Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8701) Gerisz válasza rlazol (#8700) üzenetére


Gerisz
addikt

A rezet meg eladod és pénzt is keresel.

(#8702) Balambeer


Balambeer
csendes tag

Üdv Uraim!

Kérdésem a következő:
Létezik olyan előlapi panel amin bekapcsoló gomb és esetleg reset gomb is van?
Egyedi házat akarok építeni és a mostani házak műanyag gombjait elég nehéz lenne beleházasítani ezért gondoltam előlapi panelre.
Lehet rajta USB és audió is.Meg bármi csak a bekapcsoló gomb is legyen rajta...

köszi!

(#8703) urbanjozsi válasza Gerisz (#8701) üzenetére


urbanjozsi
senior tag

Vagy hajtogat belőle forrasztócsúcsot :DD

(#8704) CounterBoci válasza Balambeer (#8702) üzenetére


CounterBoci
senior tag

Elektronika bolt -> egy áramkörös nyomógomb ízlés szerint vesz -> cigányfúró vagy bármi ami viszi a műanyagot -> gombot bepattint -> vezetéket ráforraszt -> alaplapra rádug

(#8705) TomiLi válasza CounterBoci (#8699) üzenetére


TomiLi
addikt

Igazad van, már én is inkább az átmenő csavarban gondolkodtam, amikor a haverom, aki a lemezeket legyártja, aztmondta, hogy ők nem préselni szokták az anyagot, hanem egy menetes betétet raknak bele.... :C Fogalmam sincs, hogy ez hogy fog kinézni, ha elkészült rakok fel képeket!

Bogyorisz

(#8706) Gerisz válasza TomiLi (#8705) üzenetére


Gerisz
addikt

Szegecs- vagy sajtolható anya. Azt szoktak bele tenni.

(#8707) sitzoookaaa


sitzoookaaa
csendes tag

mi számít már moddingnak?
mi ezt csináltuk: ki raktuk a gépet az ablakba -4fokba és húztuk.

"Alku van ha 100éves vagy és a szüleid is elkisérnekl!" || gyors válasz oka: PH függő vagyok! || ha valakinek írok privátot vegye a fáradságot hogy visszaír! || telefonon is elérsz:06308413121 (hétköznap 12:10 töl-21 ig kedden 15-21 ig hétvégén 8-21 ig)

(#8708) Gerisz válasza sitzoookaaa (#8707) üzenetére


Gerisz
addikt

Ebben mi a modding szerinted? Hagy segítsek neked!

A PH függőségedben pár percet szánj az alapelvekre, az aláírás nem lehet 3 sornál hosszabb ;)

[ Szerkesztve ]

(#8709) CounterBoci válasza Gerisz (#8708) üzenetére


CounterBoci
senior tag

Ez kurvanagy :DDD

(#8710) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Csövegény!
Találtam itthongy egy neon csövet, és egy ilyen ventiféle csatlakozója van.
Ehhez kell valami gyújtó is úgytudom. Azt lehet külön kapni hozzá?
Vagy hogy lehetne működésre bírni?

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#8711) TomiLi válasza Ł-IceRocK-Ł (#8710) üzenetére


TomiLi
addikt

Hali!

Érdeklődj itt, hátha passzol a Tiédhez!

Bogyorisz

(#8712) Ł-IceRocK-Ł válasza TomiLi (#8711) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

őt is megkérdeztem :)
köszönöm!
de várok más ötleteket is:D
hogy ha az nem jó

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#8713) Den Hadnagy


Den Hadnagy
senior tag

Sziasztok!

Adott egy minimál fogyasztású gép (alulfeszelt athlon II 250-es + integrált vga + 2 HDD +1 DVD) egy FSP PNF 400-assal (12 centis ventivel - amit már olajoztam, hogy ne csörögjön... inkábba levegőáramlásnak van zaja feleslegesen). Amúgy is szeretem a hideget, a szobámban max. 19 fok van... A lényeg a lényeg: a táp a leghangosabb cucc a gépemben, pedig full hideg levegőt fúj. Hogyan tudnám megoldani, hogy a ventije ne 12, hanem 5 (vagy hasonló csökkentett feszen, amin még biztosan elindul a venti) voltról menjen?

Mondjátok meg lécci, hogy milyen vezetéket kössek össze milyen vezetékkel :) Akár úgy is, h nem maradok tápon belül, hanem az alaplapról lopnék áramot neki... Van rajta szabad 3tűs venticsati. Vagy ha kell, beáldozom valamelyik molexet is. Csak világosan írjátok meg, hogy mit csináljak, nem akarom megsütni a gépet, bár gyanítom, hogy van rajta valami hülyebiztos védelem. Vannak feles csatijaim, rossz ventijeim a háznál, sz'al mindent meg tudok oldani, mármint ami a kábelezést illeti.

Nagyon köszönöm :R

DH

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#8714) Ł-IceRocK-Ł válasza Den Hadnagy (#8713) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

én nem ajánlom személy szerint.
de ez az én véleményem.
új rendszernél pedig végképp fölös:
ha az új vidkari energy-saving es, játéknél megnő az órajel, megnő a fogyasztás is
és ha a venti ehhez nem igazod (mármint a tápé, mert több áramot kell felvenni, több a veszteség is) akkor végképp nem jó.
de a te rendszerednél nemtudom:D

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#8715) Pulsar válasza Den Hadnagy (#8713) üzenetére


Pulsar
veterán

hát én a helyedbe vnném pl a noctua 12cm-es ventit. Az igen halk venti, a levegő szállítása meg kiváló.

(#8716) moha21 válasza Den Hadnagy (#8713) üzenetére


moha21
addikt

de a légszállításának azért közel azonosnak kell lennie hasonló paraméterek mellett!!( feszültség, áramerősség) +-20% CFM, de tápos topic-ban biztos tudnak ajánlani. Alaplapról nem vezérelünk tápventilátort!!! ( Mert ő nem tudja ott mikor kéne "akcióba lépni" ). Fix megint vagy túl hangos, vagy túl kevés.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#8717) jaja1981


jaja1981
addikt

Urak!
Bemutatom az erősítőmet.
6x100W TDA 7294-es végfokokkal.
Ventik 60-70C fokon kapcsolnak, mert hűteni is kell!

(#8718) Den Hadnagy


Den Hadnagy
senior tag

Köszönöm a válaszokat!

DH

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#8719) Pulsar válasza jaja1981 (#8717) üzenetére


Pulsar
veterán

jujj de dúúúrva :D mondjuk kicsit sem tűzveszélyes a karton térelválasztó elemekkel :DDD
és a kábelezés is szépen átlátható :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8720) PHM válasza Pulsar (#8719) üzenetére


PHM
addikt

Szó ami szó, van rajta még finomítani való.
De azért kezdetnek nem rossz.
Én elsőre egy sztereo végfokot csináltam 2db TDA 2003-assal.
Nem is volt gond addig, míg nem akartam külön-külön szabályozni a hangerőt.
Ha a bal oldalra adtam jelet, szólt a bal oldal.
Ha a jobb oldalra, akkor szólt a jobb oldal, meg a bal oldal is, csak halkabban.
Máig nem tudom, mit rontottam el.
Mérgemben szétkaptam, megcsináltam fele akkorában, hibátlan lett.
Summa-summárum, ha működik, az már fél siker.
Idővel aztán kialakul a többi is.
#8717 jaja1981:
Azért én a graetz-hidat inkább a fémházra erősíteném.
A trafón túlmelegedhet.

[ Szerkesztve ]

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#8721) moha21 válasza PHM (#8720) üzenetére


moha21
addikt

Én TDA-ból a 2005S-el és a 2030-as csináltam végfokot. Az első 12V-ról a másik +-12V-ról megy. A 2005S hangerő szabályzóját szétszedtem, mikor pc-be akartam beépíteni, most meg sehogy nem tudom működésre bírni...egyelőre..:)

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#8722) Daemon09 válasza jaja1981 (#8717) üzenetére


Daemon09
őstag

Nemsemmi cucc lett. :D
Mennyiből lehet kihozni egy ilyet kb?

(#8723) jaja1981 válasza Daemon09 (#8722) üzenetére


jaja1981
addikt

30-35ezer pénzből kész is.
Nem melegszik a grécz, mert alig folyik rajta áram.
200W-os a trafó és +-50V jön ki belőle, az 2A max.
Ez a lényege a TDA7294-nek, hogy nagy fesz kis áram mellett lesz teljesítmény.

Amúgy nem tűzveszélyes.

(#8724) Dezike válasza jaja1981 (#8723) üzenetére


Dezike
tag

Azért "hideg" kondiknál van ott áram rövid időre. A disszipatív táp hátránya az ún.50Hz brumm kiküszöbölése nem kis kapacitást igényel, milyen szép lett volna 1 kapcsoló üzemű táp bele !
Szép munka, sokáig éljen eme műved.

"előző életemben sem hittem a lélekvándorlásban"

(#8725) NoOne1976


NoOne1976
őstag

Lehet, hogy nem a legjobb hely, ahol felteszem a kérdést, de nem találtam jobbat.

Adott a gépem, amelyet legszívesebben kivágnék az ablakon, mert úgy visít már az alaplapon északi hídján lévő ventillátor. A baj csak az, hogy megolajozni sem tudom, mert ahhoz le kell szedni a rajta lévő "tokot" is. Szívem szerint egy passzív Zalman hűtésre cserélném, de ahhoz is el kell távolítanom a ventillátort.

Kérlek segítsetek, hogy hogyan tudom ezt megtenni az alaplap kiszerelése nélkül? (Mert úgy nyílván visszafelé tudnám tolni a kis tüskéket, amik most tartják a ventillátort.)

Erről az Abit KN8-as alaplapról van szó:

Jobb nem lévén, lehúztam a tápot a ventiről, de aggódom, hogy így vajon meddig fogja bírni a gép.

Minden segítséget és tanácsot előre is köszönök!

(#8726) Gerisz válasza NoOne1976 (#8725) üzenetére


Gerisz
addikt

fogóval elcsíped :U

(#8727) Dezike válasza NoOne1976 (#8725) üzenetére


Dezike
tag

Tipikus hiba az aktív hűtésű alaplapoknál, hogy a venti visít mint a vett malac.
Az alaplap kiszedése nélkül nagyon nehéz lesz szerelni.
Kivenni nem nagy kaland elvágod a fehér műanyag pecekfeje alatt 1 oldalcsípővel.
Ezután szerválsz ismerős vagy pc-bontóból valami ilyesmi hűtőbordát (ami az északi hídon van pl. P4-es alaplapon socket478) és ha a furat távolsága stimmel akkor simán új paszta és rápattintod.

Mérete 37x37x30mm, furatok 53mm.

[ Szerkesztve ]

"előző életemben sem hittem a lélekvándorlásban"

(#8728) Pulsar válasza NoOne1976 (#8725) üzenetére


Pulsar
veterán

Hát szerinte mindenféle képen ki kell hozzá szedni. Esetleg egy WD40 fürdő még lehelhet bele némi életet utána.

(#8729) NoOne1976 válasza Pulsar (#8728) üzenetére


NoOne1976
őstag

És ha lecsípem a pecek fejét, és betolom a pecket az alaplap mögé, hogy ott kiessen?
Utána meg beraknám a helyére a passzív bordát az új pecekkel. Vagy ez így nem fog menni? Sajnos szerelhetőség szempontjából nem a legegyszerűbb házam van (szegény van már vagy 8 éves).

(#8730) Dezike válasza NoOne1976 (#8729) üzenetére


Dezike
tag

Simán jó megoldás.
A műanyag nem vezeti az áramot ha nem is esik ki, nem okoz zárlatot.
A Zalman felszerelését viszont nem ismerem, peckes vagy csavaros ?

"előző életemben sem hittem a lélekvándorlásban"

(#8731) NoOne1976 válasza Dezike (#8730) üzenetére


NoOne1976
őstag

Peckes.

Így csak annyi a kérdés, vajon kiesik-e az alaplapból, vagyis van-e mögötte annyi hely?

(#8732) Dezike válasza NoOne1976 (#8731) üzenetére


Dezike
tag

5-6mm lehet az alaplap és a hátlap között.
Ha hozzá férsz vágd el a gyári pecket a hűtő felett rugóstól mindenestől.

"előző életemben sem hittem a lélekvándorlásban"

(#8733) PH-User


PH-User
addikt

Kicsit off leszek, de nem tudja esetleg valaki, hogy milyen módon lehet SLOT1-es processzorról levenni a hűtést? [link]
:R

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#8734) jaja1981 válasza PH-User (#8733) üzenetére


jaja1981
addikt

Valószínűleg csavarokkal.
A nem gyárikon kis rugós akasztók tartották a bordát, a gyáriknál csavarok.

(#8735) jaja1981 válasza Dezike (#8724) üzenetére


jaja1981
addikt

Nincs 50Hz a hangszórókon.
Teljesen csendben van jel nélkül.
Próbáltam kapcsoló üzemű tápot építeni, de nem kezdett el rezegni a rohadt.
Így fel is adtam.

(#8736) PH-User válasza jaja1981 (#8734) üzenetére


PH-User
addikt

Nincs ezen semmiféle csavar. :(

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#8737) jaja1981 válasza PH-User (#8736) üzenetére


jaja1981
addikt

Hát akkor így látatlanban passz.
Valahogy rátették, jó alaposan nézd meg.
Socket-A AMD-n csavaros volt, Slot-1 Intelen meg eddig csak rugós rögzítőset láttam.

(#8738) RobinClark


RobinClark
csendes tag

Sziasztok,

Az lenne a kérdésem, hogy használta-e már valaki ezt a folyékony gumit? (plasti dip vagy mi) Állítólag nemrég óta lehet itthon is kapni, és sokkal jobb, mint a festékek.
Van több színben is, és száradás után egy gumiszerű bevonatot képez, emellett pedig zaj és rezgéscsökkentő, szigetel por, víz meg minden más ellen.
Rugalmas és ha elrondod, megsérül, vagy javítani kell simán le lehet húzni egyben. :U
Keresgettem ezzel kapcsolatban és közben nagyon állat moddingokat találtam a neten, megcsinálnám a házamat én is, mert ezek nagyon tetszettek, és az egyik vinyó miatt egyébként is rezonál a ház oldala.

Ez azért büntetős lenne, kiegészítve néhány led vagy neonfénnyel:


És bár nem vagyok annyira laptop párti, de ez is pimpes lett:


Szóval valaminek valami javaslata, tapasztalat vagy bármi érdemi információja? Hogy kell ezt felvinni, és mennyire jó?

Köszi,
Rob

(#8739) jaja1981 válasza RobinClark (#8738) üzenetére


jaja1981
addikt

Passz.
Egy linket tegyél be, hogy hol kapni.

Képek alapján nem tudom mivel tud többet, mint a festékek, de azért az első képen szabad ég alatt fújni merész.
Beleszáll a pintytől kezdve a falevélen át az egérig mindenki.
Még kamrában is vannak kis szöszök a levegőben, nem hogy szabad ég alatt.

[ Szerkesztve ]

(#8740) PH-User válasza RobinClark (#8738) üzenetére


PH-User
addikt

Szerintem zsír lett.

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#8741) RobinClark válasza jaja1981 (#8739) üzenetére


RobinClark
csendes tag

Azt mondják, hogy ez egy gumibevonat, és nem festék. Nem reped, nem karcolódik, csökkenti a rezonanciát, és rugalmas marad. Még akár a kártyákat is be lehet fújni átlátszóval, mechanikai behatások vagy pl. por ellen. Remélem nem minősül reklámnak: a plastidip (pont) hu oldalon sokminden le van írva, és az alapján jónak tűnik. :U
Én nyílván nem a kertben a faalatt fújnám, ennyire láma nem vagyok! :DDD

(#8742) moha21 válasza RobinClark (#8741) üzenetére


moha21
addikt

Azért a kártyákkal csak óvatosan, van azon ami melegszik és úgy van tervezve, hogy el tudja vezetni a hőt. A gumi meg minden csak nem jó hővezető. :)

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#8743) Laci4 válasza RobinClark (#8738) üzenetére


Laci4
senior tag

Nah.. erről személyes tapasztalat még nincs, de a klubból egyik emberke "csinálja", igy olvastam róla..
Ha gondolod, és nem klubtag részére is elérhető, akkor itt találsz még infókat! Igaz, elsősorban nem pc, hanem autó felhasználásról..

(#8744) pe de


pe de
csendes tag

Sziasztok! Elektro-guruk véleményét várom a következő probléma megoldásához:
fehér (vagy egyéb UV-reagáns anyagú) ventit szeretnék villogtatni UV-leddel/ledekkel. A cél, hogy bármilyen fordszámon is megy (lehet akár PWM-es is), a venti úgy látszódjon, mintha állna. Ehhez ugyebár a fordlatszámmal egyező frekvenciájú jelre lenne szükség - ezt le lehetne szedni pl. a venti sárga kivezetéséről. Ezután ezt a jelet egy viszonylag bika és minél rövidebb ideig tartó impulzussá kéne alakítani, hogy így a LED-re kötve ne legyen elmosódott a venti "látványa". Egy 800-on vagy afelett pörgő ventinél talán már nem lenne stroboszkóp hatású...

Vélemény? Szerintetek megvalósítható? Vagy nem véletlenül nem árulnak ilyet minden számtech-boltban 1500 Ft-ért...

Tanultam ilyesmit, nem vagyok annyira sötét hozzá, csak sosem érdekelt eléggé...
Minden segítséget előre is köszönök.

Dani

Hámimás.

(#8745) moha21 válasza pe de (#8744) üzenetére


moha21
addikt

Előtte olvasd el itt: [link]

Kell egy kicsit tekercselni, a meghajtó áramkört már nem annyira nagy szám elkészíteni. A legjobb, ha a ventilátorszabályzó áramkörről megy, de szerintem órajel generátorral meg egy potival is "be lehet hangolni".

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#8746) And válasza pe de (#8744) üzenetére


And
veterán

Meg is oldottad a kérdést: a ventilátor fordulatszám-visszajelző impulzusaival egy monostabil időzítőt (pl. 555-ös IC, élvezérelt triggereléssel) indítgatva vezérelhető a fényforrás. A legnagyobb probléma az lehet, hogy megfelelően erős LED kell hozzá, és nappali fényben még úgy sem biztos a hatás. Nem véletlenül használnak a stroboszkópokban villanócsövet. Szerencsére a ledek impulzusüzemben a folyamatos maximális áramuk többszörösét is képesek elviselni, ezért érdemes megnézni az adott típus adatlapját. Az sem árt, ha a ventinek páros számú lapátja van, mivel a venti fordulatonként két impulzust ad vissza.

(#8747) jaja1981 válasza RobinClark (#8741) üzenetére


jaja1981
addikt

Jó anyagnak tűnik elsőre.
Csak az ára!
Amíg a kedves tuning modder júzer sokallja a pár ezer FT-os festéket, addig ebből sokkal drágábban jönne ki a dolog, de nagyon ötletes.
Főleg, hogy rugalmas marad, így mozgó felületre is felszórható.
Bravúros találmány.

(#8748) RobinClark


RobinClark
csendes tag

moha21 :
nem is akartam "bepaplanozni", hiszen én is állandóan küzdök a hűtéssel, csak azt írják, hogy hajszálnál vékonyabban is fel lehet vinni és úgy meg lehet, hogy nem kéne annyit sűrítettlevegőznöm :U , de mind1 nem is ezért venném, hanem hogy ne "zizegjen" a doboz.

Laci4:
Köszi, olvasok és tanulok!

jaja81:
Nem mondom, hogy olcsó, de ha amerikából vagy angliából rendelem, sem jövök ki jobban, a németeknél meg kifejezetten k.drága, pedig onnan el tudnám hozatni ismerőssel. Legfeljebb faterral megfeleztetem az árát, hiszen az írják hogy barkácsalkalmazásokra meg kocsira is jó, nekem meg úgysem kell az egész! :D

(#8749) jaja1981 válasza RobinClark (#8748) üzenetére


jaja1981
addikt

HA hozatsz kíváncsian várjuk az eredményét, mind autóra, mind PC-re.

(#8750) pe de válasza And (#8746) üzenetére


pe de
csendes tag

Moha és And, köszi a válaszokat, kicsit előrébb jutottam. Jópofa az óra, de annyira azért nem akarok belemászni :D
Mindenképpen fontos infó a fordulatonként 2 impulzus, azt esetleg tudjátok milyen jelet ad ki magából a drága azon a szerencsétlen sárga "spárgán"? Ha jól tippelek, talán Hall-generátor lehet benne?

D

Hámimás.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.