Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7951) harry


harry
veterán

Sziasztok, szeretnék pc-t távirányítani, egy tuner remote-ja már nálam, kéne hozzá egy adó-vevő. Először a sima usb gyszerű darabokat néztem, majd megtudtam, hogy az irda erre a célra nem jó.
Így tehát néztem ezt: [link] Nem tűnik bonyolultnak, de mégis milyen buktatók lehetnek? Gondoltam holnap Lomexba elnézek, ott csak lesz minden ehhez.
Mennyivel bonyolultabb egy USB-s változat, esetleg olyan, amivel pc-t be lehet kapcsolni? Ehhez ismertek leírást(alkatrészek, kapcsolást, stb...)?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#7952) jaja1981 válasza harry (#7951) üzenetére


jaja1981
addikt

Nem jársz jobban, ha egy komplett rendszert veszel?
Itt a PH-n láttam árulnak, nem is vészesen és a srác segít a beüzemelésében.
Nekem sajnos nincs tapasztalatom e téren.

(#7953) mikado válasza CounterBoci (#7050) üzenetére


mikado
tag

Vödör+spárga? :DDD

A politikusok a javadat akarják. Ne add oda nekik!

(#7954) [CM]Crusher


[CM]Crusher
senior tag

Aki tervezte, hogy indul az idei modding versenyen az most már leadhatja a jelentkezését:

További infó

(#7955) harry válasza jaja1981 (#7952) üzenetére


harry
veterán

Öhm mire gondolsz komplett rendszer alatt, kapcsoló és vevő? Hát árban semmiképp, a kapcsolót 1k-ért vettem, a vevőhöz az alkatrészeket meg ma kb 370ftért. Mindjárt kiderül, össze tudom-e rakni. Onnan kezdve megy kb. ugyanaz, mint amit bárki más árul, linux alatt fogom használni, elvileg lirc felismeri, mint soros infra eszközt, na de az egy másik történet.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#7956) harry válasza harry (#7955) üzenetére


harry
veterán

Összeraktam a cuccot, bár még nem működik... mondjuk az infra vevő egy másik típus, tsop 1738-at már nem kapni, helyette talán 1938 volt, vagy nem is tudom már, de az is azon a frekvencián üzemel, szóval gondolom megfelelő. A forrasztgatást remélem nem szúrtam el...

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#7957) Embiman


Embiman
csendes tag

hello mindenkinek !
szeretnék csinálni egy ventilátorszabályzó panelt és az lenne a kérdésem h mik kellenek egy ilyenhez

ami kell biztosra egy potméter
egy feszültség szabályzó
esetleg valami ellenálás vagy túlfeszültségvédelem
1 vagy 2 ventilátort szeretnék külön-külön szabályozni

aki tud segíteni kérem írja le h milyen dolgokat vegyek hozzá h hány voltos amperes dolgok kellenek hozzá

előrre is köszönöm :)

(#7958) Lawboy


Lawboy
tag

Sziasztok lehet nem ide tartozik de melyiktől lesz hűvösebb a gépem?
Ha van 1 ház nem szellős.És az oldala le van véve.Nincs benne venti.
Vagy ha. 1 oldalt plexis ház(fel van téva az oldala)Középen ventivel+Még hátul is van 1 venti a gépnél.
Pls kérek helpet.!gyorsan.

Üdv!

(#7959) Lawboy válasza Lawboy (#7958) üzenetére


Lawboy
tag

Nem hűvösebb hanem hogy melyiknél lesz Kevesebb fokon a VGA+CPU.

Üdv!

(#7960) Embiman válasza Embiman (#7957) üzenetére


Embiman
csendes tag

valaki nekem ??:)

(#7961) Delfi


Delfi
tag

HAli mindenkinek!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy adva van egy ház, aminek az előlapján van egy többfunkciós kijelző(Idő, ventillátor, hőfok, ilyesmi) és a csatlakozója be van kötve az alaplapba. 3 szál, egy piros egy fekete és egy lila. Miután a táp meghalt, be szeretném kötni valami mobilabb megoldással, hogy ne kelljen a garanciális tápot szétszedni és forrasztgatni.
Meg lehet azt oldani, hogy pl. egy régi házventillátor átmenő csatlakozójába bekössem ezt a 3 szálat? Ha igen, akkor melyiket-hová?

(#7962) Delfi válasza Lawboy (#7958) üzenetére


Delfi
tag

Attól, hogy nyitva van az oldala még nem lesz jobb neki, míg a ventilátorok a normálisabban kiképzett házakban keringetik, illetve cserélik a levegőt.
A középen lévő ventilátort nem tudom értelmezni.

(#7963) Lawboy válasza Delfi (#7962) üzenetére


Lawboy
tag

Ház oldala plexin középen.

Üdv!

(#7964) jaja1981 válasza Lawboy (#7963) üzenetére


jaja1981
addikt

Lawboy:
Ez attól függ.
Egy normálisan tervezett háznál ront a hatásfokon, ha le van véve az oldallap.
Viszont egy noname gány háznál javít.
Ezt így nem lehet egyértelműen eldönteni.

Embiman:
[link]
Itt egy kapcsolás, ez jól működik.

Delfi:
Ez az előlapi panel hova volt kötve?
Ha a lap venti helyére, akkor tudni a bekötést, de nem biztos.
Kicsit írd le jobban, hogy mi hova volt kötve, és mit mért a panel.

[ Szerkesztve ]

(#7965) Embiman válasza jaja1981 (#7964) üzenetére


Embiman
csendes tag

valami egyszerűbb leírást kérhetnék ? mert nem vagyok profi az elektronikában :) meg h kábé milyen potmétert vegyek és h kell e még pluzsba feszültség szabályozó is hozzá vagy a ppotmétert összekötöm a ventilátorral és kész ? vagy ha elmagyarázod h mit látok azon a kapcsolási rajzon azt is megköszönném :D

(#7966) jaja1981 válasza Embiman (#7965) üzenetére


jaja1981
addikt

A rajzon az LM2941 kapcsolását látod.
Ebben a felállásban olyan 7-12V-ig szabályoz.
Kell hozzá az LM2941-es fesz szab Ic, 1kohm-os ellenállás, meg egy 3,9kohmos és egy 4,7kohmos poti.
Bekötésén nem tudok mit magyarázni, ott a rajz.
Egyszerűbb megoldás, ha veszel egy huzalpotit, ami 470ohmos és 4W-os, ezt kötöd sorba a ventivel.
Sajnos egy ilyen poti 1300Ft körül van és nehéz szerezni.
Az LM2941 ára 600Ft, poti 250Ft, az ellenállások 2FT/db áron olcsóbbak, de bonyolultabb a bekötése.
Ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#7967) Embiman válasza jaja1981 (#7966) üzenetére


Embiman
csendes tag

köszike :)
így érthetőbb valamivel
csak azt nem értem mért kell hozzá 2 poti
poti az az amit majd fogok csavargatni h szabályozzam a venti forgását ... 1 ventit akarok szabályozni akkor mért kell 2 poti ? :)
ha hülyeséget írok akkor bocsika

(#7968) jaja1981 válasza Embiman (#7967) üzenetére


jaja1981
addikt

Akkor félre értetted.
Én az előbb 2 megoldást mondtam.
Egyik az LM2941 feszszabályzó általi (ez a bonyolultabb, de olcsóbb), a másik a 470ohmos (4W-os, ez nagyon fontos) poti simán sorba kötve a ventivel.

(#7969) forceberg válasza jaja1981 (#7966) üzenetére


forceberg
veterán

LM2575s-adj. Kell hozzá kondi, tekercs, shottky, ellenállás, kis teljesítményű poti.
És ez nem fűt, mert kapcsoló üzemű.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#7970) jaja1981 válasza forceberg (#7969) üzenetére


jaja1981
addikt

Tápot nem rángatja?
Az LM2941 sem fűt sokat.
Van, hogy 3db-ot csavarozok egy kis hátlapi takaró lemezre és épphogy csak langyos lesz.

(#7971) forceberg válasza jaja1981 (#7970) üzenetére


forceberg
veterán

Ha nem fűt sokat, akkor az azért van, mert kis teljesítményű ventit használsz vele.
Ha pl. egy ventin 100mA folyik 7V-on, akkor az LM2941 kb. 0.5W-ot fog disszipálni.
1W fölött már igencsak érezni a fűtést.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#7972) jaja1981 válasza forceberg (#7971) üzenetére


jaja1981
addikt

Itt vannak a szabályzóim. [link]
Én ilyeneket csinálok.
A Delta ventis az durva volt, mert 3A kellett a ventinek, és azt kellett szabályozni.

(#7973) forceberg válasza jaja1981 (#7972) üzenetére


forceberg
veterán

Hol az a deltás?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#7974) sz.j válasza forceberg (#7971) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ha szabad a tapasztalatomat elmondani ...
Az általam LM2941T-vel megépített ventiszabályzók (5,5-11,9V vagy 11,7V) még az Ultra Kaze 38mm-es 3000rpm-es 0,6A-os ventik esetében sem túl melegek.
Tartós használatnál, egy nagyon jól szellőző házban, melegek a bordák, de nem égetnek.

;)

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#7975) malwy


malwy
senior tag

Hali! A régi gépházakról a sárgulást mivel tudnám lemosni, eltüntetni, újszerű állapotba hozni a legkönnyebben, leghamarabb, legolcsóbban?

Üdvözlettel: Malwy

(#7976) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Üdv!

Léghűtés topicban nemnagyon kaptam választ, ezért gondoltam megkérdezem itt, talán a sok elektronikai zseni tud valamit mondani:)

Szereztem egy hőfokszabályozós ventillátort, és szokásomhoz híven egy 12v-os adapterre kötöttem, hogy kipróbáljam. Hiba volt, mert egy pillanat alatt elszólta magát rajt az IC. Egy szép darabka kirepült a közepéből. Namost ezután megpróbáltam a gépben, és még mindig megy, viszont gyanítom, hogy szabályozni már nem szabályozza magát.
Nos, szerintetek működhet még ilyen eldurrant IC-vel? :U

Everybody lies.

(#7977) PHM válasza Barthezz2 (#7976) üzenetére


PHM
addikt

Működni működhet, csak szabályozni már nem fog.
Az IC kimenete zárlatos lehet, ezért megy a venti.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#7978) Barthezz2 válasza PHM (#7977) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Sejtettem.. nagy kár érte jól jött volna..
Mondjuk nem értem mi gondja volt, mert eddig minden ventit azzal az adapterrel teszteltem és sosem volt gond. :U Lehet már alapban szar volt..

Everybody lies.

(#7979) forceberg válasza Barthezz2 (#7976) üzenetére


forceberg
veterán

Egy élesebb kép, a panel hátuljáról is, meg esetleg az IC-n látható karakterek(ha maradtak) jól jönnének.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#7980) dajkapeter


dajkapeter
senior tag

Sziasztok!

Van egy laptopom, a márka most lényegtelen! Nem egy nagy gép, core 2-es proci meg 2 giga ram és 10-11 óra folyamatos játék után már kicsit melegnek érzem :( és ezért kitaláltam azt, h csinálok alá egy kb 4-5 centi magas (plexi vagy komoly karton vagy fém váz+vékony plexi) dobozt hűtés céljából! Kivágnám ott a dobozt, ahol a gépen szellőzőnyílások vannak és oda tennék egy hűtőventit! A ramoknál van 2 nyílás és úgy gondoltam, h egy alacsony zajszintű (9 dB-s) 8 centis ventit tennék a dobozba úgy, h az egyik nyíláson bemenne a másikon pedig kijönne a levegő, vagy szívna vagy fújna, még nem döntöttem el (de ez bármikor megváltoztatható)! :)) A ventit már kinéztem, az itthoni nagy gépbe is olyan van a procin! Debrecenben korrekt áron 1500 Ft-ért lehet kapni 8 centis hűtőventit ami 9 dB-es, 1000 rpm, 28 m3/h, 0,6 W és 0,05 A! Szóval! :D
Olyat kérdeznék én, h usb-re rátudnám-e kötni a ventit különösebb elektronika nélkül, (vagyis semmi elektronikával :DD ). Tippeket előre is nagyon várom! Bármilyen megoldás érdekel! Ide nem biztos, h fel tudok jönni, kérhetném, h küldjetek emilt az emilcímemre? :DDD

Köszönet előre is!

Ha írásommal megsértettelek akkor annak valószínűleg nem én vagyok az oka....

(#7981) Barthezz2 válasza forceberg (#7979) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Sajna nagyon élesebbet ezeknél nemtudok, mert csak a telóm van erre a célra..

Karakterek elszáltak az Ic-ről, annyi látszik, hogy a felső sor vége LT, az alsó sor vége meg P

Everybody lies.

(#7982) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Egy Cm590-es házam van, de a winyórögzítési megoldása, nem a legmegfelelőbb. Eléggé továbbadja a rezgést a háznak. Tudnátok valami jó megoldást? Van itthon hangelnyelő szivacsom és gumi alátétek is.

(#7983) jaja1981 válasza dajkapeter (#7980) üzenetére


jaja1981
addikt

Az USB-n 5V van és 0,5A-t tud.
Ezt a 0,5A-t ne lépd túl/USB.

(#7984) Vasinger! válasza Vasinger! (#7982) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

De pörgős a topik.... UP? :F

(#7985) forceberg válasza Vasinger! (#7982) üzenetére


forceberg
veterán

Szerzel egy HHD keretet, és azt vákuum szívó harangokon beteszed a ház aljába.
Ezeknek leragasztod a tetejét, rá a keretre, és oda is cuppan a gép aljához.
Kép:

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#7986) Vasinger! válasza forceberg (#7985) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Na ez az amit nem tudok beszerezni. Mármint a szívó korong.

Szerinted az a megoldás jó, hogy egy ilyen hangelnyelő szivacsot (kicsit vastagabb), a lapos része lesz lent és ami a HDD-vel érintkezik az pedig az egyenletlen. Szóval rárakom a szivacsra a winyót, de fejjel lefelé. Természetesen egy 12-es venti fúj rá valamit...

A háznak nem adja tovább a rezgést, ez kézzel tapasztalható, de a winyó hangja megmarad, nameg nem is annyira stabil... :F

(#7987) forceberg válasza Vasinger! (#7986) üzenetére


forceberg
veterán

Itt talán érdemes megkérdezni: [link]
Ha szivacs, akkor úgy raknám, hogy a két oldalára vágnék ki L alakban.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#7988) Vasinger! válasza forceberg (#7987) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

És miért vágnál L alakban mi értelme lenne? Kérlek magyarázd el!

(#7989) forceberg válasza Vasinger! (#7988) üzenetére


forceberg
veterán

Hogy alatta is tudjon járni a levegő...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#7990) Vasinger! válasza forceberg (#7989) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Annyira magasan sajna nincs,m ert a venti aljával van kb egyvonalban. Így is jó hőértékei vannak. Kérdés ettől lesz e baja, hogy fejjel lefele van és, hogy ilyen rugalmas felületen fekszik. :F

(#7991) forceberg válasza Vasinger! (#7990) üzenetére


forceberg
veterán

Jó az fejjel lefelé, szerintem csak arra kell törekedni, hogy vízszintesen legyen.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#7992) jaja1981 válasza Vasinger! (#7990) üzenetére


jaja1981
addikt

Annyiból nem szerencsés a fejjel lefelé szerelése a vinyónka, hogy a por az elektronika és a csapágy felőli oldalra száll.
Nem tudom, hogy ez árt-e valamit, de miért tennéd fejjel lefelé.
Nekem a vinyóim sima antisztatikus szivacson csücsülnek, normál helyzetben.
Semmi rezgésátadás nincs.

(#7993) Simon István válasza jaja1981 (#7992) üzenetére


Simon István
csendes tag

Hali.

Annyiba jobb fordítva a HDD , hogy a bizonyos "SEEK" hangok talán halkabbak...de nem nagy a külömbség. Még érdemes a HDD és a keret közé tenni szilikon alátétet ezáltal nem fém-fém hanem fém-szilikon-fém lesz az érintkezési sorrend meg esetleg a gépház többi részén is megoldható...sőt akár a ház talpára is tehetsz valami gumit ami elnyeli a rezonanciát. De mondjátok ha rosszul tudom.

Üdv!

(#7994) 14adam válasza Simon István (#7993) üzenetére


14adam
addikt

Lehet venni,acoustifeet a neve ami a ház talápán van.Nekem volt ilyenem és tényleg halkabb,meg a táphoz,ventikhez,vinyóhoz is lehet venni szilikonból készített rezgéselnyelőt.Nagyon jó kis cuccok,olcsó és halkít is

[ Szerkesztve ]

(#7995) Simon István válasza 14adam (#7994) üzenetére


Simon István
csendes tag

Hali!

Köszönöm, hogy igazoltál. ;)

Üdv.

(#7996) harry


harry
veterán

Sziasztok! Felmerült bennem, hogy a jelenlegi ATX tápomat átalakítsam kicsit. Gondolok itt arra, hogy a doboz mérete szabvány, nagy, de nem lenne szükség ekkorára, és esetleg át lehetne rendezni kicsit a belvilágát. Na mondjuk ez tipikusan olyan dolog, amit nem én és nem otthon fogok elvégezni :D De ha valaki ért hozzá, valószínűleg tudna ebben segíteni. Majd feltérképezem belülről, mi-hogyan néz ki, meg csinálok pár képet. Mert szerintem biztos megoldható.
Csinált már valaki ilyet esetleg? Mennyire veszélyes, bonyolult?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#7997) Simon István válasza harry (#7996) üzenetére


Simon István
csendes tag

Hali.
Hát kicsinyíthető a dolog, de mire gondolsz? Magasságát akarod csökkenteni? Kérünk képeket akkor lehet tudunk többet segíteni. Én is kicsinyítettem már tápot, de csak egy kisebb értékű gépbe mertem betenni nehogy legyen valami baja én ennyit csináltam, hogy egyszerűen szabtam rá egy kisebb házikót. :)
Üdv!

(#7998) harry válasza Simon István (#7997) üzenetére


harry
veterán

Holnap talán tudok csinálni pár képet. Arra gondolok, hogy ha jobban össze lenne zsúfolva, vagy máshogy lenne benne elhelyezve pár dolog, akkor lehet csökkenteni akár magasságot, talán szélességet, stb. Pontosan én sem emlékszem a felépítésére.
Ezen gondolkodtam én is, hogy mennyire veszélyes a beavatkozás, mert ha nem sikerül, és magával ránt valamit, akkor nem igazán érte meg...

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#7999) PHM válasza harry (#7998) üzenetére


PHM
addikt

Szvsz leginkább a magassága az, ami csökkenthető.
A széle-hosszát ugyanis a nyák határozza meg többnyire,
amit nem szerencsés buherálni.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#8000) Simon István válasza PHM (#7999) üzenetére


Simon István
csendes tag

Csáó!
Igen az a fő gond, hogy a nyák fix ámbár láttam olyan nyákot is ami két részből állt kábelekkel összekötve azt mondjuk lehetne hajtogatni vagy alakítani. Ventilátor méretére is ügyelni kell...Igazából olyan minimálisan tudod csökkenteni a méretét, hogy nem éri meg a sok munka. :( Pár centi plusz-mínusz.
Üdv.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.