Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4601) DrBubo77 válasza Diák66 (#4600) üzenetére


DrBubo77
addikt
LOGOUT blog (1)

A 800 MHz-es 4G közös a két T-nél. A 3G nem, igaz tervben van.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#4602) Diák66 válasza DrBubo77 (#4601) üzenetére


Diák66
őstag

Hát a gyakorlatban már az. :D Ide pl a környékre se jelöl 3G-t a Telekom lefedettségi térképe, még is van. Ráadásul azonos cellaazonosítóval, mint a Telenor 3G-je. Tehát már megy a dolog, nyilván tesztüzemben.

(#4603) #71835392 válasza 4Grider (#4599) üzenetére


#71835392
törölt tag

Össze hasonlítva a Telenorés a Vodafone lefedettségi térképeit a 3gt kiválasztva én nem látok jelentős különbséget a két cég 3g lefedettsége között, azaz vélhetően a Telenor is ahol volt rá kapacitása bekapcsolta a 900as 3gt ahogy a Vodafone évekkel ezelőtt. Ezzel a Vodafone lefedettségbeli előnye teljesen semmivé vált.

Azért arra kiváncsi lennék, hogy a Telekom itt mit dobott be a közösbe, csak kapacitást vagy esetleg indítottak ők is 900as 3g állomást? Ugyanis tudtommal ez annyira nem volt tervbe náluk, hogy alapban a hálózatuk erre nem is volt felkészítve. El tudom képzelni, hogy itt a Telenor építette el az egészet a Telekom meg csak bérli a kapacitást, itt szerintem messze más a helyzet mint a 800as 4g esetében!

[ Szerkesztve ]

(#4604) #71835392 válasza Diák66 (#4602) üzenetére


#71835392
törölt tag

Szerintem nincs sok különbség, mondhatni mindkettőnél országos 3g van

[ Szerkesztve ]

(#4605) btz


btz
addikt

Én ezt valahogy még nem érzékelem. Pedig a telefonom specifikációját nézve tudja az umts 900-at.

ⓑⓣⓩ

(#4606) 4Grider válasza btz (#4605) üzenetére


4Grider
nagyúr

Dettó. A Telenor mindig is tudott térképet rajzolni. Főleg 3G-ben voltak szép elképzeléseik...

(#4607) radio100jozs


radio100jozs
őstag

A telekom oldalán viszont végre frissült a 4G térkép, szépen látni a Borsodi területben a lefedettség növekedését.

(#4608) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Blue mobilos vagyok (feltöltő kártyás). Mobil internetet szeretnék.
Van egy Független Z1 compact telefonon.

Nógrád megyében lakom (Borsosberényben) Göd-re járok dolgozni. Ezen az útvonalon/sávban használnám.

Nem tudom milyen paraméterek alapján tudnátok nekem segíteni, de minimum 100MB-ra lenne szükségem. de 500MB-nál kevesebbre.

Csak a net a fontos, se telefonálásra se, sms-re stb... nem lenne használva.
Jó lehet előfizetés is, de jobban örülnék feltöltős csomagnak, mert ha beüt valami gond, vagy nincs rá szükségem akkor bármikor felmondhatom.

Mit ajánlanátok?

THX

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#4609) arkone


arkone
aktív tag

Sziasztok!

Ide irányítottak a router topicból.

Van valakinek tapasztalata ezzel a routerrel? Huawei B315s-22

Vodafone adta az 50 GB-os mobilnet csomagjához, de vissza lenne vonva az előfizetés és Telenor korlátlan internettel lenne használva. Bírná-e a nyúzást?

(#4610) radio100jozs válasza arkone (#4609) üzenetére


radio100jozs
őstag

Nem ismerem, de teljesen hasonló, amit én használok, azaz az E5186s-22, és az 7/24-ben működik nálam Telenorban, és még Voip hoz analóg telefon is hozzá van kötve. Így szerintem az sem lehet problémás.

(#4611) arkone válasza Predator2 (#4608) üzenetére


arkone
aktív tag

Ha csak mobilnet kell, lehet jó lehet neked ez a topic. 2 adatkártyát forgalmazó flotta pörög most. Egyiknél sincs hűségidő. Próbálj szerencsét ott.

Egyik flotta: iQpro
Másik flotta: Euroquattro

Érdeklődj, segítenek ott.

(#4612) lge73x válasza radio100jozs (#4596) üzenetére


lge73x
tag

Hipernet home L -100%ig hasonló helyzetben vagyok, én már külföldön is használtam. Szerintem tökéletes csomag!
Egy nagy kérdés foglalkoztat, vajon június 15 után, ha eltőrlik a roaming díjakat, ehhez a csomaghoz is fog tartozni az ingyenes net külföldön? Esetleg ezzel kapcsolatosan valami infó?

[ Szerkesztve ]

(#4613) agy73p


agy73p
senior tag

Hello,
milyen feltöltőkártyát javasoltok kevés (szinte semennyi) beszélgetésre és inkább belföldi mobilinternetre? Olyat keresnék, amin nincs pl. 30 napos limit az 500 MB felhasználásra. Csak gyermekemnek szeretném annyira, hogy legyen hívószáma (úgyis mindig mi hívjuk vissza), meg tudjon Viberezni, ha éppen nincs otthon. Naívan azt gondolom, hogy átlagolva havi ezer forint alatt meg kellene ezt úszni.
Belepillantottam mindhárom szolgáltató kínálatába, de nem akartam apró betűs részt olvasgatni, úgyis megvezetnek. Talán Ti már rutinosabbak vagytok ezen a téren. :R

(#4614) Zeki válasza agy73p (#4613) üzenetére


Zeki
nagyúr

Domino sim kártya, pl ez!! MOST BEST BUY!

Domino Fx Extra, 365 napig él, 990Ft, 1GB net, 80 perc duma minden irányba

(#4615) agy73p válasza Zeki (#4614) üzenetére


agy73p
senior tag

Óóóóó, jeeeeeee. Várakozáson felüli első ránézésre. :R
Bocs, ha buta a kérdés: azt nem látom, h hogyan lehet rá tölteni, mennyi beszélgetés és internetet kapok, ha töltök rá pl 1500 Ft-ot?

[ Szerkesztve ]

(#4616) Zeki válasza agy73p (#4615) üzenetére


Zeki
nagyúr

25Ft egy perc. 25Ft egy sms belföldön minden irányba.
Net nem jár hozzá amúgy, de rendelhető a Maraton net csomag. Olvass utána. Annak nincs havi érvényessége.
Rátölteni neten is lehet, 1500Ft minimum.

(#4617) agy73p válasza Zeki (#4616) üzenetére


agy73p
senior tag

Köszönöm a segítséget!

(#4618) fery02 válasza agy73p (#4613) üzenetére


fery02
addikt

Bluemobile-nál lehet olyat, hogy két netcsomag között lehet (33- és 133MB-os) váltogatni 90 naponkénti újraaktiválással és ezzal a módszerrel 84 Ft-os haviköltséggel ki lehet jönni.

Én is tervezek átmenni feltöltőkártyás Telekomról, nekem is csak a net a fontos.

(#4619) yuyizi


yuyizi
tag

Sziasztok !
Megrendeltem az iQprotól a korlátlan net csomagot, ma meg is jött befizettem minden szuper. Nem tudom mennyi időnek kell eltelnie, de még nem aktiválódott a netem. Legalább is a telefon ezt írja. Beállítottam az APN connection-t is. Valaki egy kis helpet adna?
Köszönöm :R :R :R

Videó vágást és szerkesztést vállalok ! Flickr: https://www.flickr.com/photos/128935591@N02/

(#4620) gabor9991 válasza yuyizi (#4619) üzenetére


gabor9991
őstag

Ha külön nem kérted, hogy a számlazárás elötti pár napra is kéred a korlátlanságot és ki is szeretnéd a pár nap miatt kifizetni a teljes havidíjat akkor csak 100mb-ot kaptál valószínűleg, ez után pedig lassítva fog működni tovább kb.240/200sebessèggel a számlazárásig ami 25-én lesz, teljesen korlátlanul csak 26-tól használhatod.Ezt így szokták csinálni.

(#4621) yuyizi válasza gabor9991 (#4620) üzenetére


yuyizi
tag

Köszönöm szépen most már mindent értek.

Videó vágást és szerkesztést vállalok ! Flickr: https://www.flickr.com/photos/128935591@N02/

(#4622) radio100jozs


radio100jozs
őstag

A Telekom megmagyarázza: [link]

Csak ebben az az érdekes, hogy pont a héten beszéltem a sógorommal aki Franciaországban lakik, hogy ott az ő mobildíjcsomagjában 30 GB adat van szintén 4G hálózatot használva, miközben nekünk meg van 1 GB. Pedig Franciaországba járva én nem tapasztaltam volna, hogy rosszabb volna a mobilhálózat, 4G-ben, mint itthon.

(#4623) radio100jozs


radio100jozs
őstag

Érdekes, a Cseh Vodánál van ilyen jó kis részletes lefedettségi térkép: [link]

Ha jobb oldalon lenyitjátok a 4G-t, akkor lehet választani, hogy melyik frekvenciasávot mutassa, sőt azt is, hogy adott frekvencián mennyi a max sebesség.

Cseheknél van 900-on és 2100 MHz-en is LTE. A sebesség elég váltakozó, ebből a szempontból azért a hazai egységes az jobb szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#4624) Diák66 válasza radio100jozs (#4623) üzenetére


Diák66
őstag

Egységes ez 800 MHz-en. :) Mondhatni 75 Mbit/s megvan mindenhol. A frekvenciákra szűrés valószínűleg a sok frekvencia miatt van. Csak jelezném, hogy itthon sem ártana feltüntetni..... mivel idehaza is már 3 sávon megy a dolog. (800,1800,2600)

(#4625) Faresz29


Faresz29
aktív tag

Sziasztok!
Valaki használ/használt ehhez a routerhez LTE-s sticket?
Én a Huawei E3372 néztem ki!
Ennek az elméleti sebessége a 150/50Mbit
Csak azért gondolkozom a dolgon, mert a jelenleg használt UPC120/10 netnél gyorsabbat mértünk párom
LG G5-n! A UPC úgyis le akarom mondani, és korlátlan adatkártyát pedig kapnék br. 5000Ft-ért...

(#4626) 4Grider válasza Faresz29 (#4625) üzenetére


4Grider
nagyúr

Azért a kábelnet és a mobilnet messze nem egy kategória még 4G esetén sem...

(#4627) Faresz29 válasza 4Grider (#4626) üzenetére


Faresz29
aktív tag

Igen! Csak nem mindegy, hogy ha nekem nem kell otthonra UPC csomag, csak net!
Akkor a jelenlegi 9800Ft/hó helyett csak 5000Ft/hó fizetnék...
Vagy van más ötlet, ami korlátlan és 5000Ft/hó csak?

(#4628) Faterkam


Faterkam
addikt

Sziasztok!
3 hónapja hsználok csak mobilnetet, és Vodafone tuti simkártya mellé kellene olyan mobilnet, ami nem jár le havonta, (mint most a megújuló 500Mb, amit ki sem használtam), hanem mondjuk feltöltök 2-3eFt-ot, és ameddig el nem fogy, addig van net. Ha kell akkor 6 hónapig is akár, vagy tovább. Keveset használok, de ilyet nem leltem eddig. Az sem gond ha más szolgáltató, és csak sim-et ad, mert független, dual sim-es a telefonom. Létezik ilyen egyáltalán? :F

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#4629) 4Grider válasza Faterkam (#4628) üzenetére


4Grider
nagyúr

Domino Fix Extra SIM csomag
Üzleteinkben: 1990 Ft
Honlapunkon: 990 Ft
80 perc lebeszélhetőség minden irányba, 1 GB adatforgalom belföldi mobilinternetezéshez
366 napos rendelkezésre állási idő (az 1GB-ra is)

Domino Fix SIM csomag
Csak üzleteinkben kapható: 990 Ft
40 perc lebeszélhetőség minden irányba
500 MB adatforgalom belföldi mobilinternetezéshez
180 napos rendelkezésre állási idő (az 500 MB-ra is)

(#4630) zsolt501 válasza Faresz29 (#4625) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Mire akarod használni a mobilnetet?

Az elméleti sebesség sosem lesz egyenlő a gyakorlati sebességgel, mert az függ a mobil hálózat lefedettségétől jelerősségtől, a mobil toronytól való távolságtól, illetve a mobil torony terheltségétől is.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#4631) Zeki válasza 4Grider (#4629) üzenetére


Zeki
nagyúr

És ha elfogyna az ajándék 1GB net, akkor Maraton netet lehet rendelni hozzá, annak a sim kártya érvényessége a lejárati ideje.

(#4632) Faterkam válasza 4Grider (#4629) üzenetére


Faterkam
addikt

Domino Fix Extra SIM csomag

Ez jól hangzik, nem gond, hogy csak a vezetékes telefonunk T-komos? sose volt 30-cas simem. :F

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#4633) Zeki válasza Faterkam (#4632) üzenetére


Zeki
nagyúr

Az vesz olyan sim kártyát, aki akar. Miért lenne gond?

(#4634) Faterkam válasza Zeki (#4633) üzenetére


Faterkam
addikt

Igen, csak hihetetlen számomra, hogy 1.000Ft-ért kapok 1Gb netet és 365-napra

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#4635) Zeki válasza Faterkam (#4634) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem csak azt kapod, de 80 perc dumát is bármelyik irányba!
Kihagyhatatlan! :)

[ Szerkesztve ]

(#4636) Faterkam válasza Zeki (#4635) üzenetére


Faterkam
addikt

Igen, most beszéltem velük. Ez az első évre érvényes, utána havonta kell feltöltenem a netet itt is. Mindegy az az egy év is jó 1.000Ft-ért.

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#4637) Zeki válasza Faterkam (#4636) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem kell havonta. Rendelsz hozzá Maraton net opciót, és az addig él, amíg a sim kártya.

(#4638) Faterkam válasza Zeki (#4637) üzenetére


Faterkam
addikt

Az Ügyfélszolgálatos mondta ezt, közben nézem a Maratont is, de ez csak egy év múlva lesz aktuális, vagy ha lefogy az 1Gb-om. A Domino Extra kártyánál gondolom nem lehet bekapcsolni a Most opciót? :F

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#4639) Zeki válasza Faterkam (#4638) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nincs Domino Extra

(#4640) Faterkam válasza Zeki (#4639) üzenetére


Faterkam
addikt

Mármint Domino Fix Extra simre gondoltam.

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#4641) Zeki válasza Faterkam (#4640) üzenetére


Zeki
nagyúr

MINDEN beszélős Dominón be lehet kapcsolni a Most opciót!

[ Szerkesztve ]

(#4642) Faterkam válasza Zeki (#4641) üzenetére


Faterkam
addikt

Ok, köszi! Sose volt még ilyenem!

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#4643) _Karesz_


_Karesz_
tag

Sziasztok! 2 hete előfizetttem a Telenornál Hipernet home L csomagra és kaptam mellé E5577S mobil routert, amivel nem igazán vagyok megelégedve. Olvastam itt a topikban, hogy mások is panaszkodnak rá. Mivel ez fix itthoni használatra lenne, bementem megérdeklődni a Telenor üzletbe, hogy hogyan vehetnék inkább egy asztali routert, vagy egy USB modemet, amit saját routerrel tudnék használni, és azt a választ kaptam, hogy vigyem vissza az egészet, visszaveszik, majd újra előfizetek és akkor választhatok hozzá asztali routert. Kicserélni sajnos a jelenlegit nem tudják. Viszont ha újra előfizetek, kettőből tudok választani: Huawei E5186s és Huawei B525. 15k, illetve 20k az áruk. A srác nem tudta megmondani, hogy van-e köztük valami különbség a kinézeten kívül, gyakorlatilag a neten sem találtam róluk semmi eltérőt. Melyiket válasszam? Érdemes fizetni az újabbért többet, valakinek van vele tapasztalata?

(#4644) #79335424 válasza _Karesz_ (#4643) üzenetére


#79335424
törölt tag

E5186s teszt. Érdemes elolvasni. A szempontjaidat Te tudod. Amikor eljutottam oda, hogy nem lehet fix IP -osztani, részemről felejtős lett.

[ Szerkesztve ]

(#4645) radio100jozs válasza _Karesz_ (#4643) üzenetére


radio100jozs
őstag

Főleg, most, hogy van adatmegosztó sim a Telenor Homenethez, így nem értem, hogy aki otthonra akarja használni, az minek vesz ilyen megosztó WIFi-s hordozható routert hozzá?

Én a Huawei 5186s-t ajánlom,nekem most már 1 hónapja 7/24-ben kiválóan működik, és még analóg telefon is megy rajta VOIP-al. Ráadásként ez igazi 1 Gbps-es router, 4 LAN porttal, duál WiFi-vel, és később akár vezetékesre is használható, mert az 1-es LAN portja WAN portként is működik (kipróbáltam ADSL-en)

Útközben, meg egyéb mobil megosztásra meg adatmegosztót használok egy TP-link m7350-el, amiről csak jókat hallani, és lassan 1 éve hasonlóak a tapasztalataim.

[ Szerkesztve ]

(#4646) Goblin12


Goblin12
őstag

Hali.

Van valakinek tapasztalata, SIM-kártyás, akkus Routerrel-Modemmel?

Lista ezek közül kellene dönteni, hogy melyik lenne a jó darab.

Van esetleg ajánlott tipus?

Köszi a segítséget. :R

(#4647) 4Grider válasza Goblin12 (#4646) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nagyjából 100 EUR a TP-LINK M7350.
Nagyjából 110 EUR az utódja az M7310.
A tapasztalat egyébként az, hogy a mifi-k mobil készülékekhez (2-5 mobilhoz) valók, asztali pc-khez való használathoz asztali router kell, mert a mifi-k nem túl erősek.

(#4648) _Karesz_ válasza radio100jozs (#4645) üzenetére


_Karesz_
tag

Azért vettem ezzel, mert ez járt hozzá, meg sem kérdezték, hogy mit kérek, így kaptam, mert így volt a 0 forintos akcióban. Más nem is volt az üzletben készleten. Fogalmam sem volt, hogy mire képes, ezt a topikot is utólag találtam meg. A Telenorosban semmi rosszat nem írtak róla. Most az aktív használat után jöttek elő a gyengeségei, így már számomra is teljes a kép. Végül a B525-re cseréltettem ki. Zongorázni lehet a különbséget az E5577s-hez képest.

(#4649) Grougon válasza Goblin12 (#4646) üzenetére


Grougon
tag

Netgear elég megbízhatómvolt nekem, 24/7 ment vagy másfél évig amíg lecseréltem.

(#4650) Diák66 válasza Grougon (#4649) üzenetére


Diák66
őstag

Én még tavaly vettem (novemberben) egy Netgear Aircard 810 (-100EUS) verziót. Aztán idén januárban lett pont az ügy végén.

Röviden:
- elcseszett szoftver, firmware frissítés nincs (EU-s verzióra) Netgear Community fórum tele van a hibáival...
- teljesítményben sem az elvárt eredményt produkálja (még talán kicsit gyengébb is volt, mint a ZTE, Huawei-nél meg pláne)
- 1,5 hónap után elszállt benne a belső antenna. Először csak belassult, majd a térerő fel-le ugrált rajta (külső antenna csatlakozóján normális jel volt)
- Vissza a szervizbe (ami amúgy nincs is...mert ha rossz, cserélik) de cserélni sem tudták, így visszafizették a vételárat.

Sajnálom, mert jó kis eszköz lehetne. Aztán lehet én fogtam ki.....(bár Netgear Community.....ajánlott olvasgatni, majd rájönni, hogy másnál is problémás)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.