Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5451) 4Grider válasza AstraCDX (#5448) üzenetére


4Grider
nagyúr

Számodra semmi különbség nincs a két protokoll között, ma már az apn-ek többnyire mindkét titkosítást támogatják. Szóval célszerű auto módon hagyni.

(#5452) Viktor0610 válasza Viktor0610 (#5444) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Megrendeltem. :D

Samsung Galaxy A54

(#5453) Diák66 válasza AstraCDX (#5448) üzenetére


Diák66
őstag

Itt találsz róla információkat. [link ppp-hitelesites-pap-chap]

[ Szerkesztve ]

(#5454) tmarkee válasza Brandynew (#5449) üzenetére


tmarkee
tag

Áh, köszi. Ehhez meg kellene még egy 4G-s router is :-)

# apt upgrade

(#5455) mckay


mckay
aktív tag

Van olyan, hogy wifis 4G router, de opcionálisan külső antennával is lehet használni?

Sziasztok!

Szeretnék egy olyan mobilnetet előfizetni szüleimnek, hogy hétvégén a nyári házban, télen pedig a városi lakásban használhassák. Mindkét helyen van jó 4G kapcsolat (20ms, 70megabit), igen ám, de a hétvégi házban ezt a ház tetején mértem, belül a hétvégi házban a töredéke sincs.
:-)

Ezért azt álmodtam meg, hogy felerősítenénk egy antennát, és a koaxális kábelnek a végére rácsavarnák a routert májusban, majd októberben lecsavarnák routert és a router így újra a beépített antennájával menne (akárcsak a többi átlagos szappanos doboz 4G routerecske).
Szerintetek nagyon naív vagyok, hogy azt gondolom, létezhet ilyen technikai megoldás?

Ha nem lehet, akkor ehelyett két külön router kéne inkább, és a SIM-et hozni-vinni?

Vagy egyáltalán nem is kell ilyesmivel bíbelődni, és létezik olyan előfizetés, amihez két SIM kártyát rendelnek (hiszen egyszerre úgyis csak az egyik SIM adatforgalmazna)?

Üdv és köszi!

(#5456) Diák66 válasza mckay (#5455) üzenetére


Diák66
őstag

Mindegyik megoldásod jó lehet, kérdés melyik praktikusabb és olcsóbb. Nálam az antennás módszer működik jelenleg. Csak hát nem olcsó, ugyanakkor egyszeri költség és padlástérben (megfelelő jel esetén) elhelyezve, mondhatni örökös. Ha ki kell tenned a tetőre, sajnos az időjárás és a madarak megrongálják.

[ Szerkesztve ]

(#5457) mckay válasza Diák66 (#5456) üzenetére


mckay
aktív tag

ez azt jelenti, hogy te találtál olyan routert, ami önmagában is működik (városi körülmények), de van rajta plusz antenna csatlakozó egy külső antennához (falusi körülmények)?
mi ez a típus?

(#5458) Diák66 válasza mckay (#5457) üzenetére


Diák66
őstag

Vodafone: R216-Z , Huawei B315
Telekom: Huawei E5577C, HUAWEI B525S-23A
Telenor: Huawei E5577s, Huawei B525

De van még több is, nézz körül a független készülékek között is. Akár külföldön is, ha határ közelben élsz.

(#5459) cocka válasza mckay (#5457) üzenetére


cocka
veterán

És miért nem jó olyan, amit alapból antennával árulnak?

Archer MR200-hoz adnak alapból két felcsavarozható antennát. Ez itt nem a reklám helye, csak egy ténymegállapítás.

(#5460) mckay válasza cocka (#5459) üzenetére


mckay
aktív tag

Köszi, és neked is Diák66,

valóban van ezeken a routereken leszerelhető (detechable) 4G antenna, ebből a szempontból jók, lehet a helyére tetőantennát kötni.

De ha lecsavarozzák a szülők a hétvégi házban, és behozzák a városi házba, akkor meg vissza kell csavarni ezeket a kis lapátkákat.

Én meg olyanra gondoltam, hogy nem kell rá a városban semmi, mert lenne belül egy 4G antenna, amire automatikusan átvált, ha nincs a külső antenna.

Na erre kérdeztem, hogy ez vajon naivitás-e...
:B

(#5461) Diák66 válasza mckay (#5460) üzenetére


Diák66
őstag

Vodafone R216-Z és Huawei E5577 rendelkezik belső antennával is, nem kell neki állandóan a külső antenna. Csak be kell dugni, vagy kihúzni, a térerő függvényében. De talán a másik többi is így működik. Általában TS-9, vagy CRC-9 csatlakozó kell ezekhez. (utóbbi nagyok FME, vagy valami hasonló, wifi routereknél megszokott csatlakozó)

(#5462) leslie_smith


leslie_smith
aktív tag

Üdv mindenki!
Mobilinternet témában szeretnék némi útmutatást kapni. Jelenleg egy 12gigás Vodafone netem van, de szerződéshosszabbításkor változott és nem lassul hanem megszűnik
Az éjszakai 100 még torrentezni is elég (bár szívatott már meg, hogy elfogyott és vitte magával a nappalit is azóta a letöltött mennyiséget túlbiztosítva számolom)
De a napi kb 390-400 mega édes kevés még így is, hogy a youtube-ot kerülöm (és ha nézem is 240-360p és csak pár perc)
Pár elküldött kép/mém és oda is akár 100 mega...
A hűségem decemberben jár le de már ebben a hónapban válthatnék a home net (50/150) csomagra
A legfontosabb adalék, hogy semmilyen kábeles net nem lehetséges csak mobil/műhold stb ami tanyán is van (épp a falu végén vagyunk és egy utcányira van egy elég szutyok sebességű invitel de ide nincs :D )
Netre csak a laptopomon és a telefonomon van szükség tehát nem kell sok eszközre osztani
A mostani áfa csökkentés után ment le 5100-ra de addig 5500 volt így a váltás után jó lenne ha 6000-nél nem kerülne többe
Többször gondolkodtam már el a Hello Datan, de az csak telefonba mehet (hsználnám abban is, de kényelem miatt jobb a wifi) így a korlátlanságról le kell mondanom, de megfelelő csomaggal nem is lenne ez gond, de a mostanin ugye nincs még lassítás sem
Másik amiről úgy tűnik le kell mondjak a hűség mentesség (mikor meghosszabbítottam a mostanit rá pár hónapra jött ki az alig drágább home, de nem engedtek átváltani na ekkor végleg felbosszantott ez a rablánc dolog :((( )
Ki milyen tapasztalattal tudna ellátni otthoni mobilnet témában?
Nem ragaszkodom a Vodafone-hoz egyáltalán, de ahogy néztem sok választás nem is igen lehetséges csak Voda vagy Telenor (a Telekom 30GB 10 000-ért ajánlata vicc a másik kettő 200gigás ajánlataihoz képest amik 6 környékén mennek)

A mobilarena nem kötelező,de "ajánlott". | Xiaomi Redmi 4X

(#5463) mckay válasza Diák66 (#5461) üzenetére


mckay
aktív tag

jajj de jó, ez volt a kérdésem!
:C

nem tudtam, hogy van egy ilyen kis dugi koaxáli csatlakozó - igazándiból még soha nem is fogtam ilyen kis szappanosdobozokat a kezembe!

de most már bátor leszek, és tudom, hogy ilyennel felruházottat érdemes kérnem a szolgáltatónál, mert ez nem naívitás!

mondjuk abban a feluban épp a Telenor rulez, náluk kell kérnem...
:R

(#5464) 4Grider válasza leslie_smith (#5462) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nézz be a flottás topicba. IQPro néven fut egy Telenoros korlátlan mobilnet sim havi 4-5000 Ft közötti összegért, hűség és belépési díj nélkül. Sokan használják már szerte az országban...

(#5465) leslie_smith válasza 4Grider (#5464) üzenetére


leslie_smith
aktív tag

Nincs veszélye az ilyen flottának?
Hallottam már róluk, de nincs semmi hátulütője?
Valahogy több bizalmam van a lehúzások ellenére is (mert már maga a 2 év is az) a már ismert cégek felé :D

A mobilarena nem kötelező,de "ajánlott". | Xiaomi Redmi 4X

(#5466) 4Grider válasza leslie_smith (#5465) üzenetére


4Grider
nagyúr

Egy veszélye van: Ha bedől a flotta, akkor nem tudod a számot kihozni. De mivel itt adatkártyáról van szó...
Nekem sincs egyébként feléjük semmi bizalmam, ha lenne hűség, akkor azt mondanám, hogy nem érdemes velük foglalkozni. De így...

[ Szerkesztve ]

(#5467) cocka válasza leslie_smith (#5462) üzenetére


cocka
veterán

Ha normálisan PC-ről akarsz netezni, akkor a 300-400 mega az picsafüst. Az adatforgalommérő alapján én azt írnám, hogy az átlagos NAPI forgalom 3-8 giga közt kell legyen! Ekkor ugyanis nem kell majd azon aggódni, hogy túllépted a keretet.

De persze vannak beteg állatok, akik mániákusan torrenteznek, youtube-oznak stb.. nekik sokszor napi 13 giga SEM elég.

(#5468) leslie_smith válasza cocka (#5467) üzenetére


leslie_smith
aktív tag

Böngészésre nekem elég
Mivel a torrentezésem is olyanokból szokott állni amit ha hetekig seedelek sem megy fel max pár száz kb
Nem vagyok ráállva a legújabb full hd 4k meg mit tudom én milyen filmekre és sorozatokra
A legtöbb film amit leszedtem a 80-as 90-es évek szülöttje szóval annyira nem hat meg
De szívesen néznék videókat youtubeon amire már a napi 1-2 giga kellene
Ha mindent beleszámolok amit használok és használnék szerintem havi 200 giga elég lenne de nem megosztva éjjelre meg nappalra ami napi 6 giga kb
Ráadásul van olyan, hogy ha sok a meló itthon csak telón netezek és napi kb 40 megát
De ha pl esős időben beszorulunk akkor youtube-on 480p-n is elfogyna pár gb pár óra alatt (főleg ha találok válogatott orosz videókat :DDD )

A mobilarena nem kötelező,de "ajánlott". | Xiaomi Redmi 4X

(#5469) cocka válasza leslie_smith (#5468) üzenetére


cocka
veterán

Hát én is inkább 80-as 90-es évek filmjeit nézem, de tőlem azért töltenek dögivel. Persze mindig a legjobbkor trollkodik be valaki torrenten, amikor amúgy nekem is szükségem lenne a saját feltöltési sebességem kimaxolására.
De tény, hogy kampányszerűen csinálom, sokszor hónapokig vagy évekig semmi vagy ugyanazt seedelem, de azokat már a kutya se tölti. Amikor viszont rászánom magam, akkor nagyobb mennyiséget seedelek. Apránként úgy is leállítom a seedet, de nem megy folyamatosan. Pl. most se. :)

(#5470) Triumph81


Triumph81
kezdő

Sziasztok!

Van egy Lenovo W520 laptopom és abban egy telekomos sim kártya. Minden csodásan működött addig amíg nem akartam dominós előfizetésemet hozzáadni a telekomos fiókomhoz amit csak úgy lehet ha a sim kártyát átteszem egy telefonba és úgy kérem le hozzá a jelszót. Mikor visszatettem a laptopba a sim kártyát már nem tudott csatlakozni a netre. Adatkeret még van a kártyán. Ha beteszem egy telefonba akkor van net csak a laptopon nincs.
Tud valaki megoldást, hogy újra legyen netem.
Előre is köszönöm.

Üdv
T

(#5471) leslie_smith válasza cocka (#5469) üzenetére


leslie_smith
aktív tag

Én is voltam úgy, hogy ment a seed akár 2 hétig is most meg egy hete sokszor be sem kapcsolom a gépet, de azt nem szeretem ha marad visszatöltés nélküli úgyhogy a 24/48 órák mindig megvannak :D
Na de témánál maradva.
Ezek szerint érdemes lesz körbejárnom a flotta témát, majd szerezni egy korlátlant és hozzá egy 3/4G routert/mifit
Ha meg nem jön be valami miatt akkor ott vannak még a leláncolós szolgáltatók :D

A mobilarena nem kötelező,de "ajánlott". | Xiaomi Redmi 4X

(#5472) castiels


castiels
addikt

Sziasztok!
Huawei B593-as router-ről mi a véleményetek?

(#5473) TotoHU


TotoHU
csendes tag

Sziasztok!
Első hozzászólásom itt, próbáltam utána olvasni a válasznak de nem találtam, ha mégis sokszor kitárgyalt a téma ne tépjetek meg nagyon. (más fórumokon ahol 10+ éve tag vagyok, óriási osztás megy ha valaki újoncként már jól bekérdez ismert témákat :) )

Szóval. Mivel a drága vezetékes szolgáltatók a lakhelyemen nem húznak be optikai kábelt, a dsl a max 8 mbps-el. Van viszont mobilnet, így az egyik szolgáltatónál elő is fizettem jó bőséges adatcsomagra (100+100 giga).

Kaptam is hozzá (Huawei E5577) amit otthon egyből rá is tudtam a sokkal combosabb-erősebb Asus routeremre. Amit tapasztaltam, hogy a mobilon mért 120-150 mbps helyett USB tetheringel max 50-60 mbps-t hajtok ki a cuccból. Próbáltam mindent mindennel - csak magát a LTE routert használtam, csak wifi repeaterként állítottam be az Asus-t, kísérlet képpen megosztottam a mobilt is wifin és usb-vel, de csak ugyanaz lett az eredmény,. Max 50-60 mbps, 70 lett akkor amikor a routernél a csatornát átállítottam egy kevésbé forgalmasra.
Csak arra jutottam, amit kis utánaolvasás után a neten is megtaláltam: a szolgáltató korlátozza a megosztást, nyilván azért hogy ne szivattyúzza le a sávszélességet.

Csakhogy ezt n ekem 150 mbps-ként adták el, tehát adjanak is annyit, ne 50 mbps-t.

Adja magát a lehetőség, hogy átverjem ezt a limitálást. Több tippet találtam a neten, VPN használatát, a router rootolását és úgy VPN-t, fene tudja.
Kinek van valami működő tippje ezzel kapcsolatban? A router egy Huawe E5577, Telenoros.

(#5474) trol75 válasza TotoHU (#5473) üzenetére


trol75
tag

Szia.

Vidéki várásban lakom.
Én is telenoros Huawei E5577s-321-t használok.

Laptopon usb kábellel van összekötve az eszköz, egyszer mértem vele 70MB-os letöltést. De az egy pillanatnyi volt. Max. ami stabilan jött kábelen összekötve az 40-55MB. A 55-60 MB letöltés nyitott ablaknál, az eszköz a belső párkányon. Én is érdeklődtem már ez ügyben, de mindenhol azt a választ kaptam, hogy az eszköz csak ennyit tud. Kipróbáltam vidéki nagyvárosban (Kecskemét 4G+), de ott sem volt több a letöltés.

Ebből gondoltam, hogy az eszköz nem tud többet.
Erősen gondolkodom egy zyxel wah7706 vásárlásán (300MB Cat6).

(#5475) ZS3NI


ZS3NI
őstag

Sziasztok.
Melyik most az ajánlott wifi hotspot? Telenor Hello data csomagot gondoltam, es valami folyamatos megosztásos eszköz kellene. 2 ipad lenne csak rakapcsolva, jo lenne ha menne hálózati tapfeszrol.
Ezek a korlátlan mobilnetes csomagok megoszthatók? Mintha olvastam volna hogy a telekom nem engedi.

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#5476) TotoHU válasza trol75 (#5474) üzenetére


TotoHU
csendes tag

Ismerős tippje volt, hogy mobilról nézzem meg a wifi analyzer nevű appal, hogy a helyen ahol használom, a routerek melyik csatornát használják. És valóban, pár csatorna körül összpontosult a legtöbb router, a routerek automatikus csatornaválasztásának "hála", de pl 2.4 Ghz-en a 13-as csatorna teljesen szabad volt. Átállítottam az asus routert automatikus csatornaválasztás helyett a 13-as csatornára (erre van kötve USB-vel a Huawei) amelyiket egyik szomszéd routerje sem használta, és máris 10 mbps-el megnőtt a sávszél, így kihajtottam belőle 60-70 mbps-t.
5 Ghz-en meg csatorna kánaán van, a Huawei-t 5 Ghz-en a 100-as csatornára raktam, de ettől nem mértem vele jobb sebességet.

A másik ami miatt tuti korlátozásra gyanakszom: Samsung Galaxy A5-el mértem 120-140 Mbps-t. Azonnal rákötöttem routerre USB tethering-el. Máris csak 40-50 mbps-t mértem pedig USB 3.0-s porton ment a kapcsolat. (Hacsak a samsung usb portján nincs vmi limit, de szerintem nincs - bár nem mértem) Az USB 3 ennél sokkal többet kell, hogy bírjon, az Asus és 600 Mbps-ig jó. Tehát nekem ez hálózati korlátozásnak tűnik, de nem vagyok szakértő.

[ Szerkesztve ]

(#5477) mckay válasza TotoHU (#5476) üzenetére


mckay
aktív tag

Nem hinném, hogy lenne/tudnának protokoll szinten ilyen korlátozás. Mert amúgy lentebb logikai szinten meg nem is látnák a tethering tényét.

Egyszerűen a NAT-olás ténye (Huawei, Samsung eszközökkel) sokat levesz az effektív sávszélből. És erre még rájön az is néha, hogy wifi technológiát használsz, ami újabb technológiai fordítás az adatfolyamban.

Én a helyedben egy másik topikban (helyi hálózat vagy wifi témakörökben) érdeklődnék az elérhető maximumról. Nem hinném, hogy mobilnetkérdés a tied.

(#5478) castiels


castiels
addikt

(#5479) HXY válasza castiels (#5478) üzenetére


HXY
addikt

Jelenleg a legjobb a magyar hálózatokra. Kb. 10%-kal gyorsabb, mint a B525.

(#5480) castiels válasza HXY (#5479) üzenetére


castiels
addikt

De nem szimultán?

(#5481) castiels


castiels
addikt

Használ valaki ilyet? Videostreamelésre megfelel?CC2 re.

(#5482) lalakov


lalakov
senior tag

Sziasztok!

Mennyi a normális adatfogyasztás egy laptopon(Windows 10), ha az Update ki van kapcsolva és csak a levelezést használja az ember? Pár nap alatt 8GB-t fogyott. :W

(#5483) pintertom válasza leslie_smith (#5471) üzenetére


pintertom
csendes újonc

Nekem Telenor flottás korlátlan csomagom van, semmi gond vele. Nincs hűségidő és a nevemre kapom a csekket.

(#5484) 4Grider válasza lalakov (#5482) üzenetére


4Grider
nagyúr

A szolgáltatók jellemzően pontosan mérnek.
A Windows 10 feladatkezelőjében az alkalmazáselőzmények fülön a hálózat mutatja az elmúlt egy hónap forgalmát. Rendezd csökkenő sorrendbe, látni fogod, hogy mi használja a hálózatot.
Még pontosabb a gépházban az adatforgalom részen belül a használati részletek megtekintése.

[ Szerkesztve ]

(#5485) vgyuri válasza lalakov (#5482) üzenetére


vgyuri
őstag

Állítsd be forgalmi díjasnak [link]:

Milyen hatással van a számítógépre a hálózati kapcsolat forgalmi díjasra állítása?

Korlátozott lehet a letölthető vagy megjeleníthető adatok mennyisége azoknál az alkalmazásoknál, amelyek internetkapcsolatot használnak az adatok frissítéséhez vagy megjelenítéséhez. Például a következő hatásokat tapasztalhatja:

- A Windows Update szolgáltatás csak a fontos frissítéseket fogja letölteni.
- Előfordulhat, hogy fel lesznek függesztve azok az alkalmazások, amelyek a Windows Áruházból töltenek le adatokat.
- Megszakadhat a kezdőképernyő csempéinek frissítése.
- Megszűnhet az offline fájlok automatikus szinkronizálása.

(#5486) lalakov


lalakov
senior tag

Köszönöm a válaszokat, megpróbálom. :R

(#5487) leslie_smith válasza pintertom (#5483) üzenetére


leslie_smith
aktív tag

Köszi ez hasznos info volt!
Szerintem még december előtt igényelek egyet, mert ha valamivel gond lenne akkor marad a voda hisz már bevált :D (de a telenor oldala szerint tökéletes 4g van itt)

A mobilarena nem kötelező,de "ajánlott". | Xiaomi Redmi 4X

(#5488) Kishandris1


Kishandris1
csendes tag

Sziasztok!
Most vettem laptopot, és kellene hozzá mobilnet!

[link] Ezt néztem,hogy korlátlan adat,de valakinek van tapasztalata?Gyorsaság terén?Mert tök mind1, hogy korlátlan,ha 1-2mb-al tölt le!

Csak is kizárolag a net kellene,és az korlátlan és megfelelő sebességű!Ha tudtok segíteni,akkor azt megköszönném! :C

[ Szerkesztve ]

(#5489) Viktor77 válasza Kishandris1 (#5488) üzenetére


Viktor77
titán

Egészen eddig a topicig kell elmenned a válaszokért.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#5490) AstraCDX válasza Kishandris1 (#5488) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Íme !

Ha segíthettem . . . :))

Üdv.

Astra

(#5491) sebijani1982


sebijani1982
senior tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem volna, hogy Laptop-hoz (Dell Inspiron 3537) csak az USB-stickes megoldás van, ha mobilinternetet akarok és a wifit mellőzném?

Illetve, a telefont USB-n lapossal összeköt, mennyire akku gyilkos?

Voda Infinity-re váltottam és így feleslegessé vált az otthoni ADSL, ha a SIM kártyát a Laptop kitudná használni a telefon megóvása mellett.

Előre is Köszi!

"Ob's stürmt oder schneit, Ob die Sonne uns lacht, Der Tag glühend heiß Oder eiskalt die Nacht. Bestaubt sind die Gesichter, Doch froh ist unser Sinn, Ist unser Sinn; Es braust unser Panzer Im Sturmwind dahin."

(#5492) Brandynew válasza sebijani1982 (#5491) üzenetére


Brandynew
őstag

Szia,

Vehetsz LTE-s routert is, és akkor nem csak wifin kapcsolódhatnál a mobilnet hálózatra, hanem kábellel is.

(#5493) Diák66 válasza sebijani1982 (#5491) üzenetére


Diák66
őstag

A Vodafone RED Infinity csak okostelefonban használható (vagy legalábbis mobiltelefonban), így csak a tethering (okostelefonos wifi megosztás), vagy a telefont USB-vel összekötve tudsz internetezni. Ha átteszed egy megosztóba, vagy laptopba a SIM kártyát és észreveszik,a következő számlád 4000 Ft-tal több lesz, jó esetben....

Az USB-vel való összekötés miért lenne akku gyilkos? Ha nem fér több az akkuba, az nem töltődik tovább. A lítium-ion / Lítium-polymer akkuknak nem okoz gondot.

[ Szerkesztve ]

(#5494) sebijani1982 válasza Diák66 (#5493) üzenetére


sebijani1982
senior tag

Normál, töltés és használat mellett 1 év alatt halt meg az akkuja a P9-nek, jelenleg ezért van szervízben.
Ez miatt kérdeztem csak.
Nem szeretnék újra záros határidőn belül ilyen okból újra szervizeltetni.

Köszönöm neked: Diák66 és Brandynew-nak a választ!

[ Szerkesztve ]

"Ob's stürmt oder schneit, Ob die Sonne uns lacht, Der Tag glühend heiß Oder eiskalt die Nacht. Bestaubt sind die Gesichter, Doch froh ist unser Sinn, Ist unser Sinn; Es braust unser Panzer Im Sturmwind dahin."

(#5495) Brandynew válasza sebijani1982 (#5494) üzenetére


Brandynew
őstag

Nem merítetted le mindig nagyon? Ezek az akksik azt szeretik, hogy 30% alá nem nagyon merülnek.

(#5496) bbmt


bbmt
senior tag

Sziasztok,

Átküldtek ide.
Ezek a mifi-s cuccok (esetleg konkrétan e5577s LTE vagy ha van ennél jobb) tudják az internet megosztást USB-n PC-re?
Kinek milyen tapasztalata van ebben?
Esetleg másik mifi-vel?
Ebből indul ki a kérdés.

A kanál a gyengék villája

(#5497) Viktor77 válasza bbmt (#5496) üzenetére


Viktor77
titán

Tudja.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#5498) bbmt válasza Viktor77 (#5497) üzenetére


bbmt
senior tag

Köszi!
Melyiket érdemes megvenni?Van ajánlott típus?

A kanál a gyengék villája

(#5499) Viktor77 válasza bbmt (#5498) üzenetére


Viktor77
titán

Nekem 5577T volt, semmi gondom nem volt vele, néha kellett újraindítani. Egy napot kibír akksival, stabil kis jószág.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#5500) bbmt válasza Viktor77 (#5499) üzenetére


bbmt
senior tag

Milyen sebességet tudott? Most telefonnal 80 Mbit, ha ugyan oda rakom esetleg külső antennát teszek rá hozza ezt a sebességet vagy jellemzően rosszabbul teljesítenek.
Csak azért kínlódok ennyit rajta, mert vagy mifit veszek ( ezt 21 ezerért el lehet hozni a telenortól ) vagy 20 ezer környékén veszek egy használt LTE képes telefont.

A kanál a gyengék villája

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.