Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4301) #79335424 válasza cocka (#4300) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én kértem a Telenortól publikus IP -t, úgyhogy nálam valós a WAN IP. Persze, ettől még dinamikus.

[ Szerkesztve ]

(#4302) cocka válasza #79335424 (#4301) üzenetére


cocka
veterán

Jó, én a publikus dolgokat tudom igénybe venni a Telenortól, mert nem vagyok egyenlőbb, mint egyesek.

(#4303) #79335424 válasza cocka (#4302) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én sem. Mezei feltöltős Praktikum Ász csomag. Miután átváltottam rá, megszűnt az IP -m. Felhívtam őket, és mondtam, hogy arról nem volt szó, hogy NAT -olnak, és ezt az ÁSZF -ben sem látom. Eleinte próbálkozott az ÜFSZ azzal, hogy ez a csomaggal jár, de kiröhögtem. Végül kapcsolt egy technikust, akivel 2 perc alatt tisztáztuk a dolgot (azt mondtam, hogy szerver és kamera elérés miatt kell), és 5 perc múlva újra lett IP -m. Ennyi.

(#4304) btz válasza cocka (#4302) üzenetére


btz
addikt

Telenortól lehet kérni publikus IP-t bárkinek, aki igényli

ⓑⓣⓩ

(#4305) taki01


taki01
őstag

Sziasztok, lenne egy olyan problémám hogy Huawei h3372h-153 modem frissítés közben elment az áram és a meghajtón amin a telepítő állományok voltak azon most nincs semmi de modem működik. Valahogy újra lehet flashelni a firmwaret?

(#4306) cocka válasza #79335424 (#4303) üzenetére


cocka
veterán

Akkor ez egyben azt is jelenti, hogy a kapcsolat tulajdonságainál lekérdezett 100-as kezdetű IP átváltozik a wan IP-re? Azaz a kettő azonos?

(#4307) 4Grider válasza cocka (#4306) üzenetére


4Grider
nagyúr

A 100-as kezdetű ip wan ip, de nat-olt, így kívülről nem érhető el, mivel a nat-olásnál egy publikus ip-n 100-200 előfizető osztozik. A szolgáltatók megindokolt kérésre ki tudnak venni abból a dhcp pool-ból, ahol nat-olt ip-t kapsz, ekkor publikus ip cím lesz a wan ip-d.

(#4308) #79335424 válasza cocka (#4306) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nekem nincs ilyen routerem, így nem tudhatom, hogy mire változnak benne az IP -k. Azt tudom, hogy a telómnak most egy 176.77. kezdetű IP -je van. Servers Ultimate -ben bármilyen szervert indítok a telón, azt másik eszközről elérem ezen az IP -n.

Taki01:
ERRE gondoltál?

[ Szerkesztve ]

(#4309) taki01 válasza #79335424 (#4308) üzenetére


taki01
őstag

Köszi sikerült megoldani.

(#4310) cocka válasza #79335424 (#4308) üzenetére


cocka
veterán

Hát én csak azt tudom, hogy amikor átkapcsoltam natúr vezetékes internet módra, akkor amikor átváltottam DHCP relayre, elég volt a szolgáltató külső gateway címét megadni a beállításhoz és két gépnek két külön publikus IP-t osztott. Hátrány ilyenkor lanban nem tudja tallózni egymást a két gép és a router sem érhető el, csak ha valamelyik gépnek a routerrel azonos alhálózatú fix IP-t adsz meg. Tegnapelőtt visszaállítottam a routert 4G módba és a natolt IP cím megadásával próbálkoztam, de persze nem ment.

Aztán visszaállítottam megint szimpla kábeles módba, de valami miatt nem továbbította a fő routernek a publikus IP-t, meg a gépeknek külön-külön se, lehet hogy változtattak a gateway címén.

Majd esetleg máskor teszek még egy próbát, most nincs türelmem vele szarakodni.

Nem az a kérdés, hogy a telód milyen IP-t kap, hanem hogy a fix IP-t kapó hostod melyik gatewayen keresztül küldi neked a fix IP-t. Na annak a csomópontnak a címe kéne. Feltehetően, ha átraktak a fix IP-sek táborába, akkor valószínű nem 100-zal kezdődő a gateway címe sem.

Persze az is lehet, hogy rosszul kötöttem össze a kábeleket. Először a vezetékes net továbbosztása a 2. router felé lenne a cél. Mert ha ez működne, akkor a SIM-es megoldásnak is működnie kéne.

Azaz az 1. router az MR200, a 2. a C7.
Modem ethernetjéből megy egy kábel az MR200 wanjába (ehelyett képzeld azt, hogy 4G net van), egy másik kábel meg az MR200 lanjából megy a C7 wanjába. Szal. elvileg így kéne működnie gondoltam én, de már semmiben sem vagyok biztos.

Aztán a C7 két lanjából megy egy-egy kábel a gépek felé. A gépek meg elvileg IP kérésen vannak. Na most lehet hogy azért nem megy, mert a két DHCP összeakad. Csak ugye ha meg kikapcsolom a 2. router DHCP-jét hogy csak switchként továbbítson, akkor meg nem kapnak IP-t a gépek (illetve csak a 169. kezdetűt kapják, ami kb. a 0.0.0.0-val egyenértékű). Ha viszont így fix lan IP-t állítok be a gépeknek, akkor meg hálózatban ugyan látják egymást, de persze net az nincs.

Azt nem értem egyébként, hogy hogy tud összeakadni a két DHCP, hiszen az 1. router gyakorlatilag csak a szolgáltató DHCP-jétől kér IP-t és csak annyit csinál, hogy ezt továbbítja a gépek vagy eszközök felé, a 2. router pedig a belső háló DHCP-je. Akkor mi a rákért nem tud a 2. router az elsőtől egy publikus IP-t kérni? Vagy elcsesztem és nem a C7 wanjába kell dugni az összekötő kábelt, hanem a lanjába? Mellesleg asse tudom, hogy crosslink kábel-e, mert ugye két router közé az kéne. LOL

(#4311) #79335424 válasza cocka (#4310) üzenetére


#79335424
törölt tag

A kábel sztem mindegy. A modern eszközök felismerik, és alkalmazkodnak hozzá. Nekem az a gyanúm, hogy a bridge, és a DHCP relay nem ugyanaz. Egyébként én publikus IP -t írtam, nem statikus (fix) IP -t. Ha ez a relay nem tud alkalmazkodni a dinamikus IP -hez, akkor elég esélytelennek látom a dolgot. Az aktuális IP -hez külön DDNS nélkül is tudnék alkalmazkodni a külső kliensekben, de ha nem tudom remote paranccsal megváltoztatni a relay IP beállítását, akkor nem sokra mennék vele. Mindegy, mert eszköz nélkül ennél többre úgysem jutok. Szerda du. lehet legkorábban ilyen kütyüm. Ha nem jön be, akkor visszaviszem, és jöhet a Zyxel LTE 3301.

(#4312) cocka válasza #79335424 (#4311) üzenetére


cocka
veterán

Nekem az a gyanúm, hogy a bridge, és a DHCP relay nem ugyanaz.

Miért a bridge hogy működik?

Ha nem variálunk 2. routerrel, akkor a DHCP relay, ahogy írtam is biztosítja, hogy a routerre kötött gépek külön-külön wan IP-t kapjanak. Ehhez elegendő megadni a publikus gateway IP-jét. Azaz a DHCP relay opció gyakorlatilag nem csinál mást, mint közvetíti a gépek kéréseit közvetlenül a szolgáltató DHCP-jének. Azaz olyan mintha fognék két (tegyük fel már bekötött) kábelmodemet és külön-külön bedugnám egy-egy lan kábellel a gépekbe. Akkor is külön wan IP-t kap mindkettő.

A bridge nem ezt csinálja?

Egyébként én publikus IP -t írtam, nem statikus (fix) IP -t.

Jó, én is a publikusra gondoltam. Az lenne a lényeg.

Ha ez a relay nem tud alkalmazkodni a dinamikus IP -hez, akkor elég esélytelennek látom a dolgot.

Miért ne tudna, gondolom a gateway IP-ket nem változtatgatják túl gyakran.

Elvileg van remote management a routerben, ha egyről beszélünk.
Persze nem árt a firmware-ét egyből lefrissíteni, mert bughegyekkel érkezik. :D

[ Szerkesztve ]

(#4313) 4Grider válasza cocka (#4312) üzenetére


4Grider
nagyúr

Egy imsi-hez nem fog a rendszer két ip címet rendelni. Tehát a mögé kötött routernek is ugyanazt az ip-t kell adjad, amit a modem is kapott, másképp nem fog működni. A gatewayek címei pedig változnak, én hol 5, hol 89, hol mással kezdődő publikus ip címeket kapok a Telenortól. Ezeknek pedig nem lehet egy gw-ük.

[ Szerkesztve ]

(#4314) cocka válasza 4Grider (#4313) üzenetére


cocka
veterán

Jó akkor vegyük úgy, hogy nem értek hozzá, az eszmefuttatásomat tekintsd semmisnek. A többit meg majd ide leírja Somatom, ha akarja.

(#4315) #79335424 válasza cocka (#4312) üzenetére


#79335424
törölt tag

"Elvileg van remote management a routerben, ha egyről beszélünk."

Tulképp egyről beszélünk, de nyilván nem az a tuti megoldás, hogy távolról, manuálisan frissítgetem a WAN IP -t a relay konfigban. Őszintén szólva nem is értem, hogy ott miért kell bármit is bepötyögni, miért nincs "auto" opció. A router ne tudná, hogy mi a saját WAN IP -je? Ennyire nem lehet "buta".

[ Szerkesztve ]

(#4316) cocka válasza #79335424 (#4315) üzenetére


cocka
veterán

Hát itt van egy emulátor, de ez tényleg csak demó, én a frissített szeptemberi fwt használom. Lehet hogy vannak eltérések.

[link]

Amúgy elcsesztem, mert a DHCP kiszolgáló wan címét kell odaírni. Nem a gatewayét.

A használatiban is csak ennyi van róla:

1. The router can be configured to work as a DHCP Relay. A DHCP relay is a computer that forwards DHCP data between computers that request IP addresses and the DHCP server that assigns the addresses. Each of the device’s interfaces can be configured as a DHCP relay. If it is enabled, the DHCP requests from local PCs will be forwarded to the DHCP server that runs on WAN side.
2. You can also appoint IP addresses within a specified range to devices of the same type by using Condition Pool feature. For example, you can assign IP addresses within the range (192.168.1.50 to192.168.1.80) to Camera devices, thus facilitating the network management. Enable DHCP feature and configure the parameters according to your actual situation on Advanced > Network > LAN Settings page.

(#4318) #79335424 válasza cocka (#4316) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszi, de ezen az emulátorozáson már túl vagyok. Szerinted mitől vagyok ilyen felkészült relay -módból? :)

(#4319) Shanyii


Shanyii
újonc

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni.

Most derult ki. Sajnos szanatoriumba kell mennem dec. 27 kedd reggel - tol - jan 15 ig. ez harom het.

Es nincs internetuk. En itthon napi 8-10 orat logok a kabelneten. Gyorsan kellene valami korlatlan internet

megoldas a laptopra. Van ra negy napom, hogy megoldjam. Nem torentezek csak bongeszek es youtube-on

videokat es neha filmeket nezek. Telenoros 3G-s modemet mar kaptam. A publikus internet nagyon draga

lenne a flottak pedig nem lesznek meg negynap alatt, es igazabol most csak erre a harom hetre kellene valami

megoldas.

(#4320) Zeki válasza Shanyii (#4319) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem tudom kinél vagy, de telekomnál van a meglévő nethez kiegészítő korlátlan böngészés és email opció.
Meg talán a telenornál is.

(#4321) DrBubo77 válasza Shanyii (#4319) üzenetére


DrBubo77
addikt

Azért nézz be a Mobil flottákba! Ott van az iQpro. Elég gyorsak, nincs hűségidő.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#4322) Shanyii válasza Zeki (#4320) üzenetére


Shanyii
újonc

Helyi kabel tv. A dorozsmai szelmalom kft.

(#4323) Zeki válasza Shanyii (#4322) üzenetére


Zeki
nagyúr

:)
Mobilszolgáltatóra gondolta,
Vele vedd fel a kapcsolatot ha telenoron akarsz korlátlanul nyomulni, vannak trükkök a tarsolyában.

[ Szerkesztve ]

(#4324) Doky586 válasza Shanyii (#4319) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Na most telefonon akarsz böngészni? vagy tableten, laptopon? vagy viszed az asztali gépet monitorral egérrel billentyűzettel..?
Ha nem telefont: akkor javaslom írd rá az értékét és az elérhetőségedet ahol visszavásárlod a kórházi szarkáktól.. :DD

(#4325) #79335424 válasza Shanyii (#4319) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én az Euroquattroval próbálkozom. Eddig annyi volt az ügyintézés, hogy ma telefonáltam egyet. Később visszahívtak, hogy a posta miatt nem tudják garantálni, hogy péntekig megérkezik a SIM. De, ha holnap elmegyek hozzájuk (Bp. V.ker.), akkor áteshetünk a formaságokon, és helyben megkapom a SIM -et. Persze, az Euroquattro rövid távon drágább, mint az iQpro (5 rugó belépési díj).

[ Szerkesztve ]

(#4326) Shanyii


Shanyii
újonc

Vodafone feltoltos. Buta telefonom van. Laptopphoz keresek megoldast.

(#4327) PRDZsolesz válasza Shanyii (#4326) üzenetére


PRDZsolesz
aktív tag

Köss a telenornál egy nagyobb hipernet home csomagot. 30 napig lemondhatod.

#4328: kapsz hozzá routert, abba kell tenni a kártyát, nem a telefonba.

[ Szerkesztve ]

(#4328) Shanyii


Shanyii
újonc

Vodafone feltoltos. Buta telefonom van. Laptopphoz keresek megoldast. Koszonom, hogy probaltok segiteni.

Akit ajanlottal annak irtam.

(#4329) Shanyii válasza PRDZsolesz (#4327) üzenetére


Shanyii
újonc

Ez megfordult a fejembe, csak felek mar minden szerzodest ala irni. Tapasztalat. De jobb hijan holnap befogok menni hozzajuk es megkerdezem.

(#4330) Shanyii válasza #79335424 (#4325) üzenetére


Shanyii
újonc

Szegedi vagyok. Sajnos nem eri meg az utanna maszkalast. Az iQpro is pesti vagy pecsi cim. A benzinen vehetek publikus feltoltost. Valahol olvastam az iQpro-ba is van belepesi dij 5000ft. Kivancsi leszek, hogy mire jutsz a Euroquattro-val. Hatha jo lessz.

(#4331) 4Grider válasza Shanyii (#4330) üzenetére


4Grider
nagyúr

Iqpro-ba nincs belépési díj, akárhol is olvastad...

(#4332) Shanyii válasza 4Grider (#4331) üzenetére


Shanyii
újonc

Igazad van bocs elneztem.

(#4333) xkraiusx válasza Shanyii (#4332) üzenetére


xkraiusx
tag

Egolcsobb kártyás megoldás mymusinonstop, de ehez kell adatnak lennie a sim kártyán.
Mivel a mymusicnonstoppal nem fogyasztod az adatkereet ha deezerezel például.
VPN-el eltudod hitetni azt hogy minden lekérés deezeres cucc, így korlátlan az adatkeret.

(#4334) xkraiusx


xkraiusx
tag

Ami ebbe a megjobbbogy igazábol nem kell csak adatot venni, mivel 1ezer forint a mymusic nonstop es feltöltésért úgyis jár 150mega.

(#4335) ÁrPi2 válasza xkraiusx (#4334) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

"Ami ebbe a megjobbbogy igazábol nem kell csak adatot venni, mivel 1ezer forint a mymusic nonstop es feltöltésért úgyis jár 150mega."

Nem értem a kétkommentbe tört mondatot... :) de egyébként azt értem ha 3000 Ft-al töltök Telenor SIM-et akkor 30napig használható 150 MB-t kapok,
ha viszont a minimál 1500 Forinttal akkor 50 MB-t DE csak 7 napra.

Namármost persze a feltöltés utáni egyenlegből fizethető ki a havi 990 Ft "MyMusic Nonstop" ,nade

a kérdésem az hozzád, hogy milyen konfiggal tudom VPN-t használva elhitetni hogy minden lekérés deezer-music-os?

(#4336) xkraiusx válasza ÁrPi2 (#4335) üzenetére


xkraiusx
tag

http://tvpn.zapto.org oldalon megtalálod.

(#4337) vadasz70


vadasz70
aktív tag

Sziasztok! Olyan problémám lenne hogy vettem egy sim kártyát működik a telefonba de nem működik a mobil routerbe minden más kártya működik benne de ez nem.Azt írja ki hogy nincs hálózat mi lehet a probléma?

(#4338) 4Grider válasza vadasz70 (#4337) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha blue mobile kártyáról van szó, az nem fog működni mostanában eladott telekomos eszközben. Még egy pár évig...

(#4339) vadasz70 válasza 4Grider (#4338) üzenetére


vadasz70
aktív tag

És miért tiltja le csak blue-ról ?

(#4340) Zeki válasza vadasz70 (#4339) üzenetére


Zeki
nagyúr

Mert albrand. És csak. :)

(#4341) cocka válasza 4Grider (#4338) üzenetére


cocka
veterán

Ahogy elnézem egy szóval nem említette, hogy telekomos mobil routert vett.

(#4342) vadasz70


vadasz70
aktív tag

Várjatok lehet hogy elbeszélünk egymás mellett én a T-mobile-ről beszélek annak a routere, csak azt nem tudom hogy gyárilag van függetlenítve vagy nem.

(#4343) w.miki


w.miki
veterán

Prepaid mobilinternet csomagot tudnátok ajánlani?
egy ismerősöm szeretne, állítása szerint keveset használná (napi fél órát, böngészésre).
A rengeteg szolgáltató közül hol érdemes nézelődni?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#4344) radio100jozs válasza w.miki (#4343) üzenetére


radio100jozs
őstag

Feltöltősben szerintem a Telekom Domino Net&Roll csomagja éri meg ennyi használatra, itt 1000 Ft-ot levesz 500 MB-onként, ami 30 napra elég.

https://www.telekom.hu/lakossagi/szolgaltatasok/internet/mobilinternet/domino-mobilinternet-csomagok/domino-net-roll-plus

A Telenor a Hipernet Praktikummal a 7Ft/MB feltöltős netjével drága szerinte, bár lehet + csomagot hozzá venni, ami 45 napra lehet felhasználni, de csillagászati az 1 GB-os 2999 Ft-ért.

A Vodánál meg a 30 napos csomag drága a Vitamaxosban mert csak ilyen van, és 3GB-ot ad 3.990-ért.

Még egy ötlet van, a Bluemobile sim, aminél tudsz net opciót venni hozzá, és 1GB csak 1290 Ft/30 napra. Viszont ha lefogy, akkor 690 Ft-ért vehetsz hozzá 500 MB-ot.

[ Szerkesztve ]

(#4345) w.miki válasza radio100jozs (#4344) üzenetére


w.miki
veterán

Köszi, tehát akkor a Telekom a leginkább ajánlott. :R
Azt nem tudod, USB stick-et adnak hozzá, azt külön kell venni, vagy inkább mobilba tegye be a kártyát, és ossza meg wifi hotspot-ként?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#4346) Viktor77 válasza w.miki (#4345) üzenetére


Viktor77
titán

Tescoban láttam ilyen quick csomagot valamelyik nap (8K), ahhoz adnak sticket is.
Ha boltban veszed, ahhoz nem adnak.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#4347) ÁrPi2 válasza xkraiusx (#4336) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

Köszönöm.

Ez a módszer egy http (és https) proxy-t is használ?
A másik kérdésem ami még utoljára lenne:

Ezzel a korlátlan http és https adatforgalmazás van megoldva,de mit ajánlanál ha néha Ftp-zni lenne szükségem, vagy ha épp egy VPN-en kellene céges hálóba bejelentkezni? Erre is megoldás ez?

(#4348) xkraiusx válasza ÁrPi2 (#4347) üzenetére


xkraiusx
tag

Igen, proxy-vpn kombó, ha ftp-zel az megy gondolom úgyis ha megy közbe a VPN (a szerveremen minden tűzfal nyitva van)
a másik hálozatba kapcsolódás talán problémásabb, OpenVPN rendszerszinten megy, ha csatlakozol egy másik VPN-re NEM OpenVPN-en keresztül nem látom akadályát hogy ne menjen
CégesVPN<->sajátVPN<->felhasználó

(#4349) AstraCDX


AstraCDX
senior tag

Sziasztok !

E két eszköz közül, melyiket lenne érdemesebb választani, és miért ?

Huawei E5377T
Huawei E5577C

Van valakinek gyakorlati tapasztalata ezekről az eszközökről ?

Üdv.

Astra

(#4350) Viktor77 válasza AstraCDX (#4349) üzenetére


Viktor77
titán

Ahogy látom az 5377-ben sokkal nagyobb az akku.

Csinálni kell. Kész. Pont.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.