Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5101) milkucika válasza radio100jozs (#5099) üzenetére


milkucika
újonc

Elvileg igen. Valamilyen céges flotta része. Pesten ment vele a 4G nagyon szépen, innen jött a feltételezés, hogy esetleg ott is kéne működnie.
A telenornál még van ez a 7 napos próba időszak, nem tudja valaki, mert akkor lehet kipróbálnám úgy is.
Köszi az eddigi infókat, most úgy érzem van remény :)

(#5102) allfinanz


allfinanz
senior tag

Nem minden dominósnak jár az ingyenes adatroaming

"az előfizetőik a vonatkozó belföldi díjcsomagjukkal összeegyeztethető mennyiségű, vonatkozó belföldi árszínvonalon nyújtott szabályozott kiskereskedelmi barangolási szolgáltatást" vehessenek igénybe.

Márpedig a legtöbb Domino díjcsomag alapesetben semmilyen adatkeretet nem tartalmaz...

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#5103) Brandynew válasza allfinanz (#5102) üzenetére


Brandynew
őstag

A mobilszolgáltatók ott ütik-vágják a kártyásokat, ahol tudják. Nem éri már meg, előfizetősnek kell lenni.

(#5104) allfinanz


allfinanz
senior tag

huseg utan ingyen fuggetlenites...?

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#5105) juliabrilke válasza allfinanz (#5104) üzenetére


juliabrilke
addikt

Mobil internet routeremet most függetlenítettem pénzét 4 napja (pontosabban csak eddig fizettem érte,mert a kód azóta se érkezett meg.

Mondjuk 2500Ft azért már nem a világvége egy függetlenítésért, bár szerintem továbbra is pénzért adják majd a szolgáltatók.

[ Szerkesztve ]

(#5106) AstraCDX válasza juliabrilke (#5105) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Magam is gondoltam már erre .

De van erre jogszabály is ami ezt alátámasztja ?

Hogyan kell ezt kezdeményezni ?

Üdv.

Astra

(#5107) Diák66 válasza juliabrilke (#5105) üzenetére


Diák66
őstag

Gondolom Vodafone. Ha nem jön meg 30 napon belül, újra kiküldik a kódot, csak újra be kell fáradnia kirendeltségre.

(#5108) juliabrilke válasza AstraCDX (#5106) üzenetére


juliabrilke
addikt

2500Ft volt nekem, mert már egy ideje lejárt a 2 éves hűségnyilatkozat.
Bemész bármelyik boltba, kifizeted és majd elküldjük postán, kicsit idejét múlt megoldás...
Persze ez a teljesen legális módszer, az árak viszont esetleges hátralévő hűségidő miatt eltérőek.

Diák66: igen, bár azért reménykedtem, hogy kicsit gördülékenyebben bonyolítják le és mondjuk email/sms/postagalamb vagy hasonló modern opciók legalább vannak.

[ Szerkesztve ]

(#5109) Brandynew


Brandynew
őstag

Telenor Hypernet Heavy mobilnetem van.

Múltkor bementem személyesen az ügyfélszolgálatra, megkérdeztem, hogy a meglévő hűségidőmön belül válthatok-e Hypernet Home L díjcsomagra, azt mondta az ügyintéző, hogy nem.

Most felhívtam a Telenor ügyfélszolgálatát, bediktáltam a szerződésszámomat és mindent, amit kért, és azt mondta, hogy válthatok.

Akkor most mi van?

(#5110) juliabrilke válasza Brandynew (#5109) üzenetére


juliabrilke
addikt

Diktafonnal kell járni mindenhova. :D Nekem is volt olyan, hogy 3 különböző helyen mást mondtak, utána meg te vagy a hibás, hogy miért nem figyeltél, mert a szolgáltató minden információt elmondott és korrekt módon tájékoztatott. :U

(#5111) radio100jozs válasza Brandynew (#5109) üzenetére


radio100jozs
őstag

A Hipernet Home csomagra csak új előfizetők köthetnek, arra váltani más előfizetéses cosmagról nem lehet, benne van az ÁSZF-ben:

"A tarifacsomagok kizárólag új számlás, 2 éves határozott idejű előfizetői szerződéssel (2 éves hűségvállalással) vehetőek igénybe. A tarifacsomagokra váltani, a tarifacsomagról elváltás esetén arra visszaváltani nincs lehetőség. Kártyás illetve, új generációs kártyás előfizetésről áttérni az általános szabályok szerint van lehetőség."

(#5112) Brandynew válasza radio100jozs (#5111) üzenetére


Brandynew
őstag

Köszi a választ.

Ne már... akkor ennyire rosszul tudta az ügyintéző?

(#5113) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! Windows 7 frissítése után, nem működik az internet. Újratelepítettem, látszólag minden rendben, de semmi sem tud csatlakozni. Böngésző, Windows frissítés, Antivirus adatbázis frissítés, egyik sem megy ki. Mi lehet a gond?

(#5114) juliabrilke válasza pinnacle (#5113) üzenetére


juliabrilke
addikt

Melyik updatet tetted fel, esetleg meg van a száma is?

(#5115) pinnacle válasza juliabrilke (#5114) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Ez egy ritkán használt gép, március óta nem volt frissítve vagy 40 települt, 1GB adatforgalom volt. Most nem tudom megnézni, mert máshol van a gép. Valamelyik frissítésnek volt ilyen "mellékhatása"?

[ Szerkesztve ]

(#5116) 8 válasza pinnacle (#5115) üzenetére


8
senior tag

Újraindítás megvolt?
Másik USB portba dugva? (és utána is újraindítva?)

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#5117) pinnacle válasza 8 (#5116) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Igen kipróbáltam 3 USB porton, mindig eltávolítva, újraindítva. Majd ha eljutok megint a géphez, lefotózom a frissítéseket, talán kiderül, melyik okozta. Az a furcsa, hogy nincs semmi hibajelzés, mégsem megy az internet. Elhoztam a modemet, de itthon nem tudom kipróbálni, mert mindig ezt a hibát dobja, Win10-en. Kompatibilitási módban is.

[ Szerkesztve ]

(#5118) _Karesz_ válasza Brandynew (#5109) üzenetére


_Karesz_
tag

Ajánlott olyan üzletbe menni, ami Telenor "flagship", ott is érdemes megkeresni azt, aki írástudó ilyen ügyben, sokat könnyíthet a bonyolultabb ügyintézésen.

(#5119) Brandynew válasza _Karesz_ (#5118) üzenetére


Brandynew
őstag

Fejlemények:

Újra bementem személyesen ugyanarra a Telenor ügyfélszolgálatra, de ezúttal megborotválkozva és felül kigombolt ingben. Érdekes módon most lehetett módosítani Hypernet Heavyről Hypernet Home L-re.

:C

(#5120) juliabrilke válasza Brandynew (#5119) üzenetére


juliabrilke
addikt

Nem csak új előfizetőnek lehet megkötni, illetve már meglévő előfizetőnek nagyobb csomagra váltani?

(#5121) Brandynew válasza juliabrilke (#5120) üzenetére


Brandynew
őstag

Nekem a régi Hypernet díjcsomagom volt (Heavy), és most ebből mentem át a pár száz Ft-tal többe kerülő Hypernet Home L díjcsomagba. A hűségidőmön belül, szóval az nem is tolódott ki.

E-mailben és telefonban azt mondták, hogy megtehetem, az ügyfélszolgálaton, személyesen azt, hogy erre nincs lehetőség. Ezután hívtam fel még egyszer az ügyfélszolgálatot, azt mondta, hogy valószínűleg igen, de nem biztos benne.

Aztán ma visszamentem ugyanarra az ügyfélszolgálatra személyesen, és most áttettek. Tehát úgy fest, hogy ez egyéni elbírálás kérdése...

(#5122) juliabrilke válasza Brandynew (#5121) üzenetére


juliabrilke
addikt

Nekem azt mondta az ügyfél szolgálatos, hogy nagyobb csomagba lehet váltani, de pl. V. szolgáltatónál a hűségidő újra kezdődött.
Vissza kell menni oda és megkötni, ahol a számodra legkedvezőbbet mondják. :D

(#5123) radio100jozs


radio100jozs
őstag

Vége a trükközésnek, a flottázásnak, a hűségnek, itt az igazi korlátlan mobilnet, ami telefonban, adatmegosztóban is használható hűség nélkül a Telenor hálózatán magánszemélynek havi bruttó 7658 Ft/hó áron.

http://mobilinternet.ephone.ch/

Én voip-ra használom a céget, vezetékes számok lettek áthordozva, innen ismerem őket, és eddigi tapasztalataim korrektek velük.

(#5124) gr8tjoey válasza radio100jozs (#5123) üzenetére


gr8tjoey
tag

Ennél van olcsóbb megoldás

https://www.facebook.com/groups/488791081326012/

------((-----))------

(#5125) HXY


HXY
addikt

Ha pedig elég a 4GB is, akkor a Vodafone-nál a nyár végéig ingyen van az internet a Vodafone Tuti SIM kártyákon.
Az ingyenes internethez a 1270-re SMS-ben kell elküldeni az ADATPROMO szót.
Legkésőbb 2017. július 31-ig kell megrendelni. A megrendeléstől számítva 1 hónapig használható fel.

(#5126) bbubby00


bbubby00
őstag

Sziasztok. Tnél vettünk egy 30giga internettel rendelkező USB modembe rakhatós sim-et.
Kérdésem, az ilyen stickeket rá lehet dugni USB-s routerre, hogy wifin tudjam osztani a dolgot?!
Köszi előre is.

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#5127) cocka válasza bbubby00 (#5126) üzenetére


cocka
veterán

Igen, bár hirtelen nem is tudtam mi az az usbs router. Aztán világossá vált, hogy wifi routerre gondolsz, aminek van usb portja.

De egy 4G-s routerhez képest nyilván lejjebb lesz butítva a sebesség.

[ Szerkesztve ]

(#5128) 4Grider válasza bbubby00 (#5126) üzenetére


4Grider
nagyúr

Csak olyan routerre dughatod rá, ami támogatja a 3G/4G usb-s modemeket és konkrétan az adott típusú modemet is.

(#5129) bbubby00 válasza 4Grider (#5128) üzenetére


bbubby00
őstag

Az biztos h tamotagja a 3/4g-s modemet. De h az adott tipust is azt nemtudom. Asus N600rol van szo. A modem prdig egy regi huawei ami csak 3g-s.
Tudom h nemesz egy nagy sebessegu, de a 21.szazadban levo 1mb/s kabelen jovo netnel igyis gyorsabb es olcsobb lesz.

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#5130) ripo05


ripo05
tag

Tegnap leszedtem a roaming tiltást a Hipernet Home S-ről. Az eredmény:
EU roaming Hipernet 4096 MB
EU roaming éjszakai extra adatforgalom 1024 MB
EU roaming e-mail és böngészés adatkeret 5632 MB

(#5131) g0dl


g0dl
addikt

A vodás nyári 4GB ajánlat a boltban 500Ft-ért kapható tuti SIM esetén is érvényes? Vagy ott is fel kell tölteni, hogy az elérhető legyen? Vagy esetleg a neten ingyen rendelhetővel is megy feltöltés nélkül?

(#5132) g0dl válasza g0dl (#5131) üzenetére


g0dl
addikt

Vodás topikban kaptam választ, hogy mindkettő megy feltöltés nélkül is.

(#5133) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Mitől függ az, hogy az itthoni csomagodból hány százalékot/GB-ot használhatsz külföldön (EU) roaminggal?
Nem kint akarok rájönni, hogy 3000Ft minden elfogyasztott GB. :)

(#5134) radio100jozs válasza juliabrilke (#5133) üzenetére


radio100jozs
őstag

Ha elfogy, akkor úgy is küldenek róla sms-t. Meg az EU-ban amúgy is csak 2,75 Ft/ MB az ára, már ha lefogyna.
De a Telenor pl. csinált egy ilyen fain táblázatot, hogy miből mennyi használható fel az EU-ban:

[link]

(#5135) juliabrilke válasza radio100jozs (#5134) üzenetére


juliabrilke
addikt

Igen, ez a gond, mobil routeren soha nem olvasok sms-t. :D
Viszont ahogy nézem 4-5GB adat forgalmam lehet kint, az mondjuk nem rossz 1-2 hétre, annál többet úgyse leszek külföldön most.

(#5136) gabi96 válasza ripo05 (#5130) üzenetére


gabi96
csendes tag

Én is megnéztem a sajátomat, de nem kellett állítani semmit alapból ott volt a roaming! Ez azt jelenti hogy külföldön is tudom használni? Amikor vásároltam az előfizut azt mondták hogy csak Mo.- on használható!

(#5137) juliabrilke


juliabrilke
addikt

R209 legális függetlenítése előtt Vodafone kártyával 18Mbit sebességet mértem, utána viszont Telenor kártyával nem akar 7Mbit fölé menni.
Ugyanez a Telenoros kártya másik modemben (Huawei E5577) 100Mbit+ sebességre képes, tehát a térerő nem lehet probléma.

Mi lehet a gond?

(#5138) 4Grider válasza juliabrilke (#5137) üzenetére


4Grider
nagyúr

3G-re ma már nem igazán gyúrnak a szolgáltatók. Ráadásul a két T magasabb frekvencián nyomja, ha tehát x kilométer távolságra vagy a 3G adótól, akkor már a 7 Mbps is számíthat jónak 2100 MHz-en.

(#5139) Diák66 válasza juliabrilke (#5137) üzenetére


Diák66
őstag

Nos, az R209 sajnos csak 3G DC-HSPA+ sebességre képes, ezért az elméleti sebessége 42/5 Mbit/s, amiből jó esetben is csak 30/4 lesz. A Huawei E5577 4G LTE képes, vagyis több, mint a duplájára képes. Érdemes a Huawei E5577 készüléket "csak 3G" üzemmódba tenni. Így azonos szinten lesz az R209-cel. Ekkor ezzel is maximum 42 Mbit/s lehet a maximális letöltési sebesség.

A két wifi megosztó egyébként nem ugyan az a kategória.

(#5140) juliabrilke válasza Diák66 (#5139) üzenetére


juliabrilke
addikt

Azt értem, de a 7Mbit azért elég messze van az elméleti 42Mbithez képest.
Más kártyával legalább dupla gyors volt, akkor úgy néz ki, hogy a Telenornak csak ennyit br itt a HSPA.
Egyébként sebességnél mindig 3G+ és HSPA látható.

(#5141) juliabrilke válasza 4Grider (#5138) üzenetére


juliabrilke
addikt

Hopp, ezt a hozzászólást nem olvastam. :D

Most leszedem a Vodafone programját és drivereit, megpróbálok másikat feltenni, hátha segít.
De ahogy nézem ennek ez a maximum, lehet megérné egy másik LTE képes routert venni.

(#5142) Diák66 válasza juliabrilke (#5140) üzenetére


Diák66
őstag

A Telenornak is van 900 MHz-es 3G cellája, ami sajnos csak 21/5 Mbit/s. Azt pedig le lehet terhelni és előfordulhat, hogy belassul.

(#5143) juliabrilke válasza Diák66 (#5142) üzenetére


juliabrilke
addikt

No akkor így jártam, legalább olcsó volt a függetlenítés. Ebből egyébként is utazós modem lesz (R209), egy fő részére még bőven elegendő, a másikat meg akkor használjuk ha több ember között kell megosztani az internetet.

Köszönöm az infókat. :R

(#5144) Brandynew


Brandynew
őstag

A MÁV-nál szerintetek miért ilyen eszméletlenül szar az internet? Nem az a baj, hogy túl van terhelve, ezért nem lehet normálisan csatlakozni a routerre, mivel a wifit mindig látom, rá is tudok csatlakozni, viszont internet legtöbbször nincs, vagy csak nagyon-nagyon lassú. Eközben a mobiltelefonomon több Mbit/s-al hasít a saját mobilnetem. Mi a francért tettek ennyire alacsony jelnyereségű antennákat a vonat tetejére? Csak egy rohadt mobiltelefont kellett volna venniük minden kocsiba, egy mobilnetes SIM kártyával és megosztani rajta a netet. Sokkal jobb megoldás lenne, mint a mostani.

[ Szerkesztve ]

(#5145) Diák66 válasza Brandynew (#5144) üzenetére


Diák66
őstag

Az itteni autóbuszokon is van wifi. A wifik admin felületére az alap admin/admin párossal be is lehet lépni.
Az ott olvasható SMS-ek meglehetősen érdekesek. :D De a lényeg, hogy " a (párszáz mega) adatkerete elfogyott, így lassítva netezhet tovább". Szóval érdekes.... lehet ott is az a baj, hogy elfogy az adatkeret és lassítás lép érvénybe.

(#5146) cocka válasza Brandynew (#5144) üzenetére


cocka
veterán

Szerintem csoda, hogy van egyáltalán. :D

Nekem az alábbi mávos tapasztalataim vannak (csak IC-vel járok, a többin sajnos nem tudom mi a helyzet).

Igen amit írtál azt meg tudom erősíteni, hogy többször van olyan, hogy bár a wifinek fullos a térereje, net az nincs. Viszont azt tapasztaltam, hogy ha átülsz máshova és szerencséd van, akkor vagy egyáltalán nincs wifi térerő sem vagy gyenge wifi térerő mellett is van jó net.

Eddig az egyetlen egy vonaton volt tökéletes a wifi és a net, az pedig a Hernád IC (kassai) volt, bár részben a Máv-start üzemeltetésében műxik, ugyanakkor az ssid is szlovák volt és nem kért semmiféle bejelentkezést, se a korlátozásról szóló duma nem jelent meg, hanem azonnal csatlakozott.

Eközben a mobiltelefonomon több Mbit/s-al hasít a saját mobilnetem.

És legalább trékomos neted van, hogy objektív legyen az összehasonlítás?

Az is lehet, hogy nem egyenletesen kapja az áramot a wifi adó.

(#5147) juliabrilke válasza Brandynew (#5144) üzenetére


juliabrilke
addikt

Szerintem a vonatokon/buszokon lévő megosztott internetet senki nem használja, aki egy kicsit törekszik a biztonságra, maximum ha VPN-t használ.

(#5148) Brandynew válasza cocka (#5146) üzenetére


Brandynew
őstag

Igen, Telekomos mobilnetem van.

(#5149) Brandynew válasza juliabrilke (#5147) üzenetére


Brandynew
őstag

Ha SSL-en keresztül csatlakozol, akkor még jelszavakat is írhatsz be, teljesen mindegy.

(#5150) #71835392 válasza Brandynew (#5144) üzenetére


#71835392
törölt tag

Azért mert anno 3g képes routerek lettek telepítve és a Telekomnak meg 3gje gyakorlatilag nem nagyon van a városokon kívül, tehát edge van és az van megosztva.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.