Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4951) radio100jozs válasza #71835392 (#4950) üzenetére


radio100jozs
őstag

Hol írtam ilyet?

De akkor röviden:
Voda 2 helyen szakadt meg, egyik Üllő-Vecsés között az M0-ás környékén, valamint Ferihegynél (2G miatt)
Telekom-Telenor csak Monor-H.-Péteri között szakad meg, szintén 2G-re váltás miatt.

De az elején is írtam 4G hálózatról volt szó, avagy mi a valóság és a marketing.

[ Szerkesztve ]

(#4952) radio100jozs válasza #71835392 (#4950) üzenetére


radio100jozs
őstag

De ami érdekesebb, hazafelé végig volt a Vodán 4G. Ilyen jelenséget szoktam néha tapasztalni Telenornál is, hogy valahogy nem úgy vált hálózatot, cellát, ha egyik, vagy másik irányba megyek ugyan ott.

(#4953) lucika


lucika
csendes tag

Kaptam egy mobilnetes 1 Gb sim kártyát van egy samsung csak wifis tabletem,valamilyen eszkőzzel tudnam használni?

(#4954) _Karesz_ válasza lucika (#4953) üzenetére


_Karesz_
tag

Keress használtan egy mifit, az a legolcsóbb megoldás szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#4955) vgyuri válasza radio100jozs (#4952) üzenetére


vgyuri
őstag

Ha levált 4g-ről 3g-re és nem vált vissza, akkor kikapcsolom az adatforgalmat és visszakapcsolom, így 4g-re vált a telefon.

(#4956) radio100jozs válasza radio100jozs (#4951) üzenetére


radio100jozs
őstag

Mai helyzet reggel Vodával:

Monortól egészet Üllő-Vecsés közepéig folyamatosan volt 4 G, majd itt az M0 felüljárónál leváltott 3G-re, és volt végig Pestszentlőrinc megállóig, ahol megszakadt a net, elment a térerő, és utána leváltott 2G-re, majd kb. fél perc után váltott 4G-re, és volt megint net.
Elég érdekes. valahogy a cellaváltásoknál van gond, de ez úgy tapasztalom nem szolgáltatófüggő, mert két település között a T-seknél is előfordul, hogy elveszti a jelet, és ugyan úgy, hogy egyik irányba igen, a másikba meg nem.
Viszont a T-sekkel ellentétben ami pozitív a Vodában, hogy ő az egyedüli, akinél 4G-ben nem szakad meg az adatkapcsolat, és nem megy el a térerő Monor és H.-Péteri megálló között.

Az amúgy a történethez hozzátartozik, hogy a főváros elővárosában egy forgalmas útvonalról van szó, a sík nagy Alföldön.

(#4957) 4Grider válasza radio100jozs (#4956) üzenetére


4Grider
nagyúr

Milyen 4G-képes eszközről van szó?

(#4958) radio100jozs válasza 4Grider (#4957) üzenetére


radio100jozs
őstag

Honor8 gyári független két kártyás, Telekomnál vett.

(#4959) 4Grider válasza radio100jozs (#4958) üzenetére


4Grider
nagyúr

Én nem várnám el egy mobiltól (két kártyástól főleg nem), hogy ugyanúgy működjön mobilnet tekintetében, mint egy 4G modem vagy router.

(#4960) radio100jozs válasza 4Grider (#4959) üzenetére


radio100jozs
őstag

A Tp-Link M7350-el is hasonló a tapasztalat ezeken a területeken, azt is szoktam használni útközben. De a Honor8-ban most is Telekom-Voda, előtte meg Telekom-Telenor sim volt, és mindhárom hálózat mobilnetjével van tapasztalatom, ezért is írtam le amit napi szinten ezen a vonalon a vonaton működésben tapasztalni.

[ Szerkesztve ]

(#4961) castiels


castiels
addikt

Ha adott egy Huawei 5577 mifi ami 5ghz-en sugároz, és egy telefon amiben ugyanez az adatmegosztó telenor 4g-s net, és az meg 2.4 ghz en sugároz ez így megoldható? Tehát látható lesz egy ugyanazon a hálón levő 2.4 és egy 5.0 ghz es wifi is? A laptop az 5.0 ghz re csatalkozna a telefonok meg a 2.4 re.
Tehát úgy fog működni mint egy 4G-s szimultán router ami tud 2.4 és 5.0 ghz et is egyszerre?

(#4962) 4Grider válasza castiels (#4961) üzenetére


4Grider
nagyúr

A 2.4 GHz-es hálón lévők a telefonon keresztül érik el a netet, az 5 GHz-es hálón lévők pedig a Huawei mifin keresztül. Ez így két külön LAN lesz két külön WAN kilépési ponttal.

(#4963) castiels válasza 4Grider (#4962) üzenetére


castiels
addikt

remek.

(#4964) dethroner


dethroner
veterán

Üdv Urak!
Rendelnék egy Domino Fix Extra sim-et, és nem tudom normális-e, hogy a rendelés során ezt látom:

TULAJDONSÁGOK
Díjcsomag: Domino Fix díjcsomag
Rendelkezésre állás: 366 nap díjcsomag
Fix Extra SIM-csomagban: 80 perc díjcsomag
Mobilinternet: Választható adatforgalom

Most akkor Domino Fix, vagy Domino Fix Extra? Nagyon nem mindegy. És mi az hogy választható adatforgalom?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#4965) 4Grider válasza dethroner (#4964) üzenetére


4Grider
nagyúr

Szokás szerint rossz információk vannak fent a honlapon. Mivel a sima fix csak üzletben elérhető, a fix extra meg csak neten rendelhető, logikus, hogy mit rendelsz neten.

(#4966) totron


totron
addikt

Router nincs a láncban, laptoppal megosztott mobilnet a főhősünk. Jól ismerem a futó processzeim - ámbár valamit nyilván kihagyok a figyelésből vagy mégsem - linuxwindows többverziók alatt kitesztelve, több mobileszközzel is és nem értem. Tehát dolog látszólag platform- és eszközfüggetlen! Felállás: nem fut semmi forgalmat generáló háttéralkalmazás a probléma idején, a célszoftveren kívül, ez legtöbbször ez a böngésző. A gond az, hogy tölt. Hogy mit, azt nem tudom. S nem csak - az egyébként számos - forgalommérő szoftver romlott el, mert nem romlott, hanem ténylegesen lassítja a számomra hasznos, tehát a lekért adatforgalmat. Böngészőből kilépve is folytatódik legtöbbször (néha nem, olyankor lemegy 0-ra, ahogy kell). Webezés közben egyszer csak előjön és reconnect oldja csak meg a problémát, sokszor 1 weboldal lekérése után is elkezdődik, olyankor mehet megint a reconnect. Alulpriorizált változat (lassított) net révén gondoltam arra is, hogy nem kap elég slotot, illetve ennek felharmonikusai, nem látok bele, segítsetek megérteni, ha ugyan ennek lehet köze, de a szivárgó adatforgalmat (lefelé) ez sem magyarázza. Egyébként nem lassítva is csinálja.. Netstat szerint ugyanazokkal kommunikál, amik a browserbezárás előtt is mentek, de ezt majd tüzetesebben megvizslatom. Mi a Szent Kisfaszomat Tölt? Találkoztatok akár már csak hasonlóval is?

(#4967) dethroner válasza 4Grider (#4965) üzenetére


dethroner
veterán

köszi :R

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#4968) laychi válasza dethroner (#4967) üzenetére


laychi
veterán

Üdv srácok.
Van valamelyik szolgáltatónak feltöltő kártyás internete értelmes adatmennyiséggel kedvező áron? külföldről jöttem haza és a simem nem tud semelyik hálózatra csatlakozni, jól jönne a kommunikációhoz. 1 hétig lenne rá szükségem.

[ Szerkesztve ]

(#4969) Zeki válasza laychi (#4968) üzenetére


Zeki
nagyúr

Domino kártyához a Maraton. Addig él, amíg el nem fogy, vagy amíg a kártya él.

(#4970) #71835392 válasza Zeki (#4969) üzenetére


#71835392
törölt tag

Azért tegyük hozzá, hogy ez csak annak kedvező, aki kevés adatot használ. Havi 2GB forgalmazás felett már kifejezetten szar ajánlat.

(#4971) #71835392 válasza radio100jozs (#4956) üzenetére


#71835392
törölt tag

Azért azt tegyük hozzá, hogy a vonat kasztnija és a csodás fémgőzölt ablakok csodásan árnyékolnak. Utazz egy régi lehúzható ablakú kocsival meg egy újjal és mindjárt érzékelhető a különbség.

Ennek ellenére a te példádon is látható, hogy hiába a két nagynál a 98% feletti 4g lefedettség, a Vodának még mindig meg van az előnye a 900as 3gvel.

(#4972) Tav-Csoves


Tav-Csoves
őstag

Sziasztok!

Keresek olyan hazai mobilinternet csomagot, mely a
- legolcsóbb,
- túlforgalmazás esetén nem tiltás, hanem lassítás van - ez ugye az átlag túlélő 32kb/s
- romaing nélkül is lehet majd használni Ausztriában június 15-től.

köszönöm szépen előre a válaszaitokat.

(#4973) AstraCDX válasza Tav-Csoves (#4972) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Ez engem is érdekel, bár gyanús, hogy ilyen sajnos nem létezik .

Flottás megoldást áttekintetted ? Ott ajánlanak korlátlan mobilnetet 4000 HUF alatt, bár a roaming abban még bizonytalan .

A T elásta magát előttem, mikor az árakat fölemelte, a túlforgalmazás esetén tiltást alkalmaz lassítás helyett .

A reklámokban meg polírozza magát, parasztvakító, szemét, műanyag dumájával . Elmehet a fenébe .

Üdv.

Astra

(#4974) g0dl válasza Tav-Csoves (#4972) üzenetére


g0dl
addikt

"romaing nélkül is lehet majd használni Ausztriában június 15-től."

Miért, ez nem mindegyikre lesz igaz?

(#4975) Tav-Csoves válasza g0dl (#4974) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

De nem ám... A szolgáltatók kezdik meghatározni az internet csomagjaiknál, hogy az adott szolgáltatást csak belföldi használatra lehet használni.

(#4976) g0dl válasza Tav-Csoves (#4975) üzenetére


g0dl
addikt

Ebben az esetben az ejú nagy roaming eltörlő akciója csak porhintés. Szerintem mégis inkább te tévedsz (bár minden rosszat képes vagyok elhinni az ejú sóhivatalairól), az adott dátum után nincs roaming.

Persze a "szolgáltatókért" se tenném a kezembe a tűzbe, ők is szívesen adnak el valami olyasmit, amire nincs szükséged.
Az én értelmezésemben eu-n belül nincs roaming felár, de eu-n kívül van.

https://itcafe.hu/hir/mar_biztos_ingyenes_roaming_az_eu-ban.html

[ Szerkesztve ]

(#4977) Tav-Csoves válasza g0dl (#4976) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

Kolléga, bárcsak tévednék.
Kint, Ausztriában korlátlan mobilnetem van. Bementem, megkérdeztem, hogy lehet e használni Magyarországon, és azt mondta az A1es eladó, hogy csak belföldi használatra lehet használni. ezt olvasd el:[link]
Szóval, neked van igazad, és nekem is ez a gyanúm, hogy hiába a romaing díj eltörlése, ez gyakorlatban csak azt fogja eredményezni, hogy a
- korlátlan csomagokat csak belföldön lehet használni,
- csak a korlátos csomagokat lehet külföldön használni,
- és végezetül: meg fog szűnni a lassítás, vagyis: a szolgáltató letilt, ha elhasználtad a kereted.

[ Szerkesztve ]

(#4978) AstraCDX válasza Tav-Csoves (#4975) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Igen, igen ! Most "ássák el a kutyát" . :Y

Vannak akik hirdetik a roaming eltörlést, és föl vannak háborodva, amikor említésre kerül, hogy ez félig parasztvakító, szemét, műanyag duma . :W

Ajánlom 4Grider fórumtárs hozzászólását . :F

Üdv.

Astra

(#4979) Zeki válasza Tav-Csoves (#4977) üzenetére


Zeki
nagyúr

MOST MÉG NEM!
Majd akkor kérdezd az osztrákot, mikor eljön a június 15.

(#4980) #79335424 válasza AstraCDX (#4978) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az én helyzetemen sem fog sokat javítani az "eltörlés".

(#4981) AstraCDX válasza #79335424 (#4980) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Teljesen egyetértek a véleményeddel, és veled Somatom Úr !

Lehet, hogy hasonló a helyzetünk .

Én rendszeresen H-SLO-I között ingázom .

Üdv.

Astra

[ Szerkesztve ]

(#4982) g0dl válasza Tav-Csoves (#4977) üzenetére


g0dl
addikt

Ott a lényeg, hogy korlátlan csomagod van. Azokra másként vonatkozik a szabály, ha jól értem.
A lassítás jó kérdés (szerintem azt bukjuk roamingban)

(#4983) tsteve válasza g0dl (#4982) üzenetére


tsteve
senior tag

jól tudod... korlátlan csomagok esetén a 7.7 euros szabályt szerint korlátozhatnak... pl. egy bruttó 5600 ft-os csomag (ha korlátlan) csak 4 gigabájtot kell hogy tartalmazzon kötelezően eu-ban.. a szolgáltatód dönthet másképp is jun. 15-ig, ez csak a kötelező minimum
(a szolgáltatód ugyanis kifizet majd utánad max. nettó 7.7 eurót gigabájtonként az eu-s társszolgáltatónak, akinek a hálózatán ténylegesen szörfölsz majd az eu-ban)

a telekom és a voda már alkalmazta is a szabályt a jun. 1-től érvényes Ászf-ben... de ez csak az egyik apróbetű amit még viszonylag kevesen ismernek

[ Szerkesztve ]

(#4984) #79335424 válasza AstraCDX (#4981) üzenetére


#79335424
törölt tag

Somatom Úr? Az már régen volt. Azóta már félistenné "pofáztam" magam. :D

(#4985) AstraCDX válasza #79335424 (#4984) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Nem állt szándékomban a titulusodat célba venni, csak megtisztelésemnek adtam jelet irányodban .

Üdv.

Astra

(#4986) #79335424 válasza AstraCDX (#4985) üzenetére


#79335424
törölt tag

Tudom. Nem kell ám mindent véresen komolyan venni. Főleg, ha még vigyorgó fej is van hozzá.

(#4987) ÁrPi2 válasza #79335424 (#4980) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

Szia Somatom, ojrópautazó úr,

AldiTalk?!
Van nekem egy német Alditalk Sim-em (Bázel mellett vettem) merthogy Svájcba jó lesz (Aldival már tavaly se volt onnan roaming-díj) . Akkor ez vajon a nagy sóhivatal júniusi eltörlő-intézkedése után elromlik?

Vagy csak az AldiTalk lefedettsége marad rossz? :)

(#4988) #79335424 válasza ÁrPi2 (#4987) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ezt nem tudom, mert attól függ, hogy milyen díjcsomagra regisztrálod a kártyát. Nekem csak netre van regisztrálva, mert ha netem van, akkor hívni is tudok (VOIP). Ebben a csomagban nincs svájci net. A gond az, hogy csak németben vmi Medion, meg az Orange hálózatára enged fel. Ráadásul úgy tűnik, hogy a szolgáltatók még priorizálnak is. Ha ráállok a hálóra, akkor mutatja a 4G -t, majd csatlakozik. Az első weboldal villám gyorsan betölt, de aztán megáll az élet. Mntha nem is lenne kapcsolat a toronnyal. Telenor kártyával viszont arra a hálóra állok rá, amelyikre akarok. Többnyire a Telekom D -t használom, mert annak elég jó a lefedettsége. Ha működni fog kint a korlátlan kártyám, akkor azt fogom használni, mert a 7 Erzsi/GB -tal is jobban megéri, mint ez az AldiTalkos szerencsétlenkedés. Arról nem is beszélve, hogy az 1 -es zóna többi országában is lenne vele netem. Csak nem tudom, hogy mi a Telenor hozzáállása ehhez a korlátlan kártyás roaminghoz. A másik opció az lenne, hogy a feltöltős Telenor kártyámmal roamingolnék, de erről sem tudom a Telenor álláspontját. Sőt, ebbe még a hazai/roaming használat aránya is bekavarhat. A feltöltős az én nevemen van, tehát ha jönne egy figyelmeztetés a "nem jogos" használatról, akkor a német munkaszerződésemmel tudnám igazolni az adott országhoz való kötődésemet, vagyis a jogos használatot. A korlátlan kártyám viszont flottás, aminél ugyebár nem én vagyok az ügyfél, hanem a flotta, és nem tudom, hogy ilyenkor mi a szitu. Szóval, bőven vannak még homályos részletek ebben a roaming story -ban.

[ Szerkesztve ]

(#4989) AstraCDX


AstraCDX
senior tag

Ezeket (#4987), (#4988) a kérdések nem lenne jobb itt megrágcsálni ?

Üdv.

Astra

(#4990) #79335424 válasza AstraCDX (#4989) üzenetére


#79335424
törölt tag

Dehogynem! Sorry! Nem tudtam hogy létezik külön ilyen topik. Köszönöm az útbaigazítást! :R

[ Szerkesztve ]

(#4991) ÁrPi2 válasza AstraCDX (#4989) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

Hopp, elnézést én sem tudtam!

( Köszi Somatom! )

(#4992) cocka


cocka
veterán

A rágcsáláshoz további jó étvágyat! :DD

(#4993) Pachenkoooo


Pachenkoooo
tag

Üdv

Tudna nekem ajánlani valaki mobilinternet csomagot? Elsősorban sok adatforgalomra lenne szükségem, esetleg minimális beszélgetésre. Hűségidőt nem szeretnék kötni. Privátban tudna nekem valaki ajánlani csomagot?

(#4994) DrBubo77 válasza Pachenkoooo (#4993) üzenetére


DrBubo77
addikt

Javasolnám a Mobil flották topikot, ott ebben is tudnak segíteni. Talán az iQpro megfelelő lenne neked.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#4995) ripo05


ripo05
tag

Van egy 3 hét múlva lejáró T-s mobilnetem (net&roll m - 20GB - 6000 Ft (2 sim kártyával). Nézem a Telenoros Hipernet Home L-t. Ezzel + Apple TV + 2. sim, ki tudnám váltani a mobilnetem + myTV családi csomaggal anyámnál a meglévő T-s TV előfizetést és még olcsóbb is lenne.
Kérdésem: myTV milyen minőségű a mobilneten?
Kerestem a neten, de nem találtam róla infót, hogy ezt a Hipernet Home-t lehet-e roamingra használni? Alkalmanként kellene csak Waze-hez, meg némi webezéshez a környező országokban. (Semmi heavy usage). Erről tudtok infót?
Véleményeket szívesen fogadok. :R

(#4996) radio100jozs válasza ripo05 (#4995) üzenetére


radio100jozs
őstag

A roaming alapból ki van kapcsolva, és az adatmegosztó sim-en is. De a My menüben be lehet kapcsolni, de venni kell hozzá adatcsomagot roamingra. Még június 15-től mi lesz az EU díjzónában nem tudni, majd május 15-én jön ki az ÁSZF.

(#4997) _Karesz_ válasza ripo05 (#4995) üzenetére


_Karesz_
tag

A myTV tökéletes képet ad, sok a HD csatorna benne, persze csak megfelelő sávszélességgel és ezt ugye nem számolja bele a 100 gigába. Hónapok óta használom, teljesen korrekt a szolgáltatás. Annyi, hogy anyukának meg kell szoknia a simogatós AppleTV távirányítót, ha ő fogja használni.

(#4998) ripo05 válasza _Karesz_ (#4997) üzenetére


ripo05
tag

@radio100jozs
Köszi, akkor megvárom azért az új ÁSZF-et.

@_Karesz_
Köszi, jól hangzik. Most már csak azt kell kitalálnom, hogy oldjam meg 2 TV-re az adást. :-)

(#4999) _Karesz_ válasza ripo05 (#4998) üzenetére


_Karesz_
tag

Androidos box a másik TV-hez. 10k körül elég jókat lehet már találni.

(#5000) AcCEsS


AcCEsS
senior tag

Az asszony telefonjába keresek második SIM kártyához mobilinternetet. Hanghívás nélküli, minimális adatforgalom (100-200MB/hó) kiszolgálására kellene, főként üzenetfogadásra (Messenger, Viber stb.). Létezik olyan kártyás csomag, amiben a megrendelt mobilinternet nem jár le x nap után? Tehát, pl. veszek egy 2GB-os csomagot, aztán megy amíg le nem fogy, és akkor veszek újabb adatkiegészítést? Tehát a lényeg, hogy ne legyen semmiféle egyéb havi díj/havi korlát se a kártyára, se a mobilinternetre. Próbáltam a szolgáltatók oldalán ilyet keresni, de képtelen vagyok eligazodni a sok információ között. (Mintha a "T" csomagja ilyen lenne, de asszem ennél meg a kártyára van havidíj.) Létezhet ilyen csomag? Vagy ez csak álom? :)

[ Szerkesztve ]

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.