Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4401) gyurkikrisz válasza xkraiusx (#4385) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Jelentem nálam jól megy a TVPN. Speedtestben 35/15 megát hoz, ami szerintem nagyjábl egyenlő azzal, amit a hálózat bír. Nyilván nem kell 7/24-ben tölteni a torrentet, mert ha valaki 2 terát forgalmazott Deezeren, az csak feltűnik valakinek. De arra simán jó, hogy kényelmesen tudjak YouTube-ot nézni, amg nem vagyok otthon, vagy ne kezdjek el izzadni, amikor Google Mapsot kell néznem, amikor 1GB netem van havonta.

Így olyan havi 2000 körül ki lehet hozni az egészet.

[ Szerkesztve ]

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#4402) xkraiusx válasza gyurkikrisz (#4401) üzenetére


xkraiusx
tag

Amúgy deezer sem kell hozzá, elég ha van adatod és amikor bevan kapcsolva a VPN akkor nem fogy az adat! :)

(#4403) winben válasza xkraiusx (#4402) üzenetére


winben
aktív tag

Milyen módszerrel működik? VPN-en a Telenor már nem is mér?

(#4404) HENE


HENE
aktív tag

Sziasztok!
Mobilinternet előfizetésre lenne szükségem. Viszonylag rövid időtartam, legfeljebb 3 hónap, tehát hűségidőt nem vállalok, mobiltelefonon lenne használva Budapesten 3G-n, főleg böngészés, levelezés, esetleg skype, viber. messenger. Elég csak az adatforgalom, mert kétkártyás készülékbe megy, hanghívás a másikon van. Min 5GB-ra lenne szükségem.
Tudtok valami kedvező megoldást javasolni?
Előre is köszönöm! :R

(#4405) xkraiusx válasza HENE (#4404) üzenetére


xkraiusx
tag

vegyél egy mezei telenor kártyát, aktiváld és töltsd fel-kövesd a leírást itt és korlátlan neted lesz, ez a leges-legolcsóbb megoldás.

(#4406) xkraiusx válasza winben (#4403) üzenetére


xkraiusx
tag

Igen VPN, itt mindent megtalálsz.

(#4407) HXY válasza xkraiusx (#4406) üzenetére


HXY
addikt

1) A Telenornál mi a legolcsóbb feltöltőkártyás opció? Klikk 1390 Ft-ért?

2) Ha már adott hónapban lelassítottak 32Kb/s sebességre, akkor is jó, használható?

[ Szerkesztve ]

(#4408) ctibor válasza xkraiusx (#4405) üzenetére


ctibor
senior tag

Bocs., tudom, hogy volt korábban szó róla, de nemigen van időm felkutatni. A VPN része tiszta, de az kevésbé, hogy milyen Telenor sim-et vegyek. Prepaid, ez OK, de kell rajta valamit külön engedélyeztetni? Pl. adat, vagy Face elérést, stb.?

Ilyen ügyekben láma vagyok, de most úgy alakult, hogy nekem is nagyon jó lenne egy külön kártyán adat hozzaféréshez jutni.

Kösz előre is! (Ha már többször kiveséztétek a topikban, akkor megköszönném, ha a lényeget privátban leírnád).

Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

(#4409) HENE válasza xkraiusx (#4405) üzenetére


HENE
aktív tag

Kipróbálom, köszönöm!

(#4410) xkraiusx


xkraiusx
tag

Nem kell semmi speckó feltöltés/csomag, veszel egy sim kártyát és töltesz rá 1500Ft-ot majd 500Ft-ért 100Megabytot. (ez nullázódik a hónap végén). Az 500megásból van olyan hogy 1x aktiválod és olyan is ami havonta megrendeli önön magát.

A lényeg hogy mindig menjen a VPN, mert ha nem megy akkor ugye fogy az adat. :)

Ha kérdésetek van akkor a hivatalos facebook oldalon is feltehetitek.

Köszöntem!

Ui.:

Utolsó szerver újraindítás óta /5nap/ 22.58Gigabyte forgalom ment át rajta.

[ Szerkesztve ]

(#4411) winben válasza xkraiusx (#4410) üzenetére


winben
aktív tag

Tulajdonképpen a headerben a host deezer.com-ra felülírásával oldja meg a proxy szerver amit ha jól látom az openVPN hív be, bár még nem volt időm jobban belenézni.

Mindenesetre ügyes megoldás. Csak kérdés, hogy a kedves szolgáltató meddig fogja ezt így meghagyni :U

[ Szerkesztve ]

(#4412) Viktor77 válasza winben (#4411) üzenetére


Viktor77
titán

Nagyon nem sokáig, mert annyi eszetek van, hogy itt beszélitek meg, mikor köztudott, hogy nézik az ilyen topicokat.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#4413) HXY


HXY
addikt

Elvileg van ilyen is a Telenor-nál:

"Regisztrálj az ingyenes Deezerre és 3GB adatot adunk ajándékba, amit 90 napig használhatsz fel zenehallgatásra. A részletekről SMS-ben értesítünk."

https://www.telenor.hu/zene

(#4414) xkraiusx válasza HXY (#4413) üzenetére


xkraiusx
tag

Nézd meg, ha ingyenes nem árthat.

(#4415) xkraiusx válasza Viktor77 (#4412) üzenetére


xkraiusx
tag

Már nem egy kis ideje mennek a korlátlan netes "cuccok", ha ki is javítják jön másik megoldás...

(#4416) Zeki válasza HXY (#4413) üzenetére


Zeki
nagyúr

Elvileg. Nekem egy vadi új kártyán nem mükszik. A deezerre be tudok regisztrálni, de ennyi. A telenornál már nem tudom a számom hozzáadni.

(#4417) ctibor válasza xkraiusx (#4410) üzenetére


ctibor
senior tag

Köszönöm! :R

Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

(#4418) petir


petir
senior tag

Sziasztok,

Feldobok egy témát , van egy ilyen
csodálatos routernek nevezett kütyüm és hozzá egy ZTE MF667.-es T-Mobilos stickem. Viszont a két eszköz nem szereti egymást. Jobban mondva én nem tudtam őket összeboronálni.

Van esetleg valakinek hasonló routere?
Tudna nekem segíteni az üzembe helyezésével kapcsolatban?

(#4419) xkraiusx válasza petir (#4418) üzenetére


xkraiusx
tag

ennek a kütyünek van valami kezelő felülete?

(#4420) petir válasza xkraiusx (#4419) üzenetére


petir
senior tag

Igen, van egy webes felülete, beállítottam a T-mobile beallitasokat , APN , fel. nev , jelszo , tarcsazasi szam.

De igazából semmi nem történik, olyan mintha nem látná a sticket...én ezt gondolom - aztan lehet rosszul gondolom. Ezért is tettem fel a kérdést hátha valaki használ ilyet.

Az a lényeg amúgy , hogy ezen van egy RJ-45 tehat mehet routerbe vagy gépbe illetve szór wifit is.

[ Szerkesztve ]

(#4421) Viktor77 válasza petir (#4418) üzenetére


Viktor77
titán

Egyrészt, szerintem nem tud 4G-t, hiába van odaírva, a 150mbps is a szórási sebesség. A leírásban sincs sehol említve a 4G. Meg is lepődnék, mikor általában sok 10ezres routerek tudják ezt, nem egy 2K-s.
Másrészt, itt van ez, aminél a listában a te sticked pont nincs benne.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#4422) petir válasza Viktor77 (#4421) üzenetére


petir
senior tag

Szia Viktor77

A sebesség az nem annyira érdekel, böngészni kell igazából nem letölteni, oda meg elég a 3G is. Gondoltam amúgy , hogy az wifi sebessége.
Ennyire nem lehetek balszerencsés :D előtte lévő meg utána lévő modemet is felismeri pont ezt nem :F :F :F

Olyan jó lenne valahogy életet lehelni belé...Azt látom vannak hozzá alternativ fw-k csak nem látok biztosat ami működik. Mert itt volt olyan aki tftp-n tolt rá jtaggel uj fwt mert téglát csinált belőle :D ezt elkerülném.

Tulajdonképpen ezért is dobtam be a témát

Akinek van használható infója ne tartsa magában :D

(#4423) cocka válasza petir (#4420) üzenetére


cocka
veterán

Egyrészt a ZTE nem sűrűn támogatott márka a routereknél. Inkább a Huaweieket támogatják jobban.
Másrészt a K3765 példáján okulva, az is lehet, hogy debrandelni kell a modemet! Nálam az volt, hogy kártyafüggetlenítettem a modemet, de mégse ment windózon, mert a gyári progija nem ismerte fel, a vodatrotty kliensprogiban pedig csak a vodatrottyot lehetett kiválasztani. A linux meg fosott az egészbe, mert linux alatt simán ment mindhárom szolgáltatóval.

Azaz lehet hogy a te modemedet is debrandelni kell, ha valami trémobilos progival hajlandó csak együttműködni windózon. Bár elvileg a routerek oprendszere valamiféle linux.. Hát franc tudja... Ha viszont gyári fwvel sem szereti a router, akkor egyszerűen nem kompatibilis vele.

(#4424) krealon válasza petir (#4422) üzenetére


krealon
veterán

"Olyan jó lenne valahogy életet lehelni belé...Azt látom vannak hozzá alternativ fw-k csak nem látok biztosat ami működik. Mert itt volt olyan aki tftp-n tolt rá jtaggel uj fwt mert téglát csinált belőle :D ezt elkerülném.

Tulajdonképpen ezért is dobtam be a témát

Akinek van használható infója ne tartsa magában"

Nekem ez alapjan sikerult ra OpenWRT-t installalni (4MB / 32MB verziora):
https://wiki.openwrt.org/toh/unbranded/a5-v11#english_qualcomm_factory_firmware

Utana a modem kezeleserol nevezetes rOOter GoldenOrb firmware hasznalatatol remelnek megoldast
http://ofmodemsandmen.com/download/GoldenOrb/a5-v11-GO2016-04-01.zip

Mivel nincs ilyen (ZTE MF667-es) modemem, igy garancia nincs ra, hogy mukodni fog.

(#4425) #79335424 válasza krealon (#4424) üzenetére


#79335424
törölt tag

Abba a rOOter flashelésbe halt bele a Linksys E3000 -em. Pedig, rajta van a kompatibilitási listán. Ekkor lett elegem az USB modemes b...akodásból. Vettem egy Archer MR200 4G routert, és ez azért jó, mert jó. :)

[ Szerkesztve ]

(#4426) #79335424


#79335424
törölt tag

A BIZOTTSÁG (EU) 2016/2286 VÉGREHAJTÁSI RENDELETE
a roamingdíjak eltörléséről.

(#4427) 4Grider válasza #79335424 (#4426) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ez alapján az itthon korlátlan mobilnet-csomagok nem használhatóak majd korlátlanul barangolás közben. Mint ahogy az előre kifizetett adatmennyiség sem lesz teljes egészében felhasználható külföldön.

(#4428) #79335424 válasza 4Grider (#4427) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sztem ez nem ennyire egyszerű. Bennem legalábbis n+1 kérdés merül fel a témával kapcsolatban. Pl. elég homályos a megfogalmazás, de nekem az jön le, hogy a szolgáltatónál konkrétan felmerülő többletköltség az elszámolás alapja. Milyen többletköltsége van egy Tkom H kártyával, Tkom D -n roamingolásnak? Tulképp az egyik zsebükből átraknák a másikba, én meg ezért fizessek felárat?

(#4429) rudi77


rudi77
tag

Elegem lett ma a adsl t-online 12-mbit netemből.
Valaki tud valamilyen alternatívát?
Lényeg hogy korlátlan legyen. 50-mbit is már nagy előre lépes lenne számomra.
Sajna nincs digi nincs upc kábel.

(#4430) xkraiusx válasza rudi77 (#4429) üzenetére


xkraiusx
tag

Ha van nálatok 4g akkor ajánlom a trükkömet, nem kell hozzá szerződés így akármikor dobhatod.

[ Szerkesztve ]

(#4431) rudi77 válasza xkraiusx (#4430) üzenetére


rudi77
tag

Jónak jó de nekem valami routeres megoldás kéne.

(#4432) #79335424 válasza rudi77 (#4431) üzenetére


#79335424
törölt tag

Minden normális router -ben van VPN kliens. Ha pedig nincs, akkor a router -hez csatlakozó eszközön is futtathatod a VPN klienst. Bár, sanszos, hogy ezzel a VPN -es trükközéssel nem lesz meg az 50Mbit. Egy korlátlan, flottás net most netto 3700Ft/hó körül van, trükközgetés nélkül. Nem látok benne rizikófaktort, hiszen flotta bedőlés esetén is legfeljebb a telefonszám bukhat, ami adatkártyánál lényegtelen.

[ Szerkesztve ]

(#4433) xkraiusx válasza #79335424 (#4432) üzenetére


xkraiusx
tag

nekem a max 150 megabit volt, de ekkor ugye egyedül használtam a szervert.
Otthonra ha valaki 30-megabitnél gyorsabb netet akar az inkább ne trükközön...
Viszont a flottás net az szerződéses nem :F

(#4434) #79335424 válasza xkraiusx (#4433) üzenetére


#79335424
törölt tag

Igen. Mi azzal a baj? Nincs hűség, és mivel korlátlan, ezért a havidíj is fix, nincs rajta mit variálni. Fizeted, és ha már nem kell, akkor lemondod. Ennyi.

(#4435) xkraiusx válasza #79335424 (#4434) üzenetére


xkraiusx
tag

bocsi, hűségre gondoltam nem szerződésre :DDD

(#4436) rudi77


rudi77
tag

Huawei E5577s gondolkozok hogy beszerezném.
Van ettől jobb választás ebbe a kategóriába?

Ezzel a router-el esetleg működik egyszerre wan+mobilnet?
Ha igen hogy lehet beállítani?

(#4437) xkraiusx válasza rudi77 (#4436) üzenetére


xkraiusx
tag

Attól függ mit értesz az "egyszerre" alatt

(#4438) #79335424 válasza rudi77 (#4436) üzenetére


#79335424
törölt tag

Lehet, hogy benéztem valamit, de én nem látok az e5570s -en ethernet portot. Nem értem, hogy anélkül hogy lenne WAN. Mifi kategóriában az e5770s -en van ethernet port. A leírás alapján az tud automatikusan váltani 4g és WAN között, és a port LAN -ként is tud funkcionálni. Az már más kérdés, hogy ez mennyire használható.

(#4439) rudi77 válasza #79335424 (#4438) üzenetére


rudi77
tag

E5577s készüléket írtam nem e5770s-t!
Ez az automatikus váltás érdekelne hogy működik.
Pláne ha egy portot megnyítok távoli eléréshez az egyik hálózati készülékemre.Most akkor melyik internetre nyitom meg a portot? WAN vagy 4G?
Eszközök amiket felcsatlakoztatok utp kábelen melyik netet fogják használni?
Kicsit ez a része számomra homály.

(#4440) #79335424 válasza rudi77 (#4439) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én is az 5577s -ről írtam, hogy nem látok rajta ethernet portot. Akkor milyen WAN -ról beszélsz? Hova dugod az UTP kábelt? Mobilnet van, és slussz. Az sem biztos, hogy az eszközben van lehetőség fix IP cím kiosztására, ami nélkül elég bizonytalan a külső elérés. Már, ha egyáltalán van benne portforward opció. Ezeket a kis vackokat nem ilyen üzemmódra találták ki.

(#4441) rudi77 válasza #79335424 (#4440) üzenetére


rudi77
tag

Valóban!
Sikerült elírnom a készülék típusát!
Huawei E5186-C229 készülékről lenne szó!

(#4442) Roland-87


Roland-87
aktív tag

Huawei E5577s-ben van portforward opció azthiszem 2 féle is viszont nincs fix DHCP viszont van Dmz... Amiért viszont én bánom hogy ezt vettem az a következő... 2,4Ghz-en csak addig működik szépen ameddig nem társítom össze a telefonom a BT hangszórómmal(ami nem egy vacak kínai cucc hanem egy JBL Chrage 2+) vagy az autórádióval, onnantól a net sebessége 0,1-2mbit közé zuhan a ping az egekbe szökik és használhatatlan mert valamilyen oknál fogva nem viseli el a BT hangszórókat, oké hogy az is 2,4Ghz de kicsit odébb van a freki elvileg nincs átfedés és más otthoni 2,4G routerrel nem is csinálja ezt. Van viszont benne 5Ghz igen ám de az meg bugos mert random elkezd futtatni egy olyat hogy "elérhető wifi-k keresése..." ez eltart akár 5 percig is, ilyenkor nincs net mert lelövi a wifit, útközben ezt gyakrabban csinálja és észrevettem azt is hogy vannak bizonyos helyek ahol mindig elkezd keresni, erre a fix csatorna kiválasztása sem megoldás. Van amikor begajdul és 30 percenként lefuttatja ezt az 5 perces keresgélést amitől néha ki tudnám vágni a felhúzott ablakon a kocsiból. Akinek ilyen okossága van az megoszthatná hogy tapasztal-e 5GHz-en hasonlót és hogy tud-e megoldást rá amivel le lehetne tiltani ezt a scannelést ha már a 2,4Ghz+BT nem járható út.

(#4443) AstraCDX válasza Roland-87 (#4442) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Érdekelne, hogy ehhez képest a Huawei E5377T milyen lehet .

Van valakinek gyakorlati tapasztalata E5377T-ről ?

Üdv.

Astra

(#4444) #79335424 válasza rudi77 (#4441) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ez viszont első olvasatra jó cuccnak tűnik. Persze, az ördög a részletekben bújik meg. Úgy tűnik, hogy a Huaweieknek a fix belső IP osztás a rákfenéjük. Régebben utánaolvastam ilyen kütyüknek. A dual WAN úgy működik, hogy kiválasztod, melyik bemenet (WAN, vagy mobilnet) legyen a magasabb prioritású. Ha az megszűnik, akkor az eszköz átvált a másik bemenetre. Mobilszolgáltatótól nem kapsz alapból fix IP -t, tehát a routert be kell regisztrálnod valamelyik DDNS szolgáltatóhoz. Onnantól pedig tök mindegy, hogy a router melyik bemenetet használja, hiszen úgyis a DDNS szolgáltatón keresztül éred el. Ami a portforwardot illeti, annál a kliens belső IP -jét (ezért kell a fix IP), valamint a belső, és külső portokat kell megadnod. Az aktuális WAN annál is lényegtelen.

Roland-87:
Nem egyedi ez a 2,4Ghz -es összeakadás. Több eszköznél (mifik, miniPC -k) is olvastam ilyen problémákról.

[ Szerkesztve ]

(#4445) Roland-87 válasza #79335424 (#4444) üzenetére


Roland-87
aktív tag

Igen sejtésem van hogy ez nem egyedi, egy minőségi routerben jó a hibajavítás pontos a frekvenciakezelése ezáltal nem akad össze a közeli frekvenciákkal viszont ezek a mifik és mini pc-k pontatlanabbak ráadásul jóval kisebb kimenő teljesítménnyel dolgoznak, az is lehet hogy a hangszóróm sem csak ott ad ahol kellene hanem belóg a wifi sávba is (azok a fene felharmónikusok amit rádiósok szoktak emlegetni) Viszont nem értem mi ez a Wifi eszközök keresése az 5GHZ sávban, erre mi szükség van? A tippem az hogy amint érzékel egy wifit ugyanazon a frekin amin ő is operál akkor végigpásztázza a sávot és átáll egy új frekire egészen addig ameddig el nem haladok újból egy olyan épület mellett amelyben foglalt a sáv de az a gyanúm hogy érzékeny a zavarokra is mert pl. bent a cégnél tudom hogy milyen frekiken mennek a wifik és tudom hogy ahová beállítottam ott tutira nincs semmi viszont a gépek gyakran zavarják a rádiós kütyüket így néha bent is folyamatosan keresgél mert ő érzékel valamit mindig. Lehet a mérnökök kicsit túltolták az érzékenységét a dolognak és nem kéne azonnal a leggyengébb érzékelt zavarra lefuttatni a teljes keresést ami mondjuk lehetne gyorsabb is ha már van ilyen és ki se lehet kapcsolni... Ha ez a bosszantó funkció kiírtható lenne akkor 10/9-et adnék a kütyüre mert meglepően stabil még több eszköz esetén is, nagyon jó a 4G érzékenysége, ahol a telóm szerint nincs is már 4G ott ez 2/5 térerőt mutat és stabilan 20 mega felett van a sebesség. Az üzemidő is jó bár ez terheléstől is függ nameg térerőtől de általában kora hajnaltól késő estig kibírja töltés nélkül. Bújom a netet hátha találok megoldást erre az 5ghz bugra de eddig semmi, lehet el kell adjam és venni egy minőségibb mifit ha ez így marad...

(#4446) Zeki


Zeki
nagyúr

....Deutsch Tamás
Elmondta azt is, hogy a vezetékes internet-előfizetésnél nem lesz adatforgalmi limit, míg a mobilinternet-csomagok esetén a szolgáltatók kötelesek legalább 500 megabájtnyi adatforgalomra garanciát vállalni. Mindazonáltal a nagy szolgáltatók jelezték, ez a minimális adatforgalom eléri majd az 1 gigabájtot is - jegyezte meg.

A miniszterelnöki biztos közölte: a kedvezményes alapcsomagokat legfeljebb két évig vehetik majd igénybe természetes személyek, akiknek a megelőző évben nem volt internet-előfizetésük. Az előfizetők egyszeri belépési díj fizetésére nem kötelezhetők, valamint a havi előfizetési díjon felüli költséget sem terhelhetnek rájuk a szolgáltatók. Az alapcsomag havidíja szolgáltatónként eltérhet.

[ Szerkesztve ]

(#4447) Bird01


Bird01
csendes tag

Sziasztok!
Vettem egy ilyen (TL-MR6400) készüléket.Általában 2-3 a térerő rajta .Ha vennék egy kültéri antennát akkor javulna-e a térerő és a net sebessége.A jelenlegi 25/5Mbps.Ha igen,akkor milyet ajánlotok hozzá.Előre is köszönöm a válaszokat. :R

(#4448) Diák66 válasza Bird01 (#4447) üzenetére


Diák66
őstag

Lehetséges, hogy javít a vételen, de nem biztos, hogy a sebességen javítani tudsz annyit, amennyit szeretnél. Persze próba szerencse. Melyik szolgáltatónál vagy? Milyen frekvencián szolgáltatnak? Az antenna kiválasztásánál fontos szempont lesz.

(#4449) Bird01 válasza Diák66 (#4448) üzenetére


Bird01
csendes tag

Egy telenoros adat kártyám van.

(#4450) AstraCDX


AstraCDX
senior tag

Sziasztok !

T-Mobil-os Huawei E3372s USB modemet használok mobilnetezésre, a hozzávaló Internet Manager software-el .

Kifogástalanul műxik, de nemrég lett egy hülye hibája .

Ha belépek az SMS részbe, és megnézek egy SMS-t, akkor úgy lelassítja a gépet, hogy szinte használhatatlanná válik .

Ezután a gépet csak újraindítással tudom normális működésre bírni .

Találkozott már valaki ilyen hibával ?

Mit lehet tenni, hogy megszűnjön ez a hiba ?

Üdv.

Astra

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.