Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7201) harry válasza Vasinger! (#7198) üzenetére


harry
veterán

Ha nem túl kemény a szivacs - értsd: a hozzáérő cuccok belenyomódnak, nem pedig fennakadnak - akkor maradhat szerintem nyugodtan, nem baj az, ha hozzáér máshoz, és mégiscsak jobb.

NagyVillany - kösz az infót.

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#7202) S.Ciber válasza fero02 (#7192) üzenetére


S.Ciber
csendes tag

De neeem, nekem nem kötegelő kell csak egy sima szalag ami öntapadós. Ilyen 50cm es csíkokat láttam valahol talán a Coolcompban de már ott sincs - vagy nem is volt és én képzelem be.

Priviben mindig írd bele hogy miről van szó... És ha valami érdekel: MSN, ritkán vagyok fenn itt

(#7203) Zájec válasza fero02 (#7200) üzenetére


Zájec
veterán

kiprobáltam, ugyanúgy világit ...

(#7204) Vasinger! válasza fero02 (#7200) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Értem, az lesz, de ez csak ha ház oldallapján lenne szükséges. Máshol remélem jó lesz. Pénteken vagy holap szétkapom a gépet mint bolond a tolókocsit...

harry: Majd meglátom.

[ Szerkesztve ]

(#7205) gsc73


gsc73
aktív tag

Sziasztok!

Billentyűzet Ps2-es portot hány amperrel (persze mA-re gondoltam...:)) lehet terhelni? Ledes bill. világítást (esetleg háttérvilágítást) tervezek, és nem találtam pontos infót.

g.

kedvenc szavaim: palack, flakon, kredenc, fridzsider, ibrik, trafik, szvetter, fregoli, rezsó, sparhelt, vájdling, szifon, gardrób, partvis, spejz, tégely, drót, abrosz, lavór...szocreál.

(#7206) shteer válasza gsc73 (#7205) üzenetére


shteer
titán

100mA

..szerintem jónak tűnik

(#7207) S.Ciber válasza shteer (#7206) üzenetére


S.Ciber
csendes tag

Erről a témáról eszembejutott hogy multkor kigyulladt a ps2-s egerem kábele mert ráejtettem valami éleset és összeértek a kábelek :DD

Priviben mindig írd bele hogy miről van szó... És ha valami érdekel: MSN, ritkán vagyok fenn itt

(#7208) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

Kérdésem a gurukhoz: Analóg kivezérlésjelzőt építek a gépem elejére. Megvettem a legolcsóbb 1k-s sz.gép hangfalat amit találtam, az hajtja meg, szerencsére 12V kell neki, azzal nincs baj. De bekapcsoláskor kiakad a műszer, kap egy jó nagy "löketet". Tennék rá egy nagyobb kondit az nem lenne ugye káros a tápomnak?

(#7209) Rive válasza CounterBoci (#7208) üzenetére


Rive
veterán

Nem vágom mondjuk, hogy miképpen is jön a hangfal a számítogép elejében levő kivezérlésjelzőhöz, dehát nagyobb furcsaságok is estek már...

Szóval ha a kivezérlésjelző feszültségszint alapján dolgozik, akkor a max. kitéréshez tartozó feszültség alapján vegyél egy zenerdiódát a föld felé, meg elé egy ellenállást. Esetleg a diódával párhuzamosan egy kisebb kondit. Ez lekorlátozza a jelbemeneten érkező kattanást. Egy bármilyen kondi nem biztos. Pláne, hogy a fene tudja, hova kötnéd :DDD

Aztán persze simán lehet, hogy a műszer ébred rosszul, az ellen efféle trükk nem véd. Ha pedig teljesen le akarod szedni a bemeno kattot, akkor az kicsit komolyabb cuccot kivan.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#7210) PHM válasza CounterBoci (#7208) üzenetére


PHM
addikt

Esetleg egy kapcsolási rajz nem ártana, hátha ki tudunk okoskodni valamit.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#7211) CounterBoci válasza Rive (#7209) üzenetére


CounterBoci
senior tag

az ok, hogy nem értek hozzá, de senki se úgy született, hogy mindent tud.
ebből van beépítve a sztereo kivitel: [link]
a hangfalból csak az erősítő része van beépítve. az alaplapi hangkari nem hajtja meg rendesen a sony fülesemet, egyrészt azt hajtja, meg akkor már kötöttem rá egy kivezérlésjelzőt. a kivezérlésjelző előtt van egy dióda, nemtudom milyen, amilyen először a kezembe került.
jól működik, csak bekapcsoláskor kattan egy nagyot a végálláson, elég nagy lökést kap. kipróbálom a kondit.

holnap csinálok képeket úgy világosabb lesz.

(#7212) Rive válasza CounterBoci (#7211) üzenetére


Rive
veterán

Ez elegge kokany egy ugyletnek tunik - erosen ketlem, hogy a noname hangfal erositoje impedanciaban es torzitasban passzolna egy sony fuleshez -, de ha neked jo... :vallvonas:

Szoval a muszer 650 ohm, es 500uA a vegkiterese, szoval a vegkitereshez tartozo kapocsfeszultseg 0.325V, ha el nem b@sztam valamit. Ennek a vedelme eleg nehez ugy. Kezdetnek tegyel be parhuzamosan ket diodat a muszer kapcsai koze: egyiket jobbrol balra, masikat balrol jobbra. Aztan lassuk, mi tortenik.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#7213) didyman válasza Rive (#7212) üzenetére


didyman
őstag

Si diódás korlátozás, mögötte feszültségosztás (egy műszerrel soros ellenállás, kb. 330-470Ohm). Mindent nekem kell megoldani? :D

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#7214) Rive válasza didyman (#7213) üzenetére


Rive
veterán

En mar eleve azt nem ertem, hogy mikeppen mukodhet ez a cucc, szoval reszemrol csak lepesrol lepesre :DDD

Ui.: tap, tap, tap!

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#7215) didyman válasza Rive (#7214) üzenetére


didyman
őstag

Táp? Hol? :D

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#7216) CounterBoci válasza Rive (#7212) üzenetére


CounterBoci
senior tag

Mivel komolyabb ismereteim nincsenek, így nem tudok high-end előerősítőt csinálni, meg nem is akarok sokat költeni rá. Saját szakterületemen én is maximalista vagyok, elektronikában egyenlőre ennyire futja :)

Ez már a 2. otthona az áramkörnek, előtte egy szintén általam készített, nevezzük "gány :P "-nak előerősítőben működött, mert kevés volt a sz.gép jele az erősítőmnek.

[link]
[link]

egy-egy diódát alapból kellett a két oldalnak, mert akkor egyhelyben állt a műszer. bekapcsoláskori lökés ellen akkor kipróbálok egy kondit, de akkor nem fog késve reagálni?

(#7217) Rive válasza CounterBoci (#7216) üzenetére


Rive
veterán

egy-egy diódát alapból kellett a két oldalnak, mert akkor egyhelyben állt a műszer.
Az volt a soros dioda. A muszer(ek) kivezeteseire kel az, amirol mi beszelunk - a parhuzamos. Rogton muszerenkent ketto, ellenkezo iranyban bekotve.

Szimplan a kondi soros ellenallas nelkul nem valoszinu, hogy megoldana a problemat.

Valahogy igy:

Ha meg nem egett le a muszer, akkor a soros 'R' ellenallas helyett valoszinuleg elegseges a soros diodad.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#7218) didyman válasza Rive (#7217) üzenetére


didyman
őstag

Nem, nem, nem :D Ellenállat a diódák után lesz: A diódák 0,6V körül vágják a jelet, ezt kell tovább osztani egy ellenállással a műszer felé.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#7219) didyman válasza CounterBoci (#7216) üzenetére


didyman
őstag

Kondi: Az ad egy kis "késleltetést", a műszer csúcsérzékenysége romlani fog, és mivel a kondi tartani fogja a jelet, ezért ad a műszernek némi lassulást is lefutó oldalra. Minden deprez-műszeres kivezérlésmérőnek van ilyen kondenzátora, mert nem lehetne rendesen leolvasni a kijelzett értékét.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#7220) Rive válasza didyman (#7218) üzenetére


Rive
veterán

Normalis esetben ele is meg moge is raknek gerillat, dehat hol normalis eset ez :))

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#7221) didyman válasza Rive (#7220) üzenetére


didyman
őstag

Ide is kell, különben a hasznos jelet is vágni fogják..csak ezt még egyeniránítás elé szokás tenni.

[ Szerkesztve ]

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#7222) Rive válasza didyman (#7221) üzenetére


Rive
veterán

A tulaj csak a bekapcsolasi katt ellen ker segedelmet es azt mondja, hogy rendes uzemben a cucc mukodik - hat ki vagyok en, hogy felulbiraljam :DDD

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#7223) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

Köszönöm Uraim :R

Videót is csináljak? :D Erősítőnél jól működött, ugye ott szerepe is volt, hogy ne legyen túlvezérelve a végfok. Itt már csak csecse, kidobni nem akartam. Vagyis a kivez. jelző csecse, de a gép jelén erősíteni kellett valahogy.

Próbálkoztam már én nyák maratás, erősítő építgetéssel is, de még nem működött egyik sem. Sőt, led-es kivezérlés jelzőnél szétdurrant egy led, az majdnem meg is vakított :D Számomra ez a legköltséghatékonyabb.

[ Szerkesztve ]

(#7224) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

Tovább kellene fejleszteni a cuccot, mert van egy kis búgása. Erősítővel nem volt, de fülessel + számítógép tápjára kötve van. Nem zavaró nagyon, csak csöndben hallani :DDD
Nincs valami egyszerű megoldás búgás ellen?

(#7225) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

Nem lehet, hogy a tápellátásban van a hiba? Ha nagyon fülelek különböző zajokat is lehet hallani, de mielőtt még írtam volna az ufo magazinnak :DDD rájöttem, hogy a winyó kerregését hallani bele.

(#7226) MarioAna


MarioAna
senior tag

Hello all!
Lenne egy kérdésem, hogy Dremel gépen kívül mivel lehetne még szépen kialakítani a házamban (raidmax ares ==> 0.7 mm acélllemez) venti helyeket. Pl. fúróba fogatható olyan kis vágó karika létezik? Bocs ha láma kérdés, de ilyen kisgépekben nagyon nem vok otthon :U .
Mivel lehetne ezt megoldani olyasmivel, ami minden háztartásban van :DDD ?

[ Szerkesztve ]

(#7227) didyman válasza CounterBoci (#7225) üzenetére


didyman
őstag

Másik molex ág használata, LC-tag beiktatása a tápellátásba a végfok elé, földhurkok keresése...

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#7228) CounterBoci válasza didyman (#7227) üzenetére


CounterBoci
senior tag

THX :R Másik molex ág nem jött be, azt is hallom hogy mozog a fej a winyóban. Többihez nem értek, de úgyis kitalálok valamit

(#7229) gsc73 válasza shteer (#7206) üzenetére


gsc73
aktív tag

Köszi! Az elég lesz!...:)

kedvenc szavaim: palack, flakon, kredenc, fridzsider, ibrik, trafik, szvetter, fregoli, rezsó, sparhelt, vájdling, szifon, gardrób, partvis, spejz, tégely, drót, abrosz, lavór...szocreál.

(#7230) gsc73 válasza didyman (#7227) üzenetére


gsc73
aktív tag

Szia!

Hasonló gonddal küzdök én egy ideje. Hallom a CD, HDD műveleteket egy általam készített 2*LM386-os erősítő által hajtotta fejhallgatóban, persze csak akkor, ha csönd van. Zene, játék közben nem nagyon zavaró, mert a jel sokkal hangosabb mint a zaj. Ehhez még hozzájön, hogy fejhallgató vezetéke úgy működik mint egy FM rádió antennája...:).

Részleteznéd kicsit a hatásos LC szűrő tag "felépítését" ?

g.

kedvenc szavaim: palack, flakon, kredenc, fridzsider, ibrik, trafik, szvetter, fregoli, rezsó, sparhelt, vájdling, szifon, gardrób, partvis, spejz, tégely, drót, abrosz, lavór...szocreál.

(#7231) CounterBoci válasza MarioAna (#7226) üzenetére


CounterBoci
senior tag

Legegyszerűbb a dekopírfűrész, én azzal csináltam. Utána reszelővel szépen ki lehet igazítani. TV dekopír van 3-4k-ért, és még sokmindenre lehet utána használni. (gyengébbek kedvéért TV = Tesco Value :DDD )
Fúrógépbe hiába fogsz vágókorongot, annak kicsi a fordulata hozzá. Olcsó még a levegővel működő csiszoló, de nemhiszem hogy akkor kompresszor is lenne otthon.

(#7232) MarioAna válasza CounterBoci (#7231) üzenetére


MarioAna
senior tag

Ok köszi, megoldom majd akkor dekopírral ha tudom, ha nem akkor meg kerítek valami eszközt hozzá :DDD .

(#7233) SP!T


SP!T
addikt

Hi!

Kaptam egy Dragon nagy tornyot, de kicsit külsőleg kopott! Szeretném lefújni feketére a vázat és előlapot. Előtte csak lecsiszolom, lemosom és kész? Hanyas csiszpapírral kéne a fémet és az alumíniumot, hogy ne karcoljon össze vissza?

Köszi!

There's a device that I've been using called a whoop.

(#7234) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

Kellene egy jó hosszú sata kábel, gondoltam összedrótozok kettőt. De rá van írva, hogy mennyi az ellenállása a kábelnek, így inkább kérdezek előtte: működik ha összetoldok két sata kábelt?

(#7235) gsc73 válasza gsc73 (#7230) üzenetére


gsc73
aktív tag

Megoldottam, átgondolva, illetve átnézve az egészet több földhurkot is találtam, most már tökéletes. :)

kedvenc szavaim: palack, flakon, kredenc, fridzsider, ibrik, trafik, szvetter, fregoli, rezsó, sparhelt, vájdling, szifon, gardrób, partvis, spejz, tégely, drót, abrosz, lavór...szocreál.

(#7236) wnix


wnix
senior tag

Ventilátor profikhoz lenne egy kérdésem...

Egy szerverlapon szeretném a ventiket egy vagy több áramkörrel helyettesíteni (minimum 4 ventit kér a BIOS). 2db venti helyettesítését megoldottam egy áramkörrel: ( itt a kapcsolási rajz ), de 2db nem sikerül sehogy sem.
Ez a kettő nem open-collectoros jelet "ad", hanem valami mást. A signal olyan alacsony feszültségű, hogy a PC-oszcilloszkopom a PC-táp brumm-ját (500Hz körüli) is erősebbnek jelzi. Szóval a fenti áramkör az open-collectoros tranzisztor (T2) nélkül is sokkal erősebb jelet adna. Próbáltam az feszültségosztást (R3, R4) máshogy is (mV-osra), de ekkor még a ventit sem érzékeli.

Előfordulhat, hogy az alaplap a venti fogyasztását is méri ? Az eredeti ventik 12V, 1.3A-es NMB 4715KL-04W-B59 típusúak. A venti állítólag 4 jelet ad fordulatonként és névleges fordulatszáma 3500 körül van, de az alaplap hőmérséklettől függően leszabályozza (a BIOS-ban nem állítható).

[ Szerkesztve ]

Eine Kuh macht muh und die Kühe machen Mühe :)

(#7237) PHM válasza wnix (#7236) üzenetére


PHM
addikt

A leírásodból hall érzékelőre gyanakszom,
bár a tacho generátor sem lehetetlen.
Mérd meg az impulzus kimenet, és a táp bemenetek
közti ellenállást a ventin. (Lehúzott csatlakozó mellett.)
Ha az impulzus kimenet és valamelyik táppont
(leginkább a test) között ohmos ellenállást mérsz, akkor
tacho generátor van a ventiben.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#7238) Daemon09


Daemon09
őstag

Sziasztok!
Van 2 db vezérléshibás 15"-os tft monitorom. Szeretnék még 2db-ot szerezni hozzá és a 4db-ot egymásmellé tenni burkolat nélkül és azokra kihuzni a képet.
Ezt meg lehet oldani valahogy, vagy csak tökéletenen müködő monitorokkal?

Remélem, érthetően irtam le, hogy mit is szeretnék.

(#7239) wnix válasza PHM (#7237) üzenetére


wnix
senior tag

Egy kicsit tovább jutottam a ventivel.

Az alaplap a venti áramot is méri (2db csatlakozónál), és ha ez túl alacsony, vagy túl magas, akkor hibát jelez. Ugyanígy a venti fordulatszámot is csak egy adott értékig fogadja el (200Hz-400Hz között)

Egy kicsit átalakítottam az áramkört (impulzusszám minimum magasabbra, a maximum kisebbre lett beállítva), és egy külön áramszabályozást is kapott.

Most egyenlőre úgy néz ki sikerült megoldanom, hogy venti nélküli legyen a szerver...

Eine Kuh macht muh und die Kühe machen Mühe :)

(#7240) z0d1AK


z0d1AK
veterán

valaki nem tud nekem segíteni abban, hogy találjak itt egy oan oldallapot,. ami jó cm690-hez?
nem muszáj, hogy azé legyen, csak menjen rá

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#7241) z0d1AK válasza z0d1AK (#7240) üzenetére


z0d1AK
veterán

valaki?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#7242) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

Hi!

Ilyen fehér gumiszerű valami kéne, ami az smd-ket fedi a bordán a mag körül:
[link]
(a képet Nyugdíjas albumjából loptam)

(#7243) Daemon09 válasza z0d1AK (#7241) üzenetére


Daemon09
őstag

Esetleg keresd meg Engusz kollégát, talán ő tud segiteni.

(#7244) Daemon09 válasza CounterBoci (#7242) üzenetére


Daemon09
őstag

Helló!
Nem jó a link.

[ Szerkesztve ]

(#7245) z0d1AK válasza Daemon09 (#7243) üzenetére


z0d1AK
veterán

köszi, máris folyamatban a megkeresés:D

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#7246) CounterBoci válasza Daemon09 (#7244) üzenetére


CounterBoci
senior tag

(#7247) z0d1AK válasza z0d1AK (#7245) üzenetére


z0d1AK
veterán

hát sajna ő sem igazán tudott segíteni:F

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#7248) jubilleum


jubilleum
senior tag

lenne egy elég bugyuta kérdésem, van olyan fénycső ami egyszerre vörös és UV is egyszerre?

(#7249) PHM válasza jubilleum (#7248) üzenetére


PHM
addikt

Igen.
A vörös fénycső, ha hiányzik a fénypor
az üveg felületének egy részén. :)
Viccet félretéve, ilyenről még nem hallottam.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#7250) Rockybro


Rockybro
tag

hali! a revoltec 3,5"-os ventiszabályzó kb hány mm-re jön ki a házból? csak azért kérdem, mert a házamnak (raidmax smilodon) van ajtaja, és nem tudom h befér-e alá

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.