Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5401) tibcsi0407 válasza gergely2019 (#5400) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ilyet: DMM-7-27-2CRC9
Innen van: [link]

https://utdetailing.hu/

(#5402) Diák66 válasza tibcsi0407 (#5399) üzenetére


Diák66
őstag

Ez az antenna valóban nem lehet képes csodákra, de ez már kell, hogy segítsen. ANTGSM15YAGI-10P.
De még ennél is vannak jobbak, csak kétszer ennyibe kerülnek.

(#5403) gergely2019 válasza tibcsi0407 (#5401) üzenetére


gergely2019
csendes tag

Ezt én is néztem, de a cég azt mondta, hogy ez nem megoldás a problémára.

A másik irányított antennával meg az a gond, hogy nem fix helyen használnám, plusz a túl nagy tömeg sem jó.

(#5404) Brandynew válasza gergely2019 (#5403) üzenetére


Brandynew
őstag

A vásárlás első számú szabálya: az eladótól ne kérdezz semmit, és bármit is ajánl/javasol, hagyd figyelmen kívül. Ugye megvan, hogy a Media Marktban mit jelöl a vonalkód utolsó számjegye?

[ Szerkesztve ]

(#5405) tibcsi0407 válasza Brandynew (#5404) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Mit?

https://utdetailing.hu/

(#5406) gergely2019 válasza Brandynew (#5404) üzenetére


gergely2019
csendes tag

Furcsa, hogy a saját termékét nem ajánlja. Vagy csak nem akar vesződni vele.

MiFi-t milyet ajánlotok, aminek van külső antenna bemenete és hálózatfüggetlen?

(#5407) Brandynew válasza tibcsi0407 (#5405) üzenetére


Brandynew
őstag

1 = legkisebb az árrés, 9 = legnagyobb az árrés vagy túl sok van raktáron. Ugyanez van az Electroluxnál is, de ott valami más számozás szerint mennek. Feltételezhetően a legtöbb áruházban van valami hasonló rendszer. Egy eladó nem fog neked semmit sem jólelkűségből ajánlani. Azt adja, ami neki a legjobban megéri.

[ Szerkesztve ]

(#5408) tibcsi0407 válasza Brandynew (#5407) üzenetére


tibcsi0407
félisten

WOW, ez érdekes infó, köszi!

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#5409) meszi3 válasza Diák66 (#5402) üzenetére


meszi3
tag

Viszont ebből kettő kell a MIMO miatt. Úgy már kicsit húzós.

(#5410) meszi3 válasza Brandynew (#5407) üzenetére


meszi3
tag

Ezt a Nők Lapjában olvastad, vagy a Mindenegyben blogon? :DD

1. A vonalkód terméket jelöl, amit a gyártó tesz rá, nem a kereskedő találja ki.
2. A vonalkód utolsó számjegye az egy check digit, az már csak a vonalkód helyességét hivatott ellenőrizni, az első 12 számjegyből generálódik, nem egy arbitrális szám.

Művelődj kicsit és ne terjessz hülyeséget:

Link

(#5411) Brandynew válasza meszi3 (#5410) üzenetére


Brandynew
őstag

Van két ismerősöm a Media Marktban, tőlük tudom, nem terjesztek hülyeséget.

(#5412) 4Grider válasza Brandynew (#5411) üzenetére


4Grider
nagyúr

Pedig de...
Nem kell minden hülyeségnek bedőlni, akkor sem, ha haverok mondják egy-egy korsó sör mellett.

(#5413) cocka


cocka
veterán

De amúgy most így nem vágom fejből hogy néz ki egy MM-es kód, de láttam már olyan vonalkódot, aminél a vonalkód számsora után pár karakternyi hellyel arrébb volt egy darab számjegy. De hogy ez MM volt-e, azt nem tudom. És az a számjegy biztosan nem tartozott a vonalkódhoz, mert nem alá került.

(#5414) CzKrys


CzKrys
csendes tag

Használja valaki mobilinternettel a PS Networkot? Úgy értem multizni. Szálláson lakok, ahol nincs beleszólásom az internet sebességébe, ezért elkezdtem gondolkodni azon, hogy mobilinternetet használok, és azon keresztül játszok. Destiny, Fifa, stb.. multiban. Nyilván játék letöltésre nem ezt használnám, hanem éjszakára bekapcsolva hagynám a gépet és a szállásos netet húznám (éjszaka jobb, kevesebben használják, kevesebbszer szakad meg).

Mit tanácsolnátok? Köszi.

(#5415) cocka válasza CzKrys (#5414) üzenetére


cocka
veterán

A mobilinternet és a jó ping? Erről nem igazán hallottam. Még ha elfogadható szintre is csökken, akkor is erőteljesen ingadozik egy vezetékes net pingjéhez képest.

(#5416) taki01


taki01
őstag

Ja PSezek a Telenor hálózatán keresztül 4Gn és igen ugrál de nem vészes. Lagolni nagyon ritkán szoktam. Általában 60-80 ms között van és ez semmivel se rosszabb mint az ADSL netemen volt.

(#5417) cocka válasza taki01 (#5416) üzenetére


cocka
veterán

Akkor az csak az ADSL minőségéről árulkodik.

Kábelnetnél ez jellemzően alacsonyabb, a Digi-féle lannetnél meg aztán végképp.

(#5418) 4Grider válasza cocka (#5417) üzenetére


4Grider
nagyúr

Adsl-nél bőven 10 ms alatt illik maradnia a csomagkésésnek.

(#5419) taki01 válasza 4Grider (#5418) üzenetére


taki01
őstag

Csak egy kis összehasonlítás:
Telenor

Telekom DSL (Telekom otthoni topikból)

(#5420) 4Grider válasza taki01 (#5419) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ez nem standard dsl. Nézd meg a feltöltési sebességet...

(#5421) Norbi27 válasza 4Grider (#5420) üzenetére


Norbi27
aktív tag

VDSL2 100/25 Mb

(#5422) Diák66 válasza 4Grider (#5420) üzenetére


Diák66
őstag

Ez az ADSL!! :O :W [link]

[ Szerkesztve ]

(#5423) btz válasza 4Grider (#5420) üzenetére


btz
addikt

Ez standard VDSL2 Telekom Otthoni standard 100/27-es csomaggal.

ⓑⓣⓩ

(#5424) taki01 válasza Diák66 (#5422) üzenetére


taki01
őstag

Az invitel hozza az alacsony pinget és sávszélt. :D Nekem is az volt.

(#5425) cocka válasza btz (#5423) üzenetére


cocka
veterán

Az melyik mesében van, mert én csak ilyen összeállításokat találtam a honlapjukon:

50/5
100/10
250/20
1000/200

100/27 nincs!

(#5426) Norbi27 válasza cocka (#5425) üzenetére


Norbi27
aktív tag

100/10
Gyakorlatilag 108/27 körül van vdsl-en

(#5427) cocka válasza Norbi27 (#5426) üzenetére


cocka
veterán

Francba, hogy a UPC miért nem tudja ennyire alulbecsülni a feltöltési sebességét.

(#5428) btz válasza cocka (#5425) üzenetére


btz
addikt

Dehogy nincs.
A weboldal csak tájékoztató jellegű, a koaxos sebességeket mutatja.
Dsl-en
50/15
100/27
van.

Optikán pedig
50/25
100/50
200/75
1000/200

ⓑⓣⓩ

(#5429) cocka válasza btz (#5428) üzenetére


cocka
veterán

Akkor az oldalon miért nem lehet ezeket megnézni? Vagy hova lettek ezek elrejtve?

Amúgy is egy hulladék ez a cég, mert a mobilinternetes opcióiknál ugyanezt a műsort csinálják. Bizonyos szolgáltatások csak bizonyos platformokon keresztül aktiválhatók. Nincs egységesítve a rendszer. Az szerintem elvárható lenne, hogy egy-egy szolgáltatáslista következetesen minden felületen ugyanazokat az elemeket tartalmazza vagy ha valamilyen idióta oknál fogva (ami inkább user és előfizetésspecifikus kéne legyen, nem pedig platformspecifikus) mégsem, akkor azt illene az adott felületen jelezni és főleg megindokolni, hogy miért csak ott érhető el, ha máshol nem is de az ÁSZF-ben mindenképp.

Ilyen szempontból szerintem normálisabb a Telenor. :B De a UPC-nek sincsenek ilyen "jöttment" szolgáltatási opciói, ami x helyen megjelenik, y helyen meg nem. Indoklás: mert csak.

De visszatérve tréékre: Pl. ott van az az 1000/200-as netük is. Listát nem találsz arról, hogy mely településeken érhető el. Hát minek az.
A honlapjuk is olyan, hogy a cél szerintem az volt, hogy vesszél el az információrengetegben és minden szart megtalálj csak a lényeget nem. Ha mégis kíváncsi vagy rá, talán a google-lel megtalálni gyorsabb lesz. Szánalmas egy banda. :D

(#5430) btz válasza cocka (#5429) üzenetére


btz
addikt

Az ÁSzF-ben lehet, hogy benne van, nem néztem.
Az egységes portfólió egy marketinges döntés. Mivel nem akarnak 15-20 féle csomagot árulni, így minden platformon a legkisebb feltöléssel reklámozzák és adják, függetlenül attól, hogy a gyakorlat ettől eltér dslen és optikán is.
Optika nem sok helyen van a Telekomnak. Budapest egyes részein és a 29-es körzetben pár város, illetve most pár új település, amit a szupergyors internet program keretében csinálnak. Ennyi az egész. Nem lenne hosszú a lista.

ⓑⓣⓩ

(#5431) pintertom válasza CzKrys (#5414) üzenetére


pintertom
csendes újonc

Én régóta használom Telenor korlátlan flottával, semmi gond nincs vele. Ezt a sebességet Szegedtől 25 km-re tudja egy faluban.

[ Szerkesztve ]

(#5432) cocka válasza pintertom (#5431) üzenetére


cocka
veterán

LOL én meg egy megyeszékhelyen lakok és jó, ha a 136-nak a felét tudja. Na mindegy, nem mintha egy okostelefonon (mert látom azon tesztelted) bármi jelentősége lenne 80 megabit feletti sebességnek.

(#5433) Brandynew válasza cocka (#5432) üzenetére


Brandynew
őstag

Én a Telenor mobilnetét Pécsen és Budapesten (11. ker) használom, Pécsen 100-110 Mbps-t érek el, Bp-en 150-170-et.

Persze mobilstickkel csak ennek a harmadát/negyedét, ehhez a sebességhez a Huawei E5186 router kell.

(#5434) corebonts


corebonts
csendes tag

Sziasztok, egy kis tanácsot szeretnék kérni.
Adott két router, amiket kinéztem meg jókat olvastam róluk:
- Huawei B525
- Huawei B593 (Speedport LTE 2)

Ugye a B525 az 300Mbites, a B593 az 150Mbites. Ha adott egy külterület, ahol valószínűleg egy közepes erősségű B20-as térerő van ott lesz-e különbség a két router között? Tehát a 150Mbit szinte biztos nem szűk keresztmetszet viszont tud-e a B525 valami új technológiát, amitől mégis jobb a sebesség és megéri miatta többet beruházni.

Előre is köszi a válaszokat!

(#5435) _Karesz_ válasza corebonts (#5434) üzenetére


_Karesz_
tag

Én csak a B525-ről tudok beszélni, de szerintem érdemesebb a 300-as miatt venni azt, ha megteheted. Tudtommal, nem lineáris a sebesség, hogy a 300-as is olyan lesz, mint a 150-es.

(#5436) meszi3 válasza corebonts (#5434) üzenetére


meszi3
tag

Nem csak a térerőtől függ, hogy lesz-e 300 Mbit, hanem, hogy bekapcsolta-e a szolgáltató az adott tornyon a 300 Mbitet :)

Vedd amúgy a B525-öt, gondolva a jövőre.

(#5437) cocka válasza Brandynew (#5433) üzenetére


cocka
veterán

Igen írtad már meg azt is, hogy mennyire álomvilágban élsz a magyar mobilnetes sebességeket tekintve.

Huawei E5186 helyett Archer MR200-am van. És szintén telenoros vagyok.

Plusz nem fogok évente 4G routert venni, mert nem valami olcsó cucc.

(#5438) Brandynew válasza meszi3 (#5436) üzenetére


Brandynew
őstag

Attól is függ, nyilván. De LTE szinte minden nagyobb városban van, tehát elősorban a térerőtől függ.

(#5439) corebonts válasza _Karesz_ (#5435) üzenetére


corebonts
csendes tag

Köszi a válaszokat!

(#5440) tmarkee


tmarkee
tag

Sziasztok! A routeres topikból küldtek ide.

Úgy néz ki, hogy októberben végre leléphetek az Inviteltől (10 Mbps/0,5 Mbps ADSL). Helyette nálunk telekomos kábel van az utcán vagy másik lehetőség a mobilnet. Nekem a mobilinternet szimpatikusabb lenne. Kb. 1 km-re van a telenoros adótorony, elég jó (az eddigihez képest ~30/15 Mbps) a sávszélesség fel is, le is.
2 éves rabláncos előfizetéssel adna a szolgáltató 4G-s routert is az előfizetéshez. Most 4 féle router közül lehet választani. Szerintem a Huawei B525 fogom kérni. Torrentezni szoktam vezetékes kapcsolattal, nem játszom, általános célra használnám és 4 telefon lógna a mostani routeren a wifin. Nagyon jól jönne végre a szélesebb feltöltési irány.
Mi a véleményetek erről a Huawei B525 routerről? Mik a tapasztalatok a gyakorlatban ezzel a mobilinternettel? Úgy értem, hogy használható-e normálisan. A két éves hűség miatt parázok, hogy aláírom és a valóságban egy használtatatlan dolog esz.

Köszi a segítséget.

# apt upgrade

(#5441) _Karesz_ válasza tmarkee (#5440) üzenetére


_Karesz_
tag

Olvass vissza egy kicsit és használd a keresőt.

Nekem atomstabil a netem a B525-tel. Február óta használom és sosem volt még vele probléma. Vettem hozzá két nyuszifül antennát is, de nem sokat jelent sebességben, elég a belső is. Más kérdés, hogy ha torrentezel, akkor korlátlan netes csomagot ajánlott választani, mert hamar el tud fogyni a 100 giga.

(#5442) tmarkee válasza _Karesz_ (#5441) üzenetére


tmarkee
tag

Köszi a választ. Én is azon gondolkodtam, hogy a torrentezéssel mi lesz :-) Korlátlan csomag nincs sajnos :-(
Van viszont +100 GB-os éjszakai adatforgalom nevű segítség 920 Ft-ért. Nem sokat szoktam forgalmazni, nem abból élek, csak a kedvenc sorozatrészt (ami tegnap este lement, ma reggel lekapom, nálunk majd fél év múlva) vagy egy már/még sehol sem beszerezhető művészfilmet kapok le. Többit a gyerekek+feleség a telóval.

# apt upgrade

(#5443) AstraCDX válasza tmarkee (#5442) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Hogyne lenne korlátlan mobilnet ? :Y

Nézz csak szét itt ! :K

Teljesen korrekt, mondhatni baráti havidíjjal, hűségidő, belépési díj nélkül is találni mobilnetet . :C

Én csak azt nem értem, hogy miért is vesz a user ennél drágábbat, mindenféle kötöttségekkel, az egyik rosszabb mint a másik szolgáltatóktól .

Én is megbántam már, hogy év elején hosszabbítottam két év hűséggel havi 3GB 2490Ft-ért, amikor lehetne korlátlan adatkártya is 4362Ft-ért akár roaming-os is .

Ha segíthettem . . . :))

Üdv.

Astra

[ Szerkesztve ]

(#5444) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

A routeres topikból jöttem. :)

Kitaláltam, hogy veszek egy Cat6-sebességű hordozható routert, a ZTE MF970-re esett a választás.
Szerintetek jó lehet? :)

Samsung Galaxy A54

(#5445) HXY válasza Viktor0610 (#5444) üzenetére


HXY
addikt

Telenorosként nem kapsz ingyen Huawei E5577s-t? Azzal mi a baj?

(#5446) Viktor0610 válasza HXY (#5445) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Jajjmá. :P Kaptam -talán 5377-est-, de az csak Cat4-es. :(

Szóval? ;]

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#5447) HXY válasza Viktor0610 (#5446) üzenetére


HXY
addikt

Akkor már inkább ez: ZTE MF980 [link]

(#5448) AstraCDX


AstraCDX
senior tag

HUAWEI E3372 Telekom-os Internet Manager kapcsolatkezelőben a Beállítások, Speciális beállítások, Profilkezelés alatt, beállítható Protokoll CHAP, PAP, vagy PAP/CHAP .

Melyik mire jó, miben különbözik egyik a másiktól ?

Szolgáltatófüggő, hogy melyiket kell beállítani, használni ?

Üdv.

Astra

(#5449) Brandynew válasza tmarkee (#5442) üzenetére


Brandynew
őstag

Miért ne lenne korlátlan?

Telenor Hello Data - 6 ezer Ft, hűségidő nélkül. Korlátlan adatforgalom és sebesség.

(#5450) Viktor0610 válasza HXY (#5447) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ennyiért telefont veszek. :Y
De akkor nem rossz az sem, ugye? ;)

Samsung Galaxy A54

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.