Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18251) #72042496


#72042496
törölt tag

Sziasztok!

Igaz, hogy mATX ház, de ezeket a lapos hűtőket ti biztos eléggé ismeritek, így hadd kérdezzem meg: ezen az oldalon a képeknél, milyen típusú CPU-hűtő lehet a házban?

Illetve aki rendelt már valamilyen Jonsbo V szériás házat a Cooltektől - a logót lehetséges nyomtalanul leszedni róla? Számomra a felirat elrontja ezeket a házakat, nélküle viszont nagyon tetszen(én)ek.

[ Szerkesztve ]

(#18252) tlac válasza rbalint88 (#18250) üzenetére


tlac
nagyúr

és miért nem az új generációs procit választottad, ha már egyszer hosszútávra tervezel?

(#18253) radi8tor válasza #72042496 (#18251) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem tudom pontosan milyen hűtő az, de kb ugyanolyan jó egy Thermalright AXP-200 is.

⭐ Stella

(#18254) rbalint88 válasza tlac (#18252) üzenetére


rbalint88
addikt

1: mert éppen nem volt készleten se lap, se proci 2: az a rohadt pénz :)

(#18255) tlac válasza rbalint88 (#18254) üzenetére


tlac
nagyúr

szerintem olyan sokkal nem lett ez így olcsóbb
na meg türelem is kell :)

én biztos nem vettem volna régi cuccot :)

[ Szerkesztve ]

(#18256) Geller72 válasza rbalint88 (#18250) üzenetére


Geller72
veterán

Ezzel a procival volt egy teszt (mármint, amit most te vettél) és ott eléggé lehúzták. (PH-s teszt) Azaz nem sok előrelépés a sokkal régebbi szériához képest sem. Sem a VGA vonalon, sem a CPU vonalon. Más kérdés, hogy ez a hétköznapi használatra is sokkal több, mint elég..:DDD.

[ Szerkesztve ]

(#18257) rbalint88 válasza Geller72 (#18256) üzenetére


rbalint88
addikt

Igen, ezért is lett végül a "régi" :) i3-as procitól csodát nem kell várni, utánanéztem benchmarkoknak, ott a haswelles procik sem teljesítenek annyival jobban, igaz nem is a prociban volt durva az árkülönbség, hanem a lapnál volt majd' egy tízes közöttük (meg úgy voltam vele, hogy ha haswell, akkor hadd szóljon, legyen i5, az meg megint csak +15ezer, összesen az már 25...).
A felhasználáshoz annyit, hogy időm van, ha lightroomban nagyon elgondolkodna valamin. A filmezős igényeim pedig még a h61-es lap+g620, illetve a75+a6-3500 kombóval is ki voltak elégítve :)
Úgyhogy a józan megfontolás győzött végül a generált felhasználói igények helyett, meg hát a fogyasztása is barátságosabb így, mint i5 procival lett volna.

PS: azért a HD4000 eléggé előrelépés a régebbiekhez képest...

[ Szerkesztve ]

(#18258) HookR válasza #72042496 (#18251) üzenetére


HookR
addikt

Silverstone NT06-Pro

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#18259) Grave_444 válasza HookR (#18258) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Hali!

Végre összeraktam az egész gépet és a Scythe Shuriken Rev. B hűtőhöz hozzáér a vga.
Holnap lehet szétszedem az egész gépet és megpróbálom máshogy felrakni a hűtőt...
Ha nem sikerül és prespán lemezt rakok közé nem lesz baja semminek?

Tudtok ajánlani hasonló procihűtőt, ami max 80mm magas és ezen a lapon elférne? Alap órajelű I5 3470-re lesz, nem kell komoly drága hűtő.

(#18260) #72042496 válasza HookR (#18258) üzenetére


#72042496
törölt tag

És (#18253) radi8tor1, köszönöm! :R

(#18261) Mercutio_


Mercutio_
félisten

örömmel látom, hogy sikerült megmozgatni a topictagok fantáziáját :DD

Igen 2 komplett külön rendszer, egyik játszós intel+7750, másik médiás/dolgozós AMD A8-3820+Xonar DGX

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#18262) ocso válasza Grave_444 (#18259) üzenetére


ocso
tag

Szia,
nekem Asrock z68-itx lapom van és nekem is belelógott a pcie-be a Big Shuriken, vettem rá egy AXP-200-at (de az AXP-100 is megfelelő), azzal már jó.

(#18263) rbalint88 válasza Grave_444 (#18259) üzenetére


rbalint88
addikt

Xigmatek Praeton LD964, a gyári ventit le kell cserélni és akkor halk is lesz, nekem egy ezer ft-os Arctic F9 PWM 92mm van rajta, azzal tökéletes.

Amúgy a tegnap este margójára, a mini ITX-es cuccok azért jók, mert könnyen szerelhetőek :P A 90%-os készültségtől már csak órák kérdése, hogy összeálljon rendesen :DDD

(#18264) Grave_444 válasza ocso (#18262) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Megpróbálom elhajlítani a tartóját és valahogy odébb felrakni. Ennyit biztos nem költök hűtőre, ha nem jön össze inkább marad a gyári vagy AC Freezer 11 LP.

(#18265) Geller72 válasza Grave_444 (#18264) üzenetére


Geller72
veterán

Én beszoptam a 11LP-vel, csak szólok.. :U .

(#18266) Grave_444 válasza Geller72 (#18265) üzenetére


Grave_444
nagyúr

A procihűtő tartólábait elhajlítottam így az egész hűtő egy kicsit odébb ment, már elfér a vga. :)

A procival így egy nagyon kis részen nem érintkezik a hűtője de nem hinném hogy gondot okozna.

(#18267) baloo-


baloo-
csendes tag

Sziasztok!
intel DN2800MT vagy MTE szeretnék vásárolni, valakinek van ötlete?
Annyira nem találok már, hogy valami hasonlóban is benne lennék... esetleg tud valaki egy DC dugaszos ITX alaplap listát/lelőhelyet?

(#18268) HookR válasza Grave_444 (#18259) üzenetére


HookR
addikt

A #18129-es hozzászólásban összehasonlítottam a PCI-E sínhez közeli CPU-foglalatos mini-ITX alaplapokat. Az Intel 6-os és 7-es chipset szériával szerelt ASRock lapok a leginkább problémásak ebből a szempontból. Amíg egy 103-105mm-es szimmetrikus hűtő az összes Gigabyte, illetve Asusnak 6x, MSI 7x-es alaplapjain még éppen csak, cipős kanállal elfér, addig a te lapodnál ez maximum 100mm, de inkább kevesebb. Az Asus 7x, 8x és az MSI 8x-es lapjain már külön figyelmet fordítottak a problémára, azokon már nincs ilyen gond.

A listáról a szimmetrikusak közül a 92-96mm széleseket érdemes nézegetni, mint pl:
- Reeven Arcziel (Csak külön beszerzett, laposabb ventilátorral fér el)
- Thermaltake ISGC-100
- Xigmatek Durin
- Titan TTC-NC25
- Titan TTC-NC35
- Evercool HPL 815
- Xigmatek Praeton
- Alpenföhn Silvretta
- Noctua NH-L9i

Az aszimmetrikus, 120-140mm-es ventivel szereltek közül pedig:
- Thermalright AXP-200
- Nexus LOW-7000
- Thermalright AXP-100
- Xigmatek Janus
- Prolimatech Samuel 17
- Gelid SlimHero (Ebben nem vagyok teljesen biztos.)

Szívem szerint ez utóbbiakat javasolnám, de általában drágábbak és/vagy nehezebben beszerezhetőek.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#18269) Grave_444 válasza HookR (#18268) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Csak az a rész lett elhajlítva, amin a 4 pöcök van ezért biztos nem fogok új hűtőt venni.[link] Ettől még ugyanúgy hűt semmi baja nem lesz, még ha a lamellákat hajtogatnám se lenne, esetleg jobban melegedne.
Terhelés alatt max 50 fokos a proci egyáltalán nem meleg.

[ Szerkesztve ]

(#18270) HookR válasza Grave_444 (#18269) üzenetére


HookR
addikt

Kértél hűtőajánlást, írtam párat. De ha sikerült 'megpatkolni' a Shurikent, akkor jó. :)

(Ha minden igaz, ezzel a hsz.-sal őstag lettem... 12 év után. Muhaha ;] )

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#18271) kisza25 válasza HookR (#18270) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

azt hogyan 2001.01.01.00:00 :Y

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#18272) radi8tor válasza kisza25 (#18271) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Egy unalmas szilveszteri estén... :D

⭐ Stella

(#18273) Hulot


Hulot
tag

A mini-ITX lapon nincsen csipogó.
Hogyan lehet hangot kiszedni belőle, mert nem indul a lapom?
Van egy tüskés speaker kivezetés a lapon. Vettem egy buzzert, amin vcc - i/o - gnd pontok vannak. Hogy köthető ez a speaker lábakra?

(#18274) fero02 válasza Hulot (#18273) üzenetére


fero02
veterán

4 pin-es csatlakozó esetén mindig a két szélső pinre kell kötni.

(#18275) Hulot válasza fero02 (#18274) üzenetére


Hulot
tag

Jó, az alaplapon a két szélső a '+' és '-' a könyve szerint.
És a buzzernél melyik pontokra? Nekem nem olyan mint a képen.

[ Szerkesztve ]

(#18276) fero02 válasza Hulot (#18275) üzenetére


fero02
veterán

Piros a "+", fekete a "-"

(#18277) HookR válasza kisza25 (#18271) üzenetére


HookR
addikt

Egy régi fórummotorváltásnál nem sikerült megfelelően átmenteni az adatbázist. A regisztráció valós időpontja talán fél-egy évvel későbbi, már nem emlékszem pontosan. Pl. Bari reg. időpontja is ugyanez.
További érdekesség, hogy a privát küldésének linkjéből láthatod az adott felhasználó azonosítószámát. Barié 27, az enyém 114. Ez sem az eredeti. Az inaktív regisztrációk időközi gyomlálása okán előrébb sorolódtunk.

[ Módosította: radi8tor ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#18278) Mattanyahu


Mattanyahu
tag

silverstone ml05 teszt @bit-tech
bitspower aiz77itxd teszt @bit-tech
f4de casemod @bit-tech nem egy nagy eresztés, de ami a következő oldalon van attól letettem a hajam
falcon northwest tiki teszt @hothardware a gránittalp vicces :)
gigabyte ga-z87n-wifi teszt @scpr
gigabyte ga-h77tn teszt @scpr

The right man in the wrong place can make all the difference in the world

(#18279) Kreash válasza Mattanyahu (#18278) üzenetére


Kreash
aktív tag

Ez milyen ház lenne? f4de casemod @bit-tech
Pont valami hasonló kellene.

(#18280) Sir Psycho válasza Kreash (#18279) üzenetére


Sir Psycho
aktív tag

Első hsz a blogon:
[X] CASE: Cubitek Mini Cube

(#18281) Kreash válasza Sir Psycho (#18280) üzenetére


Kreash
aktív tag

Köszi.
Ha lenne elöl venti, tökéletes lenne .

(#18282) radi8tor válasza Kreash (#18281) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Vágass rá valakivel. Én is moddolni fogom a következő gépben, amit építek. :K (nem ilyen házam lesz)

⭐ Stella

(#18283) vandorr


vandorr
csendes tag

Sziasztok,

Vásárláson gondolkozom, és az alábbi konfigurációt néztem ki:
- ASrock E350M1 AMD A50M (Integrált Dual Core 1,8 procival)
- PicoPSU (80W)
- 4GB RAM

Netezésre, FullHD filmnézésre, filemegosztásra.

Nem terveztem házba rakni, inkább az íróasztal aljára felfogatom, ott nem látom, nem zavar.
Leginkább éjszaka menne, ezért fontos, hogy fanless legyen.
Mit gondoltok, a processzor ventillátorát le lehet venni, esetleg más hűtő bordával elmenne?
Pl. Intel atomos alaplapon nincs ventillátor.

RAMok lefelé kompatibilisek ugye? Tehát 1333MHz-et tehetek bele (1066-ot tud kihasználni), ha olcsóbb esetleg?!

(#18284) Pista0001 válasza vandorr (#18283) üzenetére


Pista0001
addikt

RAM-ot olyat teszel bele amilyet akarsz (DDR3-on belül), menni fog 1066-on. Netezésre kompromisszumokkal alkalmas, némi türelem kell hozzá. Ha simán leveszed a ventit az gondot okozhat, de a komplett bordát lecserélheted komolyabb NB csiphűtőre (Xigmatek Porter például).

(#18285) Mercutio_ válasza vandorr (#18283) üzenetére


Mercutio_
félisten

Egy biosban leszabályozott gyári vagy egyéb coolernek sincs hangja már 1 m-röl sem főleg asztal alatt, egy olcsó H61MV - ITX lap + G1610 vagy kicsit drágábban G1610T proci pedig lényegesen erősebb és a táp még elviszi főleg utóbbit ami max 35W TDP-s, de a sima se eszik sokat.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#18286) Pista0001 válasza Mercutio_ (#18285) üzenetére


Pista0001
addikt

Mivel filemegosztásra is használná, feltételezhetőleg 3,5-es vinyó is van a képletben, úgy meg a 80-as pico nem biztos hogy hosszú távon elég. Ha több 3,5-es vinyó is lenne akkor meg biztos nem, bár 2-nél több a Brazos mellé sem ajánlott szerintem.

(#18287) vandorr válasza Pista0001 (#18286) üzenetére


vandorr
csendes tag

1db 2,5" winyót terveztem a dologba. Hogyha külön procisat vennék, akkor inkább a kisebb fogyasztásút (35W). Azzal talán beleférne a 80Wba, nem?

(#18288) Pista0001 válasza vandorr (#18287) üzenetére


Pista0001
addikt

Nem a 80 watton van sajnos a hangsúly, hanem a 12 V-os ágon leadott teljesítményen, mivel a proci teljesen onnan táplálkozik, és a 3,5-es vinyók is sokat kérnek onnan. 2,5-es vinyóval szerintem nem lesz gond, az - ha jól tudom - csak 5 V-ot kér.

(#18289) Mercutio_ válasza Pista0001 (#18288) üzenetére


Mercutio_
félisten

Igen, notivinyó - és SSD - nagy előnye, hogy csak az 5V-os ágat terheli :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#18290) vandorr


vandorr
csendes tag

Értem, akár SSD-t is rakhatnék bele, csak a filemegosztás miatt az nem szerencsés úgy tudom.
Amit ajánlottatok alaplapot, abban ha jól láttam nincs grafikus vezérlő.
Hogyha egy kicsit komolyabbat nézek, amiben akár már USB3 és grafikus vezérlő is van,
(pl Asrock B85M-ITX), akkor gondolom az alaplapnak is nagyobb teljesítmény szükséges.
Ez még elég kis érték, vagy már problémát okozhat (35Wos procinál maradva)?

(#18291) Pista0001 válasza vandorr (#18290) üzenetére


Pista0001
addikt

A grafikus vezérlő a processzorban van Inteléknél is. :K

(#18292) Mercutio_ válasza vandorr (#18290) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az SSD-t csak azért írtam, hogy ha valaki később rákeres egyben láthassa arról is az infót.

A 1155-ös foglalatú inteleknél már a prociban van a grafikus vezérlő is, usb3 ha feltétlenül szükséges választhatsz drágább lapot, de ha nem sürgős az áttöltése tetemes file-mennyiségnek, akkor az usb2-n is átcsorog a cucc, 1-1 filmet pedig pendrive-ról/-ra ki lehet várni, 2-3 perc a difi.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#18293) Mercutio_


Mercutio_
félisten

A6-3500 (3 mag 65W) procival van valakinek tapasztalata?

Mivel úgy néz ki megnyekkent a médiaplayer-em, és ahogy nézem a jelenlegi felhozatal vagy drága, vagy problémás így gondolkodom, hogy összerakok az itthon lévő cuccokból egy low budget HTPC-t (MX31, A75-ös giga lap, A6-3500, esetleg sok az egyben kártyaolvasó és slim DVD-R(W) ) kell még ram és valami amiről futna a rendszer, utóbbira is jöhet javaslat, pl. tud-e bootolni az usb-s kártyaolvasóba dugott SD-kártyáról a rendszer és arra tudok-e XBMC-t telepíteni valahogy?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#18294) Pista0001


Pista0001
addikt

Egy újabb hűtő, amivel lehet számolni. Thermalright HR-22. ;]

(#18295) shteer válasza Pista0001 (#18294) üzenetére


shteer
titán

felírtam a bevásárlólistára :P

..szerintem jónak tűnik

(#18296) anytime válasza Pista0001 (#18294) üzenetére


anytime
őstag

:), tetszetos darab, mar csak kerdes, passzivan eleg lehet a mostani helyere, jatek ala, egy darab hazventivel a jatek alatt? :F
Na meg, elfer-e a hazikomban es a lapon, a vga mellett? Ezek koltoiek voltak, elkezdem osszenezni a reva.bw-vel.

(#18297) parkasz


parkasz
senior tag

Sziasztok!

Itx alaplaphoz (945gsejt+ssd) kellene valami házikó. Az asszonynak lenne összerakva zenehallgatásra, xbmc rendszerrel. Mit ajánlanátok? Az igazi az lenne, ha a tv hátára (vesa felfogatóra) fel bírnám berheni, azaz strapabíró legyen a kaszni. Optikai meghajtó a gép jellegéből fakadóan kell.
Mit ajánlanátok? új és használt is lehet, a keret 15-20k
Előre is köszi a segítséget! :R

(#18298) anytime válasza anytime (#18296) üzenetére


anytime
őstag

Ha jol latom a gyari oldalon, akkor ez keresztben 150-es, ellenben az eddigi 140-el. Szoval ha igy nezem, akkor ugye 5mm-el kozelebb leszek a vga-hoz. Meg kell nezzem, de felek, az mar nem lesz elegendo, mert egy ventit en azert tennek ra a biztonsag kedveert, max leveszem nullara.

Ha keresztbe rakom fel, akkor meg a vga-ra fujnam a meleget vagy eppen arrol szivnam le, tehat szvsz az nem tul jo megoldas, csak abban az esetben, ha office-ra tenyleg elegendo passzivan es eleg lehet a hazventi a jatekok alatt, ami nekem csak hatul van a hangszigeteles miatt.

Kicsit beteg a megoldas, de igy munka kozben hangtalan a konfig :)

(#18299) Pista0001 válasza anytime (#18298) üzenetére


Pista0001
addikt

Ez a konfig is elment "passzívan", ezzel a Thermalrighttal is el kell mennie egy játékos gépnek. Az ront csak a helyzeten, hogy pont keresztirányban lenne az áramlás a tervhez képest, a képek szerint a lamellák "oldala" le/fel van hajtva, hogy légcsatornát alkossanak.

(#18300) #72042496 válasza Pista0001 (#18294) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ez nagyobb, mint némelyik ITX ház. :)

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.