Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5251) taki01


taki01
őstag

Sziasztok, Huawei E5577Cs-321-hez keresnék szolgáltatótól független firmware vagy olyat amiben elérhető a DMZ. Van egy másik Huawei E3372h-153 és ehhez is keresnék a Telekomos helyett másik firmwaret.

(#5252) HXY válasza #08205312 (#5237) üzenetére


HXY
addikt

Ha beleszámoljuk a feltöltési kedvezményt is, akkor még olcsóbbra jön ki a Telekom: [link]

Csak 2500-zal vagy 10000-rel éri meg feltölteni.
2500Ft-nál 100MB ingyen 14 napra
10000Ft-nál 1GB ingyen 14 napra

[ Szerkesztve ]

(#5253) Bdanyy


Bdanyy
addikt

Sziasztok!

Kb két hétre szükségem lenne 3-5gb netre, mert hamar kifutottam a havi adatforgalmambol. Vennék egy prepaid simet valamelyik szolgáltatónál, ahol a legjobb áron kapnék netet. Egyelőre a telenor adatjegy tűnik a legjobbnak 3gb 3k-ert. Van esetleg ennél kedvezőbb?

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#5254) radio100jozs válasza Bdanyy (#5253) üzenetére


radio100jozs
őstag

Bluemobile, Lidliben leveszed 999,- Ft-ért, és még rátöltés után 3 GB 30 napra 4G hálózaton 2310,- Ft.
Vodánál valamelyik értékesítésnél 500 Ft-ér veszel Tuti simet, és még 07.31-ig rendelheted az ingyen 4GB-ot, amit 30 napig használhatsz. Most, hogy kell-e tölteni, vagy sem, nem tudom, de 2000,- Ft-al akkor kalkulálj feltöltést.
Telenorban most variálják, azaz drágítják a feltöltős adatopciókat.

(#5255) Bdanyy válasza radio100jozs (#5254) üzenetére


Bdanyy
addikt

Köszi szépen

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#5256) #23310336


#23310336
törölt tag

ILYET esetleg tapasztalt még itt valaki rajtam kívül?

(#5257) corebonts


corebonts
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni otthoni mobilinternet kérdésben.

Háttér: Hamarosan kiköltözünk tanyára, ahol a helyi mikrós szolgáltatókra nem látunk rá (akácos), mobil térerő Vodának telóról 2-4 Mbit/sec, Telenor csak edge-et mutat. Viszont jó lenne korlátlan internet Wifivel szórva, ezért Telenor flottán gondolkozom leginkább.

Mennyire valószínű, hogy LTE routerrel vagy Mifivel értelmes sebességünk lesz Telenorral? (>10Mbit)
Ahogy olvastam E5577 elég jó alapból is egy telefonhoz képest, külső antennával (gyári Huawei vagy valami MIMO) meg aztán hűha.

Járt-e már valaki hasonló cipőben?

Köszönöm előre is!

(#5258) Diák66 válasza corebonts (#5257) üzenetére


Diák66
őstag

Szia!

Javaslom nézd meg a térerősséget LTE only módban. Szerezz be a mérés idejére egy Telenor SIM-et (ha jól emlékszem van ingyen feltöltős is).

Ha találsz LTE jelet, akkor nyert ügyed lehet, ellenkező esetben a külső antenna nem fog segíteni. Gyári Huawei antennát még nem láttam, de ebay-en lehet találsz. Viszont ilyen "nehéz terepen" nem mindegy milyet veszel. Ha gondolod segíthetek, elmondhatom a tapasztalataimat az antennákkal kapcsolatban. (3-4 van nekem is)

(#5259) _Karesz_ válasza corebonts (#5257) üzenetére


_Karesz_
tag

Ha van áram, akkor szerintem felejtsd el a mifit. A B525 egy jófajta külső antennával sokkal többet ér.

(#5260) Kecsotam


Kecsotam
tag

Sziasztok! Szeretnék tanácsot kérni tőletek.

Hamarosan lejár a Telenoros "Hipernet Home S" hűségidőm. Igazából a 25 giga már nem elég, de ugye van 50 gigás, vagy 100 gigás csomagjuk is. Viszont most, hogy kijöttek az új korlátlan mobilnettel gondolkodóba estem, hogy az otthoni mobilnetet leváltom egy új "Hello Data" korlátlan hipernetre.
Majd a simet belerakom egy mobiltelefonba, vagy pedig a most meglévő modembe, ami a "Hipernet Home S"-hez van, vagy pedig veszek egy routert.

A Telenoros guruk álláspontja szerint a "Hipernet Home" csomagok adatalapú csomagok, míg az új korlátlanok hangalapúak és az utóbbiakat nem tudom használni se a meglévő modemben, se egy routerben.

Ebből mi az igazság? Tényleg csak mondjuk mobiltelefonos hotspottal lehet megosztani egy ilyen mobiltelefonba szánt netet, vagy azért máshogy is megy csak beállítás kérdése?

Természetesen a havi 1 hívás megvan, de hát ez könnyen kivitelezhető.

Köszi a segítséget!

(#5261) radio100jozs válasza Kecsotam (#5260) üzenetére


radio100jozs
őstag

Jól mondták, a Hello Data az nem adatdíjcsomag, hanem hang díjcsomag, csak nem 1-2...stb GB internet van hozzá, hanem korlátlan. Elég sok feltétel van, ami be nem tartásánál simán kidobnak a csomagból majd. Arról nem is beszélve, hogy a Hello Data csomagok hálózati prioritásban a sor legvégén vannak, így simán ledobhatnak max 2 Mbit/s sebességre.
A Homenetnél azért számold még rá a 23-8-ig tartó éjszakai 100 GB keretet is, ami lényegében ingyen van, mert benne van a havidíj extra keretében, azaz nappal van 100 GB, és éjjel egy másik 100 GB ha az L csomagot választod.

(#5262) meszi3 válasza radio100jozs (#5261) üzenetére


meszi3
tag

Hol lehet annak utánanézni, melyik csomagok milyen prioritást élveznek? ÁSZF?

(#5263) corebonts válasza Diák66 (#5258) üzenetére


corebonts
csendes tag

Köszi a válaszokat!
Rendelek majd egy b525öt kártyásan és kipróbálom hogy önmagában milyen jelet produkál.
Ha van LTE akkor megtartom és diskurálunk tovább az antennákról, ha nem, akkor elállok a router vásárlástól.
Amúgy ez a b525 a legjobb így 40ezer alatt?

(#5264) 4Grider válasza corebonts (#5263) üzenetére


4Grider
nagyúr

Arra ügyelj, hogy Telenornál nincs elállás, mivel az online rendelés esetében is személyesen szerződnek. A 30 napos visszavételi garancia pedig nem vonatkozik feltöltőkártyás díjcsomagokra.

(#5265) HXY válasza corebonts (#5263) üzenetére


HXY
addikt

Szerintem a B315s-22 jobb, mert:
-analóg telefonnal megy rajta a VOIP
-analóg telefonnal a SIM-en megy a GSM hívás indítás/fogadás is
-beépített VPN kliens
-beépített nyomtató szerver (USB-n nyomtatók megosztásához)
-beépített samba szerver (pendrive-on, külső HDD-n tárolt fájlok megosztásához)
-SMS küldés/fogadás
-tudja kezelni az USSD kódokat (lekérdezhető az egyenleg, adatforgalom, stb)

[ Szerkesztve ]

(#5266) cocka válasza 4Grider (#5264) üzenetére


cocka
veterán

Hát ha így van akkor az elég érdekes, mert ettől függetlenül még magára az eszközre lehetne elállás, a kártyás előfizetésre pedig nem.

[ Szerkesztve ]

(#5267) 4Grider válasza cocka (#5266) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem mondtam, hogy ez így legális és hogy egyetértenék vele, csak a gyakorlatot írtam le. Nem véletlenül van náluk a 14 napos cseregarancia és a 30 napos visszavásárlás, de az elállási jogot a jogászaik kijátsszák.

(#5268) corebonts válasza 4Grider (#5267) üzenetére


corebonts
csendes tag

Nem lehet, hogy ez csak előfizetéses vásárlásokra vonatkozik és praktikumosokra nem? Mert nekem simán jön az űrlap, hogy adjak meg címet, ahova jön a postás.

(#5269) 4Grider válasza corebonts (#5268) üzenetére


4Grider
nagyúr

Látsz elállási lehetőséget bárhol a Telenor oldalán?

(#5270) K20Z4CT_Rt.


K20Z4CT_Rt.
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem.

Adott egy Telenor adatmegosztó SIM hangalapú előfizetésemhez és egy ZTE MF680 4G LTE usb stick.

A kérdésem az lenne, hogy mit kell átállítanom a modem beállításain, hogy az adatmegosztó SIM-mel netezni tudjak akár asztali számítógépen is?

Azt tudom, hogy az APN-hez online-t kell írni, viszont még van egy "szám tárcsázása" sor, ahová nem tudom mit kell írni.

A válaszokat és a segítséget előre is köszönöm!

(#5271) corebonts válasza 4Grider (#5269) üzenetére


corebonts
csendes tag

Itt: https://www.telenor.hu/jogi-kozlemeny/online-szallitasi-vasarlasi-feltetelek

(#5272) cocka válasza K20Z4CT_Rt. (#5270) üzenetére


cocka
veterán

*99#

(#5273) 4Grider válasza corebonts (#5271) üzenetére


4Grider
nagyúr

Régen olvastam ezek szerint ezt az oldalt. Tehát igyekeznek megfelelni a jogszabálynak. Gondolom ezt is olvastad:
Az Előfizető nem gyakorolhatja elállási jogát, ha kifejezett és előzetes hozzájárulásával a szolgáltatás nyújtását a Telenor a szerződéskötést követő 14 napon belül megkezdte.

(#5274) K20Z4CT_Rt. válasza cocka (#5272) üzenetére


K20Z4CT_Rt.
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm a gyors segítséget!!!
:R :R :R

(#5275) corebonts válasza 4Grider (#5273) üzenetére


corebonts
csendes tag

Olvastam viszont nem igazán értem. Ha beaktiválom a kártyát onnantól nem állhatok el? De pont attól tudom meg, hogy xar a szolgáltatás. Mondjuk én másik kártyával próbálnám, itt az eszköz a lényeg. Szerintem inkább megbeszélem az üfsz-tal hogy tuti legyen.

(#5276) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hello
Van egy T-s usb stick-em meg, egy sim kártyám hozzá,ezt mennyire bonyolult beüzemelni,esetleg valami leírás van hozzá?

(#5277) abw6291


abw6291
csendes tag

Sziasztok!

Melyik szolgáltatónál melyek most a legolcsóbb feltöltőkártyás SIM-re aktiválható korlátlan mobilinternet-csomagok lehetőleg 1000 Ft/hó ig?
A korlátlanságot úgy értem hogy akár lekorlátozva 32 kbit/s-ra.

Köszönöm!

(#5278) cocka válasza ToBeY (#5276) üzenetére


cocka
veterán

Hát általában ha beleteszed a SIM kártyát és bedugod egy gépbe, akkor szokott lenni rajta egy virtuális CD meghajtó, ami tartalmazza a drivereket. Azt feltelepíted, szokott lenni egy progi, amivel csatlakozhatsz a netre, USSD kódokat küldhetsz, SMS-ezhetsz, névjegyzéket nézhetsz, adatforgalmat nézhetsz stb...

(#5279) ToBeY válasza cocka (#5278) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Köszi szépen a helpet!Csak az internet része érdekel,mert vidéken leszek pár napig, és onnan szeretnék laptopon melózni netre.

(#5280) cocka válasza abw6291 (#5277) üzenetére


cocka
veterán

Az már nem divat. Nekem ahányszor így lekorlátozták gyakorlatilag fél óra volt míg betöltötte a facebookon magát a felületet, szóval szerintem felejtős. LOL

1000-ig max. 500 megát kapsz.

Persze az is kérdés, hogy számítógépen akarsz netezni vagy mobilon, mert ugye a forgalom szempontjából nem mindegy.

(#5281) 4Grider válasza abw6291 (#5277) üzenetére


4Grider
nagyúr

Jellemzően a blue mobile-nál vannak a legkisebb/legolcsóbb csak lassítós mobilnet opciók. De mostanában annyira kemény lett a maximum 32 kbps lassítás, hogy gyakorlatilag használhatatlanok lassítva.

(#5282) abw6291 válasza cocka (#5280) üzenetére


abw6291
csendes tag

Mobilon neteznék és azért keresnék korlátlant mert ha beragad valami program a háttérben vagy frissít mindegy hogy hány MB, máris odavan a havi keretem.
Valódi korlátlanok közül (ami nem lassít) még mindig a Telenor HelloData a legolcsóbb 6.000 Ft/hó ért?

(#5283) 4Grider válasza abw6291 (#5282) üzenetére


4Grider
nagyúr

Egy-két mindenki számára elérhető flottás ajánlat olcsóbb a hello datától.

(#5284) cocka válasza abw6291 (#5282) üzenetére


cocka
veterán

Prepaid csomagban kb. csak hang szolgáltatást is biztosító SIM-et érdemes venni, mert általában úgy olcsóbb.

3 adatot hasonlítottam össze (a vodafone-t hagyjuk, szerintem esélye nincs ebben a versenyben), ami kb. mindkét szolgáltatónál elérhető:

500 MB, 1 GB, 3 GB

500 MB a Telenornál a legolcsóbb
1 GB a Telenornál és a blue-nál a legolcsóbb
3 GB szintén a Telenornál és a blue-nál a legolcsóbb

Ezeken kívül nem rosszak még az alábbiak:

Telekom 5 GB (ezt most csak az Domino Fix mellé rendelhetőként számítom) tán NetPlusz a neve
Telekom Maraton 4 GB

A legjobb pedig a Telenor 3 GB-ja.

(#5285) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Ha elfogy a mobilnetem mennyire lassítják vissza a netet,használható így valamire?(T függő teló van)

[ Szerkesztve ]

(#5286) 4Grider válasza ToBeY (#5285) üzenetére


4Grider
nagyúr

Csomagtól függ. A régebbi csomagok jellemzően lassítósak (leginkább maximum 32 kbps-ra), az újabbak leállítósak (0-ra).

(#5287) juliabrilke válasza ToBeY (#5285) üzenetére


juliabrilke
addikt

128 kbit/s volt, mostanában 32 kbit/s. Szerintem ez max. emailek olvasására való sok türelemmel.

(#5288) radio100jozs válasza juliabrilke (#5287) üzenetére


radio100jozs
őstag

Vagy annak sem, mert pl. mikor egy okostelefon átvált 2G-re, akkor már elég sok alkalmazás meg se nyikkan, de mondjuk még egy honlapot sem tudok már a mobil böngészőn megnyitni, csak nagy türelemmel.

(#5289) xkraiusx


xkraiusx
tag

Ha valakit érdekelne korlátlan internet 4e forintért az írjon privit! :K

(#5290) juliabrilke válasza radio100jozs (#5288) üzenetére


juliabrilke
addikt

Most hallom, hogy sok csomag már teljesen nullára veszi le a sebességet.
Mondjuk szinte tök mindegy, hogy 32 kbit/s vagy 0 kbit/s.

(#5291) xkraiusx válasza xkraiusx (#5289) üzenetére


xkraiusx
tag

Akár androidon, iOS-en, windowson :)

(#5292) Zeki válasza xkraiusx (#5291) üzenetére


Zeki
nagyúr

Újra éledt a buli? :) Csak most drágább a megoldás. :(

(#5293) xkraiusx válasza Zeki (#5292) üzenetére


xkraiusx
tag

ígyis 4e forintért korlátlan net szerintem elég jó (4g sebesség)

(#5294) AstraCDX válasza xkraiusx (#5293) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Ez valami különlegesség ?

Ha jól tévedek, az IQ Pro korlátlan mobilnet, még ennél is alacsonyabb árú .

Üdv.

Astra

(#5295) meszi3 válasza AstraCDX (#5294) üzenetére


meszi3
tag

IQPro-nál jelenleg 4360 pengő a korlátlan net

@xkraiusx adatmegosztó kártyát lehet igényelni?

(#5296) xkraiusx válasza meszi3 (#5295) üzenetére


xkraiusx
tag

Ez egy trükk, leginkább azoknak akiknél a kábeles net is elég ramaty, esetleg sokat utazik :)
Telenoros mychat vagy blue kártyás illetve előfizuval megy.
Nálam pl tökéletes, a max amit belehet kötni ahol lakom az 30 megabit le és 5 fel 5555ft-ért.
Na most 4g térerő tud 80-atis mert torony melett lakom.
Telón is meló közbe korlátlan net, esetleg megosztom laptomora meló közbe, benyomom a trükköt és korlátlan net.

Viszont így h az iq flottás cucc ennyi, így azért dukál hogy átírom az árát..
Szval akkor 2900ft-ért korlátlan net kit érdekel.
(leginkább azoknak akik olyan helyzetbe vannak mint én)

(#5297) xkraiusx válasza xkraiusx (#5296) üzenetére


xkraiusx
tag

Senkire se erőszakolom, csak gondoltam megosztom de csakis ph-soknak, ha érdekelne pü-t küldjetek.
Szép estét mindenkinek! :)

(#5298) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Esetleg valaki lementette a Telenor oldaláról az adatkeret összesítő táblázatot?
Eredetileg ez volt a link: link

(#5299) meszi3 válasza juliabrilke (#5298) üzenetére


meszi3
tag

Google lementette (úgy ahogy)

[link]

(#5300) juliabrilke válasza meszi3 (#5299) üzenetére


juliabrilke
addikt

Köszönöm. Szerintem belerakom egy táblázatba, de az adatmennyiségek legalább már meg vannak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.