Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5501) Viktor77 válasza bbmt (#5500) üzenetére


Viktor77
titán

Teljesen mindegy milyen sebességet mondok, te máshol laksz, neked más számaid lesznek. Tudta ugyanazt, mint egy telefon.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#5502) bbmt válasza Viktor77 (#5501) üzenetére


bbmt
senior tag

Bocs félreérthetően fogalmaztam.
Ez volt a lényeg, hogy ugyan azt hozza mint egy telefon!
Köszi!

A kanál a gyengék villája

(#5503) szmyky válasza bbmt (#5502) üzenetére


szmyky
aktív tag

Én vettem egy mr6400 tp link routert és ugyanazt a sebességet tudják a csatlakozott eszközök, amit a telefonban tudott a SIM!
Nálam ez a lakásban 30-60Mbit letöltést és 20-40Mbit feltöltést jelent!
Ehhez van egy iQpro flottás korlátlan adatom.

Telefonnal (Redmi 4X) is próbáltam a megosztást, de sajnos azt vettem észre, hogy nagyon melegedett a telefon, ha nagy sebességgel tartósan használtam a netet.

[ Szerkesztve ]

(#5504) bbmt válasza szmyky (#5503) üzenetére


bbmt
senior tag

Köszi neked is!
Én is iQpro flottával vagyok, telefonnal jól megy még úgy is, hogy gyorsan csináltam egy régebbi routerből openwrt-s routert és arra teszem rá usb vel, szinte nincs is különbség.
Azért holnap veszek egy E5577S mifit és akkor tökéletesen hordozható lesz, itthon megy a routerbe, nappal meg a kocsiban szórja a jelet.
Esetleg antennát beszerzek hozzá itthonra, hogy stabilan meg legyen a 80 Mbit.

[ Szerkesztve ]

A kanál a gyengék villája

(#5505) spe88


spe88
senior tag

Sziasztok!

Aki benne van a témában, attól egy kis segítséget kérnék, én egy óra kutatás után már látom, hogy egyszerűbb ha segítséget kérek. :D

Szóval, amit szeretnék:

- havi min. 2GB mobilinternet
- felhasználható legyen külföldön is egy része
- olcsó telefonálás --> VoiP-ra gondoltam
- VoiP-on keresztül indítanám az összes hívást de a hívott fél lássa a telefonszámomat
- ha esetleg olyan helyen vagyok, ahol lassú net van, akkor a Call Back funkció se legyen túl drága

Dual SIM-es telóm lesz szóval opció az is, hogy egy net SIM-kártya és valami nagyon alacsony havidíjú vagy kártyás normál számos SIM, amit majd a VoiP használ és a hívott fél látja a számát, hogy VoiP-on keresztül keresem.

Havi 3-400 percnél nem telefonálok többet.

Kissé sokallom a korlátlan Red és társait havi 10x ezrekért, meg a flottás csomagok 20 Ft-os percdíjai is viccek amellett hogy sok havidíjat még le sem lehet telefonálni. Szerintem ezt megúszom a harmadából, azt megvállalom, hogy a VoiP egy hangyányit rosszabb minőségű.

Köszi

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#5506) 4Grider válasza spe88 (#5505) üzenetére


4Grider
nagyúr

A flottás csomagok jellemzően nagyon nem 20 Ft körüli percdíjakkal dolgoznak, manapság inkább a 10 Ft körüli a jellemző. Az a te használati szokásaiddal az havi 3-4000 Ft.
A voip-os fórumban van egy rakat szolgáltatásról szó, ami a te telefonszámodat küldi kifelé híváskor és 1-2 Ft-os percdíjakkal működik. De mobilnet és készülékfüggő a minőségük. És szinte mindegyik egy szolgáltatóhoz tartozik (Dellmont Sarl). Ami nekem voipban minőségre a legjobban bejött, az sajnos 06-21-es számot küld, amit sokan nem mernek visszahívni (Reenger). Ott 400 perc mobilhívás 1000 Ft.

(#5507) spe88 válasza 4Grider (#5506) üzenetére


spe88
senior tag

nekem az ORFK-s flottás csomag olyan 15 Ft-os percdíjakkal dolgozik és a kétezer-valahányszáz Ft-os csomagot sem lehet lebeszélni, erre még jön a net, aztán ott vagyok, hogy havi 6-7e Ft aztán olyan nagyon sokat nem beszélek.

VoIP-os szolgáltatásnál olyan létezik, hogy mondjuk van egy olcsó vodás számom és azt írja ki, amikor hívok valakit?

Illetve néztem ezt a Dellmond céget, gondolom itt az applikációra gondolsz, amit fel kell telepíteni a telóra, ami ezt a Call Back funkciót tudja. Melyiket ajánlod, mert készítettek többet is és a leírások alapján egyikkel sem vannak túlzottan megelégedve a userek.:)

Elég új nekem ez még, szóval ha hülyeséget beszélek javíts ki!

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#5508) bbmt válasza bbmt (#5504) üzenetére


bbmt
senior tag

Megvettem az E5577s-t, hozza ugyan azt mint a mobil, 60-70 Mbit között, kérdésem, hogy van-e értelme venni antennát hozzá, vagy ennél többet nem lehet kicsikarni belőle?
A szobában volt egy pont, hogy telefonnal 80 Mbit-et mértem.

A kanál a gyengék villája

(#5509) szmyky válasza bbmt (#5508) üzenetére


szmyky
aktív tag

Azt tudod, hogy egy mobilnet sebesség soha nem lesz állandó, ingadozó lesz a hálózat leterheltsége függvényében.
Egy antennától szerintem ne várj túl sok +Mbit sebességet.
Azzal ugyanúgy előfordulhat, hogy éppen mérsz 78Mbit-et majd ez után beugrik egy 30Mbit letöltés.

(#5510) sebijani1982 válasza Brandynew (#5495) üzenetére


sebijani1982
senior tag

Üdv!
Normál használat volt.
5 napon belül visszajött a szervízből.
Ezeket cserélték. Szóval nem csak az akku lehetett a ludas.

"Ob's stürmt oder schneit, Ob die Sonne uns lacht, Der Tag glühend heiß Oder eiskalt die Nacht. Bestaubt sind die Gesichter, Doch froh ist unser Sinn, Ist unser Sinn; Es braust unser Panzer Im Sturmwind dahin."

(#5511) Brandynew válasza bbmt (#5508) üzenetére


Brandynew
őstag

Kábelen is ennyi jön át? Mármint ha összekötöd a routert a gépeddel.

(#5512) bbmt válasza Brandynew (#5511) üzenetére


bbmt
senior tag

Igen, kábellel is ennyi.

A kanál a gyengék villája

(#5513) cocka válasza bbmt (#5512) üzenetére


cocka
veterán

Ezt csak azért kérdezte, mert ő elit környéken lakik, ahol alap a 120 megabites mobilinternet.

Egyébként ne szégyenkezz a sebesség miatt a max. 80 teljesen jó. Átlagban szerintem 60 körül szokott lenni a 4G.

(#5514) ZS3NI


ZS3NI
őstag

Sziasztok!

Telenor 4G-hez milyen mobil routert ajánlotok? Fontos lenne, hogy kompakt - hordozható legyen.

Elsőre megtetszett a Huawei E5577S. Van nála jobb alternatíva?

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#5515) Viktor77 válasza ZS3NI (#5514) üzenetére


Viktor77
titán

Pár hsz vissza?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#5516) bbmt válasza cocka (#5513) üzenetére


bbmt
senior tag

Jó ez, főleg, hogy az ADSL 18 Mbit ... ez itt vidék :D

A kanál a gyengék villája

(#5517) cocka válasza bbmt (#5516) üzenetére


cocka
veterán

Ez is vidék, de megyeszékhely és nem kicsi, szóval ciki lenne, ha ilyen 10-20 megabites mobilnetek lennének csak. Azon címen, hogy ez vidék. Amit most én itt a "nem Budapest" értelemben használtam.

Csak lehet, hogy pl. a dunántúliak egyenlőbbeknek számítanak, ezért nekik JÁR a 120 megabites mobilnet is!

[ Szerkesztve ]

(#5518) Brandynew válasza cocka (#5513) üzenetére


Brandynew
őstag

Ez csak földrajzi pozíció és router elhelyezés kérdése :) Amelyik városban van LTE vagy LTE+ adótorony, ott akár 150-200 Mbit is lehet a sebesség.

(#5519) cocka válasza Brandynew (#5518) üzenetére


cocka
veterán

Ja hogy LTE+ irányból fúj a szél. Értem. Itt nincs LTE+, talán ez lehet a 70-80 megabitre a magyarázat.

(#5520) Agostino


Agostino
addikt

sziasztok

olyan feltöltős, nem fix havidíjas kártyát keresek, amire viszonylag korrekt áron két-három havonta felpakolok 1-2 GB adatforgalmat, működik külföldön magától és a fel nem használt egyenleg nem veszik el a hó végén. amennyire látom ennek csak a telekom maraton csomagja felelne meg. láttam még a hipernet praktikumot is, de az annyira nem győzött. jó tapasztalatok vannak a maratonról, bele szabad vágni?

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#5521) 4Grider válasza Agostino (#5520) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mivel az igényeidnek nagyjából legolcsóbban csak a maraton felel meg, nem sok választásod van és sok pénzt sem kockáztatsz. Esetleg külföldön helyi prepaid kártyát használhatsz még.

(#5522) Brandynew válasza cocka (#5519) üzenetére


Brandynew
őstag

Nagyon jól leírtad az egyértelműt :)

(#5523) Agostino válasza 4Grider (#5521) üzenetére


Agostino
addikt

akkor marad a maraton, nem gond. a helyi prepaid nem annyira játszik, autópályán tolom végig a-től b-be, nem igazán kóborlok közbe és határváltás után folyamatosan élnie kellene.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#5524) 4Grider válasza Agostino (#5523) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha még nem voltál dominós: A roamingot minden új domino előfizetésen be kell kapcsolni (ussd kóddal a legegyszerűbb).
És a domino maraton csomagot külföldön csak az EU-ban tudod felhasználni.

(#5525) bignor


bignor
tag

Sziasztok!

Mobilnetre szeretnék áttérni lakásomon, mivel felénk fejlesztés nem várható. Kecskemét, Szolnoki út közelében melyik szolgáltatónak van stabil, jó sebességű szolgáltatása?

(#5526) Brandynew válasza bignor (#5525) üzenetére


Brandynew
őstag

Szia,

Nem nagyon van választásod, megfizethető árú korlátlan mobilnetje csak a Telenornak van. Én is Telenoros mobilnetet használok.

6 ezer Ft a Telenor Hello Data, hűségidő nélkül.

Én két helyszínen (Pécs, Budapest XI.) próbáltam, 100-120 Mbps-t mindig elértem, néha többet is. Valaki múltkor írta, hogy neki 80 Mbps a max. Tehát ez attól függ, hogy épp honnan használod, ki kell próbálni. Mindenképpen egy nagy jelnyereségű routerrel használd, egy kis USB-s mobilstickkel nem fogsz tudni jó sebességet elérni.

[ Szerkesztve ]

(#5527) bignor válasza Brandynew (#5526) üzenetére


bignor
tag

Köszi! "nagy jelnyereségű router" mely gyártok eszközei jöhetnek szóba?

(#5528) cocka válasza Brandynew (#5526) üzenetére


cocka
veterán

Figyelj csak, mi az eszköz neve, amit használsz? Mobiltelefon meg tablet nem számít!

(#5529) HXY


HXY
addikt

UPC-nél megszűnt a korlátlan 4 Mb/s-os net?

(#5530) AcCEsS


AcCEsS
senior tag

Hogyan tudom leellenőrizni, hogy az 1GB-os Domino Fix csomagom adatkeretéből mennyi még a felhasználható? A gond az, hogy a telefon havonta nullázza az adatforgalmi infókat, a Telekom app meg csak az előfizetéses csomagokról ad tájékoztatást. Hogy a búbánatba tudom ellenőrizni az adatforgalmi egyenlegemet? :U

[ Szerkesztve ]

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#5531) Brandynew válasza cocka (#5528) üzenetére


Brandynew
őstag

Huawei E5186

(#5532) castiels


castiels
addikt

Sziasztok.

Huawei LTE CPE B593 router 2.4 és 5.0 ghz-t tid egyszerre? Tehát szimultán? Telenor nethez jó lesz? Home net

(#5533) Brandynew válasza castiels (#5532) üzenetére


Brandynew
őstag

Szia,

Az 5 GHz-et nem tudja és single band, ráadásul az elméleti max. sebessége is csak 100 Mbps, ami a valóságban 80 körül van, de n-es wifin max. 40-50-et tudsz átvinni, és azt is csak kedvező körülmények között.

Ez egy régi router.

[ Szerkesztve ]

(#5534) castiels válasza Brandynew (#5533) üzenetére


castiels
addikt

Telenor hipernethez nem lenne jó? Sim menne bele.

5577 mifit vált, otthoni használatra..

Ahol én vagyok itt 50 a max sebesség, a tv-m meg lanos tehát a dlna is fontos lenne.

[ Szerkesztve ]

(#5535) Brandynew válasza castiels (#5534) üzenetére


Brandynew
őstag

Nem vagyok róla meggyőződve, hogy 50 a max. sebesség, szerintem az eddig használt eszközödnek annyi a max. sebessége. Egy mifinek nem csak a hardvere nem alkalmas sokkal nagyobb sebességre, de a benne lévő antenna is alacsony jelnyereségű.

Ha az a kérdés, hogy működne-e vele a Telenoros mobilnet, akkor igen, működne, de egy újabb eszközzel nagyobb sebességet tudnál kihozni (80-150 Mbps, attól függően, hogy hol laksz).

[ Szerkesztve ]

(#5536) castiels válasza Brandynew (#5535) üzenetére


castiels
addikt

Lehet de azt ìrtak a mifi helyet szerezzek inkább egy sim es routert, a mifi konkrétan lefagyott meg megállt video streamelésnél..

Max 45-50 a sebesség a lakhelyemen, mobil is ennyit mér..

Újabb sim-es router 25-30 közt van az emlìtett meg azért valamivel olcsóbb..

[ Szerkesztve ]

(#5537) cocka válasza castiels (#5536) üzenetére


cocka
veterán

SIM-es routert te hol kapsz 25-30-ért? Az alsó hangon 40 és afelett. Illetve 40 és 100 között.

(#5538) cocka válasza Brandynew (#5535) üzenetére


cocka
veterán

Neked az ismerőseid közt nincs véletlenül valaki, akinek van Archer MR200-a?

Csak mert szeretnék valamiféle objektív tesztet, hogy csak az Archer nem képes többre vagy tényleg ilyen "szar" itt a mobilnet?

(#5539) Brandynew válasza castiels (#5536) üzenetére


Brandynew
őstag

A mobil nem is fog többet mérni, annak a háttértára sem gyorsabb 50 Mbps-nél, tehát fizikailag képtelenség lenne. Hidd csak el, hogy megfelelő eszközzel nagyobb lenne a sebesség.

(#5540) Brandynew válasza cocka (#5538) üzenetére


Brandynew
őstag

Sajnos nincs, de ha elküldöd nekem postán, letesztelem itt nálam :)

(#5541) castiels válasza cocka (#5537) üzenetére


castiels
addikt

E5180, B593, B525.

(#5542) radio100jozs válasza bignor (#5525) üzenetére


radio100jozs
őstag

Otthoni mobilnetre Hipernet Home L csomagot ajánlanám a Telenortól 5912 Ft/hó, és 8-23-ig van 100 GB, és este 23-8-ig meg egy másik 100 GB, ha elfogy belassít, nem számolja a MyTV és HBO go-t, valamint ha elfogy utána is korlátlan az e-mail és böngészés, 2 év hűséggel ingyen van benne az asztali Huawei router, ami 1 Gbites duál WIFI + 4 LAN port is van, 0-24-ben atom stabil, és jó az érzékenysége. Valamint 14 nap visszavételi garancia van a Telenornál, azaz ki tudod próbálni.

[ Szerkesztve ]

(#5543) radio100jozs válasza Brandynew (#5526) üzenetére


radio100jozs
őstag

Elmagyarázhatnád, hogy egy beszédhívásra mobiltelefonba kitalált előfizetést miért is ajánlott otthoni internetre?

(#5544) cocka válasza Brandynew (#5540) üzenetére


cocka
veterán

Személyesen nem lehet?

Röpke 5 óra alatt ott vagyok. :)

(#5545) bignor válasza radio100jozs (#5542) üzenetére


bignor
tag

Köszi! Huawei b525 lenne a router? Van vele tapasztalatod?

(#5546) szmyky válasza cocka (#5537) üzenetére


szmyky
aktív tag

Van kiváló SIM router!
28.000 Ft-tól
TP Link MR6400
Ugyanazt a sebességet adja tovább, amit a telefon tud az adott helyen!
Nekem is ez van!
👍
[link]

[ Szerkesztve ]

(#5547) cocka válasza szmyky (#5546) üzenetére


cocka
veterán

Ez így van.

Nekem pedig ez van:

Archer MR200

És tényleg 70-80-at tud egy okostelefon is erre csatlakozva.

De számomra nem ez a kérdés, hanem hogy megéri-e lecserélni egy E5186-ra. Nyilván nem az illetőnél használnám, oda csak kíváncsiságból mennék el, hogy vajon az eszköz tudása a probléma vagy ott tényleg hasít az LTE+.

Meg az E5186-ot is kipróbálnám itt, hogy tényleg tud-e 80 fölé menni vagy felesleges ezen görcsölni.

Elsősorban a gigabites portok miatt cserélném. Bár ha a jövőben nem várható országos LTE+ fejlesztés, akkor nem cserélném le. A cucc amúgy tudja a 94-95 megabitet vezetékes nettel tesztelve. Azaz ez nem gond.

[ Szerkesztve ]

(#5548) Brandynew válasza radio100jozs (#5543) üzenetére


Brandynew
őstag

Mi baj van azzal, hogy havonta 1x telefonálni kell vele?

(#5549) tmarkee válasza radio100jozs (#5542) üzenetére


tmarkee
tag

Én pontosan ezt próbáltam ki. Sajnos nálunk egy nap 10-12 GB adat ment el. Két felnőtt, két "gyerek" (egyetemista programozó+gimis kis csaj), spotify, én torrentezek :-(. A 4. napon visszaadtam. Egyébként jó, a router. Fontos, hogy a 4G-s térerő az épületben is kielégítő legyen. Alapértelmezetten nem jön a routerhez antenna. Interneten keresztül történő vásárlás esetén 30 napos, üzletben 5 napos a visszavételi határnap. A szerződésben az áll, hogy az adatkeret elfogyása után 128 kbps-ra csökken a sebesség.
Ami még érdekes, hogy az előfizetési díj (ha ún. e-komforttal vállalod), akkor 7390,-Ft. A weboldalon nagy számjegyekkel 5912,-Ft szerepel, 20% 2 éves kedvezménnyel, de ez a szerződésben nincs benne. Biztosan én nem vagyok elég szemfüles, bár végigolvastam az utolsó betűig.

[ Szerkesztve ]

# apt upgrade

(#5550) Brandynew válasza tmarkee (#5549) üzenetére


Brandynew
őstag

A böngészés, e-mailezés adatforgalma nem számít bele (kivéve a multimédiás tartalmak, pl. YouTube).

Ha túlléped az adatkeretet, a böngészés akkor is sebességkorlátozás nélkül mehet tovább (a multimédiás tartalmakra ez megint csak nem vonatkozik).

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.