Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4701) vgyuri válasza dethroner (#4698) üzenetére


vgyuri
őstag

Domino Fix Extra: 990 forint online rendelve, 1 gb adat, 80 perc lebeszélhetőség minden irámyba, ezek 1 évig felhasználhatóak, nem 30 napig link

[ Szerkesztve ]

(#4702) dethroner


dethroner
veterán

Köszönöm Uraim :R
Jelenleg is Bluemobile-os az egyik simkártya a telefonomban és használtam is rajta netet, de egy igazi gond volt vele, hogy a telekom csak a 3G hálózatára engedi fel a Lidlis kártyát. Ahol vidéken meg nincs normális 3G, ott sütheti az ember a reklámozott 4G lefedettséget.
Mivel elég keveset telefonálok a percdíjak nem számítanak, a másik kártyám a telefonálós, ez most csak netre kellene. Akkor két igazán jó ajánlat van: Klikk, ami háromszor 1GB 1390Ft-ért, és a Domino Fix Extra, amiben az a nagyon csábító, hogy nem vész el a fel nem használt adatmennyiség 1 hónap után.
Két kérdésem lenne ezekkel kapcsolatban.
1: A Klikk esetében fel kell-e tölteni a simkártyát bizonyos összeggel, vagy egy sima simkártyát adnak 1390FT-ért, amit lehet csak netezésre használni?
2: Domino Fix Extra esetében ha lefogy az adatmennyiség és a beszélgetési idő, milyen kondíciók vonatkoznak rá? Ha feltöltöm, ugyanilyen paraméterekkel használható ismét, vagy eldobni és rendelni újat?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#4703) 4Grider válasza dethroner (#4702) üzenetére


4Grider
nagyúr

A Telekom már egy ideje felengedi a bluemobile előfizetéseket a 4G hálózatára. Az első generációs blue sim-ek viszont nem támogatják a 4G-t, tehát nem tudnak rá felmenni. Épp ezért ingyenes a kártyacsere...
Dominó fix extra esetében egyszeri az ajánlat. Maraton adatopció rendelhető rá, de jobban megéri az online vásárolt új sim.

[ Szerkesztve ]

(#4704) dethroner válasza 4Grider (#4703) üzenetére


dethroner
veterán

Az én Blue simem csak a 3G-hez tud csatlakozni, megvan kb 4 éve ez a kártya, szóval akkor ez az oka.
És a Klikk esetében mi a helyzet? Ha jól látom lehet 0FT-ért sim kártyát rendelni, és a minimum feltöltés 1500, ami 90 napig érvényes, tehát nagyjából lefedi a Klikk-re adott 3 hónap internetet. Elég ennyivel feltölteni és egyből lehet 1390-ért aktiválni a Klikk-et, vagy van valami rejtett kisbetűs rész?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#4705) peti020


peti020
csendes tag

Sziasztok!

Nem tudom, hogy tudtok e segíteni, meg nem is biztos, hogy ide illik ez a kérdés, de hátha tud valaki segíteni.

Van egy telekomos Huawei E3372h-153 usb modemem és szeretném függetleníteni, tud valaki jó megoldást?

Válaszotokat előre is köszönöm!

Ami nem öl meg, az nem elég büdös :D

(#4706) radio100jozs


radio100jozs
őstag

Valami készül a Vodánál is május 1-től:

„2.7.6. Vodafone HomeNet tarifacsomag
A Vodafone HomeNet szolgáltatáscsomagok 2017. május 1-jei hatállyal kerültek át a kereskedelmi
forgalomban nem elérhető tarifacsomagok közé"

Ekkortól változnak a Telekom csomagok is.

(#4707) Zeki válasza peti020 (#4705) üzenetére


Zeki
nagyúr

gsmdoki.com talán.

(#4708) g0dl válasza peti020 (#4705) üzenetére


g0dl
addikt

Az ebay tele van ilyenekkel. Mikor modemet kerestem a legolcsóbb találat mind unlock volt.

(#4709) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Kaptam egy D-Link DWM-222 sticket telekomtól, de a macOS Sierra-val nem megy együtt. Esetleg van ötlet, hogy miként lehet frissíteni? Vagy szoftvert hozzá letölteni? Egyenlőre a telekom elzárkózik másik típus biztosításától. Még jó, hogy ők adták...

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#4710) ben-ga


ben-ga
tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék, laptopban van 4g modem, szeretnék kipróbálni egy telenoros adatkártyát,
milyen elérési pont, bejelentkezési adatok típusa, stb kell beírni?

(#4711) 4Grider válasza ben-ga (#4710) üzenetére


4Grider
nagyúr

Hívószám: *99#
Apn: net (ha nem működik, akkor online)
mást nem igazán kell állítani (üresen vagy auto-n hagyható)

(#4712) ben-ga válasza 4Grider (#4711) üzenetére


ben-ga
tag

w10-en vagyok, látja a kártyát, de nem találom, h hová írjam, nem jön föl semmi a jelszó miatt sem...

(#4713) 4Grider válasza ben-ga (#4712) üzenetére


4Grider
nagyúr

Eddig én mindig a modem gyártójának szoftverét használtam tárcsázásra. Próbáld meg te is azt használni, ha egyszer nincs windows-os.

(#4714) 4Grider válasza ben-ga (#4712) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ahogy nézem, meg van ez oldva Windows 10 alatt gyártói szoftver nélkül is:
https://support.microsoft.com/hu-hu/help/10739/windows-10-cellular-settings

(#4715) ben-ga válasza 4Grider (#4714) üzenetére


ben-ga
tag

Köszi, kicsit kocka voltam hozzá, de ezen a vonalon nem ment...
Meggugliztam a gyártói drivert, majd egy régebbi driver verzióval elindult... :)
:R

(#4716) Faresz29


Faresz29
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy Asus RT-AC68U Router és egy Huawei E3372 LTE usb modem!
A korlátlan adat sim Telenoros! A routernek gyári fw van, és downloadmastert használok torrentezéshez!
A sebesség az nem túl rózsás, de vállalható 20/10Mbit!
Ha elindítom a torrentet, akkor pár perc múlva meghal az egész netem...
Valami ötlet?

(#4717) 4Grider válasza Faresz29 (#4716) üzenetére


4Grider
nagyúr

Amikor meghal az egész net, a router elérhető marad, be tudsz rá jelentkezni?
Ha be tudsz rá jelentkezni, van rajta olyan monitor felület, ahol látod, mennyi szabad erőforrással bír, tehát meg tudod nézni, hogy van-e még szabad erőforrása bármire is?
Ha van szabad erőforrása, akkor a modemet kellene közvetlenül gépre dugni, és ott megnézni, hogy mi történik torrentezéskor.
Ha nincs szabad erőforrása, akkor a router a ludas, nem bírja a torrentet és a modemet együtt.

(#4718) Faresz29 válasza 4Grider (#4717) üzenetére


Faresz29
aktív tag

Szia!

Megnézem! De nem hinném, hogy ez lenne a baj...Ez azért egy elég komoly 2magos router!!!

(#4719) Pixx96


Pixx96
aktív tag

sziasztok megjött a telenor hipernet előfizetésem Huawei B525 routerrel beletettem a sim kártyát stb végeztem a konfiggal de valamiért nincs internet ma vettem át az eszközt futár hozta ennek van valami regisztrálási ideje vagy nekem kell regisztrálni?

(#4720) radio100jozs válasza Pixx96 (#4719) üzenetére


radio100jozs
őstag

Igen, a futárnak még vissza kell vinnie a papírokat, és csak utána élesítik be a kártyát. A szállítás után olyan 2-3 nap.

(#4721) AstraCDX válasza peti020 (#4705) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Ez engem is érdekelne !

Mert az én HUAWEI E3372h-153 modemembe is több, magát nagyra tartó szakinak "beletört a bicskája" .

Még a Fészek GSM Labor is "visszadobta" .

Hát meglep ez a helyzet .

Ez ilyen lehetetlen feladat ?

Mi van ebben, hogy nem lehet ezt megművelni ?

Üdv.

Astra

[ Szerkesztve ]

(#4722) 4Grider válasza AstraCDX (#4721) üzenetére


4Grider
nagyúr

A hazai jogszabály szerint csak annál a szolgáltatónál függetleníthetsz, aki a hálózatára zároltatta az eszközt. Minden egyéb próbálkozás bűncselekmény.

(#4723) cocka válasza AstraCDX (#4721) üzenetére


cocka
veterán

Ugyan nem Huawei, de egy régebbi vodás modemmel jártam meg úgy, hogy függetlenítés után csak linuxszal ment, kiderült, hogy debrandelni is kellett még. Lehet hogy a Huaweinél is van egy ilyen probléma. Bár én szarok az egészre, amióta csak és kizárólag kártyafüggetlen eszközöket veszek és nem azért, mert hú de gazdag vagyok, hanem a későbbi szopások elkerülése végett. Feleslegesen idegesíteném magam és annyira nem olcsó, hogy nekem megérje a plusz költséget és az utánajárást, hogy hogy is kell kifüggetleníteni.

(#4724) AstraCDX válasza 4Grider (#4722) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Úgy közlöd ezt, mintha itt bárki is vitatta volna .

Én viszont azt teszem ehhez hozzá, hogyha a vállalt hűségidő lejárt, akkor az ügyfél igénye esetén a szolgáltatónak díjmentesen függetlenítenie kellene az eszközt !

Ehelyett mi van ... ?

Ja, hogy a kula mindig csak lefele potyog ?

Igen !

Üdv.

Astra

(#4725) Viktor77 válasza AstraCDX (#4724) üzenetére


Viktor77
titán

Az, hogy te mit gondolsz, és mi a törvény, az két külön dolog. Mivel illegális, így itt a fórumban is az.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#4726) cocka válasza Viktor77 (#4725) üzenetére


cocka
veterán

De alapvetően modemeknél nincs is értelme a trükközésnek. Ha megnézed a prepaid árát kb. ugyanannyi vagy 1-2 ezer Fttal több kártyafüggetlenül. És egyik esetben sem kell postpaid típusú előfizetést kötni, ha nem akarsz ugyebár, másrészt nem függsz egyik szolgáltatótól se.

Sose értettem mi a jó abban, hogy a százezres telóárakhoz képest ha függetlenül is relatíve olcsón tudsz beszerezni valamit, akkor mi a büdös francnak kell még azon a "kevesen" is spórolni? Hosszú távon többet szopsz azzal, hogy ma spóroltál pár ezret. :)

(#4727) Viktor77 válasza cocka (#4726) üzenetére


Viktor77
titán

Most volt (talán még van is) Pennyben Dlink USB modem 2K-ért, feltöltősen. Én a Telekomosat 8K-ért vettem, szintén feltöltősen. 10K-ért két hálózatra is jó vagy.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#4728) cocka válasza Viktor77 (#4727) üzenetére


cocka
veterán

10k-ért már megveszed kártyafüggetlenül is kb. Na jó, mondjuk 13k-ért. :)

(#4729) radio100jozs


radio100jozs
őstag

Hát ez érdekes, és emlékeztet arra, mikor a 3G-t kiépítette Csévharaszton a Telenor, és megrendeltem az internet szolgáltatást a 30 napos próbaidővel, és amint letelt a próbaidő, negyed akkora lett a letöltési sebesség, és elég gyatra lett az internet.

Most jó pár évvel később a 4G időszakban ugyan ezt játssza a Telenor? Nekem február 27-el telt le a 30 napos próbaidőszak, és addig bármikor mértem stabilan jött letöltésben a 35-50 MBit/s, most meg már egy hete általában 7-11 Mbit/s jön csak lefelé. Felfelé nincs változás, és a pingben sem.

[link]

(#4730) radio100jozs válasza radio100jozs (#4729) üzenetére


radio100jozs
őstag

Ami meg érdekes, hogy az adatmegosztó sim, ami egy TP-Link routerben van, a másik router mellett, ott rendes sebességet mérek.
[link]

Na akkor újraindítom a routert, vagy maga a fő kártyára van rátéve kisebb sebesség prioritás.

(#4731) radio100jozs válasza radio100jozs (#4729) üzenetére


radio100jozs
őstag

Visszavonom, nincs semmi gond a Telenorral, csak egy ki-bekapcs kellett a routeren, és mindjárt visszaállt a "normális" sebességre az internet, és mindjárt 45/43 MBit/s-et mértem le/feltöltésben

[link]

(#4732) erzol válasza radio100jozs (#4731) üzenetére


erzol
őstag

Havonta játszom ezt el.
Mobilon 110/45-öt mérek, router+modem kombóval 5/5-öt.
Ilyenkor áramtalanítás, sim kártya ki, 10 perc pihi és utánna hasít a net megint.
Hogy miért, még nem jöttem rá... :F

(#4733) radio100jozs válasza erzol (#4732) üzenetére


radio100jozs
őstag

Nálam szerencsére nem ilyen drasztikus, mert csak egy pár mp-es router ki-bekapcsolás megoldotta.

(#4734) fkenny


fkenny
senior tag

Sziasztok!

Adott egy T-mobile internet 4G-s előfizetés. Nem szeretném használni a hozzá kapott USB-s Stickket, hanem a gépembe épített "modemet" szeretném csatasorba állítani. Milyen paramétereket kell megadni csatlakozáskor ?
(windows 10) (a gépben lévő modem hálózat független.)

Mert sok infó van a neten, de működőt még nem találtam :(

Segítségetek előre is köszönöm!

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#4735) cocka válasza fkenny (#4734) üzenetére


cocka
veterán

Hát ha jól tudom akkor statikus beállításokat kell választani, hogy megadható legyen az APN, ami ha jól tudom internet.telekom.

Ha magát a "tárcsázandó" számot is kérik, az ha jól tudom *99# .

Usernév és jelszó meg maradhat üres.

[ Szerkesztve ]

(#4736) fkenny válasza cocka (#4735) üzenetére


fkenny
senior tag

Köszönöm a tippet. Sajnos nem jó.

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#4737) radio100jozs válasza cocka (#4735) üzenetére


radio100jozs
őstag

Nem kell még a *99# után még valami sorszám, hogy melyik csatlakozást választja? De ez csak régi emlékfoszlányok még a GPRS időszak hajnalán a modembeállításnál.

[ Szerkesztve ]

(#4738) cocka válasza radio100jozs (#4737) üzenetére


cocka
veterán

Valójában anélkül is működnie kéne.

De nekem is rémlik valami ***1 vagy ilyesmi *99***1# ilyesmire gondolsz? Passz, nem tudom.

Az a poén, ha felhívod az ügyfélszolgáltatot és elkezdesz ilyesmikről kérdezgetni, hogy mi a "tárcsázandó" szám, akkor asse tudják miről beszélsz. Ami azért elég gáz.
Nekem azt a választ adták, amikor erről kérdeztem, hogy nem tudják mit kell a dial numberhöz írni vagy azt, hogy "biztos nem kell megadni semmit".

(#4739) radio100jozs válasza cocka (#4738) üzenetére


radio100jozs
őstag

Igen, ez az, valami ilyesmi rémlik, hogy nem volt elég beírni csak a *99#-et a tárcsázáshoz.

(#4740) AstraCDX válasza radio100jozs (#4739) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Van még olyan szolgáltató, akinél elvárás ez a *99# ?

Nemrég vettem a notebookomba egy Sierra Wireless MC7304 4G/LTE modemet .

Ennek a kapcsolatkezelőjében már nincs is lehetőség ilyent megadni .

De ha az APN nem megfelelően van kitöltve akkor biza nem lép fel a netre .

Üdv.

Astra

(#4741) cocka válasza AstraCDX (#4740) üzenetére


cocka
veterán

Hát ez a kérdés szerintem így ebben a formában értelmetlen.

Ez nem szolgáltatói elvárás, hanem ha pl. egy modem kezelőfelülete ezt megkívánja (amit nem is biztos, hogy a szolgáltatótól vettél), akkor be kell írni a dial numberhöz valamit, mert anélkül SEM fog menni a net, hiába van helyesen beírva az APN.

De ha a telefonodba USSD-ként beírod, hogy *99# majd nyomsz egy hívásindítót a Telenornál pl. megjelenik ez:

Telenor ZMSS2 (VLR-MSC)

Aki tudja, hogy ez micsoda, tisztelettel megkérném, hogy írja már le legyen szíves! :)

(#4742) #25741824


#25741824
törölt tag

Sziasztok!

Mi a helyzet a Telekom-Telenor 3G összekapcsolással? Igen nagy a csend róla mostanában. Vagy ez csak egy terv volt amiből nem lett semmi? Ha működik, akkor az ország melyik részében működik?

(#4743) Diák66 válasza #25741824 (#4742) üzenetére


Diák66
őstag

Szia! Ránézek adótorony közelében. Sajnos itt nagyon bizonytalan jelenleg. Valamit "alkotott" a Telenor és borzasztó gyenge lett a jel 3G-n. (beltér 0, kültéren meg eltűnik a jel, lényegében lefedetlen lett a terület) Viszont lett erős 4G. (kültéren max térerővel)

(#4744) btz válasza #25741824 (#4742) üzenetére


btz
addikt

Én úgy tudom, hogy csak ötlet szinten merült ez fel egyenlőre.

ⓑⓣⓩ

(#4745) Diák66 válasza #25741824 (#4742) üzenetére


Diák66
őstag

Még működik a 900 MHz-es Telekom 3G. Veszprémvarsány - Bakonyszentkirály adótornyokról.
A cellaazonosító továbbra is ugyan az.

(#4746) Chumlee


Chumlee
senior tag

UPC előfizetés mellé ismerősömék kaptak valami 500 ft-os sticket . Tudtok róla valamit ?

(#4747) cocka válasza Chumlee (#4746) üzenetére


cocka
veterán

Nagyszerű. Szerintem eleddig az ismerősödék tudnák a legtöbb információt szolgáltatni az adott stickről. Mégis hogy mondjunk egy olyan stickről véleményt, aminek még a márkanevét sem tudjuk, nemhogy a típusát?

(#4748) btz válasza Chumlee (#4746) üzenetére


btz
addikt

Király! :D

ⓑⓣⓩ

(#4749) Chumlee válasza cocka (#4747) üzenetére


Chumlee
senior tag

Maga a UPC szolgáltatása érdekel első sorban . Magáról a stickről semmit nem találtam .

(#4750) 4Grider válasza Chumlee (#4749) üzenetére


4Grider
nagyúr

A UPC szolgáltatása a Vodafone hálózatát használja.
1-3-6 GB-os csomagok vannak hűséggel, drágán és meglévő vezetékes UPC szolgáltatás mellé.
https://www.upc.hu/internet/mobilinternet/mobilinternet-ajanlatok/
Ja, és csak 2G/3G-re engedik fel, 4G nincs.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.