Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3001) rlazol válasza Stylewars_kp (#2999) üzenetére


rlazol
addikt

ha kihúzott tápkábellel is ráz, akkor szerintem nem biztos, h a ház a ludas. Lehet, h a környékén a padlóban van vmi árammaradék, pl egy háztartási gép hibás földeléséből adódóan.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#3002) csigi válasza k.t.a. (#3000) üzenetére


csigi
addikt

Van egy +5Volt StandBy ág a tápokon, arról megy minden kikapcsolt állapotban.
Power lednek meg valószínű a tüskék mellett az alaplapon van ellenállása.

nofene

(#3003) k.t.a. válasza csigi (#3002) üzenetére


k.t.a.
senior tag

És azt nem tudod véletlenül, hogy hány led-et rakhatok a powerled tüskékre, mennyire terhelhető?

(#3004) kisninja válasza k.t.a. (#3003) üzenetére


kisninja
őstag

Az egy ledre van méretezve ráadásul zöldre. Volt/van kapcsolás itt a ph-n is hogy lehet sok ledet bekötni. :)

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#3005) k.t.a. válasza kisninja (#3004) üzenetére


k.t.a.
senior tag

Tudom hogyan lehet/kell többet (azért thx), de ha meg lehet úszni a dolgot, akkor fölöslegesen nem építek be dolgokat. Azért örültem volna a nagyobb terhelhetőségnek, mert akkor csak a ledeket kell párhuzamosan rákötni és nem kell ellenállás elé, így meg legfeljebb nem a powerled tüskékről, hanem egy molex csati megfelelő ágáról szedem a tápot hozzá, az úgyis akkor fog világítani, ha benyomtam a gépet.

(#3006) rii


rii
nagyúr

honan lehet az alábbi méretekben 2-3 mm-es lemezt vágatni, rendelni?

megkzelítő értétkek ...

60x5 cm
60x5 cm
60x5 cm

40x5 cm
40x5 cm

60x20 cm

60x40 cm
60x40 cm
60x40 cm

60x20 cm
60x20 cm

40x20 cm
40x20

20x2
20x2
20x2

25x2
25x2
25x2

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#3007) rlazol válasza rii (#3006) üzenetére


rlazol
addikt

fát vagy fémet?
fát pl az Obiban tuti, de ott szerintem fémet is lehet, de abban nem vagyok biztos.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#3008) fero02 válasza rii (#3006) üzenetére


fero02
veterán

Hy!

Sztem vmi fém-kereskedésben próbálkozz, de ha van vmi karosszérialakatos ismerősöd, ott sztem nyerőbb leszel. Vastelepen nem hiszem h ilyen kis darabok miatt megkezdenének 1 táblát, hulladék meg nem mindig van...

Vagy mindenféleképpen olyan helyen, ahol lemezzel dolgoznak: autószerelő, TMK, vagy vmi hasonló.

Nem tudom, h felétek van e Ferro Pont. Az szines-és fémker.

Üdv!

(#3009) fero02 válasza rlazol (#3007) üzenetére


fero02
veterán

Hy!

Fából lemez :F Ráadásul 2-3 mm vastag :F :F :F

Na mind1.

Üdv!

(#3010) rlazol válasza fero02 (#3009) üzenetére


rlazol
addikt

repülőmodellezésben elég mindennapos. 2-3 mm-es fenyő nagyobb gépek szilárdító elemeinek, balsa pedig borítónak és bordának is...

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#3011) fero02 válasza rlazol (#3010) üzenetére


fero02
veterán

Azt véletlen nem laminátusnak hívják?

(#3012) rlazol válasza fero02 (#3011) üzenetére


rlazol
addikt

lehet, nem tudom. Mi lemeznek hívtuk annó, amíg még modelleztem. Hogy mi a hivatalos neve? :F

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#3013) rii


rii
nagyúr

köszke a helpet ... most már van amire rá tudok keresni ...

nem írtam tényleg ... :B fémlapot szeretnék vágatni ...


Ha van valakinek megbízható ilyen ismerőse, aki örülne egy ilyen megrendelésnek is, valami fehérbajszos mosolygós bácsika :), ne titkolja el, szivesebben mennék oda, mint egy nagyobb céghez, hogy körberöhögtessem magam .... (eddig volt hogy négy embernek íram mailt-, ebből egy vissza is válaszolt, hogy nem vállalja ..... ))

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#3014) Batman2 válasza rii (#3006) üzenetére


Batman2
őstag

. . . Tényleg nem írtad, de pl. nekem a 2-3mm-ből és a lemez szóból kapásból fém lemez jutott az eszembe, ha fa lenne, az inkább deszka, vagy esetleg lap lenne szerintem.
Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#3015) Rez_Grof


Rez_Grof
őstag

Egy eleg komoly egyedi házikó:

[link] :D

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#3016) rii


rii
nagyúr

ha nem tanázolok embert lemezvágáshoz, akkor tud valaki majd tippet adni?

Vagy ha szépen vágja, ki is fizetem rendesbe .....

előre is tankeer

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#3017) fero02 válasza rii (#3016) üzenetére


fero02
veterán

Hol laksz?

(#3018) rii válasza fero02 (#3017) üzenetére


rii
nagyúr

BP
13 ker.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#3019) Shadows


Shadows
senior tag

Hali
van egy aero 4-es réz 478-as procihűtőm és szeretném beledezni csak nem tom hogy fogjak hozzá 2 vagy 3 darabot szeretnék beletenni csak nem tom milyen tápforrást adjak neki????

Kéne egy kis segítség

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#3020) Kicsirics77


Kicsirics77
veterán

hy all kéne kis segítség
szeretném a tápom kábeleit harisnyázni de nem igazán találtam megfelelő leírást ehez ha esetleg valaki megdobna 1 linkel vagy 1 fasza kis precíz leírással azt megköszönném :R

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#3021) ANT válasza Kicsirics77 (#3020) üzenetére


ANT
őstag

Úgy emlékszem, itt [link] van hozzá részletes leírás, csak meg kell keresni. (Én jelenleg melóhelyen nyomulok, illen oldalak nem jönnek be! :( )

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#3022) Kicsirics77 válasza ANT (#3021) üzenetére


Kicsirics77
veterán

ezt én is megtaláltam de csak az van rajta hogy hogyan húzd rá a harisnyát és ennyi
jelenleg melóhelyen nyomulok, illyen oldalak nem jönnek be nekem sem :W

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#3023) shteer válasza Kicsirics77 (#3022) üzenetére


shteer
titán

milyen egyéb részlet kell még tápharisnyázáshoz?

csatikat lekapod, harisnyát leszabod, felhúzod, zsugorcsővel lezárod a végeket, csatikat visszateszed

..szerintem jónak tűnik

(#3024) ANT válasza Kicsirics77 (#3022) üzenetére


ANT
őstag

Na, én erre gondoltam. [link] Sztem ennél részletesebb leírást nem fogsz találni! :DD

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#3025) Bali1991


Bali1991
tag

Hellotok! Én a gépem aljára szeretnék ledeket rakni mármint, hogyaz asztalra világitson. Szerintetek hány db led kellene és milyen előtétellenállás? Vagy elég ha csak 5V-ra kötöm őket? Sorba kössem vagy párhuzamosan? Thx :R

(#3026) Zaparozset


Zaparozset
tag

Hi!

Következő a problémám!
Adott két szoba közötte beton fal (jó kis panel 6cm vastag), továbbá adott egy gép A szobában és át szeretnék vezetni egy vga kábelt B szobába a falon keresztül. Az lenne az utolsó megoldás hogy vga kábelfej nagyságú lyukat ütök a falba.
Kérdésem a kábelre vonatkozik! Sima d-sub kábelről van szó és azt tenném vele, hogy elvágom majd összeforrasztom miután áthúztam a falon. B szobában lévő monitor csak filmnézésre, tv-re lenne használva. Sokat ront a minőségen ha szét nyesem a kábelt? Esteleg más ötlet, hogy hogyan vihetném végbe ezt a dolgot minnél olcsóbban és minnél kevesebb barmolással!

Thx!

Sz.F.P.

(#3027) #96302336 válasza Zaparozset (#3026) üzenetére


#96302336
törölt tag

Ha van a videókártyán svideo kimenet, akkor inkább azzal csináld, mert egyszerübb.
A TV-n ezek szerint van VGA csatlakozó?
Elvághatod, és utánna összeforraszthatod, de lehetségas, hogy szellemképes lesz a képed.

(#3028) lazydog válasza Bali1991 (#3025) üzenetére


lazydog
addikt

Olyan 6-12 db között, ízlés szerint, vegyes kapcsolásban.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#3029) GG888


GG888
senior tag

valaki meg tudná mondani, hogy hol tudok pesten jó érős fényű ledekhez? Csak piros kéne. DSP SYSTEM-hez bementem ma, a Nagydiófa utcába, de azt mondták, hogy a websopból rendeljem meg XDDD

ez azt jelentené, hogy ~300 Ft-nyi ledért fizessek pluszba 1300 ft-nyi postaköltséget.
valaki plz segítsen...

pcmodding.hu | PC MODDING | Minden, ami modding, verhetetlen árak.

(#3030) And válasza GG888 (#3029) üzenetére


And
veterán

A ''szokásos'' helyeken: Lomex, Elektrokontha, végső esetben Conr@d.
(www.~.hu)

(#3031) didyman válasza Bali1991 (#3025) üzenetére


didyman
őstag

Egy LED színétől függően 1,3-1,8V között fog enni, tehát 5V-ra ennek megfelelően köss sorba. Előtétellenállás: Ha a feszeket összeadod, a kerek 5V-hoz szükséges ellenállás a maradék osztva 10mA áramerősségel érték lesz. Ellenállás mindenképpen kell, mert a változó 5V-os fesz pillanatnyi étéke akár háomszoros áramot is jelent, nem is beszéléve a LED-ek szórásáról.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#3032) Zaparozset válasza #96302336 (#3027) üzenetére


Zaparozset
tag

Ez azért nem jó mert a B szobában egy számítógépes lcd monitor (d-sub és dvi csatival) van és nem tv! Bocsi ha nem volt egyértelmű hogy milyen eszköz is van a szobában!
Viszont a jó hír az hogy szereztem ingyen dvi kábelt és azzal majd kipróbálom úgyhogy kár nem fog érni!
Majd beszámolok az fejleményekről de azért köszi a tanácsot!

Sz.F.P.

(#3033) Winner_hun válasza didyman (#3031) üzenetére


Winner_hun
félisten

Biztos, hogy ilyen kicsi intervallumban fognak enni?:F [link]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3034) lazydog válasza Winner_hun (#3033) üzenetére


lazydog
addikt

Ami a feszültséget illeti, igen.
Ezért kell a megfelelő értékű előtétellenállás. Neked nem a feszültséget kell beállítanod a megfelelő értékre, hanem az áramerősséget, vagyis átlagos esetben a 20 mA-t.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#3035) Dedora válasza rii (#3006) üzenetére


Dedora
csendes tag

Hello!

Tudok segíteni lemez ügyben!
Mondj pontos méreteket, és anyagminőséget! Mondok árakat.


Üdv:
DeD

(#3036) Winner_hun válasza lazydog (#3034) üzenetére


Winner_hun
félisten

de pl fehér: 2,8-3,25V
a volt meg a feszültség:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3037) lazydog válasza Winner_hun (#3036) üzenetére


lazydog
addikt

Ez azt jelenti, hogy legalább ekkora feszültségre kell kapcsolnod a fehér LED-et, egy ellenállást sorbakapcsolva vele.
Ez egyben azt is jelenti, hogy 5V feszültség, csak egy darab LED-hez elegendő. Ha mondjuk 12V a feszültség, akkor már négy darabot is köthetsz belőlük sorba. Ugyanakkor köthetsz a 12V-ra egyetlen LED-et is, csak úgy kell megválasztani az ellenállás értékét, hogy 20 mA áramnál ne legyen több az áramkörben.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#3038) Winner_hun válasza lazydog (#3037) üzenetére


Winner_hun
félisten

Értem, hogy mit mondasz, igazad is van, de lehet félreértetted, hogy mire mondtam. Erre próbáltam meg reagálni:

Egy LED színétől függően 1,3-1,8V között fog enni

Na ugye ez nem igaz.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3039) FPéter válasza Zaparozset (#3032) üzenetére


FPéter
aktív tag

Nagyon lerontja a minőséget, ha a d-su3b kábelt elkezded forrasztani, nekem egyszerűen lehetetlen feladatnak tűnt visszacsinálni, pedig sok gányoláson vagyok túl!

(#3040) lazydog válasza Winner_hun (#3038) üzenetére


lazydog
addikt

Ez tényleg nem igaz, még képletesen sem. A LED által felvett teljesítményről lehetne ezt írni.
Mindkettőnknek igaza van.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#3041) rii válasza Dedora (#3035) üzenetére


rii
nagyúr

OK :) zsíír .... köszi.

a héten mondok méreteket.

Anyagmisőbség alatt mit kell érteni?
Vagyis mik a lehetőségek?
Abszolút nem vagyok otthon ebben a témában ... (-: /-:

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#3042) pöttty


pöttty
tag

Sziasztok.
Lenne pár kérdésem, remélem tudtok segíteni!
A gépemben van 4 db 8 cm-es venti és fog kapni a cpu hűtő 2 db 12 cm-est. A gondom az, hogy szeretném mindegyiknek látni a fordulatszámát és szabályozni is őket potméterrel.
A kialakítás az lenne, hogy párosával lennének összekötve és szabályozva. 2db - 2db 8-as, és a 2db 12-es együtt.
Na most a gondom az, hogy rá lehet -e kötni 2 db ventit egy 3 tűs alaplapi csatlakozóra? Menyire terhelhetőek az alaplapi csatik? A másik, hogy milyen potmétert javasoltok (sac per kb. x ohm, x W-os?)
Illetve akkor már az is érdekelne, hogy a 4 tűs tápkábelre hány eszközt lehet kötni, vagyis ennek mennyi a terhelhetősége?

Nem vagyok biztos a dolgoztam, lehet volt láma kérdés is köztük, sorry. Próbálkozom egy két dologgal, de ebben a témában teljesen amatőr vagyok.

mod: helyesírás

[Szerkesztve]

(#3043) CPT.Pirk válasza pöttty (#3042) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ha esetleg nem akarsz ennyire bonyolult dolgot, akkor építhetsz autómata szabályzót egy mosfet, egy poti, meg egy ntk ellenállás felhasználásával.

Ha érdekel, adok kapcsirajzot, áramkör öszköltsége kb. 1000Ft alatt van.

Többieknek: Valaki vágja innen a Flash-konvertert?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#3044) pöttty válasza CPT.Pirk (#3043) üzenetére


pöttty
tag

Igen gondolkoztam azon is. Viszont nem tudom, mi alapján ''automata''. Hőmérsékletet mér? Ha igen hova érdemes a hőérzékelőt berakni a házba, ami kb. követi a gép teljesítményét.
A másik, hogy szeretem kézben tartani a dolgokat, így a manuális csavargatást is. Ezért örülnék ha választ kapnék a kérdéseimre. Azért megköszönöm, ha átküldöd a kapcsolási rajzot. :)

(#3045) lazydog válasza pöttty (#3042) üzenetére


lazydog
addikt

Vehetsz erre a célra készült gyári Fan Controllert, cirka 5000 Ft-tól.
Az igényeid szerinti szabályozó házilagos megépítése gyakorlatot, szakértelmet igényel. Mindezek megléte esetén is az építés költsége bőven meghaladja a kereskedelemben kaphatóét.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#3046) CPT.Pirk válasza pöttty (#3044) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hőmérséklet mérést ellenállás mérésre vezeti vissza a kapcsolás, az ntk ellenállás és a pótméter alkot egy feszültségosztót. Itt a rajz:

[kép]

Az ntk ellenállást már ha csak egy légtérbe teszed a melegedő alkatrésszel, akkoris mér, de pl a házventik működtetéséhez a legjobb hely, ha procin lévő borda lamellái közé beteszed (nem kell a maghoz közel tenni), a pótméterrel beállítod idle használat melett hogy éppen pörögjenek a ventik, és már kész is. ha a proc elkezd hőt termelni, a fordulatszám is nő, mivel az áramkör arra törekedik, hogy visszaáljon az előző állapot, ahogy hül vissza, folyamatossan csökken a fordulatszám, egészen addig, amíg visszahül a kezdeti értékre.

A képen látható mosfetet nem találtam boltban, itt IRFZ44N -t tudtak adni, az tökéletes volt.


mod: ehhh, ez a kép beraká egy szenvedés, ha nem látszana: [link]

[Szerkesztve]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#3047) MaddeNNNN


MaddeNNNN
őstag

Üdv!
A házam elejében található egy kis LED(hogy hány volt meg amper ilyeneket ne kérdezzetek :DDD ). Na a lényeg, hogy kialudt, és nem tudom honnan lehetne újat szerezni, szétkepatam az elejét, és nem csak a LED-et kell kicserélni, hanem az egészet a vezetékkel meg a csatlakozóval.
Ötleteket, válaszokat előre is köszönöm :R

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#3048) Dedora válasza rii (#3041) üzenetére


Dedora
csendes tag

Hi!

Az anyagminőséget a kutya közönséges szénacél (szarvas) tól kezdve a különböző ötvözeteken át a rozsdanentes anyagig értem. Attól függ mire akarod használni, hogyan akarod a továbbiakban megmunkálni.

Ded

(#3049) pöttty válasza lazydog (#3045) üzenetére


pöttty
tag

Persze tisztában vagyok vele. Egyébbként egy 4 csatornásra nem igazán tudok rádugni 6 ventit. Plus okok ami ellene szólnak:
- drága
- szeretném megoldani, mert az a sajátom lenne

(#3050) pöttty válasza CPT.Pirk (#3046) üzenetére


pöttty
tag

Nagyon szépen köszönöm.
Még annyit kérdeznék ha tudja valaki, hogy két ventit rá lehet dugni ideálisan (nem ég le az alaplap és a ventik is szépen működnek) párhuzamosan az alaplapi 3 tűs csatira? Ez lenne a legfontosabb kérdésem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.