Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4451) cocka válasza AstraCDX (#4450) üzenetére


cocka
veterán

Internet Manager software-el

Kérdés, hogy ki adta hozzá ezt a szoftvert. Ha valami tés okosság, akkor simán lehet szoftverbug. Ahogy a weboldalukat képtelenek rendbe tenni, a szolgáltatások megrendelése lapot nem képesek összehangolni a *111#-en elérhetőkkel, nem csodálkoznék egy modemes szoftverhibán sem.

Nekem gyárilag kártyafüggetlen, szal. nálam nincs ilyen probléma.

(#4452) AstraCDX válasza cocka (#4451) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Az Internet Manager, a T által a modem csak olvasható memóriaterületén lévő telepítőanyag .

Ez a modem első csatlakoztatásakor települ, további csatlakoztatások esetén csak elindul .

Sokáig nem volt ilyen gond, de egyszer csak előjött .

Levettem, majd újratelepítettem, de ez a gyagyaság nem szűnt meg .

Ha nem nézek vele SMS-t, a hiba nem jelentkezik .

A gyárilag kártyafüggetlen modemed milyen márka/típus, Huawei E3372 ?

Milyen sw-vel csatlakozol vele ?

Üdv.

Astra

(#4453) HXY válasza AstraCDX (#4452) üzenetére


HXY
addikt

Nekem is Telekom-os modemem van. Lehet használni OpenWrt, Ubuntu 16, Win 7 és 10 alatt is az operációs rendszer beépített modem csatlakozóját, nincs szükség az Internet Manager programra.

(#4454) AstraCDX válasza HXY (#4453) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Tudom, hogy lehet, Win 10-ben is van, de nekem az nem szimpatikus !

Igénylem azt a kis kezelőfelületet amit ez a kis program ad .

Létezik esetleg a Huawei E3372-nek valami gyári software erre a célra ?

Üdv.

Astra

(#4455) HXY válasza AstraCDX (#4454) üzenetére


HXY
addikt

Van gyári sw is, de a legújabb Telekom-os modemeken nem lehet azt lecserélni.
Kb. az utóbbi fél évben eladottak ilyenek. Eleve kell hozzá egy FW update kód, amit könnyen meg lehet szerezni, szóval az még nem lenne gond, de valami érthetetlen módon az új FW telepítése alatt a frissítő mindig kifagy. Bootpointal történő összekötést, még nem próbáltam. De ehhez szét is kell szedni a modemet.
Lengyel és orosz oldalakon jó kis olvasmány van belőle, Google Translate-tal érdemes angolra fordíttatni, mert magyarul nagyon halandzsának tűnik.

(#4456) w.miki


w.miki
veterán

Nagy, vagy korlátlan forgalmú, mobil internetet tudnátok ajánlani, ami vidéken is fogható?
Ilyesmit, mint a Vodafone Home 50GB/6000Ft/hó.
Nem tudom, a többi cégnél mi van, mi az, ami ajánlott ár/érték arányban?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#4457) Zeki válasza w.miki (#4456) üzenetére


Zeki
nagyúr

Mobil flották topik
Valódi korlátlan mobilnet van már 4500Ft körül.

(#4458) AstraCDX válasza HXY (#4455) üzenetére


AstraCDX
senior tag

De a csatlakozó sw nem kell, hogy a modemen legyen, telepíthetem bárhonnan .

A legújabb az E3372h, a régebbi pedig az "s" betűvégződésű .

Nekem mindkettő van .

Az újabbnak próbáltam javítani az étvágyán, magukat "okosnak" tartó humanoidokkal, de beletört a bicskájuk . :(

Az első nem volt ilyen makacs, azóta is vidáman eszi a Wind kártyát .

Üdv.

Astra

[ Szerkesztve ]

(#4459) w.miki válasza Zeki (#4457) üzenetére


w.miki
veterán

iQPro, nem saját néven van a számla, 4641Ft?
Akkor inkább lehet mégis maradna valamilyen HOME csomagnál.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#4460) cocka válasza AstraCDX (#4452) üzenetére


cocka
veterán

Amúgy benne van ebben a topicban, nincs is olyan messze:

[link]

(#4461) AstraCDX válasza cocka (#4460) üzenetére


AstraCDX
senior tag

OK.

De arra szeretnék választ kapni, hogy milyen sw-t használsz a csatlakozáshoz ?

Üdv.

Astra

(#4462) cocka válasza AstraCDX (#4461) üzenetére


cocka
veterán

Ja hogy az.. Azt hittem a modemen futó szoftver.

Íme:

[link]

Lengyel. De félig-meddig angol is.

(#4463) AstraCDX válasza cocka (#4462) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Arra gondoltam, hogy az Internet Manager helyett jó lenne valami más ami jó .

Milyen lehetőségek lehetnek erre ?

Létezik több ilyen sw ?

Amit linkeltél az ilyen ?

Üdv.

Astra

(#4464) #79335424 válasza AstraCDX (#4463) üzenetére


#79335424
törölt tag

Attól függ, hogy az E3372 -ből melyik verziót kapod. A 22 -es kezdetű firmwaresek Hi-Linkesek, amik semmilyen külön szoftvert nem igényelnek, mivel egy vezetékes (LAN) kapcsolatot emulálnak, és mint egy routert, a 192.168.8.1 -es IP -címen, böngészőből, webes felületen konfigolhatók. A 21 -es kezdetű firmwaresek hagyományos modemként jelennek meg a rendszerben, és a hozzájuk kapott szoftverrel konfigolhatók

(#4465) AstraCDX válasza #79335424 (#4464) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Köszi !

Nagyon hasznosak az info-id !

B@@@z, épp nincs nálam az E3372h, hogy megnézhessem, az E3372s-el Wind-elek .

De mikor nálam volt, akarta feltenni az Internet Manager-t .

Lehet ebből következtetni, hogy melyik lehet ?

Egyébként melyik az előnyösebb, és miért ?

Milyen software-t adnak hozzá ?

Én csak az Internet Manager-t láttam .

Üdv.

Astra

(#4466) #79335424 válasza AstraCDX (#4465) üzenetére


#79335424
törölt tag

Attól függ, hogy mivel szeretnéd használni a sticket. Ha min Win SP3 -at, vagy min. v4.4 kerneles Linuxot futtató eszközön, akkor a Hi-Linkes verzió a jobb. Router USB -jéhez csatlakoztatva, vagy Androidon a Hi-Linkes firmware cumi.
Win, és Linux alatt, csatlakoztatás után automatikusan indítja a böngészőt a korábban írt IP -vel. Ott látod a modem kezelőfelületét, de akkor már megy a net.
Win alatt még lehet vele egy olyan szívás, hogy a Win kommunikációja zabálja az adatkeretet. Erre kitalált az MS egy un. Metered módot, amit aktiválva meszűnik a felesleges kommunikáció. Elvileg! Ugyanis, a Metered módnak van egy korlátozása. Csak Wifi, vagy modemes kapcsolatnál aktiválható, vezetékesnél nem. A Hi-Linkes stick viszont nem modemként szerepel az OS -ben, hanem virtuális ethernet portot hoz létre, és egy külső hardvert emulál, ami ezen az ethernet porton, Lan kapcsolattal csatlakozik az eszközhöz. Vagyis, az OS szerint vezetékes kapcsolattal. Gratulálok, MS!

(#4467) AstraCDX válasza #79335424 (#4466) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Ebből én látatlanban arra következtetek, hogy az én E3372h modemem nem Hi-Linkes .

Win10 alatt használnám, jobb is lenne, ha nem Hi-Linkes lenne .

Láttam ma egy fórumban, hogy át lehet állítani a két mód között, de jómagam nem biztos, hogy nekimennék ennek a feladatnak .

De milyen software-t is adnak hozzá, amivel babrálni lehet, ha nem Hi-Linkes ?

Mert én csak az Internet Manager-en kívül mást nem találtam .

Üdv.

Astra

(#4468) cocka válasza AstraCDX (#4467) üzenetére


cocka
veterán

Dehogynem. Ott linkeltem azt a qrva képet! Azt akkor behunyt szemmel nézted? :DD

(#4469) AstraCDX válasza cocka (#4468) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Láttam azt a qrva képet !

Ezt a PLAY INTERNET sw-t adják az E3372h-hoz, ha nem Hi-Linkes ?

Mert itt ezt kérdeztem !

Üdv.

Astra

(#4470) cocka válasza AstraCDX (#4469) üzenetére


cocka
veterán

Az áloptikai meghajtóján van rajta ez.

(#4471) AstraCDX válasza cocka (#4470) üzenetére


AstraCDX
senior tag

A gyárilag független E3372h, és ez a PLAY sw van rajta ?

Nagyon gyanús, valami nem passzol !

Ha gyárilag független akkor miért egy lolka-bolka szolgáltató a PLAY kommunikációs software van rajta ?

Részemről jogosnak tartom az értetlenkedést !

Üdv.

Astra

(#4472) cocka válasza AstraCDX (#4471) üzenetére


cocka
veterán

Csak. Tényekről nem vagyok hajlandó vitatkozni. Ez van rajta és független. PONT

(#4473) erzol válasza w.miki (#4459) üzenetére


erzol
őstag

Hipernet Home L-t használok 6392 ft-ért.
Ebből 3500-ért lehet extraként pl. 100giga éjszakai csomagot, mytv-t kérni hozzá.
Az elmúlt ~4 hónap alatt az én net használati igényeimnek bőven megfelelt a hozzáadott modem+routerrel.
Akadozás csak karácsonykor volt az ingyenes napokon.

(#4474) AstraCDX válasza cocka (#4472) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Nem vitatom, csak furcsállom, és logikátlannak tartom .

Az enyém is független (-ített), Internet Manager van rajta, nem cseréltem le .

De akár lehetne rajta nekem is PLAY, vagy bármi más egyéb ami elérhető .

Üdv.

Astra

(#4475) cocka válasza AstraCDX (#4474) üzenetére


cocka
veterán

Ja csak van olyan, hogy bár független de nincs debrandelve, mert a szolgáltatói sw nem hagyja hogy másik belföldi szolgáltatót válassz.

(#4476) AstraCDX válasza cocka (#4475) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Más magyar szolgáltatóval nem próbáltam, csak Wind-el használom .

Telefonnál találkoztam olyannal, hogy bár független volt, a T-Mobil, és a Telenor sem engedte föl a hálózatára, csak a Voda .

Meglepődtem, nem kicsit .

Üdv.

Astra

(#4477) Zeki válasza AstraCDX (#4476) üzenetére


Zeki
nagyúr

Az letiltott telefon volt. Csak a voda sokáig nem foglalkozott ezzel.

(#4478) rudi77


rudi77
tag

Telenoros internetem van (iQPRO) és ma azt tapasztaltam hogy néha belassul a net.
Térerő maxon van.
Pingeltem kapu.hu használtautó.hu-t bix.hu és néha 3-4 db request time out van sajna.
Nálam vagy a szolgáltatónál keresem a hibát?

[ Szerkesztve ]

(#4479) Viktor77 válasza rudi77 (#4478) üzenetére


Viktor77
titán

Nálam is ez van, és már más is jelezte a Telenoros topicban. Szerintem náluk a hiba.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#4480) AstraCDX válasza Zeki (#4477) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Eredetileg Vodás volt, majd le lett róla véve a Voda SL, és ezután sem lépett fel más magyar hálózatra .:(

Üdv.

Astra

(#4481) sittes79


sittes79
addikt

Sziasztok,

Van egy huawei R216-os modemem, a helyzet az hogy a háztól 10m-re már van 4G, de a házban alig van 3G, vodafone a szolgáltató, milyen eszközzel tudnám behozni a házba a 4G-ét köszi a válaszokat.

Egy ilyen segítene?

[link]

Nagyon sokat nem szeretnék rá költeni max 10-15ezret.

(#4482) 4Grider válasza sittes79 (#4481) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha az R216-ot csak 4G only üzemmódra állítod, az nem segít?

(#4483) sittes79 válasza 4Grider (#4482) üzenetére


sittes79
addikt

Ez jó kérdés hogy tudom azt megtenni?

oks meg van...

[ Szerkesztve ]

(#4484) #25741824


#25741824
törölt tag

Sziasztok!

Szerintetek melyik routert vagy MIFIt érdemes megvenni ha azt szeretném hogy Wifi módban is meglegyen az a sebesség mobilnetnél, mint ami megvan amikor kábellel csatlakozom? Több eszközzel (telefon, mifi, router) is próbáltam, de Wifi módban 30-40 megás sebességnél nincs több, míg ha közvetlenül kábellel csatlakozok a routerhez/modemhez akkor simán meg van a 100 mega körüli letöltési sebesség.
Vagy esetleg ez szolgáltatói korlátozás lehet?

(#4485) yuyizi


yuyizi
tag

Sziasztok!
Afelől érdeklődnék, hogy olyan korlátlan mobilnetre lenne szükségem amivel online fps-esek (pl counter-strike stb) stabilan futnak, valamit esetleg egy kis streamelés is belefér szóval a lényeg az lenne, hogy nagy sávszélesség stabilan. Nálunk csak mezei adsl van ami 10/1 mb/s-et tud ami eléggé ergya. Kipróbáltam a vodánál telenornál tmobilnál jól fogja a 4g-t 5/4-es erősséggel kb. Ha valaki tudna esetleg valamilyen alternativát javasolni nagyon hálás lennék :R

Videó vágást és szerkesztést vállalok ! Flickr: https://www.flickr.com/photos/128935591@N02/

(#4486) Viktor77 válasza yuyizi (#4485) üzenetére


Viktor77
titán

Telenornál Homenet, Vodánál Homenet, Telekomét nem tudom. Egyik sem korlátlan, a Vodánál 50+100giga (éjszakai), a telenornál 25-50-100+100giga (éjszakai).

Ha korlátlan kell, akkor csak flotta, van mobilflottás topic.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#4487) cocka válasza yuyizi (#4485) üzenetére


cocka
veterán

Mobilnettől vársz relatíve alacsony pinget? Hát az enyhén szólva is felejtős. Nekem pl. duplájára emelkedik fpsezésnél a ping ha átváltok mobilnetre, szal.

Szerintem a streamelés is felejtős de mindegy.

A mobilnettől még a vezetékes netet használó wifi is sokkal stabilabb.

Persze ahol kevésbé számít a stabil net, oda a mobilnet is tökéletes.

(#4488) #79335424 válasza cocka (#4487) üzenetére


#79335424
törölt tag

A streamelés símán megy. Németországban voltam, és az otthoni szerveremről (Telenor mobilneten van) símán néztem filmeket.

(#4489) AstraCDX


AstraCDX
senior tag

Hahó Szakik !

Létezik olyan software amivel "felderíthető" a mobilhálózat amit éppen használok ?

Notebookhoz, belső Mini PCIe, és külső USB modemes mobilnet kapcsolathoz kellene .

Szeretném látni, hogy pontosan milyen az aktuális kapcsolódási protokoll, éppen milyen frekvencián, illetve mik érhetőek még el .

Valamint hasonló bármiféle lehetséges akár haladó szintű technikai infok .

Üdv.

Astra

(#4490) Diák66 válasza AstraCDX (#4489) üzenetére


Diák66
őstag

Ha ez működik a modemeddel, akkor nyert ügyed van. :)

[link]

(#4491) AstraCDX válasza Diák66 (#4490) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Igen ! Köszönöm ! :R

Valami ilyesmi kellene .

Próbáltam Sierra Wireless belsőmodemmel, azzal nem igazán haverkodik, Huawei USB-vel még nem volt alkalmam kipróbálni .

Van még valakinek más hasomló software ajánlata ?

Üdv.

Astra

(#4492) Madycsa


Madycsa
tag

Sziasztok!

Melyik céget ajánlanátok leginkább mobil internethez? Kétkártyás telefonnal lenne használva, az egyik helyen a beszélgetéshez használt sim, a másik helyen pedig a mobil internet kártyája lenne. 1GB-s elég volna.

(#4493) xkraiusx válasza Madycsa (#4492) üzenetére


xkraiusx
tag

ha elég 1gb én vodát ajánlom, ott elég olcsók az adatopciók ha jól tudom.

(#4494) 4Grider válasza xkraiusx (#4493) üzenetére


4Grider
nagyúr

A voda pont a drágábbak közé tartozik. Pl. a Blue mobile-nál 1200 Ft 1 GB és csak lassítják, ha elfogy a havi adatkeret.

(#4495) winben válasza 4Grider (#4494) üzenetére


winben
aktív tag

1640 Ft az, nem? És 1.1G

(#4496) 4Grider válasza winben (#4495) üzenetére


4Grider
nagyúr

A blue net plusz önálló csomag, megrendelésének nem feltétele a blue net csomag megrendelése. Azaz 1 GB 1190 Ft / 30 nap, adatkeret elfogyásakor pedig 32 kbps-ra lassítás.

(#4498) btz


btz
addikt

A Voda 900-as sávja miért nem vonható bele ugyan így a közös frekvencia használatba? A Vodának van 800-as sávja? (Még lusta voltam utánanézni, de majd megteszem) Azzal nem nőne tovább a 800-as kapacitása, ha a Voda frekinrészét is belevonnák a közösbe? (ha van neki?). De 900-asa viszont tuti van, akkor azt mért nem lehet belevonni egy hármas osztozásba?

ⓑⓣⓩ

(#4499) winben válasza AMD Power (#50) üzenetére


winben
aktív tag

Jelenleg flottában vagyok, 1400-ftot fizetek alaphangon, 14 ft a percdíjam minden belföldi irányba.
Plusz ehhez jön 990 Ft-ért 500mb internet. További adatcsomagok már listaárasak (+5G 2761Ft, +3G 1972 Ft, stb).

Tudni kell, hogy nagyon keveset telefonálok - amit telefonálok bőven kiváltható viberrel, hangouttal, skype-pal is. Mindemellett apám nevére lett kötve az előfizetés, így kb sosem tudok semmilyen ügyet intézni szükség esetén, mert nem is egy városban lakunk. Átiratni át lehet ami 5ezer ft és még engedélyt is kell szerezni a nehezen elérhető flotta tulajdonosától...

Szóval azon gondolkodom, hogy lemondatom faterral a flottát és a Telenor MyChat tökéletesen megfelelne számomra.
De. Mi a franc ez a havidíjas kártyás csomag? Feltöltöd x ezer ft-al a kártyádat és havonta vonják le a szolgáltatás árát? Ennek mi értelme? Ezt már én úgy ismerem, hogy számlás előfizetés.
Viszont a számlásnál nem látok olyan lehetőséget ami biztosít alapvető telefonálást (ráfizetéssel nyilván) és fix 1-2G internet előfizetést - vagy van, és ezt hívják MyChat-nek?

Továbbá, ha már a Telenor MyChatjénél tartok - azt írják, hogy korlátlan a viber is. De hanghívás esetére is? Továbbá egyáltalán engedélyezett a viber hanghívása mobilneten? A vodánál hallottam egy időben, hogy korlátozták direkt.

Szóval várom véleményeteket, én a Telenor felé hajlok, mert az egész család telenoros + ismerem már a hálózatukat és stabilnak ismerem.

(#4500) Zeki válasza btz (#4498) üzenetére


Zeki
nagyúr

Mert a vodát nem szeressék. Ennyi.

----
Nincs már voip tiltás.
Elméletileg.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.