Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8151) Kombat válasza syC (#8150) üzenetére


Kombat
őstag

Hát ha jól kötöd be, akkor nem.
Ha nem jól kötöd be, akkor nem tudom..

(#8152) syC válasza Kombat (#8151) üzenetére


syC
addikt

Bíztató. Végülis csak egy 40ezres táp és egy 60ezres vga bánná :D

Egyébként a pci-e kábelem amim van (corsair hx620-ról) az patentül bepasszol a silverstone-ba, akkor minek az átalakító(azaz a fölös 6pin-es foglalat) :F

(#8153) Kombat válasza syC (#8152) üzenetére


Kombat
őstag

Hát ha az belepasszol és jó a kábelkiosztás is, akkor próbáld azzal.

(#8154) syC válasza Kombat (#8153) üzenetére


syC
addikt

Sőt, átellenesen megy a kábelkiosztás, azaz még meg sem kell cserélnem az ágakat, így jó, ahogy van, nem?

(#8155) Kombat válasza syC (#8154) üzenetére


Kombat
őstag

Hát ebből a képből én totál nem látom, hogy jó-e a kiosztás.
Az a lényeg, hogy ami a tápba megy az ugyanúgy álljon mint amit a táphoz adtak eredetileg, a másik végét meg úgysem bántod.

(#8156) syC válasza Kombat (#8155) üzenetére


syC
addikt

Azt akartam mutatni azzal a képpel, hogyha egymás mellé fogom a 6pin-es tápkábel végeit, akkor tökörszimmetrikusan (a két 6pin között a képzeletbeli tükör :) ) vannak a kábelek. Szóval kérdés az, hogy ez a kép a vgán levő 6-pin-re értendő, vagy a tápon levőre. Én a vgán lévőre tippelnék, mert ugye nem minden táp moduláris.

(#8157) Kombat válasza syC (#8156) üzenetére


Kombat
őstag

VGA-n lévőre.

mod: vagyis igazából nem tudom, mert nálama 6 pines csatiba csak sárga és fekete kábel van.... :U

[ Szerkesztve ]

(#8158) syC válasza Kombat (#8157) üzenetére


syC
addikt

Nálam is :)

(#8159) Zin


Zin
senior tag

A hazak belsejet mien festekkel szoktatok lefujni es hogyan?
Mien mennyiség kell egy atlagos hazra, es spray-be ez kaphato a fekete szin vagy kevertetni kell mondjuk autofenyezovel?

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#8160) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Van egy USB -s nyomtatóm és minden portom foglalt általában a notimon, viszont van rajta egy IEEE 1394 port, láttam a neten ilyen átalakítot. Az lenne a kérdésem bonyolúlt egyet megcsinálni, ha megvan a kiosztás ill. kell -e valmi még hozzá? Köszi.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#8161) jaja1981 válasza Zin (#8159) üzenetére


jaja1981
addikt

Lehet kapni sprében festéket.
Átlag házhoz 2 rétegben csak belülről a vázra, meg az oldallapok belső felére 3 doboz kell. Kb 3600-4500Ft.
Vékony rétegben fújd fel, és úgy számold, hogy a spré vége olyan oldalra fújd, ami nem látszik annyira, mert ahogy fogy, és csökken a nyomás köpködhet.

zoltanz:
Nem tudom, de szvsz kell hozzá valami kis IC.
Én inkább vennék.

[ Szerkesztve ]

(#8162) Zin válasza jaja1981 (#8161) üzenetére


Zin
senior tag

Értem köszi a választ!

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#8163) gbors


gbors
nagyúr

Sziasztok!

Tud nekem valaki olyan standard, boltban kapható megoldást javasolni, amivel két tűs VGA-ventillátort lehet szabályozni? Alapvetően pótméteres megoldás lenne jó, de végső esetben lehet kapcsolós is (ld. 5V-7V-12V) - nagyjából bármi érdekel, ami termék, és nem házilag barkácsolt cucc.
Zalman fanmate pl. tök jó lenne, de úgy vettem ki az itt olvasottakból, hogy az csak 3 tűs ventikkel megy :(

Köszi,
gbors

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#8164) jaja1981 válasza gbors (#8163) üzenetére


jaja1981
addikt

A 3 tűsökre rá tudod dugni a 2 tűst, legfeljebb kicsit reszelsz a 2 tűs csatin.
A piros fekete vezetékre kell dugnod a 2 tűst.
Ugyan olyan jól fogja szabályozni, mintha 3 tűs lenne.

(#8165) gbors válasza jaja1981 (#8164) üzenetére


gbors
nagyúr

hmmm, ez jó hír, akkor mégis játszik a fanmate2. sőt! jól gondolom, hogy akkor a hosszabbító + alaplapi venti-konnektor + speedfan megoldással szoftveresen is tudom vezérelni?

köszi! :R

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#8166) jaja1981 válasza gbors (#8165) üzenetére


jaja1981
addikt

2 erest nem hiszem, ugyan még nem próbáltam.
Az a baj, hogy a 2 eresnél hiányzik a visszajelzés a lap felé a venti sebességéről, ezzel tud többet a 3 lábas.
Szóval nem hiszem, hogy szoftveresen tudod szabályozni.

(#8167) gbors válasza jaja1981 (#8166) üzenetére


gbors
nagyúr

Ühüm. Akkor ezek szerint túl optimista volt az a feltételezés, hogy a Speedfan segítségével az alaplap által adott feszültséget szabályozom?

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#8168) jaja1981 válasza gbors (#8167) üzenetére


jaja1981
addikt

ühüm, túl optimista.
Azért próbáld ki.

(#8169) TESCO-Zsömle válasza jaja1981 (#8166) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Tévedés. Az alaplapi szabályozás nem fordulatszám-függő, az (csak) egy független visszajelzés a júzer felé. Mindössze a kimenő feszt variálja hőmérséklet föggvényében. Nekem DFI lapomra egy tápból kiherkelt 2-eres Panasonic venti van dugva, és gyönyörűen szabályozza.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#8170) jaja1981 válasza TESCO-Zsömle (#8169) üzenetére


jaja1981
addikt

Akkor jó. Ezért írtam a próbát. Nem lehet tudni.
Ez ami nem mindig működik.
Én is láttam már ilyet, pl VGA-knál.
Lehet szabályozni 2 eres ventit is, csak arról nincs visszajelzés, hogy forog, nem forog, vagy éppen mennyivel.

[ Szerkesztve ]

(#8171) TESCO-Zsömle válasza jaja1981 (#8170) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

VGA-knál más a helyzet, mert ott jó esetben 1 ventire kell beállítani a dolgot, de gbors írta, hogy ő alaplapra dogná.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#8172) jaja1981 válasza TESCO-Zsömle (#8171) üzenetére


jaja1981
addikt

Miben különbözik a VGA és az alaplap venti vezérlése, valamint az egy és több vezérlése?

[ Szerkesztve ]

(#8173) TESCO-Zsömle válasza jaja1981 (#8172) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A probléma a fordulatszám alapján történő szabályozás és az eltérő típusú ventik esetén van.

Ha fordulatszám alapján szabályzol az azt jelenti, hogy az adott hőmérsékletekhez nem kimenő feszültséget, hanem mért fordulatszámot rendelsz. Ehhez nélkülözhetetlen a (pontos) fordulatszám visszajelzés. Itt azonban problémák lehetnek, ha a gyári venti 1200-6000-et forgott és te beraksz egy 300-1200-ast. Gyakorlatilag 100%-on fog pörögni a venti, hiába alacsonak a főmérsékletek.

A másik ok, amiért ritka a fordulatszám alapú szabályzás, hogy sokkal egyszerűbb beállítani egy kimenő feszültség skálát és ahhoz rendelni min/max hőfokot.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#8174) jaja1981 válasza TESCO-Zsömle (#8173) üzenetére


jaja1981
addikt

Én is azt mondom, hogy fesz alapú a szabályozás.
Csak azt hittem, eddigi tapasztalatomból, hogy szoftveresen csak 3 eres ventiket lehet szabályozni, mert kell a lapnak fordsz jel, hogy mit csinál a venti.
Mert akkor lehet, hogy olyan mértékig le tudod venni a feszt, mondjuk 3V-ra, hogy nem forog a venti.
Ezért gondoltam.

(#8175) TESCO-Zsömle válasza jaja1981 (#8174) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nálam alaplap lexarja mennyit forog a venti. Ha a hömérséklet a megadott minimum alá esik, ki is kapcsolja azt. Viszont sok deszkagyár játsza, hogy nem minden csati szabályozható. Erre jók a külső megoldások.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#8176) jaja1981 válasza TESCO-Zsömle (#8175) üzenetére


jaja1981
addikt

Ja-ja.
Ezért kell kipróbálni.
Ezt javasoltam én is.

(#8177) gbors


gbors
nagyúr

köszi mindkettőtöknek!

végigpróbálgatom akkor az összes ventillátor-csatlakozót, hátha a CPU-n kívül találok még egy szabályozhatót! :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#8178) TESCO-Zsömle válasza gbors (#8177) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Manual-ba a venticsatiknál le szokták írni, melyik szabályozható.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#8179) gbors válasza TESCO-Zsömle (#8178) üzenetére


gbors
nagyúr

hát azt jól leírták... mindenhol az szerepel, hogy CPU-fan control supported, másról szó sincs. a csatlakozó tűkiosztásán meg ott pislog az egyik system fan esetén is, hogy +12V / Control. amúgy az egyik házventillátor arra a csatlakozóra van kötve, és azt nem sikerült a speedfannal szabályozni, úgyhogy vszleg a lábkiosztás ábra rossz.

no mindegy, marad a fanmate2. köszi még 1x a segítséget!

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#8180) TomiLi


TomiLi
addikt

Sziasztok!

Szeretném lekoppintani ezt a fasza kis moddingot.Itt van több kép is Sajnos ma 4-5 óra próbálkozás után feladtam.... Nem vagyok jártas a fóliázás terén, tehát ez is gond lehet, mind amelett, hogy valószínű a fólia sem alkalmas a műveletre... A buborék mentesség elérését már sikerült kitapasztalnom, a gond a süllyesztett részeknél adódik.... Próbáltam hőlégfúvóval, de nem nyúlik annyit a fólia, és nem is ragad le tökéletesen a mélyedésekbe... A levegő mellett a nyúlás hiánya miatt nem tölti ki szépen, egyenletesen a süllyesztett részeket....

Valaki tudna nekem tanácsot adni... Milyen fóliát és hogyan lehet felrakni... Vagy esetleg ahol autó üveget fóliáznak ott tudnak tanácsot adni? Vagy megcsinálni.... :Y

Bogyorisz

(#8181) jaja1981 válasza TomiLi (#8180) üzenetére


jaja1981
addikt

Nem jó fújni?
Mármint festeni.
Fóliában nem vagyok jártas.

(#8182) TomiLi válasza jaja1981 (#8181) üzenetére


TomiLi
addikt

Az lesz a megoldás, ugyanis tudatlanságomnál fogva szépen bemnetem az erdőbe :B
Nem tudok angolul, így a képek alapján azt hittem, hogy a DVD RAM, minden elemét fóliázták.... Hát csak a műanyagot :Y A fém házat porfestették.... :W

[ Szerkesztve ]

Bogyorisz

(#8183) jaja1981 válasza TomiLi (#8182) üzenetére


jaja1981
addikt

Na látod!
Amúgy lehet úgy is fóliázni, mert láttam, de nem tudom hogyan, és hol kapni olyan fóliát.

(#8184) TomiLi válasza jaja1981 (#8183) üzenetére


TomiLi
addikt

Hát valami extra "nyúlós" fajta fóliával biztos meg lehetne oldani.... De egy értelmes márkájú fólia az horror áron van.... Meg szerintem azt géppel csinálják, mert a mélyedésekből ki kell valahogy a levegőt varázsolni.... :F

Na mindegy nekem marad a festés, a műanyagokat meg nem kell fóliázni, mert azok feketék :C Viszont ha már vettem fóliát és begyakoroltam a bubi mentes technikát siszonyat késztetést éreztem, hogy valamit lefóliázzak....
Van két HDD-m, mindkettő a felfogatási pontoknál sérült, karcos... Dobtam rá körbe ilyen fóliát és marha jól néz ki.... Gondolkodom a tetején is, mert minden matt fekete lesz a házban, így elütne a fényes felület nagyon az összképet tekintve....

Bogyorisz

(#8185) Cthulhu Dawn


Cthulhu Dawn
őstag

Valahol (lehet logout-on) olvastam egyszer egy cikket arról, hogy hogyan lehet polírozni a merevlemez tetejét, aki tudja hol van betudná linkelni? :U

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#8186) TESCO-Zsömle válasza Cthulhu Dawn (#8185) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

RadikalMOD, Forrás

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#8187) Cthulhu Dawn válasza TESCO-Zsömle (#8186) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Köszi, ezt kerestem. :C

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#8188) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Na megint itt vagyok.
Ha úgy akarom lassítani a ventiket, hogy nem potit, hanem egy snassz ellenállást kötök be, akkor mire kell figyelni? Próbáltam egyet, aminek a jelölése barna, fehér, barna, arany, ami ha jól értelmeztem 190ohm, és 5% tűrésű. ezzel kipróbálva, nekem megfelelő lenne a lassítás, de pár másodperc járás után is felmelegedett az ellenállás. Ez normális, vagy baj?

Everybody lies.

(#8189) And válasza Barthezz2 (#8188) üzenetére


And
veterán

Egy ellenállás ilyen üzemben mindenképp melegszik valamennyire, de jó lenne tudni a névleges terhelhetőségét, ill. a venti üzemi teljesítményét. Minimum 0.5W-os ellenállást használj, de az sem baj, ha 1-2W-ost. A névleges terhelhetőségük közelében ugyanis az ellenállások már nagyon felforrósodhatnak (ettől természetesen még bírni fogják a strapát), úgyhogy nem árt kicsit túlméretezni azokat.

(#8190) Barthezz2 válasza And (#8189) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

és azt honnan tudom egy ellenálláson, hogy mekkora a terhelhetősége? :U

Everybody lies.

(#8191) And válasza Barthezz2 (#8190) üzenetére


And
veterán

Első körben a méret a meghatározó: [link], de persze az anyag is számít. Ha nem utalsz rá vásárláskor, akkor olyat adnak, amilyen épp a kezükbe akad (jobb esetben visszakérdeznek), leginkább 1/8, 1/4W-osat, mert utóbbiak kellően 'kicsik'.

(#8192) Barthezz2 válasza And (#8191) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

És egy meglévő ellenállásról meg tudom valahogy nézni, hogy jó-e? Mert mint ahogy előbb említettem, van egy 190 ohmos(és több másik is) itthon, csak nemtudom, mekkora teljesítményt bírnak. Ezt kipróbálva megfelelő tempóra lassít, csak nemtudom, bírja-e hosszú távon, vagy nagyon túlmelegedne, esetleg más gondja is lenne..

Everybody lies.

(#8193) And válasza Barthezz2 (#8192) üzenetére


And
veterán

Ha már szemre (lásd az előbbi linket) is kis teljesítményűek azok az ellenállások, akkor ne használd azokat egymagában, mert túl fognak melegedni. Viszont pl. négy darab azonos értékű ellenállásból össze lehet hozni egy olyat, amelynek az eredő értéke megegyezik az eredeti értékkel, a terhelhetősége pedig 4-szerese annak: kettőt sorbakötsz, a másik kettőt szintén, majd a párokat végül párhuzamosan kötöd. De ennél sokkal egyszerűbb, ha bemész egy alkatrészboltba, és pár forintért veszel egy 180..220Ω / min. 0,6..1W-os ellenállást ;). Pl.: Lomex 09-00-78, 180Ω / 2W, ára pedig <10Ft.

(#8194) stikyo


stikyo
tag

Sziasztok! Egy olyan kérdésem lenne, hogy UV reaktív festéket (ha van olyan, akkor átlátszót) hol tudok vásárolni? Plexit szeretnék lekenni vele.

Üdv!

Aktuális modding: www.minimod.posterous.com

(#8195) TomiLi válasza stikyo (#8194) üzenetére


TomiLi
addikt

Szia!
Kérdez meg őket!

Bogyorisz

(#8196) stikyo válasza TomiLi (#8195) üzenetére


stikyo
tag

Köszönöm!! :DD

Aktuális modding: www.minimod.posterous.com

(#8197) gbors válasza gbors (#8179) üzenetére


gbors
nagyúr

na még egy fordulat a témában. rosszul emlékeztem, pont a második szabályozható csatlakozón nem volt ventillátor. átkötöttem rá az egyiket, és már ment is a szabályozás a speedfannal. csak az a baj, hogy amíg a speedfant nem kapcsoltam be, addig az alaplap magától szabályozgatott, feltételezésem szerint a system hőmérséklet alapján. nem tudja valaki, hogy ezt ki lehet-e kapcsolni, a CPU-tól külön? Giga X38-DS4 lap, a dokumentációban egy szó nincs a második szabályzóról :(

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#8198) PH-User


PH-User
addikt

Sziasztok!

Szeretnék készíteni egy ventilátor szabályzó előlapi panelt, ami 5db ventilátor szabályzására képes. Hogyan valósíthatnám meg?

A válaszokat köszönöm előre is!

A másik kérdésem, hogy hogyan tudok sok LED-et egy áramkörbe kötni úgy, hogy a PC tápjáról menjen a LEDsor?

Üdv, :R

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#8199) jaja1981 válasza PH-User (#8198) üzenetére


jaja1981
addikt

Ventiszabályzóra keress vissza.
Nem rég lett egy jó kis szabályzó áramkör.
Ledeket meg úgy kösd, hogy mondjuk 5-öt sorba, és utána ilyen 5-ös csoportokat párhuzamosan.

(#8200) PH-User válasza jaja1981 (#8199) üzenetére


PH-User
addikt

Rendben, köszi. Másik kérdésem: Bakelitet mivel tudok ragasztani :F

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.