Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4551) btz válasza radio100jozs (#4549) üzenetére


btz
addikt

(#4552) radio100jozs válasza btz (#4551) üzenetére


radio100jozs
őstag

Pont nemrég olvastam. Kíváncsi vagyok a folytatásra, mert a Telekomnál sincs ez lezárva még, és az okfejtés a cikkben érdekesen bonyolítja a helyzetet.

(#4553) Zeki válasza xkraiusx (#4548) üzenetére


Zeki
nagyúr

Így van. :)
Teljesen megvagyok elégedve a korlátlanított 100 megával.:)

(#4554) Zeki válasza Zeki (#4553) üzenetére


Zeki
nagyúr

Szombat este ez teljesen jo, stabil. Es korlatlan. ;)

(#4555) xkraiusx válasza Zeki (#4554) üzenetére


xkraiusx
tag

köszönöm... :)
szombat este gondolom maga a 4g is levan terhelve, a baratnőm telefonjával jön a 40-60 megabit most.

(#4556) xkraiusx


xkraiusx
tag

Azt hozzá tenném, hogy aki itt olvassa esetleg...
A szerver magyarországon van és ezért újra le kell tölteni az ovpn fájlt, ha még nem tették volna meg az illetők...

Ha meg esetleg érdekel valakit a "korlátlan" net annak tudok adni 2 nap próbalehetőséget!

(#4557) #79335424 válasza xkraiusx (#4556) üzenetére


#79335424
törölt tag

És aztán mi lesz? Fizetni kell a használatért? Vagyis, ez egy fizetős szolgáltatás, amit itt hírdetsz? Szerződés? Számla? Vagy, netán illegális szolgáltatás?

(#4558) Viktor77 válasza #79335424 (#4557) üzenetére


Viktor77
titán

Nagyjából, elöször kifizetek valami olcsó netes tarifát, hogy egyáltalán használni tudjam amit kínál. Aztán fizetek neki a vpn-ért.
Aha, hülye meg én vagyok.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#4559) xkraiusx


xkraiusx
tag

Senki se mondta hogy használjátok mindezt azért írtam mert furcsa hogy egy othonra szánt internet csomag ami ugyanúgy a telenor hálozaton megy lassab mint a mobilnetes vpn-es trükk.
Azt hogy a szerver magyarra jött azt azért írtam ide hogy aki nem nézi a facebook odalt az itt értesüljön ha már máshogy nem tud...

Senki se mondta hogy használd, ezt azért írtam mert te erre kialakítótt hardverrel és csomaggal nagyobb pinget kapsz mint a vpn mikor az még egy plusz átjárón is átmegy.
(a "szaki" miatt írtam)

Senkit se nézek bunkónak vagy hülyének, te se nézz annak légyszíves... :R

(#4560) #79335424 válasza Viktor77 (#4558) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az mindenkinek a magánügye, hogy miért, mennyit fizet. DE!
Pár hónapja közzétettem egy felkérést, miszerint fizettem volna azért, hogy valaki megoldjon egy Androidos problémát. A megoldást természetesen közzétettem volna itt, a PH -n. A hsz. -emet törölték azzal az indokkal, hogy üzleti hírdetés. :F Na, kérdem én, akkor ez mi? Többször, több topikban.
Ami a módszert illeti, ez már sokkal korábban felmerült a Telenor topikban. Szó nem volt üzletről, csak maga a módszer lett tárgyalva. Ha jól tudom, akkor ezt a szálat épp Te törölted ezzel az indoklással, még moderátori minőségedben. Akkor most kérdem én, hogy hogy is van ez az üzleti hírdetésekkel, meg a szolgáltató kijátszásával?

[ Szerkesztve ]

(#4561) Viktor77 válasza #79335424 (#4560) üzenetére


Viktor77
titán

Jelentsd a megfelelő topicban.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#4562) Zeki válasza Viktor77 (#4558) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nézd, a Telekomnál jóval drágábban mükszik a VPN trükk. Szerencsére 2 kártyás a telóm.

(#4563) #79335424 válasza Viktor77 (#4561) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nemsokára elérem a 25 ezer hsz. -t anélkül, hogy egyszer is moderátort hívtam volna bárkire. Nem most fogom elkezdeni. De, azt elvárom, hogy akár a téma, akár a feldobója kapja meg ugyanazt a kitűntető figyelmet, amit én, vagy a Telenor topikban tárgyalt fórumszál megkapott. Van itt is topikgazda, akinek ez (is) a feladata.

[ Szerkesztve ]

(#4564) Viktor77 válasza Zeki (#4562) üzenetére


Viktor77
titán

Tök mindegy, hol mennyi. Fizetős szolgáltatást reklámoz, ami nem mellesleg (szerintem) illegális is.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#4565) xkraiusx válasza Viktor77 (#4564) üzenetére


xkraiusx
tag

nem fordul elő többet, most azért írtam be mert érdekesnek találom azt hogy a vpn-el és telóval megosztott nettel kisebb a ping.

Nem reklámnak szántam...

és amúgy ha gondoljátok töröljétek a hozzászólásokat mert az tényleg nem "frankó" amit somatom leírt.
ebből ne legyen balhé

[ Szerkesztve ]

(#4566) xkraiusx


xkraiusx
tag

Nem is... én kérem hogy töröljétek ki.
Ha ilyet lehet?!

És elnézést mindenkitől.

[ Szerkesztve ]

(#4567) noxon


noxon
őstag

Sziasztok. Telenoros simhez 500 mb netet rendelünk mindig.
Most történt az, hogy pár hete lett a következő 500 mb adatjegy vásárolva, még nem fogyott el.
Viszont pár napja nincs internet. Mobilnet bekapcsolva, a kis fel/le nyillak is villognak néha hogy van forgalom, de net nincs.
Mobilhálózati pont jól van beállítva, nem is lett piszkálva.
Szerintetek mi lehet a baj?

We live in a simulated world...

(#4568) xkraiusx válasza noxon (#4567) üzenetére


xkraiusx
tag

Telenornál mindegy mikor veszed meg az adatjegyed, ciklus záráskor nullázódik.
( nem tudom mikor van ciklus zárás )

(#4569) 4Grider válasza noxon (#4567) üzenetére


4Grider
nagyúr

Így van, a Telenornál minden előfizetésnek egyedi havi fordulónapja van. És az adatjegyek szabálya:
A kiegészítő adatforgalom a megrendeléskori számlázási időszak/kártyás ciklus adatforgalmi keretéhez adódik hozzá és a számlázási időszak/kártyás ciklus végéig használható fel, a következő számlázási ciklusra nem vihető át.

(#4570) noxon


noxon
őstag

De ez feltöltő kártyás a ciklus egy hónap. Onnantól kezdődik mikor megveszem rá az 500 mb-ot.

We live in a simulated world...

(#4571) noxon válasza xkraiusx (#4568) üzenetére


noxon
őstag

Na ezaz, feltöltő kártyánál hogy meg mikortól lenne ciklus...

[ Szerkesztve ]

We live in a simulated world...

(#4572) xkraiusx válasza noxon (#4571) üzenetére


xkraiusx
tag

na jah ha feltöltő kártyás és te 27.-én vetted az adatkretet és 28.-án van zárás akkor csak addig tudo használni, veheted a kövit...

(#4573) #79335424 válasza noxon (#4571) üzenetére


#79335424
törölt tag

Egy tanács. A Telenornál kártyásként vegyél egy szűkre méretezett, megújuló adatjegyet. Ha kifogynál, akkor rendeld rá valamelyik Deezeres adatcsomagot, fordulós lemondással. A két Deezeres csomag havidíja ugyan magas, viszont részarányosan számlázzák. Ez azt jelenti, hogy fordulótól fordulóig a 2GB az 3000Ft. Ez 30 nappal számolva 100Ft/nap. De, ha már csak egy heted van a fordulóig amikor megrendeled, akkor csak 700Ft -ot vonnak, de ugyanúgy 2GB -ot kapsz arra az egy hétre. Mivel fordulóval lemondtad, ezért a következő teljes havi díjat már nem vonják, így csak a megújuló adatkereted fog újraindulni, és az egész kezdődik előlről.

[ Szerkesztve ]

(#4574) radio100jozs


radio100jozs
őstag

Mi készül a Telekomnál?

"Érintett szolgáltatás: mobil internet
2017. március 15. napjától lezárásra kerülnek a havidíjas ügyfeleknek kínált Turbo eseti
forgalombővítő opciók, ezt követően a Turbo opció megrendelésére nincs lehetőség. A
már megrendelt opciók az érvényességi idő végéig felhasználhatóak."

Ha megszűnik az adatbővítő opció, akkor mi lesz, ha leforgalmaztam a havi adatkeretemet???

(#4575) xkraiusx válasza radio100jozs (#4574) üzenetére


xkraiusx
tag

Ez a turbó csak egy plusz csomag nem?
Mint kb a plusz 100Megabyte?(!)

Szerk.: Utána néztem és nem, ez tényleg érdekes...

[ Szerkesztve ]

(#4576) Diák66 válasza xkraiusx (#4575) üzenetére


Diák66
őstag

Ez valami igen régi kiegészítő "valami" nem? A lényeg a sebességen volt, hogy a turbó igénylése esetén gyorsabban netezhettél.

(#4577) radio100jozs válasza Diák66 (#4576) üzenetére


radio100jozs
őstag

Nem, ez eseti adatbővítő opció volt, aminél 30 napra kaptál + adatot a megrendelés szerint, és ha letelt a 30 nap, kikapcsolták, és akkor csak az maradt, ami az előfizetői csomagban van (az mellékes, hogy ennél nem volt sebesség differencikálás, azaz a maximumot kaptad). Ezen kívül a NetPlusz csomagok vannak, de azok havidíjas csomagok, nem egyszeri díjas csomagok.

(#4578) radio100jozs


radio100jozs
őstag

A Voda nagyon promózik az FB-n,a 4G-vel, hogy most valami extrém 4G hálózati tesztjükről fog lehullni a lepel. Gondolom ők is 4G+-al villantanak valamit.

(#4579) 4Grider válasza radio100jozs (#4578) üzenetére


4Grider
nagyúr

Villanthatnak, ha egyszer nincs egy szem flat csomagjuk sem. Sem publikus, sem flottás. 1-2 GB-okhoz meg bőven elég a 10 Mbps is. De még 50 GB-hoz is...

(#4580) Diák66 válasza radio100jozs (#4578) üzenetére


Diák66
őstag

Ez szerintem csak valami laboros teszt lesz, válaszul a másik kettőnek. (akik már túl vannak ezen) Esetleg, az autóból kiindulva, valamilyen versenyt stream-eltek teszt gyanánt a valóságban.
Marketing lesz mindössze a nagy meglepi.... de kell ilyen is!

(#4581) 4Grider válasza Diák66 (#4580) üzenetére


4Grider
nagyúr

Azért nem nevezném marketingnek az 1800 MHz bevonását az eddig szinte csak 800 MHz-re épülő 4G hálózatukba.

(#4582) #79335424 válasza 4Grider (#4581) üzenetére


#79335424
törölt tag

De, ez milyen gyakorlati előnyökkel jár a usereknek? Mármint a Voda esetében, aminek alig van hozzá frekvenciája.

(#4583) Diák66 válasza 4Grider (#4581) üzenetére


Diák66
őstag

Én nem is erre gondoltam. A két konkurencia szereti mutogatni a laboros tesztjeit, hogy ott mekkora sebességekre képesek stb.... valami hasonlóra számítottam. Erre egy autó lett, külső kamerákkal.
Nekem annyira nem meggyőző. Ha élőben láttam volna, na az már meggyőzött volna.

(#4584) 4Grider válasza #79335424 (#4582) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mivel nagy csomagjai sincsenek, illetve a túlforgalmazási lehetőségek is erősen korlátozottak vagy fizetősek náluk, továbbá a UPC felhasználóknak nem elérhető a 4G+, ezért jelentős gyorsulást jelent a saját előfizetőiknek. Ezentúl tehát nem 8, hanem 4 perc alatt tudják a havi 2 GB-jukat elfogyasztani.

(#4585) radio100jozs


radio100jozs
őstag

A HWSW cikke szerint a Vodafone is elindította a 4G+ szolgáltatást 150 Mbps max letöltéssel a 800 és az 1800 MHz-es frekvencia összekapcsolásával. Bár ettől még a pocsék internet csomagok semmit sem változtak. [link]

Ja internet csomagok, a Telenor Homenet csomagokhoz is lehet már kérni adatmegosztó sim-et havi 641,11 Ft.-ért.[link]

Ezek után aztán végkép értelmét vesztette a Telenornál az összes nem Homos hipernet csomag.

[ Szerkesztve ]

(#4586) cocka válasza radio100jozs (#4585) üzenetére


cocka
veterán

De mi értelme van egy ilyen adatmegosztó simnek, ha 4G routert is használhatsz? Egy kártya netjét osztja vagy 12 felé.

(#4587) Viktor77 válasza cocka (#4586) üzenetére


Viktor77
titán

Mert dual simes telefonban lesz neted mindenhol és az otthonmaradóknak is?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#4588) #71835392 válasza radio100jozs (#4585) üzenetére


#71835392
törölt tag

pocsék internet csomagok

Igen, aztán megy a hiszti, hogy a másik kettő a hálózat összekapcsolással ki akarja véreztetni a Vodát, miközben a Voda vérezteti ki saját magát az elbaltázott koncepciójával. Igazgatók jönnek-mennek, csak épp a megfelelő helyen felejtenek el alaposan kitakarítani...

[ Szerkesztve ]

(#4589) radio100jozs válasza cocka (#4586) üzenetére


radio100jozs
őstag

Már miért ne volna értelme? Dual simes telefonba megy a megosztó sim, itthon meg megy a routerben a fő sim 0-24-ben, amit használ a család is.

[ Szerkesztve ]

(#4590) #79335424 válasza radio100jozs (#4589) üzenetére


#79335424
törölt tag

Pontosan ez lesz nálam is, ha eljön a free roaming, és működni is fog. Csak én flottással fogom megoldani. 2Xkorlátlan adatkártya, havi 7 rugóért.

(#4591) 4Grider válasza #79335424 (#4590) üzenetére


4Grider
nagyúr

A GB-onként x EUR roaming díj miatt nem lesz a korlátlan roamingolva is korlátlan.

(#4592) radio100jozs


radio100jozs
őstag

Amúgy érdekes a vezetékes technológiaváltás, azaz szépen eltűnik lassan a klasszikus analóg telefonvonal, és mindenhol internet protokollon fog menni, és a Voip is térnyerésben van ezen a téren. Szerintem hasonló zajlik a mobil hangátvitelnél is, a mobilinternet hála egyre népszerűbb a voip, és egyéb csevegő szolgáltatások, így nem értem, hogy a szolgáltatók miért nem inkább alkalmazásba fektetnek be, amin keresztül a Voip működik, és miért erőltetik a VoLTE technológiát majd. Bár az immmer a Telekomnál pont ez az irány lenne. A VoLTE funkcióra amúgy is okostelefon kell, arra meg akkor ott van a Voip és chat alkalmazások már ha az ember kommunikálni akar mobilon. Elérjük már azt szerintem, hogy tömegesen elégséges csak egy mobilinternet sim kártya, és ugyan úgy meg tud már az ember oldani mindent, legyen az beszéd, vagy üzenet átvitel 21-es számot meg "bármely" voip szolgáltató is ad.

(#4593) #79335424 válasza 4Grider (#4591) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ahha. Nostradamus szerint pedig már nem is létezünk. Nem tudjuk, hogy pontosan mi lesz majd. Pl. ha egy flotta leszerződik egy havi 1TB -os csomagra, akkor az már nem minősül korlátlannak.

(#4594) 4Grider válasza #79335424 (#4593) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha az internetes barangolás idén június 15-től 7,7 euró/gigabájtról 2022. január 1-ig fokozatosan 2,5 euró/gigabájtra fog csökkenni és egy adott flotta roamingban is korlátlanul használhatja a mobilnetet, akkor miért fogja ez a szolgáltatónak megérni?

(#4595) #79335424 válasza 4Grider (#4594) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ez nem arról szól, hogy nekik mi éri meg. Ha ez az egész free roaming jó lenne a szolgáltatóknak, akkor nem tartott volna ilyen sokáig a bevezetése. De, mégis megtörténik. Pl. egy Telekom H fizet Telekom D -nek a roamingért? Szegény, szegény Telekom! Át kell tennie a pénzt az egyik zsebéből a másikba.

[ Szerkesztve ]

(#4596) radio100jozs


radio100jozs
őstag

Ma bementem a Telenorhoz, és tényleg kérhető az adatmegosztó sim a Homenet csomaghoz is, így kértem is.

Így most havonta fizetek 6.553,- Ft-ot, és ezért kapok 100 GB-ot nappal, és + 100 GB-ot éjjel (23-8) között, + korlátlan e-mail és böngészés, korlátlan My TV adatforgalom, My TV közszolgálati csomag + HBO GO (online HBO műsornézés, és HBO videótár), és van egy otthoni duál 1 Gigás WiFi routerem, amivel otthon megy a net, és van egy másik sim, ami a Tp-Link MiFi-ben van benne, amivel meg útközben osztom meg a netet.

+ az adatmegosztó külföldön is használható, ha a romaing tiltást leveszem, és megrendelhetőek a külföldi netes opciók is hozzá.

Ezek utána Vdoafone meg a Telekom elmehet a csudába a drága netelőfizetéseivel, mert így a Telenort egyik sem tudja überelni.

(#4597) #71835392 válasza radio100jozs (#4596) üzenetére


#71835392
törölt tag

Vdoafone meg a Telekom elmehet

A Telekom megteheti, 23 éve toronymagasan piacvezető, Voda pedig azt hiszi, hogy megteheti, csak ha elindul a Digi majd pofáraesnek mert telefonálni 100%, hogy olcsóbb lesz a Digi, árérték arányban olcsó net pedig most sem a Vodánál van.

(#4598) #71835392


#71835392
törölt tag

Az csak nekem tűnt fel, hogy a Telenor 3g lefedettségben beérte a Vodafonet?

(#4599) 4Grider válasza #71835392 (#4598) üzenetére


4Grider
nagyúr

A Telenor jelentősen növelte a 3G lefedettségét, de még nem érte el a voda 3G lefedettségét. 2100 MHz-el vidéken nem is lehetne, mert többnyire nem egy-két kilométerenként vannak a cellák. 2100 MHz-en egyébként az Alföldön olyan 4-6 kilométerig használható a 3G, dombos helyeken viszont nagyon erős a terepviszonyok befolyásoló képessége.

(#4600) Diák66 válasza #71835392 (#4598) üzenetére


Diák66
őstag

Itt már régóta megy a Telenor 900 MHz 3G, és kb. egy hónapja közösen üzemel a Telekommal. (Tehát ebből következik, hogy Telekom 900 MHz-es 3G is van!)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.