Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8801) csimav válasza TomiLi (#8800) üzenetére


csimav
senior tag

Régebben olvastam valahol ezzel kapcsolatban és azt hiszem, hogy 1,5V-os, igen, de megpróbálok jobban utánanézni.

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#8802) TomiLi válasza csimav (#8801) üzenetére


TomiLi
addikt

Köszönöm! :R

Bogyorisz

(#8803) moha21 válasza TomiLi (#8800) üzenetére


moha21
addikt

A lézer diódára gondolsz? A lézer-diódát kizárólag áramgenerátorral szabad hajtani!!! Feszültséggenerátorról hajtva a dióda tönkre fog menni.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#8804) shteer válasza Laci4 (#8799) üzenetére


shteer
titán

óóóóafffranccba :((( normális, könnyű 3,5-ös kellene

..szerintem jónak tűnik

(#8805) Laci4 válasza shteer (#8804) üzenetére


Laci4
senior tag

Hááát.. akkoo jól ráéreztem.. de egy telcsit esetleg megér..hátha nem csak az van nekik, ami a neten.. ;)

(#8806) TomiLi válasza moha21 (#8803) üzenetére


TomiLi
addikt

Nem arra gondoltam, hanem a dvd ram elején lévő visszajelző sima világító ledre. :B

Bogyorisz

(#8807) Hunter2


Hunter2
addikt

Hi
Vettem egy IBM netvista házat és ott tartok hogy oem lap kompatibilissá tegyem a ház kapscolóját, power led-jét illetve hdd led-jét, ezzel még nincs is probléma viszont azt nem értem hogy miért 4 polusú a bekapcsoló gombja. esetleg valami tipp?

(#8808) PHM válasza Hunter2 (#8807) üzenetére


PHM
addikt

Valószínűleg kétsarkú, azaz a fázist és a nullát is megszakítja.
Ha nem vagy biztos a bekötésében, mérd ki a kontaktusait.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#8809) Hunter2 válasza PHM (#8808) üzenetére


Hunter2
addikt

ATX-nél ilyesmiről szerintem nem beszélhetünk, egyébként kimértem és mind a kettő ugyanúgy viselkedik. Ha benyomom a ombot akkor záródik a kör.

(#8810) moha21 válasza Hunter2 (#8809) üzenetére


moha21
addikt

Akkor elég csak az egyikre kötni az alaplap power on-ját az úgy is azt érzékeli, hogy záródik -e az áramkör a két "tüske" közt.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#8811) Benyaking


Benyaking
aktív tag

Hello!
Olyan kérdésem van hogy ha leakarom fujni a ház belsejét akko azt mivel tegyem?

(#8812) PHM válasza Hunter2 (#8809) üzenetére


PHM
addikt

Jogos. :B
Ha nyomógomb, és nem kapcsoló, akkor elég az egyik érintkezőt
használni, amint azt moha21 írta.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#8813) gordonfreemN válasza Benyaking (#8811) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Sima dobozos fújós lakkfestékkel.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#8814) nolika


nolika
aktív tag

(#8815) moha21 válasza nolika (#8814) üzenetére


moha21
addikt

Lehet esély, hogy nem fogja szeretni. A kapacitás legyen azonos! Feszültség lehet nagyobb, kisebb nem.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#8816) Hunter2 válasza nolika (#8814) üzenetére


Hunter2
addikt

Elvileg cserélheted nagyobb kapacitásura, ebben a cikkben le is írják hogy miért.

(#8817) Tomate


Tomate
veterán

Egy kis jägermeister mod. Kíváncsi leszek este mit mutat :))

[ Szerkesztve ]

(#8818) TomiLi válasza Tomate (#8817) üzenetére


TomiLi
addikt

:DD :C Egészségedre!

Megkérdezhetem milyen vga van a képen? Pontosabban a vga hűtő érdekelne!

Köszönöm! :R

Bogyorisz

(#8819) Tomate válasza TomiLi (#8818) üzenetére


Tomate
veterán

:D kösz.

Semmi extra. Egy Powercolor 48701gb PCS+ gyári hűtője műanyag nélkül.

(#8820) TomiLi válasza Tomate (#8819) üzenetére


TomiLi
addikt

Nekem tetszik a jägermeister modding.... jól mutat és jó ötlet.... szoktam én is agyalni ilyen kis kiegészítőkön, aminek ugyan semmi funkcionalitása nincs, de jól mutat a gépben.

Köszi a vga cooler infót. Ez nagyon baba, hogy a 4870-nek gyárilag ilyen pofás hőcsöves hűtője van. Valami ilyesmit szeretnék 5870-re.... Csak aftermarket hűtőkben nincs ilyen, mindegyiknek nagyobb a helyigénye 2slotnál... Nekem meg az lenne a lényeg, hogy 2 aftermarket hűtővel elférjen két vga egymás mellett...és jobban nézzen ki, mint a ref. megoldás.
Ez a Powercolor hűtő négy hőcsöves?

Bogyorisz

(#8821) Tomate válasza TomiLi (#8820) üzenetére


Tomate
veterán

4 hőcsöves igen. Ilyen. bár kétlem, hogy egy ekkora borda elbírna egy 5870-et, Tolj rá vizet és el fogsz férni. ;)

[ Szerkesztve ]

(#8822) richpublic


richpublic
tag

laptop moddingról tudtok valamit? =D hogy kell laptop cpu,gpu-t tuningolni?

*Xbox kontrollert vennék!*

(#8823) TomiLi válasza Tomate (#8821) üzenetére


TomiLi
addikt

Hát a víz lenne az igazi, de az nekem már sok...
Jobbam is tetszenek ezek a hőcsöves léghűtéses blokkok...
Sajna egy 4870-es hűtő, szerintem is kevés lenne a 5870-nek...., de megnéztem a powercolor honlapját, és már van hasonló egyedi hűtős megoldás :C

Bogyorisz

(#8824) Tomate válasza TomiLi (#8823) üzenetére


Tomate
veterán

Az fasza.

(#8825) Kvazár


Kvazár
őstag

Sziasztok!

Tud valaki olyan helyet Budapesten, ahol plexit lehet kapni olcsón.

Sima egyszerű átlátszó kéne, max. 5 mm vastag.

Az lenne a legjobb, ha méretre is tudnák vágni, de mm pontosan, különben semmi értelme. Nem kéne valami nagy flik-flak, csak 2 téglalap alak kéne, de a gépben nincs túl sok hely, ezért kéne a mm pontos váltás.

Rögzíteni, meg ragasztással szeretném, így ha ragasztót is tudnátok ajánlani hozzá, az lenne csak igazán tuti.

Thx. Üdv.

Eladó cuccaim: -

(#8826) passatgt


passatgt
aktív tag

Üdv!

Valaki vállalna Veszprémben vagy környékén mobiltelefon alaplapra forrasztást?
Leszakadt a mikrofon és a hangszóró, 2-2 drótot kéne visszarakni. Természetesen kifizetem

(#8827) pitbull93


pitbull93
tag

Sziasztok!Zalman gs1000-t már valaki moddingolt ?És ha igen akkor milyen lett mert kíváncsi vagyok:)Köszi üdv!

(#8828) Overclocked


Overclocked
tag

Sziasztok!

Hangszigetelő szivacsot hol tudok vásárolni (olcsón :DDD ) ?
Kb. mekkora vagy mennyi kéne belőle egy átlagos házba? ( Nem baj ha egy kicsit több.)

A válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#8829) Pubszon válasza pitbull93 (#8827) üzenetére


Pubszon
veterán

Mondjuk ilyen! :D

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#8830) Hunter2


Hunter2
addikt

SMD kondenzátornál hogy lehet megállapítani a polarítást? gondolom az alaplapon sehogy.

(#8831) And válasza Hunter2 (#8830) üzenetére


And
veterán

A jelöletlen, egyszínű (leggyakrabban barna, szürke) kerámiakapacok unipolárisak, azoknál mindegy a bekötés. Az elektrolit kondenzátorok pedig egyértelműen jelöltek: a tantál anyagú 'hasáb' kapacok pozitív elektródáját szokták megjelölni, a hagyományos hengeres tokozású aluelkóknál pedig a negatívot. Egy hasznos kép a témában: [link].

(#8832) Hunter2 válasza And (#8831) üzenetére


Hunter2
addikt

Az első az, ezek szerint mindegy hogy melyik irányba kötöm. Ez jó hír

(#8833) H@mu


H@mu
tag

Helló!Azt szeretném kérdezni tőletek hogy mivel szoktátok kivágni a ventilátor helyeknél a rácsot?

(#8834) kételkedem válasza H@mu (#8833) üzenetére


kételkedem
addikt

Igényes munkát dremellel lehet végezni. Ha ez nincs, vékony fémfűrészlap és reszelő is megteszi.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#8835) Dodder válasza Pubszon (#8829) üzenetére


Dodder
tag

Ez jó. :C sufni-tuning a konyhaasztalon. :DD :DD

Én bízom az emberekben,csak a bennük rejtőző ördögben nem.

(#8836) H@mu válasza kételkedem (#8834) üzenetére


H@mu
tag

köszi a választ! :R

(#8837) Pubszon válasza Dodder (#8835) üzenetére


Pubszon
veterán

Ahhoz képest elég jól megcsinálta a srác... :K

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#8838) pitbull93 válasza Pubszon (#8829) üzenetére


pitbull93
tag

Köszi!Nagyon frankó lett!Üdv!

(#8839) TomiLi


TomiLi
addikt

Sziasztok!

Nem tudja nekem megmondani valaki megközelítőleg annak a zárnak a nevét, ami általában elektronikai berendezések "ajtaján" van?
Arra gondolok, ami pl. a tv-ken volt még régebben. Meg kellett nyomni azt a kis ajtócskát, ami elrejtette a a tv-n lévő gombokat. Így a zár oldott és ki lehetett nyitni az ajtót. Becsukásnál ugyanígy zárt az ajtó....

Köszi! :R

Bogyorisz

(#8840) pe de


pe de
csendes tag

Sziasztok!
Táp-moddingra adtam a fejem (túl hosszú volt a kábel), és amellett, hogy tudom hogy mennyire fontos hogy odafigyeljen az ember arra, hogy mindent úgy rakjon össze, ahogy szétszedte, kissé könnyelmű voltam... A kérdés: az alaplapi 24-pines csati +12V-ja, és a plusz 4-pines +12V-ja a tápon belül nem ugyanarra a pontra van beforrasztva... Már összeraktam, multiméterrel összecsipogtattam, elvileg rendben de nem tudom számíthat-e valamit... Ha külön kör szabályozná, gondolom nem jelezné rövidzárnak... Ha a különböző terhelés miatt van, talán nem gond, mert a plusz 4-pines-ből kettő volt a tápon, az egyiket kiszedtem belőle meg amúgyis nem túl tápos a konfig, nem lesz csúcson pörgetve. (450W-os a táp, kétmagos proci, sima videokari max 2 hdd, 1 optikai)

Kösz az ötletekért!

Hámimás.

(#8841) XP NINJA


XP NINJA
őstag

Sziasztok!

Lesz egy Raidmax Ninja gépházam, nemsokára, és moddingolni szeretném.
Arra gondoltam, hogy veszek bele uv reaktív kábelharisnyákat, 2 dupla 30cm-es csövet(egyik kék a másik uv lila) és az oldalára egy revoltec lightwritert.

valakinek van még ötlete hogy mit tegyek bele? vagy a felsoroltak közül valamit nem érdemes, szóljatok.

(#8842) pe de válasza XP NINJA (#8841) üzenetére


pe de
csendes tag

Szia! Én éppen lábalok ki az UV-moddingból, lassan kész a gép :D Maradt némi tartalék az UV-reagáns kék színű A.C.Ryan harisnya-zsugorcső szettből, van egy félig eladott 30cm-es dupla UV-neonom, meg egy-két ötlet, ami hasznos lehet. Harisnyát esetleg cserélnék is, ha már vettél.

Hámimás.

(#8843) XP NINJA válasza pe de (#8842) üzenetére


XP NINJA
őstag

még nem vettem de ilyen lesz:http://www.computermode.hu/index.dw?mit=101&t_kat1_id=6&t_kat2_id=181 sárga színben

(#8844) pe de válasza XP NINJA (#8843) üzenetére


pe de
csendes tag

Az enyém is tőlük van, jó kis bolt, csak nem esik útba. El tudnék költeni egy-két fizut náluk, szemrebbenés nélkül :DDD

Hámimás.

(#8845) Hunter2 válasza kételkedem (#8834) üzenetére


Hunter2
addikt

Nem létezik valami kínai másolat ami még a "koca moddingolóknak" is megfizethető?

(#8846) pe de


pe de
csendes tag

#8840 valaki? Tudom, én csesztem el, de nagyon raknám össze...

Hámimás.

(#8847) pe de


pe de
csendes tag

#8840 valaki? Tudom, én csesztem el, de nagyon raknám össze...

Hámimás.

(#8848) pe de


pe de
csendes tag

Na jó, összerakom... :F

[ Szerkesztve ]

Hámimás.

(#8849) moha21 válasza pe de (#8848) üzenetére


moha21
addikt

Nálam belül 1 ágról megy a 12V, szóval ha csipogóval nézem 1 potenciálon vannak.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#8850) pe de válasza moha21 (#8849) üzenetére


pe de
csendes tag

Áhh, köszönöm, de nekem pont ez a bajom, hogy úgy tűnik, nem egy ágról megy a kettő... Viszont ha összecsipog, összecsipog :U

Lehet hogy holnap felteszek egy hibás lapot az apróra, moddingolt táppal együtt... :D

Hámimás.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.