Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6801) frovery válasza matyi19 (#6798) üzenetére


frovery
senior tag

Nagyon sokat számít a kábel és a csatlakozó. Sokan pont ezekre legyintenek, hogy jó az. 20 évvel ezelőtt nem volt ennyi külső zajforrás mint manapság. Mindenféle rádió jelekre gondolok, amik zavarják a vételt. Mindenképpen 3×-os árnyékolású Tri-Shield vagy Teletronik kábelt javasolok, ami réz belső erű legyen. Csatlakozókból pedig csakis fémet vegyetek, még bentre is. Ha van mód rá, akkor krimpelve vagy préselve legyenek. Ha pedig 40-50 méternél hosszabb a kültéren vezetett kábel, akkor RG11-est és ne RG6-ost vegyetek. Ma már nem olyan drága a jó minőségű kábel. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6802) akom


akom
senior tag

Sport 1,2 HD-ban jön a mindigen?

(#6803) frovery válasza akom (#6802) üzenetére


frovery
senior tag

Nem! Kizárólag a közszolga csatornák mennek HD felbontásban a Mindigen. Egyébként is a Sport2 sehol sincsen HD-ban, mivel nincs is, majd ősszel. :U

(#6804) akom válasza frovery (#6803) üzenetére


akom
senior tag

Esetleg jövőben tervezik ?

(#6805) frovery válasza akom (#6804) üzenetére


frovery
senior tag

Az analóg lekapcsolása után lesz 2 MUX, ahova ki tudja mit terveznek indítani. :Y
Majd késő ősszel, tavaszra kiderül.

(#6806) Armagedown válasza akom (#6802) üzenetére


Armagedown
őstag

Én nem látok rá esélyt

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#6807) darvinya válasza Armagedown (#6806) üzenetére


darvinya
titán

Szerintem meg igen.

Több HD tartalom jobb vétel, mint 100 csatorna f…s SD vagy alatti.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#6808) djculture válasza frovery (#6805) üzenetére


djculture
félisten

Mobilnetre kellenek a frekvenciák a hírek szerint úgyhogy nem nagyon lesz itt fejlesztés.

[ Szerkesztve ]

(#6809) frovery válasza djculture (#6808) üzenetére


frovery
senior tag

5 MUX-ra van szerződése an AH-nak. Igen a mobilnak kellenek a frekik(LTE=4G) de a 60 feletti sávra. Ezért is költöztetik és költöztették más lejjebb sok helyen.
A most 2 ütemben lezajló lekapcsoláskor 2 MUX-nak lesz hely. Ebből még idén 1 biztosan elindulhat, a másik az év elején, legkésőbb tavasszal. :))

(#6810) djculture válasza frovery (#6809) üzenetére


djculture
félisten

Az jó lesz ha elkezdenek variálni a csatornákkal ... Családi előrefizetésre hozzá jönnek majd a plusz csatik, vagy behoznak egy új nevű előfizetést aki meg előfizetett a családira az szív...

[ Szerkesztve ]

(#6811) korcsi válasza djculture (#6810) üzenetére


korcsi
veterán

Ha kellenek az új csatornák, akkor váltasz és fizetsz, ha nem, akkor marad minden a régiben, vagy ha valami nincs ingyen akkor az szívás?

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#6812) frovery válasza djculture (#6810) üzenetére


frovery
senior tag

Szerintem tuti új csomag lesz. Ingyen senki nem akar leszerződni a Mindigre, ez a fő probléma. Ha sok csatornát akarsz nézni, akkor ajánlom a UPC Direkt kártya előfizetést. Ott veszel saját beltérit és a közepes 64 csatornás csomag csak 1990Ft és még hűséget sem kell vállalnod. De itt csak a kártyát kapod, mást nem.

(#6813) akom válasza frovery (#6805) üzenetére


akom
senior tag

Remélem hogy sikerül majd pár plusz HD adással bővíteni a kínálatot.
Sokkal szívesebben fizetne az ember HD adásokért plusz pénzt mint az SD-kért.

Köszönöm a válaszod! :R

(#6814) darvinya válasza akom (#6813) üzenetére


darvinya
titán

Jelezd MindigTv(AH) felé, hogy te ezt preferálod.

Minél többen jelzik, hogy ilyenért hajlandóak fizetni.
Akkor efelé fognak menni, és a csatorna szolgáltatóját is errefelé fogják kényszeríteni.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#6815) akom válasza darvinya (#6814) üzenetére


akom
senior tag

Te már jelezted nekik?

(#6816) darvinya válasza akom (#6815) üzenetére


darvinya
titán

:K

@-ben, telefonon, személyesen.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#6817) akom válasza darvinya (#6816) üzenetére


akom
senior tag

Lehet én is tolok nekik egy e-mailt.

(#6818) Watt25 válasza frovery (#6809) üzenetére


Watt25
veterán

Idén sajnos még nem fog új MUX indulni, inkább 2014 elején.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#6819) akom válasza Watt25 (#6818) üzenetére


akom
senior tag

Épp a te aláírásod vezetett el ehhez a cikkhez.
"(vagyis 2 új MUX jöhet létre), ami maximum 6-7db HD-s vagy 25-27db SD csatornát"
Ebből következtetve 1 MUX 3 HD adást tudna teljes mértékben kiszolgálni?

(#6820) Alex0007


Alex0007
csendes tag

Sziasztok!
Ma vásároltam egy WayteQ HD 95 CX típusú Set top boksz készüléket a Tesco-ba amihez járt 6 hónap MinDig TV előfizetés. Nem aktiváltam még a kártyát, de az összes csatorna kódolatlanul elérhető ez miért van, ha aktiválom, a kártyát gondolom, utána csak az alap csomagot fogom elérni 6 hónapig nem?
Válaszotokat előre is köszönöm!

(#6821) djculture válasza akom (#6819) üzenetére


djculture
félisten

[link]
Majd cserélhetjük megint a boxokat... Ebben a formában az 5 mux kapacitás hiányára majd a DVB-T2 technológia teljes vagy részleges bevezetése jelenthet megoldást. Viszont 7 év múlva lesz egy újrapályáztatás a multiplexeken való szolgáltatásra úgyhogy az is érdekes lesz, nem biztos hogy akkor a Antenna Hungária fog nyerni.

[ Szerkesztve ]

(#6822) darvinya válasza Alex0007 (#6820) üzenetére


darvinya
titán

1 hét a próbaidő, hogy nincs-e gond a kártyával.
Meg persze kedvcsináló.

Igen aktíválás után az lesz.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#6823) Alex0007 válasza darvinya (#6822) üzenetére


Alex0007
csendes tag

Szóval akkor 1 hétig ne aktiváljam a kártyát, mert akkor egyből átvált az alap csomagra, vagy ha aktiválom, akkor is elérhető lesz az összes csatorna 1 hétig?

(#6824) darvinya válasza Alex0007 (#6823) üzenetére


darvinya
titán

Ha egyből aktíválod akkor a meghatározott csomag lesz.

Várj 1 hétig.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#6825) Alex0007 válasza darvinya (#6824) üzenetére


Alex0007
csendes tag

Rendben nagyon szépen köszönöm a segítségedet!

(#6826) frovery válasza Alex0007 (#6825) üzenetére


frovery
senior tag

Mielőtt lejárna a kártya, előtte való nap hívd fel az ügyfélszolgálatot, mert van mikor fél nap is kell mire aktiválják. De azért gyorsak. :)
Csak azért, nehogy adás nélkül maradj. ;]

(#6827) Bozek válasza darvinya (#6824) üzenetére


Bozek
nagyúr

Mondjuk ez egy érdekes dolog. Én csak kártyát vettem a Tesco-ban és itthon a billentyűzet kártyaolvasójába dugva semmi változás nem történt. Rámentem a weboldalon az aktiválásra és végigcsináltam a procedúrát, majd vártam türelmesen. Egy pár óra múlva már simán nézhettem az összes adót (HBO is, bár az akadt rendesen) 1 hétig, majd utána állt át a megfelelő csomagra.

Szóval míg nekem nem, addig Alex0007-nek meg minden variálás nélkül ment az összes adó.

[ Szerkesztve ]

(#6828) darvinya válasza Bozek (#6827) üzenetére


darvinya
titán

Eddig nálam mindig így ment.
3 db éves kártyám volt/van.

Szerintem a gép miatt volt, vagy lejárt kártyát aktíválták újra (több mint valószínű hiszen Tesos) .

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#6829) Bozek válasza darvinya (#6828) üzenetére


Bozek
nagyúr

Az is lehet. Mindenesetre kíváncsian várom az augusztust, mert a Homesys csak ennyit ír ki:
Conax 2013-07-01 2013-07-31 2013-07-08 2013-07-15
Preview 2 1990-01-01 1990-01-01 1990-01-01 1990-01-01

A 2013-07-08 2013-07-15 volt az 1 hetes próbaidőszak, azt tudom. De hogy miért 2013-07-31 van ott a második dátumnál, az kérdéses számomra. Mindenesetre fél éves kártyát vettem, eddig bejött. Még felvenni is tudok és utána azt konvertálni, pedig sokszor olvastam itt, hogy olyant nem lehet.

(#6830) spiritex válasza Bozek (#6829) üzenetére


spiritex
veterán

Szerintem a 2. dátum az a határidő, amíg aktiválni lehet a kártyát.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#6831) Bozek válasza spiritex (#6830) üzenetére


Bozek
nagyúr

Aktiválás előtt az is így nézett ki:
Preview 1 1990-01-01 1990-01-01 1990-01-01 1990-01-01

(#6832) azbest válasza Bozek (#6829) üzenetére


azbest
félisten

Mindig az adott honapra aktivaljak a kartyat es a lejarat elott kezdik kikuldeni a kovetkezo havi engedelyt. Tehat a kartya egyszerre kb egy honapra aktiv es minden honapban kuldik az ujabb aktivalast, amig ervenyes az elofizetes.

(#6833) Bozek válasza azbest (#6832) üzenetére


Bozek
nagyúr

Köszi, akkor így már érthető. :)

(#6834) DarkByte válasza azbest (#6832) üzenetére


DarkByte
addikt

Ez kicsit off itt de a smart card olvasós megoldásoddal is frankón megjönnek ezek a hosszabbítások vagy olyankor át kell raknod az előfizetői kártyát egy STB-be?

(#6835) Bozek válasza DarkByte (#6834) üzenetére


Bozek
nagyúr

Kártyát aktiválnak, nem eszközt. Én alapból smart card olvasóba raktam az aktiválás után, nem járt nálam ez a kártya STB-ben.

(#6836) DarkByte válasza Bozek (#6835) üzenetére


DarkByte
addikt

Köszi. Jó lenne kicsit többet olvasni az előfizetői kártyák működéséről. Én eddig abban a hitben éltem hogy a box időnként az adásjel hatására frissít a kártyán valamit. De akkor ezek szerint a kártyán csak egy fix kulcs van amivel vagy ki lehet nyitni a stream-et vagy nem attól függően hogy az adásmux-ot hogyan titkosítják?
Esetleg van erre valami összefoglaló cikk? :F

[ Szerkesztve ]

(#6837) spiritex válasza DarkByte (#6836) üzenetére


spiritex
veterán

Igen, ezek és hasonló infók engem is érdekelnének, mint pl. az, hogy ha a kártya mindig az AH tulajdonában marad (ahogy erről volt már itt szó), akkor pl. hogy megy egy lemondás vagy szüneteltetés? Vissza kell vinni a kártyát abba a boltba, ahol vettem?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#6838) djculture válasza DarkByte (#6836) üzenetére


djculture
félisten

Nem fix a kulcs mert akkor már mindenki rég nézné a fizetős csatikat is mint ahogy már más szolgáltatással ez megtörtént

(#6839) frovery válasza spiritex (#6837) üzenetére


frovery
senior tag

Szüneteltetni is lehet a kártyát. Ezt telefonon keresztül közölni kell az ügyfélszolgálatnál. Ha 1 évig nem használod a karit, akkor vissza kell szolgáltatnod az AH-nak, nem az üzletbe kell vinned, hanem borítékban feladva a címükre.

(#6840) frovery válasza DarkByte (#6836) üzenetére


frovery
senior tag

A kódrendszer fix. A kártyára minden hónapban, küldenekl egy tovább aktiválási jelet, persze csak akkor, ha rendben fizeted a havi díjat. Azután a kártyára elég sűrűn jönnek emm adatok, amik életben tartják a kártyát. Próbáld ki, hogy menet közben kihúzod a kártyát, mennyi ideig megy még az adás. Ebből kijön, hogy mennyi időközönként jön az emm.

(#6841) spiritex válasza frovery (#6839) üzenetére


spiritex
veterán

Gondolom csak a lejárt kártyát lehet szüneteltetni és legfeljebb 1 évig, ha jól értem.
De ha mondjuk még nem járt le, és valaki elutazik 3 hónapra és az idő alatt nem szeretné használni a kártyát, az tudja szüneteltetni?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#6842) azbest válasza DarkByte (#6836) üzenetére


azbest
félisten

for (i=0;i<100;i++) { printf("bocs, vissza gomb helyett szerkesztés fogok használni legközelebb");} :B

[ Szerkesztve ]

(#6843) azbest válasza DarkByte (#6836) üzenetére


azbest
félisten

Régebben találtam egy cikket, valamelyik nagyobb újságban is szerepelt, ha jól tudom. Ebben elég jól elmagyarázzák a kártyás előfizetés alapjait : [link]
"A hozzáférés korlátozott DVB CATV m sorterjesztés alapjai / Híradástechnika 2004/4 sz. © Wein Tibor 2004"

(#6841) spiritex, ha jól emlékszem lehet szüneteltetni, valamennyi díjat akkor is szednek. Az ászf-ben részletesen benne kell legyen, ami az extra honlapján található meg.

[ Szerkesztve ]

(#6844) GIhe


GIhe
tag

Melyik set top box legyen ?!?!?
Valaki egy jó ötletet mondjon ?

(#6845) andatti válasza GIhe (#6844) üzenetére


andatti
senior tag

nekem az ATD egyik set-top boxa tetszik nagyon, mert médialejátszó is egyben, van benne conax kártyaolvasó hely, a külső vinyót (dobozon 2 TB) műszaki leírás szerint 1,5 TB-ig látja és a tecsóban csak 10 ezerbe kerül... Állítólag Pesten már 6-ért is kínálják itt-ott, de nem tudom, hogy hol...

Amúgy pár hónapja vettem egy strong eco-t, de épp az utóbbi napokban rendetlenkedik, mert az M1 adást kerül fordul eldobja... persze vissza jön az adás és jelerősség 98%... szóval nem kéne, hogy gond legyen, de mégis... amit nem értek, mert minden jól bejön, pl. m2-nél volt, hogy 0%-ot írt, mégis tökéletes volt a vétel...
Helyileg Kiskunfélegyházán lakom, és a szentesi adóra van állítva az antenna a padlástérben, azaz tető alatt...
Boltban azt mondták, hogy tegyem ki a tetőre, vagy cseréljek antennát, illetve erősítsem... Illetve még mondtak olyat, hogy talán már csökkent az adó teljesítménye??? Bár tudtommal a digitális jel 100 megawattal jön. és épp mivel már csak a digitális marad jelerősség csökkenés szerintem nonszensz... Vagy megártott a meleg... :F

Még az jutott eszembe, hogy frissítem a szoftvert, mert a gyári 1.1 van rajta, a jelenleg elérhető 1.3 helyett...

Szerintetek ez megoldhatja a problémát?

(#6846) Armagedown


Armagedown
őstag

Szeretnék venni én is egy set top boxot , melyek azok amelyekkel kevesebb a gond, pvr és médialejátszás nem lényeges ,viszont tudja az afd-t !

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#6847) darvinya válasza Armagedown (#6846) üzenetére


darvinya
titán

Mi az a AFD?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#6848) DarkByte válasza frovery (#6840) üzenetére


DarkByte
addikt

Erre gondoltam. Akkor csak az adásjelben van valami ami miatt hosszabbodik a kártya. De akkor ha jól értem a kártyaolvasós + kártyaszerveres megoldásnál is működik a frissítés, megoldja a szerver program az adásjel alapján.

darvinya: [Active Format Description]. Ha minden igaz ez alapján tudja a box hogy milyen képarányra kell széthúzni a dekódolt videóképet egy adott pillanatban (pl. M1-nél van 16:9-es és 4:3-mas adás is a sugároztt műsortól függően és ez mind ugyanabban az 1440x1080i-s felbontásban jön csak más-más képarányú tartalmat sürítenek bele)

[ Szerkesztve ]

(#6849) DarkByte válasza azbest (#6843) üzenetére


DarkByte
addikt

Köszi, ez elég részletes cikknek néz ki! :R

(#6850) danee91 válasza andatti (#6845) üzenetére


danee91
senior tag

Az inkább 100kW...de csak a legerősebb adók adnak annyival, az átjátszóadók pár kW-al. Kiskőrös nem fogható? Az 50 és 48 kW-al ad, én Soltról afelé fordítottam a lepkét, sima a vétel. Nekem Strong sima 8105 van, nem rendetlenkedik, csak az EPG adatokat furán fogadja, néha egyik néha másik műsor neve bukkan fel, de maga a kép és a hang hibátlan.

[ Szerkesztve ]

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.