Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-30 19:26:03

LOGOUT.hu



Mobil flottát, de milyet?

Ha szeretnéd a mobil számládat csökkenteni, ismerőseiddel ingyen beszélgetni, akkor neked egy jó mobil flottára van szükséged!
Általában ingyenes regisztráció után vagy e-mailben, telefonon kaphatsz tájékoztatást a flottáról.

Számhordozás előtt végezz adategyeztetést a régi szolgáltatódnál!

Érdekeltségbe tartozó flottát promotálni tilos!

A belépéshez szükséges ajánlások kérése, keresése csak ide kattintva lehetséges!
A mobilflotta topikban törlésre kerülnek az ilyen jellegű hozzászólások.

Készült egy összefoglaló táblázat a népszerűbb flottákról, észrevételekkel a topikgazdát keressétek:
KATTINTS IDE A TÁBLÁZATÉRT! (Utolsó frissítés: 2024.04.18.)
Ebben megtalálhatók az adott flották kapcsolati adatai is.

A routerekkel kapcsolatos kérdéseket ebben a topicban tegyétek fel, mert ott hozzáértők tudnak tanácsot adni! Ennek a topicnak a témájához pedig nem kapcsolódik szorosan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30051) Melack


Melack
veterán

Azt tudja valaki, hogy a Forensis melyik szolgáltatónál van? A csillag csomagjuk a 220 perc lebeszélhetőséggel (5,08Ft/perc) egész baráti lenne.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#30052) tome0001 válasza Melack (#30051) üzenetére


tome0001
senior tag

Kicsit elegem lett az EQ-ból. Folyamatosan csak ígérgetnek, visszahívást, meg hogy megsürgetik a Telenort, május utolsó napjai óta nem sikerült még egy számot bevinnem a flottába. Belépési díjat persze már előző héten elutaltam (ami eddig ha jól tudom 10e+áfa volt, nekem 10 ezret kellett utalnom). Én nem ajánlanám őket senkinek nyugodt szívvel, de nekik van a piacon a legjobb ajánlatuk szerintem (mármint az én szokásaimnak megfelelő).
Nem tudom hányan intézik ott az ügyeket, de nem ártana nekik pár adminisztrátort felvenni hogy egy kicsit gördülékenyebben menjenek a dolgok.
Gondoltam megosztom a gondolataimat veletek.
Üdv

(#30053) vpanangin válasza tome0001 (#30052) üzenetére


vpanangin
senior tag

Május 13-án és 14-én hívtam és beszéltem Péterrel, azóta nem hívtak vissza. Persze, hogy az iQpro-val szerződtem ezek után.

[ Szerkesztve ]

(#30054) MPeter87 válasza Melack (#30051) üzenetére


MPeter87
őstag

Elvileg telekom.

(#30055) Melack válasza MPeter87 (#30054) üzenetére


Melack
veterán

Ha gyakorlatilag is az, akkor nagyon boldog lennék :D

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#30056) MPeter87 válasza Melack (#30055) üzenetére


MPeter87
őstag

Írj nekik, az a biztos, de visszakeresve telekom lesz az. 2 év hűséggel és lehet átkerül a számod a kezelő nevére.

(#30057) Melack válasza MPeter87 (#30056) üzenetére


Melack
veterán

Már nincs hűségidő, ez a lényeges nekem. Az, hogy az ő nevén van e vagy sem, az nem érdekel annyira. Ez csak egy mobilszám.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#30058) robag93


robag93
aktív tag

Naív kérdés: miért jó a flottakezelőnek gyűjteni a számokat? Visszatartó erő, hogy ne lépjenek ki? :U

(#30059) DrBubo77 válasza robag93 (#30058) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda

Például azért ;]

[ Szerkesztve ]

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#30060) gabor9991 válasza meszi3 (#30047) üzenetére


gabor9991
őstag

Ilyen nincs amire te gondolsz.

(#30061) robag93 válasza DrBubo77 (#30059) üzenetére


robag93
aktív tag

Ez elég kicsinyes és a részükről naív, épp ezért kérdezem, hogy van-e valami más :D

(#30062) DrBubo77 válasza robag93 (#30061) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda

Gondolom bevállalnak egy mennyiséget, amennyi számot minimális bevisznek a szolgáltatóhoz. Ettel, hogy nehezítik a kilépést, elkerülik, hogy jelentősen csökkenjen a taglétszámuk.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#30063) Melack válasza Melack (#30057) üzenetére


Melack
veterán

A válasz gyors volt: 6500Ft/SIM/év adminisztrációs díj, Telekom hálózat. Roaming itt is működik, 2 GB teljesen leforgalmazható EUban. Én most 6 SIM-mel számolok, az azért nem kevés összeg :/

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#30064) taki01


taki01
őstag

Ma megjött az IQpro-s korlátlan adatkártyám és vele az első számla is :)

(#30065) prtudi78


prtudi78
csendes tag

Nem flotta, de azért info lehet ez is: szeptembertől valszeg tényleg piacra lép a Digi, ill. a T dob két csontot a fapados társaságának (Flip), amivel ők is piacra lépnek. Ahol van már ilyen tv-net szolgáltatás, az tudja, mit jelenthet kb. (Ez utóbbi CSAK és KIZÁRÓLAG ott érhető el, ahol van Digi kábel is - és természetesen valamilyen T szolgáltatás is).

(#30066) Zeki válasza prtudi78 (#30065) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem lenne rossz, de mar csak akkor hiszem ha latom.

[ Szerkesztve ]

(#30067) vpanangin válasza taki01 (#30064) üzenetére


vpanangin
senior tag

Ezt hol mérted helyileg?

Rácalmási vagyok, Dunaújvárostól 10 km-re lakom. Ha nem a dunaújvárosi Digi szerverét állítod be a Speedtest-ben hanem a budapesti Telenor-t, akkor lehet, hogy nagyobb értékek is kijöhetnek a mérés során.

(#30068) taki01 válasza vpanangin (#30067) üzenetére


taki01
őstag

Kismaroson mértem. Ez a telenor szervere fele:

(#30069) vpanangin válasza taki01 (#30068) üzenetére


vpanangin
senior tag

Ez nagyjából ugyan annyi. Kültéren vagy beltérben mérted?

(#30070) taki01 válasza vpanangin (#30069) üzenetére


taki01
őstag

Beltéren mérem egy Huawei E577C mifi-vel ami rá van kötve usb-vel egy routerre, de le lesz cserélve egy h3372-re hogy a router kapja meg a publikus ip-t.

(#30071) Thusor


Thusor
őstag

EQ flottaban az elkert 10000 forint belepesi dij jovairasra kerul valamelyik havi Telenor szamlan? Ha igen akkor a szerzodes megkotese utan melyik honapban?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#30072) vpanangin válasza taki01 (#30070) üzenetére


vpanangin
senior tag

https://www.telenor.hu/internet/lefedettseg

Ezen az oldalon nézd meg melyik utcában laksz és, hogy van-e beltéri 4G lefedettség. Úgy látom, hogy nincs az egész településen.

(#30073) robag93 válasza Thusor (#30071) üzenetére


robag93
aktív tag

Igen, jóváíródik a számlájukon, te abból már nem látsz semmit :)

(#30074) MADcat válasza Thusor (#30071) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Túlzottan sokat nem kellett volna visszaolvasni.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#30075) taki01 válasza vpanangin (#30072) üzenetére


taki01
őstag

(#30076) csako válasza taki01 (#30064) üzenetére


csako
veterán

Kis településen ez egy normális érték, szerintem.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#30077) vpanangin válasza taki01 (#30075) üzenetére


vpanangin
senior tag

Oké, csak azért érdeklődtem, mert nálam azért szintén ilyen paraméterek mellett beltérben hozza az 50/30-as sebességet. Igaz én Huawei B 525 asztali routert használok. Nálam sem ment eleinte ekkora sebességgel PC-n, de mikor lecseréltem a 7 éves Edimax wireless lan pci adaptert egy TP-LINK Wireless N USB adapterre, láss csodát 53/32-re ugrott fel a sebesség 26/22-röl.

(#30078) taki01


taki01
őstag

Tudja valaki hogy a korlátlan iqpro-s netnél mért küldenek ilyen sms-t?

Ja és be is lassították a netemet.

(#30079) BPuma válasza taki01 (#30068) üzenetére


BPuma
csendes tag

Ezt 2.4 GHz-es WiFi-vel mérted?
Próbáld ki, hogy átkapcsolsz 5GHz-re. Nekem utána kb duplázta a sebességet.

(#30080) Zeki válasza taki01 (#30078) üzenetére


Zeki
nagyúr

Medt most vetted, akkor a 100 megas csomag az aktiv, 25-tol lesz korlatlan.

(#30081) tahepa


tahepa
senior tag

IT flotta
Ma véletlenül ránéztem az applikációra és ezt látom :

Ez nekem új.
10 GB-os csomagom van és most az eddigi fogyasztásommal (~2,5 GB) is még van ~13 GB adatkeretem.
Nem reklamálni akarok de erről eddig nem volt infóm.

[ Szerkesztve ]

(#30082) papi77 válasza BPuma (#30079) üzenetére


papi77
addikt

Na,pont ezért nem hiteles,ha wifi n méred!
Egyébként is a speedof.me-n mérve sokkal pontosabb az érték!

Az első: NOKIA 1611

(#30083) djfantom válasza kokii (#30041) üzenetére


djfantom
tag

Tud valaki olcsü flottát?5ft-os percdíjal.Ha van olyan akkor net nélkül is érdekelne.A legjobb 100%-kos lebeszélhetőséggel lenne jó.

[ Szerkesztve ]

(#30084) Víz Elek


Víz Elek
senior tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani valami olyan flottát ahol olcsó percdíjak vannak, és a havi internetkeret minimum 3gb?
Meguntam a telenoros flottámban azt, hogy az 1 gb netért ugyanannyit fizetek, mint a lakossági ügyfelek (br. 2 786 Ft)

Ezt találtam egy gyors keresés után, ami teljesen korrekt szerintem, de ha valaki tud valami másikat, akkor azt szívesen meghallgatom.

Köszönöm! :R

Samsung S9

(#30085) robag93


robag93
aktív tag

Ne haragudjatok már meg, de mondjuk van egy remek összefoglaló a flottákról, azokat illene legalább elolvasni mielőtt kérdeztek :)

(#30086) djfantom


djfantom
tag

Tudom ez nem mobil flotta.De flotta.Internetalapű.Gondoltam megosztom. elég korrekt.
http://www.netegyesulet.hu/index.php?tid=38

[ Szerkesztve ]

(#30087) ambrust


ambrust
tag

Nem teljesen flottás a kérdés:
IQ korlátnal net kártyám van több. Az egyiknél a net apn megy, itt kapok publikus ip-t. A másiknál csak az online apn megy, itt úgy tűnik natolva vagyok. De a natolt címről mégis megy a fogalom (befelé) Most akkor hogy is van ez?

(#30088) DrBubo77 válasza djfantom (#30086) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda

Ez VOIP alapú. Ne hasonlítsuk össze a "normál" GSM alapú flottákkal.
Tudod. Almát almával és nem körtével.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#30089) mickemoto


mickemoto
őstag

iQpro-s csomagról kérdeznék néhány dolgot.
Kértem információt email-ben tőlük és azt írták hogy ha az adatkártya keret elfogy akkor 66kBit/sec a lassított sebesség. Korábban itt 100kBit/sec-ot írtak. :F :F

A másik hogy a hang+adat+net kártya esetén nem írtak 100MB keretet, hanem csupán korlátlan adat+net keretet 66kBit/sec sebességgel netto 393Ft-ért.Akkor ezek szerint már nincs benne a 100MB gyors net? :F
Valamint az utóbbi hang+adat+net kártya esetén írtak még nettó 800 Ft forgalmi keretet telenor illetve nettó 800 Ft forgalmi keretet bármely hálózatba.Viszont ezekből csak nettó 400-400 forint amit akkor is kiszámláznak ha fel sem használom.De akkor mi értelme van a 800-800 forintos nettó keretnek ha a percdíj azon felül is ugyanúgy bruttó 12.7Ft. :F vagy rosszul informáltak és vagy 400-400 vagy 800-800 forintot számláznak? :U Na de ez akkor választható?

Másik dolog hogy egy ilyen adatkártyát telefonba téve meg tudom osztani a netet laptoppal vagy kell egy simes router is?

[ Szerkesztve ]

(#30090) MPeter87 válasza mickemoto (#30089) üzenetére


MPeter87
őstag

Az a 393 a 100 mega net lesz, ami elfogyás után lassításra kerül (gyakorlatilag valószínűleg 300kbps környékére).
A nettó 800+800Ft akkor is kiszámlázásra kerül, ha nem beszéled le, de a felét le kell(ene) beszélni. Elvileg van 400+400as csomag is már, ahol csak a 400+400at számlázzák ki, ha indítasz hívást vagy smst a hónapban, de ennek benne kellene lennie a mail-ben. Te tudod, mit küldtek neked. :))
A keretnek az az értelme, hogy ennyit akkor is kifizetsz a szolgáltatónak, ha nem telefonálsz annyit.
Meg tudod osztani telefonról is, ha tud wifi hotspot-ot a telód (bár sztem nincs már olyan, amiben ne lenne ilyen, hacsak nem valami 200Ft-os kategória).

(#30091) mickemoto válasza MPeter87 (#30090) üzenetére


mickemoto
őstag

Nekem akkor elég összevissza küldtek infót.100 MB-ot nem írtak,800-800-as keretet írta de csak 400-400-at számláznak meg ilyenek. :D Akkor ez az iqpro egyedi ajánlata lehet. :DDD

(#30092) EXIEZ


EXIEZ
senior tag

Üdv.

Van-e olyan flotta magyarországon, amelynél lehet paypallel avagy bankkártyával fizetni a díjat? eddig nem találtam semmi ilyet, más országokba van ilyen opció.

(#30093) tomazin válasza EXIEZ (#30092) üzenetére


tomazin
veterán

paypal =/= bankkártya :F

(#30094) robag93 válasza tomazin (#30093) üzenetére


robag93
aktív tag

Nyilván ezért kérdezte, hogy vagy-vagy :). Kártyás fizetés érdekli, mert utalni nem szeretne, vagy gondolom valamilyen online kártyája van..

(#30095) EXIEZ


EXIEZ
senior tag

paypal mint egyenleggel, bankkártya amit paypal nem fogad el, de használható máshol. 2 különböző dolog ;)

robag93 Így van. Paypal egyenleg van, meg online kártya. online kártyát paypalen nem tudom használni, ezért írtam vagy-vagy ként mert ugyan mindegy, csak a 2 alternatíva közül legalább az egyik ;)

[ Szerkesztve ]

(#30096) edk- válasza EXIEZ (#30092) üzenetére


edk-
őstag

EQ-nál a Telenortól jön a számla, tehát kártyával fizethető.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#30097) EXIEZ


EXIEZ
senior tag

edk-
Van ennek külön weboldala vagy valami? Mert erről semmit nem találtam :F

(#30098) ciceroo válasza EXIEZ (#30097) üzenetére


ciceroo
tag

MyTelenorba be tudsz lépni, látod a csomagod adatait és ha jön számla ott be is tudod fizetni. Nem átutalással, hanem online, kártyaadatokkal.

(#30099) EXIEZ válasza ciceroo (#30098) üzenetére


EXIEZ
senior tag

mondjuk arról nem szóltam hogy valami korlátlan net kéne, vagy valami hasonló, de erről a eq ról telenoron semmit nem találok :D

(#30100) arkone


arkone
aktív tag

Euaroquattronál azt az infót kaptam, hogy azért nincs alapból engedve a roaming, mert ha pl. EU-n kívül valaki elkezd mobilnetezni, mert azt hallotta, hogy eltörölték a roaming díjat, akkor durva összegeket lehet generálni.

1 SMS, vagy hívás és máris bekapcsolják a mobilneted, ha jelzed nekik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.