Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-07 08:51:53

LOGOUT.hu



Mobil flottát, de milyet?

Ha szeretnéd a mobil számládat csökkenteni, ismerőseiddel ingyen beszélgetni, akkor neked egy jó mobil flottára van szükséged!
Általában ingyenes regisztráció után vagy e-mailben, telefonon kaphatsz tájékoztatást a flottáról.

Számhordozás előtt végezz adategyeztetést a régi szolgáltatódnál!

Érdekeltségbe tartozó flottát promotálni tilos!

A belépéshez szükséges ajánlások kérése, keresése csak ide kattintva lehetséges!
A mobilflotta topikban törlésre kerülnek az ilyen jellegű hozzászólások.

Készült egy összefoglaló táblázat a népszerűbb flottákról, észrevételekkel a topikgazdát keressétek:
KATTINTS IDE A TÁBLÁZATÉRT! (Utolsó frissítés: 2024.06.05.)
Ebben megtalálhatók az adott flották kapcsolati adatai is.

A routerekkel kapcsolatos kérdéseket ebben a topicban tegyétek fel, mert ott hozzáértők tudnak tanácsot adni! Ennek a topicnak a témájához pedig nem kapcsolódik szorosan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20751) alisck válasza MaCS_70 (#20749) üzenetére


alisck
tag

Várjál, most ezt hogy szeretnéd használni? Internet megosztással az androidból?

(#20752) qnadam válasza alisck (#20750) üzenetére


qnadam
veterán

valószínűleg nem a korlátlanra gondolt :)

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#20753) MADcat válasza qnadam (#20752) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Egen :DD

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#20754) bostone


bostone
addikt

Alfából a korlátlan-korlátlanra szavazok, ahol eddig próbáltam 60/20 mindenhol működött. (településen belül)

(#20755) alisck válasza qnadam (#20752) üzenetére


alisck
tag

Hát a nem korlátlan biztos, hogy akadni fog... Mindenhol lassítás van (pont most néztem anyáméknál a flottában, hogy 9,6 kbit/sec-re lassítanak... Van, ahol 32 kbit/sec van ahol 64 kbit/sec, van ahol 100 kbit/sec (alfa 11 alap csomag), itt az alfa 11 korlátlannál biztos, hogy nem lassítanak az tuti...

(#20756) MaCS_70 válasza alisck (#20751) üzenetére


MaCS_70
félisten

A cél az, hogy routerről menjen, de gondoltam, előtte kipróbálom a PC-n is, mert a routerrel kapcsolatban is vannak problémáim. Miután a PC-n nem ment, kipróbáltam az androidos telefonon, amin szépen megy.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#20757) alisck válasza MaCS_70 (#20756) üzenetére


alisck
tag

Melyik routerrel van problémád? a 3420-as tplinkkel?
Nekem van jópár ügyfelemnek 3220-as és 3420-as tplinkje is és simán mennek gond nélkül... Írd le priviben, hogy mi a problémád a routerrel és szívesen segítek beállítani vagy megcsinálni.

(#20758) MaCS_70 válasza alisck (#20757) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm, a TP-Linket éppen leváltani tervezem. Jelenleg az utódnak szánt Asus RT-N18u-val szórakozom, inkább kevesebb (0), mint több dikerrel.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#20759) r6man123


r6man123
senior tag

Sziasztok!
Adott egy Voda üzleti mobil csomag, amiben 500 mega adatforgalom van, + 1GB 1500 forint lenne havonta. Sajnos a keret lemerülése után nincsen lassítás, azonnal lelövik a netet, ami sokszor kellemetlen tud lenni.

Létezik olyan szabad belépést garantáló flotta, ahol kizárólag mobilnetes előfizetést lehet váltani kedvezőbben, mint az 1GB - 1500 Ft? Hasonló áron, de lassított elérést garantáló csomag létezik esetleg?

Dualsimes kártyafüggetlen telefonom van, kizárólag belföldön használnám az adatforgalmat.

(#20761) r6man123 válasza #45553408 (#20760) üzenetére


r6man123
senior tag

Köszi!

Ha jól gondolom, akkor a netegyesületen keresztül lehet regisztrálni. Így első blikkre nem túl biztató a honlapjuk, bár lehet, hogy csak szakmai ártalom / előítélet :)

Meghívó kódot hogyan lehet szerezni? :)

(#20762) MPeter87 válasza r6man123 (#20761) üzenetére


MPeter87
őstag

CineDOG1-nek írj privátot! ;)

(#20763) Zeki


Zeki
nagyúr

Nos, az alfa11 is olyan mint a DPI. Már netben. Vagyis van adott Gigabájt adatforgalmad, ami mindenre érvényes. Ha ez elfogy, akkor jön a korlátozás, de a web böngészés sebessége akkor sincs lekorlátozva.
Ezért mér a speedtest.net fals adatot, mert ő a böngészést méri. Amint letöltesz valamit, máris kiderül a lassított sebesség. Joiku speedel 0.2Mbps jön ki. A youtube-ra az Internet Speed meter Lite (menet közben méri a sebességeket) 30-37kB/s-ot ír.
Ez pont így működött a DPI-ben is. Csak ez olcsóbb. :)

(#20764) MADcat válasza Zeki (#20763) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Az androidos app is falsot mér akkor?

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#20765) GardenLeo válasza MADcat (#20764) üzenetére


GardenLeo
csendes tag

És alfa 11 korlátlanban mennyi az adott keret? Nekem február óta nem volt korlátozva.

(#20766) MADcat válasza GardenLeo (#20765) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Nem értem a kérdést.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#20767) Zeki válasza MADcat (#20764) üzenetére


Zeki
nagyúr

Az aktuális sebességet állandóan mutató app is megerősít abban, hogy a Telenornál a flottákban alap a Korlátlan web és email opció, ami a Telekomnál külön fizetősen megy.

Tehát ha elfogy a mondjuk 4 giga adatkereted, akkor a weboldalakra nincs korlátozás. Az a videókra, fájlokra van. A speedtest.net ezért mér falsot, mert ő a webes sebességet teszteli.
Dominós simen mikor elfogyott a keretem, és jött a 32-re korlátozás, ő sem mért sokat. Volt hogy nem is tudott mérni.

[ Szerkesztve ]

(#20768) Tombi


Tombi
senior tag

Sziasztok! alfa11 flottával kapcsolatban van-e itt vki netegyesület részéről.
A többit privátban, köszi

(#20769) Zeki válasza Tombi (#20768) üzenetére


Zeki
nagyúr

A netegyesület one man show, ha jól tudom. ő meg itt nincs.
Szerencsére az alfa11-hez nem kellenek, van közvetlen kapcsolat oda.

(#20770) andatti válasza Zeki (#20769) üzenetére


andatti
senior tag

Bocsi, hogy a te hsz-edre írok, de picit hiányolom az excel táblázatból a másik alfa csomagot, amelyikben pórnépnek is van 4,5 Ft-os percdíj, meg 340 perc, vagy mennyi a havidíjból lebeszélhető...

(#20771) #79335424 válasza Zeki (#20769) üzenetére


#79335424
törölt tag

Mit értesz közvetlen kapcsolat alatt?

(#20772) 4Grider válasza #79335424 (#20771) üzenetére


4Grider
nagyúr

Gondolom azt érti alatta, hogy nem kell belépni jó pénzért a netegyesületbe, van közvetlen elérés a flottakezelőhöz.

(#20773) #79335424 válasza 4Grider (#20772) üzenetére


#79335424
törölt tag

No, ez érdekelne! Nem az egyesületi díj miatt, mert lesz@rom azt az évi párezer Forintot. Ezt értsd úgy, hogy símán belefér egy korlátlan csomagért. Viszont sajnos, van egy kis technikai problémám lakcímügyileg, mert ilyenem hivatalosan (értsd: a lakcímkártyán) nincs. Gyakorlatilag persze van, és élő. Ráadásul a Telenornál is hosszú évek óta beregisztrált cím. Mellettünk van egy Telenoros viszonteladó, ahol összehaverkodtam a sráccal. Megnézte az adatokat a rendszerben, és azt mondta, hogy símán meg tudná oldani, hogy hozzáírjon egy előfizetést, lakcímkártya újrabemutatás nélkül. Csak hát náluk nincs korlátlan csomag emberi áron, a NET egyesület viszont nem a Telenor.

[ Szerkesztve ]

(#20774) MADcat válasza #79335424 (#20773) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

-

[ Szerkesztve ]

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#20775) Zeki válasza #79335424 (#20773) üzenetére


Zeki
nagyúr

Márpedig itt is le kell másolni a lakcímkártyát és a személyit.

(#20776) #79335424 válasza Zeki (#20775) üzenetére


#79335424
törölt tag

Azzal nincs gond, lemásolhatom. Csak az a bibi, hogy település szintű bejelentkezés van a lakcímkártyámban. Ez azt jelenti, hogy helységnév (Budapesten a kerület), és utána az, hogy "lakcím nélküli". Ez így teljesen hivatalos, szabályos.
Persze, tudom, hogy mi az a Photoshop, csak az már jogi kategória. :)

[ Szerkesztve ]

(#20777) zseko válasza #79335424 (#20735) üzenetére


zseko
veterán

Előtte még rosszabb volt, android alatt nem működött sem a tördelés (amit az opera használ), de az oldalra scrollozás sem. Ami kifért az kint volt, a szöveg/táblázat többi részét meg felejtsd el. Megnéztem a forráskódot, már nem emlékszem mi, de valami egyszerű beállítás volt (azt hiszem le volt tiltva az oldalra scrollozás), be is írtam a 'chat'be, úgy látszik megfogadta, mert azóta olvasható normálisan android alatt is.

HR24.hu

(#20778) Zeki válasza Zeki (#20767) üzenetére


Zeki
nagyúr

Egyébként épp a lassításból kiindulva, lehet jobb a sima alfa11 dumás kártya, hozzá az úgymond lassabb net, mert ha itt elfogy a 4 giga, akkor aztán tényleg jó lassú lesz.

És most jobban ráértem tesztelni... a speedtest meg az internet speed meter lite szerint is száguld a net,
Ám közben minden csigalassú. A weboldalak is.
Éjjel kikapcsoltam a telóm, azóta minden lassú. :(

[ Szerkesztve ]

(#20779) #79335424 válasza zseko (#20777) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ez azért "vicces". Az egyesület leírt célja az emberek életkörülményeinek a javítása. Sztem az emberek 99% -ban a mobil flották miatt regelnek. Egy ilyen oldalnál alap dolog kéne legyen, hogy mobilos oprendszerek böngészőiből flottul működjön. OK, nem tesztelik minden böngészővel, de azért Android alatt a beépítettel, Chrome -mal, rókával, Operával, Dolphin -nal illene.

[ Szerkesztve ]

(#20780) kano válasza Zeki (#20778) üzenetére


kano
nagyúr

"úgymond lassabb net" - Ez alatt melyiket érted (a 391,- Ft-osat)?

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#20781) Zeki válasza kano (#20780) üzenetére


Zeki
nagyúr

Igen.

(#20782) tyuli76 válasza Zeki (#20778) üzenetére


tyuli76
tag

és úgy lasú,h még van a 4gb-ból,v az elfogyott?

(#20783) kano válasza tyuli76 (#20782) üzenetére


kano
nagyúr

100MB full sebesség és utána lassított (nem az adatcsomagosra gondolt).

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#20784) #79335424 válasza kano (#20783) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ezt jó tisztába tenni, mert nagyon nem szeretném, ha a korlátlan adatcsomagnál vmi lassítós gikszerek csúsznának be. Az otthoni netemet szeretném leváltani, mert elegem van belőle.

(#20785) Zeki válasza tyuli76 (#20782) üzenetére


Zeki
nagyúr

A 4 gigát elhasználtam, olyan csomagom van. Most meg szutyok lassú, mint amikor a dominós netem elfogyott. 32 kilobájt/s.

(#20786) GardenLeo válasza #79335424 (#20784) üzenetére


GardenLeo
csendes tag

Én is leváltottam a Telekomos kábelnetet alfa 11-re. Február óta semmi probléma vele. Sőt! Olcsóbb, gyorsabb és mobil :)

(#20787) bwin.party válasza GardenLeo (#20786) üzenetére


bwin.party
aktív tag

Én is váltanék, de mennyi a havi használható adat? Ami nem esik túl az ízlés határán.

(#20788) kano válasza bwin.party (#20787) üzenetére


kano
nagyúr

Olyan nincs. Ha több TB-ot használsz, akkor lehet, hogy szólnak (de ez sem biztos).

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#20789) MADcat


MADcat
MODERÁTOR

még mindig lassítva vagyok... kezd ki lenni a tudatom... mytelenor szrint vállalati 100-ban van a kártya... :(((

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#20790) #79335424 válasza GardenLeo (#20786) üzenetére


#79335424
törölt tag

Káááábelneeet? Az már valóságos sztráda. Nálunk olyan gyenge a Matáv kábeles kapcsolat, hogy semmilyen netet sem lehet ráakasztani. A mikrohullámos net az egyetlen lehetőség. Ezt jelenleg 2/0,25 Mb/s -on tudja nyújtani a szolgáltató. A telómon meg hasít a Telenor 4G. Ez a hátránya annak, ha vki az ország kevésbé frekventált részén szeretne netezni (Bp., Óbuda, ipari övezet, főútvonal).

[ Szerkesztve ]

(#20791) Gereth7 válasza MADcat (#20789) üzenetére


Gereth7
csendes tag

Én is lassítva vagyok. Nem régen beszéltem a flottakezelővel, aki annyit mondott, hogy ma délelőtt átfutott a kártyákon a korlátlan igény. Ezek szerint mégsem. Hívd fel te is szerintem, hogy lássa, nem egyedi a hiba...

(#20792) MADcat válasza Gereth7 (#20791) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

lassan többet beszélek vele mint a családdal... smst küldtem neki..

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#20793) qnadam válasza #79335424 (#20790) üzenetére


qnadam
veterán

az régebben is hírhedt környéke volt a városnak ilyen szempontból

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#20794) tom74


tom74
csendes tag

Sziasztok!
Mostanában csatlakozott valaki DPI-hez? Mennyi idő az átfutása az igényléstől?
Köszi!
Tamás

(#20795) BoC1ka


BoC1ka
senior tag

Jelenleg Alfa 11 ben vagyok, 4gb netem van.

Tegyük fel, szeretnék otthonra Alfa 11 korlátlan netet. Ha kiválasztom a korlátlan opciót, kapok még egy sim kártyát amelyet ha veszek egy Mi-fi routert beleteszem és tudom használni bármikor otthon mint wifi?

YNWA

(#20796) GardenLeo válasza BoC1ka (#20795) üzenetére


GardenLeo
csendes tag

Igen, én 5 hónapja így használom.

(#20797) allfinanz


allfinanz
senior tag

alfa11 sim forgalmat neten lehet kovetni? mivel nem lakossagi, nem lehet a mytelenorban regisztralni

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#20798) 4Grider válasza allfinanz (#20797) üzenetére


4Grider
nagyúr

Telefonba betéve a mytelenor app működni fog vele.

(#20799) BoC1ka válasza GardenLeo (#20796) üzenetére


BoC1ka
senior tag

2. sim kártya behelyezve mifibe? Milyen mifit/routert használsz?

YNWA

(#20800) MADcat


MADcat
MODERÁTOR

Na sikerült bekapcsolni a netet. Akkor az normális, hogy a My Telenor - ban 4 gigás net van a korlátlan helyett?

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.