Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4501) 4Grider válasza winben (#4499) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha a mychat-ot kezded el használni, akkor havonta megpróbálnak levonni 1849 Ft-ot, de lesz 1 GB neted és korlátlan Viber/faszbuk/meszendzser/twitter/insta. És 40 Ft-os perc- és sms díjad.
Ha pedig nem tudják fordulónapkor levonni azt az 1849 Ft-ot, akkor net nem lesz és marad a 40 Ft-os percdíj.
Majd amikor megint feltöltöd, rögtön levonják a teljes havidíjat, de csak fordulónapig tudod felhasználni, mert akkor megint vonni fognak.
Mit nem lehet ezen érteni?

(#4502) yuyizi válasza 4Grider (#4501) üzenetére


yuyizi
tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy telenorhoz keresek 4g-s mobilnet sticket ami mehet bele a gépbe. Mit tudnátok ajánlani ?

Videó vágást és szerkesztést vállalok ! Flickr: https://www.flickr.com/photos/128935591@N02/

(#4503) 4Grider válasza yuyizi (#4502) üzenetére


4Grider
nagyúr

Bármilyen független vagy Telenor függő 4G modem jó lehet. Az a lényeg, hogy tudja a 800 és 1800 MHz-es LTE frekvenciákat kezelni. Bár belső USB modemről még nem hallottam, de nem kizárt, hogy van.

(#4504) Diák66 válasza 4Grider (#4503) üzenetére


Diák66
őstag

Van 4G-s is, idehaza is kapható. Viszont csak megfelelő csatlakozóval ellátott laptopba tehető, amin nem árt, ha a sim kártya nyílása is megvan. (általában akku alatt)

(#4505) #71835392 válasza btz (#4498) üzenetére


#71835392
törölt tag

Akkor már inkább legyen az, hogy legyen egy cég ami megkapja az összes frekvenciát, üzemelteti egy nagy közös hálózatot a szolgáltatók meg használják. És lehetőleg állami cég legyen, mert akkor a profit legalább az országban marad!
Fehéroroszországban így működik a 4G és szó szerint mindenki jól járt vele.

[ Szerkesztve ]

(#4506) btz válasza #71835392 (#4505) üzenetére


btz
addikt

Olvastam erről, talán az amcsiknál is van ilyen. Érdemesebb lett volna így megcsinálni nálunk is.

ⓑⓣⓩ

(#4507) xkraiusx válasza yuyizi (#4502) üzenetére


xkraiusx
tag

en a huwaei (nem tudom higy kell pontosan írni) e3372-t ajánlom, nem a natolos verziót, nekem azzal elég jól jött a 4g habár elég közel lakom a toronyhoz.

(#4508) #79335424 válasza xkraiusx (#4507) üzenetére


#79335424
törölt tag

De, azt honnan tudja, hogy milyet kap? Sehol sem tűntetik fel, hogy Hi-Linkes, vagy non Hi-Linkes a firmware az adott E3372 -n.

[ Szerkesztve ]

(#4509) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

Második sim kártya helyére szeretnék mobilnet előfizetést. Jelenleg a Telekom előfizetésemben van 1 GB, de ez havi 2310 forintért szerintem baromi sok, ráadásul kevés is, úgyhogy ezt módosítanám 200 MB-ra.
A második sim helyére mit tudnátok javasolni, ami jó árban elérhető és 2-3 GB havi adatforgalmat biztosít? Olyan kellene, ami vagy a Vodafone vagy a Telenor hálózatát használja, hogy gyenge térerő esetén legyen más opció. Melyik a jobb?
A készülékem pedig egy Honor 8-as lesz, mely dual active, tehát elvileg tudom változtatni, hogy melyik sim kártya legyen éppen 4g.
Eddig a következő szolgáltatók kínálatát néztem: szüleimnél digi előfizetés van, Nálam pedig UPC. Van esetleg más alternatíva?

Előre is köszönöm a segítséget.

(#4510) 4Grider válasza Willie (#4509) üzenetére


4Grider
nagyúr

Telekomnak az ország területének 70%-án nem igazán kiváltója a Telenor, ekkora területen ui. a RAN közös. A Vodafone pedig drágán adja a mobilnetet (és nem tudod ingyen túlforgalmazni).
A flottás topicban találsz viszonylag jó áron több Telenoros mobilnet-csomagot hűség nélkül is.

(#4511) HXY


HXY
addikt

Huawei E3372-öt én is tudom ajánlani, a legjobb 4G modem. Nem melegszik, és ténylegesen közel 150Mb/s-os sebességet tud Telenor hálózaton, Vodafone-nal olyan 70-80-at szoktam mérn Budapest belvárosában.

(#4512) Willie válasza 4Grider (#4510) üzenetére


Willie
őstag

Köszi a választ. Én erre gondoltam: [link]
Ez drága?

(#4513) 4Grider válasza Willie (#4512) üzenetére


4Grider
nagyúr

Annyira nem drága. De csak 3 GB, és csak 3G-t használ. Az általam javasolt topicban van 2000 Ft alatt 4GB-os és 4G-t is használó Telenoros kártya (hűség nélkül). Ráadásul nem ilyen erősen lassítják, ha elfogy a havi keret.

(#4514) Willie válasza 4Grider (#4513) üzenetére


Willie
őstag

Köszi a választ. Megnéztem az általad javasolt topikot, illetve annak az összefoglalóját is és az ott szereplő google táblázatot, viszont azt látom hogy itt nem lehet csak mobilnetre előfizetni. Jelenleg is flottás vagyok, úgyhogy emiatt gondolom úgy, hogy nekem ez így ebben a formában felesleges, csak annyiból rossz nekem, hogy mobilnet nincs benne, azt külön kellett listaáron választanom hozzá. Vagy esetleg valami elkerülte a figyelmemet?

szerk.: Nekem egyébként lehet jobb lenne a Vodafone, mivel azt mondtad, hogy a Telekom és a Telenor hálózata 70%-ban megegyezik. Hol jöhet ki a 3G és a 4G közti különbség?

[ Szerkesztve ]

(#4515) 4Grider válasza Willie (#4514) üzenetére


4Grider
nagyúr

Konkrétan több flottában is van 4GB-os adatkártya (ami csak adatkártya) jóval 2000 Ft alatt.
A 3G és 4G között annyi a különbség, mint egy autómodell két generációja között. Mindkettővel eljutsz A-ból B-be, csak az egyikkel lassabban.

(#4516) winben válasza 4Grider (#4515) üzenetére


winben
aktív tag

Nem egészen azért... A 3G-t annakidején adhoc jellegű adatcserére találták ki - küldesz valamilyen adatot nagy sebességgel, majd esetleg fogadsz és vége a kommunikációnak.
Ha 3G hálózaton vagy akkor csak a forgalmazás idejére lép fel a kliens a 3G-s sávba, majd vissza lelép - maga a torony pedig sok látszólag, de viszonylag nagyon kevés valós hálózati eszközt képes egyszerre lekezelni.

3G: chat/email, telefonnal készített néhány 10K kép küldés, google map térkép betöltés és hasonló apróságok. Mivel ezek nem folytonos adatkapcsolatot igényelnek így a 3G-n lévő eszközök a forgalmazás idejére fel-le lépkednek a 3G sávra/ról így azon túl, hogy csomagkapcsolt a hálózat még maga a frekvencia sem lesz túl sok eszközzel túlterhelve, mert statisztikailag egyszerre sosem lesznek sokan fenn a 3G hálózaton.
Az egészet viszont megfekteti az, ha elkezdesz egy youtube videót nézni, vagy mondjuk torrentezel. Az eszköz folyton/sokat fent lesz a hálózaton, a rendszer belassul, a freki bedugul és vége a bulinak.
Igen, ekkor a szolgáltató tehet annyit, hogy korlátozza a sávszélességed úgy, hogy az eszközöd mindenképp le-le lépkedjen, hogy mások is felléphessenek és "szóhoz jussanak".

Tehát amire ki akarok lyukadni.
A különbség látszólag csak annyi, hogy a 3G lassabb, mint a 4G, mert egy mezei usernek csak ennyi jön át és lényegében ez az igazság.
Viszont az igazsághoz hozzátartozik, hogy ha a 3G hálózatot többen használják az sokkal hamarabb eldugul, mint egy 4G vonal. A sávszélesség, mint kapacitás és a technológia miatt is.

Szóval szerintem jobb eleve olyan szolgáltatást keresni ami eleve 4G hálózatot használ, mert az egy dolog, hogy 7.2 vagy 150 MBit a te sávszélességed, de te azon lényegében osztoszkodsz a többi előfizetővel, mintha csak egy wifi routeren lennél.

...többek között ezért is 0/0kbps a garantált sávszélesség minden szolgáltatónál... :))

(#4517) AstraCDX válasza 4Grider (#4515) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Engem érdekelne ez a 4GB-os csak adatkártya jóval 2000 Ft alatt .

Kerestem, de nem találtam, vagy vaksi vagyok, vagy el van rejtve az apró betűsben .

Melyik ez konkrétan ?

Üdv.

Astra

(#4518) Viktor77 válasza AstraCDX (#4517) üzenetére


Viktor77
titán

iQpro:

4 GB adat+net (150 Mbps): n.1335.-Ft (ha elfogy a 4 GB akkor korlátlan 60Kbps)
7 GB adat+net (150 Mbps): n.1808.-Ft (ha elfogy a 7 GB akkor korlátlan 60Kbps)
13 GB adat+net (150 Mbps): n.2319.-Ft (ha elfogy a 13 GB akkor korlátlan 60Kbps)
24 GB adat+net (150 Mbps): n.3304.-Ft (ha elfogy a 24 GB akkor korlátlan 60Kbps)
Teljesen korlátlan adat+net (150 Mbps): n.3690.-Ft

És ezek még az ÁFAcsökkentés elötti árak.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#4519) 4Grider válasza winben (#4516) üzenetére


4Grider
nagyúr

Azért elvoltam a 3G hálózaton évekig havi sok tíz GB adatforgalommal, most az ingyenes karácsonyi időszakban is elfogadható volt a 3G sebessége is.
A 0/0 Mbps-ot pedig azért vállalják a szolgáltatók, mert a hülye hazai szabályozás az esetek 100%-ára követeli meg a garantált sávszélességet. És amíg nem létezik olyan rádiós technológia ami az összes pincébe/barlangba/völgybe/víz alá belát, addig nem is lehet ettől többet vállalni.

(#4520) AstraCDX válasza Viktor77 (#4518) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Köszönöm !

Ennek az iQpro-nak a többi részleteit, lehetőségeit hol lehet áttekinteni ?

Néztem a flottás táblázatot, de az nem ezt, és nem így jelenítette meg .

Mellesleg oda volt írva, hogy "A tarifa nem használható kizárólag internetezésre, beszélgetést is kell rajta bonyolítani!" .

Nem egészen tiszta a helyzet .

Üdv.

Astra

(#4521) Viktor77 válasza AstraCDX (#4520) üzenetére


Viktor77
titán

Használd kérlek a keresőt a flottás topicban, minden le van írva. A táblázat rég frissült. Lehet csak netre használni, nekem is ilyen van.

Meg el is kanyarodunk a topic témájától lassan.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#4522) radio100jozs


radio100jozs
őstag

A Telekom 4G reklám miatti büntetés okán készült egy cikk, hogy akkor ki hogyan is áll itthon a 4G lefedettségben:

[link]

Ami érdekes, hogy ez alapján jelenleg a Telenor a nyerő.

(#4523) #71835392


#71835392
törölt tag

Szerintetek a 800as 4gt értintő Telenor-Telekom megállapodás után mi történt a Telekom nyugat magyarországi 800as 4g hálózatával? Lekapcsolták?
Mert ez a 2014 októberi térkép alapján - ami még az összedolgozás előtt készült és itt még szó sem volt közös üzemeltetésről - tisztán látható, hogy az ország nyugati felén is bekapcsolták a 800as állomásaikat ahol a későbbi megállapodás óta a Telenor építette ki és üzemelteti azokat.

(#4524) Diák66 válasza #71835392 (#4523) üzenetére


Diák66
őstag

Szerintem nem volt 800-as háló, én legalábbis nem találkoztam vele. 1800 volt, nagyobb területen. (itt élek)

(#4525) radio100jozs


radio100jozs
őstag

A Telenor Homenet faluhelyen van valakinek tapasztalata, hogy milyen? Sebesség, Ping érdekelne, és mennyire stabil?

(#4526) DrBubo77 válasza radio100jozs (#4525) üzenetére


DrBubo77
addikt

Faluja válogatja.
Talán ha konkrétabb helymegjelölést adnál, tudna valaki segíteni.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#4527) Zeki válasza radio100jozs (#4525) üzenetére


Zeki
nagyúr

Durva hogy mióta itt fórumozol, és jössz ilyen amatőr kérdéssel.

(#4528) erzol válasza radio100jozs (#4525) üzenetére


erzol
őstag

Faluban lakom, Bp.-től 20 km-re.
Állandó 4G full térerő, 15-ös ping általában.
Október óta használok Home L csomagot szinte teljes sávszélességgel.

(#4529) radio100jozs válasza Zeki (#4527) üzenetére


radio100jozs
őstag

Nincs Telenor előfizetésem, és mindenfélét hallani a 4G hálózatról, így nem értem ebben mi az amatőr kérdés?

(#4530) Zeki válasza radio100jozs (#4529) üzenetére


Zeki
nagyúr

Az, hogy épp a 800MHz-es 4G van megosztva a Telekommal, tehát nem mindegy merre, nem mindigy mikor mérsz sebességet, hogy milyen. És a telekomos mobilnet is ilyen.

(#4531) radio100jozs


radio100jozs
őstag

Tegnap este végül berendeltem Csévharasztra (teljes beltéri 4G, 3G) a Telenor Homenet L csomagot 2 év hűségre, úgy is van 30 napos próbaidőszak. Mivel fix telepítés lenne, így a Huawei E5186s-et választottam, mert lenne rá analógban VOIP vezetékes telefon is, és ezen van ilyen lehetőség.

A Vodafone van még ilyen Homenet konstrukcióban, amit az indulásakor használtam is pár hónapig a tesztidőszakban, de amit nem értek, hogy miért hagyta veszni ezt a konstrukciót azóta a Voda? Mármint olyan értelemben, hogy abszolút előnytelen lett ez a Telenor Homenethez képest.A Voda 5.990 Ft/hó 2 évre E-pakkal, és 50 GB + 150 GB (0-6-ig), ezzel szemben a Telenor Homenet L 6392 Ft szintén 2 évre E-pakkal, de 100 GB és 23-8-ig van +100 GB, valamint elfogyás után nem lassít 150/128 kbps-re, mint a Voda, ha e-mail+internet böngészési fogalom van. Valamint ott van még a 3500 Ft -os keret, emiből lejön az említett éjszakai 100GB, de én még berendelem a MyTV közszolga +HBO GO, és ez nem meríti a forgalmi keretet. + ami érdekes, hogy a a Telenor hordozható MiFi konstrukcióban is elérhetővé tette a Homenet csomagjait, vagy akár USB stikkel. Persze akkor kérdés, hogy ebben mi a Homenet, mikor a Telenornál sincs már címhez kötés (vagy még akcióban nincs).

Az, hogy a Telekom meg a mobilnet terén drága, nem lepődünk meg. Persze jó lenne tudni a cégek mobilinternet stratégiáját, hogy mit miért csináltak, gondolom a

(#4532) 4Grider válasza radio100jozs (#4531) üzenetére


4Grider
nagyúr

A voda egyszer már nagyon megégette magát a bedugult mobilnettel, igaz, az még 2G volt. Viszont 800 MHz-en sem ugrálhat. Most szakítgatnak ki a 2G-re használt 1800 MHz-es frekvenciájukból szeleteket a 4G számára, de az sem elég felhasználónként több 10 GB adat forgalmazásához.

(#4533) Diák66 válasza radio100jozs (#4531) üzenetére


Diák66
őstag

A Vodafone Homenet kivételesen nem kikapcsolós, hanem lassítós 150/128 Kbit/s (le- és feltöltés), ha elfogy a kereted.

(#4534) radio100jozs válasza Diák66 (#4533) üzenetére


radio100jozs
őstag

Ennyi előnye van a többi Vodás mobilinternet csomaghoz képest, bár ott sem kapcsol ki, hanem + adatopcióval jutalmaz meg, amit fizethetsz.A Telenor Homenet 128/128 kbps-re lassít kivéve az e-mail+böngészési forgalmat, az marad a maximumon.

(#4535) Diák66 válasza radio100jozs (#4534) üzenetére


Diák66
őstag

A megújuló extra adat opció lemondható, így nem kell feltétlenül plusz pénzt fizetni, ha elfogyna az adatkeret. Ami egyébként szerintem egy átlag embernek bőven elég. Sőt, ahol nem töltenek le és fel több gigás fájlokat, egy családban, ott egy kisebb család is belefér az adatkeretbe.

(#4536) mzpernikes


mzpernikes
újonc

Hát nem tudom...én is gondolkodom rajta de egy másik fórumon ezt olvastam!
"Nekem Telenor myhipernet HOME M csomagom van 50Gb adatforgalommal, elivelg akár 150Mbit/s sebességgel, amit viszont még soha senki nem tudott elérni, max Budapest belvárosában de talán még ott sem. Kb 3-4 hónap a beetetés, amikor még 50-80Mbit is lehet akár a sebesség, aztán a jön a fekete leves: 35kbit-re megy le és soha többé nem is lesz nagyobb, úgyhogy elfelejthetsz minden komolyabb netezést, legfeljebb a gyakori kérdések oldalt és hasonlókat tölti majd be. Én is ebben vagyok már 3 napja, néhány ismerős meg már hetek óta, a válasz mindig az, hogy a szerződés szerint a garantált sebesség 0 Mbit/s, és tényleg! Senki ne kössön ilyen szerződést! Egyik szolgáltatóval se! Beetetés és átverés az egész!"

Valakinek tapasztalata?
Érdemes belemenni...vagy felejtős?

(#4537) #79335424 válasza mzpernikes (#4536) üzenetére


#79335424
törölt tag

A 150 valóban csak elméleti. DE! Nagyon régóta van Telenoros netem. Jelenleg két kártyával. Az egyik egy hanghívóshoz rendelt net, ami a Telómban van, a másik pedig egy flottás korlátlan, ami az otthoni routeremben. Teljesen használható mindkettő. A tartós 35Kbit egy baromság. Még a karácsonyi ingyennetes időszakban is jóval több volt. Összességében én elégedett vagyok a Telenoros nettel.

[ Szerkesztve ]

(#4538) Zeki válasza #79335424 (#4537) üzenetére


Zeki
nagyúr

Akinek 35 kilobit, az elhasználta a keretét. Vagy egyéb szoftveres gebasz.

(#4539) erzol válasza mzpernikes (#4536) üzenetére


erzol
őstag

Október óta használok hipernet home netet.
Teljesen elégedett vagyok a szolgáltatással.
Ezt "csúcsidőben" mértem:

Ezt meg most :

Bp.-től 20km-re, közben megy a mytv.

[ Szerkesztve ]

(#4540) mzpernikes


mzpernikes
újonc

Köszönöm a választ mindenkinek!
Ezért kértelek Benneteket....1 ilyen vélemény alapján nem mertem belevágni...
De többen irtatók jót úgyhogy...megpróbálom! ,-)

(#4541) powers


powers
tag

Sziasztok, Telenor hipernet home S csomagot használhatom mobilban adatkártyaként?

(#4542) #71835392 válasza mzpernikes (#4540) üzenetére


#71835392
törölt tag

A 3gjük az sok helyen egy kókány sz.r, de a 4gjük az többségében teljesen rendben van, 800as 4gt tudó eszközzel használod elégedett leszel vele!

[ Szerkesztve ]

(#4543) powers válasza powers (#4541) üzenetére


powers
tag

Bementem megkérdezni,azt mondták hogy igen

(#4544) radio100jozs válasza powers (#4543) üzenetére


radio100jozs
őstag

Ez érdekes, most már végkép nem értem mi ebben a Homenet :-) Persze ha így hasonlítjuk az árakat, akkor nagyon ütős ez az ár a benne foglalt adatkerethez viszonyítva, mert sokszorosát adják "mobilan" így a Telenor, mint a többiek internet csomagban ugyan ilyen áron.

(#4545) #79335424 válasza radio100jozs (#4544) üzenetére


#79335424
törölt tag

Csakhogy azok a csomagok hanghívós kártyához társíthatók, ehhez meg dual SIM -es teló kell, ha hívható akarsz lenni GSM -en. Nem véletlenül nem erőltetik a szolgáltatók a dual SIM -es telókat.

(#4546) radio100jozs válasza #79335424 (#4545) üzenetére


radio100jozs
őstag

De a Telenornak van nem Homenet internet csomagja is, akkor ez meg minek?

Nem tudom, a Telekomnál gyári független Honor 8-at vettem hűséghosszabbítással ősszel dual simben, és most is árulják.

(#4547) radio100jozs


radio100jozs
őstag

Tegnap este beüzemeltem a Telenor Homenet L csomagot a Huawei E5186s-22a routerrel, és ezt mértem most:

[link]

A ping 20-30 ms közötti a sebesség meg tegnap este is 50/40 Mbps körüli. A térerő 3/4-nél van, nem maximum. A mobilantenna 2,5 km-re van légvonalban. Maga a router nagyon szuper, még rá tudtam tenni az ADSL-t is, azt is megyen. Alapból ac és két sávon nyomja a jelet. Tökéletes otthoni eszköznek.

(#4548) xkraiusx válasza radio100jozs (#4547) üzenetére


xkraiusx
tag

Ez kicsit vicces, a trükkömmel az egyik felhasználó ilyet mért

És ez telefonnal megosztott net...
Azt mondta streamelt is és semmi baja sem volt vele (ezt az alacsony feltöltés miatt írom mert stabilan nehéz 3megabittel streeamelni)

Ebből nekem az jön le hogy inkább használom a trükköm amíg működik és jövök ki havi 870Ft-ból korlátlan nettel mint a homenetet.

[ Szerkesztve ]

(#4549) radio100jozs válasza xkraiusx (#4548) üzenetére


radio100jozs
őstag

Azért a felöltés az pocsék, és nekem a felhőszolgáltatások miatt kell mozgatni adatokat, így az sem mindegy, nem akarok ADSL tempóban feltölteni, elég volt ebből. Meg nagyon nem mindegy, hogy mi van még + szolgáltatás (pld.: HBO GO ingyen). Valamint a mobilos megosztás alkalmatlan arra, hogy 0/24-ben a hét minden napján több készülékkel működjön stabilan az internet. Ezért is választottam ezt a router. Tehát amit te használsz, az nem hasonlítható össze azzal, amilyen módon nekem kell a szolgáltatás.

(#4550) xkraiusx válasza radio100jozs (#4549) üzenetére


xkraiusx
tag

éttrm én, ezeket azért írtam mert
1.: a geltöltés biztos nem 2 megabit, en inkabb 30korulre tennem csak a speedtest nem ment rendesen.
2.:ha modrmmel osztana meg akkor gondolom mégjobb sebességet érne el az illető

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.