Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8401) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Hali mindenkinek!
Érdekelne az a dolog, hogyha veszek a gépembe fénycsöveket, akkor van-e a dobozban valami felszerelés, amivel rögzíteni lehet a gépházban; honnan kapja az áramforrást; és lehet-e ki-be kapcsolni, vagy állandóan világít?
Színeket lehet-e keverni, azaz pl alulra lila, felülre meg piros? Úgy értem, nem-e ütik egymást, vagy mutatnak szarul? Ha UV fénycsöveket veszek, akkor abból minimum mennyi kell, h értelmesen világítsanak az UV reagens cuccok? Azokból pedig mit érdemes: spirál vagy harisnya?

[ Szerkesztve ]

(#8402) kataiv


kataiv
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Egy sürgős segítség kellene nekem. Vettem a Tesco-ban a fiaimnak távirányítós vonatot. 2 db teljesen egyformát. A baj csak az hogy a távirányítók mind a két vonatot irányítják, egyszerre. És így biztos nagy veszekedés lenne belőle játék közben. Szétszedtem,hátha valami potméter, vagy kapcsoló más frekvenciára, de semmi ilyesmit nem találtam. Rakok fel pár képet, hátha tud valaki segíteni, vagy tud valami megoldást. Karácsonyi ajándék lenne, úgyhogy megbütykölni van idő. viszont szombaton vettem, és ha holnapig nincs remény a valahogy megcsinálni akkor inkább visszaviszem. Köszi Viktor
Ez lenne a játék
A szétszedett vonat
A szétszedett vonat
A szétszedett vonat
A szétszedett távirányító
A szétszedett távirányító

(#8403) norbi19884


norbi19884
tag

Hali!
Lenne egy olyan kérdésem vettem casetek 1018-as házat de nincsenek hozzá rögzítő fülek illetve van egy 5.25-ös meg találtam hozzá otthon 3.5-ös ez egy codegen házé volt és kéne még ilyet hol kapni,ha egyáltalán lehet.Előzöleg egy 1016-os házam volt és azt hittem azé jó,de tévedtem.

(#8404) 14adam válasza zolikaDB (#8401) üzenetére


14adam
addikt

Egy molex csatlakozóból kapja az áramot.Adnak hozzá ragasztót azzal szépen fel lehet tenni.Kapcsoló is van,és hátulra kilehet vezetni,mert egy hátlapi lemezbe van benne a kapcsoló,és hátul ki/be lehet kapcsolgatni.Szoktak színeket is keverni vele.1 pár cső elég

(#8405) Laci4 válasza kataiv (#8402) üzenetére


Laci4
senior tag

Bakker.. jól látom,hogy ez Infrás távírányítós? :Y
Magyarán mint egy tv távírányító...(ha nem látják egymást akkor nem mükszik)

Nagyon rég illetve nem mélyen foglalkoztam elektronikával..csak tanították anno..

De.. sztem ez egy infrás távirányítós cucc.. feltételezem, akkor azt a 4-5 funkciót valami különböző mudulációval különbözteti meg..(inpulzus mennyiség vagy tudja fene..ennyire nem vagyok benne)

A lényeg,sztem ezen nem fogsz tudni változtatni.. (pl rádiós kütyünél a vivő frekit lehetne változtatni..(elv).
Ezeknél nem tudom, van-é valami alap freki amit megmodulál, vagy nincs..

Illetve megtalálni azt az alakatrész, amivel ezt lehet változtatni..
Aztán a vevő(vonat) egységben is..
Ha jól sejtem távirányító egység paneljének másik oldalán van valahol valami fekete trutyival leöntott púpocska is...

Bár lehet,hogy annyira primitiv, hogy még az se :B
De hátha jön valaki okosabb, és lesz valami megoldása.. most amúgy is rohannom kell melózni :B

(#8406) zolikaDB válasza 14adam (#8404) üzenetére


zolikaDB
veterán

Köszönöm!

(#8407) fireproof


fireproof
őstag

Sziasztok.

A segítségeteket szeretném kérni :) Van nékem 5 Db kapcsolóm 2 Db - UV-s neoné 3 DB pedig ventiké. Szeretnék ezekhez ledes visszajelzőt tehát olyat hogyha fel van kapcsolva (egyenként) akkor mindegyik kapcsolóhoz tartozó led zölden világítson ha pedig le van kapcsolva akkor egy másik pirosan...(tehát mindegyik kapcsoló felett lenne egy piros és egy zöld led is :) Nekem az is jó ha privátban válaszoltok vagy felvesztek msn-re ( adatlapomon) A segítséget előre is köszönöm :)

(#8408) PHM válasza fireproof (#8407) üzenetére


PHM
addikt

Íme egy egyszerű megoldás:

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#8409) fireproof válasza PHM (#8408) üzenetére


fireproof
őstag

:R Suliban ma tanultuk úgy ellenállásokat :) szóval egy kis gyakorlás jól jön köszönöm megpróbálom :)

(#8410) fero02


fero02
veterán

Megkérnék egy hozzáértő személyt, h világosítson fel arról, h hány mW-osak az olyan kis motorok, amik pl az optikai meghajtókban vannak. Illetve ha előtét ellenállást szeretnék alkalmazni előttük, akkor az hány W-os legyen. Ha szükséges leírom, h miért lenne rá szükség.

Köszönöm! :R

(#8411) And válasza PHM (#8408) üzenetére


And
veterán

..amelynek megvan az a hátránya, hogy nyitott érintkező, vagyis kikapcsolt állás mellett, terhelés nélkül mindkét led (halványabban ugyan, mint eredetileg terveztük) világítani fog. De meglévő terhelés esetén is függeni fog mindkét led fényereje a terhelésen folyó áramtól, a zöld led pedig nem fog teljesen kialudni. Így aztán a terhelést sem lehet teljesen lekapcsolni, hiszen a piros led árama "kikapcsolt" állapotban részben a zöld led, részben a terhelés felé is folyni fog. Ezt a feladatot csak váltóérintkezős kapcsolóval lehet korrekten megoldani.
#8410: "Ha szükséges leírom, h miért lenne rá szükség."
Szerintem nem ártott volna azzal kezdeni ;).
Mod: nahát, megváltozott a kacsintós smile kódja..

[ Szerkesztve ]

(#8412) fero02 válasza And (#8411) üzenetére


fero02
veterán

Bocs. :D

A sztori lényege, h régebbi Hyundai (még másik 2 gyártó termékpalettáján is megtalálható volt más néven) dvd lejátszók változó idő elteltével azt produkálták, h a bekapcsolást követően azonnal kikapcsoltak. Ez nem csak 1-2 db-ot érintett.

A neten bogarászva több helyen is olyan írásokra bukkantam, miszerint úgy javították (szervízből visszajött darabokat szedtek szét), h egy x értékű ellenállást forrasztottak be a motor elé. Az írásra alapozva a jó motor ellenállása 10-12 Ohm, egyes fejmozgató motoroké 22-23 is lehet. Szétszedvén az én hibás 2 lejátszómat, rámérve a motorokra jelentős eltérés tapasztalható.
Ha a két lejátszóban kicseréltem ugyanazon motorokat (amiknél nagy volt a difi), akkor a lejátszó a fentebb leírt hibajelenséget nem produkálta, hosszabb ideig (~ 1.5 év) ismét hibamentesen működött.

A netes irományban azt is említették, h rengeteg pc-s optikai eszközben található kompatibilis motor. A környékemen elérhető összes rossz meghajtót összegyűjtöttem, de én speciel egyben sem találtam számomra megfelelőt. :DDD
Ezért gondoltam azt, h most megmérem az összes motort és mindegyik elé beteszek egy ellenállást, h meglegyen a megfelelő ellenállás. Mondjuk ez nem tudom mennyire árthat a motorokat figyelő elektronikának. Gondolom ez az egész egy védelmi funkció bekapcsolása miatt történik.

A környékemen található bolt kínálatában ilyen ellenállások vannak:

0.25W szénréteg ell.
0.6W fémréteg ellenállás
2W fémréteg ellenállás
5W huzalellenállás
10W huzalellenállás

Ezek kiválasztásához kérném a segítséged. :R

(#8413) And válasza fero02 (#8412) üzenetére


And
veterán

Ilyenről még nem hallottam, de ez persze az én bajom. Namost alapelv szerint azzal, hogy egy jóval nagyobb teljesítményű (pontosabban: terhelhetőségű) ellenállást teszel az áramkörbe, mint kellene, nagy kárt biztosan nem okozol, csak épp egy többwattos ellenállás ugye nem kis darab, meg valószínűleg felesleges is. Jó lenne tudni a motor áramát, de azt éppen ki is mérheted menet közben, ha ismered a névleges tápfeszültségét. Nem voltam sosem túl erős villamos gépekből, de a dc-motor ellenállása ebből a szempontból nem jó kiindulópont, mert az csak az indulóáramot határozza meg, nem az üzemit (a kettő között nagyságrendi eltérés is lehet). A motorral sorbakötött ellenállás meg a fordulatszámon kívül természetesen csökkenti a motor nyomatékát is. Szóval számomra érdekes módszernek tűnik, hogy a motor nyugalmi ellenállásából indulunk ki, és ahhoz keresünk egy megfelelő soros tagot..

(#8414) fero02 válasza And (#8413) üzenetére


fero02
veterán

Tehát akkor elvileg baja nem származhat belőle, gyakorlatilag meg ki tudja. Hmm...

Megmérném én az áramát, de mivel a csere-bere kör a végéhez ért, így egyik masina sem hajlandó bekapcsolt állapotban maradni. Anélkül meg mókás dolog kimérni.

Némi háttér infó:

A lejátszó a külcsínen kívül teljesen megegyezik az Orion 2602 illetve a Strong 1700-as játékosokkal. A Gyártó a török Vestel.

Persze a másik linket (ahol az ellenállásos dolgot írták) ricthig, h nem találom. :W

(#8415) PHM válasza And (#8411) üzenetére


PHM
addikt

Igazad van, nem gondoltam bele, hogy a ventilátorok árama összemérhető a ledével.
A fénycső inverternél ez a gond nem jelentkezik, annak az árama jóval nagyobb.
Tehát akkor a kapcsolás helyesen:

Abban az esetben pedig, ha már egy meglévő, nem morzés kapcsolóhoz
kell a ledesítés:

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#8416) fero02 válasza PHM (#8415) üzenetére


fero02
veterán

Az én nyűgömre mondanál vmit? :U :R

(#8417) PHM válasza fero02 (#8416) üzenetére


PHM
addikt

Nos, nem igazán tudok konkrétumot mondani.
Az a véleményem, hogy a motorral sorbakötött ellenállás,
bár hatásos, nem az eredeti hibát javítja, csak tüneti kezelés.
Annyi a hatása, hogy csökkenti az indulási áramlökést.
(A korábban említett járulékos hátrányokon kívül.)
Azt meg, hogy a motor áramfelvétele változott-e meg, vagy a meghajtó
áramkör áramkorlátja, esetleg a táp terhelhetősége, ugye nem tudjuk.
Mondjuk én a kikapcsolásból leginkább tápproblémára gyanakodnék.
De visszatérve az eredeti kérdésre:
Én a 2W-os ellenállásokból túrnék egy csokorral a fiók mélyéről.
Mondjuk úgy 3,3 ohmtól 12 ohmig.
Aztán próbálgatnám őket, hátha bejön valamelyik.
De először azt nézném meg, hogy kikötött motorral elindul-e a DVD játékos.
Meg azt, hogy menet közben visszakötve a motort, kikapcsol-e,
és hogy mekkora áramlökést generál a motor, mikor visszakötöm.
Végül, de nem utolsó sorban azt, hogy mennyit esik a táp
feszültsége a becsült névleges terhelés hatására.
Az a link pedig jól jönne, hátha sikerül valamit kiokoskodni.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#8418) moha21 válasza PHM (#8417) üzenetére


moha21
addikt

Elég, minőségtelen kondik szoktak lenni általában az asztali dvd lejátszók tápjában(sőt a legtöbben az egész táp elég igénytelen), érdekes "elmélet" ez a sorba kötött ellenállás estére szétkapok egy rossz lejátszót és kipróbálom, bár szerintem ez önmagában nem sokat ér, úgyhogy előtte körülnézek:)

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#8419) 04ahgy válasza PHM (#8415) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nem látom, hogy a második kapcsolás esetén a piros LED-nek miért kéne egyáltalán, akár zárt, akár nyitott kapcsoló esetén világítania. A kapcsolás elvi hibás, a tranzisztor egyik esetben sem kap egy nanoamperes bázisáramot sem.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#8420) PHM válasza 04ahgy (#8419) üzenetére


PHM
addikt

Ezt kicsit gondold át légyszíves.
(De ha nem hiszed, összedobom neked a deszkamodellt.) :)

moha21: Nem elmélet, gyakorlat, ahogy hallom. :)
Már nem lepődök meg semmin, láttam ennél cifrább dolgokat is...

[ Szerkesztve ]

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#8421) 04ahgy válasza PHM (#8420) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nem deszkamodell kell. A tranzisztor bázisáram nélkül nem vezet, nem világít a piros LED. Ebben egyezik a véleményünk.

A két kérdésem:

- Hogy alakul ki a bázisáram a kapcsoló nyitott állásában?
- Hogy alakul ki a bázisáram a kapcsoló zárt állásában?

Egy feszültségforrást látok csak, és...

És átgondoltam. Túl univerzálisan gondolkodom, affenébe. Ott a ventilátor, fixen bekötve. Én lecsatlakoztatható terhelés esetére vettem figyelembe a dolgokat, mint univerzális be-kikapcsoló piros-zöld jelző. Amikor is a kapcsolónak rácsatlakoztatott terhelés nélkül is kell jelezni, mikor van kikapcsolva. Arra az esetre nem jó a kapcsolás, de fixre beforrasztott ventilátorral jó. Túlságosan erős a négypólus-szemléletem, azt hiszem. :DDD

Kiürítéses MOSFET-tel meghajtott piros LED esetére viszont igaz a terhelés nélkül is világító piros LED esete.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#8422) rlazol


rlazol
addikt

sziasztok,

urak, kérlek segítsetek egy egyszerű fülhallgató bekötésében szimmetrikus jack kábellel. A házból kijövő 3 eres dróton elvileg van egy BLINE_OUT_R, egy BLINE_OUT_L és egy GND.
EZ alapzján próbáltam bekötni. A jelenség a következő: ha tökig bedugom, nincs hang, ha kicsit kihúzom, sztereó van... Mit csinálok rosszul?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#8423) And válasza 04ahgy (#8421) üzenetére


And
veterán

Zárt kapcsolónál biztos nem alakul ki a bázisáram, node nyitottnál a zöld leden és a vele soros 1kΩ-on keresztül miért ne? Működik a dolog, az egyetlen hátrány az lehet, hogy ez a kevés (nagyságrendileg 0,1mA-es) bázisáram csak a zöld led felé folyva enyhén kinyitja, így töksötétben talán még látható egy minimális zöld fény a 'kikapcsolt' állásban is. Erre biztos gyógyír egy PNP-darlington, de én inkább maradnék a váltóérintkezős kapcsolónál..

(#8424) PHM válasza 04ahgy (#8421) üzenetére


PHM
addikt

Na ugye. :)
Amúgy jó ez a kapcsolás lecsatlakoztatható ventihez is.
Annyit kell csak módosítani rajta, hogy a zöld leddel párhuzamosan
be kell kötni egy 10-12 Kohmos ellenállást.
Ez esetben nem fog világítani a zöld led kikapcsolt kapcsolónál.
Abban az esetben viszont, ha lehúzható a ventilátor, én inkább
úgy oldanám meg a dolgot, hogy a zöld led csak akkor világítson,
ha van tápfeszültség és a venti is rá van dugva.
De ez már csak elméleti fejtegetés részemről.
"Kiürítéses MOSFET-tel meghajtott piros LED esetére viszont igaz a terhelés nélkül is világító piros LED esete."
A FET-ekhez már öreg vagyok, a bipoláris kapcsolástechnika az én világom. ;)

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#8425) moha21 válasza And (#8423) üzenetére


moha21
addikt

Üdv! Nálam ilyen értékeket produkált a program:[link]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#8426) And válasza moha21 (#8425) üzenetére


And
veterán

Akkor nem sokat tévedtem. Ez a bázisáram pedig a terhelés (ami a rajzodon 100Ω) nélkül is kialakul a zöld led felé. Ráadásul ha az egy PC-s ventilátor, akkor előfordulhat, hogy azon a nagyon alacsony feszültségen, ami a 'kikapcsolt' állapotban rajta esik, a félvezetős vezérlés miatt csak nagyon minimális áram folyik át rajta, így a bázisáram nagy része mindenképp a zöld led felé megy.
#8422: De miért egy olyan oldalt veszel alapul, amelyen szimmetrikus átvitelt mutatnak? Oké, a jack fizikailag ugyanolyan, de a szimmetrikus jel nem két csatornát jelent, csak egyet, ami földfüggetlen. Neked a sztereó / kétcsatornás bekötés kell: [link]. Tulajdonképp te most aljzatot kötöttél be, vagy dugót? Mekkora méretűt? Ha aljzatot, akkor az leválasztós-e? Ha dugót, akkor háromérintkezőset, amelynek a hossza is megfelelő?

(#8427) moha21 válasza And (#8426) üzenetére


moha21
addikt

a 100 Ohm /mondja már meg valaki, hogy lehet Ohm-ot írni plz:D/ az úgy raktam be, hogy mellettem van egy pc-táp venti rajta 12V 0,13A mellett az meg 92 valamennyi én százat raktam kerek legyen, meg hát vannak más ventik is:)

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#8428) And válasza moha21 (#8427) üzenetére


And
veterán

Ez eddig világos, csakhogy a venti ugye nem lineáris ellenállás, különösen azokon az alacsony feszültségszinteken, amelyeken már nem indul el (lehet, hogy ilyen tápnál egyáltalán nem vesz fel áramot, hiszen a vezérlése félvezetős, azok pár tizedvoltnál és az alatt nem nagyon nyitnak).
Ohm: ha mértékegységként és teljes szóval írjuk ezeket, akkor kisbetűvel írandók: 100 ohm, 12 volt. Naggyal csak akkor, ha (Georg Simon) Ohm-ot mint személyt említjük. Ω: ezt én kopipésztelni szoktam korábbi hsz-ekből, bár biztos létezik hozzá valamilyen unicode-os beírható kód (ALT billentyű + numpad, sokjegyű számmal), de az ilyen beírás sikeressége a kiválasztott aktív kódlaptól is függhet.
Mod.: Ω -> ALT+2126, a pluszjelet (!) és a számokat is a numerikus padon kell beütni az ALT lenyomása mellett.

[ Szerkesztve ]

(#8429) PHM válasza moha21 (#8425) üzenetére


PHM
addikt

Ez jópofa. Mi a szimulátor program neve?
Más:
Tudtok ajánlani valami egyszerű és ingyenes programot áramkör rajzoláshoz?

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#8430) And válasza PHM (#8429) üzenetére


And
veterán

Pl.: ExpressSCH, ez az ingyenes ExpressPCB csomag része: [link]. A nyáktervezője is használható, csak sajnos egyedi formátumban ment.

(#8431) moha21 válasza And (#8428) üzenetére


moha21
addikt

Köszi a nyelvatani felvilágosítást! :B Megvallom nem sokszor írtam le, hogy Ω csak kézzel és így:) Valószínű az Ohm törvénye miatt írtam naggyal az maradt meg, de jó tudni ezt is:)
Alt+num-ra gondoltam én is néztem ASCII táblázatokat, de nem működik. a Venti nem lineáris ellenállás igen, de csak ezt tudtam betenni, motort nem találtam (egyelőre).
Szóval köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#8432) moha21 válasza PHM (#8429) üzenetére


moha21
addikt

[link]
Itt minden ínyencség van, elektromágnese hullámok, gázmolekulák stb...
neked a következő kell:
Analog Circuit Simulator Applet :[link]
java kell hozzá semmi regisztráció vagy ilyenek.
Üdv:moha

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#8433) DeKol


DeKol
csendes tag

Sziasztok!

Lenne pár kérdésem kérésem.A gépházamba akarok 20 darab 3mm-es piros ledet molexcsatlakozórol.És a gépház külömböző pontjain helyezném el.Ebbe kérném a segítségeteket mert nem vagyok eletronika profi.Az lenne a kérdésem hogy mekkora ellenálláskell meg egy molexra hány led mehet?Remélem érthető voltam és valaki létszives rajzoljon nekem egy Mórickarajzot.Előre köszi sziasztok

[ Szerkesztve ]

(#8434) moha21 válasza DeKol (#8433) üzenetére


moha21
addikt

[link]
Én ez alapján néztem a feszültséget.

Szóval, ha így kapcsolod őket párhuzamosan akkor 27 ohm-os 4W-os ellenállás kell.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#8435) And válasza moha21 (#8434) üzenetére


And
veterán

(Na így inkább ne kössünk ledeket. Párhuzamosan, különösen ennyit: ezt inkább kerüljük. Nincs két egyforma led /tudom, a szimulátorban van ;] /, a pirosak nyitókarakterisztikája pedig amúgy is elég meredek. 12V-os táp mellé 5 db. vörös színű simán mehet egy sorba, soronként a kívánt fényerőtől és áramtól függően min. 120..200Ω, 1/4W-os ellenállásokkal. Ja, amúgy az a sima dióda jobboldalt minek?)

[ Szerkesztve ]

(#8436) moha21 válasza And (#8435) üzenetére


moha21
addikt

az is led, csak mikor kurzorral rámegyek diódaként mutatja./merthát az is/
ok igazad van lusta voltam utánanézni teljesen.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#8437) DeKol


DeKol
csendes tag

Köszi a választ!

És akkor a molex csatira hogy tudom őket rácsatolni meg 1 sorba akkor 5 db led kerüljön ugye.És minden sor elejére ellenállás.

(#8438) rlazol


rlazol
addikt

#8422-re vki?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#8439) moha21 válasza DeKol (#8437) üzenetére


moha21
addikt

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#8440) moha21 válasza rlazol (#8422) üzenetére


moha21
addikt

feszítésmentesítő-re megy a gnd a 2 érintkezőre meg a 2 vezeték. Kontakt hiba lehet.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#8441) DeKol


DeKol
csendes tag

Ezek szerint elég 1 molex csatlakozó nekem?

(#8442) And válasza DeKol (#8441) üzenetére


And
veterán

Ez összesen legfeljebb 80..100 mA kürüli terhelés, egy 12V-os molex ág ennél legalább két nagyságrenddel többel tud leadni.

(#8443) mr_ricsi válasza rlazol (#8422) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Olyan nincs, hogy "szimmetrikus jack kábel".
A fülhallgatód sztereo Jack-dugót használ, és aszimmetrikus jel van rákapcsolva.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#8444) rlazol válasza mr_ricsi (#8443) üzenetére


rlazol
addikt

így vagyon bekötve...
akkor lehet, h a bekötés maga jó, de máshol (ahova kötöm, annak a kimenetelénél) van a gebasz?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#8445) moha21 válasza rlazol (#8444) üzenetére


moha21
addikt

Lehet nem érintkezik megfelelően.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#8446) mr_ricsi válasza rlazol (#8444) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Hova akarod betolni?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#8447) rlazol válasza mr_ricsi (#8446) üzenetére


rlazol
addikt

egy thermaltake A2021 -es cuccról van szó, az ő kivezetését szeretném hátul, a hangkártya kivezetésével összekötni. Ez úgy mehet, h jack kábel a hangkártyában és a másik végét összekötöm a cuccból kijövő madzaggal. de vmi nem jó :s

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#8448) DeKol


DeKol
csendes tag

Valaki csinált már ilyen ledsort?Esetleg tudna nekem feltölteni pár képet? előre köszi

(#8449) rlazol válasza rlazol (#8447) üzenetére


rlazol
addikt

ja, és a kütyü biztosan jó, mert ha a kábelt direkt rádugom az alaplapi hangkártyára, akkor jó. Sajnos a hangkarimon nincs olyan lehetőség, ezért kénytelen vagyok így megoldani....

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#8450) PHM válasza DeKol (#8448) üzenetére


PHM
addikt

Milyen ledsorra gondolsz?
Kivezérlés jelző, vagy valami más?

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.