Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4101) #79335424 válasza dmc (#4099) üzenetére


#79335424
törölt tag

LINK.

(#4102) dmc válasza Viktor77 (#4100) üzenetére


dmc
aktív tag

Köszönöm!
Azt hittem valaki használ ilyet és tud valamit ajánlani az országba mert a T nél nem tudtak segíteni vagy nem akartak.
Meg annyi hogy elég csak az egyikre rakni ?

[ Szerkesztve ]

(#4103) cocka válasza dmc (#4102) üzenetére


cocka
veterán

Akartam venni, de sehol nem találtam, külföldről meg nem akartam rendelni, mert bizonytalan volt a terminológia, összevissza írkálták, hogy TS5, de nem TS5 hanem TS9 aztán nem is TS hanem.. mondom jó, akkor antenna nem lesz, lesz helyette 4G router, aminek alapból van külső antennája és kicsit nagyobb is.

Bocs nem tudtam kihagyni:

Körmöt kéne vágni! :DDD

(#4104) ctibor válasza gjo (#4096) üzenetére


ctibor
senior tag

Igazad lehet, de most már mindegy... Illetve még lehet, hogy átállok Dominóra, ha megtarthatom a számomat.

Ez az iqpro érdekel, utána nézek. Bár lehet, hogy a Blue is elég lenne nekem. De az sugároz 4G-n?
:R

Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

(#4105) Zeki válasza ctibor (#4104) üzenetére


Zeki
nagyúr

Minden megy már 4G-n.

(#4106) #79335424 válasza ctibor (#4104) üzenetére


#79335424
törölt tag

Másfél gigáért sztem nem érdemes variálni. Én mezei feltöltős vagyok a Telenornál. Van havi 1GB -om ezerötért, és ha túlszaladnék, akkor rárendelek egy 2GB Deezer adatcsomagot, fordulós lemondással. A Deezeres adatcsomagok ugyanis időarányosan számlázódnak. Minden kártyásnak egyedi fordulónapja van. Az enyém pl. 30. -án van. Innen számolódik minden havidíj. A 2GB Deezer havidíja húzós, 3000/hó. De, ezt inkább úgy kell számolni, hogy kb. 100Ft/nap. Ha mondjuk 20 napig elég az 1GB -om, és akkor rendelem a Deezeres csomagot, akkor már csak 1000Ft -ot vonnak, de ugyanúgy 2GB -ot kapok a maradék 10 napra. Remélem, érthető volt!

[ Szerkesztve ]

(#4107) gjo válasza ctibor (#4104) üzenetére


gjo
tag

Megtarthatod a számod, én is így váltottam. Nekem azért jobb az iQpro mert 400-zal drágább, de így biztos nem kell aggódnom elég-e. Meg utána se 32-re lassítanak hanem 100-200-ra. Na meg nem kell nézegetni mit mikor rendeljek és mikor mondjam le. Megrendeltem 1x és el lehet felejteni. Sztem ennél jobbat most nem lehet találni.

[ Szerkesztve ]

(#4108) ctibor válasza gjo (#4107) üzenetére


ctibor
senior tag

Köszi, Somatomnak és Cinedog1-nek is!

Most már tisztább a kép a segítségetekkel. :K

Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

(#4109) mm89 válasza #79335424 (#4095) üzenetére


mm89
őstag

Na erre a függőségre nem is gondoltam... A 2 év hűség nem gond, legalábbis úgy néz ki maradunk még pár évet itt.
A drágát a mifi eszközre értettem. Ami hűséggel a telenornál 5e, az teli áron 30 függetlenül.

Cocka
Ahogy Somatom írja, bizony vannak ilyen munkahelyek.. De ne aggódj, nem az egész nap erről szól, csak késő délután van lehetőség a "pihenésre". Lehet még fogsz lepődni, de éjjel még alszunk is :K Viszont ha munka van, akkor menni kell és ki tudja meddig vagyunk oda... (Ezt a hsz-t vasárnap este fél 7 kor kezdtem el írni, de menni kellett, így csak most tudom befejezni :) )

Somatom
Közben kaptam választ az iQPro flottától, köszönöm a segítséget!

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#4110) ripla


ripla
őstag

Üdv.
Segítséget szeretnék kérni.

Adva van egy Zalakarosi ház, ahol a Telenor lefedettségi térképén megnézve tudnak adni 4g-s Hipernetet, ami házon belül is 4 csillag az ötből.

Soha nem volt még mobilnetem, ezért úgy képzelem el ezt az egészet, hogy a mobilhálózaton keresztül jön be a wifi, ami az általuk adott modemhez csatlakozik, és onnantól kezdve ahová megyek a modemmel, oda jön velem a net is.
Illetve, sejtésem szerint ezen a modemen van UTP aljzat is, de ezt megcáfolták, szóval gondolom csak úgy működhet a dolog, hogy egy wifire alkalmas routerrel szinkronizálom a modemet, és abból kivezetve az UTP kábelt, már mehet a PC-be a vezeték a nettel együtt, jól gondolom?
Vagy van rajta UTP csatlakozó és nincs szükség egy plusz routerre?
Asztali PC-n, Win10-el, tudom használni ezt a netet?
Mennyire stabil?
Le- és feltöltési sebességek, ping, ezek rendben vannak?
Ha mondjuk gyakorlatilag egész nap használni akarom, pl. netezésre vagy netrádióhóz, de mindezt asztali PC előtt ülve, az kivitelezhető?
Mik a tapasztalatok?
Ha csak egy szutyok ADSL elérhető a környéken, max. 30 mbit-es sebességgel, javasolnátok ehelyett inkább a mobilnetet?

[ Szerkesztve ]

(#4111) 4Grider válasza ripla (#4110) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ezeket a kérdéseket nagyjából két hete felteszi valaki. Nagyjából annyiszor meg is vannak válaszolva. Vannak lte routerek és modemek. Ha routerre van szükséged, akkor vegyél olyat. Ha csak modemre, akkor vegyél olyat.
Elképzelhető, hogy jobb lesz a mobilnet, meg az is, hogy rosszabb.
A ping ami nagyon nagy eséllyel biztos, hogy jóval nagyobb lesz, mert a csomagkésés valahol 20-25 ms körül indul 4G-n.

(#4112) ripla válasza 4Grider (#4111) üzenetére


ripla
őstag

én most vagyok ebben a fórumban először, azért kösz. 20-25 ms még bőven belefér.

(#4113) DrBubo77 válasza ripla (#4112) üzenetére


DrBubo77
addikt

De a kereső használata nem káros az egészségre. :N

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#4114) ripla válasza DrBubo77 (#4113) üzenetére


ripla
őstag

Lusta voltam, bocsánat. :)

(#4115) 4Grider válasza ripla (#4112) üzenetére


4Grider
nagyúr

Azt írtam, hogy onnan indul, attól csak rosszabb a toronytól való távolság függvényében.
Modem: Általában eszközhöz való, egy-két típuson van WLAN megosztás lehetősége is, de nem túl izmos megosztási lehetőséggel.
Router lehet vezetékes és vezetéknélküli egyben, lehet csak vezetéknélküli, és van olyan vezetéknélküli, amit egy gépre usb-n vagy egy LAN porton keresztül rá lehet dugni.
2-4 személytől már routert használunk, én a vezetékes elosztást preferálom, mert stabilabb.
Nekem van telephelyem, ahol 40000 Ft-os LTE router van 5 felhasználóra és további 6-7 VPN csatornára (a többi telephelyekkel így van összekötve, igaz egy külön céges cisco routerrel), szintén a Telenornál. Havi egyszer ha hívnak, internet-problémával.
Amit tudni kell a Telenor netről, hogy még a korlátlant is nagyon belassítják, ha sok adatot (napi több 10 GB-ot) forgalmazol, vagy ha torrent klienst használsz rajta. Azaz van már a Telenornál is előfizetéseket monitorozó és szabályzó rendszer.

(#4116) 4Grider válasza ripla (#4114) üzenetére


4Grider
nagyúr

Megpingeltem most 100x ugyanarról a gépről a Telenor neten lévő telephelyünket, meg egy-egy Telekom/UPC/PR-Telecom kábelneten lévő telephelyünket. Adsl-t már nem használunk.
Ugyanazok a hálózati eszközök vannak mindegyik oldalon, ugyanolyan szerverekkel (utóbbiakat pingeltem).
A négy pingelés - nagyjából reprezentatív - eredménye:

Ping statistics for telenor.net:
Packets: Sent = 100, Received = 100, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 29ms, Maximum = 361ms, Average = 109ms

Ping statistics for telekom.net:
Packets: Sent = 100, Received = 99, Lost = 1 (1% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 14ms, Maximum = 25ms, Average = 16ms

Ping statistics for pr-telecom.net:
Packets: Sent = 100, Received = 100, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 13ms, Maximum = 27ms, Average = 17ms

Ping statistics for upc.net:
Packets: Sent = 100, Received = 100, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 15ms, Maximum = 31ms, Average = 18ms

(#4117) Grougon válasza ripla (#4110) üzenetére


Grougon
tag

Szia,

én korlátlan telenoros netet használok itthon (BP) mivel a házban nincs más max digi kábelnet (pedig már felmérték hogy ki szeretné a gyorsabbat is:P).

4G-n mindenre használható alacsony pingek mellett (nem rosszabb mint upc vagy bármelyik másik kábeles netnél). Átlag pingek overwatch/hots alatt 40-60ms. Pingekben ingadozás nem tapasztalható igazán hálózat terheltség függvényében sem(reggel/napközbe/este).

Netrádió, twitch, youtube, hbogo, netflix stb megy megszakadás nélkül mindig. Torrenten sem tapasztaltam még lassítást.

Egy vagy kétszer volt szerintem leállás az elmúlt két évben amikor kb az egész hálózat döglődött szóval én ajánlom ads kiváltásra is. Napi 200gb után sem lassították még (steam, bnet játék letöltés).

(#4118) Roland-87 válasza 4Grider (#4115) üzenetére


Roland-87
aktív tag

És van valamilyen biztos infó arról pontosan mennyi is az annyi? A flottás topikban olyasmit olvastam hogy heti 1,5 GB torrent engedett utána lassítanak, de mennyire? meddig? csak a torrentet vagy mindent? Bár nem fenyeget az a veszély hogy mobilnettel torrentezzek de érdekelne a lassítás részletesebben is. A heti 1,5GB nekem úgy tűnik nagyon papíron létező dolog csak, közben azt is írják hogy az éjszakai 100GB esetében engedett a torrent, tehát ezek szerint csak nappal szűrnek? Sokan írkáltak olyat hogy masszívan torrentezgetnek is nem lassították őket, mások szerint igen. Na mindegy kipróbálni nem tervezem de kíváncsi lennék hogy is van ez akkor most pontosan.

(#4119) cocka válasza ripla (#4110) üzenetére


cocka
veterán

Nincs túl sok opció, a bővítést meg a fantáziádra bízom.

1. usbs modem közvetlenül gépre kötve (ha nem akarsz wifin osztogatni, csak akkor)
Mondjuk PC-hez egy hosszabbító kábel nem árt, mondjuk kérdés, hogy a modem helyes pozíciójának eltalálásánál és a hosszabbításból fakadó esetleges jelveszteségnél melyik irányba billen el jobban a mérleg nyelve.

2. usbs modem wifi routerre kötve

Ötletes megoldás, de elsősorban a routertől függ, hogy végül is a modem mire lesz képes, mert hogy sebességben le lesz korlátozva, az szinte egész biztos. A másik sarkalatos kérdés, hogy maga a router támogatja-e a modemet.

3. mobil wifi

Hát PC-hez semmiképp nem ajánlanám, mert az akku általában sokkal gyorsabban merül, minthogy a netezés befejeznéd. Plusz amíg töltöd (én értem, hogy vannak modellek, amelyek a kettőt egyszerre is tudják) talán nem tenne jót az akksinak ha közben neteznél is, mert idő előtt tönkremegy.

4. 4G router

PC-hez leginkább ez való, mert van legalább 1 wan-lan portja, amit aztán tovább tudsz osztani, ha szerencséd van külső 4G antennák is vannak rajta + SIM foglalat. Meg általában ezek wifi képesek is, hátrány, hogy kell neki a hálózati áramforrás, ugyanakkor előny is mivel nem fog 1 nap alatt lemerülni, mint a mobil wifi. Egyébként általában egy komolyabb wifi routerhez képest relatíve könnyűek is, szóval lakáson belül megoldható a hordozhatóság, ha van a közelben konnektor. További hátrány, hogy drága, kb. 3-4-szer annyiba kerül, mint egy usbs modem.

Ja és az összes opció melegszik, de a 4G router melegszik a legkevésbé.

(#4120) ripla


ripla
őstag

Köszönet mindenkinek, akkor megmutatom pontosabban, erről lenne szó, a legnagyobb 100 gigás csomagról. Helyileg a 4g elérhető.
[Telenor Hipernet]

Vagy ez, vagy egy 30/5 megabites Externet. Konkrétan ez a 2 lehetőség lenne, más nem nagyon van, helyileg Zalakaros amúgy.
Az Externettel a fő bajunk az ár, a 30/5-ös csomagért akarnak elkérni majdnem 10.000 forintot/hó, meg még fizessünk ki valami 8000-t a modemre is... 2016-ban ezt a pofátlanság csúcsának gondolom.

[ Szerkesztve ]

(#4121) 4Grider válasza ripla (#4120) üzenetére


4Grider
nagyúr

Szerintem nézz körül a flottás topicban is. 6392 Ft két év hűséggel havi 100 GB-ért ma már elég soknak számít. Persze ha nem telik saját LTE routerre és a 100 GB bőven elég, akkor a hozzá adott MiFi-vel már megérheti a csomag. Akinek telik saját LTE routerre, az általában 5000-6000 Ft közötti havidíjért korlátlanul használ mobilnetet...

(#4122) #79335424 válasza cocka (#4119) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sztem van egy köztes, összvér megoldás is. Huawei e5770s-320. Csak itthon nem nagyon van.

[ Szerkesztve ]

(#4123) #89053952


#89053952
törölt tag

Sziasztok!

Segítséget kérek.
Akinek van tapasztalata megmondaná, hogy mobilnternetnél a Telekom és a Telenor 4G lefedettsége között van-e érzékelhető különbség, vagy csak a Telekom marketingje erősebb amikor azt hirdeti, hogy övé a legnagyobb 4G lefedettség? Azért a kérdés, mert ugye városon kívül egymás hálózatát használják közösen, a városok meg amúgy is jól le vannak fedve!

(#4124) mm89


mm89
őstag

Nem teljesen értem ezt a mif vs router dolgot.
Pl egy Huawei E5577S alkalmas arra, hogy minden harmadik nap egész nap wifin kiszolgáljon 3-4 embert? Azért gondolkodom mifi eszközben, mert ha olyan munka van, akkor tudnánk vinni magunkkal, egyébként meg lóghatna a töltőn. Bírná? Túlmelegedne? Milyen sebességet tud a valóságban wifin egy ilyen cucc?
Érdemes használtan venni ilyen eszközt?

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#4125) ripla válasza 4Grider (#4121) üzenetére


ripla
őstag

Nézd, mi csak normális netet szeretnénk, lehetőleg nem olyan arany áron, mint amit az Externet kínál, 30/5-öt havi tízezerért. Ketten vagyunk, 2 asztali PC, 2 tablet meg 2 mobil. Ennyi.
Ezt a flottás dolgot nem igazán értem, mármint a fórum megvan, de nem tudom, hogy nekünk tényleg ez kellene-e. Mondom, soha nem volt még mobilnetem, hiába mondod, hogy ott nézzek körül, amikor fogalmam sincs mit kellene keresnem.

[ Szerkesztve ]

(#4126) #79335424 válasza mm89 (#4124) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az e5577 a tesztje alapján működik USB modemként is (egy HiLinkes modemként). Nekem egy e3372 -m van, ami szintén HiLinkes modem. Win 10 Anniversary -val már megcsináltam, hogy a modem netét továbbküldtem a PC wifijén, és a telómmal teszteltem. Működött. Ugyanezt a Lan portra is ki lehet küldeni. Vagyis, nem vagy a kütyü Wifijére kényszerülve. Linux alatt még csak a modem működésig jutottam, a továbbosztás teszt még hátra van.

(#4127) mm89 válasza #79335424 (#4126) üzenetére


mm89
őstag

Én nem szeretnék PC-re vagy routerre küldeni semmit vagy hegeszteni hogy működjön. Az elképzelésem :
Fogom az e5577 dolgot, beteszem a sim kártyát, bedugom a töltő/táp kábelt és lerakom a sarokba vagy a szekrény tetejére. 3-an rácsatlakozunk telefonnal, tablettal. Böngészés, youtube, facebook, online játék telefonon. Majd ha lejárt a műszak akkor kikapcsoljuk, elzárjuk a szekrénybe. (bár ha korlátlan a dolog akkor lehet hogy közösködnénk más műszakban lévőkkel is.)
Ez így működne?

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#4128) Roland-87 válasza mm89 (#4127) üzenetére


Roland-87
aktív tag

Nekem ilyen E5577s cuccom van, és igen működik 2 3 eszközzel egyszerre is de ha mindegyik komolyabban forgalmazni kezd akkor hajlamos labilitásra (pl. oldalak nem elsőre töltődnek vagy félig vagy sehogy) de alapvetően 2 db 720p youtube elmegy gond nélkül, 2db 1080p bár annak ellenére hogy a sebesség kiszolgálná már nem mindig jön össze. Én ezt úgy oldottam meg hogy egy openwrt-s tp-link repeater módban csatlakozik az E5577-re és a Tp wifijére csaltkoznak a kliensek így részben tehermentesítve lett az eszköz és ilyen módon 4 5 eszköz egyszerre történő használata sem okozott gondot eddig melóhelyen tesztelve. Szóval ha nem akarsz tákolni nem ez lesz a te megoldásod. Ezek a mifik hardveres téren nagyon gyengék ennélfogva nem is bírnak egyszerre sok eszközt komolyabban használva is kiszolgálni. Én pl. 99%-ban a saját telómmal használom, ezt simán bírja és ha jó a térerő akkor 12-16 órát kibír egy töltéssel röhögve. A te felhasználási módodra egy rendes otthoni 4G router való, olyan amibe közvetlenül is lehet sim kártyát tenni, de ezekből nem tudom milyen a felhozatal manapság és hogy melyik mennyire jó és stabil.

(#4129) cocka válasza Roland-87 (#4128) üzenetére


cocka
veterán

Ugyanezt pofázom én is, hogy 3-4 ember netezgetését nem tudja kiszolgálni a mifi normálisan. Ezért írtam neki, hogy 4G router, de az értetlenkedéssel nem tudok mit kezdeni.

Van a tp-linknek, a d-linknek, az asusnak, a huaweinek. Van választék, bár nem túl nagy.

A mifi több szempontból is sérülékeny a kapcsolat stabilitása szempontjából.

1. akkus, azaz lemerülhet
2. szar proci
3. nincs lan se (vagy elvétve)
4. Laborban lehet hogy ki tudott szolgálni 10-12 eszközt, de hogy a valóságban már 2-3 eszköznél szaraxik az is biztos.
5. belső antenna

[ Szerkesztve ]

(#4130) #79335424 válasza cocka (#4129) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az a baj, hogy a 4G routerek drágák ahhoz képest, hogy mit tudnak.
Nem tudják a 300Mb/s -t, pedig ha az ember előre gondolkodik, akkor nem ártana.
Csak 10/100 -as portjaik vannak, miközben már 20 alatt is lehet Gigabites routert venni.
A router funkcióik szegényesek.
Gyenge a procijuk, kevés a RAM -juk.
USB funkcióik gyakorlatilag nincsenek.
A Wifijük karcsú. Többnyire 2,4GHz, pedig ma már illene az AC, vagy legalább a párhuzamos dual channel.
De, örülnék, ha megcáfolnál egy linkkel!

[ Szerkesztve ]

(#4131) mm89 válasza Roland-87 (#4128) üzenetére


mm89
őstag

Köszönöm szépen a válaszodat! A 4g routerek sajnos elég drágák :(
Ezen az eszközön nincs utp csatlakozó ugye? (huawei oldalán nem is találtam meg..)

Cocka
Nem értem mi bajod az akkus dolgokkal. Ha lemerül bedugom és kész. Ezért is kérdeztem hogy lehet e töltés közben használni.

Mindenesetre próbálok használt 4g routert nézni, hátha találok valami jót.

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#4132) 4Grider válasza mm89 (#4131) üzenetére


4Grider
nagyúr

Leginkább az a baj az akkus cuccokkal, hogy elég gyenge a routolási képességük, mert az áramfelvételre optimalizáltak. Kevés áram->kis számítási teljesítmény. Ezért nem szoktuk őket 2-3 felhasználónál több kiszolgálására használni. Szóval nem az a fő gond velük, hogy ha lemerülnek, akkor fel kell őket dugni a töltőre...

(#4133) mm89 válasza 4Grider (#4132) üzenetére


mm89
őstag

Így már értem, de Cocka nem ezt írta ugye :)

Közben jött egy újabb ötlet!
Jelenleg nexus 5 telefonom van, de tervezem a cserét. Mi lenne ha a N5 lenne a mifi eszköz? Elbírná a 3-4 felhasználót? Úgyse tudnám jó pénzért eladni (bár 30 at biztos kapnék érte, abból meg már kijön egy router :)
Van még egy galaxy S3 is feleslegbe, az jó lenne?

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#4134) 4Grider válasza mm89 (#4133) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem rosszak ezek a telefonok, de nem routolásra lettek kitalálva, a megosztási lehetőség az egy funkció bennük. Kétéltűvel sem fogsz sem az autópályán, sem a vízen száguldozni, főleg ha úgy barkácsolod össze. Semmi nincs ingyen, a használható és tartós dolgok meg pláne nem.

(#4135) ripla


ripla
őstag

elhoztuk a modemet a telenortól, egy huawei modem, a hátulján 4 utp csati is van, szóval vezetékezési gond megoldva. most is erről vagyok, tesztelem a dolgot. :)

a speedtest szerint 25 ms a ping, a sebesség meg 26/4, bár ez változó, volt kevesebb is, meg a jelerősség is a legalacsonyabb szinten van, szóval a fene tudja.
ha úgy veszem, hogy az externet a 30/5-ös korlátlan netért elkérne kb. 10.000 forintot/hó, a telenor meg 100 gigás korláttal ad majdnem ugyanolyan netet havi 6390 forintért... konkrétan nehéz döntés.
pontosabban, eddig úgy fest, hogy a telenor ugyanolyan sebességet ad, de lehet hogy az új helyen ez máshogy fest majd.

a korlátlan net jó lenne, viszont egy telenorban valahogy jobban megbízok, meg nem vacakoltak sokat, 15 perc alatt elintéztük a dolgot, és már jöttünk is. ráadásul 1 hónap próbaidő van, ha nem tetszik akkor visszavisszük az 1 hónap lejárta után, törölnek a rendszerből és annyi, ha nem, akkor meg magától megindul az elektronikus számlázás.
ellenben az externetnél legalább 2 hetet kellene várni mire kijönnek meg bekötik a netet, és az ügyintézés is csak telefonon mehet, mert budapesten van az irodájuk. telenor fiók meg kb. mindenhol van.

szóval nem tudom, még a régi házban vagyunk, egyelőre itt mértem a fentebb említett sebességeket, kíváncsi leszek az új helyen mit mutat majd.

az externet egyetlen előnye a korlátlan net lenne.
a telenoré viszont a mobilizálhatóság, és a rugalmas ügyintézés.

az externet hátránya az ár/érték aránya, és a macerás ügyintézés.
a telenoré egyedül a 100 gigás korlát.

(mondom mindezt pár óra használat után)

lassan 2 órája megy zavartalanul, eddig elhasznált majdnem 400 megát, bár a gépemen kívül rácsatlakoztam a tabbal meg a mobillal is, meg letöltöttem pár dolgot, meg netrádió megy folyamatosan. de rá lesz nyomva még egy gép, meg egy másik tab.

úgy tippelem, hogy naponta olyan 3 giga el fog menni, szóval 1 hónap alatt kb. meglesz a limit.

amin érdemes lenne szerintem a telenornak elgondolkodnia, hogyha ebben a mobilnet szolgáltatásban bevezetnék a korlátlan netet, kb. azonnal lesöpörnék a telekomot, meg az összes kis céget a pályáról, a 20 éves adsl technológiájukkal, meg a minőségileg igencsak megkérdőjelezhető szolgáltatásaikkal együtt.

szóval most részemről tesztüzem van, aztán majd meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

(#4136) 4Grider válasza ripla (#4135) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha 4 lan portja van, akkor egy routerről, nem pedig modemről lesz szó. Melyik huawei router? E5186?

(#4137) ripla válasza 4Grider (#4136) üzenetére


ripla
őstag

aha, E5186s, a pontos megnevezése.

(#4138) gabor9991 válasza ripla (#4135) üzenetére


gabor9991
őstag

Flottás dolog is egyszerű lenne innen kezdve, mert a flottás korlátlan net pontosan ugyanígy működne, mint a telenoros csomag, amit most próbálsz használni, csak jóval olcsóbb.
Kell egy saját router, ez sajnos költség, cserébe a flotta most havi 4700-ért ad neked egy teljesen korlátlanul használható szolgáltatást.Nincs éjszakai/nappali adatkeret, ha akarsz, egész hónapban torrentezhetsz olyan sebességgel, amit nálad tud a hálózat.Ez a díj várhatóan decemberben és januárban is tovább fog csökkenni, körülbelül 4000 forintra.Nincs hűség, se semmi más költség, egy havi díjat kérnek előre, plusz a kártyát elküldik neked postán, ennek a díja lesz kiszámlázva.Ennyi.
Ha hosszabb időre tervezel, akkor a hivatalos telenoros/externetes és a flottás ár közötti különbségből meg tudod takarítani a router árát, később meg a különbség lesz a nettó haszon.
Pár hónapja már én is ezt használom, eddig jó.Sebesség általában 60/40 Mbit/s

[ Szerkesztve ]

(#4139) cocka válasza #79335424 (#4130) üzenetére


cocka
veterán

pedig ha az ember előre gondolkodik, akkor nem ártana

Jó, hát ez olyan dolog, hogy van akinek a pénztárcája szabja meg, hogy mennyire tud előre gondolkodni. Senki nem venne olcsó okostelefonokat sem, ha mindenki előre gondolkodna, csak sajnos nemcsak ezen múlik. Tudom, hogy baromi sok érv szól a drágább cucc mellett, de ha nincs lóvéd, akkor ez mindent felülír.

Csak 10/100 -as portjaik vannak, miközben már 20 alatt is lehet Gigabites routert venni.

Igen, de az LTE még bőven nem tart a 1000 megabit közelében sem, qrva sok helyen még a 150 megabitet sem éri el a sebesség (többek közt itt sem, ahol lakok), szal. az hogy csak kb. 94 megabitig tudja a vezetékes részt kimaxolni szerintem még évekig elegendő lehet.

Persze 20 alatt is lehet kapni gigabites routert, de az kábelnethez, digihez, esetleg DSL-hez lett kitalálva. Azaz egy stabilabb kapcsolathoz, ahol jó eséllyel a valóságban is kimaxolja a kapcsolat a 120 megabitet, nemcsak mesebeszéd.

A router funkcióik szegényesek.

Hát nem tudom... egyesek hajlamosak összekeverni a routert egy mini pc-vel, aki mindenáron szervert akar csinálni a routeréből az vegyen mini pct, amit sokkal értelmesebben ki tud használni ilyen célokra, mint egy routert. Soha nem értettem miért kell PC-s feladatokat egy routerre erőszakolni. Nem erre való!

A funkciókról annyit, hogy nekem pl. a 4G router támogatja a DHCP relayt, amit a natúr wifis routerem viszont nem tud. Meg van még egy pár olyan funkció, aminél csak néztem, hogy ez mi. Pedig a wifis routerem sem egy fos: Archer C7. Persze, aki a 60-80 ezres wifi routerekkel akar egy 40 ezres 4G-s routert összehasonlítani, azzal nem tudok mit kezdeni. Azt semmilyen érv nem fogja meggyőzni.

Gyenge a procijuk, kevés a RAM -juk.
USB funkcióik gyakorlatilag nincsenek.

Mert ez a teljesítmény egy 4G-s kapcsolathoz bőven elég.

Ha neked ez kevés, akkor veszel egy ilyet:

[link]

Ja, hogy ez kb. 80 ezerbe kerül... Ja hogy 80k-t nem adsz ki egy 4G routerért? Akkor 40k-ért szvsz bőven elég a 100 megabites port is, a 2 antenna, meg az usb portok hiánya.

Engem majd esetleg akkor fog meghatni a 300 megabit/sec letöltési sebesség, ha

1. emelnek a feltöltési sebességen is
2. eltörlik a publikus csomagoknál is az adatforgalmi korlátot
3. a letöltési sebesség valóban el is éri a 150 megabit/secet.

Ezek hiányában nincs miről beszélni.

Többnyire 2,4GHz, pedig ma már illene az AC,

Az Archer MR200-ban már van AC is, a sebesség 433 megabit/sec elméletben. Majd ha a feléig eljutnak sebességnövelésben, akkor majd lehet hőzöngeni, hogy mennyire kevés ez a 433 megabit.

Szóval nem az a fő gond velük, hogy ha lemerülnek, akkor fel kell őket dugni a töltőre...

Pontosabban nem csak az! De gondolom nem kell magyarázni, hogy a hálózati áramforrásról működő eszközök élettartama is nagy valószínűséggel nagyobb, mint az akkus eszközöké, amikben ha tönkremegy az akku, akkor vehetsz újat. Plusz ez az örökös feltöltési macera.

abból meg már kijön egy router

De nem új 4G router. Ez szinte biztos.

(#4140) mm89 válasza gabor9991 (#4138) üzenetére


mm89
őstag

Ez melyik flotta? Én az iqpro val vettem fel a kapcsolatot, a korlátlant br 5050 ft ért írták. Ehhez asztali routerből egy Huawei A+C 5G - t tudnának adni 32e ft ért. Ez milyen router pontosan? Nem találtam róla semmit..

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#4141) Grougon válasza cocka (#4139) üzenetére


Grougon
tag

150mbit nekem cat6 routerrel 99%ban megvan, de 180-200 körül van a maximum itt. Mondjuk ha a routert beállítanám más pozícióba akkor mehetne feljebb is, múlt héten néztem hogy vissza esett a sebesség 100mbit környékére és nem értettem miért. Majd odébb helyeztem 15cm-el a routert és megtáltosodott:)

50mbit elméleti dfeltöltésből 45-46 megvan mindig, mire kell gyorsabb?

(#4142) ripla válasza gabor9991 (#4138) üzenetére


ripla
őstag

Hmm, erről mesélhetnél kicsit még, hol, kitől, melyik cég, hogyan történik ez az egész folyamat?
Illetve, mit értesz router alatt, úgy értem, milyen router kell hozzá? Mert amit most adtak a Telenornál, abba sim kártyát kell rakni, azzal működik. Viszont van nekem is itthon egy routerem, de ez egy sima TP-Link, egy külső bemenettel, 4 UTP kimenettel, meg 1 wifi antennával, de gondolom, nem ilyen kéne hozzá (?) :)

[ Szerkesztve ]

(#4143) gabor9991 válasza mm89 (#4140) üzenetére


gabor9991
őstag

Igen, iQpro, az van nálam is, nekem most jött számla, nem volt 4700forint.Van egy 4 gigás adatkártyám is náluk, az 1700/hó, ha elfogy a 4giga 256kbit/s a lassítás.
4142 ripla:
atnezel a flottas topikba, ott rakaresel az iqpro flottara es le van irva minden.egy sim kartyas router kellene neked vagy egy mifi amivel meg tudod osztani a netet.ilyen mifit mar 10-12 ezerert lehet venni
-telefonrol irok, sajnos kozben az ekezetes karakterek es nehany irasjel nem ohajt mukodni, elnezest-

(#4144) ripla válasza gabor9991 (#4143) üzenetére


ripla
őstag

meglesem, kösz.

(#4145) #79335424 válasza cocka (#4139) üzenetére


#79335424
törölt tag

Keversz valakivel. Én az vagyok, aki kiad 80 -at egy routerért, ha megéri. Köszi a tippet, utánanézek! Nem akarok torrentezni a routeren. Külön NAS van erre a célra. Pontosan azért kellenek a Gigabites portok, hogy ne kelljen a router mögé még egy switchet is akasztani ahhoz, hogy normális adatátviteli sebességem legyen belső hálón. Meg aztán az elméleti 300Mb/s -t, az elméleti 10/100 -as porton még elméletileg sem lehet áttolni.
Számoljunk csak! A 4Grider által ajánlott "router" az 40, és azért idézőjeles, mert a legnagyobb előnye a bridge mód. Vagyis, mögé lehet/kell akasztani még egy routert. Egy AC -s a másik 40 lenne, tehát ugyanott lennék, mint a 80 -as router -rel, csak Cat6 nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#4146) #79335424 válasza cocka (#4139) üzenetére


#79335424
törölt tag

Utánanéztem. Vazze! Ez is csak 150 -es! :W Így már valóban sok érte a 80.

(#4147) mm89 válasza gabor9991 (#4143) üzenetére


mm89
őstag

Köszönöm, még egy kérdés: milyen routered van? Vagy milyen eszköz adja neked ezt a sebességet?

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#4148) #89053952


#89053952
törölt tag

Ezzel kapcsolatban valaki tudna segíteni?

(#4149) DrBubo77 válasza #89053952 (#4148) üzenetére


DrBubo77
addikt

Szerintem logikusan a legtöbb embernek csak az egyikkel vagy a másikkal van tapasztalata.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#4150) Doky586 válasza #89053952 (#4148) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mivel értelmetlen a kérdésed. Az embereket nem érdekli melyiknek mekkora a lefedettsége. Az embereket az érdekli hogy ahol ők vannak ott az jó legyen.

Vagy az kielégítene ha a te szolgáltatódnak 1% -al nagyobb a lefedettsége, csak pont ott nincs ahol te vagy..? (ahol a lakásod van)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.