Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11001) Viktoár válasza hypno skate (#10983) üzenetére


Viktoár
addikt

A proci hőmérséklete nem zavart annyira mint a vga-é.Most nyitott házban 60fok körüli volt amikor hajtottam.Erre nyáron rájön a +10fok meg a burkolat is és máris 70+-nál járunk.Nyílván bírja a kártya de a 70+fokos borda szépen lassan felfűti az egész belsőt.Ettől minden hardver melegebb lesz és ezt nem szeretném.

Egyébként sikerült elfogadható zajszintre leredukálni a gépet,úgyhogy egyelőre így marad. :R

Üdv:Viktor

(#11002) moha21 válasza fenergie84 (#10993) üzenetére


moha21
addikt

Nekem is IBM házam van az is 18 kg. A CPU nyáron is 32 C.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#11003) hypno skate válasza Viktoár (#11001) üzenetére


hypno skate
senior tag

Akkor már csak az hibádzik, hogy oszd meg velünk, hogy csináltad. Ha már ennyit agyaltunk veled. :D

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#11004) Viktoár válasza hypno skate (#11003) üzenetére


Viktoár
addikt

Az összes venti (2db 8cm-es Coolink és 1db 12cm-es gelid silent) kapott a noctua ventikhez járó L.N.A. és U.L.N.A. adapterből.Így folyamatosan alacsony fordulatszámmal pörögnek,nem kell állítgatni.
A 12cm-es van a procihűtőn és a bordán keresztül szívja a levgőt,amit kifúj a ház tetején kialakított szellőzőn.Így valamiért halkabb mintha fordítva lenne a venti. :U

Az egyik 8cm-es a vinyó alatt kergeti a levegőt,ez a coolink silent savior hdd hűtő.

A másik 8cm-est pedig ráerősítettem a vga bordájára,így nem közvetlenül szívja a levegőt az oldalszellőzőn keresztül.Nincs is hangja a levegő beáramlásának. :)) Igaz hogy kevesebbet szív be de azt mind egyből a bordára fújja.

Így most a tűréshatáromon belül van a zajszint de a 12cm-es venti által okozott kis "susogás" elnémításán még agyalok. :K

Üdv:Viktor

(#11005) hypno skate válasza Viktoár (#11004) üzenetére


hypno skate
senior tag

Király!

Tudsz Te!

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#11006) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Asus notebook töltő csatiját kellene megforrasztanom, a bekötésben kellene egy kis help:

Ez a törött csati, amiről lehámoztam a burkolatot:

Ez pedig az új csati:

(#11007) haromegesz14


haromegesz14
aktív tag

Üdv!

Hang érzékeny/aktív Revoltec fénycsöveket lehet még kapni valamelyik webáruházban? Pár város infó szaküzletét már bejártam, de sehol semmi, még csak rendelni se tudnak.

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#11008) dudika10 válasza [CS]Blade2 (#11006) üzenetére


dudika10
veterán

A kis fülbe megy a fehér a nagy fülbe megy a fehér körül lévő rész amit össze kell sodornod.
De ha van egy multimétered ezt magad is meg tudod nézni. Sima ellenállásmérés. ;)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#11009) Wind-Storm válasza dudika10 (#11008) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Vagy szakadásmérő, mert az még sípol is :D

(#11010) [CS]Blade2 válasza dudika10 (#11008) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Nincs egyik sem, ezért is kérdeztem. :)
Egyébként ez 100% ? Ha mégis fordítva van, akkor az árthat a notinak, vagy csak egyszerűen nem fog tölteni?

(#11011) dudika10 válasza [CS]Blade2 (#11010) üzenetére


dudika10
veterán

Eddig az összes csatlakozónál így működött ami a kezeim közt volt, egészen meg lennék lepve, ha nem így lenne. :)
Rakd egy 9V-os elemre úgy hogy szikrázzon (a nagy fület és a külső részt). Ha szikrázik akkor egymáshoz tartoznak. :K
Most más ötlet nem jut eszembe amihez ennél kevesebb dolog kell.
Esetleg öngyújtóval melegítsd a nagy fület és ha erőseb/gyorsan melegszik a külső rész akkor egymáshoz tartoznak. :D

Pákája mindenkinek van otthon, de egy 1000 forintos alap multiméter már nem? :)

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#11012) Wind-Storm válasza dudika10 (#11011) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Akkor már inkább kössön egy kis izzót a csatlakozón keresztül az áramkörbe mint pirózzon ami nem ad 100%-os bizonyosságot :D

(#11013) dudika10 válasza Wind-Storm (#11012) üzenetére


dudika10
veterán

És gondolod, hogy van neki izzója úgy, hogy nincs multimétere? :D
Nekem se lenne így hirtelen izzóm, pedig elég sokat foglalkozom ilyesmikkel. :P

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#11014) [CS]Blade2 válasza dudika10 (#11011) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Jó lesz, szerintem, mert szétkaptam a törött csatit, és nagyon úgy néz ki, hogy a fehér szigetelt vezeték volt a belső része, ami az új csatinál a kis fül.

(#11015) Wind-Storm válasza dudika10 (#11013) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Akkor bármilyen kis áramú könnyen beapplikálható elektromos cucc ami a kezébe akad és valami két drótféleség vagyis inkább ami vezeti az áramot aztán kész :D

(#11016) Petzval válasza [CS]Blade2 (#11010) üzenetére


Petzval
senior tag

Döntően a + pólus van a középérintkezőre kötve.Nagyon ritkán előfordul fordítva is.

(#11017) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Jó lett. Kipróbáltam, és kiírta, hogy csatlakoztatva, töltődik.

thx a helpet.

(#11018) Wind-Storm válasza [CS]Blade2 (#11017) üzenetére


Wind-Storm
őstag

és mi van ha fordítva....? :DDD

(#11019) Szipi


Szipi
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy a számítógépes tápokban a +12V és +5V-hoz tartozó test az külön van vagy esetleg közös? Azért kérdezem mert van egy Sharkoon Sata QuickPort Duom aminek tönkrement az adaptere és gondoltam a gép tápjáról( FSP300-60GHS) üzemeltetném tovább.
Mivel csak 3 vezeték jön ki a 6 tűs Din csatlakozóból(sárga, piros, fekete) ezért nemtudom hogy a molex dugó 2 fekete vezetékéből vajon melyik kell rákötnöm? :F

Üdv.
Szipi

(#11020) Wind-Storm válasza Szipi (#11019) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Közös, bármelyiket rákötheted...

[ Szerkesztve ]

(#11021) Szipi válasza Wind-Storm (#11020) üzenetére


Szipi
aktív tag

Köszi szépen!
Már működik is, bár keresztbe kellett kötni a sárgát és a feketét, még jó hogy rámértem. :)

(#11022) Wind-Storm válasza Szipi (#11021) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Szerencséd volt :D

(#11023) HeavyToys


HeavyToys
senior tag

Sziasztok!

Hozzájutottam egy Aerocool QS-202-es házhoz. Nagyon tetszik és elégedett vagyok vele, egyetlen gondom, hogy nincs előlapi USB3 kivezetés. Mivel a hordozható winyóm és 2 usb stickem is kihasználja az új szabvány adta lehetőségeket, ezért szeretnék rajta változtatni.

A kérdésem az lenne, hogy megoldható-e, hogy a ház elejére-tetejére kivezetett 2db usb 2.0-ás csatlakozót kicseréljem valahogy usb 3.0-ásra? ( Egy kép a házról, hogy lássátok hol található)

Köszönöm előre is a segítséget!

(#11024) fenergie84 válasza HeavyToys (#11023) üzenetére


fenergie84
addikt

ezzel pl.: [link]
csak kicsit drága lesz...

[ Szerkesztve ]

(#11025) HeavyToys válasza fenergie84 (#11024) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Olyanra gondoltam, hogy nincs esetleg ez a gép belsejében lévő kábel, amit alaplapra lehet csatlakoztatni, kiszedném a gyári usb csatikat és a helyére beraknám a 3.0-ásat. Mármint így a komplett kábelt-csatlakozóval együtt.

Vagy ez hülyeség?

(#11026) fenergie84 válasza HeavyToys (#11025) üzenetére


fenergie84
addikt

nem lenne hülyeség, mert én is ezen gondolkoztam, de sajnos az USB3-as alaplapi csatlakozó miatt, csak ez a megoldás érhető el még jelen pillanatban...

tehát az alaplapi csatlakozóval van a baj, mert teljesen más, mint az usb2-esé...

[ Szerkesztve ]

(#11027) HeavyToys válasza fenergie84 (#11026) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Ühüm. Értem. Csak ugye arra gondoltam, ha a házakat szerelik gyárilag is USB 3-as csatikkal stb, akkor gondoltam van már valami kínai cég, aki "utángyártottban" adja hozzá, ezt az egyik vége USB 3.0, a másik meg alaplapi csatlakozó kábeleket is. De akkor ezek szerint még nem.

Amit mutattál, sajnos nekem azért nem megoldás, mert az egyikben optikai meghajtó van, a másikban pedig ventilátor szabályzó, szóval nincs hova berakni ezt a dokkolót.

[ Szerkesztve ]

(#11028) fenergie84 válasza HeavyToys (#11027) üzenetére


fenergie84
addikt

most jelenleg még nincs, néztem e-bay-en is, de semmi...
várni kell még rá :K

(#11029) HeavyToys válasza fenergie84 (#11028) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Okés! Köszönöm a segítségedet azért!:)

(#11030) speed471


speed471
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Szeretnék egy kis segítséget kérni olvasgattam sok topikot de leírást és infót nem kaptam!
csak találgatások vannak azzal sajna nem jutok előrébb..

Van nékem 14 cm ventim amit szabályozni szeretnék! csak hogy 2 szál van bekötve!
Szabályzóm is akad csak épp nem érzékeli! elindul meghatja max fordulaton de nem engedi leszabályozni! (össze vissza volt cserélgetve a szál hátha észhez tér de semmi....

egy 3-ik szál vezetéket rá tudok forrasztani de sajna ugyan az a helyzet :W

Valaki tudna evvel kapcsolatba tanácsot adni!? :)

2 szálast nem is lehet vezérelni esetleg átalakítana hogy érzékelje a vezérlőm? :U
ha kérhetnék privátba némi infót azt megköszönném! :K :R

Zsolesz.

Két lépés közt születik a megoldás. "Okos az, aki csak a felét hiszi el annak, amit hall. Zseni az, aki tudja is, hogy melyik felét."

(#11031) moha21 válasza speed471 (#11030) üzenetére


moha21
addikt

Hőérzékelős ( NTC/ PTC bár inkább előbbi ) vagy manuális vezérlés ( potméter ) az opcionálisabb? Majd más linkel én most nem tudok se feltölteni se keresgélni nagyon sajnos. De googlin te is meg tudod nézni, ha rákeresel ezekre a szavakra. Potméter méretezés van itt is PH-s blog-ban.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#11032) Wind-Storm válasza speed471 (#11030) üzenetére


Wind-Storm
őstag

2 szállal is fogod tudni szabályozni feszültségcsökkentés elve alapján, csak éppen fordulatszám visszajelzést nem fogsz kapni ahogyan te is írtad.
Viszont ezek szerint hiába forrasztottál bele szálat, nincs olyan áramkör a ventilátorban ami lehetővé tegye a fordulatszám visszajelzést. Tudtommal valahol a HALL IC tájékán kéne keresgélni ezt a lehetőséget.

(#11033) BandiHUN válasza Wind-Storm (#11032) üzenetére


BandiHUN
veterán

jaja,általában +1 tranzisztor van valamelyik fázisra téve,és azzal adja a sárga vezetéken a fordulatinfót....
Esetleg lehet próbálkozni valamelyik fázisvezetékre egy soros diódával kihozni a fordulatszámot,mert elvileg a hall ic is földre rángatja a fázisokat,és a jelre is egy felhúzóellenállásos bemenet vár...a soros dióda meg távoltartja a fordulatszámjeltől a motor önindukcióját,a tranzisztoros ia azt csinálja.

Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

(#11034) speed471 válasza BandiHUN (#11033) üzenetére


speed471
aktív tag

Hűha gyorsak vagytok ezt nagyon szépen köszönöm! :R :R

Nekem evvel az egészel egy gondom van akkor a vezérlőm miért nem érzékeli?

hiába kötöm be a két szálat sajna nem reagál.. :O

Ventik

Szabályzóm!

Szóval elméletben miért nem érzékeli ez a kütyü? mint írtam több féle képpen volt rákötve nem szívesen válok meg a ventiktől...

Még egyszer köszönöm mindenkinek!! :) :R

Két lépés közt születik a megoldás. "Okos az, aki csak a felét hiszi el annak, amit hall. Zseni az, aki tudja is, hogy melyik felét."

(#11035) moha21 válasza BandiHUN (#11033) üzenetére


moha21
addikt

Azért Hall sensort beapplikálni házilag és összehangolni az alaplappal annyira nem amatőr dolog már. Érdemes ventilátorcserén gondolkodni.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#11036) Wind-Storm válasza speed471 (#11034) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Azért nem, mert ha nincs rajtuk fordulatszám visszajelző szál akkor nincs mit kijeleznie, ugyan nem ismerem ezt a típusú panelt, de örülj neki hogy egyáltalán feszültséget ad neki mert úgy látom elektronikus vezérlésű, nem manuális.

(#11035) moha21
Bizony, egyetértek :K

(#11037) speed471 válasza Wind-Storm (#11036) üzenetére


speed471
aktív tag

Köszönöm! :R :)

Akkor valszeg cserés lessz...potival valószínűleg tudnám szabályozni!

Először olyat akartam venni csak sehol nem kaptam olyat amely 6db-ott tud szabályozni..ill kifogyott mindenhonnan és hónapok múltán lett volna csak..felhívtam a beszállítót.. :)

így hát eladó ventik vannak nálam ha valakinek kellene dobjon privátot!

katt ide

Árban szerintem meg tudnánk egyezni! :K ;)

[ Szerkesztve ]

Két lépés közt születik a megoldás. "Okos az, aki csak a felét hiszi el annak, amit hall. Zseni az, aki tudja is, hogy melyik felét."

(#11038) BandiHUN válasza moha21 (#11035) üzenetére


BandiHUN
veterán

Miért kéne Hall ic-t beletenni? :DDD minden ventillátorban van egy... :U

Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

(#11039) Wind-Storm válasza BandiHUN (#11038) üzenetére


Wind-Storm
őstag

:DDD
Egyébként meg egy ilyen művelet után, hogy bővíteni a ventilátor áramkörét, össze is lehetne utána rakni szerencsétlen ventilátort, elférne minden alkatrész úgy benne? (tételezzük fel hogy nem videokártya mini-gagyi-hűtőjéről beszélünk) :D

(#11040) PHM válasza BandiHUN (#11038) üzenetére


PHM
addikt

Kivéve, amelyikben nincs.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#11041) Wind-Storm válasza PHM (#11040) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Csak a kefésekben nincs nemde? :U

(#11042) moha21 válasza BandiHUN (#11038) üzenetére


moha21
addikt

Hát én is tudok olyat amiben nincs. Sőt..

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#11043) speed471 válasza moha21 (#11042) üzenetére


speed471
aktív tag

van meg szenkefes pc venti?:D
cinkes....

Két lépés közt születik a megoldás. "Okos az, aki csak a felét hiszi el annak, amit hall. Zseni az, aki tudja is, hogy melyik felét."

(#11044) Wind-Storm válasza speed471 (#11043) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Volt valamikor egyáltalán? :U
Na és aszinkron? :DDD

(#11045) fenergie84


fenergie84
addikt

Lenne egy kérdésem a szakértőkhöz.
Ha azt szeretném, hogy egy, a sz.gépben található winyó áramtalanítva legyen egy kapcsoló által, akkor milyen kapcsolóval lehet ezt kivitelezni?
Ez azért kérdés részemről, mert ugye a vinyó kap 5v-ot és 12v-ot is, és nyilván ezeket nem lehet egy "sima" kapcsolóra rákötni...

(#11046) PHM válasza fenergie84 (#11045) üzenetére


PHM
addikt

Kétsarkú, vagy más néven két áramkörös kapcsoló kell hozzá.
A 12 és az 5 V-ot kell megszakítani, a testpontok maradhatnak.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#11047) fenergie84 válasza PHM (#11046) üzenetére


fenergie84
addikt

Értem és köszönöm :R
Akkor két áramkörös kapcsolót kell keresnem...

[ Szerkesztve ]

(#11048) kmisi99


kmisi99
addikt

Szeretnék kicsit tuningolni a gépházamat vagyis tele akarnám rakni leddel. Van valami leírás arról hogy milyen ellenállás kell meg hogy van e amit tudni érdemes a ledről. Kb 20-30db ot raknék a gépbe.

(#11049) intercooler válasza kmisi99 (#11048) üzenetére


intercooler
őstag

Én inkább ledszallagot ajánlanék, nem kell se ellenállás se semmi 12 volt mehet direktbe a gépről és kész is.

Nekem is ezzel van megoldva [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#11050) kmisi99 válasza intercooler (#11049) üzenetére


kmisi99
addikt

te honnan vettél ledszalagot? és kb mennyi kell egy gépbe? 1 méter elég?
illetve lehet darabolni?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.