Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20001) rasotamas válasza Reggie0 (#20000) üzenetére


rasotamas
veterán

Ja, azt nem láttam, hogy ble

https://tinyurl.com/rasoapro

(#20002) razorbenke92 válasza Reggie0 (#19996) üzenetére

Engem is érdekelnek a motorok, hogy milyenek.

(Anno régi cégnél ablaktörlő motorokat teszteltünk, meglepett, hogy mennyi eredjük van) Akkor nagyon beindult a fantáziám :D

[ Szerkesztve ]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#20003) rasotamas


rasotamas
veterán

Átmérő 38, teljes hossz tengelyjel 81, testhossz 57, tengelyvastagság 5mm, 6mm hosszan bordázott , ha jól emlékszem 2A-t vesz fel 12V-on, de le kéne megint mérni, itthon nem tudom.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#20004) tvamos válasza BullZeye (#19993) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ne haragudj, ezt nem tudom. Lomexben megvenném az alkatrészeket, és összeforrasztanám... vagy írnék egy kis progit arduinora.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#20005) Reggie0 válasza rasotamas (#20003) üzenetére


Reggie0
félisten

Akkor ezek nem is olyan kicsik.

(#20006) rasotamas válasza Reggie0 (#20005) üzenetére


rasotamas
veterán

Nem ám. Csak mit kezdjek velük?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#20007) MrDerekas válasza rasotamas (#20006) üzenetére


MrDerekas
addikt

íbéjen szórd szét újracsomagolt termékként kínai leírással ;]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#20008) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

Adottt egy fractal define R6 ház. A tápegység takaró lemezen kellene kivágnom egy részt, hogy a passzív tápom megfelelően tudjon szellőzni. Hogyan lehetne a legigényesebben megoldani? Valami porszűrő szerű jó lenne belülre is ami könnyen átengedi a levegőt :)

(#20009) BullZeye válasza tvamos (#20004) üzenetére


BullZeye
veterán

Közben letettem róla, volt egy régi fúró amit eredetileg teveztem, ráraktam egy 12V adaptert meg egy okos kapcsolót, és abból összerakom holnap.

Motorral meg majd lesz valami valamikor :)

(#20010) MrDerekas válasza smallmer (#20008) üzenetére


MrDerekas
addikt

Oszlopos fúró, CNC, kézi fúró és reszelő sok-sok ráfordított idővel és türelemmel. Sokféleképp elérheted az igényes végeredményt, a kérdés az, hogy mire van lehetőséged és/vagy türelmed.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#20011) NORBl


NORBl
aktív tag

Kéne egy kis segítség srácok.

Xiaomi Mijia Honeywell füst detektor

cr123a 3v - os elemet írnak használatára.

Kérdés az az lenne, hogy szerintetek okozna e problémát 16340 (méret azonos), 3,7 v-os akkuk használata ?

Mi történhet, hogy az utóbbi akkunak a feszültsége magasabb ?

[ Szerkesztve ]

(#20012) MrDerekas válasza NORBl (#20011) üzenetére


MrDerekas
addikt

Százalékosan a 3 vs 3.7 már igen nagy különbségnek számít. Ha a 3V-os áramkörre túláramot tolsz (+0.7V) az már okozhat végleges hibát, pukkanástól a jól látható füstig is. Elektronikában ugyan nem vagyok jártas, de a mérnökök talán nem hülyék és a 23% plusz fesz már túl van a biztonsági küszöbön.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#20014) abridabri


abridabri
veterán

Ti melyiket vennétek ?
A PC met szeretném kibélelni szivaccsal ,inkább esztétikai okok miatt (saját építésű ház , így elkerülném a festést ,plussz nem látszana a sok csavar/ illesztési hiba ,na meg 1-2 kábelt is a szivacs alatt el lehetne rejteni )
sima 4cm vastag
vs
tojástartó alakú 2,6cm
vs

piramis 4cm

A tojás/piramis jobban mutat viszont ,vékonyabb ,,plussz gondolom nem tesz jót a légmozgásnak ez a rücskös felület.

(#20015) MrDerekas válasza abridabri (#20014) üzenetére


MrDerekas
addikt

Piramis. A légáram úgyis kitölti a felületi egyenetlenséget és számottevően nem befolyásolja az apró turbulencia a levegő áramlását.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#20016) imibogyo válasza abridabri (#20014) üzenetére


imibogyo
veterán

Én használtam már sok fajtát, számottevő különbséget nem vettem észre a légmozgásban. A gépek csendesítésében viszont mindig a "mintás" szivacsok a jobbak, így azok szerintem jobb választások, plusz a szemnek is kellemesebbek (nekem). Legtöbbször a tojástartós mintájút használtam, nagyon régi projektjeimben is... :K

[ Szerkesztve ]

(#20017) abridabri válasza imibogyo (#20016) üzenetére


abridabri
veterán

Nice :K
Nekem anno piramis volt , de hangban nem vettem eszre valtozast elotte-utana.
Szerintem keves az 1cm alapon +3cm tuske. Kene vagy 4-5cm alap+tuske ,hogy erjen is valamit.

(#20018) NORBl válasza MrDerekas (#20012) üzenetére


NORBl
aktív tag

:R

(#20019) NORBl


NORBl
aktív tag

Miért nem lehet kapni amúgy cr123a (rcr123a/16340) méretben li-Ion akkumulátort 3v feszültséggel ? Miért csak 3,7 v - at lehet kapni ?

(#20020) NORBl


NORBl
aktív tag

Bocsi már a sok hsz-ért.

Soshine hivatalos oldalán találtam megfelelő akut. Ami meg lett Alin.

Csak a töltése kérdéses még.

LiitoKala Li-202 - vel tudom biztonságosan tölteni ?

Töltő.:

Li-ion: 10440, 14500, 16340, 17355, 17500, 17670, 18490, 18650, 22650, 26500, 26650
Ni-MH and NiCd: A, AA, AAA, SC
Input voltage: DC 5V
Input current:2A
Output voltage: 4.35V / 4.20V / 3.65V / 1.48V
Output current: 500mA / 1000mA
USB output: 5V, 1A

Típus szerint ok, csak ilyenkor mit kell még nézni ? A félkövérrel kiemelt részeket ? Tehát akkor a töltő Li-Ion 3,7 funkcióba fogja tölteni 0,5 vagy 1 Amperrel ? Az akku meg bírni fogja mert a teljesen feltöltött állapota 4,2 v fesz, a kimerült állapotában meg 2,75 v fesz ? de miért 4,2, ha az akku maga 3 voltos ?

Akku.:

3.0V 650mAh rechargeable Li-ion battery.
Can replace for 3.0V CR123, CR17345. The voltage of full charge & empty condition is 4.2v & 2.75v respectively

Rechargeable Times : Up to 500 times
Type:Li-ion
Model : RCR123
Capacity: 650mAh
Output voltage:3.0V
Internal resistance:80
Weight:20g(1pcs),55g(2pks)
Size:17*35.5mm

Szerk:

Vagy 3,2 voltos LiFePo4 Soshine - el jobban járnék ? Azt írja 500 Li-Ion VS 1000 LiFePo4 rechargeable time.

[ Szerkesztve ]

(#20021) Stillx


Stillx
csendes tag

Sziasztok!! Az lenne a kérdesem, hogy egy nzxt krakennel lehet e egy nzxt aer rgbs ventit vezérelni? Vagy mindenképpen kell egy HUE+ ? Válaszotokat előre is köszönöm!!

(#20022) suvomi


suvomi
csendes tag

Sziasztok!

Van egy nyugdíjazott Gigabyte 970 G1-em amit polcra szánok, de szeretném USB-ről tovább működtetni a ledjét (és ha lehetséges a ventilátorait is). A rajta lévő led, ha jól kutattam 3-3,3V-on a ventik 12V-on üzemelnek.
Hogyan tudom összehozni a dolgot?

https://www.facebook.com/groups/1737295806551859/

(#20023) rasotamas válasza suvomi (#20022) üzenetére


rasotamas
veterán

Először is hagyd a p*csába és add nekem :) adok érte egy rx460-at.
Másodszor miért fontos, hogy usb-ről tápláld?
Lehet kapni közvetlen usb-ről 12v-ra illetve 3.3V-ra átalakítót kínából.
Keress rá: usb to 12v, usb to 3.3v.
De a netes keresgélésnél sokkal biztosabbra mész ha multiméterrel rámérsz.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#20024) imibogyo válasza suvomi (#20022) üzenetére


imibogyo
veterán

Ez egy nem feltétlenül egyszerű dolog. Mert 100%-ban az adott kártyától és annak kialakításától függ. Azt kellene megtudni, hogy a VGA-n lévő LED-ek és a venti közvetlenül a kártyától a 6/8-pines csatlakozókon keresztül kapják-e a kraftot valamilyen DC-DC konverzió után, vagy a PCI-E port 3.3V/12V-jából táplálkoznak.

Szerencséd van, mert mind a kettő egység külön kábeles bekötéssel rendelkezik, tehát akárhonnan is nyerik a kraftot, azt felül tudod bírálni (már ha szeretnéd...).

1.
Indítsd el a kártyát úgy, hogy nincs berakva a gépbe, csak a 6/8-pines csatikon keresztül kapjon áramot. Ha úgyis világít minden és a ventik is forognak, akkor nyert ügyed van, csak egy izmosabb 12V-os tápegységre lesz szükséged, saccra olyan 12V/5A-es tápegységet (~60W) mondanék, valamint egy 6/8-pines kábelre a betápláláshoz. Ez a kártyádtól függ, hogy működik-e (vannak kártyák, amik alaplapba dugás nélkül úgy működnek mint amikor a POST képernyőnél vannak, magyarul maxon pörögnek (és fogyasztanak is rendesen). Ki kell próbálni...

2.
Ha nem csinál semmit sem a kártya, tehát nem világít és nem is forognak a ventik, akkor komolyabb mókolás lesz a vége. Ebben az esetben szerezni kellene egy rossz alaplapot (a PCI-E foglalat kell róla, mert gondolom nem akarod a kártyát forrasztgatni), ezen ki kell keresni a 3,3V és a 12V betáplálásokat és egy 12V-os tápegységről, valamint egy 3V-ra beállított DC-DC konverterről megtáplálni ezeket (és lehet a 6/8-pint is, ezt is ki kell próbálni). Jó eséllyel ekkor már működni fognak.

3.
Ha még ekkor sem csinálnak semmit sem (sok kártyán van valamilyen védelem, ami lényegében "leold" nem megfelelő bekötés esetén), akkor direktben kell megtáplálni a ventiket és a LED-eket a saját kábeleiken keresztül. A lépések és az anyagszükséglet ekkor is kb. ugyanaz, mint az előző esetben, vagyis 12V a ventiknek, 3V a LED-eknek DC-DC konverteren keresztül (akár a már fentebb is említett USB-s cuccokkal, csak a (roncsolásmentes, pláne esztétikus) kábelezés a bonyolultabb feladat.

[ Szerkesztve ]

(#20025) suvomi


suvomi
csendes tag

Köszönöm a válaszaitokat.

Kérdésre válaszolva, azért szeretném USB-ről táplálni, mert a gép bekapcsolásával "ő" is feléledne, meghagyva a feelinget. (iiiigen szentimentális módon kötődöm a kártyához.... Ez van.)

Alapvetően a 3. opciót szerettem volna megvalósítani, mivel azt látom a legelegánsabban kivitelezhetőnek. A csatik dugdosása a megfelelő helyre megy, mindössze az elektronikai ismereteim nullosak.
A kínai USB-s cuccba belefutottam, bár nem tudtam mit gondoljak róla. Akárhogy is, mivel ajánljátok így ezt a megoldást fogom választani.
Már csak a "miként" része homályos a számomra.

Ha elágaztatom az portból jövő kraftot, akkor mind a 2 ágon megmarad a 12V? Ha igen, kell-e valami a led elé, hogy ne égesse el, ha igen mi?
Ha ez nem jó megoldás, akkor egymás után lehet-e kötni a 2 dolgot? Ha 12V meghajtja a ventiket, utána marad elég kakaó a lednek?
Na és van e lehetőségem, mondjuk egy potméterrel szabályozni a ventik forgását?
Vagy USB-ről macerás a dolog és elégedjek meg a leddel? Kínai átalaktó és 3,3V.

Szóval, a fizikai megvalósításban nem vagyok biztos.

https://www.facebook.com/groups/1737295806551859/

(#20026) juliensorel


juliensorel
senior tag

Üdv!
Hamarosan matx vagy mini itx házra váltok de nem szeretnék lemondani az 5,25"-os előlapi ventilátor szabályzómról.
Nektek van ötletek esetleg, hogyan tarthatnám meg funkcionálisan és esztétikusan is egyben? Tehát valahogy gépházon kívül lenne de stabilan. Valami külső 5,25" fémházról vízionálok, létezik ilyesmi? Mondjuk a bekábelezés is érdekes történet lesz :U
Szabályzó: [link]
Ház: NZXT H200 vagy H400 , még nem döntöttem el biztosan. [link] [link]
:R

(#20027) abridabri válasza juliensorel (#20026) üzenetére


abridabri
veterán

Ha fa asztalod van , akkor furd fel a szabalyzot az asztallap ala.

(#20028) juliensorel válasza abridabri (#20027) üzenetére


juliensorel
senior tag

Nem olyan asztalom van ahol ne lenne útban a térdnek, illetve én a gép tetejére képzeltem.
Közben találtam az NZXT Sentry LXE-t de már sehol nem lehet kapni [link]
Gondolom nincs nagy igény ilyesmire, kevés az olyan makacs mint én :o
Ezt néztem még, ha minden kötél szakad, mondjuk enyhén szólva drága egy ilyenért: [link]

(#20029) abridabri válasza juliensorel (#20028) üzenetére


abridabri
veterán

Meg nem is praktikus a gep hatuljahoz rohangalni allandoan .
En meg olyan ventivezerlorol almodok amit lehetne vezerelni taviranyitoval mint mondjuk a RGB led szalagokat. De szerintem ilyet meg nem talaltak fel.

(#20030) juliensorel válasza abridabri (#20029) üzenetére


juliensorel
senior tag

De van ám! Ebayen pont most nézegetem, csak éppen valami nem létező, kínai 6(!) pines venti szabványhoz :F :Y :DDD Úgyhogy ez is felejtős,de látod már törekszenek! [link]
Én ilyesmit ebayről mondjuk semmi pénzért nem vennék, leégetné az egész gépet 5 perc alatt szerintem vagy csak simán meghal 1 hét múlva ;] Még ha 3 pines lenne se dugnám rá az Eloop-okat de azért körbe néztem.
Én úgy utálom az összes csilli villi vezérlő szoftvert, ezért használok analog vezérlőt, ennél nincs jobb, a Scythe szenzorai jó helyre rakva majdnem tű pontosak HW infohoz mérve!
De lehet hagyom a francba az egészet és veszek egy nzxt GRID+ V3-t és akkor csak a CAM lenne fent, de arról is rosszkat hallottam...

[ Szerkesztve ]

(#20031) minek?:S


minek?:S
őstag

Sziasztok!

Mielőtt belekezdenék a mondandómba, annyit hadd fűzzek hozzá, hogy nagyon zöldfülű vagyok minden téren a moddinghoz, csak sikerült "megfantáziálnom" egy képet, és szeretném valóságba építeni.

Na már most ez a "megfantáziálás", ez egy egészen egyszerű - Infinity Mirror - előlap lenne. Nyilván ezzel kapcsolatban pár videót megnéztem, nem is ezzel lenne a probléma, mind a keret, mind az üvegek, mind a LED sor adott(illetve lesz ami még csak jövő). A kérdésem az, hogy a LED sort hogyan tudnám úgy bekötni a gépbe, hogy tudjam vezérelni is? Itt nem feltétlen nagy vezérlésre gondoltam, csak alap színeket.

A gépházam egy Corsair Carbide 200R, úgy nézne ki, hogy az egész "cucc" rámenne a már csupasz elejére, és az USB-Jack-Bekapcsoló gomb hármas hatos az aljára kerülne fa burkolattal -ugye az egész fa keretben lenne, csak lent nagyobb lenne a káva.

Előre is köszönöm a választ,

Üdv.:M.

Üdv.:M.

(#20032) razorbenke92 válasza minek?:S (#20031) üzenetére

Egy távirányítós LED vezérlő?

Vagy a Windowsból szeretnéd vezérelni?

Mint írtad, a LED-ek adottak(lesznek). Ezt úgy érted már megrendelted? Ha megmondod, hogy pontosan milyen, az sokat segít.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#20033) minek?:S válasza razorbenke92 (#20032) üzenetére


minek?:S
őstag

Hát, [link] ilyenem lenne, rajta 5 kábel kivezetéssel: fekete-piros-zöld-kék-fehér - csatlakozó nélkül.

Igazából Windowsról is elég lenne.

Távirányítós megoldható? Nem túl nagy macera? Drágább, nem?

[ Szerkesztve ]

Üdv.:M.

(#20034) Reggie0 válasza abridabri (#20014) üzenetére


Reggie0
félisten

Felejtsd el a szivacsokat. Ami kell neked az bitumen lap es ra filc. En most egy rack szekrenyt szigeteltem igy le es oriasi a kulonbseg. A szivacs is jo, de az a hangok visszaverodese ellen jo, viszont a hordozo felulet fele atvezeti.

Pl. elotte, ha megpoccintettem kivulrol a szekreny oldalat, akkor kongott az egesz lemez, a bitumen lap utan pedig annyival megnott a tomege es csokkent a rugalmassaga, hogy szinte csak egy tompa puffanast hallani ahogy a kormom hozzaer.

[ Szerkesztve ]

(#20035) abridabri válasza Reggie0 (#20034) üzenetére


abridabri
veterán

Koszi ,biztos jobban hangszigetel a te megoldasod :R
De nekem csak esztetikai okokbol kell a szivacs, igazabol nincs hang amit tompitania kellene . 4db 20cm low rpm venti lesz csak bent a hazban levo radikon.
A tapegyseg es HDD egy kulon dobozban .

[ Szerkesztve ]

(#20036) juliensorel válasza abridabri (#20029) üzenetére


juliensorel
senior tag

Ez lesz a befutó szerintem. Ezzel 3 állásban lehet vezérelni a ventiket is. Én ki fogom próbálni, ha szar akkor max vissza küldöm 14 napon belül

(#20037) razorbenke92 válasza minek?:S (#20033) üzenetére

Vannak távirányítós vezérlők (akár wifis is). Ezeket csak bepattintod és go.

Windowsból állítani kicsit nagyobb macera és/vagy drágább. Legalábbis én nem találkoztam olyan megoldással, ami olcsó és PnP.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#20038) abridabri válasza juliensorel (#20036) üzenetére


abridabri
veterán

Jo lenne ,de nem lehet kikapcsolni vele a ventiket ,pont ami a lenyeg lenne , ha filmeznek akkor venti off , aztan visszakapcs.

(#20039) juliensorel válasza abridabri (#20038) üzenetére


juliensorel
senior tag

Na ez az, nekem jelenleg a két első 140es házventi egyáltalán nem megy, csak akkor ha játszom. A kaze masterral ez így jó volt nagyon :U de kell a változás ;]
Viszont ezzel én mini itx-be költözöm, ahol elöl lesz a 240es radi és hátul egy db 120as, tehát két ventivel így alapból kevesebb lesz mint most és mégse szoftverrel kell állítgatni. Legalábbis ez a terv de mondom meglátom, hogy beválik e így a rendszer, ha nem akkor vissza a feladónak.

[ Szerkesztve ]

(#20040) veze válasza abridabri (#20038) üzenetére


veze
őstag

[link]
egy ilyen single IR remote controlt használva ki lehet kapcsolni , be lehet kapcsolni, tudod a fordulatszámot is változtatni.és még más egyebet is tud de az most nem lényeg, azt a funkcióáját nem kell használni a lényeg hogy ne RGB vezérlő legyen

[ Szerkesztve ]

(#20041) abridabri válasza veze (#20040) üzenetére


abridabri
veterán

Nekem nem RGB vezerles kell, hanem ventillator fordulatszam / ki-bekapcsolas taviranyitoval ;) Amit te linkeltel az wireless RGB vezerlo.

(#20042) veze válasza abridabri (#20041) üzenetére


veze
őstag

nem tudom mit mutatott nálad a link ( nálam a 11 gombos ingle IR remote controlt)
mert az az eladó vagy 10 féle vezérlőt árul de itt egy másik link amin csak ez az egy van ( és nem RGB)
[link] ez egy rádiófrekvenciás távirányítós vezérlő, pontosan tudom mire használható ledszalagon kívül, átment már a kezenm között néhány darab:-)
Ezzel lehet a távirányítóval ki be kapcsolni és a fordulatszámot változtatni sima két vezetékes 12 voltos venti esetén, ha 3 vezetékes esetleg négy ,( mert pl alaplapi vezérléássel is lehetne vezérelni) a többit ki kell hagyni a bekötésből csak +/- 12 voltra kell kötni
biztos vannak puccos több ezer( meg tizezer forintos , távirányítós, frontra kihelyezhető vezérlők is ) de arra amit leírtál hogy mit szeretnél ez teljesen alkalmas. Az a tény, hogy ledszalaghoz árulják nem ventillátor vezérlőként ,a hozzáértőket nem zavarja, tudják mit lehet belőle kihozni :D

[ Szerkesztve ]

(#20043) rasotamas


rasotamas
veterán

Van az udvaron 3 darab kültéri lámpa, mindegyik máshonnan kapcsolódik, van amelyik kívülről, van amelyik belülről. Hogyan lehetne megcsinálni valamilyen rádiós vagy wifis relékkel, hogy fel és le tudjam őket kapcsolni egyszerre amikor akarom. A reléket a villanykapcsolók mellett terveztem elhelyezni a szerelődobozba párhouzamosan a villanykapcsolóval.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#20044) juliensorel válasza veze (#20042) üzenetére


juliensorel
senior tag

Az a baj, hogy nincsenek igazából frontra kiszerelhető távirányítós szabályzók...Az NZXT-nek volt jó drágán vezeték nélküli, kijelzős "asztali" egység de már nem árulják.

Hány V-nak felel meg vajon a 25%? Mert ugye nem mindegy, hogy az adott venti mennyin indul el. Nekem pl. eloop B12-2höz kéne, az 3.4 V-on indul.

(#20045) veze válasza juliensorel (#20044) üzenetére


veze
őstag

a 25% csak egy beállított nyomogomb érték, a +/- gombbal lehet vinni 25% alá is.

edit:
megmértem mert épp az asztalon volt egy szerelés alatt
25% 5 volt, 50% 8 volt
a +/- gombbal elérhető ( léptetve) legalacsonyabb érték 2,86 V
szerintem ez bővel lefedi azt amire kell.
Eddig sose mértem meg csak használtam :D

[ Szerkesztve ]

(#20046) minek?:S válasza razorbenke92 (#20037) üzenetére


minek?:S
őstag

Wow ez nagyon tetszik. Pedig azt hittem, hogy az az egyszerűbb, amit csak bekötök gépbe és "van", nem amit még lehet vezérelni is, főleg telefonról.

Egy ilyet lehet, hogy beszerzek - köszönöm.

Te egyébként már rendeltél ilyet vagy csak gyorsan rákerestél?

Üdv.:M.

(#20047) Reggie0 válasza abridabri (#20035) üzenetére


Reggie0
félisten

Bocsi, akkor felreertettem a celt :)

(#20048) razorbenke92 válasza rasotamas (#20043) üzenetére

Ne bajlódj a relékkel:

Egy kicsit költségesebb, de hidd el, imádni fogod! Én is az a barkácsolós fajta vagyok, de rávettem magam, hogy kipróbáljam. Utánaszámolva árban ugyanis nem jöttem volna ki jobban, ha hasonlóan gyári minőséget akarok elérni.

Ha van fázisod is, és nullád is a villanykapcsolóknál: Sonoff T1 RF

Ha nincs fázisod, akkor a kapcsoló után/izzók elé: Sonoff RF

Előbbit a kapcsoló helyére tudod tenni, utóbbit a kapcsoló után/ lámpatestek előtt. Utóbbi esetben a fizikai kapcsolót felkapcsolva kell tartani, ha lekapcsolod értelemszerűen nem kap áramot a sonoff sem, így oda a varázs. Meg lehet tanítani nekik RF távirányítót (én vettem ilyeneket), de akár a kocsi távirányítóját is (nem mindet, a kontakt nélküli kulcsokét pl nem tudtam).

Gyakorlatilag mikor hazaérek és bezárom a kocsit a ház előtt, felkapcsolnak a lámpák. Mikor beérek, és benyitom az ajtót, akkor egy rf nyitásérzékelő lekapcsolja őket. Vissza irányba amikor megyek ki, és nyitom az ajtót, akkor lámpák fel, amikor kinyitom az autót, lámpák le. Mindezt wifi nélkül. Ha be lesz üzemelve a home-server, akkor még okosítok rajta (pl hogy nappal ugyan ezekre ne kapcsoljon :DDD )

minek?:S Wifisből és RGBW-ből ugyan nem próbáltam még ezeket, de távirányítós verziót sima RGB-set igen. Egy apró bajom volt vele össz-vissz: A klímát is kapcsolta a távirányítón a kikapcs gomb...

[ Szerkesztve ]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#20049) rasotamas válasza razorbenke92 (#20048) üzenetére


rasotamas
veterán

Köszönöm a választ, átnézem ezt a sonoff portfóliót, közben a kollégám is mondott valamit amit ezzel csinált meg otthon csak ő wifit említett, de mostmár átnézem mi mit tud.
Igazából 2 kapcsoló a házban van szerintem mindegyik közel a konnektorhoz úgyhogy táp megoldható, a harmadik meg a villanyóraszekrénynél, valahogy ott is megoldanám szerintem, azt amúgy is meg kellene jelenlegi formájában szüntetni mert nem kültéri kapcsoló, szerencsére esőtől védett helyen van, mondjuk vagy 20 éve ott van úgyhogy jól bírja.

https://tinyurl.com/rasoapro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.