Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5351) g0dl válasza cocka (#5344) üzenetére


g0dl
addikt

Láttam magát a dobozt, és abból bizony a modem típusa is csak indirekt módon derül ki, a leírásban nem szerepel (a vonalkódban szerepel a 3372H karakterlánc) . A dolgot két részre lehet bontani, egyrészt szeretném tudni mi az a hi-link (általában szeretem tudni, mi micsoda), másik kérdés, hogy az adott darab ebből melyik típus.

(#5352) g0dl válasza tibcsi0407 (#5346) üzenetére


g0dl
addikt

Kérhetnék linket arra a boltra?

(#5353) tibcsi0407 válasza g0dl (#5352) üzenetére


tibcsi0407
félisten

[link]

https://utdetailing.hu/

(#5354) taki01 válasza tibcsi0407 (#5353) üzenetére


taki01
őstag

Kb mennyi idő alatt érkezett meg neked?

(#5355) tibcsi0407 válasza taki01 (#5354) üzenetére


tibcsi0407
félisten

1 hét. EU-ból jön, szóval nincs egyéb költség.

https://utdetailing.hu/

(#5356) cocka válasza g0dl (#5351) üzenetére


cocka
veterán

Akkor megint kérdezek...

És az alapján vontad le a következtetést, hogy volt az E3372 mögött egy H betű?

Az enyém E3372h - 153

Kis h vagy nagy H nem tudom van-e jelentősége, mindenesetre az enyém tutira non-hilink. Ez a firmware-ből derül ki egyértelműen csak.

(#5357) tibcsi0407 válasza cocka (#5356) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Elvileg konvertálható egy kis trükközéssel. (vagy csak volt?)

https://utdetailing.hu/

(#5358) cocka válasza tibcsi0407 (#5357) üzenetére


cocka
veterán

És milyen előnyökhöz jutok a konvertálással? Állítólag routerként tud működni. De gondolom sok értelme nincs, mivel laptoppal vagy PC-vel tudod csak használni és akkor mégiscsak arról van szó, hogy tulajdonképpen a géped válik a modem révén routerré. De ez a kis modem viszont nem képes arra, hogy 3-4 eszköznek stabilan forrósodás nélkül osszon netet.

Nem véletlenül vannak 4G-s SIM foglalatos routerek. És akkor erre az egész modemet routerré alakítjuk bohóckodásra nincs is szükség. Plusz egy 4G-s router kevésbé melegszik.

(#5359) tibcsi0407 válasza cocka (#5358) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nekem router-re van USB-n keresztül csatlakoztatva és most dual WAN-ban ez a második internet. Együtt dolgozik a meglévő netemmel.
A Hilinkes nem ment volna a routerben elvileg.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#5360) cocka válasza tibcsi0407 (#5359) üzenetére


cocka
veterán

De ennek az együttdolgozásnak is csak akkor van értelme, ha egyrészt korlátlan netre vagy előfizetve, másrészt a vezetékes neted sebessége gagyi.

Max. feltöltési sebesség javítására lehet jó, mert nem hinném, hogy pl. egy 120 megabites le irányt javítgatni kell mobilnettel.

(#5361) tibcsi0407 válasza cocka (#5360) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Korlátlan mobilnetem van. Iqpro flotta (havi 4500 Ft), valamint egy nem túl stabil (szökőévente 30/2) mikrohullámú netem van, így kiegészítik egymást. Most költöztünk és a Digi 100/100 után elég komoly érvágás.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#5362) meszi3 válasza tibcsi0407 (#5357) üzenetére


meszi3
tag

Ha valaki meg akar szabadulni a HiLink-től itt a leírás hozzá:

[link]

(#5363) AstraCDX


AstraCDX
senior tag

Sziasztok !

Használ valaki Mobile Partner kapcsolatkezelőt HUAWEI E3372, vagy más HUAWEI eszközhöz ?

Üdv.

Astra

(#5364) taki01


taki01
őstag

Lesznek majd LTE CAT6-os vagy jobb USB Stickek vagy marad egy piaci rés ami nem lesz betömve?

(#5365) cocka válasza taki01 (#5364) üzenetére


cocka
veterán

Szerintem marad. Így is csak az smsek lementése miatt használtam alig pár percet az E3372-met és már jóval melegebb volt, mint a 4G-s routerem egy fél napos használat után. LOL

(#5366) taki01 válasza cocka (#5365) üzenetére


taki01
őstag

Nem tudom nálam nem melegedett annyira peddig ps4-tem vele meg torrent is ment és csak langyos volt.
Peddig örültem volna USB3.0-s CAT6 vagy jobb USB 4G modemnek.

(#5367) AstraCDX válasza cocka (#5365) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Nálad az E3372-vel SMS nézegetéskor nem terheli agyon a gépet ?

Engem szivat ezzel !

Volt azóta gép, és Op. rendszer csere is, ugyanaz a helyzet .

Ha megnyitom az SMS menüpontot, úgy lefogja a gépet hogy normál használatra alkalmatlanná válik, amitől csak egy újraindítással tudok megszabadulni .

Van egy HUAWEI E3372s, egy HUAWEI E3372h modemem is, mindkettőnél fennáll ugyanez a hibajelenség .

Üdv.

Astra

(#5368) cocka válasza AstraCDX (#5367) üzenetére


cocka
veterán

Nálam nem. Viszont ez valami lengyel PLAY alapprogit használ. Ettől függetlenül nyilván kártyafüggetlen, mert ellenkező esetben meg se vettem volna.

Az viszont egy baromság, hogy a kontaktokat csak exportálni és importálni lehet, míg az SMS-eknek van egy "local" mappa, ahová átmásolható mind. Na mindegy ez mondjuk nem nagy gond, részletkérdés.

(#5369) vgyuri


vgyuri
őstag

Ingyen kell függetleníteniük a készülékeiket a mobiltelefon-szolgáltatóknak: "A mobilszolgáltatók kötelesek lesznek október 24. után a határozott idejű szerződések lejártát követően ingyen feloldani a csomagban adott mobilkészülékek kártyafüggését"

Remélem a régebben vásárolt készülékekre is érvényes lesz ez. Feltöltőkártyás telefonnál mennyi idő után lesz ingyenes a függetlenítés?

UI: Azért ide írtam be a hírt, mert sokan a függő telefonhoz keresnek mobilnet szolgáltatót, ez a jövőben már nem lesz akadály.

[ Szerkesztve ]

(#5370) 4Grider válasza vgyuri (#5369) üzenetére


4Grider
nagyúr

Hol írja a jogszabály, hogy a feltöltőkártyás készülékeket ingyen kellene függetleníteni?
A régebben aláírt hűségűekre is ott a megfelelő pont: A kihirdetést követően 120 napra lép érvénybe. Június 26.-án volt a kihirdetés.

(#5371) AstraCDX válasza cocka (#5368) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Akkor ez a hiba valószínűleg csak a Telekom-os kapcsolatkezelő, az Internet Manager sajátossága .

Még agyalok rajta, de lehet, hogy ráteszem a HUAWEI saját kapcsolatkezelőjét a Mobile Partner-t .

Csak amiatt aggódok, hogy van-e benne magyar nyelv .

Amennyi angol ehhez kell az nem sok, annyival bírok, de mégis azt szeretem, ha magyar a kezelőfelület .

Üdv.

Astra

(#5372) AstraCDX válasza vgyuri (#5369) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Nagyon kíváncsi vagyok ennek a gyakorlati megvalósítására .

Üdv.

Astra

(#5373) cocka válasza AstraCDX (#5371) üzenetére


cocka
veterán

Hát vannak olyan helyzetek amikor már csak megszokásból is angolt választok. Vagy praktikus okokból mert pl. az angol terminológiát jobban ismerem. Vagy mert nem szeretem a túl hosszú menüneveket.

(#5374) AstraCDX válasza AstraCDX (#5371) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Aha, a szándék megvolt, hogy fölteszem a HUAWEI Mobile Partner UTPS23.015.02.00.03 verzióját az E3372h-ra, de sajnos beletört a bicska .

A frissítő ezzel kidob :

Van valakinek ötlete, gyakorlata, hogy miért nem megy ez fel a modemre ?

Üdv.

Astra

(#5375) cocka válasza AstraCDX (#5374) üzenetére


cocka
veterán

Írjál már egy firmware azonosítót, kíváncsi vagyok. Vagy akkor átküldöm a lengyelt majd, hátha azzal megy majd neked.

[ Szerkesztve ]

(#5376) kemszi


kemszi
csendes tag

Sziasztok!

Költözés miatt a következő helyzetre keresek routert/megoldást:

Internetre két szolgáltató elérhető Telekom 20megás nettel,vagy egy helyi sozlgáltató elég drágán és szétkell túrni hozzá az udvart hogy bevigyük a kábelt.
Jelenleg egy mobillal(hotspot ként) és telenor helo data előfizuval van megoldva a net. Erre keresnék megoldást hogy lehetne "hatásosabban" használni. A mobil nem erre való hosszútávon. Az előfizetésnek annyi korlátja van hogy havonta egyszer fogadott hívást kell indítani róla( ez a rész igazából nem gond)
Szerintetek működik-e egy ilyen sim kártya egy simes routerben?
Pl ebben: [link] (kicsit túlárazottnak tatom)
Vagy láttam a leírásban asus routereket amik sticket tudnak fogadni, de sticket nem nagyon találok
Esetleg egy lte modem (Netgear LB1110 4G LTE ) + sima router?
Utolsó legdrágább megoldás egy ASUS 4G-AC55U ami lte képes (80-90 ezer Ft)

(#5377) tibcsi0407 válasza kemszi (#5376) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Szia,
Szintén költözés miatt nekem most egy Huawei E3372 stick van Iqpro korlátlan adatflottával bedugva egy ASUS RT-N18U routerbe, amin Tomato firmware van. Ez a másodlagos netem, de szuperül működik magában is.
Az Iqpro ára 4500 körül van havonta, a stick 10k körül volt, a router 18k. Korábban írtam róla többet is, a stick-et is linkeltem.

https://utdetailing.hu/

(#5378) cocka válasza kemszi (#5376) üzenetére


cocka
veterán

Szerintetek működik-e egy ilyen sim kártya egy simes routerben?

Miért ne működne? A SIM foglalatos routerek túlnyomó többsége kártyafüggetlen, az előfizetés típusa meg hót mindegy szvsz, ha elő van fizetve a netre és a beállítások is jók.

Pl ebben: [link] (kicsit túlárazottnak tatom)

Köszönjük a link feliratot.

(#5379) kemszi


kemszi
csendes tag

[tplink]

nem figyeltem sry, másik topikból másoltam át a hszemet

(#5380) cocka válasza kemszi (#5379) üzenetére


cocka
veterán

Nekem MR200 van, az tökéletes. Bár ugye a vezetékes portjai csak 95 megabitet tudnak. Mondjuk mobilnettel még a büdös életben nem értem el többet itt a környéken 72-nél.

(#5381) szmyky válasza cocka (#5380) üzenetére


szmyky
aktív tag

Sziasztok!

Neked milyen sebességgel képes osztani a mobilnetet a SIM Router-ed?
Én egy telefonról osztom a 4G mobilnetet, de a laptopomon nem vagyok képes 6-15MB-nál gyorsabb letöltést produkálni.
:U

Pedig ha a hotspot-ként használt telefonon mérem, akkor rendre 40-80MB a letöltésem, sőt akkor is jó sebességet mérek, ha egy másik telóval csatlakozom a mobilos hotspot-hoz.

De ha a laptopommal szeretnék netezni, akkor eszméletlen lelassúl a sebesség.

Én is beruháznék egy SIM router-ra, ha az megoldaná ezt a gondot, ezért érdeklődök.

(#5382) cocka válasza szmyky (#5381) üzenetére


cocka
veterán

Nem tudom, szerintem én mobillal se mértem még 72-nél többet, szal. erről nem tudok nyilatkozni.

Az viszont tuti, hogy 72-nél többet vezetékesen sem mértem a 4G routerrel.

Hát itt egy kép a múltkorról:

[link]

De én megabit/secekről írtam. Ha te megbájtokról beszélsz, akkor szerintem nem egy hajóban evezünk. :D

[ Szerkesztve ]

(#5383) szmyky válasza cocka (#5382) üzenetére


szmyky
aktív tag

Köszi!

Igazad van én írtam rosszul a mértékegységet.
Egyről beszélünk.

Igazából azt szeretném tudni, hogy a 4G SIM router át tud e adni majdnem olyan sebességet, amennyit a mobiltelón mérünk a lakásban?

Pl. nekem a telefonon a 4G az tud 40-80Mbit letöltést, ha ezt a SIM routerrel továbbítanám a laptopomra, akkor vajon 30-40Mbit letöltést tudnék kicsikarni a laptopból?
:F

(#5384) cocka válasza szmyky (#5383) üzenetére


cocka
veterán

Szerintem meglesz az rendesen a 4G routerrel.

Szerintem ott a laptop lesz a hunyó.

Kérdés, hogy milyen wifi szabványt támogat a laptopod. Mert lehet hogy csak gés wifi vevő van benne, ami miatt nem megy 15 megabit fölé.

Van annak a laptopnak ethernet csatlakozója? Mert ha igen, akkor összekötöd kábellel a routert meg a laptopodat és akkor legalább egy vezeték nélküli átvitel meg van szüntetve a láncolatban.

Azok a 100 megabites (valóságban kb. 94-95 megabit/sec) ethernet portok még sokáig elegendőnek bizonyulnak majd, mert nem minden vérpistike netezik a BIX mellől vagy ölelkezik az adótoronnyal. :DD

Ha nagyon gagyi a sebesség szerintem nézd meg van-e gigabites ethernet port a laptopon, ha van, akkor nyert ügy és legyen kábeles cucc, ha nincs, akkor ha van usb3-as port, esetleg vehetsz egy usb3-lan átalakítót, ha nagyon gagyi a wifi adaptere. Vagy egy antennás, usb3-as wifi adaptert. Ezekkel biztos nem lesz gagyi a sebesség.

[ Szerkesztve ]

(#5385) szmyky válasza cocka (#5384) üzenetére


szmyky
aktív tag

Köszönöm!
Megvizsgálom a laptop paramétereit...

(#5386) Brandynew válasza cocka (#5384) üzenetére


Brandynew
őstag

"BIX mellől", "ölelkezik adótoronnyal"? :D Van még egyáltalán olyan szolgáltató, amelyiknek nem a legkisebb csomagja 100 Mbites? Manapság az már kifejezetten kevésnek számít, az 500-1000 Mbit az elterjedt. Legalábbis városban, mert vannak falvak, ahol más a helyzet, bár a legtöbb helyen már 100 Mbit van. Mobilnettel meg aztán pláne, 150-200 Mbitnél lassabb kapcsolatom sehol sincs, beltéren sem (Telenor).

Azért a 100 Mbit ideje már elég rég lejárt, annál lassabb kapcsolattal már egy szimpla 4K-s videót sem lehet normálisan streamelni, hát még akkor, ha a netet párhuzamosan többen használják, és az egyikük netán még videotelefonálni vagy online játszani is szeretne.

Jó, persze böngészésre, hírolvasásra és FB-ozásra elég kevesebb is.

[ Szerkesztve ]

(#5387) 4Grider válasza Brandynew (#5386) üzenetére


4Grider
nagyúr

Egy 4K streamhez kb. 25 szabad Mbps kell. Nálunk 40 Mbps-os bérelt vonal van webszerverrel, levelezőszerverrel és 40 munkaállomással, de még így is többnyire marad 25 Mbps szabadon. Szóval kicsit erőforrás pazarlóak az igényeid.

(#5388) meszi3 válasza Brandynew (#5386) üzenetére


meszi3
tag

Aztaqrva... Ideje lenne lejönni az elefántcsonttornyodból a halandó emberek közé :D

234 pályázat érkezett a legalább 30 Mbps sávszélességű hálózat kiépítésére

Idézek:

"A beruházások általános célja az, hogy piaci szereplők bevonásával 2018-ra Magyarország még ellátatlan területein kiépüljön a legalább 30 Mbps sávszélességet biztosító hálózati infrastruktúra. A támogatásnak köszönhetően 412 ezer, a vállalkozások saját forrásából pedig további több mint 400 ezer olyan háztartás számára válhat hozzáférhetővé igény esetén a szupergyors internet, ahol az eddig nem volt elérhető."

A beltéri 150-200 Mbit az valami hungarocellből faragott építmény? Nálunk melóban a vasbeton szerkezet alatt 3 pont van ahol tudok mérni akár 15-20 Mbitet is :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5389) tibcsi0407 válasza meszi3 (#5388) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Pár hete volt kint a Telekom. Ide csak 10 Mbit van, de megrendeltem. Kijöttek a formák, azt mondták, hogy olyan messze vagyok a központtól, hogy itt jó esetben 1 Mbit letöltésem lesz. Mondtam, hogy akkor köszi nem...
Persze még 2018 nagyon messze van. :D
Van itt mikrohullámú net és LTE, mivel egyik sem atomstabil, ezért mindkettő van dual-WAN-ban, de jobb lenne egy optika, vagy ADSL. Annyit még hozzátennék, hogy ez Nyíregyháza egyik leghosszabb utcája.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#5390) cocka válasza Brandynew (#5386) üzenetére


cocka
veterán

Van, nem is kevés! Talán nem fog az újdonság erejével hatni, ha azt írom, hogy kb. a Digi az egyetlen ilyen szolgáltató, ami viszont nagyon sok helyen nincs.

De egyébként mobilnetről volt szó, a BIXet csak poénnak szántam.

Mobilnettel meg aztán pláne, 150-200 Mbitnél lassabb kapcsolatom sehol sincs,

Erre azért baromi kíváncsi lennék. Jól tippelek hogy ez Budapesten lesz valahol?

szimpla 4K-s videót sem lehet normálisan streamelni,

Ne viccelj már, van hogy töltök 1080ps youtube streamet és kb. 620 kilobájt/sec szokott lenni a sebesség, ami kb. 4-5 megabit körül van. Akkor ennek a kétszereséhez kb. 10 megabit kell minimum, de mondjuk legyen némi rátartás akkor legrosszabb esetben is kell neki 40 megabit.

4Grider

Ja és nemcsak hogy erőforráspazarlóak, de valójában az internetpenetráció még rohadtul nem tart ott, amit ő valóságnak elképzel.

meszi3

Én rohadtul nem tudom hogy tud ő 150 megabitet mobilnettel elérni, miután nekem itt még az életben nem sikerült 72 megabitnél többet kigörcsölnöm. Ezért kérdeztem, hogy mi kell ehhez, össze kell bújnom az adótoronnyal? LOL
Egyébként halkan jegyzem meg, hogy valószínű azért nem nagyon dobálják a mobilszolgáltatók se (annyira pl. a Telenor se reklámozza ezt) a Cat6-os 4G routereket, mert tudják, hogy úgy se tudnának ekkora sebességeket tömegesen biztosítani (most itt a 150-300 megabites tartományra gondolok).
Mobiltelefonokra meg mi a büdös picsának kell 150-nél nagyobb sebesség?
Arról nem beszélve, hogy legutóbb vettem észre, hogy a Telenor bizonyos számlás csomagjainál még sebességkorlátok is vannak.

tibcsi0407

Ja beharangozta a Trékom az 1000 megabites csomagját, csak éppen valahogy nem sietnek közzétenni egy település listát utcanevekkel, hogy hol érhető el. A honlapjuk szerint itt max. 50 megabites csomag érhető el. Bár itt van Digi 1000 is. Szóval gondolom ezért nem biztosítják a többit.

(#5391) Brandynew válasza cocka (#5390) üzenetére


Brandynew
őstag

Budapesten és Pécsen is 100 Mbit fölött van a Telenors mobilnet beltéren és kültéren is (tégla épület). Persze nem a kis mobilstickkel, hanem routerrel. PC-n használom, nem telefonon, ott a háttértárad írási sebessége miatt lehetetlen lenne elérni azt a sebességet.

[ Szerkesztve ]

(#5392) cocka válasza Brandynew (#5391) üzenetére


cocka
veterán

Jó, hát az ország északkeleti felén más sebességek fújnak. :)

És képzeld én is 4G routerrel használom. Egy Archer MR200-zal.

Azért az se semmi, hogy Budapest előrébb jár mobilnetfejlesztésben, mint vezetékes net kiépítésben.

[ Szerkesztve ]

(#5393) szmyky


szmyky
aktív tag

Én Esztergom- Dorog környékén használom a Telenor korlátlan csomagot.
Szabadban simán jön 70-90Mbit letöltés.
Lakásban: 30-60Mbit letöltés
Gyárcsarnok közepén: 30-60Mbit letöltés simán megy.
A feltöltések 15-50Mbit általában.

Xiaomi Redmi 4X (B20 sávon) telóval mérve.

[ Szerkesztve ]

(#5394) cocka válasza szmyky (#5393) üzenetére


cocka
veterán

Én is beltérben mértem a 72-t. De nyilván ha PC-n mobilnetezel, akkor nem a kültéri sebesség fog számítani. :D

Tegye fel a kezét, aki a szabadban szokott PC-t használni. :DD

(#5395) pintertom


pintertom
csendes újonc

Tud valaki olyan programot IOS-re amivel meg tudnám határozni a mobil torony helyzetét? Az opensignal és a coverage map nem működik a telnorral. A településen ahol dolgozom két hete lett 4G, 150 Mbit/s sebességgel megy, onnan 3 km-re lakom ahol már csak 20 Mbit/s a sebesség. Gondoltam irányított antennát elhelyezni, és ezért jó lenne tudni a torony elhelyezkedését.

Esetleg antennát milyet érdemes venni?

(#5396) gergely2019


gergely2019
csendes tag

Sziasztok!

Milyen megoldást javasoltok arra, ha hegyvidéki túrázás közben gyenge a mobilnet vétel (mifi/külső antenna stb.)?

Kösz

(#5397) HXY válasza gergely2019 (#5396) üzenetére


HXY
addikt

Ilyen helyzetekre a műholdas megoldások az ajánlottak.
Ezeket az egész bolygón lehet használni, de cserébe csillagászati áruk van.
Az óceánjáró hajókon és az Antarktisz expediciókon is ilyeneket használnak.

Ha nincs rá pénzed, akkor presze jobb híján lehet próbálkozni 4G MiFi-vel és külső antennával.

(#5398) gergely2019 válasza HXY (#5397) üzenetére


gergely2019
csendes tag

Műholdas net nekem nem éri meg.

Van valakinek tapasztalata mifi+külső antennával? Ahol használnám (lakott területtől messzebb), ott a net Edge-4G között változik rossz-rosszabb között változó minőségben. Nincs szükségem nagy sebességre.

(#5399) tibcsi0407 válasza gergely2019 (#5398) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nekem egy E3372 modem van külső antennával a routerre dugva. Határozottan javított a jelerősségen, de csodákat nem tud tenni.

https://utdetailing.hu/

(#5400) gergely2019 válasza tibcsi0407 (#5399) üzenetére


gergely2019
csendes tag

Milyen antennát használsz?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.