Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4801) Kronk válasza #79335424 (#4800) üzenetére


Kronk
őstag

Na ez az MR200 máris tetszik.
Gondolom azért nem vettél mást mert nem volt jobb ilyen áron, gigabites lan, erősebb LTE...

http://totesz.myminicity.com/

(#4802) #79335424 válasza Kronk (#4801) üzenetére


#79335424
törölt tag

Így van. Esetleg nézd meg a Huawei E5186s -t! Nálam a fix IP opció hiányán elhasalt, de ha erre nincs szükséged, akkor jó lehet.

[ Szerkesztve ]

(#4803) Kronk válasza #79335424 (#4802) üzenetére


Kronk
őstag

Ezt leginkább csak a telenornál lehet kapni, vagy hol máshol lehet még megvenni?
30-40 kb a határ, amit erre tudok szánni

http://totesz.myminicity.com/

(#4804) Diák66 válasza cocka (#4791) üzenetére


Diák66
őstag

Nekem sokat kidobott...parancsolj, válogass. (mondjuk nekem egyik se tetszik.... az első meg vacak...volt, hamar tönkre is ment...)

NETGEAR AirCard 810 Mobile Hotspot [link]
ZYXEL WAH7706 LTE Portable Router [link] [link]
TP-LINK M7350 4G LTE WLAN Router [link]
D-Link 4G LTE Mobile Wi-Fi Hotspot 150 Mbps (DWR-932) [link]
Tenda 3G185 mobil router, 3G [link] [link]
Huawei E5330 Mobil 3G WLAN hotspot [link]
Netgear Aircard 785 [link]
Dlink DWR-730 [link]
D-Link - 4G LTE Mobil Hotspot - DWR-932 [link]
Netgear - AC790-100EUS [link]
Lechpol M-LIFE ML0674 Mobil WIFI [link]
TP-Link M5250 3G Mobile Wi-Fi [link]
TP-Link M7300 4G Wireless Mobile Router [link]
Sapido MB-1112 N+ Mobile 3G Modem Router [link]
TP-Link M5360 3G Mobile WiFi 5200mAh Power Bank [link]
TP-Link TL-MR5350 Vezeték nélküli 150Mbps 3G Router [link]
D-Link DWR-932/E Mobil WIFI [link] [link]
HUAWEI E5377 [link]
MODEM - MIFI router 4G LTE, M-LIFE [link]
HUAWEI E5577C [link]
TP-LINK M7310 [link]
D-Link DWR-720 [link]
MiFID LR113D [link]
D-Link DWR-830 [link]
TP-Link M5250 3G HSPA+ [link]
NETGEAR AIRCARD 785S [link]
ZyXel LTE4506 LTE-A AC1200 HomeSpot wifi mobil router [link]
D-Link Wireless 3G Router [link]
Netgear AirCard 790S [link]

(#4805) radio100jozs válasza #79335424 (#4800) üzenetére


radio100jozs
őstag

A Huawei E5186s ebből a szempontból nyerő, mert 1 Gigás LAN portjai vannak, és a WiFi is 1 Gigás, mert ac szabványú. Nekem már több mint 2 hónapja megy itthon a Telenorral, és a Voip analóg telefonokkal is prímán működik, pedig a komplett házi telefonhálózat több készülékkel van rákötve riasztóstul.

(#4806) #79335424 válasza radio100jozs (#4805) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nekem NAS, médialejátszó, és más eszközökön futó szerverek vannak a router mögött, amikhez külső elérések is tartoznak. Ezért a fix IP kiosztás alapvető igény. De, az általa említett feladatra enélkül is alkalmas. Ezért említettem.

(#4807) Kronk válasza #79335424 (#4806) üzenetére


Kronk
őstag

Oké, de a telenoron kívül, hol lehet beszerezni?

http://totesz.myminicity.com/

(#4808) #71835392 válasza radio100jozs (#4796) üzenetére


#71835392
törölt tag

a Telekom oldalán a lefedettségi térképeknél írja, hogy a 4G hálózatán már elérhető a VoLTE.
Hol? Linkeld be lécci.

Mert a 300-as tempónál több frekvencia van összekapcoslava.
Igen, és menne Bpen is, ha a 2600as frekit kapcsolnák össze az 1800zal, csak úgy meg nem tudták volna megcsinálni a deep indoor coveraget, így viszont két legyet ütöttek egy csapásra. Bár ezzel az erővel a fővárosban is összerakhatta volna a két T a 800át az már nem osztott, nem szorzott volna.
Nem mellesleg a 2600as sávtól mindhárom cég fél mind a tűztől, egyedül a Telekom használja élesben jópár helyen, a másik kettő csak tesztelgeti.

(#4809) radio100jozs válasza #71835392 (#4808) üzenetére


radio100jozs
őstag

Itt a Telekom oldalán: [link]

(#4810) radio100jozs válasza Kronk (#4807) üzenetére


radio100jozs
őstag

Pl. néha van a vaterán is használtan.

(#4811) Diák66 válasza #71835392 (#4808) üzenetére


Diák66
őstag

Téves a megállapításod! Én már találkoztam Vodafone és Telekom 2600 MHz-es cellával! Budapest és Balaton környéke. Telenorral mondjuk nem találkoztam.

(#4812) #71835392 válasza Diák66 (#4811) üzenetére


#71835392
törölt tag

Jó, akkor olvasd el mégegyszer amit írtam és próbáld meg értelmezni. Hátha másodszorra sikerül.

(#4813) #71835392 válasza Diák66 (#4811) üzenetére


#71835392
törölt tag

Nem mellesleg a Voda kapacitásproblémái egyből megoldódnának ha használatba venné a 2600as frekijeit ahelyett, hogy pár helyen játszadozik vele és ahelyett, hogy pár városban a beszélgetés minőségének kárára indít 4gt 1800on.

(#4814) cocka válasza Diák66 (#4804) üzenetére


cocka
veterán

Köszi, szerintem maradok a Tp-linknél.

(#4815) Brandynew


Brandynew
őstag

Sziasztok,

Mi a legjobb megoldás mobilinternetezésre külföldön, pontosabban Kanadában? A Telekomnál van előfizetésem, de kártyafüggetlen, dual SIM-es mobilom van, szóval nem ragaszkodom a Telekomhoz, ha van olcsóbb megoldás, a 10 MB/650 Ft-os árat sokallom.

Arra kellene, hogy használni tudjam a Google Térképet (elsősorban a tömegközlekedés-útvonaltervezőt), e-mailt, Messengert tudjak nézni. Mondjuk napi 100 MB-tal beérném.

Köszönöm előre is.

(#4816) #79335424 válasza Brandynew (#4815) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sorry! Rossz tippet adtam, inkább "viszaszívom".

[ Szerkesztve ]

(#4817) ctibor válasza Brandynew (#4815) üzenetére


ctibor
senior tag

Valószínűleg az, hogy a helyszínen veszel egy adat kapcsolatra is használható feltöltős SIM-et.

Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

(#4818) #71835392 válasza Brandynew (#4815) üzenetére


#71835392
törölt tag

Itt találsz összefoglalót a kinti lehetőségekről

De arra nagyon figyelj, hogy ott teljesen más frekvenciákon szolgáltatnak, azaz roamingolni is csak akkor fogsz tudni ha a telefonod ismeri a frekiket.

[ Szerkesztve ]

(#4819) #79335424


#79335424
törölt tag

Na, ma megvolt az első őrületem az Archer MR200 -zal. Elszálltak a külső eléréseim. A NO-IP -s frissítéssel kezdtem, mert már az is nyaggatott, hogy frissítsem. Fél órát szenvedtem vele, de sehogy sem akart sikerülni. Kiderült, hogy kifagyott a router. De, úgy, hogy működött a webes felület, és volt internet. Csak épp az internet státuszt disconnected -nek írta, nullás IP -t, és átjárót írt. Így persze, hogy nem kommunikált a NO-IP szerverrel, az meg nem tudta frissíteni a hostot. Ilyen hibával eddig nem találkoztam, nem is értem, hogy akkor hogyan volt netem.
Ti mit állítanátok be ntp szervernek? Most nullás. A másik gond, hogy néha elszáll a net. Olyankor a traceroute a Telenor szerverén szokott elakadni. Lehet ez DNS kiszolgáló hiba? Most
az elsődleges: 217.79.129.75
a másodlagos: 217.79.128.45
Ezeket nem én adtam meg. Mit állítsak be helyettük?

Más!
Kedves Topikgazda, és modik!
Légyszi, írjátok meg, hogy az ehhez hasonló problémák hova tartoznak! A router gondok, és a hálózati problémák topikokban remek szakik vannak, de ők nem használnak mobilnetes eszközöket, nem nagyon tudnak segíteni az ezekkel kapcsolatos problémákban. Legalábbis én ezt tapasztaltam.

(#4820) cocka válasza #79335424 (#4819) üzenetére


cocka
veterán

Miért ne tartozhatna ide, végül is mobileszköz nem? Vagy akkor kéne esetleg egy 4G-s routerek topic.
Nekem egyébként azt csinálja a legújabb 32 megás fwvel, hogy ha átállítom natúr router módba, hogy a vezetékes netet ossza, akkor egyszerűen nem ismeri fel. Kb. vagy az ötödik újraindításra hajlandó a vezetékes nettel együttműködni, ami azért elég gáz. Ja meg a felület se jön be azonnal, ha Firefox alól próbálom betölteni. A jelszó beírása után mindig rá kell frissítsek vagy sokat kell várni mire bejelentkeztet.

Te a legújabb fwt használod? Valamit csomagolgattak rajta, mert a régebbiek 50 mega körüliek. A vicc viszont az, hogy amikor először használatba vettem ezt a routert, akkor nemhogy a vezetékes router rész nem ment, de még a felületbe se akart rendesen bejelentkezni meg a mentésekből nem jegyzett meg semmit. Még jó, hogy az fw update-et nem felejtette el. Úgyhogy a kezdeti agyfasz később már csillapodott.

Én egyszer teszt gyanánt egy egész éjszaka rajta hagytam a neten, végül is nekem nem szakadt meg, mert ugye akkor az lenne, hogy eltűnne a térerő fokozatjelző meg az az ikon is, ami mutatja hogy van net.

(#4821) #79335424 válasza cocka (#4820) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nálam is hasonlókat produkál a webes felület. Néha rá kell frissítenem, mert egyes elemek, menüpontok nem jelennek meg. Többnyire telóról nyitom meg, és így a bevitelek nagyon nyögvenyelősek. Dolphin alatt az óráját sem tudtam állítani, mert nem nyílt le a legördülő menü. Firefox alatt viszont igen.
Fogalmam sincs, hogy van-e frissebb firm. Amíg működik, addig inkább nem piszkálom. Most ez van rajta:
Build 160412 Rel. 38588n.

[ Szerkesztve ]

(#4822) cocka válasza #79335424 (#4821) üzenetére


cocka
veterán

És v1 vagy v2? Nekem v1 van az tuti.

(#4823) #79335424 válasza cocka (#4822) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az enyém is V1

(#4824) g0dl


g0dl
addikt

(#4825) castiels


castiels
addikt

Sziasztok!
Az elgondolás a következő!
Van:
Samsung EH 6030 (lan bemenet)
Telenor micro sim hiper net
Laptop
Olyan router kellene nekem amibe belemegy a netes sim ès azt tudom tovabb osztani 4g-n.
UTP kábellel menne a tv be egy kábel, hogy a laptopon serviovval tudjak át küldeni filmeket a tv-re.
A laptop meg értelemszerűen vezeték nèlkül kapná a jelet a routertől, mivel a tv nem wifis oda megy kábellel jutna a net.
Egy Huawei B880 at talaltam erre a célra az megfelelő lenne?
Vagy a Huawei B68A?

(#4826) Brandynew válasza castiels (#4825) üzenetére


Brandynew
őstag

Nekem Huawei E5186 van, és nagyon jól működik, a torrentet is jól bírja. Ingyen kaptam a Telenortól a mobilnet mellé.

[ Szerkesztve ]

(#4827) castiels válasza Brandynew (#4826) üzenetére


castiels
addikt

Neked mit mutat sebességben?

(#4828) Brandynew válasza castiels (#4827) üzenetére


Brandynew
őstag

Nekem 35/24, de ez nem releváns, mert konkrétan egy hegyen lakom, és amíg mobilsticket használtam, az 5/2-t sem érte el, mert gyér itt a lefedettség, és a mobilstickes antenna kis jelnyereségű. Ahhoz képest a 35/24 nagy előrelépés számomra :)

(#4829) morfondőr


morfondőr
őstag

Üdv!
Egy M-Life mobil hotspoton keresztül csatlakozok Telenor hálózathoz, aminek az adatkerete már elfogyott, ezért lassított net jön. Az normális, hogy az internetkapcsolat 2-3 percenként megszakad egy rövid időre, utána vissza áll? A wifi kapcsolat nem szűnik meg. Arra gondoltam, hogy priorál a rendszer és ledob, ha valaki nagyobb sávszélességet igényel, mivel nálam már elfogyott az adatkeret? Vagy az eszközzel lehet gond?
A választ előre is köszi!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#4830) Smoke8604


Smoke8604
újonc

Sziasztok! Eddig nem használtam mobilnetet, most körbenéztem és az új 4g/LTE szolgáltatás elég jónak tűnik ! Viszont egy olyan kérdésem lenne hogy ezek a mostani 4g-s hálózatok megfelelőek játékra vagy felejtsem el?Cs:Go, diablo3, battlefield1, CoD? Most költöznék ki a városból és csak mikrohullám vagy műholdas jöhetne még szóba de azok a nagy válaszidő miatt nem jók. Erre keresnék valami megoldást. Köszi a válaszokat előre is!

(#4831) erzol válasza Smoke8604 (#4830) üzenetére


erzol
őstag

Szia!
Igaz én nem játszom online, de a Telenor homenetnél a ping még sosem ment 20 fölé tavaly október óta.
Teljes 4g térerőm van.
Nem tudom, hogy ez elég-e játékhoz

[ Szerkesztve ]

(#4832) castiels válasza Smoke8604 (#4830) üzenetére


castiels
addikt

Telenor l csomag.

(#4833) sepsi0 válasza Smoke8604 (#4830) üzenetére


sepsi0
őstag

Én most próbáltam ki, a telefonommal osztottam a routeremnek a netet és úgy Battlefield 3-aztunk egész este.
Német szervereken stabil 40 volt a ping. Most tervezem leváltani én is a WDSL netemet 4G-re.
Nyugodtan válthatsz, jó lesz csak normális és lehetőleg vezetékes 4G routert szerezz be.
Ja és nálam külső antenna is tervben van, mert vasbeton házunk van és rendesen árnyékol....

[ Szerkesztve ]

(#4834) castiels válasza sepsi0 (#4833) üzenetére


castiels
addikt

Nekem 4G mobilnetem van. Android-ról osztom a netet a laptop ès a tv re cc2 re.

Milyen routert nézzek? Amibe belemenne a 4G sim is, vagy hogy oldjam meg?

(#4835) sepsi0 válasza castiels (#4834) üzenetére


sepsi0
őstag

Na ez a nehéz kérdés... Nem a router, hanem az ár miatt.
Telenornál néztem a B525-öst, gondoltam rendelek még home netet, de ezt elvetettem, mert állítólag csak a lakhekyed szerinti tornyon megy... [link]

Aztán szóba került az ebay, többen vettek itt használt felújított routert, 16eft szállítással, többen innen vették Huawei B593 [link]

Nekem szerencsém van, mert a németben élő barátomnak van egy komoly 4G routere, ezt átveszem tőle FRITZ!Box 6840 LTE

Vagy szóba jöhet még Huawei 3372, én vettem itt a Tescoban tmobilost, de nem sikerült függetlenítenem, elvileg Pesten 4eft-ból megcsinálják, ehhez szerintem nagyon kell egy 4G antenna...

[ Szerkesztve ]

(#4836) castiels válasza sepsi0 (#4835) üzenetére


castiels
addikt

(#4837) sepsi0 válasza castiels (#4836) üzenetére


sepsi0
őstag

Én is most kezdtem a 4G ipart.
Eddig ez a router szóba sem került. Nem kerestem rá.
Egy bajom van vele, 10/100-as lan....
Olvass utána milyen vélemények vannak, ha nem sürgős és csak hazai beszerzés érdekel, akkor nézegess az aprón is.
Nem merem ezt ajánlani, de azt sem mondom ne vedd, tény hogy régi lehet.

(#4838) Maist válasza sepsi0 (#4835) üzenetére


Maist
senior tag

A Telenor a toronyhoz (helyhez) kötést nem alkalmazza a Hipernet home csomagok esetében, habár tényleg benne van az utalás az ászf-ben arra, ha nem a telepítési címen veszed igénybe, akkor lassíthatnak, de a gyakorlatban a szerződésben (mivel én most próbaképpen a 30 napos visszavételi garancia keretében pont használok egy Huawei B525-öt) nincs rá utalás, hogy az ászf xy pontja szerint kellene használni ezt az előfizetést, a szolgáltatás telepítési címénél szó szerint az van írva a szerződésbe, hogy "mobilszolgáltatás esetén nem értelmezhető". Lehet kérni hozzá adatmegosztó sim-et is, ami teljesen értelmetlen lenne, hogy az egy sim nyílásos router mellett, a wifit használva legyen a telefonodban ugyanarra az előfizetésre otthon is +1 sim. Továbbá akinek van tartózkodási helye is a lakcímkártyájában és állandó lakcíme is (nekem ez két város, egymástól 90 km-re) abban az esetben szintén értelmetlen a helyhez kötés, ráadásul ha csak azt néznék, hogy melyik tornyon vagy, és nem háromszögeléssel mérnék be a pontos helyed, akkor a tartózkodási helyemen, ha a 800 Mhz-es tornyon vagyok, akkor az még 5 km múlva a munkahelyemen is ugyanaz a cella, így azt gondolom, már ha csak a szerződést nézem is csak, akkor abban tényleg nincs utalás helyhez kötésre, vagy olyan pontra felhívás az ászf-ben, ami erre utalna. Ha tehát elég a 100 GB + ugyanennyi éjszaka, akkor megérheti a B525-öt beszerezni náluk a két év aláírásával 0 Ft-ért, vagy ha nem jön be, akkor a vásárlás után a 29. napon visszaviszed bármely Telenor partnerüzletbe, vagy a saját boltjaikba, és pár perc alatt visszaveszik szó nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#4839) castiels válasza sepsi0 (#4837) üzenetére


castiels
addikt

Arany áron adják ezeket a routereket, ezt a b525-öt is.

Leher hagyom a sim et a p9 lite ba és arról osztom a netet tovább. Igazából semmivel nem lennék előrébb ezzel a drága routerrel.

(#4840) Brandynew válasza castiels (#4839) üzenetére


Brandynew
őstag

Ebay-en fillérekért kapsz hotspotnak való eszközöket.

(#4841) sepsi0 válasza Maist (#4838) üzenetére


sepsi0
őstag

Igen én is így gondokoztam.
A terv az volt, hogy a most a telefonomba lévő flottás korlátlan net megy bele a routerba, amit a telenor ad + még a megosztó sim megy a telefonomba és a fiaméba. Így ingyen lenne a router a net meg úgy is kell.
Aztán itt a ph-n olvastam, hogy többen probálták a netet és máshol nem megy. Felcsatlakozik, de nincs net.
Igen azt sehol nem írják, én is csak itt olvastam, gondolom ezzel akarják ránkeröltetni a drága mobilos netet... 1GB=1600ft vs 100GB=5900ft....
Olyat is olvastam, hogy 3 hónapig minden ment flottúl, aztán jött a korlátozott sebességű net. Panasz ment, válasz az ÁSZF-ben van... Garantált le és keltöltés 0kb/s..... Én nem kockáztatom meg, pedig jó lett volna az új router 0ft-ért.

U. I.
Szerintem a telefonnak nem használ a megosztás, nem erre van kitalálva.
Olcsó 4G hotspot? Hol? Sokat lehet olvasni itt is, hogy a mifik hamar beadják a kulcsot a 0/24-től.
Inkább egy router és kábel, az a biztos....

[ Szerkesztve ]

(#4842) castiels válasza Brandynew (#4840) üzenetére


castiels
addikt

Nem mindegy melyiket... Fene se tudja melyik a jó.

Hw 5577 most ment el előttem 13 ért.

(#4843) #79335424 válasza Maist (#4838) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én is úgy tudom, hogy már nem kötik helyhez. De, kíváncsi lennék, hogy nekem mihez kötnék, mert az van a lakcímkártyámban, hogy "lakcím nélküli". :)

(#4844) Maist válasza sepsi0 (#4841) üzenetére


Maist
senior tag

Március 28. óta van meg a B525. Ez eddig csak ott nem ment, ahol nem volt térerő. Voltam ebben az időszakban több napot Debrecenben, Csenger környékén, Fehérgyarmat, Hajdúnánás településeken, Budapesten, továbbá a tartózkodási helyemen, és az állandó lakhelyemen. Mindenhol, minden eszközben, vagy néha router nélkül csak két telefonban volt a sim, és mindig, mindenütt volt internet, ahol volt térerő. Amikor kötöttem az előfizetést direkt külön megkérdeztem az ügyintézőt erről, hogy hol lehet igénybe venni a szolgáltatást, és mondtam neki az ászf ide vonatkozó részeit. Azt mondta, a szerződés számít, ha abban nincs telepítési cím (márpedig nincs, mint ahogy írtam alább), akkor bárhol használhatom. Jó az E5577s is, a B525 előtt az volt, igazából (de ne mondjátok el senkinek) :) most csomagról csomagra, és eszközről-eszközre ugrálok a Telenornál, igaz mindig van egy 1600 Ft beugró, ami elveszik, de hűség nélkül végig tudom próbálni az eszközöket.

[ Szerkesztve ]

(#4845) sepsi0 válasza Maist (#4844) üzenetére


sepsi0
őstag

Rendben, köszönöm! :R
Akkor kivárok, mint írtam nekem is ez volt a terv.
Barátom küldi a routert, megnézem, ha nem jó akkor marad a Telenor.
Lehet majd megkeresnélek később, hogy minden rendben van a nettel.

(#4846) castiels válasza Maist (#4844) üzenetére


castiels
addikt

Hogy kell vègigpróbálni az eszközöket?

Nekem van hűség l csomag, tablagepet kaptam hozza ingyen. De egy mifi vagy egy b25 jól jönne.

(#4847) Maist válasza castiels (#4846) üzenetére


Maist
senior tag

Én, mint egyszerű ügyfél bementem egy Telenor üzletbe, hogy ezt és ezt kérném (hipernet home s csomag, e5577 mifi-vel), aztán megbeszéltük a szerződés részleteit, és benne volt/van, hogy 30 nap visszavételi garancia elérhető. Ezzel márc. 28-án éltem, leadtam a kártyákat, az e5577-et, és kötöttem egy új előfizetést, most egy B525-öt elhozva, újabb egy hónap visszavételi garanciával, hipernet home l csomaggal. Aztán ezután majd meglátom, hogy megnézek-e még mást hipernet home m csomaggal, vagy lépek tovább flottás irányba.

[ Szerkesztve ]

(#4848) castiels válasza Maist (#4847) üzenetére


castiels
addikt

Értem.

(#4849) castiels


castiels
addikt

Ha van egy huawei 5577 router, ès a tv lan bemenetèbe akarom kábelezni, működni fog egy ilyennel?

(#4850) cocka válasza castiels (#4849) üzenetére


cocka
veterán

Biztos hogy nem. Ez elvileg csak PC-n vagy laptopon működik. Szerintem merő naivitás lenne azt gondolni, hogy Huaweiék plug & play drivereket írtak az eszköz firmware-ébe.

Vagy egyszerűen nem is értem. Miért kéne feltételeznünk, hogy egy mifi képes kell legyen felismerni usb-ethernet átalakítókat?

Nincs wifi vevő a tévédben?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.