- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sziku69: Szólánc.
- bambano: Bambanő háza tája
- eBay-es kütyük kis pénzért
- Luck Dragon: Alza kuponok – aktuális kedvezmények, tippek és tapasztalatok (külön igényre)
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- plevips: Sorozatkövető v 1.1
- Candy: IGPU dGPU passthrough, avagy a nem minden arany, amin megy a Furmark
- D@reeo: Pi-hole és a Telekom Sagemcom F@st 5670 DNS beállítása
-
LOGOUT
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Pöttön
őstag
És egy kicsit a gépről is.

A Node 202-es házikómat egy kicsit átbarkácsoltam, az én igényeimnek megfelelőre.
(1. Az alaplap szerelő nyílását kitágítottam, hogy az alaplap kivétele (a gép ripityára szedése nélkül) újra tudjam időnként pasztázni a procit
2. A gépház közepén futó merevítésből kivágtam egy 3 centis darabot, hogy a vízhűtés csövek elférjenek
(és hogy egyáltalán lehetséges legyen vízhűtést tenni a gépházba)
3. A vízhűtésnek köszönhetően, a gyári 2-es HDD Rack-et meg kellett feleznem, így a HDD maradhatott a gyári táp felőli oldalon, az SSD-t viszont el kellett költöztetnem új helyre (a legideálisabb a VGA alatti rész lett)
4. A vízhűtés radiátornak új helyet kellett kialakítanom, (az előlapi USB-bekapcsoló panelig koppig eltolva) ezzel nagyobb, hosszabb (17.4 cm) helyet kialakítva a VGA-nak (Az eredeti lyuk kiosztással, csak az R9 Nano fért volna el).
5. A gépház tetejére (fektetve, vagy állítva a bal oldalára) beszerkesztettem egy Phobya 12cm-es grillrácsot, egy fém Akasa porszűrő rács társaságával (hogy a CPU radiátorán dolgozó venti közvetlen friss levegőt kapjon, így bal oldalról friss levegőt kap, jobb oldalról meg egyből távozik a hő
)Egyéb: A kompakt víz kiválasztásával sokat szívtam még, (2 kompaktot vettem meg a mostani előtt potyára), fontos volt, hogy a cpu blokk, ne legyen túlságosan vastag (max 28mm), és állítható szögűek legyenek a csövek csonkjai, hogy a lehető leglaposabban tudjam elvezetni a csöveket, hogy elférjen még fölötte egy 12centis venti, az alaplap szellőztetésére, ez mellett próbáltam olyat választani, aminek a lehetőségekhez mérve a lehető legvastagabb lett volna a radiátora, max 40mm vastag fért volna el, de sajnos a csövek görbülésének ívét nem számoltam kellőképp bele, és ezeknél a vastagságú kompaktoknál, ebben a házban megtört volna a vízhűtés cső...
Így esett a választás végül a H55-re, igaz hogy ennek csak 27mm vastag a radija, de a pumpája minden kritériumnak megfelel nálam, és így legalább a csövek is kényelmesen tudnak görbülni. 
Ezeknek a módosításoknak köszönhetően a gép gyakorlatilag teljesen hangtalan (3db NoiseBlocker eLoop B12 PS PWM-es venti végzi a szellőztetést, egy a cpu radin, egy közvetlen a vga-t fújja friss levegővel, 1 pedig az alaplapot, és a ramokat, ezek max terhelés mellet max 40%-on mennek! Aki ismeri ezeket a ventiket az tudja, hogy ez halk értéket jelent, (fél méterre van tőlem az asztalon a gép, és nem hallom, hogy menne).
A vízhűtés pumpáját meg 5 voltra kötöttem be a tápra, egy molexre.
A jó hűtésnek köszönhetően, egy kis OC is belefért (4,4Ghz CPU, 3200Mhz CL14 Ram), 30 perc Aida 64 rendszer stabilitási teszt alatt a cpu max 60 fokos, az alaplap 39-40, és minden teljesen Throttling mentes!
Szóval én teljesen elégedett vagyok ezzel a kis gépházzal, aki egy kicsi, de erős, és halk, de hűvös gépet szeretne annak teljes mértékbe tudom ajánlani ezt a házat, és a fentebb felsorolt módosításokat!

És ezúton szeretném megköszönni mindenkinek a tippeket, trükköket,segítséget! (Hűtő, ház, táp, vga választásban és minden másban)

Új hozzászólás Aktív témák
- Szeged és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Genshin Impact (PC, PS4, Android, iOS)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Milyen okostelefont vegyek?
- Építő/felújító topik
- Mobilinternet
- New World - az új Amazon MMORPG
- Kételkedsz még a Marathonban? Nézz meg egy teljes kört!
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Vicces képek
- További aktív témák...
- Akciós kisWorkstation! Dell Precision 3560 i7-1165G7 4.7GHz / 32GB / 512GB / Quadro T500 2GB FHD 15"
- HP omen 17-w131ng bontva
- GYÖNYÖRŰ iPhone 14 Pro Max 256GB Deep Purple - 1 ÉV GARANCIA -Kártyafüggetlen, MS4279
- 197 - Lenovo Legion Pro 5 (16IAX10) - Intel Core U7 255HX, RTX 5070 (ELKELT)
- Építőipari csomag (vakológépek, targoncák, építőipari eszközök és kellékek, egyéb, sok más)
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest


)
Így esett a választás végül a H55-re, igaz hogy ennek csak 27mm vastag a radija, de a pumpája minden kritériumnak megfelel nálam, és így legalább a csövek is kényelmesen tudnak görbülni. 

