madzagos ventivel mit kezdene vajon?

A rögzítőpöcköt nem tudtam, köszi. :R

nofene

(#4012) SN2O válasza csigi (#4011) üzenetére


SN2O
aktív tag

Én arra céloztam a leírásommal(csak nem mertem egyenesen kijelenteni), hogy a 3tűs venti valószínüleg teljesen normálisan fog működni a lapon, csak az alaplapba épített ventiszabályozás nem fog működni!(Valószínüleg max fordulaton fog menni a ventillátor és kész!)

Erre gondoltál?

(#4013) SN2O válasza csigi (#4011) üzenetére


SN2O
aktív tag

Kipróbáltam egy másik sima 3tűs ventit a 4tűs csatlakozón és nálam az történt amit le is írtam!
Akár hogyan változott a proci hőmérséklete, a 3tűs venti állandó(MAX) fordulaton ment!

(#4014) csigi válasza SN2O (#4013) üzenetére


csigi
addikt

Rossz hír..., most keressek másik hűtőt avagy egy barétom ajánlata szerint dugjam a prociventit egy másik 3 tűs aljzatba a deszkán? Majd szabályozzam azzal. :U

De nagyon köszi a kisérletezgetést! :R

nofene

(#4015) Rive


Rive
veterán

Aluprofilokat, lemezeket hol érdemes Pesten?

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#4016) Pero válasza csigi (#4009) üzenetére


Pero
senior tag

nekem 4 tűs a csati és a AC Freezer 64 Pronak a ventije meg 3 tűs, és nálam gond nélkül megy a fordulatszám szabályzás, meg minden, a 4. tű meg ott ál magában.

nekem az volna a kérdésem, hogy ha van egy olyan ventim amit csak tápra lehet kötni (2 drót, piros, fekete) akkor abból lehet alaplpi 3tűs-et csinálni, vagy nem?
illetve az a bizonyos 3. sárga mire szolgál,
a lényeg h kaptam a házhoz 2db 12es ledes ventit, amiket szeretnék alaplapra kötni mert ott letudom venni a fordulatszámát, és akkor nem kéne potméter, se semmi.

(#4017) mcmike


mcmike
őstag

Lehet h már volt, akkor bocs: [link] [link] [link]

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#4018) csigi válasza Pero (#4016) üzenetére


csigi
addikt

A négytűs infót köszi. :R

A háromtűs dolgot viszont én tudom... Nyugodtan bekötheted (persze a megfelelő helyre) a két madzagot a 3 helyre, nekem is volt ilyen ventim. A harmadik (sárga), ami ebben az esetben kimarad, az a fordulatszám visszajelzésére szolgál. Sem a ventinek, sem a vezérlőnek nincs rá szüksége a működéshez, csak extra szolgáltatás...

nofene

(#4019) Rive válasza csigi (#4018) üzenetére


Rive
veterán

Sem a ventinek, sem a vezérlőnek nincs rá szüksége a működéshez, csak extra szolgáltatás...
Az alaplapnak viszont néha kell ez a szál, és ha nincs meg - vagy túl lassú fordulatot jelez (akár egy spéci lassú ventinél), akkor bizony egy kényesebb lap meg se mozdul - vagy kellemetlen pillanatokban fogja magát, és leáll...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#4020) csigi válasza Rive (#4019) üzenetére


csigi
addikt

Nem tudom hogy megy ez alsóbb kategóriákban, de egy normális lapnál beállítható, kikapcsolhatók a riasztások, leállítás, stb...
Mi van ha nincs is rádugva venti, akkor nem fog menni az alaplap? :U

nofene

(#4021) Rive válasza csigi (#4020) üzenetére


Rive
veterán

Nem tudom hogy megy ez alsóbb kategóriákban, de egy normális lapnál beállítható, kikapcsolhatók a riasztások, leállítás, stb...
Normális lap mellett is szívtak már effélével nem éppen nullszériás arcok. Megveszi az ember a tuti lapot, tutihalk ventivel, aztán cumi.

Mi van ha nincs is rádugva venti, akkor nem fog menni az alaplap?
Indítod, leáll. És újra. És a harmadiknál a fejed fogod, hogy mi a franc van már, a negyediknél elkezdesz pánikolni... :P

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#4022) csigi válasza Rive (#4021) üzenetére


csigi
addikt

Hát, ennek nem így kellene lennie.
De Neked ebben nagyobb tapasztalatod van azt aláírom... :R

Szerk: én meg továbbra is próbálom körültekintően megválasztani a cumóim. ;)

[Szerkesztve]

nofene

(#4023) Grigorisz


Grigorisz
aktív tag

Halika.

Egy erősen elektronikai de nem számítógéppel összefüggő kérdésem lenne.
Van egy MNC autós erőlködőm. Ebben van két darab IC~FET? TRF744N jelzéssel. 3 láb kerámia tokozás.
Az egyik rommá égve a másik csak annyira, hogy még a feliratot sikerült leolvasnom róla.
Égen földön kerestem ilyet de sehol nem találtam. Valaki kicsit vágja miként kutassak utána, hogy mi lehet a helyettesítő alkatrésze? (az is jó, ha valakinek van elfekvőben két darab :D)

[Szerkesztve]

Ha egyel kevesebb lenne az IQ-m már nem is állat lennék, hanem növény!

(#4024) #96302336 válasza Grigorisz (#4023) üzenetére


#96302336
törölt tag

Esetleg tudsz pontos tipust írni, a végfokról?

(#4025) fasyrt


fasyrt
őstag

Üdvözletem az Uraknak (és az esetleges Hölgyeknek is)!

Adott egy Logitech Momo kormány és pedál kombó, amiben elromlott a fékpedál. Probléma az, hogy a fék folyamatosan 50%-os jelet ad. Nem az enyém a szerkezet, ahogy a cimbora elmagyarázta ez jött le. :) Garancia lejárt már. Ha egy pesti szakihoz elvinnénk, megnézné, elképzelhető hogy javítható lenne?

(#4026) Grigorisz válasza #96302336 (#4024) üzenetére


Grigorisz
aktív tag

MNC Hurricane v600

ha szemből van az elektronika (tekercs kondik stb) akkor a jobb szélső két IC az.

Ha egyel kevesebb lenne az IQ-m már nem is állat lennék, hanem növény!

(#4027) Grigorisz


Grigorisz
aktív tag

UP Kérdésemre senki?

Ha egyel kevesebb lenne az IQ-m már nem is állat lennék, hanem növény!

(#4028) And válasza Grigorisz (#4027) üzenetére


And
veterán

Az a TRF nem inkább IRF? Mert az egy létező IR-gyártmányú N-MOSFET ([link]), és szinte biztosan lehet hozzá helyettesítést találni. Ha viszont ez a végfokozat alkatrésze volt, akkor lehet, hogy a másik (amelyiken nem látszódik a jelzés) nem ugyanilyen típus volt, hanem a komplementer párja, p-csatornás kivitelben.

(#4029) rauschie


rauschie
senior tag

jóestét!

a procimon jelenleg egy 6centis ventillátor pörög, cserébe viszont ötezret percnként, hangját el lehet képzelni :) .

namost van nekem otthon egy 8 centis adda ventim, amivel csak az a baj hogy a procihűtő ventije egy 3tűs csatlakozóval van az alaplapra kötve, ezenpedig 2tűs van. Meglehet valahogy oldani h ezt tudjam bekötni a másik helyére?

(#4030) fasyrt válasza rauschie (#4029) üzenetére


fasyrt
őstag

Persze! Molexre kötöd. A tied a sárga és a fekete zsineg.

Mellesleg uppnekem. :B

(#4031) Grigorisz válasza And (#4028) üzenetére


Grigorisz
aktív tag

nehezen de a másikat is leolvastam ua. a kettő. igazad van :C nem TRF hanem IRF... :))
noakkor ez BP-city magasságában hol szerezhető be? IRF744N?

Ha egyel kevesebb lenne az IQ-m már nem is állat lennék, hanem növény!

(#4032) didyman válasza Grigorisz (#4031) üzenetére


didyman
őstag

IRFZ44N, IRFZ48N inkább helyette., Lomex árul ilyeneket. lesz előttük egy TL494 is, ha minden igaz és pár NPN, esetleg PNP kicsi tranzisztor (BC182/212 jó helyettük). Ezeket mind cseréld ki. A FET-ek (a tokozásuk nem kerámia egyébként) többnyire miattuk halnak el, valószínűleg néhány tized ohm-os source köri ellenállásuk is elégett. A Z-t azért emeltem ki, mert logikai szinttel vezérelt típusokról van szó, a kapcsolás látatlansága miatt javaslom, hogy csak ilyen kerüljön a helyükre és az összeset cseréld ki, tökmindegy, mit mutat a műszer, valamint úgy kérd a FET-eket, hogy egy sorozatból legyenek, egymás után következzenek!

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#4033) didyman válasza fasyrt (#4025) üzenetére


didyman
őstag

Tudod, mi a fasírt többes száma? :D
Gugához told el, ott meglesem, de sokat nem ígérek, mert pedált sose javítottam. Jó esetben ha valami ellenálláslétrás berhelés van, talán csak vezeték szakadt le.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#4034) Grigorisz válasza didyman (#4033) üzenetére


Grigorisz
aktív tag

:R :R :R ''atomkirály elektronikai műszerész'' :R :R :R megnézek mindent amit még írtál cserélem amit kell és építem a muzsikát ha kész az erölködő. egy 38 cm-es MTX nyomót fog kergetni...

Ha egyel kevesebb lenne az IQ-m már nem is állat lennék, hanem növény!

(#4035) arsenlupin válasza Rive (#4015) üzenetére


arsenlupin
aktív tag

Metalloglobus! [link]

Üdv:F

(#4036) Harti


Harti
senior tag

Sziasztok!

Vettem a múlt héten egy LCD TV-t!
Tökéletesen működött, majd vasárnap elköltöztünk és azóta nagyon vibrál a képe!
A TV topicban földhurok-ra gyanakodtak, de mivel a TV kizárólag monitorként üzemel ezért ezt végül kizártuk mert nincs bedugva az antennakábel!
Az előző lakásban is ezt a VGA kábelt használtam, nem lehet rossz!
Esetleg más elektronikai hiba miatt előfordulhat ez a vibrálás?
Mivel próbálkozzak még?

Válaszokat előre is köszönöm! :R

(#4037) fasyrt válasza didyman (#4033) üzenetére


fasyrt
őstag

faszokírtak? :DDD
Mikor vagy ott csütörtökön? Úgy 5körül-után.

(#4038) Grigorisz válasza fasyrt (#4037) üzenetére


Grigorisz
aktív tag

fák sírtak :))

Ha egyel kevesebb lenne az IQ-m már nem is állat lennék, hanem növény!

(#4039) fasyrt válasza Grigorisz (#4038) üzenetére


fasyrt
őstag

[kép] :D
Voltam én már minden... fasírt, húspogácsa, fasz rt., és még sorolhatnám... :o

(#4040) Grigorisz válasza fasyrt (#4039) üzenetére


Grigorisz
aktív tag

ja én csak a fasírt többesszámára írtam a helyes megfejtést. :D :DD

nimár kvázi lettem... :D

[Szerkesztve]

Ha egyel kevesebb lenne az IQ-m már nem is állat lennék, hanem növény!

(#4041) SN2O


SN2O
aktív tag

Szisztok
Nem tudja valaki, hogy lehet a legegyszerűbben megoldani azt hogy a gépet egy kis távirányítóval be lehessen kapcsolni(Pl autóriszató kapcsolójával)?

(#4042) szente


szente
addikt

hali
van itt egy dolog ami nem vili:[link]
megmagyarázza valaki?
köszi

(#4043) #96302336 válasza szente (#4042) üzenetére


#96302336
törölt tag

Micsoda? A lötty egy nagy tisztaságú olaj, amivel feltöltötte az akváriumot. Az olaj szigetelő.


A távvezérlős kérdés full egyszerű. kell egy vevő, amin van egy relé kimenet, és egy hozzávaló adó. A relé kimenet impulzusos legyen. a kimenetét, (alapban nyitott) csak simán rá kell kötni a power gombra. Persze kell neki külön állandó fesz. ellátás. Ha tudsz 5 voltos vevőpanelt szerezni, akkor a táp 5V stdby pontjáról is táplálható.
Az már más kérdés, hogy egy vevő kb 10.000, egy adó kb 2000 forint.

[Szerkesztve]

(#4044) #96302336 válasza SN2O (#4041) üzenetére


#96302336
törölt tag

(#4045) SN2O válasza #96302336 (#4044) üzenetére


SN2O
aktív tag

Hát ezeknek a többsége olyan tudású ami abszolút, de felesleges és valószínüleg emiatt kerül egy adó+veveő 5+5, azaz 10000ft-ba :Y
Ugyanakkor az is biztos, hogy nem ez a legegyszerűbb megoldás!
Arért THX az ötletet, csak nemigazán tudom használni :R

Másvalaki tudna valami egyszerűbb megoldást?

(#4046) szente válasza #96302336 (#4043) üzenetére


szente
addikt

de milyen olaj ami ennyire átlátszó?szal konkrét dolog érdekelne...

(#4047) #96302336 válasza SN2O (#4045) üzenetére


#96302336
törölt tag

Ennél egyszerűbb? :F Csak megveszed, és működik.
Olcsóbb valóban, ha Te építed, de az már nem az egyszerű kategória. Bár nem bonyolult, viszont egy ilyen egyszerű impulzust vevő készülék mindenféle zavarra érzékeny. És szerintem nem túl jó érzés, ha elmegy egy gagyibb gyújtással rendelkező autó a ház elött, és kikapcsol/bekapcsol a gép. A gyári holmik legalább zavarvédettek.
De pl. olcsóbb megoldás egy vezeték nélküli csengőáramkör kismértékü módosítása, de az szintén nem a zavarvédelemről híres.
Én infrás megoldásokat keresnék.


egy példa az adó-vevő áramkörre:[link]

[Szerkesztve]

(#4048) #96302336 válasza szente (#4046) üzenetére


#96302336
törölt tag

Pl. a transzformátorolaj.

(#4049) #96302336 válasza SN2O (#4045) üzenetére


#96302336
törölt tag

Infra adó:[link]
Infra vevő:[link]

egy másik infra adó/vevő[link]
[link]



[Szerkesztve]

(#4050) SN2O válasza #96302336 (#4047) üzenetére


SN2O
aktív tag

Nem folyamatos használatra szánom, mindössze havonta csak 1-2 alkalommal használnám majd(Kicsit átalakítom a gépet és ahhoz nagyon jól passzolna ha ezt is meg tudnám oldani valahogyan!
Vezeték nélküli csengő van itthol kettő darab is! Esetleg azt tudod, hogyan lehet egy ilyet átalakítani?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.