Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9857) shifty!


shifty!
senior tag

Sziasztok!

Lenne egy olyan problémám, hogy egy B535-as router téglásította magát frissítéssel. Feldobta a WebUI, hogy frissítés, homokórázott 2 órát, manuál újraindítottam mert gondoltam hogy egy frissítés ne tartson már eddig.
Na, hát a router addig tartott :DDD
Azótaa WebUI-t nem érem el, WiFi hálózatot tolt ki magából az eszköz, de hiába volt benne a net SIM, hálózat nem volt a WiFi-n, és UTP-n sem.

Kérdés #1, hogy valahogy fel tudom-e támasztani szerintetek? Huawei szervízt BP Körúton meglátogattam, negálták a kérdést, mert nem garis az eszköz, így cserélni nem tudják, javítani meg szintén nem, mert szerintük alaplap csere kell, az meg "drágább mint egy új eszköz". Waddafaq :DD

Most egy B525-ön muzsikálok otthon, relatíve stabil a vétel, Yettel hálózat, légvonalban circa. 1.5 km távolság a toronytól, ami CellMapper szerint B1-3-28-at sugároz (558850 cella, déli irányban vagyok tőle a kvázipusztában).

A B525-ön nem állítgattam semmit, így átlag 30-60 / 10-30 MBit le/fel sebességem van, viszont a B535 amikor ment, simán hozott 90-150 / 20-50 MBit le/fel sebességeket, plusz az iPhone SE 2020-am a router mellett szintén a B535 mérési eredményeit tudja ugyanazon a hálózaton.
Kérdés #2, hogy van-e valami guide / best practice a B525 optimális beállításához, okosításához, vagy elégedjek meg ezzel? Alapvetően nincs problémám a mostani felállással, de nem-IT mérnökként optimalizálnék, amit lehet :DDD

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.