Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7301) StSanya válasza frovery (#7290) üzenetére


StSanya
őstag

Köszi, nem szempont a távolság, mintegy 10 - 15 km-re van az adó... A DTX-92F szép, de túl nagy lenne, tetőtérben akarnám elhelyezni a cuccot... Néztem kisebb Iskra-t, a triplex P47N-t, de kisebb frekvenciákon rosszabb, mint a kérdezett Dipol.

Az erősítőben felmerült az általad javasolt Terra, csak az 470-862 MHz között erősít, nálam meg az ráférne a kábel tv jelre is, mert vacak rendesen...

Ha más nem szól a Dipol antenna ellen, akkor meg egy helyen rendelnék meg mindent. A közösítőt is néztem máshol, pl. Könczöl a Bétacomnál, ([link] de lényeges adatok nélkül szerepel, s kérdésre se árulják el, mennyi pl. a csillapítása, csak a fesz átengedőst javasolták emailben ([link])... :W

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#7302) darvinya válasza StSanya (#7301) üzenetére


darvinya
titán

A kábel Tv és MindigTv-t egyszerre nem kellene erősíteni, mert nem lesz más mint egy nagy zajtömeg hasznos jel nélkül.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#7303) StSanya válasza darvinya (#7302) üzenetére


StSanya
őstag

Ezt kifejtenéd részletesebben is? Milyen megoldások lehetnek a problémára?

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#7304) varmi2 válasza StSanya (#7303) üzenetére


varmi2
nagyúr

Én ennek már utánna néztem, a Minig tv+ kábel tévé kombóra ne közösítőt vegyél, mert az zavarja egymást, hanem átkapcsolót. Íme példa ez az oldal.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#7305) frovery válasza StSanya (#7303) üzenetére


frovery
senior tag

Minden esetben tudni kell, hogy az adott kábel tv, milyen freqiken adja neked a jeleket. Ha ezt tudod, akkor olyat kell venni ami megfelel, különben tényleg egy katyvasz lesz az egész.
T kábelhez ezt ajánlhatom: DVB-T + Kábel TV közösítő szűrő
Sok esetben a manuálisan átkapcsolhatók a legjobbak. Kényelmetlen sajnos de biztosabb.Pl: SIGNAL kézi kábelkapcsoló

(#7306) cigam válasza frovery (#7305) üzenetére


cigam
félisten

Sok esetben a manuálisan átkapcsolhatók a legjobbak.

Szerintem meg az automata átkapcsolók a legjobbak.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7307) StSanya válasza frovery (#7305) üzenetére


StSanya
őstag

Varmi2 és Frovery köszönöm a válaszokat!

Írtam korábban: Kis, helyi analóg kábel TV szolgáltatóról beszélünk, semmi T, semmi UPC stb., a VHF sávban jön a 19 db program, 48 MHz és 260 MHz között. A kábel pedig a háztetőkön van vezetve, a padlástérben vagyok rákötve, egy isolatoron át.

A koax lejön az egyik emeleti szobába, ami a padlástértől néhány méter max., ott van egy sarokban szerelő doboz a gipszkartonban. Ezidáig ott egy sima négyes elosztó van, amivel négy helyiségbe van elvezetve a becsövezett koax kábelezésen át. Az osztótól vannak a ténylegesen hosszabb szakaszok a koax kábelezésben, pl. a földszinti helyiségig.

A terv pedig az lenne, hogy a tetőtérben elhelyezek egy DBV-T antennát, közösítem a meglévő analóg kábellel, így egy koaxon lejutok az emeleti szobába, a sima elosztót lecserélem az erősítős osztóra, - ami gain adjustment-es - és így négy helyiségben lehet akár az analóg kábel TV-t, akár a DBV-T-t elérni.

Ha kellene, bár kétlem, még a DBV-T antennához lehet tenni erősítést is, pl. azt a Terra-t, mert a kinézett közösítő átengedi a feszt, illetve az osztó is.

[ Szerkesztve ]

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#7308) darvinya válasza StSanya (#7307) üzenetére


darvinya
titán

Látszólag VHF nem gond.
De pont nagyobb gond, mint az UHF lenne.

Csak a kapcsoló jelent megoldást.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#7309) cigam válasza darvinya (#7308) üzenetére


cigam
félisten

Miért is?

Vagy egy sima közösítőszűrővel összegzi a jeleket, vagy 2 bemenetes (külön VHF, külön UHF)antennaerősítővel.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7310) GIhe válasza BlacKSouL (#7275) üzenetére


GIhe
tag

Azért egy jó koax kábel se árt .A régi kábel miatt lehet rossz vétel is !!!
Tri-Shield 3x árnyékolású

(#7311) frovery válasza GIhe (#7310) üzenetére


frovery
senior tag

Igen, a kábelen sokan akarnak spórolni, sajnos. Ma már a 3×-os árnyékolás a minimum, Tri-Shield vagy Teletronik kábelek a megfizethető minőségű kategóriába tartoznak.
Viszont amit ajánlottál nem rossz, de törekedni kell a belső réz szálra is, mert a rezezett acél sem túl jó. Csatlakozókból pedig a fémet kell venni, az árnyékolás végett.

(#7312) BlacKSouL válasza frovery (#7311) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Tehát akkor mint ez a linkelt is: PVC burok, alu fólia, sodrony, alu fólia, műanyag merevítő/szigetelő, réz vezető ?

A korábban a blankolás mintához linkelt is ilyen volt jól emlékszem? És akkor a Tecsóban kapható 10 m-es dobozos kábelszettet felejtsem is el?
Ja, a blankolás mintán a külső alu és a sodrony is le van hajtva, a belső alu le van vágva a műanyaggal együtt. Úgy helyes?

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#7313) darvinya válasza BlacKSouL (#7312) üzenetére


darvinya
titán

Itt (#7280) darvinya készítettem egy jó blankolást és felhelyezést.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#7314) Danaf válasza Kernel (#7238) üzenetére


Danaf
csendes tag

Mostanában én is próbálgatom ezt a dvbviwer pro-t (5.1.0.0), letöltöttem ezt az általad linkelt skin-t, de hiába másolom be az OSDskins és Plugins könyvtárba, az opcióknál csak a default van.
Valamit biztos rosszul csinálok...

(#7315) enemot


enemot
csendes tag

Sziasztok!
Ma vettem 2db alcor hd2650-et és nagy meglepetésemre egyik sem működik. Van valami amit speciálisan be kell állítani vagy valami, mert az auto csatornakeresésnél nem talál semmi a manuálisnál is tekergetem, de se jelerősség se jelminőség nincs. Mi a fene lehet? Mert még ha csak az egyik, de mindkettő. Hallottam, hogy ezek érzékenyek a rázkódásra/ütésre és figyeltem is rá, hogy véletlenül se érje őket ütés. Igaz buszon hoztam haza a táskámban, de nem gondolnám, hogy ennyitől tönkremenne. Szóval valami hamisítvány lenne vagy csak nem állítottam be valamit? (Amúgy hivatalos üzletbe vettem.) Még annyit előzménynek, hogy az antenna tuti jó, mert van itthon egy hd2600 és az megy tökéletesen annak a helyére betéve ezeket nem hoznak be semmit. Kellene valamit beállítani? Bejön az üdvözlőmenü leokézom, autokeresés eredménye nincs program, kézinél sincs semmi, bár ott nem is tudom mire kéne állítani vagy lapozgattam uhf és vhf-ek között egyaránt, de semmi. valami ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#7316) Kernel válasza Danaf (#7314) üzenetére


Kernel
nagyúr

Először az 1.8 full verziót kell letölteni: [link]

Ez is nyilván működik, csak másképp néz ki.

Utána az 1.8 Lite csomagban található fájlokkal felül kell írni, vagyis módosítani a full csomagot, attól változik meg a kinézete.

Részben találtam, részben mentettem hozzá logókat is, képernyőről:

http://kernel.uw.hu/logos.zip

Elhelyezés:

Program Files\DVBViewer\Images\Logos\*.png

Ha nem működne, törölni kell a következő fájlt, majd létrejön ismét, programot újra kell indítani:

c:\ProgramData\CMUV\DVBViewer\channellogos.ini

Így néz ki logóval együtt:

Mint látható, közben én belenyúltam egy kicsit a felületbe is. Nem mondom, hogy végleges, de ez van most:

http://kernel.uw.hu/myMiniEPG.xml

Például a jobb felső sarokba, a titkosított adókat jelző kulcs ikon helyett (ami számomra érdektelen) egy REC-gombot kreáltam, ami a felvételt indikálja, ami csak egy kísérlet volt, de úgy maradt, egyelőre.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#7317) allfinanz


allfinanz
senior tag

2013. szeptember 5-én digitális sugárzásra váltott a fővárosi Főnix TV is.

A Főnix TV 2000. augusztusában indult, sok budapesti információt, ismeretterjesztő- és természetfilmeket, valamint magazinműsorokat sugároz, 24 órás műsorrendben, műsorai előtt és után az Infocsatorna hírei láthatóak.

A Főnix TV, ahogy analóg korszakában is, a 31-es csatornán érhető el.

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#7318) Danaf válasza Kernel (#7316) üzenetére


Danaf
csendes tag

Nagyon köszönöm az útbaigazítást! :R
Most már tökéletes!

(#7319) Watt25 válasza allfinanz (#7317) üzenetére


Watt25
veterán

Hát, ez a bazmeg! :)

Ez az! Digitális! Ez! (A hang is rossz egyébként.)
De legalább bejön, mert az analóg is nagyon szemcsésen jött be, ez viszont 100%-os jelminőséggel, 54%-os jelerősséggel jön. (Mondjuk a többi MUX 94%-os jelerősséggel jön nálam...)
Viszont nem kispályáznak, az MPEG4-es videó 6,15Mbps-sel jön, szóval, pixelesedés nem lesz. :) (Csak a szemcséket kell eltüntetni. Remélem nem azért ilyen magas a bitráta, hogy a szemcsés képet is jól átvigye majd. :) ) A teljes MUX 8Mbps. (Van benne 1,6Mbps null packet.)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#7320) darvinya válasza allfinanz (#7317) üzenetére


darvinya
titán

FőnixTv CH31/55.4MHz

Borzasztóan szar minőség mintha rosszul hangolt analóg csatorna.

(#7319) Watt25

Ez analóg, csak konvertálva.
De még azt sem mondhatnám, mert én az agyon nyúzott 21 éves VHS kazettáról jobb minőséget konvertáltam. :D

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#7321) Watt25 válasza darvinya (#7320) üzenetére


Watt25
veterán

55.4???

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#7322) darvinya válasza Watt25 (#7321) üzenetére


darvinya
titán

Igaz 554MHz.

:R

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#7323) enemot


enemot
csendes tag

Senkinek sincs valami ötlete?

(#7324) darvinya válasza enemot (#7323) üzenetére


darvinya
titán

Ha másikkal megy akkor ez van, és vissza kell vinni.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#7325) Kernel válasza enemot (#7315) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nehéz elrontani egy ilyen auto hangolást, és ha az egyik vevő jó az antennával, akkor a másiknak is menni kellene ugyanazzal.

Manuális frekvencia vagy csatorna megadása nagyon egyszerű, a működő box menüjéből is ki tudod nézni, vagy a MinDigTV honlapjáról.

Szerk: esetleg azt lehetne elképzelni, ha erősítős antenna, egyiknél aktív a táp, másiknál nem.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#7326) enemot válasza Kernel (#7325) üzenetére


enemot
csendes tag

Ezt a tápot hogy lehet aktiválni? Vagy magától mennie kéne? Erősítős az antenna igen. Az az érdekes, hogy a kettőből egyik se jó. Pedig azt is hallottam, hogy nem olyan egyszerű ezeket tönkre vágni eléggé hajigálni kéne őket. Csak nem sok kedvem van megint egy fél napot eldobni, amúgy kíváncsi vagyok mit fog mondani az eladó erre.

[ Szerkesztve ]

(#7327) darvinya válasza enemot (#7326) üzenetére


darvinya
titán

Menüben a tápellátást be kell kapcsolni.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#7328) frovery válasza darvinya (#7298) üzenetére


frovery
senior tag

Ééésss, rendeltem tegnap egyet. Ma reggel 8-kor itt is volt futárral.Mindjárt rendeltem 2 csomag(50db) krimpelhető csatlakozót,(81Ft/db). Plussz 1-2 apróságot is, így már meg is érte azt az 1000Ft futár költséget. :DD
Nagyon stabil kis fogó. Régebben ahol dolgoztam, ott sima manuális volt, semmi áttétel, de ez nagyon tetszik. Mégha csak néha használja az ember. Cserélhető a pofa is, sajnos néznem kell RG11-eshez is, mert nekem az van az antennához. Valahol kutatok a neten hozzávaló pofát is. :)

(#7329) darvinya válasza frovery (#7328) üzenetére


darvinya
titán

Ha van közelben esztergályos, vagy vassal dolgozó szaki.
Vele legyártható, és akár speciális pofák is.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#7330) Kernel válasza enemot (#7326) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ha a boxból kapja az 5 V tápot az erősítő, akkor keress olyan menüpontot, hogy Antenna Power, vagy magyar menüben néha Antenna Erősítés (ami egy kicsi idióta fordítás, de ez van).

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#7331) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Érdekes ez a Mindig TV dolog.
Valamikor napokig hibátlan,utána meg elő-előfordul,hogy a kép egy ici-picit megáll,a hang meg megy tovább.
Nálunk az M1HD-s mux jön jóval erősebben,és még ott is előfordul,gyakorlatilag tehát nem kicsi a jel,hiszen a gyengébb mux is gond nélkül jön,aztán nagy ritkán itt is ugyanaz a jelenség van.
Katonai adótornyok okozhatnak ilyen zavart esetleg?
Mert már csak arra tudok gondolni.
Megjegyzem,analóg világban ilyen gond nem volt.

(#7332) róland válasza Kezdő vagyok (#7331) üzenetére


róland
veterán

Az leginkább vételi zavar. Nagyobb nyereségű antennával kevesebbszer fordul elő ilyen.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#7333) enemot válasza darvinya (#7327) üzenetére


enemot
csendes tag

Helló.
Megvan, már mindkettő működik. Köszönet érte.

(#7334) Watt25 válasza Kezdő vagyok (#7331) üzenetére


Watt25
veterán

Jó minőségű, irányított antennával nincsen ilyen probléma.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#7335) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

[link]

Ehelyett milyet ajánlanátok?
(Régebben már tárgyaltuk ezt a témát.)

[ Szerkesztve ]

(#7336) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Már lehet venni a Főnix Tv-t de úgy néz ki, mintha az analóg vételt digitalizálnák, mert tegnap sisterget, ma meg kicsit hullámzott.

(#7337) Watt25 válasza Kezdő vagyok (#7335) üzenetére


Watt25
veterán

Ehelyett??? Ez egy nagyon jó antenna, nekem is ez van. Ha ez van neked is, próbáld meg jobban irányba állítani. (Pontosan kell!) Persze kérdés, hogy milyen helyen laksz, mert azért van ahová ez sem elég.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#7338) Kezdő vagyok válasza Watt25 (#7337) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Műszerrel állította be a szerelő,és elég közel vagyunk az adóhoz.
(De nem nagyon közel hozzá persze.)
Igen,pont ez van.

Strong SRT 8903 és Golden Media HD 9080 boxok vannak.

[ Szerkesztve ]

(#7339) Tamás88 válasza Kezdő vagyok (#7338) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Vagy magasabbra kell rakni, mivel lehet, hogy takarásban van. Vagy esetleg túl van erősítve (ha van benne).

(#7340) darvinya válasza Kernel (#7330) üzenetére


darvinya
titán

Az még hagyján, de anyámnak is ilyen készülék van és ott Tápellátás a fordítás. :D
Még véletlenül se találd ki mi az.

Angolul nem Antenna Amplifier Power Supply a rendes neve?

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#7341) Kernel válasza darvinya (#7340) üzenetére


Kernel
nagyúr

A rendes neve tulajdonképpen mindig az, amikor angolra állítom a menürendszert és látszik a gyártó eredeti elképzelése.

A gond általában a fordításoknál kezdődik, ami általában külföldön készül, de érdekes módon olyan is van, hogy későbbi frissítésnél javíthatná például a hazai forgalmazó, de azért benne hagyják a hülyeséget.

Ez ellen egy lehetőség, hogy inkább hagyom angolon, hogy ne irritáljon. DPS 80 boxnál voltak olyan hibák, ami még a menüt is elrontotta (túl sok karakter például itt-ott).

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#7342) Watt25 válasza Kernel (#7341) üzenetére


Watt25
veterán

Szerintem a Samsung kamerám mindent visz: a Back szót úgy fordították, hogy Fekete!

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#7343) darvinya válasza Kernel (#7341) üzenetére


darvinya
titán

Sajnos hazaiak nem tudnak hozzá valódi fw-t készíteni.

(#7342) Watt25

:C

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#7344) darvinya


darvinya
titán

Mi a tosz. :F

Nem lehet kapni normális coax kábelt.
Mindenhol ezt a habosítot 1x-es Alu fóliás rezezet acél belsős van min. 40Ft/fm -ért. :Y

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#7345) frovery válasza darvinya (#7344) üzenetére


frovery
senior tag

Gondolom teleszórták az országot, ezekkel a olcsó szarokkal. Komolyabb üzletben, vagy webshopban azért van normális kábel is. Én szinte mindent a neten rendelek. Sajnos sokat kellene utazgatnom és még akkor sem kapnék olyat, amilyet szeretnék.
Itt van választék jó árasítva: Koax kábelek

(#7346) kmarci25 válasza frovery (#7345) üzenetére


kmarci25
veterán

Sziasztok! Budapesten a XVIII. kerületben lakom, a mindigtv oldalán a térkép szerint jó lenne a vétel, de sajnos csak szobaantennát (Strong srt ant 12eco) használhatok és azzal elég gyenge a jel. (Beltéri nem kell, a tv-ben van beépített dvb-t tuner, egy LG LM620S.) A legtöbbször a négy közszolgálati képe is szétesik, az rtl és a tv2 nézhetetlen. Próbáltam persze az antennát erre-arra állítani, de nem igazán segít az sem. Tudtok erre valamilyen megoldást javasolni? Esetleg egy jelerősítő? Eléggé el vagyok már keseredve...

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#7347) frovery válasza kmarci25 (#7346) üzenetére


frovery
senior tag

Pont az antennával lesz a gond. Elsősorban ezt aktív antenna(arősítős). Tápfeszültséget adtál az antennának?
Ha igen és ígysem jó, akkor mindenképpen egy rendes antennát javasolok, akár bentre is, de inkább kültérre ha lehetőség van rá. Egyébként nemrégen ha visszaolvasol volt már ilyen probléma másnál is.
ANTENNA 1
ANTENNA 2

Csak ha utólag szükség lenne rá, akkor egy ilyet beépíteni.
ERŐSÍTŐ

[ Szerkesztve ]

(#7348) frovery válasza frovery (#7347) üzenetére


frovery
senior tag

Valamiért a két antenna linkjét rosszul adtam meg. Helyesen még 1×.
ANTENNA 1
ANTENNA 2
Ebből a logperből van kisebb is az oldalon ha esetleg csak a lakásban, mondjuk a szekrény tetejére tudnád rejteni.

(#7349) kmarci25 válasza frovery (#7347) üzenetére


kmarci25
veterán

Köszi a tanácsot, de ahogy írtam CSAK szobaantennát használhatok (nem saját lakás). Az antannának van tápja, működik is, de gyenge a jel. Az erősítőben bízok, hátha segítene.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#7350) Watt25 válasza kmarci25 (#7349) üzenetére


Watt25
veterán

Márpedig csodák nem léteznek...

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.