Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7351) darvinya válasza frovery (#7345) üzenetére


darvinya
titán

Pont azért vagyok kiakadva, hogy még net-en is a szarok vannak többségben.

Nemrég vettem 35Ft/fm RG6 TRISHIELD-et.
Most meg 65Ft/fm -nél indul.

Még itt is ilyen drága lett [link] ahol vettem.

Mintha összefogtak.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#7352) Kezdő vagyok válasza Tamás88 (#7339) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Az antennaárbóc leghegyén van,és erősítő nincsen.
Nekem az a szokatlan,hogyha kevés lenne a jel,akkor jóval gyakrabban kellene jelentkezni a hibának,mint heti egy-két alkalom.

(#7353) frovery válasza kmarci25 (#7349) üzenetére


frovery
senior tag

Nem olvastad el amit írtam. A te antennád erősítős, tehát erre már minek raknál erősítőt? A te antennádnak egy baja van, ami pont a lelke, hogy az az antenna NEM antenna. Neked egy tisztességes dipol antenna kellene egyenlőre erősítő nélkül. Aztán ha szükséges, akkor egy kis zajszintű erősítő. A logper antennából megveszed amelyik elfér egy szekrény tetején, veszel hozzá egy kis gyertya erősítőt és tuti jobb lesz valamivel, mint a mostanid. Az csakis parasztvakításnak jó.
Ezek az antennák nagyon kis nyereségűek és a bennük lévő erősítő megnyomja a jó kis zavarokkal együtt.

Ez csakis a saját tapasztalataim alapján leírt véleményem. :U

(#7354) frovery válasza Kezdő vagyok (#7352) üzenetére


frovery
senior tag

Nálad valamilyen alkalmi zavar lehet. Nem mindíg a magasabb a jobb, lehet elég lenne fél méterrel lejjebb rakni. Viszont ha oldalra tudsz vele 1-1 métert játszani, akkor ezt a variácíót is javasolnám. Sokszor az az 1 méter is sokat számíthat. Nagyon sok helyen voltam már, ahol ilyen babra munkák is szivatják az embert. :Y

(#7355) frovery válasza darvinya (#7351) üzenetére


frovery
senior tag

Sajnos ennél olcsóbban nemigen lehet jó minőségű kábelt venni. Én nagykerben 60-80Ft között szoktam venni a Teletronik kábelt.

(#7356) Kernel válasza kmarci25 (#7346) üzenetére


Kernel
nagyúr

Az antenna már tartalmaz egy erősítőt, másik erősítőt ebben a kategóriában (nem professzionális technika) nem igazán köthetsz utána, mert az már csak a zajt erősíti, túlvezérlődik.

Amit tenni tehet ilyenkor, hogy különféle antennákkal és erősítőkkel kísérletezni. Kényszerhelyzetben és bérelt lakásban akár egy erősítős lepkeantenna is bevállalható, sarokba letéve, vagy ahol jó. Lehet próbálkozni ablaküvegre ragasztott Bi-Quad antennával is. Senki nem garantál semmit, de hátha bejön vagy legalább javul valamit a helyzet.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#7357) ro_bert17 válasza Kernel (#7356) üzenetére


ro_bert17
őstag

:K
Az említett XVIII-hoz képest, én egy 2-3 km-el beljebb lakom, a X.-ben. Egy ilyenem van, amit a kompakt mérete miatt vettem, egy bérelt lakásba, ahol a tetőantennás megoldásokat körülményes lett volna kivitelezni.
Mivel a lakáson belül is jó volt a vétel, ezért már nem is szereltem ki. Viszont rendezgetés közben a tévé alatti szekrényben gyakran akadozott az RTL, TV2, ezért egy fél méterre kilógattam onnan. Azóta nem volt gondom vele.

Szerk: tudom, hogy az általam említett antenna nem a legalkalmasabbak közt van, de bizonyos helyeken, helyzetekben érdemes picit kísérletezni, ha van rá lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#7358) darvinya válasza frovery (#7355) üzenetére


darvinya
titán

Ezt még el is hinném, de 3 hete vettem és akkor 35Ft/fm -ért vettem kiskerben.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#7359) Tamás88 válasza frovery (#7353) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

De ezt is megvehetné, sokan dicsérik.

(#7360) darvinya


darvinya
titán

Felmerült benne egy kérdés.
A FőnixTv alacsonyabb csatornán(frekvencián) jön és ennyi jelerősség/jelminőség 65/66.
Miután elforgattam az antennát akkor már ennyi lett:

Viszont akkor a többi mux-nak ment lejjebb 88-90/87-90-ről 70/70-re.

Itt valami nagyon nem kerek a frekvencia cserével.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#7361) Watt25 válasza darvinya (#7360) üzenetére


Watt25
veterán

Másik fórumon azt írták, hogy nem pont a Széchenyi toronyról jön a Főnix, hanem mellőle egy kisebb épületről. Ezért lehet, hogy forgatnod kellett az antennán, nem?

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#7362) Tamás88 válasza darvinya (#7360) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

A Főnix TV nem a Mindig tv-hez tartozik, így a törvény szerint nagyon kis bit rátával kell sugározni (mint ahogy néhány vidéki helyi tv-t is, ráadásul csak 1 muxon 1 csatorna lehet. Nekem egyébként a jelerősség kb. 50, a jelminőség pedig 0 és mégis tudom nézni.

(#7363) donjohnson válasza darvinya (#7360) üzenetére


donjohnson
addikt

én is próbálgattam, de ennyit nem ér ez a csatorna, hogy a többi rovására fogható legyen. elég szegényes a műsorkínálatuk.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#7364) darvinya válasza Watt25 (#7361) üzenetére


darvinya
titán

Pedig a Széchényi hegyet írja.

(#7363) donjohnson és (#7362) Tamás88

Ez is igaz.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#7365) nyirzoz válasza Tamás88 (#7362) üzenetére


nyirzoz
aktív tag

Nincsen semmilyen hatósági előírás a bitrátára,csak a kódolás lehet QPSK!
Az viszont igaz,hogy nincs engedélyezve a multiplexelés.

[ Szerkesztve ]

(#7366) cigam válasza darvinya (#7364) üzenetére


cigam
félisten

De nem a "nagy" tornyon van az antenna, hanem mellette egy pici tornyon.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7367) Watt25 válasza Tamás88 (#7362) üzenetére


Watt25
veterán

Ahogy már írtam is, 6Mbps-os bitrátával tolják a Főnix-et. Ennyivel a MindigTV csak a HD-s csatikat sugározza. Szerintem te összekeverted a bitrátát a sugárzási teljesítménnyel.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#7368) cigam válasza Watt25 (#7367) üzenetére


cigam
félisten

A 6Mbps csak lehetőséget ad a jó minőségű átvitelre. Viszont ha csak egy mezei kábeltévéről vett PAL jelet plántálnak bele...

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7369) Diaspar


Diaspar
csendes tag

Sziasztok. Két kérdéssel fordulnék hozzátok.

1.
Biztosan sokan kérdezték már ezt, de egyrészt nem szeretnék 7000 kommentet visszaolvasni, másrészt pedig a korábbi kérdések óta már változhatott is a kínálat. Tehát az elcsépelt kérdésem az volna, hogy melyik set-top box-ot érdemes jelenleg beszerezni?
20 ezer a max amit rá tudok fordítani. Tehát ebben az árkategóriában jelenleg, melyik készülékbe érdemes befektetni(megbízhatóság, élettartam, tudás, stb.).
Elég nagy a kínálat: WayteQ - Alcor - Synaps - Strong, és akkor még csak azokat soroltam fel, amiket majdnem mindenhol megemlítenek.

2.
A másik ami érdekelne, hogy miként működik a MinDigTV Extra szolgáltatás?
Ha én beszerzek, egy "1 éves MinDig TV Extra Családi csomag" kártyát, azzal 1 évig fogom a csatornákat, majd utána új kártyát kell bele vennem? Vagy ha veszek egy ilyen kártyát, az olyan mintha előfizetnék egy szolgáltatásra? Magyarán ha beszerzek egy ilyen kártyát, az jár valamiféle további kötelezettséggel?

(#7370) darvinya válasza Diaspar (#7369) üzenetére


darvinya
titán

1. szinte mindegyik u.a.

2. van havidíj fizetéses(csekk, átutalás, stb) határozott/határozatlan, van az előre vásárolt időre szóló szolgáltatás (pre -paid)

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#7371) Diaspar válasza darvinya (#7370) üzenetére


Diaspar
csendes tag

Köszönöm a választ. Nézelődtem, és végül három termékre szűkítettem le a kört. Azonban mind a háromnál találtam olyat, ami arra sarkalt, hogy tovább nézelődjek.

Alcor HD-2800
Ahogy olvastam, az Alcor már csődbe ment, ezért nem várható további fw frissítés.

ATD STB-868
Ennél valamilyen felbontásbeli hiányosságra panaszkodtak páran.

WayteQ HD-95CX
Ennél pedig a feliratok kezelésével nem voltak megelégedve páran.

Esetleg valakinek van tapasztalata ezek közül többel is, és tud tanácsot adni, melyik a legjobb választás?

(#7372) darvinya válasza Diaspar (#7371) üzenetére


darvinya
titán

Alcor újra van háttér (elvileg).

Én WayteQ-et használok, de ami tényleg jó lenne az Alien 2.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#7373) kmarci25


kmarci25
veterán

Oké, köszönöm mindenkinek a segítséget! :R

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#7374) kmarci25


kmarci25
veterán

Gondolkodtam a dolgon, és ezt néztem ki: Signal HDA-5000 A6040 Ez jó lehet nekem? (Oké, tudom, hogy nincs 100%-os válasz, de azért mégis...)
Gondolom, hogy anélkül, hogy fúrnom kellene nem tudom kitenni ezt a teraszra... Így csak az ajtónál vezethetném el, úgy meg valószínűleg megtörik a kábel, és annyi is neki.
Így maradna a beltér. Szerintetek működne a dolog?

(XVIII. ker. kb. 4 km-re az adótoronytól, közvetlen "rálátás" csak a teraszról lenne, szobából maximum "irányba" tudom fordítani, de rálátás nincs.)

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#7375) unravel válasza darvinya (#7360) üzenetére


unravel
őstag

"Itt valami nagyon nem kerek a frekvencia cserével."

Pedig de.
"A jelenleg még ideiglenes frekvencián működő adók áthangolását az Antenna Hungária Zrt. szakemberei végzik szeptember 3 - november 30 között." - digitalisatallas.hu

¯\_(ツ)_/¯

(#7376) frovery válasza kmarci25 (#7374) üzenetére


frovery
senior tag

1× raktam egy ilyet Esztergomban, panelházak közé, tulaj nem tapasztalt akadást vagy kiesést. A távolság kb:10Km-er lehet az adótól. Belülre is jó lehet arra a 4Km-re.
Semmiképpen nem tudod kirakni?

(#7377) kmarci25 válasza frovery (#7376) üzenetére


kmarci25
veterán

Kirakni tudom, a kábelt nem tudom bevinni. (A tulajnak kb felrobbanna a feje, ha fúrnék, még egy kép felrakása is problémás téma nála. Faltól falig ablak van, három osztású, műanyag keretes. Nem is nagyon tudom hogyan kellene megfúrni, de - ahogy írtam - ez kizárt.) Nem szeretnék vele befürödni, azért kérdezgetek ennyit.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#7378) Kernel válasza kmarci25 (#7377) üzenetére


Kernel
nagyúr

Flexibilis koax ablakátmenethez

De ilyet ráérsz később is beszerezni, ha már van valami biztató jel.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#7379) frovery válasza Kernel (#7378) üzenetére


frovery
senior tag

Igen, ezt akartam javallni én is, de csak ha benn nincs elegendő vétel. Utólag is beépíthető. Van még egy típus, ami még vékonyabb és kissebb a csillapítása is. Persze kicsivel drágább is.Faval

[ Szerkesztve ]

(#7380) kmarci25


kmarci25
veterán

Kernel és frovery: :R Erre van szükségem, köszönöm!

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#7381) Kernel válasza kmarci25 (#7377) üzenetére


Kernel
nagyúr

Egyébként, aki tud barkácsolni, egy ilyen Bi-Quad antenna vásárlás előtt kipróbálható akár házilag is: [link]

Az igaz, hogy erősítője ilyenkor nem lesz, de azért sokat elárul, hogy behoz valamit vagy nem. A semmiből ugyanis az erősítő sem tud jelet varázsolni.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#7382) _Karesz_ válasza Kernel (#7381) üzenetére


_Karesz_
tag

én csináltam magamnak egy hasonlót, azóta is ezzel tv-zek :D

(#7383) róland válasza Kernel (#7381) üzenetére


róland
veterán

Nem rossz. :)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#7384) StSanya


StSanya
őstag

Kétszer_Quad_antenna.pdf

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#7385) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Elindult a Szegedi városi TV a 31-es csatornán.
Nálam jelszint:57,minőség:57.
Strong SRT 8903-mal.

Nem tudom,hogy az adótorony helyileg máshol van,mint a Mindig TV adói Szegeden?

(#7386) regvoltrossz válasza Kezdő vagyok (#7385) üzenetére


regvoltrossz
tag

A vtv honlapja szerint a Rókusi toronyra szerelték fel az adót olyan másfél-két hete. Nálam először nem is volt jel, aztán kézi hangolással talált 29-es jelerősséget, és 38-40 körüli jelminőséget antennával, ami azt jelenti, hogy kép persze nincs. Vételi hely Szeged-Alsóváros.A Mindigtv itt egy darab dróttal 84-90%-os jelminőséggel jön. Ezzel akkor gyk. egy nem nézhető csatorna lesz? Merthogy az analóg eddig kb. 30 km-es körzetben szépen jött, ez meg már a városon belül sem fogható, és így tulajdonképpen eltünt ez az tv a szegediek nagy részénél, mert kötve hiszem, hogy a helyi tv-re majd drága nagynyereségű antennákat vásárolnának az emberek, főleg ha valaki lakásban lakik és max szobaantennája van mint lehetséges verzió, amivel amint fent is írtam a mindigtv eszetlen erősen jön!

[ Szerkesztve ]

Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

(#7387) Kezdő vagyok válasza regvoltrossz (#7386) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Az szép.
Egyébként egyszer ad,egyszer nem az adó.
Szó szerint.

(#7388) HXY


HXY
addikt

Esztergomban, a Budai Nagy Antal utcában, illetve a környéken van valakinek tapasztalata?

(#7389) danee91 válasza Kezdő vagyok (#7385) üzenetére


danee91
senior tag

Túl alacsony a jelminőség...A jelereősség még úgy-úgy elfogadható. Nálam egyszer az viccelt meg, hogy rosszul vágtam le a koax végét, és az árnyékolás picit hozzáért a belső rézérhez. No meg nekem lepkeantennám van, nagyon nagy a távolság, meg a szimmetrizáló balun sincs rendesen ráfogatva, ha az antennán egy tényleg kicsit fordítok, drasztikus esések tudnak előfordulni, így amikor stabil a vétel akkor szólok itthon hogy hozzá ne nyúljatok a padláson :D

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#7390) frovery válasza HXY (#7388) üzenetére


frovery
senior tag

Gerecse és a Strázsahegy is jó lehet neked. Attól függ pontosan melyik részén laksz az utcának? Valamelyik irányba biztosan van kilátásod. Tető vagy szobaantennával akarsz próbálkozni?

(#7391) darvinya


darvinya
titán

Mondom, hogy nincs valami rendben a frekvencia variálással.

Most, hogy lekapcsolták Széchényi hegyet a FőnixTv jelerősség/jelminőség 75/95-99 lett. Úgyhogy az antenna nem lett mozdítva, és eddig akadt.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#7392) frovery válasza darvinya (#7391) üzenetére


frovery
senior tag

Ha este mikor visszajön az összes többi, akkor nézd meg megint. z AAH-nak írj ez ügyben, mert akkor valamiféle zavar van, ami nem volna szabad, hogy legyen.

(#7393) HXY válasza frovery (#7390) üzenetére


HXY
addikt

Esztergom, Budai Nagy Antal utca legvége, 31-es panelház, földszint.
Sima szobaantenna, ami nem fogyaszt áramot.
Még nincs meg. De nem is akarom megvenni, anélkül, hogy tudnám, hogy menni fog-e.

(#7394) darvinya válasza frovery (#7392) üzenetére


darvinya
titán

Az lesz.

Viszont elég lassan dolgoznak.
Elég szégyen, hogy semmilyen előkészület nem volt.
Egy egyszerű „műszer” áttekerés ennyi időbe telik.

(#7393) HXY

Egy aktív antenna van kismértékű fogyasztása.
Arra, hogy itt valaki a fórumon biztosat mondjon kevés az esély.
Mert nem vagyunk sámánok, és egy jel vizsgáló műszer mondaná meg a vételi lehetőséget.
Vagy aki nagyon a közeledben lakik az adhat támpontot.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#7395) Sera26


Sera26
aktív tag

Sziasztok!
Digitális adás vételéhez (csak az ingyenesen foghatók érdekesek) melyik dekódert ajánlanátok ami működésben megbízható, olcsó és egy idős nagymama is könnyedén kezelni tudja?

Köszönöm!

(#7396) darvinya válasza Sera26 (#7395) üzenetére


darvinya
titán

Ez függ a Tv-től, hogy milyen fajta. pl: képcsővesen van e SCART.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#7397) Sera26 válasza darvinya (#7396) üzenetére


Sera26
aktív tag

Igen, van rajta SCART és valami 10 év körüli Noname.

[ Szerkesztve ]

(#7398) darvinya válasza Sera26 (#7397) üzenetére


darvinya
titán

Akkor bármelyik jó, mivel szinte mindegyik hasonló.
pl: Alcor, WayteQ, stb. amit hiperizékben is lehet kapni.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#7399) Kezdő vagyok válasza danee91 (#7389) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

És az benne az érdekes,hogy nagyon változik,mind a minőség,mint a jelerősség.
Mintha valaki néha tekergetne egy gombot,hogy erősebb/gyengébb legyen a vétel.
Viszont a kép eddig mindig hibátlan volt!
Még akkor is
,amikor a minőség 35%-ra esett le!

(#7400) Sera26 válasza darvinya (#7398) üzenetére


Sera26
aktív tag

Csak azért kérdeztem konkrét típusra, mert ahogy néztem az Edigitalos véleményeket rengeteg a gyenge minőségű, problémás box az alsó kategóriában.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.