Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5751) hardline válasza dewil666 (#5749) üzenetére


hardline
senior tag

Huawei HiLink.
IOS-ra is és androidra is van.

(#5752) TheFurgeurge


TheFurgeurge
csendes tag

Sziasztok! Karácsonyi ajándéknak vettem egy Xiaomi Redmi 4A-t, az eddig használt Vodafone-os mini-sim kártyát szépen kivágtam micro-ra (csináltam már régebben is, szerintem most is jól sikerült). Az új telefonon a Wifi-vel nincs semmi gond, telefonálni is lehet, névjegyek is megvannak, tehát a sim kártya működik. A gond a mobil internettel van, hiába van 300MB adatom Vodefone-nál, nem igazán akar működni. A hozzáférési pontot, APN-t, minden egyebet szerintem jól beállítottam (igazából a telefon is jól állította be eredetileg). :( Nem igazán tudom mi lehet más probléma, lehetséges hogy a gond a szolgáltatónál, vagy esetleg a telefon hardverében van? Előre is köszi a segítséget! :R

ui.: egyszer mobilnettel sikerült megnyitnom index.hu főoldalát, de mást nem hajlandó, bár van egy olyan sanda gyanúm hogy azt az oldalt is csak eltárolta a böngésző Wifi-ről

[ Szerkesztve ]

(#5753) taki01


taki01
őstag

Digi Mobile Italianak az internet beállításait nem tudja valaki?

(#5754) 4Grider válasza taki01 (#5753) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mindenhol csak az apn a lényeg. Az pedig ott: digi.mobile

(#5755) 8 válasza TheFurgeurge (#5752) üzenetére


8
senior tag

Telefon ujrainditas?
Mobiladat bekapcsolva? Ha dual sim akkor a megfelelo kartyat hasznalja mobilnetre?
Adatlimit kikapcsolva? (vagy nagyra allitva)? - ez sokszor rejtett problema szokott lenni
A tereronel jelzi a 4g adatkapcsolatot?

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#5756) #33253120


#33253120
törölt tag

Üdv. A nagy hivatalos, függetlenítés során sikerült egy Vodafone mifim kinyittatni.
Természetesen a Voda firmware maradt a ZTE R-209-en, de nekem most egy pre-paid Telekom kártya menne bele. Milyen beállításokat használjak az eszözön?
Természetesen az akciós 5 giga netet szeretnénk lehasználni. :)

(#5757) 4Grider válasza #33253120 (#5756) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mindig az apn a lényeg, a többi üres. Az apn neve a Telekomnál internet. Vagy internet.telekom. Ugyanaz mind a kettő.

(#5758) #33253120 válasza 4Grider (#5757) üzenetére


#33253120
törölt tag

Köszi.

(#5759) cocka válasza 4Grider (#5757) üzenetére


cocka
veterán

Meg ha kérik a telefonszámot, akkor *99#

meg ha kérnek hitelesítési módot, akkor PAP vagy automatikus.

[ Szerkesztve ]

(#5760) #33253120 válasza cocka (#5759) üzenetére


#33253120
törölt tag

Utoljára olyat a wvdial.conf-ba írtam sok éve... :U

(#5761) The Goth válasza dewil666 (#5749) üzenetére


The Goth
tag

Huawei Hilink

Szerk: Csak most vettem észre, hogy fentebb már megválaszolták. :)

[ Szerkesztve ]

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#5762) däniel


däniel
tag

Üdv!
Miskolcon, főleg az Egyetem területén melyik szolgáltatónak van a legjobb HSDPA illetve, nem-B20-as LTE lefedettsége?
Egyik ismerősöm mondta, hogy talán Miskolcon a Telenornak van a legjobb hálózata ezen szempontokból.
Telefonom: Xiaomi Mi 5s, ebben ugye (sajnos vagy nem sajnos) de nincs B20.

(#5763) 4Grider válasza däniel (#5762) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha rendes 4G lefedettséget akarsz Magyarországon a telefonoddal, akkor B20-at tudó Xiaomi modellt választasz, már ha ragaszkodsz a Xiaomihoz.
Az egyetemváros területén egyébként van 1800 MHz-es Telenor és Telekom adó, de nem teljes lefedettséggel.

(#5764) szabogabor10 válasza 4Grider (#5763) üzenetére


szabogabor10
veterán

Egyébként az a baj, hogy sokan nem fogják fel, mennyire fontos szerepe van a B20-nak. Konkrétan azzal kéne kezdeni, hogy amelyik teló nem tudja, nem veszem meg.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#5765) Degeczi válasza szabogabor10 (#5764) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ezzel szemben ha egy itteni telefonismertető alatti hozzászólásokban megjegyzi vki, h "jó lenne, de B20 nélkül sajnos nem nekem", arra biztosan ugrik pár reagáló, h be lehetne már fejezni a picsogást emiatt, mert ahol ő lakik, ott ezzel nincs gond... pedig az ország nagy részén tényleg alapvetően fontos

(#5766) cocka


cocka
veterán

Sziasztok!

A szappantartók mifik akkuja hogyan cserélhető, ha tönkremennek? Vagy leamortizálódnak ezek a készülékek az "egyszer használatos" szintre, azáltal, hogy bár teljesen jól működnének mondjuk 10 év múlva is, csak éppen akksit nem kapsz hozzá sehol, a régiek meg kukaérettek?

[ Szerkesztve ]

(#5767) cocka


cocka
veterán

Ja és még egy kérdés:

Ha már B20, akkor annak van-e jelentősége, hogy az eszköz támogatja-e a B39-et és a B41-et?

TDD-LTE B38/B39/B40/B41 (2600/1900/2300/2500MHz)

(#5768) The Goth válasza cocka (#5766) üzenetére


The Goth
tag

Esetleg egy konkrét modellre gondolsz? Mert ezeknél a mifiknél egyszerűen lepattitható a hátlap és simán kivehető az aksi, sőt a legtöbb esetben ki is kell, hogy a simet bele tudd tenni. Sok modellhez egyébként magyar webshopból is rendelhető akku, lásd; Árúkereső. Vagy ha itthon nem is kínából több mint valószínű, hogy kapni az adott típushoz. Egyébként nem kéne 10 éves távlatban gondolkodni, talán még 3-4-ben sem, lévén ezek az eszközök még csak a 4G-s hálózatokat ismerik, de már az 5G is a nyakunkon, 10 év múlva meg aztán... :D

Szerk; A B39 - 41-nek Magyarországon semmi jelentősége.

[ Szerkesztve ]

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#5769) Diák66


Diák66
őstag

Üdv!

Valaki tud ajánlani mobil wifi routert? Akár szolgáltatónál listaáron. (függetlenítve)

Feltétel: min. cat6 CA, a hazai frekvenciasávok ismerete, külső antenna csatlakozó és akkumulátor (esetleg powerbankos táplálhatóság).

Én ezeket néztem (itthon is beszerezhető, ha nem, Ausztriában mindenképpen):

TP-LINK M7300 cat 4
TP-Link TL-M7310 cat 4
TP-Link TL-M7350 cat 4
TP-Link M7450 cat 6
TP-LINK M7650 cat 11

DD-Link WR-932 cat 4

NETGEAR LB2120-100EUS cat 4
Netgear AirCard 785S cat 4
NETGEAR AIRCARD 790S cat 6
Netgear AirCard 810S cat 11

HUAWEI LTE CUBE E5180 cat 4
HUAWEI E5577C cat 4
Huawei E5785LH-22C cat 6
Huawei E5787w-33a cat 6

Huawei E5770 cat 4
Huawei E5573CS-322 cat 4
Huawei E5885 cat 6

ZYXEL LTE4506-M606 4G LTE-A HomeSpot Router cat 6
ZYXEL WAH7706 CAT 6 4G+ cat 6

Ezek közül a Netgear Aircard 810S, valamint a Huawei E5787 kipróbálásra került, sajnos nem jött be. Vagy hardwer hibás lett és/ vagy firmware hiba miatt nem működött megfelelően. Valakinek vannak tapasztalatai ezekkel az eszközökkel?

Köszönöm.

(#5770) Grougon válasza Diák66 (#5769) üzenetére


Grougon
tag

ZYXEL LTE4506-M60 Van nekem otthoni használatban, egészen megbízhatóan teszi a dolgát. Külső antennát nem lehet hozzá rakni, azon kívül egész jó.

(#5771) whbear


whbear
senior tag

Sziasztok!
Huawei B525 Telekomos független routerre fel lehet tenni a gyári Huawei nem szolgáltatós firmware-t?

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#5772) Diák66 válasza whbear (#5771) üzenetére


Diák66
őstag

A Telekom saját szoftverrel árulja? Nekem azt mondta az ügyfélszolgálat, hogy már eleve független eszköz és gyári firmware, mert a Telekom nem változtatta meg. Miből gondolod, hogy Telekomos? Van benne szép magenta T logó?

(#5773) whbear válasza Diák66 (#5772) üzenetére


whbear
senior tag

Most fogom még csak bekapcsolni, előre érdeklődtem mire számítsak. Van egy Telekomos E5776 és arra találtam gyári firmware-t és a letöltési sebesség duplájára emelkedett. Hazaérek és kiderül. Köszönöm a választ.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#5774) Diák66 válasza whbear (#5773) üzenetére


Diák66
őstag

Amit találtam egy osztrák fórumon: link
De ahogy nézem pénzes, vagy átverős a dolog. :( Ettől függetlenül, ha a file elnevezés jó, lehet máshol megtalálható.

[ Szerkesztve ]

(#5775) whbear válasza Diák66 (#5774) üzenetére


whbear
senior tag

Sajnos fizetős, de ha valakinek kell keressen privátban sikerült a legújabb firmware-t megszereznem. Nemzetközi, debranded verzió. Ami az általad említett oldalon a legalsó.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#5776) _Karesz_ válasza whbear (#5775) üzenetére


_Karesz_
tag

Ha van tapasztalható különbség a szolgáltatós verzióhoz képest, akkor engem érdekelne.

(#5777) Kronk válasza whbear (#5775) üzenetére


Kronk
őstag

Nekem telenoros van még, de megyek függetleníteni, szóval én is szeretném kérni :R

[ Szerkesztve ]

http://totesz.myminicity.com/

(#5778) Myair


Myair
tag

Sziasztok

Huawei B525 4g/lte routerhez keresnék valami antennát/jelerősítőt, ami az egész lakásban,emeleten is stabil, jó csatlakoztathatóságot biztosít.

Köszönöm a segítséget!

(#5779) SirKero


SirKero
őstag

Üdv.
Tavaly nyár elején járt le a mobil internet előfizetésem a T-Mobilnál. Akkor meg is lett szüntetve mert nem volt rá igény.Most viszont kéne egy Telenoros mobil kártyához. Kötelesek-e ennyi idő elteltével is függetleníteni az akkor adott ( 2 év hűségnyilatkozatra ) USB-s eszközt?

[ Szerkesztve ]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#5780) Diák66 válasza SirKero (#5779) üzenetére


Diák66
őstag

Igen, kérheted a függetlenítést, ha már nincs hűséged.

(#5781) SirKero válasza Diák66 (#5780) üzenetére


SirKero
őstag

Köszi :R
Esetleg abba nem köthetnek bele,hogy már nem vagyok az előfizetőjük illetve van erre valami leírás amire hivatkozni tudok ha okoskodnak? Kérhetik a régi szerződést amivel bizonyítani tudom,hogy egyáltalán tőlük kaptam az eszközt?

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#5782) taki01 válasza SirKero (#5781) üzenetére


taki01
őstag

Semmi be nem fognak belekötni mert a 1414-en kell majd beírni az imei számot és ha meg van a függetlenítőkód akkor azt elküldik neked smsben.

(#5783) SirKero válasza taki01 (#5782) üzenetére


SirKero
őstag

Köszönöm neked is a segítséget :R

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#5784) Diák66 válasza Grougon (#5770) üzenetére


Diák66
őstag

Zyxelt nem merem kipróbálni, az Invitel vezetékes internethez sokáig olyan modemet adott, sorra döltek ki pár hónapon belül. Egyelőre a TP-LINK M7650-re esett a választás, majd meglátjuk milyen lesz.

(#5785) Myair válasza Myair (#5778) üzenetére


Myair
tag

Valaki pls? Fontos lenne. Köszönöm! :R

(#5786) Diák66 válasza Myair (#5785) üzenetére


Diák66
őstag

Az eszköz antenna csatlakozói a mobil jelhez vannak, így arra tehetsz bármit, a wifi jel nem lesz erősebb. Vagy veszel még egy wifi routert (bármilyet) és viszel neki a LAN csatlakozón internetet, vagy egy wifi jelerősítőt veszel. Utóbbi vezeték nélküli, előbbi vezetékes megoldás. Mindegyiknek van előnye/hátránya.

(#5787) Ano


Ano
őstag

Sziasztok!

Router-t keresnék ... a lényeg, hogy időnként 3G-n keresztül kell csatlakoznom a laptoppal (néha 2 laptoppal isl) és erre keresek egy megbízható és megfizethető hordozható megoldást ... a jelenlegi vodás feltöltős mobilstick amit erre a célra szoktam használni sokszor nem működik rendesen/gyorsan ahogy kellene, így sokkal egyszerűbb lenne egy kifejezetten 3G-s router-t bevetni erre a célra ... a legfontosabb a könnyű hordozhatóság és a könnyű használat lenne, ami a lehető legjobb üzemidvel rendelkezik és stabil és persze nem csilliárdokba kerül :)

A laptop céges és VPN-en kersztül érem el a céges hálózatot ... A 3G sebessége bőven elegendő a feladatokra ...

Jelenleg egy ilyet néztem ki: D-Link DWR-730

Az "/E" verzió kb 17e Ft-ért beszerezhető ...

Tapasztalat lenne a legjobb ha van ezzel ... mennyire stabil/megbízható, jelerősség stbstb ...

[ Szerkesztve ]

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#5788) 4Grider válasza Ano (#5787) üzenetére


4Grider
nagyúr

Minőségbeli ugrás van a 3G/4G között. Én ma már biztosan nem vennék 3G mifi-t/routert. Csak a csomagkésés elmaradása miatt már érdemes váltani, a sávszélesség csak ráadás. Használtan jobban jársz ennyi pénzért egy Huawei Mifi-vel vagy ha nem gond az asztali, egy B593-al...

(#5789) Ano válasza 4Grider (#5788) üzenetére


Ano
őstag

Mindenképpen hordozhatót szeretnék!

A 3G nincs sebességmegjelőlés volt, hogy elegendő ... bár nem tudom hogy a feltöltős vodanetem szerződésében van-e 4G ... no mind1 ...

A lényeg, hogy olyan kell ami tudja a 3G-t is ... ha tud mellette 4G-t az nem hátrány ... ki tudja mit hoz még a jövő!

Ajánlott fajtákat pontos típusmegjelöléssel kérném ha lehet :)

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#5790) taki01 válasza Ano (#5789) üzenetére


taki01
őstag

Huawei E5577C ez most a telekomnál 14eFt és ez már független. Ezt használom én is és elég jó bár az akkuja lehetne jobb de egy külső akkuval megfelelő.

(#5791) Diák66 válasza taki01 (#5790) üzenetére


Diák66
őstag

Atya ég, mekkorát estek az árak. :Y Tavaly még 30-40 környékén adták ezeket.

(#5792) DjSteve85


DjSteve85
csendes tag

Üdv!
Szemezgetek én is ezzel a Huawei b525 készülékkel, mivel jelenleg egy mobilteló osztja a netet.
Sokszor eszméletlen ping idővel (gondolom a sok rajtlévő eszköz miatt). A sebességgel nincs gond, 30-40Mbit/30-40Mbit, csak sokszor eldob, hogy nincs internetkapcsolat, az iszonyatos ping miatt. Na meg persze a wifi lefedettsége a 2 szintes családi házban...
De mivel 40-50k körül van az ára, így nem szeretnék zsákbamacskát.
Mikor kötöttem a szerződést, azt mondták ne is próbáljam belerakni sim kártyás routerbe (lehet, hogy csak az övékbe, ami nem független?!), mert nem fogja lekezelni. Ez igaz lehet?!
Telenor Hello data előfizetésről van szó.

[ Szerkesztve ]

(#5793) Diák66 válasza DjSteve85 (#5792) üzenetére


Diák66
őstag

Sajnos az ÁSZF köti az ebet a karóhoz. A Hello data SIM csak mobiltelefonban használható. Havi egy hívást indítani kell stb..... Persze Te tudod, hogy mit kockáztatsz.....

(#5794) 8 válasza DjSteve85 (#5792) üzenetére


8
senior tag

Havi egy hívás mellett lehet használni adatforgalomra routerben is! Sőt sokan használják is.

Párszor ki lett már tárgyalva a telenor topikban, + elég hozzá elolvasni az ÁSZF vonatkozó részét:

Normál felhasználás szabályai:
A Telenor Hello Data tarifacsomagok kizárólag a normál felhasználás szabályainak betartása mellett használhatók egyéni felhasználásra. Nem számít normál felhasználásnak, ha számlázási időszakonként az Előfizető nem kezdeményez legalább egy hanghívást, illetve ha a kezdeményezett hanghívások vagy a hívások átirányítása napi 24 órát meghaladó összidőtartamban történik. E tarifacsomag nem használható gépek közötti kommunikációra (pl. távfelügyelet). E tarifacsomag hang- és üzenetküldő szolgáltatásait tilos olyan eszközzel igénybe venni, amely hanghívások indítására és fogadására nem alkalmas, vagy nem rendelkezik saját kijelzővel, hangszóróval, mikrofonnal és billentyűzettel (beleértve az érintőkijelzőt is), ilyen pl. az alközpont, SMS küldő berendezés. A tarifacsomag ipari célokra nem használható, ilyen különösen a telemarketing, ügyfélszolgálati tevékenység, tömeges SMS küldés.

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#5795) 8 válasza Diák66 (#5793) üzenetére


8
senior tag

Lásd #5793
Az ÁSZF valóban köti az ebet a karóhoz, csak másik karóhoz, a szövegértelmezést nem árt gyakorolni :)

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#5796) taki01 válasza 8 (#5795) üzenetére


taki01
őstag

Bocsi nem neked akartam válaszolni.

DjSteve85
Ezért nem megy rendesen a neted.

[ Szerkesztve ]

(#5797) cocka válasza 8 (#5795) üzenetére


cocka
veterán

Nem tudom mi volt a cég szándéka, de ha így fogalmazták meg, akkor elég núbok. Kérdés, hogy ők mit értenek üzenetküldés alatt. Mert ha adatfolyamot is, akkor bukta.

Ennek a kikötésnek így ebben a formában azért sincs értelme, mert ha üzenetküldés alatt csak SMS-t illetve MMS-t értünk, akkor ebből kb. csak annyi következik, hogy egy 4G routerről vagy egy usbs modemről nem küldhetsz SMS-t. Ilyen eszközökről meg amúgy sem szoktak az emberek SMS-t küldeni (bár a rendes gépelés miatt sokkal egyszerűbb), inkább fogadni, mivel ugye a szolgáltató valahogy jelezni szokott, a felhasznált forgalom mennyiségéről stb..

(#5798) 4Grider válasza cocka (#5797) üzenetére


4Grider
nagyúr

Kockaként illene tudnod sms gateway és gsm adapter nevű eszközökről.
Abban igazad van, hogy HD esetén nincs értelme egyiknek sem, hiszen nincs korlátlan sms és perc a csomagban, pont a korlátlan net a lényege. De nem kell a Telenort arról felvilágosítani, hogy amit leírtak feltételeket, annak ennél a díjcsomagnál nem sok értelem van...

(#5799) cocka válasza 4Grider (#5798) üzenetére


cocka
veterán

Kockaként illene tudnod sms gateway és gsm adapter nevű eszközökről.

Hogy kocka vagyok az igen durva túlzás, de ám legyen. Ha te kockának gondolsz, nem tiltakozok.

Nagyjából van elképzelésem arról, hogy mi az SMS gateway ill. gsm adapter, volt szerencsém a nowsmshez, de igazából csak próbálgattam, annyira nem folytam bele a témába, hogy megérje nekem bármennyit is fizetni a szolgáltatásukért.

(#5800) DjSteve85 válasza taki01 (#5796) üzenetére


DjSteve85
csendes tag

Ez nagyon korrekt. Koszonom a linket. Meg mindenkinek az epito jellegu hsz.eket.
Elolvasva megallapitottam, hogy telefonnal kivitelezhetetlen a stabil net hellodata csomagnal.
Most mar csak azt kell eldontenem, hogy koltsek-e meg 30k-t egy routerre, amivel tovabbra sem biztos a stabil net.
Hat asszem tovabb kell lepjek a Datatrans-hoz.
Megorulok mar ettol a videki "szelessavtol".

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.