Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4901) mm89 válasza castiels (#4895) üzenetére


mm89
őstag

Nekem is ilyen van. Nem ajánlom! Van hogy naponta többször is újra kell indítani mert nincs net. Telenor mobilnet. Egyértelműen a router a hibás.

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#4902) castiels válasza mm89 (#4901) üzenetére


castiels
addikt

Akkor hanyagolom, köszi.

(#4903) castiels


castiels
addikt

X602D megy win 10 en?

(#4904) cocka válasza castiels (#4895) üzenetére


cocka
veterán

törölve

[ Szerkesztve ]

(#4905) cocka válasza castiels (#4895) üzenetére


cocka
veterán

Ez a hirdetés egy pofátlan hazugság, mert az D-link router nem 4G router. Az én olvasatomban a 4G router arról ismerszik meg, hogy SIM foglalat van benne gyárilag.

Ennyi erővel ugyanis akármelyik usb porttal rendelkező wifi router lehetne 4G router, mert támogat 4G modemeket. Vicc.

Akkor hanyagolom, köszi.

Veszel egy Archer MR200-at és téma letudva. :) Sajnos a 40k összetarhálásában nem tudok segíteni. De szerintem a lényeg átment. :)

(#4906) castiels válasza cocka (#4905) üzenetére


castiels
addikt

Át.. vagy veszek de akkor normálisat vagy hagyjam.

(#4907) _Karesz_ válasza cocka (#4905) üzenetére


_Karesz_
tag

Az milyen már, hogy olcsóbban megkapod a Telenortól használtan, mint a hirdetésben lévő: [link]

(#4908) cocka válasza _Karesz_ (#4907) üzenetére


cocka
veterán

De gondolom azért, mert az lehet hogy kártyafüggetlen.

Megnéztem. Hát akkor szégyellje magát az eladó. :D

[ Szerkesztve ]

(#4909) _Karesz_ válasza cocka (#4908) üzenetére


_Karesz_
tag

Idézem: "Telenor függő."
[link]

[ Szerkesztve ]

(#4910) castiels


castiels
addikt

Huawei B593 4G router

Erről mi a véleményetek?

[ Szerkesztve ]

(#4911) radio100jozs válasza castiels (#4910) üzenetére


radio100jozs
őstag

Csak ajánlani tudom ezeket a Huawei asztali routereket, 0-24 órában a hét minden napján + WiFi+ LAN csatlakozással. Bár most már a B5186s az újabb típus, de ezt az általad írt típust is használtam, és nem volt bajom vele, a Vaterán volt egyszer egy nagyobb készlet kiárusítás 10 egynéhány ezerért, nagyon megérte akkor venni, még itt is volt a fórumban téma.

(#4912) kisgyerek85


kisgyerek85
senior tag

Sziasztok!

Olyan 1 éve meg lett rendelve egy 4G mobilnet szolgáltatás. Két telekomos szerelő kihozta a modem-et, de elég instabill volt a vonal. Külső antenna nem volt az eszközükhöz. Jelenleg megint feljött a téma, hogy újra meg kellene próbálni, de mivel a szolgáltatónak csak az eszközbe épített antenna van a vétel lehetőségére, így feljött az, hogy mi lenne ha mi kiraknánk kültérbe egy antennat meg egy belsőt is és így lenne elég térerő.
Tényleg elég instabil telefonon látva is ott a jel. Edge, 3G és 4G is van ,de folyamatosan változik a telefont látva.
Egy ilyen párosítással meg lehetne oldani ezt a problémát?

(#4913) radio100jozs válasza kisgyerek85 (#4912) üzenetére


radio100jozs
őstag

Meg lehetne oldani, de magyarországon ez illegális, így büntetik az ilyen használatát. Csak a szolgáltató szerelhet fel ilyen jelismétlőt. Modemet nem tudsz cserélni külső antenna csatlakozósra? Nem kérdeztél rá a szolgáltatónál, hogy ez a probléma, és biztosítsák neked a cserét?

(#4914) kisgyerek85 válasza radio100jozs (#4913) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Ez egy ipari terület. Van adsl vonal, de nagyon gyenge. Jelenleg egy wifis szolgáltatótól van internet ezen a területen, ami nem olyan rossz, de nincsenek vele teljesen megelégedve.
Tehát te olyan modemre gondolsz a szolgáltató részéről amire ezt rá lehetne csatlakoztatni? [link]

(#4915) radio100jozs válasza kisgyerek85 (#4914) üzenetére


radio100jozs
őstag

Igen, és ilyen modem a Telekomnál pl. ez: [link]

Erre a Huawei B525-re lehet külső antennát csatlakoztatni, és akkor amit linkeltél dupla antennásokat rákötni. Szerintem próbálkozzatok be a Telekomnál erre a routerre, max újabb 2 évet kell aláírni.

(#4916) kisgyerek85 válasza radio100jozs (#4915) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Köszi, továbbítom az illetékesnek.
Még annyit, hogy ez a modem befogad sim kártyát?

(#4917) 4Grider válasza kisgyerek85 (#4916) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mivel ez egy 4G router, sim kártya nélkül nem sok értelme van működtetni. (Lehet, de akkor miért fizetne érte bárki ennyit?)

(#4918) castiels


castiels
addikt

Huawei LTE CPE E5186s

Ez tud 2,4/5 GHz szórást egyaránt (Mixed mode).?

(#4919) 4Grider válasza castiels (#4918) üzenetére


4Grider
nagyúr

A cikkben lévő második képből kiderül, hogy dual band-es. A mixed módot meg minden 802.11 a/b/g/n/ac eszköz tudja.

(#4920) castiels válasza 4Grider (#4919) üzenetére


castiels
addikt

A Huawei 5577 es mifi se tudja.. Külön van a 2.4 ès a 5.0 evyszerre csak az egyik lehet

[ Szerkesztve ]

(#4921) radio100jozs válasza castiels (#4918) üzenetére


radio100jozs
őstag

Igen (ilyen van nekem is), egyszerre két sávon szór, külön SSID-vel, az egyik a 2,4 GHz-esben, a másik meg az 5 GHz-eben.

(#4922) radio100jozs válasza castiels (#4920) üzenetére


radio100jozs
őstag

Ez asztali 1 Gigás router, ne hasonlítsuk össze egy kis MiFi-vel, ott az akkumulátor sem bírná az egyszerre két sávon való szórást.

(#4923) castiels válasza radio100jozs (#4922) üzenetére


castiels
addikt

Okè!

Azèrt kellene mert a Chromecaston történő lejátszás állandóan akad, valoszinuleg a 2.4 ghz miatt. Ezért javasolták hogy a CC 5.0 GHZ en menje a zelefon amiről meg lejatszom 2.4 en.

Egyébként jól működik? Telenoros sim kártya menne bele.

[ Szerkesztve ]

(#4924) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Mobil internetet (Vodafone) legálisan hol lehet függetleníteni a szolgáltatónál?
Hűségidő most jár le egy hónap múlva.

(#4925) #79335424 válasza castiels (#4923) üzenetére


#79335424
törölt tag

Vagy, a Chromecastot Lanon kapcsolni a router -hez. A régebbiekhez külön lehet venni Lan adapteres tápot, az újakhoz, ha jól tudom, akkor alapból ilyet adnak. Teló, és Androidos miniPC között teszteltem különböző átviteli módokat, és a Wifi -> Lan gyorsabb, és stabilabb volt, mint a Wifi 5GHz -> 2,4GHz átvitel.

(#4926) 4Grider válasza radio100jozs (#4922) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ma már elég sok mifi szimultán dual band-es.

(#4927) radio100jozs válasza 4Grider (#4926) üzenetére


radio100jozs
őstag

Nekem a tavaly ősszel vett Tp-Link 7350-es is csak egyszerre egy frekvenciát kezel, vagy a 2,4 GHz-es sávra állítom, vagy az 5 GHz-es sávra, egyszerre a kettőt nem tudja.

(#4928) 4Grider válasza radio100jozs (#4927) üzenetére


4Grider
nagyúr

Én már nem is emlékszem, hogy az én M7350-esem mikor vettem, azaz nem mai darab...
Amiket viszont mostanában vettem (pl. Zyxel WAH7706) az tudja szimultán a 2.4/5GHz-et.

(#4929) grabber


grabber
addikt

Sziasztok!

Olyan problémám lenne,hogy USB sticket(Huawei E3276) használok routerben és ha letöltök valamit akkor folyamatosan van net a letöltés számára. De ha csak böngészek,akkor előfordul hogy 10-20 másodpercig nem tölt be semmi. Ilyenkor várok és vagy a 6-7. próbálkozásra betölti a honlapot. Ugyanezt csinálja számítógépen is.

Ez mitől lehet?

(#4930) DrBubo77 válasza juliabrilke (#4924) üzenetére


DrBubo77
addikt

Egy szolgáltatást hogyan akarsz függetleníteni? Vagy nem értem a kérdésed.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#4931) juliabrilke válasza DrBubo77 (#4930) üzenetére


juliabrilke
addikt

Mobil internethez mifi routerre gondoltam, jogos.

(#4932) 4Grider válasza grabber (#4929) üzenetére


4Grider
nagyúr

A jelenséget sok minden okozhatja. Első körben megpróbálkoznék egyedi dns beállításával (pl. google dns vagy opndns vagy xname vagy stb.).

(#4933) Zeki válasza juliabrilke (#4931) üzenetére


Zeki
nagyúr

gsmdoki
De nem minden tipus.
Vagy bemész a szolgáltatódhoz érdeklődni. Az legális lesz.

(#4934) #79335424 válasza castiels (#4923) üzenetére


#79335424
törölt tag

Remélem, nem baj, hogy privátból visszaterelem ide a témát! A Te érdekedben teszem.

Mindenkinek!
Addig jutottunk, hogy egy P9 Lite -ról szeretne 1080p -t streamelni, Chromecaston keresztül, TV -re. A P9 Lite max. n -es Wifit tud. Sztem a legköltséghatékonyabb megoldás egy n -es router, és egy Lan adapter a Chromecast -ra, aztán vagy elég lesz, vagy nem. De, ha nem lesz elég, akkor a teló a szűk keresztmetszet. Ha vkinek jobb javaslata van, ne tartsa magában!

[ Szerkesztve ]

(#4935) castiels válasza #79335424 (#4934) üzenetére


castiels
addikt

Egy sim-es router ami tud 2.4 és 5.0 ghz et szinkronban.

A cc kapna 5.0 ghzt a telefon meg 2.4 et és ugy bubble upnp vel próbállozni az megoldás lehet?

[ Szerkesztve ]

(#4936) grabber válasza 4Grider (#4932) üzenetére


grabber
addikt

Azt már kipróbáltam. Nem változott semmi. Ilyenkor nincs kapcsolatom,mert 8.8.8.8-as pingre sem jön válasz.
Stick lehet a baj? Gondolom ez nem normális mobilinternetnél,hogy néha nincs net. Térerő az van.

(#4937) Diák66 válasza juliabrilke (#4931) üzenetére


Diák66
őstag

Hivatalosan Vodafone márkaüzletben a 2 év hűség lejártát követően 2500 Ft. Teljesen legális.

(#4938) #79335424 válasza castiels (#4935) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az is egy lehetőség, de minek drága, mobilnetes router ahhoz, hogy a telódról streamelj? Vagy, amit streamelnél az nem a telódon van?

(#4939) castiels válasza #79335424 (#4938) üzenetére


castiels
addikt

De... De nem megy pedig mennie kellene...

Folyamat megáll a bubble..

[ Szerkesztve ]

(#4940) #79335424 válasza castiels (#4939) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ez egy sokösszetevős probléma. Egy alacsony bitrátájú 1080p símán mehet olyan hálón, amit egy minőségi 720p símán kifektet, és akkor még nem említettem a kódolási/formátum problémákról. Tény, hogy sokat javít a helyzeten, ha a két kommunikáció más csatornán megy, de a két Wifi csatornánál jobb, ha az egyiket inkább Lan -es terelés. A teló és a router közti kommunikációt csak speciális esetben tudnád Lan -es terelni, a Chromecast, és a router közti kapcsolatot viszont símán lehet "Lanosítani". Ebben az estben szinte bármilyen n -es router megfelel. Mobilnetes router -re viszont egyáltalán nincs szükséged, mert ez egy teljesen "mezei", belső hálós adatátvitel, aminek semmi köze sincs a mobilnetet.

(#4941) 4Grider válasza grabber (#4936) üzenetére


4Grider
nagyúr

Vagy úgy van beállítva a router, hogy elbontja tétlenség esetén a kapcsolatot. Tehát azt is meg kellene nézni, hogy folyamatosra van-e állítva.

(#4942) juliabrilke válasza Diák66 (#4937) üzenetére


juliabrilke
addikt

Igen, ez kb. még vállalható összeg is.
Ilyen-olyan kódokat nem akarok megpróbálni, mert ha átvernek, akkor semmi reklamálás nincs, legyen inkább a hivatalon megoldás a szolgáltatónál.

(#4943) castiels válasza #79335424 (#4940) üzenetére


castiels
addikt

tehát röviden, mire van szükségem ahhoz hogy 720 vagy 1080 p fipmeket telefonról (bubbleupnp) átkülgyem a tv re úgy hogy ne álljon meg folyamat a film és irja ki h bubble upnp feliratot. Akár 5 perc mulva akár 40 perc múlva megszakad... Köze van ahoz h nyomkodom a telefont közbe?

(#4944) #79335424 válasza castiels (#4943) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem könnyű veled zöld ágra vergődni. Sztem elég világosan leírtam, hogy ha megfeszülsz, akkor sem fogsz tudni bármilyen 1080p -s tartalmat akadásmentesen áttolni Wifin.
A nyomkodás bezavarás attól függ, hogy mit nyomkodsz a telón.
Sőt, ha 2,4GHz -en vagy, akkor még a Bluetooth is bezavarhat.

[ Szerkesztve ]

(#4945) castiels válasza #79335424 (#4944) üzenetére


castiels
addikt

ha sim es routert veszek, beleteszem a net simet, utp a tv be és laptop serviooval át a tv re? DLNA-n

A bluetooth nincs bekapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#4946) #79335424 válasza castiels (#4945) üzenetére


#79335424
törölt tag

Értsd már meg, hogy azért offoljuk itt ezt a beszélgetést, mert amit szeretnél, annak semmi köze a mobilnethez! Ha a telódból kivennéd a SIM kártyát, akkor sem változna semmi a streamelésben. Ehhez egyáltalán nincs szükség semmilyen mobilnetes eszközre. A laptopos Serviio -hoz sem. Ha mindenáron két frekvencián szeretnél streamelni, akkor egy párhuzamos dualband router kell neked. Ha wifi és Lan között szeretnél streamelni, akkor egy szimpla, n -es router is elég, mivel a telód úgysem tud ennél nagyobb sávszélességű (ac -s) átvitelt. Ha az a router tud 5GHz -et, az előny, de nem feltétel. Ha elég erős a laptopod, akkor inkább a Plexet ajánlom, mert az tud realtime transzkódolni is, és úgy már menni fog bármilyen 1080p -s anyag, ha bírja a laptop. Telóból még nem létezik olyan, ami bírná a transzkódolást.

[ Szerkesztve ]

(#4947) cocka válasza #79335424 (#4940) üzenetére


cocka
veterán

De amúgy lol, mert a múltkor meg aszonta, hogy van okostévéje (ami akkor gondolom én DLNA képes is) csak nincs rajta wifi, azaz akkor minek is a chromecast? Á zavaros ez az egész. LOL

Meg el nem tudom képzelni mi az a hihetetlen hatalmas mennyiségű tartalom, amit ne lehetne gépre másolni a megosztás érdekében.

mert ez egy teljesen "mezei", belső hálós adatátvitel, aminek semmi köze sincs a mobilnethez

Ugyanezt mondtam neki én is.

Castiels:
tehát röviden, mire van szükségem ahhoz hogy 720 vagy 1080 p fipmeket telefonról (bubbleupnp) átkülgyem a tv re

Tehát röviden... mennyi idő alatt is fexik ki az akku a fullHD-s filmjeid wifin streamelésétől? 1 óra, 2 óra? Azokat a bizonyos filmeket csak telefonra lehet letölteni vagy csak telefonon lehet nézni? LOL
Szvsz még mindig stabilabb egy PC-ről vagy egy laptopról ilyesmiket megosztogatni, mint telefonnal szerencsétlenkedni, de hát te tudod.

ha sim es routert veszek, beleteszem a net simet, utp a tv be és laptop serviooval át a tv re? DLNA-n

Én nem szaroznék ennyit vele, főleg hogy ehhez nem kell 4G router. Ehhez elég sima wifi router, ahogy már említettük. Akkor felmásolod a cuccaidat arról a kibaszott telefonról vagy usb kábelen vagy wifin a laptopra, a laptopba ethernet bedug (ha nincs az szopó, mert akkor megint kliensként kellene első körben használni a wifi routered) át a wifi routered egy lanjába onnan meg egy másik lan portjába újabb ethernet kábel a tévédig. Mi ezen a nehéz?

A laptopos Serviio -hoz sem

Kivéve ha remote osztani akar és nemcsak otthon akarja elérni, akkor kellhet a laptopra net, de talán nem mobilnettel kéne fullHD-s filmeket osztogatni. :DD

(#4948) castiels válasza cocka (#4947) üzenetére


castiels
addikt

Köszönöm a segìtsègeket.

(#4949) radio100jozs


radio100jozs
őstag

Ma reggeli tapasztalat alapján nem vagyok elájulva a Voda 4G-től.

Monor-Kőbánya-Kispest között ingázok már 20 éve lassan, de a lényeg, hogy kihasználva a Honor8 két sim megoldását, "tesztelem" is, hogy mi a helyzet. Ma egy Vodásat tettem másodiknak, és hozzá a net. Monoron ful 4G, semmi gond, elindul a vonat, elhagyjuk Monort, levált 3G-re, ez sem gond, mert H-Péteri és Monor között a Telekom-Telenor is meghal még 2G-ben is már 20 éve ilyen. De utána ami meglepett, hogy a Vodánál végig Kökiig marad a 3G, egyszer sem vált fel 4G-re, sőt Ferihegy megállónál még bekapok egy kis 2G-t is. Egész úton megy a netrádió, és két helyen volt megszakadás, az egyik Üllő-Vecsés között az M0 környékén, a másik az említett Ferihegyi 2G miatt. Ezek után Kökiről metróba le, és onnantól van megint 4G a Vodán.

Telekom-Telenor esetében megszakad a netrádió H-Péteri és Monor között (Voda legalább itt nem, csak levált 3G-re), sőt leváltanak 2G-re, és az is harmatgyenge, de azon kívül Monor-Köki között végig 4G-n legel a telefon. Még az érdekes, hogy az említett M0-ás környékén szokott néha megszakadni a 4G jel, és a netrádió, de ez csak Telekomnál, Telenornál nem.

[ Szerkesztve ]

(#4950) #71835392 válasza radio100jozs (#4949) üzenetére


#71835392
törölt tag

Nos ha egész úton gyakorlatilag volt szélessávű mobilneted a Vodánál a másik kettőnél meg nem mert egy szép távon csak 2g volt akkor melyik hálózat alkalmasabb a problémamentes mobilnetezésre? És ebből a szempontból nem mindegy hogy hány gén lógsz épp? Ilyen jellegű adatforgalomnál mi olyat tud a 4g amit a 3g nem?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.