Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4351) AstraCDX válasza Viktor77 (#4350) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Köszönöm !

Egyéb tulajdonságaik hogyan alakulhatnak egymáshoz képest ?

Mert nem csak akku kapacitás szerint szeretnék döntést hozni .

Üdv.

Astra

(#4352) winbox


winbox
senior tag

Kedves a telenor, hogy 24-26ig nem számolja a home hipernet adatforgalmamat, csakhogy a torrentet visszavette 2 megabitre a 80ról, pont mikor kéne, inkább hagyta volna a 100gigás limitemet :(

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#4353) Zeki válasza winbox (#4352) üzenetére


Zeki
nagyúr

Hát igen, sűrű bocsánatkérésekkel tartozik feléd, hogy egy országos 3 napos promóban jól kib@szott veled meg társaiddal, akik mobilneten akarnak torrentezni.

(#4354) Roland-87


Roland-87
aktív tag

Szívem szerint alapból hagynám ilyen 2 megán a torrent sebességet mobilneten egész évben, vagy bevezetnék valami hatásos QoS-t hogy szükség esetén akár teljesen el tudja venni a torrenttől a sebességet a rendszer. Egyébként a brutális lassulás nálam nem érzékelhető, 24.-én délelőtt pár órán át volt valami akkor elég szépen megzuhant a dolog, 10 mega volt reggel aztán délelőtt már 5 se, azóta viszont pontosan annyi mint bármikor máskor... (60/50 telenor topikban a mérési lista)a torrent is gyors, most direkt kipróbáltam és 7 megabyte/s megvan stabilan (de gyorsan le is kapcsoltam amint láttam hogy jó). Lehet ahol sokan használják ott levette a sebességet vagy alkalmazza a QoS-t a szolgáltató de ez meg csak nekünk jó. Elsődleges a böngészés de főleg a stream a torrent meg továbbra is a nem támogatott kategória a Telenornál de általában is mobilneten.

(#4355) #79335424 válasza Roland-87 (#4354) üzenetére


#79335424
törölt tag

Egyetértek. Nekem is beleférne egy korlátozás. Nagyon ritkán torrentezek. Eddig 3/0,5 -ös netem volt. Ráállítottam a NAS -t egy torrentre, és volt, hogy három nap alatt jött le. Nem dőltem tőle a kardomba. Attól, hogy otthon átálltam mobilnetre, nem fogok vad torrentezésbe kezdeni.

[ Szerkesztve ]

(#4356) cocka válasza #79335424 (#4355) üzenetére


cocka
veterán

Szervusz!

Arról regéljél már inkább, hogy hogy tudtad beállítani az Archer MR200-at vagy be tudtad-e állítani egyáltalán úgy, ahogy akartad, azaz bridge módba.

(#4357) #79335424 válasza cocka (#4356) üzenetére


#79335424
törölt tag

Még nem próbáltam. Az a B terv lenne, ha router módban valamit nagyon nem tudna. De, eddig minden, számomra fontos dolgot be tudtam üzemelni. Most még routerként tesztelem. Megpróbálok megbarátkozni a lassúságával.

(#4358) cocka válasza #79335424 (#4357) üzenetére


cocka
veterán

Hát izé.. nekem az volt, hogy amikor először elindítottam egyszerűen be se akart jönni az admin felület. Aztán nagy nehezen sikerült valahogy betölteni, de akkor meg alig bírt átváltani a menüpontok között, míg végre sikerült eljutni a firmware update-ig, amit meg is tettem. Na ezek után a felületi lassúság megszűnt, viszont az hogy pl. nem ismeri fel elsőre a kábelmodemes kapcsolatot továbbra is gáz.

Meg pl. ha bármi módosítást akarsz vagy nem azzal a kártyával csatlakozol 4G módban, ami be lett állítva, már mindent elfelejt kb. LOL

Szal. ja, szoftveresen még lenne mit rajta javítani, mert azt azért kétlem, hogy a hardver annyira gagyi lenne, hogy ne lehetne ezt optimálisan kihasználni. Egyedi fw meg ha jól tudom nincs hozzá. Pedig pont ehhez nagyon kéne.

[ Szerkesztve ]

(#4359) #79335424 válasza cocka (#4358) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nekem nem a felülettel van bajom, hanem a portok sebességével. Egyébként van rá custom firm. Lede. Írja az OpenWRT Wiki oldalon. Érdekes, hogy a router modeme Androidot futtat.

(#4360) hardline


hardline
senior tag

Üdv!
Huawei mifivel fogom a netet (telenor). Általában 5/2 vagy 5/3 maximum a térerő csík. Ez azt jelenti, hogy kb 40/10 Mbits a sebesség, vagy 25/8 körül ha kettő csík a térerő. Kivittem a mifit a tetőre, ott fixen 5/4 a térerő.
Nagyjából 4-4,5 méter kábel és egy antenna kellene, hogy a jel bent is 4 csík legyen.
Néztem már 60 féle antennát kínából, de valahogy egyiknél sem egyértelmű, hogy működnek-e rendesen B20 lte fdd mellett is. (vidéken lakom)
Tudna valaki megfelelő antennát linkelni, amivel biztosan megoldódna a problémám?

(#4361) Diák66 válasza hardline (#4360) üzenetére


Diák66
őstag

A B20-at szerintem tudni fogják az antennák, én csak hazai árut tudok linkelni, ha érdekel.

(#4362) <Lacy85>


<Lacy85>
addikt

Sziasztok!

Az itthoni elég lassú vezetékes net miatt elgondolkodtam mostanában, hogy beszerzek egy hipernet home-ot.
Nem tudjátok véletlenül, hogy nagyjából mennyi a válaszidő (ping) mobilnet esetén?
A lefedettség elég jó, és mivel egy 3000 fős faluról van szó, valószínűleg le sincs terhelve a hálózat.
Átlag 80-100Mbit sebesség megvan.

(#4363) Zeki válasza <Lacy85> (#4362) üzenetére


Zeki
nagyúr

speedtest.net és leméred.

(#4364) Viktor77 válasza <Lacy85> (#4362) üzenetére


Viktor77
titán

Nagyon jó, olyan 20-40 között, WoW-ban ebből olyan 50-60 lesz. Tökéletesen lehez vele játszani, már ha ezért kérded.
De amúgy 1 hónap próba van, ez időn belül kérdés nélkül visszaadhatod.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#4365) <Lacy85> válasza Viktor77 (#4364) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Az komoly.
Igen, játékok miatt kérdeztem. Konzolt és a laptopot akarom ezzel használni.
Asztalikon sokszor videót nézegetnek, letöltögetnek, és ilyenkor kb. használhatatlanra lassul a net, a pinget meg az egekbe veri.
Sajna kinőtte a család a 10Mbit-et, nagyobb meg nincs vezetéken. :D
Viszont akkor meg merem rendelni.

Köszi az infót. :R

(#4366) AstraCDX


AstraCDX
senior tag

Sziasztok !

Mivel én rendszeresen magyar, és olasz ország közt ingázom, két mobilnet előfizetésem van .

A magyar T-Mobile Társkártya Net&Roll XS, havi 3GB 2490Ft (01.02.-től már 2690Ft),
az olasz pedig Wind 5GB 28nap 9Euro-ért .

Ezt a két csomagot kellene összegyúrni, egyesíteni adat, és díjösszegben .

Az a kérdés, hogy valamelyik magyar szolgáltatónál van-e olyan csomag, ami adna nekem kb 8GB nemzetközi adatforgalmat, kb ~6000Ft körüli áron ?

Csak adatforgalmas csomag érdekel, hang (telefonálás) nem kell hozzá !

Létezik ilyen magyarországon ?

Bár szerény véleményem szerint a Wind 28 napi 5GB 9Euro-ért ajánlattal elég nehéz versenyezni !

Üdv.

Astra

(#4367) kentucky válasza <Lacy85> (#4362) üzenetére


kentucky
őstag

iQPro korlátlan jobban megéri a hipernet home-nál.

(#4368) <Lacy85> válasza kentucky (#4367) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Biztos szolgáltatnak lakossági csomagot is, ha még egy árva weboldaluk sincs. :DD
Meg úgy kb. semmi a céginfókon kívül.

(#4369) Viktor77 válasza <Lacy85> (#4368) üzenetére


Viktor77
titán

Szolgáltatnak, nekem is ez van. Korlátlan, 4700Ft.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#4370) <Lacy85> válasza Viktor77 (#4369) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Örülök, de mivel egy árva oldaluk sincs, ahol szét lehetne nézni, így marad a telenor.

(#4371) Viktor77 válasza <Lacy85> (#4370) üzenetére


Viktor77
titán

Mit kéne nézni? Cím a flotta topicban, írsz nekik, 2 nap múlva a kezedben a korlátlan adatkártya. Hűség, belépési díj nincs, így vesztenivalód sem.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#4372) kentucky válasza Viktor77 (#4371) üzenetére


kentucky
őstag

És természetesen telenor flotta :K

(#4373) <Lacy85> válasza Viktor77 (#4371) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Mit kéne nézni? Mekkora sebesség, milyen eszközt kéne hozzá venni, melyik szolgáltatón megy (lefedettség miatt), 3G-t adnak, vagy LTE-t, meg még sorolhatnám.
Amúgy a "mobil flották" topic-ra gondoltál? Mert mást nem találok még itt sem.

[ Szerkesztve ]

(#4374) Viktor77 válasza <Lacy85> (#4373) üzenetére


Viktor77
titán

Az a topic, igen, és az Összefoglalóban minden ott van.

Max. sebesség amit a Telenor kínál (150mbit), ebből következően LTE, LTE képes eszközt kell hozzá venned (de szerintem kérni is lehet, ahogy olvastam). De ez mind-mind le van írva a topicban, ne légy rest olvasni.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#4375) #79335424 válasza Viktor77 (#4374) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ne protezsáld a flottákat! Minél kevesebben vagyunk flottások, annál biztosabb, hogy nem fogják piszkálni a korlátlan csomagjainkat.

(#4376) Viktor77 válasza #79335424 (#4375) üzenetére


Viktor77
titán

Ez önzőség. Te is bekerültél valahogy, és én is.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#4377) <Lacy85> válasza Viktor77 (#4374) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Oké, köszi, majd elolvasok mindent.
Szeretek tájékozódni, mielőtt kivágok az ablakon 40 ezret egy normális 4G routerre. :D

(#4378) #79335424 válasza <Lacy85> (#4377) üzenetére


#79335424
törölt tag

40 -ért sem kapsz normális 4G -s routert. Egy húsz ropis router is legyalázza bármelyiket. Sajnos, tapasztalatból írom.

Viktor77:
Sztem félreértesz. Írd valamire, hogy jó, és rögtön elkezdik kritizálni! Írd, hogy "pszt...", és rögtön mindenki kíváncsi lesz rá! :)

(#4379) <Lacy85> válasza #79335424 (#4378) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Akkor mit érdemes megvenni mondjuk egy 150 megás LTE hálózathoz?
Mindenképp olyat akarok, amire vezetékkel is rá lehet kötni a holmikat.
8 ezertől 40-ig láttam én mindent, de baromira nincs tapasztalatom ilyen routerekkel.

(#4380) Grougon válasza <Lacy85> (#4379) üzenetére


Grougon
tag

Zyxel LTE4506-M606 ajánlom ha belefér. Nekem hoz 180-190 mbitet és van rajta egy gigabites lan port, ac-s wifi.

(#4381) #79335424 válasza <Lacy85> (#4379) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sajnos, nem tudok igazán jó megoldást. Amíg csak a 4G netet kell osztani, addig még.úgy-ahogy jók ezek a routerek. A gond ott kezdődik, ha olyan az otthoni hálód, mint az enyém. Egy központi adattárolót (NAS) használ az összes csatlakozott kliens. Ennél a megoldásnál alapvető a gyors belső háló. Ez nem működik 10/100 -as portokkal. Egy gigás switch segíthet ezen, de csak a Lan -ra kötött eszközök között. A Wifisekhez át kell menjen a routeren az adat. Egy Gigabites, 4G router viszont 80 ropis kategória. Vicc. Lehet próbálkozni router+4G USB stick kombóval is. Ez viszont lutri. Vagy tudnak együttműködni, vagy nem.

[ Szerkesztve ]

(#4382) <Lacy85> válasza #79335424 (#4381) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Nem akarom az egész itthoni hálózatot leváltani mobilnettel, szóval nem menne rajta 1000 eszköz.
Ami fixen ezt használná, az a konzol. Ezt mindenképp kábelen akarom.
Ezen kívül max. a telefonok lennénék rajta néha, meg a laptop. Ezek wifin.
Asztalik maradnának az adsl vonalon.
Ennyit azért csak elbírna. :)
Az sem eget rengető szempont, hogy folyamatosan tartsa a 150Mbit-et. Már a harmada is bőven sok.

Grougon: Ha nincs más értelmes megoldás, akkor megveszem ezt.

[ Szerkesztve ]

(#4383) hardline válasza Diák66 (#4361) üzenetére


hardline
senior tag

Ha dobsz egy linket ránézek, de alapvetően 3 féle antennát néztem kintről, amit átcimkézve itthon is láttam már, és dupla, vagy még drágább áron lehet beszerezni. Ebből kifolyólag nem sok esélyt látok arra, hogy itthonról veszek.

(#4384) #79335424 válasza <Lacy85> (#4382) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én egy TP-Link Archer MR200 -at vettem.

(#4385) xkraiusx


xkraiusx
tag

Visszatértem a kis tesztelgetés után.

Amire jutottam: Ha telenoros valaki és használja a leírást amit [itt] talál és megy a program akkor nem fogy az adatkeret!

Ez minden olyan platfromon használható amelyen tud menni OpenVPN kliens, ergó akár routeren is, és így szép kis olcsó hálozatot lehet létrehozni!

Az mindegy hogy előfizus vagy kártyás!

(#4386) <Lacy85> válasza Zeki (#4363) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Megvolt ez is. Jobb a ping, mint vezetékessel, és legutóbb a sebesség is "csak" 80 körül volt.
Ahhoz képest nem rossz. Jöhet az a mobilnet. :D

[link]

(#4387) <Lacy85> válasza Viktor77 (#4374) üzenetére


<Lacy85>
addikt

No. Nem voltam rest olvasni, és sajnos kiesett ez az opció, ugyanis mint kiderült, nem 150Mbit sebességet adnak, hanem nagyon-nagyon durván lassabbat. 100kbit/s. Benne is van az összehasonlító táblázatban.

A hipernet home még lassítva is 128kbit/s adatkeret elfogyás után. :D
Így viszont legalább az eszköz miatt nem kell fájjon a fejem, mert adják a csomaghoz ingyen.
Azért köszönöm a tippet, de ez sajnos így nem pálya.

[ Szerkesztve ]

(#4388) Viktor77 válasza <Lacy85> (#4387) üzenetére


Viktor77
titán

Olvasd el rendesen. Bízom benned, menni fog.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#4389) 4Grider válasza <Lacy85> (#4387) üzenetére


4Grider
nagyúr

Remélem asszonyt nem így választasz... :D
Kicsit rágd bele magad jobban, mielőtt aláírsz 2 évet egy sokkal rosszabb csomagra...

(#4390) <Lacy85> válasza 4Grider (#4389) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Asszonyt már lassan 12 éve választottam. Ott már rég lejárt a húségidő, de még nem cseréltem le. :DD
Amúgy kezd már leesni a szitu, csak (nekem) kicsit hülyén értelmezhető a táblázat.

(#4391) Zeki válasza <Lacy85> (#4386) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nekem is volt korlátlan IQPro adatsimem, errefele 50-60 megabittel jött lefele a cuccos. Kivéve a torrent, az jelentősen vissza volt vágva. 4800Ft körül nem volt rossz, de nekem nem kellett mégsem.

(#4392) <Lacy85> válasza Zeki (#4391) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Itt megvan a majdnem 150Mbit, de igazából az sem zavarna, ha ez is csak 50-et tudna. Az is bőven megfelel.
Én is teszek vele egy próbát, mert már a hajamat tépem sokszor a 10 megás nettől. :D

(#4393) cocka válasza #79335424 (#4381) üzenetére


cocka
veterán

És ha együtt tudnak működni, akkor sem garantálja az ég világon semmi, hogy azt a maximális sebességet tudja garantálni, amit közvetlenül a gépre csatlakoztatva tud.

(#4394) cocka válasza cocka (#4393) üzenetére


cocka
veterán

LOL, lemaradt a mondat vége:

a modem.

(#4395) #79335424 válasza cocka (#4393) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem mentem bele a részletekbe, de lehet ott több probléma is. Pl. a dupla NAT, ha nem modemként, hanem mondjuk CDC - Ethernet eszközként csatlakozik (mint az én Hi-Linkes modemem). Gőzöm sincs, hogy dupla NAT -nál hogy működnek a pl. a portforwardok. Azt is a múlt héten tudtam meg, hogy az MTK alapú modemek (ahogy a mi MR200 -asunk is, vagy a Hi-Linkes E3372) Androidot futtatnak.

[ Szerkesztve ]

(#4396) cocka válasza #79335424 (#4395) üzenetére


cocka
veterán

Hát van egy olyan sanda gyanúm, hogy sehogy. Mert szokott lenni olyan szolgáltató, amelyik (csak hogy ujjal ne mutogassunk, nem is olyan régen emlegettem őket itt ugyebár Telenornak hívják őket) eleve NAT-os címet oszt és azt használja a router, ami általában szintén NAT-ot használ az alapbeállítások szerint.

[ Szerkesztve ]

(#4397) btz válasza #79335424 (#4395) üzenetére


btz
addikt

Mi használ Androidot? A Hilink? Hol olvastad/halottad ezt?

ⓑⓣⓩ

(#4398) AstraCDX


AstraCDX
senior tag

Urak !

Erre tudna valaki ötletet, vagy véleményt ?

Köszönöm ! :R

Üdv.

Astra

(#4399) #79335424 válasza cocka (#4396) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem is olyan régen tisztáztuk, hogy ez féligazság. Tudomásom szerint mindegyik szolgáltató NAT -ol. Ezzel semmi gond. Az IP tartományok drágák, és a felhasználók túlnyomó részének nincs szüksége publikus IP -re. Ami a Telenort illeti, a tulaj (vagy flottakezelő) egyetlen telefonhívására feloldják a NAT -ot, és aktiválják a publikus IP -t. Ingyen. A Praktikumos kártyámra én kértem a feloldást, a flottásat pedig eleve így kértem a flottakezelőtől. Betettem az MR200 -ba, a routert beregeltem a NOIP -re, beállítottam a forwardokat, és az FTP szerveremtől, a PyLoad webguin át, az SSH -ig bármit elérek külső hálóból.

btz:
Az MR200 openWRT wikijében írják a modem Androidos gyökereit. A modem típusán tovább nyomozva jutottam ide:
The firmware consists of two parts: WebUI and the main firmware. The main firmware is based on Android 2.3 and runs a 3.4.5 linux kernel.

(#4400) <Lacy85> válasza cocka (#4393) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Ezért írtam, hogy már az is bőven jó, ha 50Mbit-et össze lehet hozni.
10/0,5-ös net után már az is megváltás lenne. :D
Abszolút nem szempont nálam, hogy igenis 150-et kell tudnia. Az csak a bónusz lenne, ha ezt bírná a router 2-3 eszközzel is.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.