Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7401) kutyatm válasza gelencser26 (#7400) üzenetére


kutyatm
tag

engedd ki magadbol az állatot!... ;]
és vegyél egy újjat!
és nyugodj bele hogy vannak dolgok amit nem lehet vagy nem érdemes szétszedni, és megjavítani.
de azt azért szeretném tudni hogy miért kell a csavar ha ugyis összeragasztják? :F

(#7402) CounterBoci válasza gelencser26 (#7396) üzenetére


CounterBoci
senior tag

És azt honnan tudod h megszakadt a kábel? Fizikai sérülés van? Eddig egyetlen nem működő töltőt szedtem szét, de abban meg volt égve pár dolog.

(#7403) gelencser26 válasza CounterBoci (#7402) üzenetére


gelencser26
tag

Látszik rajta, hogy nyeklik-nyaklik ott a vezeték, meg a burkolat is sérült!
De pont ott, ahol a töltő gumi védője véget ér.
Terv szerint csak kicsavar, szétpattint, átforraszt és kész a jó töltő...
Gyakorlatilag hagytam a fenébe, teljesen szétroncsolódott.
Szerintem egy atomtámadást is túlélne!

(#7404) gumimajom válasza v.tom (#7392) üzenetére


gumimajom
csendes tag

Akkor a feketét a feketéhez a pirosat meg a piroshoz?

(#7405) gelencser26 válasza gelencser26 (#7403) üzenetére


gelencser26
tag

Nagynehezen sikerült lefeszítenem a tetejét! :))
Holnap átforrasztom a végét, aztán összegányolom szigszalaggal! Egynek jó lesz... :)

(#7406) gumimajom válasza gelencser26 (#7405) üzenetére


gumimajom
csendes tag

otthoni töltőnek :))

(#7407) gumimajom


gumimajom
csendes tag

vazz szétnyírtam két venti vezetéket, össze csomóztam őket és vezérelhatő a ventim hehejj!

(#7408) MmDorian


MmDorian
őstag

Üdv !

Van egy CM590 házam, és láttam, hogy le szokták festeni a házat full feketére, és ilyesmik, a kérdésem, hogy ezt akármilyen festékszóróval meglehet csinálni ? Illetve milyen árfekvésűek ezek a "tubusok" ?

(#7409) jabá


jabá
tag

Üdv!
Segítséget szeretnék kérni.
Olyan embert keresek aki optikailag segítene rendbe rakni a gépemet,
aki tudja mit, hol kell beszerezni, és segítene is megcsinálni.
A segítséget természetesen Ft-ban honorálnám.
Hasonlóra gondolok.
2-300 000 Ft-t szánok rá.

(#7410) dani3l


dani3l
őstag

Hello!

Szeretnék egy 3 ledes fehér világítást applikálni a billentyűzet fölé, hogy este is lássam. Az lenne a kérdés, hogy ehez elég az USB csati 5 voltja, illetve ha igen, akkor hogyan tudom egyszerűen megcsinálni mondjuk egy USB hosszabbítóval?

(#7411) PHM válasza dani3l (#7410) üzenetére


PHM
addikt

Köss a ledekkel sorba 1-1 100 ohmos ellenállást.
Így 5V-ról kb. 40-50 mA lesz az össz áramfelvétel.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#7412) God MonXter


God MonXter
tag

Sziasztok!
Van egy thermaltake xaser V damier házam.
Tetején ugye van usb kivezetés,csak a kábelei nincsenek meg és ha esetleg van valakinek kapcsolási rajza vagy csak egyszerűen egy csatlakozója,amit letudna nekem fényképezni,azt nagyon megköszönném :R

(#7413) Mans20


Mans20
addikt

Helosztok

Vettem 2 darab revoltec 30 cm es UV neoncsövet és bekapcsoltam a gépet utána a csövet,aztán az egerem kihalt meg a monitor kikapcsolt,most úgy indítottam a gépet hogy be volt kapcsolva a neon alapból és most nem halt össze a rendszer,ez mitől lehetett?Most akkor ezt nem kapcsolgathatom ki-be amikor megy a gép?

(#7414) Daemon09 válasza Mans20 (#7413) üzenetére


Daemon09
őstag

Nem ért hozzá valamelyik kábel a géphet vagy valamihez? Sztem letestelt valahol és az miatt lehetett a dolog.

(#7415) Rive válasza Mans20 (#7413) üzenetére


Rive
veterán

Miféle táp van abban a gépben? Miféle gépben?

Gyér vagy túlterhelt táp esetén előfordulhat, hogy a neon vezérlője jó alaposan bekavar a táp működésének.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#7416) Lord Dragon válasza Mans20 (#7413) üzenetére


Lord Dragon
senior tag

Habár ha 650 W-os Corsait tápod van, akkor inkább nem erőltetném azt a kijelentést, hoyg "gyér táp esetén" :))

Esetleg arra gondoltam, hogy mivel kötötte egy csatlakozóra a neont? Ahogy kijön a tápból a kábel a Neon előtt vagy után mgé vannak alkatrészek kötve? Nálam úgy van elrendezve, hogy a táp egyik kábelére vinyók vannak kötve a másik kábelére si vinyók, a 3. kábelére 1.nek az alaplap mivel arra is kell egy molex meg utáan a optikai meghajtók. A 4. kábelre meg a veltilátorok meg a Neon. Ilyan fontosabb alkatrészt nem kötöttem azért a Neonnal egy kábelre a biztonság kedvéért. Mivel régebben volt olyan gondom hoyg fagyogatott a gépem mert a ventilátort a vinyó elé kötöttem be. Aztán amióta ez így van elrendezve azóta nincs ilyenből gond! :)

[ Szerkesztve ]

(#7417) Huku


Huku
csendes tag

Sziasztok!

Nos engem egy elég komplex dolog érdekelne, annak ellenére hogy elektronikában kezdő vagyok! Egy olyan elektronika érdekelne amivel mozgatni tudok 680-1750g-ot! (1-max. 2 kg-ot)
Nos a mozgatás vízszintes helyzetből függőlegesig menne, oda-vissza, gombnyomásra. (lerajzoltam)
Az érdekelne hogy az ilyen típusú "emelő" megvalósításához mi kell? milyen motor, elektronika?

Válaszokat előre is köszi!

Üdv: Huku

[ Szerkesztve ]

"Mindig azt mondd amire gondolsz!"

(#7418) rii válasza kutyatm (#7395) üzenetére


rii
nagyúr

de ez honnan tudja a fogyasztását a gépnek?

azt nem a konnetkor elôtt kellene mérni?
a gép tápkábele, és a fali aljzat elôtt?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#7419) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Kisebb problémám akadt. Meglenne minden a "tápmoddinghoz", de sajnos nem kaptam olyan szerszámot, amivel a 24pines tápcsatit normálisan le tudnám szedni. Nem tudja valaki, hogy honnan tuddnék ilyet szerezni? Illetve nincs valakinek kölcsön/eladó?

(#7420) kutyatm válasza rii (#7418) üzenetére


kutyatm
tag

- itt egy kép a kiegészítökkel. balra fent van egy doboz amibe bemegy a 220V és kijön belöle a kábel amit a gépbe dugol, meg egy másik vezeték amin ´jön a jel´ a cucosnak.

-de
-de

(#7421) Oszkár26


Oszkár26
tag

Hali még új vagyok egy tápnál mit jelent az hogy moduláris

(#7422) rii válasza kutyatm (#7420) üzenetére


rii
nagyúr

ohh ... így már zsír!!!

köszönöm!!!!!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#7423) kutyatm válasza TazLeacher (#7419) üzenetére


kutyatm
tag

én csak ilyen szettekhez láttam olyat, külön még nem de attol még biztos van valamerre.
én házilag csavarhuzoval szoktam benyomni a ´tüskéket´ és miután kihuztam szétnyitom egy kicsit szintén csavarhuzoval.

rii nincs mit (majd jön a lé a Zalmitól :DDD )

Oszkár26 az hogy moduláris az aszt jelenti hogy lecsatlakoztatoak a kábelek pl.: [link]
vagy [link]

[ Szerkesztve ]

(#7424) Oszkár26 válasza kutyatm (#7423) üzenetére


Oszkár26
tag

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ köszi és a corsair tápok közül mék a jobb a tx-hx sorozat

(#7425) TazLeacher válasza kutyatm (#7423) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Erről lenne szó. Sajna a bolt már nem üzemel...Flaspoint nagykerbe sincs.

Óvatos akarok lenni, nehogy szétcsesszem a tápom, nem 2Ft, és nagyon nincs kedvem újat venni. Ráadásul, ha normálisan csinálom, akkor bármikor vissza tudom csinálni, így nem lehet gond a gariztatással...

(#7426) TazLeacher válasza Oszkár26 (#7424) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

HX

(#7427) Oszkár26 válasza TazLeacher (#7426) üzenetére


Oszkár26
tag

a tx gyengébb vagy miért

(#7428) Pisti25303


Pisti25303
csendes tag

Moddingos Mesterek segítsetek!
CM 590-es házamba szeretnék jó teljesítményű, viszonylag halk és kék ledes 12cm-es ventiket. Milyet javasoltok? Van aki hasonlóan ledmániás?
Köszi előre is! :R

(#7429) jaja1981 válasza Huku (#7417) üzenetére


jaja1981
addikt

Ez kissé bonyolult megcsinálni villany motorral.
A nagy erőkar miatt mindenképpen áttételezni kell.
Nem tudom ,hogy otthon házilag ezt hogy lehetne megcsinálni.
Nincs levegő a közelben? Mármint nagy nyomású.

(#7430) WD40 válasza jaja1981 (#7429) üzenetére


WD40
aktív tag

Jah, sűrített levegővel meg lehetne csinálnim csak elég költséges (kompresszor kell, csövek, szelepek, munkahenger stb.).

Az analog világ utolsó (?) harcosa.

(#7431) TazLeacher válasza Oszkár26 (#7427) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Nem gyengébb, csak a HX-ekben (ha jól tudom) mindegyikben seasonic belső van, ami jóval csendesebb működést biztosít. A Corsair sz@rt nem igazán ad ki a kezéből.

(#7432) Pista0001


Pista0001
addikt

Üdv Urak!

Az lenne a kérdésem, hogy ha zúg a tápegység akkor konkrétan mi zúg (általában, leggyakrabban)? Azt olvastam máshol hogy a kiszáradt kondik okozhatják, de mégis hogyan van ez pontosan? Mi lehet még egyéb ok?

Előre is köszi!

(#7433) kutyatm válasza Pista0001 (#7432) üzenetére


kutyatm
tag

én a tekercseket tudom csak elképzelni hogy ciceregneg terhelés alat.
ha zúg az nem a venti csapágy kopása?

[ Szerkesztve ]

(#7434) Daemon09 válasza Oszkár26 (#7427) üzenetére


Daemon09
őstag

Nem, a moduláris azt jelenti, hogy csatlakoztatni tudod a kábeleket hozzá, nincs rajt az összes, csak amelyiket rádugod. Ilyen : [link]

Pisti25303 : Vegyél revoltec-et, azok jók és halkak.

[ Szerkesztve ]

(#7435) Pista0001 válasza kutyatm (#7433) üzenetére


Pista0001
addikt

Lefogtam a ventit, nem az. Terhelés nélkül is fennáll a jelenség, és nem cicergés hanem konkrétan búgás/zúgás (nem tudok jobb szót rá). Néhány kondi látványosan púpos volt, azokat cseréltem (olvasni és forrasztani tudok, ugyan olyan kapacitásút/feszültségűt/hőmérséklet tűrésűt raktam bele), a hiba azóta is megvan. Azóta megtudtam hogy egy kondi úgy is lehet rossza ha nem púpos, ezért a hétvégén kicserélem benne az összes kondit, meglátjuk mi lesz az eredmény. Inkább az elméleti oldala érdekelne a dolognak, mert nagyobb javításba szakértelem híján úgysem fognék bele. Arra vagyok kíváncsi hogy mi az összefüggés a hibás kondi és a zúgás közt (melyik alkatrész zúg és miért váltja ki a zúgást a hibás kondi) valamint hogy ha rosszul van impregnálva egy tekercs vagy transzformátor akkor azt hogy lehet megállapítani.

Szerk.: Ja és köszönöm a választ! :B :R

[ Szerkesztve ]

(#7436) kriszbon válasza Pista0001 (#7435) üzenetére


kriszbon
őstag

Szia! A rossz impregnálású tekercs vagy trafó Kb. olyan hangot ad ki, mint ami nálad a hibajelenség! Ha nagyon rossz az impregnálás akkor még párosul mély rezonáló zúgó zizegő hanggal is! Ha tévedek majd úgy is kijavítanak :B De szerintem nem tévedek ;)

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#7437) Pista0001 válasza kriszbon (#7436) üzenetére


Pista0001
addikt

Köszönöm a választ! :R

Megbirizgáltam a tekercseket és a trafókat, három tekercs elég "laza". Ha kiöntöm műgyantával (epoxigyanta) az jó megoldás? Vagy esetleg kapható hozzá speciális lakk vagy ilyesmi? Menyire melegszenek ezek?

A tápegység belseje (piros:a cserélt kondik, sárga a "laza" tekercsek)

A másik kérdésem az, hogy mi lehet az oka hogy erről a tápról nem indul a tesztgépem (P3 800MHz, ventik pörögnek, de se kép se hang), míg egy másikról igen? Lehet a -5V hiánya (P3 tápon van, ezen nincs)? Multiméterrel kimértem a csatikon a feszültségeket: 3,32V, 5,01V, 12,35V, -12,07V (terhelés: alaplap+proci+RAM). Terhelés nélkül a "3,3V" ugyan annyi volt, a "12V" leesett 11,6-ra, az "5V" fölment 5,2 tájára.

(#7438) kriszbon válasza Pista0001 (#7437) üzenetére


kriszbon
őstag

Szia! Ahogy nézegettem a képet, valaha gondolom ezek a tekercsek is rögzítve voltak! Szoktak hozzá használni műgyantát is vagy hőálló szilikon gumit(szerintem sziloplast is jó) vagy gyúrma szerű akármit is, gyártó függő szokott lenni! Melegedni szoktak, még el is színeződnek a hőtől, vagy még a panel is megbarnul! A trafókkal nem nagyon tudsz mit kezdeni ha azok búgnak nagyon! Gyárilag ezeket vákumszekrényben impregnálják általában! Kitöltik a légréseket a tekercsben és a vasmag lemezelésnél! Hogy miért nem indul róla, azt nem igazán tudnám megmondani! Ha jól tudom akkor az Atx csatin van -5 volt a fehér vezeték ha minden igaz, a fesz. értékek szerintem rendben vannak. A tápos topicban biztos többet tudnak mondani róla! A trafókról és tekercsekről úgy nagy általánosságban írtam le a jelenséget, nem kifejezetten csak a tápra vonatkozóan! :B
Én mondjuk nem kínlódnák vele ennyit az biztos :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#7439) Pista0001 válasza kriszbon (#7438) üzenetére


Pista0001
addikt

Két tápos topikba is írtam (mélyvíz és valami baja van a tápomnak...) de semmi válasz, visszagörgetve is csak kérdések. A mélyvizet elkezdtem olvasni az elejétől, de eddig nem túl sok (számomra) hasznos infó volt.

Az P4-es tápokon már többnyire nincs -5V (fehér), hogy miért azt ne kérdezd :). Azt sikerült megtudnom hogy a mai gépeknek már nem kell, esetleg néhány eszköznek lehet rá szüksége (felsoroltak kettőt, de nem jegyeztem meg), azt viszont még nem sikerült kiderítenem hogy a P3-nak kellene-e még.

Ez egy igen kis méretű tápegység (12*10*6,5cm). Elég ritka, nehéz beszerezni (egy Foxconn házat nem szeretnék venni csak ezért). Terveim vannak vele, ezért küzdök az életéért :)

[ Szerkesztve ]

(#7440) kriszbon válasza Pista0001 (#7439) üzenetére


kriszbon
őstag

Nekem 3 p4 tápom van itthol, de mindegyiken van -5v. hogy használja e a lap nem tudom! Az AT tápokon is van ami nekem van! De miért nincs a tiéden -5v.? (leszakadt vagy nem is volt?) Tudom milyen táp az, a héten adtam el egy PIII-at, abban volt ilyen, kemény 145W :DDD de -5 azon is volt! Esetleg még nézz körül a Hardware Book oldalon, ott vannak infók csatikról kábelekről, meg hasonlókról! Sajnos nem igazán tudok segíteni benne, mert ha olyannal indul amin van -5v. akkor lehet az a baj! :B

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#7441) Pista0001 válasza kriszbon (#7440) üzenetére


Pista0001
addikt

A Chieftec-emnek is van... :F

(#7442) Pisti25303 válasza Daemon09 (#7434) üzenetére


Pisti25303
csendes tag

Köszi a segítséget Daemon09! :R

(#7443) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Sziasztok!

Szeretnék egy szünetmentes tápforrást a gépbe, fényeknek, meg hasonlóknak. Ti mit javasoltok??

Én elsőre Li-Ion Notebook aksira gondoltam. Azokban benne van a tölő-elektronika is, csak meg kell őket tápolni. A gond, hogy azok 14,4V-osak általában, nekem meg 12V kell.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#7444) gelencser26 válasza TESCO-Zsömle (#7443) üzenetére


gelencser26
tag

Lehet, hogy tévedek, de szvsz a töltő elektronika a laptopban van... :F
Nem régen ázott el az egyik ismerősöm laptopjában és nem is olcsó mulatság (13-14 ezer Ft külföldről rendelve)! :B

[ Szerkesztve ]

(#7445) TESCO-Zsömle válasza gelencser26 (#7444) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Hát általában a töltő-rész bene szokott lenni a Li-Ion sussokba, mivel eléggé érzékenyek.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#7446) PHM válasza TESCO-Zsömle (#7445) üzenetére


PHM
addikt

A Li-ion akkuk töltő (és védő) elektronikája mindig az akkuba van beépítve.
Részben ezért is olyan drágák.
A lítium cellák töltési végfeszültsége 4,2-4-3 V, kisütni pedig
általában 2,7 V-ig lehet őket.
Ez alapján, ha nem érzékeny a táplálandó elektronika az
alacsony feszültségre, esetleg meg lehet próbálkozni egy
3 cellás lítium akkuval is.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#7447) TESCO-Zsömle válasza PHM (#7446) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Akkor mégiscsak jól tudtam.

Az odáig oké, hogy a 14.4-es aksit 12V-ra le kell szabályozni. Erre ajánlottak már Stab.IC-ket. Az én gondom, hogy meg lehet-e az akkut küldeni 12V-al, töltés céljából, vagy nem.

Köszi. :R

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#7448) PHM válasza TESCO-Zsömle (#7447) üzenetére


PHM
addikt

Ha 4 cellás (14,4-14,8 V) akkuban gondolkodsz, akkor
olyan töltőt csinálj hozzá, ami legalább 16,8 V-ot tud.
Szünetmentes tápnak én inkább a zselés ólomakkut ajánlom.
Ott arra kell vigyázni, hogy az akku kapocsfeszültsége ne
haladja meg a 13,8-13,9 V-ot.
Ez egy megfelelően beállított stabilizátorral megoldható.
Ezen kívül persze nem árt egy védő elektronika
a mélykisütést megakadályozandó.
Nem tudom pontosan, de kb. 11 V-ig lehet a zselés akkukat kisütni.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#7449) TESCO-Zsömle válasza PHM (#7448) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nekem stabil 12V-ra van (volna) szükségem, arra könnyebb alapozni. Ugyanez áll rendelkezésre is, ha tölteni akarok. Nincs más.
Elsőre én is Ólomaksira gondoltam, de kicsit aggódok a mérete miatt.

Namármost kicsit elmegyek, megszótárazom a számomra idegen szavaidat, aztán hátha okosabb leszek... ;)

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#7450) kutyatm válasza TESCO-Zsömle (#7449) üzenetére


kutyatm
tag

olomaksi egy kétkerekü mociból? azok viszonylag kicsik és van energia is bennük? és nem annyira kényesek mint a LiIon aksik..és viszonylag olcson beszerezhetök.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.