Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8101) And válasza Laci4 (#8100) üzenetére


And
veterán

Igen, jól érted a probléma lényegét. Igazából a nagyon alacsony vezérlő- (Ugs-) feszültségű működéssel van a gond: pl. az IRFR5305-ös -4V-os nyítófeszültségnél még csak 1A-nél kisebb draináramot képes vezetni (kisebb nyitófeszültségről még csak adat sincs, a karakterisztika ott kezdődik), az AP3310GH pedig már -2V-os vezérlésnél 2A-t tud vezetni, -4V-nál pedig akár >18A-t (impulzusüzemben, hisz a maximális folyamatos drain-árama ennél kisebb, csak max. 10A). Kis terhelésnél egy bizonyos vezérlőfesz-szintig ennek nincs jelentősége, bár az alacsonyabb nyitófeszültség egyik mellékes következménye, hogy a 'bekapcsolt' fet csatornaellenállása nem elég alacsony, ezért azonos terhelésnél jobban disszipál, mintha megkapná a 'normális' Ugs-t. A legfontosabb paramétert, vagyis ezt a vezérlést pedig nem ismerjük, de akár ki is mérhető (impulzusos vezérlésnél pl. oszcilloszkóppal).
A vezérlőáram ettől nem lesz nagyobb, hiszen a mosfetek alapvetően feszültségvezérelt eszközök, baromi nagy gate-ellenállással. DC-n a vezérlőáram egy ilyen szigetelt vezérlőelektródájú eszköznél legfeljebb nA-es nagyságrendű. Nagyobb frekvenciás (>10..100kHz) működésnél jön a képbe az, hogy a gate-elekróda egy kapacitás fegyverzete, amelyre a ki- és bekapcsolás során adott nagyságú töltést kell felvinni ill. kisütni, ez pedig akár jelentős értékű vezérlőáram biztosítását (megfelelő áramú meghajtást) igényli.

(#8102) Rive válasza And (#8101) üzenetére


Rive
veterán

Legegyszerűbben úgy lehet megkerülni a problémát, ha az ember bebattyog egy bontóba és vesz egy alaplapnyi pótalkatrészt öccázé'. pl. Hegedüs Gyula utca.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#8103) Laci4 válasza Rive (#8102) üzenetére


Laci4
senior tag

Igen,én is gondoltam arra, hogy kellene egy rossz alaplapot keresenem.. az ötlet nem rossz. Konkrétan ez hol is van? Esetleg weblap?

And:
Akkor jól rémlet, hogy a feteknél gyakorlatilag nagyon kicsi a vezérlő áram..
Viszont az vajon jó lehet, ha egy digi műszerrel pc negatívhoz képest rámérek a fet G-ra?
Vagy inkább GS között kellene mérni egyet?
Mivel feszt mérek, csak nem csinál galibát..

(#8104) And válasza Rive (#8102) üzenetére


And
veterán

Ez igaz. De nem mindenki pesti v. bontó közelépen lakó (mondjuk a kolléga pont igen ;)), és azt mi garantálja, hogy épp egy olyan tulajdonságú fetet kap? Ha ugyanolyan alaplap, akkor talán, de ha nagyon nem kifutott széria.. Te egyébként tudomásom szerint javítasz is, így jó eséllyel meg tudod mondani, hogy gond-e, ha nem logic level mosfetet tesz oda, ami p-csatornásból, D-PAK tokban úgylátszik nem olyan gyakori szerzet.
#8103: Ha impulzusüzemű (PWM-) meghajtást kap az a mosfet, akkor egy szimpla multiméterrel nem mész sokra, legfeljebb ha pont úgy méred, hogy az eszköz 100%-os nyitásra van vezérelve.

[ Szerkesztve ]

(#8105) Laci4 válasza And (#8104) üzenetére


Laci4
senior tag

Ez ciki.. 100%-osan biztos nincs, mert a ventik +csatiján valami 7.xx voltot mértem.. és nem is mennek 100%-on.
Viszont valamennyire nyitva van akkor a fet.. vagy úgy sűlt meg, hogy ennyit átenged? :U
Ha ráteszek mégegy ventit, akkor lejebbmegy a fordulatuk...

(#8106) And válasza Laci4 (#8105) üzenetére


And
veterán

A nagyobb teljesítményű növekményes mosfetek előszeretettel halnak meg úgy, hogy 'bekapcsolva' maradnak, vagyis a drain-source elektródáik között rövidzár mérhető, az alaplap kikapcsolt állapotában is. Hát, minden nem lehet tökéletes ;).

(#8107) Laci4 válasza And (#8106) üzenetére


Laci4
senior tag

:D Nah erre legalább nyugodtan rámérhetek OFF állapotban :D
MOst viszont dupla vagy semmi.. mehetek melózni éjelre, közben jött a telcsi, hogy hugit akit bevittem hajnalban a kórházba megműtik vakbéllel...
Úgyhogy Offline ON
Köszi a segítségeket,és azért ha még van bárkinek ötelte jöhet! :R

(#8108) Rive válasza And (#8104) üzenetére


Rive
veterán

azt mi garantálja, hogy épp egy olyan tulajdonságú fetet kap?
Az alaplapgyártók végtelen fantáziátlansága :DDD

Már nem javítok. Amúgy sose tököltem azzal, hogy adatlap alapján kotorásszak, mindig volt cirka 40-50 dög alaplap forgóban, nomeg az érdekesebb feteket mind leszedegettem.

Ha nem borult volna le a polcom a falról - a kamrában most derékig ér az ömlesztett kupi - akkor jó eséllyel keresnék ugyanolyat öt perc alatt. De leborult, OBI konzol suck.

A HGY utcában - nem tudom a házszámot, honlapjuk nincs - mindig van eladóban cirka két zsák dög lap, és nem a legújabbakból.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#8109) Laci4 válasza Rive (#8108) üzenetére


Laci4
senior tag

A HGY gondolom a 13.ban... a nyugati,vagy a lehel felé van közelebb?
Kimondottan valami pc bontó?

(#8110) Rive válasza Laci4 (#8109) üzenetére


Rive
veterán

Lehel, PC-bontó :K

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#8111) Cthulhu Dawn


Cthulhu Dawn
őstag

Hello!
Mivel ez tűnik a megfelelő topiknak és a kérdésről külön totyik nincs ezért itt kérdezek. Tervezem, hogy nikkeleztetném a chipsethűtőmet, hogy jobban menjen az összes többi hűtőhöz, meg úgy az összkép is szebb legyen. A kérdésem pedig az lenne, hogy konkrétan ismertek e Budapesten olyan helyet ahol ezt biztosan megcsinálják?

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#8112) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

Van egy Cooler Master 590-es házam. Holnap kifogom vágni a hátsó méhrácsot (már megvettem a dekopír fűrészt és a vas fűrészt bele), de elgondolkoztam azon, hogy mi lenne ha, a fenti rácsokat is kivágnám? Milyen előny és milyen hátránya lenne a háznak. (felül két 140mm-es rács van)

(#8113) forceberg válasza And (#8101) üzenetére


forceberg
veterán

Ez esetleg jó lehet:
[link]
RET katalógusban (is) van.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#8114) Kombat


Kombat
őstag

Nem biztos, hogy jó topik, de hátha tud valaki segíteni....

Forrasztó pákát/állomást szeretnék venni.
A kérdésem az lenne, hogy mekkora teljesítményűt érdemes venni?
Hobbi célra lenne, de nem szeretnék valami nagyon gagyit venni.

(#8115) PHM válasza Kombat (#8114) üzenetére


PHM
addikt

35-50 W-os megfelelő. A Wellerem 50 W-os, mindenre elég.
Nem árt, ha hőfok szabályzós, azzal szebben lehet dolgozni.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#8116) Kombat válasza PHM (#8115) üzenetére


Kombat
őstag

Köszi!

(#8117) Cthulhu Dawn válasza Cthulhu Dawn (#8111) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Erre valaki? :)

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#8118) TomiLi válasza Cthulhu Dawn (#8117) üzenetére


TomiLi
addikt

Szia!

Én hirtelenjében ezt találtam, de tapasztalatom nincs a céggel kapcsolatban....

Más:
Én is segítséget szeretnék kérni: Murderboxos "kollégák" (na ez erős volt!) A dvd írót nagyon ügyesen lefóliázták... Én ezt leszeretném utánozni....
Valaki csinált már ilyet, vagy jártas a fóliázás terén? Matt feketére szeretném én is, de hol lehet ilyet kapni emberei áron? Ezek öntapadósa??? Hogy kell felrakni????

Köszönöm!!!

Bogyorisz

(#8119) Laci4 válasza forceberg (#8113) üzenetére


Laci4
senior tag

Köszi szépen!

Úgy néz ki, egy nagyon segítőkész fórumtársnak hála (Viktoár), lesz pontosan ilyen tipusom.
Kivágta a rossz alaplapjából,és feladta postán ;)

Ha mégse lenne jó, majd megnézem.. Köszi

(#8120) Digitalis


Digitalis
senior tag

Alaplapi fan- (3) pin aljzatot hány mA-lehet megterhelni max? Van egy korrekt panaflo szenzoros szerver ventim, ami 0.45mA, rá lehet-e terhelni egy mezei deszkára?

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#8121) aero. válasza Digitalis (#8120) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

az alaplap kézikönyvében általában megszokták említeni, ha régebbi akkor mondjuk lehet hogy nem, de szerintem elbírja.

(#8122) Digitalis válasza aero. (#8121) üzenetére


Digitalis
senior tag

Köszi. Megnézem, de emlékeim szerint alaplapi pin max terhelésre nincs utalás a leírásban. Alaplap új, gigabyte MA790XT UD4P.

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#8123) csimav


csimav
senior tag

Csáó!
Mi lesz akkor, ha egy 3 tűs csatira rádugok egy 4 tűs ventit?

:R

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#8124) harry


harry
veterán

Szerettem volna építeni egy infra vevőt, a leírásban tsop1738 vevő szerepelt, amit már nem kaptam, csak 4838-at. Előbbi lábkiosztása, domború felülettel felfelé: [link]: "- + DATA", a tsop4838 dokumentációja pdig itt szerepel: [link], ahol szintén ilyen sorrendben, balról jobbra 1, 2, 3 lábak vannak, és a doksiban ezt látom:
Supply Voltage (Pin 3) VS - 0.3 to + 6.0 V
Supply Current (Pin 3) IS 5 mA
Output Voltage (Pin 1) VO - 0.3 to + 6.0 V
Output Current (Pin 1) IO 5 mA

Tehát akkor leegyszerűsítve, itt a kiosztás úgy alakul, hogy "- data +" ?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#8125) And válasza harry (#8124) üzenetére


And
veterán

Nem, az adatlap és az első oldalon lévő blokkvázlat alapján (fényérzékeny felülettel felfelé, lábak lefelé, ahogy a képen is van):
1. Out (data),
2. GND (-),
3. Vs (+).

(#8126) syC


syC
addikt

Sziasztok!

Egy butuska kérdésem lenne. Mielőtt hülyeséget csinálnék, inkább megkérdezem: Van egy 6pines pci-e moduláris tápkábelem és egy tápom, ami szintén moduláris. A tápon vannak 6-pin-es helyek, de azokat molex-re illetve satára találták ki. Rádughatom-e a 6pin-es satás/molexes dugóra a 6-pines pci-e kábelt, illetve működni is fog? :U

(#8127) harry válasza And (#8125) üzenetére


harry
veterán

Köszönöm :R Irány forrasztani...

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#8128) 14adam válasza syC (#8126) üzenetére


14adam
addikt

Hát attól is függ,hogy a tápba a moduláris rész hogyan van kötve,mert nemmidegy,hogy hol a föld meg a 12v...

(#8129) syC válasza 14adam (#8128) üzenetére


syC
addikt

Szóval ha megnézem mi hogyan megy és átdugdosom a kábelbe, hogy a passzoljanak a dolgok, akkor elvileg működhet, nemde?

(#8130) harry válasza harry (#8127) üzenetére


harry
veterán

És igen, így már megy :K

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#8131) TomiLi válasza syC (#8126) üzenetére


TomiLi
addikt

Szia !

Szerintem tápos topikban érdeklődj, mert lehet, hogy nem mindegy, hogy az az adott ág mekkora terhelésre van kalibrálva. Úgy értem egy sata, molex kiosztásnak nem kell akkora áram, mint egy VGA-nak... De nem értek hozzá a táposok pengék.... Tőlük szakszerű választ fogsz kapni! :K

Erre valakinek nincs ötlete? Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Bogyorisz

(#8132) syC


syC
addikt

6pin sata:

1. sárga +12v
2. fekete - com
3. piros +5v
4. fekete - com
5. narancs +3.3v
6. üres

[link] [link]

(#8133) syC válasza syC (#8132) üzenetére


syC
addikt

A standard 6-pines pci-e dugasz meg úgy néz ki ahogy a felső 3 ág 12V_os az alsó 3 meg földelés. Most akkor lehetséges?

(#8134) 14adam válasza TomiLi (#8131) üzenetére


14adam
addikt

És ha pl egy vidokari molex-->6pin vagy 8 pin-es átalakítóval kapja az áramot,az is ugyan olyan

syC:igen,ha jól cserélgeted a vezetékeket akkor szerintem mennie kell elvileg :U (én nemnagyon kisérletezgetnék.Inkább átalakítóznék...)
egy kis segítség

[ Szerkesztve ]

(#8135) TomiLi válasza 14adam (#8134) üzenetére


TomiLi
addikt

Igazad van, nem szóltam! Már mikor elküldtem az üzenetet és utána nézegettem itt az asztalomon azt a bizonyos molexből 6pin átalakítót, akkor gondolkoztam el én is, hogy teljesen felesleges volt az okoskodásom :F

túl sokat jártam mostanában a tápos topikban, a sokk watt, meg amper meg mi egy más az agyamra ment :DD

[ Szerkesztve ]

Bogyorisz

(#8136) syC válasza 14adam (#8134) üzenetére


syC
addikt

Jó ez a kép, csak hogy kell nézni? :)

(#8137) TazLeacher válasza 14adam (#8134) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Ajánlom figyelmetekbe a kis "hírdetés" szövegét oldalt a színes pöttyökkel.

(#8138) Kombat válasza csimav (#8123) üzenetére


Kombat
őstag

Működni fog, csak ugye nem lesz pwm szabályzás.

(#8139) Kombat válasza TomiLi (#8131) üzenetére


Kombat
őstag

Öntapadós fólia bármelyik barkácsáruházban kapható, bár erre a célra valami nyúlékony lenne a megfelelő...

(#8140) Kombat válasza syC (#8136) üzenetére


Kombat
őstag

Szerintem elég egyértelmű a lecsapott sarkok miatt...
Keresztkérdés: Miért nem a táp PCI csatlakozására rakod a kábelt?

(#8141) syC válasza Kombat (#8140) üzenetére


syC
addikt

Hajjaj, azthiszem találtál nálam egy jókora fekete flekket :D Ezt kicsit bővebben kifejtenéd?

Keresztválasz: Azért mert azok már mind foglaltak :)

[ Szerkesztve ]

(#8142) Kombat válasza syC (#8141) üzenetére


Kombat
őstag

3 VGA lesz?

Ha megnézed a képet, a 4-es és a 6-os pineknél lévő sarkok le vannak csapva. Ezek az igazi csatinál is le vannak csapva, tehát szerintem így már tényleg nem lehet eltéveszteni..

Egyébként most nézegetem a tápról linkelt képet és sajnos azt kell mondjam, hogy csak úgy oldható meg, ha a sata+ide vazeték csatiját összekombinálod a 6 pines pci vezetékeivel, mert egyébként még csak össze sem bírod majd dugni.

[ Szerkesztve ]

(#8143) stikyo válasza TomiLi (#8094) üzenetére


stikyo
tag

Köszi! Ezt én is olvastam, de számomra nem tartalmaznak releványs információt. Esetleg egy olajkereskedővel megnézetem, hátha tud segíteni, talán érti, hogy mi mit jelent, és ez alapján tud ajánlani hasonlót!

stork13, jaja1981: Köszönöm! Utánanézek ezeknek is! Szerintem belopódzok az újszülött osztályra, és csenek egy keveset :DD

Aktuális modding: www.minimod.posterous.com

(#8144) syC válasza Kombat (#8142) üzenetére


syC
addikt

2, de nagy étvággyal.

Ezen a képen az látszik, hogy hogyan néz ki egy pci-e 6pines kábel? Mert ha igen, akkor nyert ügyem lenne, ugyanis az általam linkelt sata majdnem ugyan ilyen felépítésű, kivéve azt hogy a 4-6 fel kell cserélni. :F

(#8145) Kombat válasza syC (#8144) üzenetére


Kombat
őstag

Igen!

Nem csak a kábelekkel van a probléma, hanem magával a műanyag csatival is. Ezen a képen ugyan kis körök jelzik a pinek helyét, a valóságban viszont négyzetek illetve, csapott sarkú négyzetek váltakoznak és úgy vannak megoldva, hogy ne lehessen össze-vissza dugdosgatni őket, csak a megfelelő helyre.

(#8146) syC válasza Kombat (#8145) üzenetére


syC
addikt

Van fölösleges 6-os pci-e foglalatom. Átdugom, átcserélem és elvileg menni fog? :U

(#8147) Kombat válasza syC (#8146) üzenetére


Kombat
őstag

Igazából egy fölösleges sata+ide csati kellene, ami a tápba csatlakozik, de igen, elvileg menne!

(#8148) syC válasza Kombat (#8147) üzenetére


syC
addikt

(#8149) Kombat válasza syC (#8148) üzenetére


Kombat
őstag

Ebből kiszeded a vezetékeket, belerakod szépen sorban a pci-e vezetékeket és megnézed, hogy jó-e!

(#8150) syC válasza Kombat (#8149) üzenetére


syC
addikt

És ha nemjó, nem fog elszállni a vgám? :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.