Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21001) aleister válasza csubuka (#21000) üzenetére


aleister
veterán

Teljesen jó. :)
Nekem a notim ilyen. Kontaktos lett a töltő aljzata. Most be van forrasztva fixre. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#21002) csubuka válasza aleister (#21001) üzenetére


csubuka
addikt

Csak az a baj, hogy ez egy LC-POWER táp, éppen egy CWT beles LC8700, szóval egy élhető darab, de az LC-Power általános rossz híre miatt ára nincs, így véleményes, hogy mennyi energiát szabad belefektetni. Csak a kíváncsiság hajt, meg, hogy amúgy tök jó cucc és számomra épp hasznos lehetne és nem kell kiadnom újra 20k-t :D

De ha 3 óráig kell berhelnem, akkor lehet egyszerűbb újat venni :))

(#21003) aleister válasza csubuka (#21002) üzenetére


aleister
veterán

Pár forrasztás megvan hamar. Ha jó a belső, akkor megéri rászánni az időt. A héten két PC-t is hoztak hozzám tápegység hibával. Hála égnek most egyik sem vitt magával semmit.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#21004) csubuka válasza aleister (#21003) üzenetére


csubuka
addikt

A jóságát kb csak a CWT feliratról, meg a Nippon főkondi és Teapo egyéb kondikról tudom megítélni Ilyenekkel annyira alja csak nem lehet. Meg igényesnek tűnik elsőre a belseje... de hogy hogy máshogy tudnám felmérni még a jóságát azt nem tudom. Erre az LC8700-ra nem jöttek ki olyan review-k, hogy veszélyes volna :D

alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

(#21005) adam320


adam320
senior tag

Hali.
Lenne egy LED szalag ami tud különböző színeket ill. effekteket, ez egy gépház gyári tartozéka. Csinál néha olyat hogy amikor a kapcsolóval színt váltok pl., akkor néhány led marad az előző színen és nem vált át csak később, mint ha "bugos" lenne az egész. Mit lehetne ezzel csinálni, hogy lehetne kiküszöbölni?

(#21006) adam320 válasza adam320 (#21005) üzenetére


adam320
senior tag

Az előzőhöz még annyit hogy teljesen kitapasztalhatatlan hogy mikor csinálja, a csatlakozások jók, a tápegység egy egy hónapos Chieftec CTG-650C.

(#21007) Reggie0 válasza adam320 (#21005) üzenetére


Reggie0
félisten

Ha frissen kapcsolod be, vagy alacsony fenyeron megy, akkor is csinalja?

(#21008) adam320 válasza Reggie0 (#21007) üzenetére


adam320
senior tag

Most például nem csinálja, de igen, teljesen random hogy mikor.
Gondolhatná az ember hogy kilazult csatlakozó vagy ilyenek, de nem, semmi, a legidősebb alkatrész a gépben 1 hónapos.

[ Szerkesztve ]

(#21009) Reggie0 válasza adam320 (#21008) üzenetére


Reggie0
félisten

En melegedesre gondolok. Esetleg kikapcsolt allapotban lefotozhatnal egy darab led-et, hogy lassuk mirol van szo. En sajat cuccokhoz WS2812B-t hasznaltam, de attol is fuggot a pontos idozites, hogy melyik szallitotol rendeltem be. Persze ezt csak akkor vettem eszre, amikor a masodik szeria cucc kijott a gyartosorrol es osszevissza villogtak a ledek :) Hangolni kellett es jo lett. Viszont a te esetedben nem tudom, hogy lehet-e idozitest allitani. Viszont pont ezert is kerdeztem, mert a melegedestol elcsuszhatnak az idozitesek es lehet, hogy pont hataron van nalad.

(#21010) adam320


adam320
senior tag

(#21011) Grave_444 válasza csubuka (#20998) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Azért arra érdemes figyelni ne molex-6pin vga tápot dugj bele. :DDD
Egyik ügyfelem azzal kötötte be a ventilátorait és be sem kapcsol a gép.

(#21012) csubuka válasza Grave_444 (#21011) üzenetére


csubuka
addikt

Azert nezni fogom mi hova kerul. Szet van borotva a tap, latszik a csatiban mi hova van kotve :D

(#21013) hajraolaj1


hajraolaj1
tag

Üdv.
Tegnap az alaplapból kihúzgáltam pár csatlakozót aztán vissza is dugdostam őket (kerestem az egyik ventillátor csatlakozóját), véletlen kihúztam a HDD LED csatlakozót is (meg ami a a Zalman Z3-on fent lévő csatlakozókat ill. bekapcs gombot látja el árammal), valszeg rosszul dugtam vissza, mert eddig a bekapcs gomb végig kék volt a mellette lévő HDD LED meg villogott pirosan. Most a bekapcs gomb nagynéha felvillan kéken, a HDD LED meg végig pirosan világít. Mi lehet a probléma? Hogy tudom elhárítani a hibát? Előre is köszi, nem találtam ennek a kérdésnek való aktív topikot.

(#21014) hajraolaj1 válasza hajraolaj1 (#21013) üzenetére


hajraolaj1
tag

Megoldódott, meg volt cserélve pár csatlakozó, rosszul dugtam vissza az alaplapba...

(#21015) dragonfx


dragonfx
veterán

na ilyen most az uv led.del a ház.tisztább a fény.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#21016) Grave_444


Grave_444
nagyúr

Ha egy adott kártyán 4pin fan csatlakozó van, viszont gyári biossal nem tud bizonyos fordulatszám alá menni szerintetek mennyire hülye ötlet egy ellenállást beiktakni az áramkörbe? Természetesen vennék egy hosszabbítót és abba forrasztanám be, nem barmolnám szét a gyári kábelt. Ha megoldható mégis mekkorát kéne keresnem? :)
MSI 1660S Ventus XS az alany. Gondolom akkor kéne létrehoznom saját venti profilt, mert a gyári terhelésen meghülyülne. :U
Ilyesmit itthon kapni valahol? [link]

[ Szerkesztve ]

(#21017) Reggie0 válasza dragonfx (#21015) üzenetére


Reggie0
félisten

Instant korai makuladegeneracio :)

(#21018) Panthera válasza Grave_444 (#21016) üzenetére


Panthera
őstag

A venti V és A adatai alapján lehetne pontosan kiszámolni. Ajánlom a léghűtés topicot, ott megmondják a tutit.
A 12V-os ágba kell beletenni amúgy az ellenállást, 60-100 ohm körüli, 1-2W teljesítményű jó lehet. De 4 tűvel a PWM miatt nem tudom hogy működne, lehet hogy 3 tűsre kell alakítani.

(#21019) siot


siot
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Egy bányász gépben riserek (max 75W) táplálására keresem a megoldást. A táp egy Chieftec GPS-1250C.

KÉP

A piros (VGA-nak jelzett) helyek nyilván mennek a videokártyákba (5 db).
A maradék egy 8-pinessel tudok 2 risert táplálni, de 3 további riser táplálását kell megoldanom.

Jól gondolom, hogy a szabad 6-pines ágak (PWR-rel jelezettek) valahogy használhatók riserek betáplálására?

Ilyen kábelekkel megoldható ez?

Vagy hagyjam az egészet és inkább szerezzek be egy másik tápot kiegészítésként?

Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#21020) Grave_444 válasza Panthera (#21018) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Már nem aktuális, de azért köszi. :) Pár éve még simán kiszámoltam ezeket, már gondolkodnom kell rajta. :B

(#21021) ohway


ohway
tag

Sziasztok! Épp PC építés közben vagyok és az lenne a kérdésem, hogy az alaplapon levő pwr1 és pwr2 -őt is használni kell -e? Tehát mindkettőbe kell menjen kábel ?
10600K z490 toma
köszi!

Asus ROG STRIX B450-F GAMING II, AMD Ryzen™ 5 5600X + bequiet! Dark Rock 4, Kingston FURY 32GB DDR4 3600MHz CL16 Renegade Black , EVGA GeForce RTX 3080 FTW3 ULTRA, Corsair RM750x, Fractal Design Meshify, Samsung 970 EVO Plus NVMe 500GB + 1TB WD

(#21022) Panthera válasza ohway (#21021) üzenetére


Panthera
őstag

Szia!

Ha a 2*4 tűs ATX PWR a kérdés, az a processzortól függ, hogy kér-e extra tápot. Kérdezz a processzoros topicban szerintem.

(#21023) szabozsolt87


szabozsolt87
tag

Hali srácok,

Renget információ szerepel itt a fórumon, de a kérdésemre még sem találtam válaszra. A lényeg az lenne, hogy olyan alaplappal rendelkezem ami nem rendelkezik RGB vezérlővel. Viszont kaptam egy Deepcool MATREXX 55 V3 házat. Szeretnék bele RGB rendszer hűtőt tenni illetve LED szalagot is. Gondolom ehhez kell valami vezérlőegység. Találtam a neten egy bizonyos NBASE Cyclon DriverX ARGB vezérlőt ami távirányítóval rendelkezik tehát az RGB címzést nem alaplapon keresztül kapja. Valaki ismeri ezt a vezérlőt esetleg? Nem igazán találtam róla semmit és nem tudom, hogy a Deepcool LED szalagja csatlakoztatható e rá. Illetve, hogy ez csak az RGB-t oldja meg és a tápot a ventinek külön kell adnom? Más megoldást is meghallgatok.

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#21024) steewcv65


steewcv65
őstag

Sziasztok!

Nem biztos,hogy ide tartozik, de nem találtam megfelelő topicot a kérdésemnek.
Címezhető rgb szalagot szeretnék rakni a házba ,ami 3pin 5v csatlakozóval rendelkezik és mágneses.Viszont nem igazán találok ilyet, mindegyiknek más fajta a csatalkozása(van ilyen).
Mit nézek be,vagy ilyesmi :D?

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#21025) OldMike válasza steewcv65 (#21024) üzenetére


OldMike
őstag

Szia, én ilyet vettem, de ez sajnos nem mágneses, csak öntapadós. Elképzelhető, hogy létezik mágneses is, de nekem nem az kellett, ezért nem is kerestem:
[link]

42LM660S

(#21026) Reggie0 válasza steewcv65 (#21024) üzenetére


Reggie0
félisten

Szerintem vegyel kulon magnescsikot es ragaszd ra az ontapadost.

(#21027) Szajo


Szajo
őstag

Sziasztok!
Nem tudom mi lenne a megfelelő topic de talán tudtok segíteni.
Van egy APC surgearrest 5 túlfeszültség védős elosztóm és az antenna koax kábelt is belekötöttem. (Ezt is tudja)
Az antennát bekötöttem az elosztó bemenő oldalára a kimenő oldalra meg a TVt tettem a hozzá adott kábellel és egy toldóval.
Na mióta így használom nem minden csatornán de némelyiken olykor olykor szétesik a kép meg a hang ilyen 20 másodpercenként...
Mitől lehet ez?

(#21028) Panthera válasza Szajo (#21027) üzenetére


Panthera
őstag

Hello!

Meg tudod nézni, milyen erős a jel? Olyankor leesik?
A használt kábelek biztos jól vannak bekötve, nincs kontakthiba?

(#21029) Tamas1982.1


Tamas1982.1
tag

Sziasztok! Ilyen usb portot (3.1) hol lehet venni házhoz? Sajnos egy debil fordítva belenyomott egy driveot és széthajlott az egész elektronika.

(#21030) Szajo válasza Panthera (#21028) üzenetére


Szajo
őstag

Hogyan mérjem ki? Milyen feszültség van ott?

(#21031) Panthera válasza Szajo (#21030) üzenetére


Panthera
őstag

A beltéri nem írja ki a jelszintet?

[ Szerkesztve ]

(#21032) Szajo válasza Panthera (#21031) üzenetére


Szajo
őstag

Jaaa ez egyből a tvbe megy nincs beltéri.

(#21033) IIIstIII


IIIstIII
senior tag

Sziasztok!

Budapesten, vagy Debrecenen belül tud valaki tanácsolni olyan üveg megmunkálással foglalkozó embert, céget, aki tud egyedi igények alapján egy üveg oldallapra szellőző nyílásokat vágni?

(#21034) szabozsolt87 válasza IIIstIII (#21033) üzenetére


szabozsolt87
tag

Székesfehérváron biztosan van egy cég a Jüllich Glas, de ők nem tudom, hogy kiszolgálnak e lakosságot. Az új gépházak oldal lapja edzett üveg. Az edzett üveget utólag megmunkálni nem lehet sajnos. Teljesen új üveget kell rendelned a már általad megjelölt furatok helyével. Neked kell elkészíteni a rajzot méretezéssel. Furat közép távolság az üveg széleitől. Azt figyelembe kell venni, hogy az üvegnél a furatokat az üveg szélétől úgy szabad elhelyezni, hogy ha neked egy 20 mm furat kell az az üveg szélétől 40 mm helyezhető el. Tehát mindig a furat méretének kétszerese. Minél nagyobb egy furat annál messzebb kell legyen a szélétől. Így tervezed. Az üveget lehet sima float vagy színes parsol üveg (szürke, bronz, kék). A sima float üveget fogják furatolni és ha minden meg van akkor jön az üveg megedzése ami megmunkálással jár tehát az éleit körbe polírozzák. A gépházak oldallapja 4 mm vastag. Ezeknek kb. 20-25 ezer forint a m2 ára.

[ Szerkesztve ]

(#21035) y@g4n


y@g4n
tag

Helló,
beszereztem egy tesla k20x-et, és láttam az alaplapján hogy vannak rajta bepopulálatlan videokimenet helyek.
kép:

A pcb bal oldalán láthatóak a helyek, ha teszemazt a hdmi helyére odarakok egy hdmi csatit, van esély hogy azon keresztül kapok képet? még ón is van gyárilag ott

हरि बोल | हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे ह रे

(#21036) razorbenke92 válasza y@g4n (#21035) üzenetére

Én nagy valószínűséggel zárom ki, hogy csak a csatlakozó lenne róla elhagyva, bár volt már hasonló a történelemben*. Általában több alkatrész, de akár még firmware különbözőség is lehet.

A forraszanyag azért van ott, mert a PCB és a stencil azonos valamelyik másik szériával, és oda is jut a pasztából, mielőtt kemencébe kerül a gyártósoron.

*Valamikor a 2000-es évek legelején volt valami fiaskó, amikor egy gyártó kiadott két kártyát, és a gyártási átállások minimalizálása érdekében mindösszesen csak egy ventit spóroltak ki a hardverből, és underclockolták a GPU-t. Mi sem kellett a buherátor társadalomnak: Firmware csere és +hűtés után senki nem vette drágábban a gyári kártyát. Ekkor szerintem rájöttek, hogy az egyszerű part-count csökkentés nem jó ötlet a variánsmódosításra.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#21037) y@g4n válasza razorbenke92 (#21036) üzenetére


y@g4n
tag

Utánanéztem és a quadro k6000 lapját használja, hiányoznak komponensek bár azokat még le lehet nézni kb, a firmware kérdés jogos.

[ Szerkesztve ]

हरि बोल | हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे ह रे

(#21038) maxxenergie


maxxenergie
senior tag

Sziasztok!

Nem tudom jó helyen vagyok-e kérdésemmel .. ha nem majd légyszi aki tudja hol célszerűbb feltennem - Köszi :R

Gyereknek vettem egy Kolink Void RGB házat mert gondoltam ez tetszeni fog neki... amivel nincs is baj de az RGB-t istenért nem tudom életre kelteni.

Szereltem rájöttem, hogy nyilván azért mert egy régi alaplapja van ami nem támogatja ezt még /1155-ös lényegtelen a storiban/ így mivel láttam Háznak RGB csatija ami kijön 3 PINES így utána nézve vettem egy komapibilis /sztem../ RGB vezérlőt is hozzá, hogy erre csatlakoztatva RGB csatit + SATA kábelt majd jó megoldom ... ha nem is lesz vezérelhető de legalább világít majd..

Ma meg is jött Jonsbo RC01 kontroller, ARGB - fekete (RC01) bekötöttem rá az RGB csatit 3 PIN-est majd a SATA tápot is nyomkodtam hosszan röviden de továbbra is semmi világítás...

Mi lehet a probléma sok mindent máshova kötni nem tudok ... még egy 5v-os csati van rajta 3 Pines RGB csati mellett de az gondolom csak opcionális.. mert azt sem a lapra sem a vezérlőre nem tudom kötni így..

Most már az sem tudom hol a hiba az ÚJ vezérlő szar esetleg... vagy a Házban az RGB... vagy valamit mégsem jól gondoltam/csináltam... az sem lenne baj ha vezérelni nem tudnám csak világítson... vagy mit kéne még vennem hozzá vajon vagy hogy tudnám megnézni egyátalán működnek-e ?

Ház sajátja hogy nincs RESET olvastam hogy azt is rá lehetne kötni a vezérlőre de az csak abban segít ha jól értelmeztrem, hogy azzal tudom vezérelni ... de van a házon LED gomb helyette .. amit hiába nyomkodok meg a vezérlőn is a gombot sehol semmi.. kezdek agyvérzést kapni :W

Köszi minden segítséget előre is ;) :K :R

[ Szerkesztve ]

◄ TELEFON PRIVÁT ÜZENETBEN ► Duna Pláza(XIII.ker) ◄

(#21039) IIIstIII válasza szabozsolt87 (#21034) üzenetére


IIIstIII
senior tag

Köszönöm a válaszodat, megnéztem a honlapjukat, hát a referenciák alapján a legkisebb egység amivel eddig foglalkoztak az egy x emeletes irodaház volt. :) Esélyes, hogy kiröhögnének ha megkeresném őket egy 30x40cm-es üveglap megmunkálásával. Neten találtam közben egy két kisebb céget, felkeresem őket hátha valaki bevállalja.

(#21040) razorbenke92 válasza maxxenergie (#21038) üzenetére

Elvileg nem csinálsz semmit rosszul, ha a Kolink ház RGB kábelét rá tudtad dugni a vezérlőre.

Fool-proof csatlakozó, tehát rosszul összedugni nem tudtad. A szabvány pedig elég egyértelmű, tehát mennie kéne.

Persze a Kolink oldalán a manualban egyáltalán semmi nyoma az RGB csatlakozónak.

A továbbiakban nehéz a debug, mert nem plusz szalag, vagy plusz vezérlő nélkül nem tudod ellenőrizni, hogy mi a hiba.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#21041) maxxenergie válasza razorbenke92 (#21040) üzenetére


maxxenergie
senior tag

Hát ezért nem értem... direkt megnéztem a vezérlőt mit veszek 3 Pines kettő egymás mellett egy különálló máshogy össze sem lehet rakni... 1:1-ben passzol nem értem esküszöm direkt azért vettem mert mondom majd ez jól vezérli... Főleg a hát előlapi panelben lévőt RGB-t .. de semmi :W

Vezérlőt újonnan vettem Merlinből.. a házat használtan de elvileg azt mondta a megbízható eladó hogy nem volt szerelve még fóliás ... hát akkor passzolom azt hittem valamit kihagytam a matekból vagy nem jól csináltam de hát elvileg minden OK... Nem tudom és mivel más RGB venti cucc nincs itthon ezért nem vennék...

Nem tudom hogyan tovább... akkor elvileg működnie kéne tehát vagy a vezérlő szar vagy a ház RGB része... előlapi akkor.. ?

Köszi azért :R nem tudom hogy tovább :W

◄ TELEFON PRIVÁT ÜZENETBEN ► Duna Pláza(XIII.ker) ◄

(#21042) razorbenke92 válasza maxxenergie (#21041) üzenetére

Írj rám privátban, ha jársz Újpest félé. Adok neked egy kis darab szalagot, amin kipróbálhatod a vezérlőt. Vagy elhozod magaddal, és megnézzük együtt.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#21043) Czimby


Czimby
addikt



Ha jól gugliztam F2 egy ellenállás biztosíték lenne(Wirewound Resistor Fuse)
Igazam van?

Az értékét egy sima ellenálás táblázatból kikereshetem?
Barna-Fekete-Arany-Arany? 1Ohm 5% -os lenne?

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#21044) Reggie0 válasza Czimby (#21043) üzenetére


Reggie0
félisten

Igen, jol csinalod.

(#21045) Czimby válasza Reggie0 (#21044) üzenetére


Czimby
addikt

Köszönöm! :R

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#21046) CsabaSteel


CsabaSteel
aktív tag

Hali! Olyan kérdésem lenne, hogy ami eddig volt nekem asus aura sync működött és most meg valami nem akar elindulni és ezt kapom: Asus service is currently unavailable . Please close Aura and cehck if AuraService installed and started properly. Ha valaki tudna ebben segíteni, megköszönném. Asus alaplapom van ami rgb-s. Rá van csatlakoztatva a kábel a lapra csak maga a szoftver nem indul

[ Szerkesztve ]

Csé

(#21047) CsabaSteel


CsabaSteel
aktív tag

Már közbe megoldottam :R

Csé

(#21048) Nyugis


Nyugis
senior tag

jó reggelt mindenkinek!

abba kérem a segítségeteket, hogy egy ilyen házam van: Cooler Master Haf 932
az a problémája, hogy a ház tetején lévő bekapcsoló gomb már "renyhe" nem tudom, hogy a rugó vagy mi mehetett tönkre benne, de nagyon nagyon puha a nyomása és nem is mindig kapcsol be.

a házat nem szeretném lecserélni az nem opció.
Viszont HA lehetséges, akkor ezt a Ki /Be kapcsoló gombot ezt szeretném lecserélni.

Van erre valakinek ötlete javaslata, esetleg konkrét megoldása?

mély tisztelettel előre is köszönöm szépen! :R

(#21049) razorbenke92 válasza Nyugis (#21048) üzenetére

Szia!

Ha le tudod bontani a házat, hogy eljuss a nyomógomb másik oldaláig, akkor belülről ki lehet cserélni.

Ha segítség kell a beazonosításban, akkor küldj egy képet róla.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#21050) Nyugis válasza razorbenke92 (#21049) üzenetére


Nyugis
senior tag

esetleg azt tudod, hogy hogy keressek rá jutubon, hogy hogy lehet kiszedni /szétszedni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.