Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6301) djculture válasza ruzsass (#6298) üzenetére


djculture
félisten

Ja nekem 1200-as van az ikonok ugyanezek.

(#6302) spiritex válasza Kernel (#6299) üzenetére


spiritex
veterán

Köszi, azt tudod esetleg, hogy az újabb Alcor HD-2800-asban miért változott meg a menü? Más lehet a processzora már? Mert ez az a menü, ami nekem nem jön be. Pl. itt az Info gomb 2x-i megnyomására nem az éppen futó műsor információt lehet látni, hanem egy átlag user számára teljesen felesleges technikai paramétereket (kivéve persze a jelerősséget és -minőséget).

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#6303) Kernel válasza spiritex (#6302) üzenetére


Kernel
nagyúr

Annyi a lényege, hogy az már kártyás vevő, ALI chipset, illetve processzor, ha jól tudom.

Teljesen más logikájú ablakrendszer, csak legfeljebb aki nem használ ilyet, elsőre nem tűnik fel a különbség.

A kártya nélküli (FTA) boxoknál van a népszerűnek számító MediaStar processzor. (Ha rákeresünk az MSD7818 processzorra az eBay, dx.com, alibaba, aliexpress oldalain, akad belőle bőven.)

Én egy kivételes esetet láttam, valamelyik hazai Internetes oldalon vagy doksiban, ami kártya nélküli box volt, ennek ellenére valamilyen eltérő, szokatlan ablakai voltak. Az egyértelműen más hardver volt.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#6304) BTO válasza Kernel (#6280) üzenetére


BTO
őstag

én müholdvevőhöz csináltam ilyenböl modulatort szintén bontva.

semmi sem tökéletes

(#6305) BTO válasza Kernel (#6292) üzenetére


BTO
őstag

ilyen jelenséget én istapasztaltam mediabox AV csatlakoztatása és aTV tunerjeleközött. az AV jel mögé kuszott,árnykép
sötétebb képrészleteknél jol látszik.CATV.n van üres fekete képünk-csak vivő- oda kapcsolva a tunert,majd az AV-re vissza megszünt az árnykép.

[ Szerkesztve ]

semmi sem tökéletes

(#6306) alacka


alacka
tag

Hali!
A MindigTV ingyen csatornás set top box-szával (pl. Tesco - Alcor HD2650) foghatóak a külföldi (horvát, szlovén) digitális adások is?

Bocsanat, hogy nem ekezetelek. Roottalan utakon, amíg csak lehet.

(#6307) Tamás88 válasza alacka (#6306) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Persze, ha csak nem DVB-T2 -vel sugározzák, valamint elképzelhető hogy az antennát is el kell fordítani. Apropó, ha nem H-ban, vagy nem V-ben, hanem H/V-ben tesszük az antennát, akkor mind2 különböző módon sugárzott muxot be lehet fogni?

(#6308) spiritex válasza Kernel (#6303) üzenetére


spiritex
veterán

Köszi!
Még annyit kérdeznék, hogy az egyes FTA boxoknál lehet látni, hogy a kimenet nem minden esetben 1080p-s, hanem vannak, amik "csak" 1080i-sek. Ez a különbség érzékelhető a p-s javára, és ha igen, akkor milyen TV esetén, csak egy FullHD-snél vagy egy HD-Ready-snél is?

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#6309) Bozek válasza cigam (#6128) üzenetére


Bozek
nagyúr

Kicsit visszatérek erre a témára, mert ma volt időm kipróbálni tablet-en a MindigTV Android-os alkalmazását F1 közben is. És hatalmas tévedés az, hogy nem megy a stream, ugyanis simán tudtam nézni. A szabadedzés és az időmérő idején is működött, szóval valamit benéztél.
Lehetséges, hogy a nem megfelelő WiFi jel miatt nem töltötte be, ilyenek többször előfordultak nálam is, de amint odébb mentem, már jó volt.

Ha gondolod, rakok fel képet is, mert csináltam screenshot-ot. :)

[ Szerkesztve ]

(#6310) cigam válasza Bozek (#6309) üzenetére


cigam
félisten

Pont ma jutott eszembe nekem is megnézni. Én is láttam hogy működik.
Bocsi hogy téves infót adtam tovább anélkül, hogy ellenőriztem volna forumtársunk bejegyzését, miszerint F1-et nem lehet nézni rajta!

Bocsi!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6311) Bozek válasza cigam (#6310) üzenetére


Bozek
nagyúr

Semmi gond, csak gondoltam megjegyzem, hogy lehet. Hátha más se nézi meg, csak elfogadja azt az infót, hogy nem. :)

(#6312) róland válasza Bozek (#6309) üzenetére


róland
veterán

Szinte mindig működött. Az indulásnál (kb. május elején) volt néha gond vele, de azóta megy rendesen.
Ellentétben az MTVA internetes streamjével, amin NEM lehet Forma1-et nézni.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#6313) spiritex válasza Bozek (#6311) üzenetére


spiritex
veterán

Egy linket adnál, hogy pontosan melyik az az alkalmazás? Köszi!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#6314) darvinya válasza spiritex (#6313) üzenetére


darvinya
titán

Play áruház - kereső - MinDigTv

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#6315) Kezdő vagyok válasza darvinya (#6278) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Szia!
Ha van benne felfűzési lehetőség(Scart loop),miért nem jó átjátszónak?
Pont úgy van,ahogy írod,a merevlemezes jele átmegy a GM-be,GM-ből a TV-be.

A DVD felvevőnek is van 2 Scart aljzata,egy a videónak,egy a TV-nek.
A GM-nek is van 2 Scart aljzata,egy a videónak,egy a TV-nek+még RCA kimenete is van(erről tudok felvenni hibátlanul a GM-ről a DVD felvevőre.

[ Szerkesztve ]

(#6316) Kezdő vagyok válasza Kezdő vagyok (#6315) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Az szokatlan nekem,hogyha készenlétben van a GM,minden oké,ha be van kapcsolva,jönnek az úszásos problémák Scarton.

(#6317) Kernel válasza spiritex (#6308) üzenetére


Kernel
nagyúr

Eleve ott kezdődik, hogy a TV adás interlaced, tehát a MTV HD is 1080i.

Tehát eddig semmi hátrány nincs belőle, sőt ez a jó beállítás, hogy átalakítás nélkül menjen a jel. Megjegyzem, SD-adás esetén is így a legjobb a kép, hogy a box skálázza fel 1080i-re, mivel a szóban forgó MediaStar chip ezt egész jó minőségben végzi.

Ha viszont médialejátszóként is szeretnéd használni, az 1080p videókat is legfeljebb 1080i formában adja le a HDMI-kimenet. Innen kezdve azon múlik, hogy a lejátszás fontos-e valakinek, milyen minőségi igények vannak, csakhogy komolyabb igények esetén úgyis komolyabb médialejátszóban kell gondolkodni.

Nem mintha ez nem adna meglepően jó minőségű képet, de akadhatnak egyéb kényelmetlenségek, gyártótól függően (formátumok támogatása, feliratok minősége stb.).

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#6318) darvinya válasza Kezdő vagyok (#6315) üzenetére


darvinya
titán

Pont úgy van,ahogy írod,a merevlemezes jele átmegy a GM-be,GM-ből a TV-be.…
A DVD felvevőnek is van 2 Scart aljzata,egy a videónak,egy a TV-nek.
A GM-nek is van 2 Scart aljzata,egy a videónak,egy a TV-nek+még RCA kimenete is van(erről tudok felvenni hibátlanul a GM-ről a DVD felvevőre.

Ezt úgy kell felfűzni, mint már páran leírtuk.

GM->DVD->Tv

DVD->GM->Tvrossz, mert ilyenkor a felvételképét visszaküldi a felvett adásra.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#6319) spiritex válasza darvinya (#6314) üzenetére


spiritex
veterán

Értem, hát ez adja magát, de most visszakerestem, és valaki meg ezt linkelte erre a célra. Melyik a jobb? Vagy ez csak tájoló?

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#6320) darvinya válasza spiritex (#6319) üzenetére


darvinya
titán

Nem erről beszéltek és ez a hivatalos app-ja a MindigTv-nek.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#6321) Kezdő vagyok válasza darvinya (#6318) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Oké.
Már csak a dolog technikai részére lennék kíváncsi,mármint ez a Scart felfűzés miért kivitelezhető egy 2 Scart aljzatos HDD/DVD felvevőn,és miért nem egy 2 Scart aljzatos Set Top Box-on?
Mi benne az olyan bonyolult?
+1 extra kérdés:
Tegyük fel,hogy adott még 2 darab videómagnó is(mindkettőnek van 2 Scart aljzata)+a GM,és a HDD/DVD író is.
És van egy olyan TV(képcsöves),melynek egy Scart aljzata van+1 RF bemenete.
Ezeket hogyan lehetne úgy csatlakoztatni,hogyha bármelyik készülék képét szeretném látni,az megoldható legyen?
És úszásos gondok ne legyenek?
És ne kelljen állandóan a kábeleket ki/be húzgálni?

[ Szerkesztve ]

(#6322) spiritex válasza Kernel (#6303) üzenetére


spiritex
veterán

"Én egy kivételes esetet láttam..."

Az Evolve Andromeda FTA box is kivétel, amiről pár napja írtam, hogy nálam volt, mert ilyen a menüje, csak az ikonok másak kicsit. De az elhelyezkedésük, almenük felosztása detto: STRONG SRT 8903.

A kérdésem:
az, hogy az Evolve menüje szinte ugyanilyen, jelenti-e azt, hogy a hardver is szinte ugyanaz a két készülékben? Vagy csak a processzorra utal a dolog?

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#6323) darvinya válasza Kezdő vagyok (#6321) üzenetére


darvinya
titán

Már leírtam az előző hsz-emben és magyarázatot is odaírtam.

Ugyanezen az elven mindegyiket felfűzve, de így csak mindig 1 nézhető, mivel a SCART is 1 csatorna.

GM->DVD->VCR1->VCR2->Tv
De ilyenkor ne akarjunk egyszerre videót és DVD, GM-et nézni, mert 1 csatornán, csak 1 jel vihető kifelé

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#6324) Kezdő vagyok válasza darvinya (#6323) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Elolvastam a válaszodat,de nekem még egy valami mindig nem egészen tiszta.
Vegyük azt az esetet,amikor van egy video, van egy HDD/DVD,és egy TV.
A felfűzés így menne:videó--HDD/DVD---TV
Felveszem mondjuk a TV2 műsorát videóval,de úgy,hogy ezt a jelet a HDD/DVD felvevő VCR Scart aljzatáról veszem,amely jelet a HDD/DVD saját tunerétől nyerek.
A videó(tegyük fel)ad kapcsolófeszültséget a HDD/DVD felé,így látom a képét a TV-n.

A felvétel képét itt is visszaküldi a felvett adásra?
Itt is jelentkezni kellene az úszásos jelenségnek?
Nem vitatkozni akarok,csak nem értem a dolgot.

"De ilyenkor ne akarjunk egyszerre videót és DVD, GM-et nézni, mert 1 csatornán, csak 1 jel vihető kifelé"
Ez teljesen egyértelmű,nem is erre az esetre gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#6325) Kezdő vagyok válasza Kezdő vagyok (#6324) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

+1 kérdés:
GM->DVD->VCR1->VCR2->Tv esetben a GM képe nem romlik,hogy ennyire "távol"van a TV-től?

(#6326) Kernel válasza spiritex (#6322) üzenetére


Kernel
nagyúr

A menü Ali-chipre utal (alitech.com), de abból van többféle. Ez például FTA box, M8301 processzor:

http://www.youtube.com/watch?v=wkx2MgYYZPk

Mint látható, ugyanez a menü Conaxos boxoknál is tetten érhető. Azt nem tudom, hogy pont az M3801 szerelhető Conax modullal is, vagy ahhoz másik Ali-chip szükséges.

Például az előzőleg tárgyalt MediaStar 7818 chip minden jel szerint nem alkalmas Conax-modul csatlakoztatására, olyan kombinációt még sehol nem láttam.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#6327) darvinya válasza Kezdő vagyok (#6324) üzenetére


darvinya
titán

A felvétel képét itt is visszaküldi a felvett adásra?
Itt is jelentkezni kellene az úszásos jelenségnek?
Nem vitatkozni akarok,csak nem értem a dolgot.

De igen.
Mert ez ugyanaz, mint a GM esetén kötöttél.
A lényeg, hogy ami adja az adást az van a sor elején.
Tehát a Felveszem mondjuk a TV2 műsorát videóval,de úgy,hogy ezt a jelet a HDD/DVD felvevő VCR Scart aljzatáról veszem,amely jelet a HDD/DVD saját tunerétől nyerek.
Nem lehet VCR-DVD-Tv, ha DVD szolgáltatja az antenna jelet. Ez a hibás felfűzés.
DVD-VCR-Tv a jó felfűzés

(#6325) Kezdő vagyok

Ezért van általában Tv-n több csatorna a készülékekhez, és nem 1 csatornán használni.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#6328) Kezdő vagyok válasza darvinya (#6327) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Na,most értettem meg,köszönöm! :R
Más:azért visszalépésnek érzem a Mindig TV-t,mert tegyük fel néznék egy műsort,egyet felvennék,plusz még egyet egy másik készülékkel megint felvennék(mert ugyanabban az időben adják):szóval analóg világban ennek kivitelezése jóval egyszerűbb volt,mint most.
Van erre valami jó megoldás?

(#6329) darvinya válasza Kezdő vagyok (#6328) üzenetére


darvinya
titán

analóg világban ennek kivitelezése jóval egyszerűbb volt,mint most.
Miért is lenne egyszerűbb?
Kellett két készülék ami felvett.
Amúgy azonos mux-on nem kódolt adón több egyidejű felvétel indítható olyan STB ami PVR-e támogatja.
Vagy 2 STB.

Vagy olyan típusú STB ami nem csak 1 Dvb-T modul van, hanem 3 és akkor nincs korlát és annyit felvételt indítasz egyidőben amennyit elbír a processzor.(ez általában mux-onként 16, de ez 3 különböző mux esetén 4/mux-ra csökken)

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#6330) danee91 válasza spiritex (#6308) üzenetére


danee91
senior tag

Az nem tiszta, hogy HD Ready tévénél hogy akarsz 1080i kimenetet állítani? Csak 720P-t tudsz. Én mint laikus kipróbáltam FullHD-s 23-as monitornál az 1080i és az 1080P kimenetet MindigTV használatánál. 1080i-ben a kép kicsit élesebbnek tűnik, viszont közelről a szövegek vibrálnak(messziről nem látod), 1080P-nél a gyors mozgások folyamatosabbnak tűnnek, viszont a kép nem annyira éles(bár mind2 kiváló). A különbség abszolút elhanyagolható.

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#6331) darvinya válasza danee91 (#6330) üzenetére


darvinya
titán

1080p=1920x1080
1080i=1440x1080

Akkor mit is írtál.?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#6332) Kezdő vagyok válasza darvinya (#6329) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Nekem sem a GM-mel,sem a Strong-gal nem sikerült egyszerre két adóról felvennem,pedig azonos muxon belül voltak.
Tudnál ilyen boxokra példát mondani?

"Vagy olyan típusú STB ami nem csak 1 Dvb-T modul van, hanem 3 és akkor nincs korlát és annyit felvételt indítasz egyidőben amennyit elbír a processzor.(ez általában mux-onként 16, de ez 3 különböző mux esetén 4/mux-ra csökken)"
Erre is szeretnék példát kérni.

(#6333) danee91 válasza darvinya (#6331) üzenetére


danee91
senior tag

A kimenet esetén az 1080i jel az sztem 1920x1080-at jelent, attól még hogy a MindigTV HD adásai 1440x1080 felbontásúak. Vagy nem?

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#6334) Gubek-Einste válasza darvinya (#6331) üzenetére

Téves amit írtál, Wikipédia

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#6335) spiritex válasza Kernel (#6326) üzenetére


spiritex
veterán

Köszi! Hát akkor ez alapján hiába szidtam én az Evolve Andromeda-t, hogy a •REC jelzése végig kinn marad az összes csatornán és nem tűnik el felvétel közben (mint a MediaStar-nál), meg, hogy az "info" gomb 2x megnyomása nem ad több információt az éppen futó műsorról (mint a MediaStar-nál), meg hogy az EPG-je nem tud csatornánkénti műsort mutatni (mint a MediaStar), mert akkor ez a chip sajátossága. Valószínűleg hiába is kértem tőlük ezen dolgok következő firmware-beni javítását. Számomra ezek elég zavaróak és akkor ezek szerint hiába is keresnék más készüléket, ha ugyanilyen a chip-je, akkor ugyanezek a zavaró dolgai meglennének annak is...

Konkrétan ezek javítását kértem (úgy néz ki akkor hogy hiába):

- az info gomb megnyomása utáni info ablak aktuális és következő műsorról szóló sora nagyon szegényes és alig tartalmaz pár betűt, pedig bőven lenne neki hely jobb oldalon, sokszor szinte nem is lehet tudni, hogy mi az aktuális műsor...

- az info gomb megnyomása után megjelenő program információ az aktuális és következő műsorról sokszor nem frissül, tehát néha 2-3 órával régebbi és már régen lement műsorokat mutat, mint az éppen futó és következő műsor.

- sokszor az info gomb megnyomása után nem jön fel a jelminőség, jelerősség ablak, és néha 2-3x meg kell nyomni az info gombot, mire megjelenik a második jelerősséges ablak.

- az info gomb másodszori megnyomása után nagyon jó lenne, ha az éppen futó műsorról lennének információk (ahogy a legtöbb más készüléknél is van), és nem olyan technikai részletek lennének felsorolva, amik senkit sem érdekelnek (kivétel a jelerősség és -minőség, ennek ott a helye).

- a felvétel alatt a •REC nem tűnik el a képernyőről, így gyakorlatilag hiába van benne 2 tuner élvezhetetlen bármilyen műsor nézésre, a plazma tv készülékek besülésének veszélyeztetéséről nem is beszélve.

- az EPG-ben nem lehet váltani a másik megszokott üzemmódra, amikor is nem az összes csatorna éppen futó programjait mutatja, hanem egy konkrét csatorna egész napi műsorát.

- az EPG-ben való vízszintes mozgás nagyon nehézkes, sokszor nem akar haladni a kijelölés, és ilyenkor jó sokszor meg kell nyomni a jobbra nyilat, hogy haladjon.

- avi, mkv nézés közben nem lehet állítani a felirat színét, méretét, körvonalát és a megjelenítés valami tragikus, mert szinte betűnként rakja ki a szöveget, nem pedig egyszerre a 2 vagy 3 sort. Ilyet még soha egyetlen készüléknél sem láttam.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#6336) darvinya válasza Gubek-Einste (#6334) üzenetére


darvinya
titán

Idézet a wiki-ből.
A HDTV szabvány több felbontást határoz meg:
480p: 720×480 pixel
720p: 1280×720 pixel
1080i: 1920×1080 pixel (interlaced)(képkockánként felváltva a páros és a páratlan képsorok) natív 1280×1080 pixel, HDCAM/HDV 1440×1080
1080p: 1920×1080 pixel
2160p: 3840×2160 Quad HDTV

(p) Progressive (folyamatos)

(i) Interlace (váltott soros)

Én akárhogy olvasom, de i soha nem volt 1920x1080 teljes képpontos, csak felkonvertált.

(#6332) Kezdő vagyok

WayteQ HD90/95CX

Alien2

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#6337) spiritex válasza spiritex (#6335) üzenetére


spiritex
veterán

Az a helyzet, hogy a digiportál sok elavult és 1-2 db új dvb-t tuner tesztjétől eltekintve szinte nincsenek tesztek a készülékekről. Semmit sem lehet tudni róluk, így eléggé zsákbamacska, hogy mit kap az ember, mert csak akkor derül ki, amikor megvette, hazavitte és bekapcsolta. Ha már ilyen kevés a fényképes teszt, jó lenne legalább valami táblázat, hogy mely készülékek milyen chip-pel rendelkeznek, hogy következtetni lehessen a menürendszerükre, működésükre. Igaz, lehet, hogy még korai, mert nem történt meg a lekapcsolás, de azért én több és élőbb fórumot, tesztet várnék a konkrét készülékekről, mint ami most van, azaz egyedül a digiportál.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#6338) darvinya válasza spiritex (#6337) üzenetére


darvinya
titán

A gond, hogy meg kell venni az eszközt, mert a forgalmazó/gyártó nem biztosít tesztelhető készüléket.
Arról meg pláne nem lehet információt kapni ami a box belsejében van.

Ezért várom már a droid-os eszközt (Set-Top-Box)-ot.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#6339) djculture válasza spiritex (#6337) üzenetére


djculture
félisten

Igazság szerint van vagy 10 féle kiépítés az elektronikát tekintve, rengeteg egyforma termék másféle menüvel meg másféle csatikkal dobozzal. Nekem is három van itthon különböző márkák mindbe egyforma a panel, a menü más, meg a csatik egy része cserélődik vagy nincs beforrasztva

[ Szerkesztve ]

(#6340) Haart


Haart
addikt

Valaki esetleg nem tudja hogy a Kiskőrösi adótorny sugározni fog-e a közeljövőben Mux B-t :F

[ Szerkesztve ]

(#6341) spiritex válasza darvinya (#6338) üzenetére


spiritex
veterán

Lesz droid-os STB? Mikor?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#6342) Kernel válasza danee91 (#6330) üzenetére


Kernel
nagyúr

Az nem tiszta, hogy HD Ready tévénél hogy akarsz 1080i kimenetet állítani? Csak 720P-t tudsz.

A HD-Ready TV lényegéhez tartozik, hogy full HD-műsor fogadására alkalmas (full HD-kompatibilis), tehát a bemenete képes feldolgozni az 1080i jelet is. Meg az alacsonyabb felbontásokat is. Attól függetlenül, hogy többféle kijelzővel is gyártják, és még nem is csak 1366x768 vagy 1024x768-as kijelzőre skálázva a bemenő jelet, hanem elvétve egyéb kijelzővel is lehet találkozni.

Konkrétan az MS7818 chipes boxoknál én HD-Ready 768 soros kijelzőjű TV-hez is tudom ajánlani, hogy a box kimenetét 1080i-re állítsuk, mert így szebb képet ad, mint 720 i/p beállításban. Ebben az esetben a box az 576i SD adást is felskálázza 1080i-re, utána a TV leméretezi a saját kijelzőjéhez, de ez így jó.

Én mint laikus kipróbáltam FullHD-s 23-as monitornál az 1080i és az 1080P kimenetet MindigTV használatánál. 1080i-ben a kép kicsit élesebbnek tűnik, viszont közelről a szövegek vibrálnak(messziről nem látod).

A interlaced (váltottsoros) képátvitel jellegzetes vibrálását láthattad, ami natív kijelzésnél természetes, de ez egyébként függ a kijelzőtől is

1080P-nél a gyors mozgások folyamatosabbnak tűnnek, viszont a kép nem annyira éles(bár mind2 kiváló). A különbség abszolút elhanyagolható.

Miután a TV adás nálunk legfeljebb 1080i, ezt már nem érdemes a box processzorával 1080p-re átdolgozni. Ha valakit a médialejátszás érdekel, 1080p anyagoknál, jobbfajta TV-nél már lehet szerepe, csak mint említettem, olyankor már komolyabb médialejátszóban szokás gondolkodni, nem egy DVB-T boxban.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#6343) korcsillio


korcsillio
őstag

Üdv.Amit a tescoban lehet kapni(azt hiszem inglar nevü)antennát 5000ért érdemes megvenni?Jobb vételt biztosít mint a mostani lepkém?

(#6344) spiritex válasza danee91 (#6330) üzenetére


spiritex
veterán

Ja boccs, elsiklottam a kérdésed felett. Most látom, hogy Kernel kolléga válaszolt rá.
Szóval igen, évek óta 1080p-n járatom a a HDReady plazmámat, mert bár így van, hogy a tv-nek utána le kell skáláznia a natív felbontására, de szemmel láthatóan szebbek így a filmek, mintha 720p-re lenne állítva a vga drivere. Ami még érdekes, hogy az 1080p-s filmek láthatóan jobb minőségűek, mint a 720p-sek, pedig elvileg nem kéne látszania különbségnek, mert a tv csak HDReady, de mégis! Én a pc-ről hdmi-n keresztül történő filmlejátszással egyébként tökéletesen meg vagyok elégedve, nincs semmilyen képkocka ugrás vagy akadás, mert a tv frekvenciáját is mindig a film fps-ének megfelelően járatom.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#6345) Kernel válasza darvinya (#6331) üzenetére


Kernel
nagyúr

1080p=1920x1080
1080i=1440x1080

Ez nem így működik. Kezdetben a MinDigTV HD adásait 1920x1080i módban sugározták, később azonban a vízszintes irányú felbontást 1440-re mérsékelték. A TV elektronikája ezt természetesen széthúzza 16:9-re, az adásban sugárzott kapcsolójel alapján.

Az i nyilván csak arra utal, hogy váltottsoros (esetükben 50 Hz képváltással), ezt már nem fejtem ki, le van írva az Interneten

Ezzel jelentős sávszélességet lehet megtakarítani, ugyanakkor felesleges is volt az 1920-as adás, mert állítólag rengeteg stúdióanyag, vagy a nemzetközi élő sportadások szintén úgyis 1440-ben vannak. Továbbá az emberi szem a vízszintes irányú felbontásra jóval kevésbé érzékeny, így jellemzően észre sem vesszük a különbséget.

Németeknél például a 720p földi adásra rendezkedtek be, ami állítólag szép képet ad, a deinterlace hátrányai nélkül az 1080i adásnál is kellemesebbet, sávszélben is takarékos, de TV-s szakembertől azt is olvastam, hogy most már utólag bánják, mert ma már szívnak is vele (pontosan nem volt kifejtve).

(#6335) spiritex

•REC jelzése végig kinn marad az összes csatornán és nem tűnik el felvétel közben

Exit gomb nyomására sem?

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#6346) spiritex válasza Kernel (#6345) üzenetére


spiritex
veterán

Biztosan kipróbáltam már az Exit-et, most így tutira nem emlékszem, de szerintem nem tünteti el. Estére kipróbálom újra, de nem hiszem, hogy segítene.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#6347) darvinya válasza Kernel (#6345) üzenetére


darvinya
titán

Hát pont azért szívnak.

És nincs értelme 2db 1920-as, ha csak a frekvencia a különbség, mivel ez digitális és nem analóg.
Azt, hogy frame/Hz-et mire állítod az a te dolgod.
Mivel csak i dolgozik AH ezért van megkötve a max 50-es.

Nézd meg 60-on HírTv feliratát.
Szakadozik, mert a vízszintes felbontást utólag van kiegészítve.

Az i valójában nem 1920-as csak fel van skálázva.

(#6346) spiritex
Ez WayteQ alatt már nincs.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#6348) spiritex válasza darvinya (#6347) üzenetére


spiritex
veterán

Tehát akkor azt mondod, hogy megjelenik a nagy piros betűs •Rec szöveg, és magától eltűnik egy kis idő után?Mert akkor ők már módosítottak a firmware-en és ezek szerint csak tudnak kezdeni a gyártók valamit ezekkel a számomra zavaró dolgokkal, ha akarnak...

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#6349) darvinya válasza spiritex (#6348) üzenetére


darvinya
titán

Igen.

Sőt a csatorna listát felhozva jelzi melyik csatornát veszed.
Csatorna név mellett ott piros pötty.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#6350) azbest válasza darvinya (#6347) üzenetére


azbest
félisten

Ez elég zavarosra sikeredett szerintem.

Az hogy valami váltottsoros vagy progresszív teljesen független attól, hogy mekkora a felbontása. Az hogy 50 vagy 60 Hz a képrissítés pedig a PAL vs NTSC időkből maradt fenn.

Az Duna Tv sokáig még 1920x1080i -ben ment, most hogy összevonták őket így már ők is váltottak. Az M1 és M2 sávszélesség spórolásból váltott kissé alacsonyabb felbontásra. Annó azzal indokolták, hogy a kamerák többsége hardveresen úgyis 1440x1080 felbontásban dolgozik és ezért nem visszalépés a kisebb felbontásban sugárzás.

A 60Hz-es akadozást pedig az adja, hogy nem egész számú többszöröse az 50nek, ezért nem lehet egyenletes a köztes képkockák ismétlése. (lásd kadencia helyes lejátszás.) A házimozis rendszereken szoktak hasonló okok miatt panaszkodni, ha a készülékük nem tudja a mozifilmes 24 képkockás sebességet. :U

Hirtelenjében ezt az írást találtam, ahol szó van hasonló kérdésekről: [link]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.